LUCHTVAART UIT DE OMGEVING ZATERDAG 14 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 WATERSPORT DE SNELHEIDSWAANZIN. Majoor Segrave gedood, zijn mecanicien verdronken. Uit Londen wordt ons gemeld: Op het "Windermere me er is gisteren de bekende raceboot van Majoor Segrave „Miss Eng land'' tijdens een race óver den kop ge slagen na een explosie. Majoor Segrave werd ernstig gewond, terwijl de mecani cien Halliwell verdronk, de werktuigkundi ge Willcocks werd gewond. Nader wordt gemeld, dat Majoor Se grave gisteravond aan de 'bekomen ver wondingen van het motorbootongeval is overleden. Hij brak het wereldrecord voor racebooten door een snelheid te bereiken van 98.76 mijl per mrr. Het ongeval had plaats tijdens, een proefvaart als voorbereiding voor zijn offi- cieele poging heb wereldrecord waterraces op zijn naam te brengen. Segrave had o.m. beicle armen gelbro- ken, een gebroken been, gebroken ribben, terwijl een der ribben de longen raakte. Segrave verscheen gistermiddag om twee uur met de „Miss England" II( met haar groote motoren op het meer. Duizenden be langstellenden sloegen van de oevers het experiment gade, terwijl talrijke booten zich op het meer bevonden. De raceboot startte voor de eerste proef. Een bronzen propeller uit Londen medege bracht verving de propeller welke Donder dag was gebroken. Binnen enkele seconden had de boot een ontzettende vaart. Na. een mijl te hebben afgelegd, keerde de boot terug en zette op nieuw een geweldige spurt in. Do boot keerde ten derde male en ver plaatste zich thans bijna met haar maxi mum-snelheid. Het geraas der groote motoren werd door de oevers weerkaatst. Plotseling een enorme knal en de boot dook onder water. Het duurde verscheiden seconden eer men het schip weer zag. Wat men toen aan schouwde was verschrikkelijk. De boot kwam boven water met een groot gat in de romp. Dozijnen motorbooten schoten toe. Allereerst, haalde men Willcocks op. Hij was ernstig aan het gezicht gewond en had zijn dijbeen gebroken. Segrave werd bewusteloos te voorschijn gebracht. Beiden werden aan wal gebracht en naar het hos pitaal vervoerd. Segrave werd gered door den heer King, die per motrboot het eerst aanwezig was. King dook geheel gekleed te water en bracht Segrave naast zijn boot. Het lijk van Halliwell heeft men nu^ niet gevonden. Overigens was er niemand in de boot. Omtrent de oorzaken van den ramp doen vele theoriën de ronde. Een ooggetui ge zeide, dat de bodem van de boot, naar het scheen, plotseling barstte, terwijl de boot heel erg schommelde voor zij over den kop sloeg. Een ander zeide, dat de boot een stuk drijfhout zou hebben geraakt, het geen voldoende zou zijn geweest om tie ramp te veroorzaken.. Na de ramp deelden de tijdopnemers of ficieel mede, dat „Miss England" tijdens haar beide eerste races het wereldsnel- heidsrecord voor watermotoren heeft ge broken, door haar gemiddelde snelheid welke 98,76 mijlen per uur heeft bedragen. De grootst te voren bereikte snelheid be draagt 95.4 mijlen ten name van den Ame rikaan Garwood. De snelheid in de eerste race bedroeg 96,41 en tijdens de tweede race 101.11 mij len. De cijfers zullen worden voorgelegd aan de Internationale Marine Yaught Oluib ter verkrijging van de erkenning van dit nieuwe wereldrecord. Segrave was pas 34 jaren oud. Hij is op gevoed te Eton en Sandhurst en diende tijdens den oorlog in het Twetde Warwickshire regiment en later bij de Boyal Air Force. Hij werd drie analen ge wond en in dagorder vermeld. In 1917 werd hij particulier secretaris van den chef van den staf van de luchtmacht. Het jaar daar op ging hij naar Washington, waar hij deel uitmaakte van de Engelsche luóhtvaartde- legatie. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristvereen. „Swift". Morgen zullen de rocordritten gereden worden over 60 K.M. door de A-klassers om de Vollenhovenbeker, over 40 K.M. om de N .V.-beker door de B-klassers, terwijl de Junioren rijden over 10 K.M. om den Lauwertak. De samenkomst is S.30 uur aan het club lokaal, start 9 uur van de Junioren. Van de Stadionbaan. De door het onweder en den regenval onderbroken openingswedstrijden van Donderdagavond op de Stadionbaan zijn gisteravond half negen voortgezet onder vrij groote belangstelling. De uitslagen waren: Premiewedstrijd over 5000 M. voor profs, en onafhankelijken: 1. Engelmoer, 2. Hes- linga, 3. Dommeling, 4. Waes, 3. den Har- tog, 6. P. Leene. Eindstrijd van den wedstrijd over 1000 M. voor amateurs: 1. v. d. Linde, 2. Steen bergen, 3. van Egmond, 4. Homma. Troostwedstrijd over 4 K. M. voor niet geplaatsten uit den premiewedstrijd voor profs, en onafhankelijken: 1. Bakker, 2. Anspac'b, 3. de Vring, 4. Oóms, 5. Ikelaar, 6. Bontekoe. Derde rit van den wedstrijd met rnotor- gangmaking: 1. Grassin (Frankrijk) in 23 min. 30 sec.; 2. Snoek (Nederland) op 725 M-, 3. Schleebaum (Nederland) op 750 M.. 4. Krewer (Duitschland) op 990 M., 5. v. d. Wulp (Nederland) op 2300 M., 6. Ma nera (Italië) op 3200 M. Engelsche observatie-ballon op drift geraakt. Gisteravond is een observatieballon van het Trewsfynydd-artilleriekamp in Wales losgeraakt en plotseling omhoog gestegen. De ballon dreef over de Arenigbergen en daalde toon zoo laag, dat twee der inzit tenden gelegenheid vonden op den beganen grond te springen, waarna de ballon weer opsteeg. Sergeant Robinson kwam goed terecht, doch ofschoon hij door den sprong eenigszins verdoofd was, zag hij tot zijn schrik, dat de vliegofficier Pehamgrom, die tegelijk met hem den sprong gewaagd had, met de voeten in het netwerk was verward geraakt en met het hoofd om laag door den ballon meegesleept werd. Na een race van 2 mijl dwars over de vel den, gelukte het den sergeant den ballon te grijpen en zijn metgezel uit zijn benar de positie te bevrijden. HILLEG0M. Bouwen. Aan den aannemer H. A. Seijsener te Zilk is opgedragen heb bou wen van een burgerwoonhuis aan de Mo lenstraat voor rekening van den heer H. Rusman, alsmede het bouwen van een broeikas te Zilk voor rekening van den heer Th. M. van Haast er aldaar. Dure bouwgrond. Het koopen van bouwterrein is hier zoo gelijdelijk aan een moeilijkheid geworden. Men vraagt zich af: waar kan ik nog geschikt bouwen? De gemeente is uitgestrekt genoeg er .is nog genoeg wat bouwrijp ligt. De prijzen blij ven echter met snelle schreden oploopen en waar groote complexen liggen is geen animo. De Leidschestraat is door kazerne bouw voor een jaar of 3 slechts een toe vluchtsoord voor dakloozen geworden, toch zit er alles vol, terwijl de huur voor kwaliteit van bouw exorbitant hoog is. In een gesprek, dat wij voor een paar dagen met een alleszins deskundige te Leiden- hadden, deelde deze ons mee, dat de huur prijzen hier zeer en zeer beduidend hoo- ger zijn dan in de Sleutelstad. Het terrein Elles ligt op een groot kwartier afstand van het- centrum en het uitbreidingsplan der gemeente houdt er deugdelijk reke ning mee, maar „het wil er niet." Aan de Noordzijde is de animo groot, zoo zelfs, dat men in ccn doodloopende straat 8.-— per M2. betaalt en er is niet meer. Sinds 2 jaar of korter werd de prijs van den grond aan de Weeresteinstraat voor de Pastoorslaan ruim Verdubbeld. Aan de Hoofdstraat is het. zoo zachtjes aan fabelachtig geworden. Werd daar voor een jaar geleden 25.per M2. betaald, deze week ging een stukje op eerste vraag zonder loven of bieden vlot weg voor 40 per M-2. Alles typeert nog do gelukkige welvaart Geschikte woningen arbeiderswoningen zijn er veel te kort kleine burgerwoon huizen staan noch te. huur noch te koop. Hét wordt werkelijk moeilijk en naar nieu we gelegenheid zal ernstig moeten worden uitgezien. Geboren dochter van H. Swets Oldenhagc zoon van C. J. Lommerse Van Dril zoon van M. UitendaalTim- mers dochter van A. M. SegijnHuner dochter van J. C. Veldhuijzen van Zan tenKok. Ondertrouwd: J. H. Beukers en H. Na ben. Getrouwd A. Brouwer en A. R. Ruigrok P. Balkenende en C. A. Burger G. Lemmers en S. Heemskerk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Moderne besproeiing. Do bloembol- Lenkweekers Gebr. v. D. alhier hebben ter besproeiing van sommigen hunner lande rijen een benzine-motorspuit aangeschaft- Door middel van deze spuit kan men 25000 L. water per uur op het land brengen. RIJNSATERWOUDE. De brandweer. Op Woensdagavond verd in tegenwoordigheid van B. en W. en brandmeesters de brandspuit alhier ge probeerd. Hoewel de spuit in geen paar jaar water gegeven had bleek alles volko men in orde. De Burgemeester sprak er zijn tevredenheid over uit dat alles, zoo wel het materiaal als de bediening, in orde waren. Verdwijnende ooievaars. Het ooie vaarsnest bij den heer Bijkelijkhuizen al hier, dat sinds meer dan 35 jaren bewoond was, is nu al reeds voor het tweede jaar onbewoond. Het afgeloopen jaar heeft er nog een ooienvarenpaar wezen kijken. Doch dit jaar heeft men er geen gezien. Zoodat het nest naar alle waarschijnlijkheid nu wel voorgoed verlaten zal zijn, hetgeen zeer jammer zou zijn, temeer daar twee jaar geleden met een najaarsstorm het geheele nest vernield werd en de heer Bij kelijkhuizen het weer netjes opgeknapt heeft. Nadien zijn ze niet meer geweest. Het bad aan de Braassem. Het bad en zwembassin bij den heer Groenewolt, Jachthaven alhier, is wederom geopend en wordt, evenals verleden jaar, druk ge bruikt. Van heinde en ver komen de men- sohen aldaar zwemmen en baden. Het is dan ook een pracht gelegenheid aan het Braassemermeer, hetgeen ook wel blijkt daar er zelfs veel Alphenaars komen waar men toch zelf ook een zwemindiohting heeft. Doch blijkbaar geeft men de voor keur bij Groenewolt. Te water. Gisteravond geraakte C. Touw op de laan van Oudewetering naar Rijnsaterwoude te water. Het. ging met een flink vaartje de hoogte af bij van Staveren. Door het vele mulle stof, wat zich langs den kant van den weg bevindt, begon hij op zijn rijwiel zoodanig te slin geren dat hij de macht over zijn stuur ver loor en in den langs den weg gelegen sloot plompte. Gelukkig was hij spoedig op het droge. Voor degenen die het niet we ten is dit losse stof langs den weg zeer gevaariijk en vooral bij het passecren van auto's. Men zij dus Voorzichtig. Gevestigd E. Wallet en gezin uit Leimuiden H. van 't Ende en gezin uit Ysselmuiden H. Uilenburg en gezin uit Noorddijk R. Donker en gezin uit Ooststellingerwerf A. Q. Hoogenboom uit Alkemade T. Leystra en gezin uit Dantumadeel. J. Addens uit Haren. Vertrokken: M. van Schaik en gezin naar Alphen aan den Rijn H. J. Evers naar Alphen aan den Rijn C. Verlaan naar Ter-Aar M. Osterkamp en gezin naar Leimuiden H. Sappee en gezin naar Amsterdam C. Chr. Compeer naar Leimuiden. TER-AAR. Aanrijding. De auto-bestuurder S. uit Ter Aar is gistermiddag op den Westka- naalweg tusschen Scheeve Aanbrug en Galgmachine aangereden door een hem achterop komende luxe auto, die bij het passeeren te vroegtijdig naar rechts had uitgehaald. De auto van S. kantelde en werd zwaar beschadigd. Letter en nummer van de luxe auto zijn echter onbekend gebleven. VOORSCHOTEN. Ziekenhuisverpleging. Gisteravond vergaderde de vereeniging „R. K. Zieken huisverpleging" in het R. K. Vercenigings- gebouw. Bij afwezigheid van den voorzit ter, opende de secretaris, de heer F. Oor schot, de vergadering met den Chr. groet en een woord van welkom tot de aanwe zigen, waarna de secretaris de notulen las der vorige vergadering en liet jaar verslag uitbracht, waaruit bleek dat de vereeniging in ledental vooruitgaande is en thans 420 betalende leden heeft, een vooruitgang dus van 29 leden. Zeer hoog is dit jaar het aantal verpleegden geweest in de ziekenhuizen. De penningmeester, Th. \an Dijk, deed rekening en verant woording over de financiën. Het saldo van het vorig jaar bedroeg 2040.31. De inkomsten in het afgeloopen jaar hebben bedragen 2678.23, terwijl de uitgaven hebben bedragen 2872.61, zoodat de re kening sloot met een batig saldo groot 1815.93, maar de reserve is dit jaar ver minderd met 194.38. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening werden benoemd de heeren L. C'. de Jong, L. van Leeuwen en J. A. Mens. Het bestuur stelde voor de contributie vast- te stellen als vorig jaar ml. 0.13l/~ voor gehuwden (gezinscontributie) en 0.08J/a voor al leenstaande personën per week en het uitkeeringsbedrag ook ongewijizgd te laten n.l. 2.50 per dag met een maximum van 84 verpleegdagen voor de hoofden der ge zinnen (n.l. voor den man en de vrouw) en 42 verpleegdagen voor alleenstaande per sonen. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Th. van Dijk. Op gebruikelijke wijze sloot de waarnemend voorzitter de vergadering. De bliksem. Bij heb onweder van Don derdagavond is een koe van den land bouwer D. alhier in de weide door den bliksem getroffen en gedood. WARMOND. Verdronken. Het 21/a-jarig dochtertje van den heer C. v. d. V. is gistermorgen in een sloot geraakt en verdronken. De burgemeester Schölvinck-bank. - Maandag zal de Burgemeester Schölvinck- bank in het plant-soen tegenover de pa rochiekerk geplaatst worden. Dc onthul ling zal vermoedelijk plaats hebben op 21 Juni, tegelijkertijd met de iugebruiknamc van de muziektent. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE (V ervolg). WASSENAAR. SL Elisabeth-vereeniging. Alhier is opgerieht de St. Elisabethvereeniging, welke zich ten doel stelt de geestelijke en lichamelijke opbeuring van zieken cn kraamvrouwen. Het bestuur is saamge- steld uit mevr. E. Wiegman-Regout, pre sidente, Mevr. Knijnenburg-van der Meer, vice-presidenteMevr. Kimman—de Jong, le secretaresse; Mevr. van DijkArntz, 2e secretaresse en Mevr. Wiegerinck— Timmermans, penningmeesteresse. Geboren Maria Clasina, d. v. J. W. Vogels en M. A. W. van der Ham Leen dert Huibert, z. v. H. Hoogendoorn en L. van Staalduinen Sonja Claire, d. v. Jlir. F. H. G. van Benthem van den Bergh en C. S. C. van Eibergen Santhagens Ma ria Louise, d. v. W. N. J. van Ditrnar en W. E. von Potobsky. Ondertrouwd: G. Mekking en A. Oarriere L. van Kuijen en E. Brouwer. Aan de orde komt thans punt 2 dei- agenda: Vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van bijdra gen, bedoeld in art. 21 van de Besmettelij ke Ziektewet. De voorzitter doet voorlezing van het naar aanleiding van dit punt door B. en W. uitgebracht prae-advies, waarin zij mededeelen dat deze nieuwe wet aan den Burgemeester een zeer ruime bevoegd heid geeft tot het treffen van verschillehde maatregelen, waaruit voor de gemeenten finantieele gevolgen voortvloeien. Ten ein de de-kosten door de getroffen maatrege len hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk te ver halen op de belangheblDenden, geeft art. 21 dier wet aan de gemeente de bevoegdheid een verordening in het leven te roepen, ter wijl art. 20 bepaalt dat uit 's Rijks kas aan de gemeenten een bijdrage van 50 ten honderd kan worden verleend voor de kos ten van reiniging, ontsmetting en vernieti ging bij ziekten bij algemeenen maatregel van bestuur te noemen voor zoover deze kosten niet door belanghebbende kunnen worden gedragen. B. en W. stellen dan ook den Raad voor tot de vaststelling van een bijdragen-ver- ordening te besluiten. De verordening wordt door den voorzitter artikelsgcwijze voorgelezen. Een barak voor besmettelijke ziekten. De heer Rietbroek vraagt naar de kosten van verpleging, want het kan bij meerdere gevallen in een gezin best gebeuren, dat deze kosten voor iemand die een belastbaar inkomen heeft van 1000.of meer, .doch minder dan 150.niet door belangheb bende kunnen worden gedragen al behoeft deze slechts 25 pet. in de kosten bij te dra gen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. omtrent de tarieven van ontsmetting en reiniging juist bericht hebben ontvan gen van het Groene Kruis. Verder hebben B. en W. eenigen tijd geleden een onder houd gehad met den directeur van den ge neeskundigen dienst te Leiden cn den di recteur van het Acad. Ziekenhuis tc Lei den. Het ziekenhuis verklaarde zich bereid patiënten lijdende aan een besmettelijke ziekte in zijn bai-akken te doen opnemen, voor zoover de plaatsruimte zulks toelant. Het verpleeggeld bedraagt ƒ2.50 per dag. Thans heeft de inspecteur van de volks gezondheid een circulaire gericht tot de gemeentebesturen, betreffende de oprich ting van barakken. Verschillende gemeen ten kunnen op grond van art. 18 samenwer ken om te komen tot de gezamenlijke stich ting van een barak, daar vele plattelands gemeenten niet in staat zijn een barak zelf standig op te richten, want do kosten van oprichting yan een dergelijke barak voor ongeveer 10 personen komt dc gemeente op een uitgaaf tc staan van 20.000.tot 30.000.Daar deze gemeente en. nog vele plaatsenrondom .Leiden met dc ge meente Leiden zal moeten komen lot de stichting van ccn dergelijke barak, daar hebben B. cn W. zich reeds tot het gemeen tebestuur van Leiden gewend met verzoek het initiatief te willen nemen om belang hebbende gemeentebesturen tot een confe rentie uit te noodigen. Mocht uit de .prak tijk blijken dat de bijdragen, welke van be- j langhebbenden worden gevorderd te hoog zijn, dan kan de verordening te hoog tijde worden gewijzigd. Na deze uitvoerige toelichting wordt de verordening z. h. s. aangenomen. 3o. Voorstel.van B. en W. tot liet ver- leenen van eervol ontslag aan C. W. Spruijt, wegwerker, en zulks met ingang van 15 Juni e.k. B. en W. stellen den Raad voor Spruijt, die voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt is verklaard, met ingang van genoemden datum eervol ont slag te verleenen, waarboe z. h. s. wordt besloten. Ingekomen zijn voorts een aantal j reclames schoolgeld cn Hondenbelasting. Deze worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. De vele inbraken van tien laatsten tijd. Bij de bespreking wijziging begrooting dienstjaar 1929 en 1930 bespreekt de heer Rietbroek de wenschelijkheid, gezien het feit, dat de post onvoorziene uitgaven een bedrag aanwijst van 11.000.—, tot hel be schikbaar stellen van oen crediet voor ex tra te nemen politiemaatregelen in ver band met de vele inbraken welke den laat sten tijd alhier voorkomen. In verband met den komenden rooitijd dor bloembollen acht spr. een verscherpt toezicht zeer gewenscht. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak zijn volle aandacht lu.i't. De politie doet vooral des nachts veel dienst en spr. is reeds geruimen tijd met verschillende po litieautoriteiten in ouderhandeling. De heer Rotteveel is ervoor aan perso nen, die betrouwbare inlichtingen aan de politie verschaffen welke resultaat ople veren oen premie uit dc gemeentekas te verschaffen. De voorzitter voelt hiervoor veel en zegt toe deze zaak met de wethou ders te zullen bespreken. De wijziging van de begrooting wordt hierna onveranderd vastgesteld. Tob de ingekomen stukken behoort hel verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1929, een adres van den heer J. Jedema, rijksontvanger, om een tege moetkoming uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het bezoeken van zijn leer plichtig dochtertje op de openbare lagere school te Leiden. B. on W. stellen don Raad voor 75 pet. vergoeding te geven voor een spoorabonneinent 3e klasse Leiden—Roelof- arendsveen. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. Voorts een verzoek van het bestuur der Christelijke Bijzondere school te Nieuwe- Wetering om gelden beschikbaar te stel len voor aanschaffing van drie nieuwe schoolbanken wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. De aangevraagde gelden groot ƒ52.50 worden beschikbaar gesteld. Voorts een adres van Th. van Ruiten te Roelofarendsveen om de door hem van ge meentewege gehuurde woning te docu be stemmen voor zijn broeder J. van Ruiten, die thans bewoont de hem in eigendom toc- behoorende woning. B. cit-W. laten bet oordeel over aan den Raad. Na ampele bespreking wordt besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Mededecling wordt gedaan dat W. van Leeuwen voor rekening dezer gemeente is verpleegd geworden in het gesticht St. Bavo te Noordwijkerhout. De Raad gaat hiermede accoord. De typhus-epidemie. In bespreking wordt gebracht de typhus- epidemie. De voorzitter deelt mede, dat to Roelofarendsveen 30 typhusgovallcn zijn geconstateerd, waarbij helaas een patiënt is overleden. In overleg met den plaatse lijken geneesheer Dr. van Dooren en don inspecteur van de volksgezondheid zijn de noodige voorzorgsmaatregelen genomen, om het typhusgevaar te bestrijden. Door de welwillende medewerking van den sta tionschef kon goed drinkwater aan de be smette gezinnen worden verstrekt, zoodat spr. hier van deze plaats gaarne een woord van dank brengt aan don heer Houtman voor zijn medewerking. Verder heeft de zus-ter van het Wit Gele Kruis, mej. Sin- nige een zware taak gehad om de patiënten te verplegen. Zij heeft dit gedaan met een voorbeeldigen ijver, zoodat ook aan haar een woord van dank niet mag onthouden worden. De werkzaamheden van haar wa ren evenwel van dien aard, dat bij eenige uitbreiding zij de patiënten niet naar be- hooren kon verplegen, zoodat het bestuur van hot Wit Gele Kruis zich tot het ge meentebestuur heeft gewend, om bij nood zakelijkheid een assistent-verpleegster er bij te nemen cn deze kosten voor rekening der gemeente te nemen. Gelukkig is deze maatregel niet noodig geweest. De patiën ten maken het allen goed, zoodat gevaar voor uitbreiding waarschijnlijk niet meer te vreczen zal zijn. Mocht onverhoopt deze ziekte zich weer uitbreiden, dan vraagt spr. den Raad machtiging de kosten voor assistentie voor rekening der gemeente te nemen. De Raad machtigt hiertoe B. on W. Een vieze sloot gedempt. Het gevolg van de typhus is1 voorts nog. geweest, dat de sloot achter de woningen der woningbouwvereeniging, die in er ge lijke male door sommige bewoners wordt verontreinigd op advies van den inspecteur der volksgezondheid moet gedempt worden. Het bestuur der woningbouwvereeniging heeft tegen deze demping geen bezwaar, doch is niet in staat de kosten, aan deze demping verbonden, voor zijn rekening tc nemen. Dc directie der Ned. Spoorwegen is wel bereid aan deze demping mede te werken, doch zij wil slechts ccn derde ge deelte in de kosten bijdragen. Uit een door de directie opgemaakte bcgrooling blijkt, dal de kos-tcii van demping met bijkomende werken, waaronder te verstaan het maken van een behoorlijke afrastering wordon begroot op S000.Aangezien deze kosten veel tc hoog zijn, kunnen B. en W. dit werk op, dat cle schering niet voor rekening van vraagt den raad machtiging deze zaak na der onder de oogen te zien, met dc spoor wegen nader in onderhandeling te treden, om dan t.z.t. met ccn bcgrooting in den Raad to komen. Dc heer Rotteveel merkt op, dat de schering niet voorrckcuing van dè gemeente kan genomen worden, daar de spoorwegen verplicht zijn dc spoorbaan behoorlijk afgescheiden te houden. Voorts kan spr. met oen bijdrage van 1/3 geen genoegen nemen. 50 pet. bijdrage in de kosten acht spr. billijk. De waterleidingplannen. Tot slot deelt dc voorzitter mede in welk stadium dc waterleidingplannen thans verkeeren. De plannen zijn reeds zoover gevorderd, dat Boskoop water kan leve ren. Het contract is reeds metdc gemeente Boskoop besproken en zal over enkele «la gen ter goedkeuring worden opgezonden naar Ged. Staten. Het tracé van den weg is gereed. Vanaf de watertoren, staande onder de gemeente Hazerswoucle, lot aan Rijpwcteriug is overeenstemming met de verschillende eigenaren bereikt om dc buisloiding in hunne eigendommen te 'eg gen. Dc voorzitter deelt de voorwaarden waaronder de huislciding in de eigendom men mogen worden gelegd mede en vraagt of de Raad deze vergoedingen goedkeurt. Dc llaad gaat hiermede accoord. Verder vraagt spr. om do Raad goed kan keuren, dat de heer Lafeber, directeur van cle Bus- sumsche waterleiding tot adviseur wordt aangesteld, tegen een nog nader niet hem overeen te komen honorarium. Ook hier mede gaat de raad volkomen accoord. Voorts deelt dc. voorzitter mede, dat met Leimuiden en Rijns-atcrw-oude is gesporken in de laatste commissievergadering over de verdeeling van de kosten. Door Leimui den is het voorstel gedaan, dat dc toevoer- leiding met watertoren door dc drie ge meenten wordt betaald ponds-pondsgowijze naar hot aantal inwoners en dab dan verder ieder zijn eigen buisleiding betaalt. Ver schillende leden wijzen erop, dat dit tot velerlei bezwaren 'in clo praktijk aanlei ding zal geven. Meer wordt er voor ge voeld, dat de drie gemeenten den stichtings vorm aannemen, zoodat een gemeenschap pelijk bedrijf wordt gesticht. Besloten wordt in dien geest met de twee andore ge meenten te onderhandelen. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11