L SPORT ZATERDAG 14 JUNI 1930 Brand in een schouwburg. Tijdens een middagvoorstelling van „Mijl palen" in het King's Theatre te Hammer smith (Londen) brak, naar wij in de „News Chronicle" lezen, brand uit op liet too- nee], doch hoewel liet publiek de vlam men zag spelen op het decor bleef het rus tig zitten. Twee actrices zagen de vlam men eveneens doch speelden voort alsof er niets gebeurd was. Ook het personeel be waarde zijn bedaardheid. Nog geen vijftien seconden na het uitbreken van den brand was het brandschcrm neergelatenvijf se conden later werkte het regentocstel en tien soconden later was de brandslang uit gelegd. Na het neerlaten van het brand- scherru was het orkest gaan spelen. Vier minuten na den brand verscheen de directeur van liet gezelschap op het too- neel om het publiek te danken voor zijn schitterende kalmte en deelde hij mee dat men verder zou spelen en weldra was het spel weer aan den gang. Binnen vier minuten na den brand ston den er vijf brandweerwagens voor den schouwburg doch toen behoorde de brand, vermoedelijk te wijten aan het smelten van een draad, reeds tot het verleden OVERSTROOMINGEN IN ITALIË. Tengevolge van de voortdurende hevi ge regens hebben in verscheidene deelen van Italië ernstige overstroomingen plaats Gropto stukken bouwland staan onder wa ter, waardoor de oogst op vele plaatsen geheel verloren is gegaan. Naar verluidt zou do overheid maatregelen nemen om de getroffen bevolking hulp te verleenen. EEN REEKS BOMAANSLAGEN. Donderdagavond 9 uur ontplofte in een wachtkamer derde Hase van het station te Niesj een in een kachel verborgen bom. Een burger werd gedood, twee soldaten zwaar en een schoolmeisje liohter gewond. Twee uur later explodeerde vlak bij de rails der spoorlijn NiesjPirot op 900 M. afstand van het station een tweede hel- sche machine, juist op het oogenblik, toen een sneltrein uit Pirot voorbijreed. In de onmiddellijke nabijheid ontdekte men een derde bom, die 11/2 K.G. woog, welke nog vóór de aankomst van den ont boden deskundige, die ze onschadelijk zou maken ontplofte. Ten slotte barstte om 3 uur in den afge- loopen nacht een vierde bom, die bij een spoorwegovergang nabij Leskowatsj was verborgen. De drie laatstgenoemde helsöhe machi nes veroorzaakten bij haar ontploffing geen schade. Weder een spoorwegaanslag in Frankrijk beraamd. Naar de „Populaire" mededeelt, zag een spoorwegarbeider gistermiddag twee per sonen, die op het traject Parijs-Lyon-Mar- seille een seinpaal omver haalden en pp- gingen deden het betonblok, dat een grootte heeft van ongeveer een kubieken meter en waarop de paal rustte, op de rails te plaatsen, blijkbaar met het doel een ontsporing te veroorzaken. De arbeider waarschuwde de gendarmerie, die de beide personen, welke gevlueht zijn, tracht op te sporen. Duitsch ballonvaarder door zijn vrouw neergeschoten. In het ziekenhuis te Chemnitz is Dins dag de bekende ballonvaarder Froebel gestorven. Op grond, van zijn eigen mede- deelingen bij zijn komst in het ziekenhuis geloofde men, dat hij zich een doodelijk schot in het onderlijf had toegebracht door onvoorzichtigheid bij het reinigen van een pistool. Bepaalde uitingen van den zieke toen deze in koorts ijlde, brachten de po litie cr evenwel toe de vrouw van Froebel te arresteeren. Zij bekende haar man neer geschoten te hebben, nadat zij eerst twist hadden gehad. Waarschijnlijk heeft Froe bel zijn onjuiste mededeelingen gedaan om zijn vrouw te redden. Een uitgestorven geslacht. Met buitengewone plechtigheid heeft dezer dagen de begrafenis plaats gehacl van graaf Magnus Brake, den laatsten af stammeling van een der oudste en meest bekende Zweedsche adellijke families. De familie Brahe stond reeds 500 jaar lang aan het hoofd van den Zweedschen adel en heeft steeds een zeer belangrijke rol in het politieke en militaire leven van Zweden gespeeld. Dc begrafenis werd o.a. bijgewoond door Koning Gustaaf, kroonprins Gustaaf Adolf, prins Karei, prins Eugenius bn tal rijke vertegenwoordigers van den Zweed schen adel. De rouwdienst werd geleid door den Protestantschen aartsbisschop Nathan .Soederblom van Upsala. Nadat de lijkkist in de cripte van de kleine provinciekerk van Oestra Bijd bij Stockholm was ge plaatst, sloot de aartsbisschop de deur en begaf zich vervolgens met graaf von Essen in een roeiboot naar het midden van het nabijgelegen meer, waar hij den sleutel van den grafkelder liet zinken. Nadat zij teruggekeerd waren, werd het wapenschild van de familie plechtig ge broken om aan te duiden, dat de familie uitgestorven was. Een en ander maakte 'n diepen indruk op de aanwezigen, die beseften, dat met hefc uitsterven van dit geslacht, een belang rijk hoofdstuk in de gesohiedenis van het oude Zweden afgesloten is. VOETBAL E. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Töijlingen". A.s. Zondag worden de serie- en neder- laagwedstrijden voortgezet. Oni 2.30 ont moeten Leiden en Lisse elkaar in de ver- liezersrondc om den 3en prijs. Als het niet al te warm is, zal het zeker niet aan span ning ontbreken. Gezien de vorige wedstrij den van beide elftallen valt het moeilijk te voorspellen wie als winnaar uit den strijd komt. Om 1.30 uur is vastgesteld Teijlingeu II Concordia II voor de nederlaag-wedstrij den. Concordia II is ons niet bekend in spel en kwaliteit maar vast staat, dat de reserves van Teijlingeu beter moeten aan pakken, anders wordt het weer een ne derlaag. Teijlingen IConcordia. I spelen te Hillegom een friendly game te 2.30 uur. De Junioren trekken ook naar Hille gom om daar de dito junioren te ontmoe ten om 1 uur. Vertrek is bepaald om 12 uur per fiets van het K S. A.-gebouw. Wij willen de Teijlingen-donateurs even in herinnering brengen, dat zij a.s. Zondag zich moeten voorzien van een nieuwe do- nateurskaart daar het vereenigingsjaar weer is verstreken. Bij den portier zijn. deze verkrijgbaar. Wij verzoeken beleefd aan alle Sassenheimers om ook dit jaar de K. K. Sport te Sassenheim weer te willen steunen. DE LEIDSCHE COURANT eenige verbetering in hun positie te bren gen. V. O. C. moet morgen naa-r Hermes. Het kan er spannend worden en als V. CL C. wint dan zal heb wel net aan zijn. Haarlem zal wel heel weinig uit kimnen richten tegen H. C. C. I terwijl de a.s. kampioenen met P. W. weinig moeite zul len hebben. Van V. B. A.R. W. is weinig te zeggen. B. en W. is als batting-team on tegenzeggelijk beter maar de aanval is te weinig varieerend. V. R.. A. daarentegen bezit in Rincker, Eigeman en Gier um heel gevaarlijke bowlers en we zijn dan ook geneigd om V. B. A. de beste kansen te geven. Voor de Overgangsklasse speelt Ajax tegen Hilversum en hoewel de Leidenaars liet dezen keer zonder Meier moeten stel len gelooven wc toch dat de puntjes hier zullen blijven. Het tweede XI van Ajax moet naar H. C. C. IV, en zal wel niet veel kans hebben op eenig succes. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. H. D. V. S.—V. O. C.; Haarlem—H. C. C. I: H. C. O. II—P. W.; V. E. A.-E. en W. V. V. V.—A. C. C. Overgangsklasse. B. en W. IIH. C. C. Ill; Ajax (L.) Hilversum; PhoenixV. R. A. II; Ka-m- pong-H. I. C. C. Tweede klasse A. Ajax (A.)—Albion; A. C. C. II—V. V. V. II; D. V. C.—Haarlem II. Tweede klasse B. Quick (H.)Phoenix II; V. O. C. II H. D. V. S. II. Derde klasse B. Doorzitten Smetten jpilfc an Zonnebrand 335 nu tot 14 uitgebreid. De nieuwelingen daar in zijn Neptunus (Zaandam) gedegradeerd uit de reserve le klasse, voorts de gepro moveerde ploegen van Zian (Den Haag), Star (Utrecht.) en H. Z. (Hengelo) ter wijl Nept. II naar de reserve 2e klasse overgegaan is. In deze klasse wordt in 3 afdeelingen gespeeld. De reserve 2e klasse is van 9 op tien deelnemende zeventallen gebracht door bijvoeging van Nept. II (zie boven) en promotie van Zian II en H. V. G. B. II, waartegen Maas II hoogerop kwam en B. Z. Z. II degradeerde. Hier ook een ver- de eling in A, B en C. De 3e klasse ging van 11 ploegen in 1928 en 14 zeventallen in het vorig jaar, thans met zes teams vooruit, zoodat deze klasse nu uit 20 deelnemende zeventallen bestaat. Hier heeft de competitieleider vijf afdeelingen moeten maken. De debu tanten zijn: A. M. V. J. (Amsterdam); P. Z. en P. C. (Purmerend); D. A. W. (Alk maar); de Ham (Krommenie) die gevieren in afd. A zijn ondergebracht. Verder zijn Triton (Weesp)-; B. Z. C. (de Bilt); O. Z. en P. C. (Oldenzaal) en Leeuwarden, nieu we namen in deze competitie. In de afd. O dezer klasse is ingedeeld de Zijl I, die gisteravond de competitie reeds begon, met D. W. R. I. en Haar lem I. In de Res. 3e klasse is heb aantal ze ventallen van 6 in 1928 en 9 in 1929 jiu tot tien toegenomen, waarbij H. Z. en P. C. II (Den Haag): G. Z. C. III (Gouda), Maas III (Rotterdam) en D. W. R. II (Haarlem) nieuwe ploegen zijn, terwijl Zian II en H. V. G. B. II naar hooger sferen zijn verhuisd. In deze klasse speelde L. Z. C. III gis teravond reeds den eersten wedstrijd te gen H. Z. en P. C. III. De dames-competitie heeft nog niet zooveel uitbreiding ondergaan. De eerste klasse telt hetzelfde aantal ploegen als het vorig jaar. Het zijn trouwens dezelfde zeventallen, alleen de indeeling is anders. In afd. A spelen Zignea, A. D. Z. en H. Z. en P. C., in afd. B. de H. D. Z., R. D. Z. en Het Y. De tweede klasse heeft eenige uitbrei-' ding ondergaan, is nl. van S in 1929 thans op tien gebracht. Als nieuwe ploegen ko men daarin uit S. Z. C., Waterlelie en In- ter Nos. Heb Utrechtsche Zwemlust is dit jaar niet van de partij. In deze klasse zijn drie afdeelingen, zooveel mogelijk gewes telijk ingedeeld. In afd. A spelen R. D. Z. II, S. V. H. I en S. Z. O. I; in afd. B. Thetis, Waterle lie, A. D. Z. II en H. D. Z. II en in afd. C.: L. Z. C., U. Z. C. I en Inter Nos I. Voor morgen staat in de tweede klasse C de wedstrijd L. Z. C.U. Z. C. op het programma. Heb waterpolo-spel der da mes van de Leidsche Zwemclub is tot he den een penible kwestie geweest. Er moge misschien al eenige animo voor bestaan hebben, veel kracht is van het dames-ze vental tot heden niet uitgegaan. We wach ten af, of het komend seizoen betere re sultaten zal opleveren. L. Z. C. Ill—H. Z. en P. C. Ill 3—0. De eerste competitiewedstrijd is door L. Z. C. III in een welverdiende overwin ning omgezet. Zeer kort na den aanvang maakten de Hagenaars reeds een doelpunt, wat ech ter door onoplettendheid van hun grens rechter niet werd toegekend. De L. Z. C. was steeds iets in de meer- derheid en de doelpunten kwamen dan ook met regelmatige tusschenpoozen. Vóór de rust maakte v. d. Reijdcn met een on verwacht schot (10), terwijl daarna Holst en Planjer voor de rest zorgden. Een goed begin is het halve werk! Gaat- zoo voort L. Z. C.en De Zijl I—D. W. R. I 2—4. Gisteravond speelde de Zijl den eersten competitiewedstrijd in dit seizoen. Het ze vental heeft een ^groote verandering on dergaan doordat verschillende spelers zijn vervangen. Daardoor zal liet nog wel eeni- gen tijd duren alvorens men aan elkaar gewend zal zijn. De Waterratten zijn in dezen wedstrijd vrijwel voortdurend sterker geweest. Reeds spoedig na het begin scoorde de linksvoorspeler, daarna, bleven de Haar lemmers wel sterker, doch zij slaagden er niet meer in doelpunten te maken. Na de hervatting maakte dezelfde Haarlemmer onmiddellijk 0—2. Toen kwam de Zijl wat opzetten en inderdaad slaagde v. d. Mark er na eenige oogenblikken in uit een vrijen worp te scoren. Weer was het de links voor van de Haarlemmers, die den voor sprong vergrootte, doch W. Snoeker maak te uit een strafworp 23 en even voor het einde bracht een Haarlemmer eveneens uit een strafworp den eindstand op 24. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Dames. Tweede klasse A. R. D. Z. II-S. V. H. Tweede klasse C. L. Z. O.-U. Z. C. Heeren. Eerste klasse A. Maas I—U. Z. C. Eerste klasse B. D. J. K.—L. Z. C.; Dolfijn—G. Z. C. Res. eerste klasse A. Maas II—U. Z. C. II Res. eerste klasse B. D. J. K. II—L. Z. O. II; Dolfijn II—G. Z. C. II Res. derde klasse A. Maas IIIG. Z. C. III. DERDE BLAD PAG. 10 ROEIEN DE VOORWEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Gisteravond vonden, begunstigd door schitterend zomerweer op den Amstel le Amserdam de voorwedstrijden plaats van de jaarlijkschc wedstrijden van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging. Dc publieke belangstelling was zeer groot waar het aan beide zijden zwart van de mcnschen sitond, bood weder het ge bruikelijke schouwspel van de heen en weer hollende supporter^. Op heb pro gramma van hedenavond stond twee heats van overnaadsche vier, drie heats voor Jonge vier A en twee heats voor jonge twee A. Om 6 uur 45 wordt door den heer Dr. R. J. Th.Meuerer het startsein gegeven voor de txyeede heat van vierriemsgieken Junioren A, welke verroeid werd tusschen Nereis (Boei 1),' La-ga (boei 2) en Cadetten (boei 3). Onmiddellijk na de start is dc volgorde: Laga 1, Nereus 2 en de Cadetten drie. Laga zet direct flink op, doch de Nereus- ploeg geeft goed partij; bij Schollenbrug hebben de Delftenaren een voorsprong van ongeveer 2 Meter, die zij tot ongeveer 3/4 lengte weten te vergrooten. Met dezen stand wordt het Amstelkanaal gepasseerd. De Cadetten hebben niets in te brengen en waren reeds ver achter. Bij het Club huis van Nereus worden de Amsterdaui- sehe studenten luide aangemoedigd en het lijkt wel of zij hierop reageeren, want zij zetten op en weten hun achterstand bij Poseidon te verkleinen tot 1/2 lengte. Thans schijnt de kracht van de Nereus-ploeg uit geput te zijn en zij zakken of en aan de finish bedraagt de achterstand ongeveer 4 lengten. De tijcl van Laga was 7 min. 58 2/5 sec. Vervolgens werd door Nereus (boei 1) en Argo (boei 2) gestart voor de tweede heat van overnaadsche vieren. Deze race gaf niet veel spanning te zien. Het was een saaie vertooning. De Wageningers wonnen deze race zeer gemakkelijk, in den tijd van 8 min. 19 3/5 sec. Hierop werd dc eerste heat overnaadsche vier verroeid. Maas was niet opgekomen, zoodat slechts de Trekvogels en Triton aan de start versche nen. Deze race gaf evenmin veel fraais te zien. De Utrechtenaren wonnen onbedreigd met 4 lengten. Hierna werd de eerste heat vierriems gieken Juniores A. verroeid. Aan de start verschenen Het Spaarne en Argo. Dit num mer had het spannendste van den avond kunnen worden, wanneer Argo niet uit de baan was geraakt en om dien reden was gediskwalificeerd. De Haarlemmers hielden in, doch daar de baan reglementair uitge roeid moet worden, gingen zij hierop kalm verder. Hun tijd bedroeg S min. 45 sec. In de derde heat ging de strijd tusschen Triton en het Spaarne. Reeds direct na de start liepen de Tritonen flink iut en bij het Clubgebouw van Willem II hadden zij reeds ongeveer 1/2 lengte voorsprong. De ploeg bleef geleidelijk uitloopen en met 2 2/2 lengte voorsprong op hun tegenstan ders gaan dc Utrechtenaren door de fi nish, in den tijd van 8 min. 6 1/5 sec. In de twede heat Tweeriemsgieken Junio res A, verschenen de Hoop en de Deutsche Ruder Verein (A'dam) aan de start. De Hoop was iets te laat weg, doch dc ploeg weet den achterstand onmiddellijk' in te halen. Spoedig liggen beide booten zij aan zij, -doch bij het clubgebouw van Willem TI heeft de Hoop reeds een voorsprong van eenige meters. De Hoop blijft uitloopen en bij Schollenbrug zijn de Duitschers dan ook reeds ruim een lengte achter. Meer en meer zakken dc Duitschers, die teekenen van vermoeidheid vertoonen, af. Bij Nereus bedraagt hun achterstand reeds ongeveer 3 lengten. De Hoop gaat voor den tijd van van 9 min. 44 1/5 sec. door .de finish, met een voorsprong van ongeveer 4 lengten. Tot slot va nden avond werd dc eerste heat van dit nummer verroeid. De strijd ging tusschen De. Amstel, de Cadetten en Willem II. Willem II neemt direct de lei ding, onmiddellijk gevolg door Amstel. De Cadetten zijn reeds direct ver achter. Am stel kan het tempo niet handhaven en zij zakken af. De Cadetten bemerken dit. Zij komen geweldig opzetten en vangen den strijd aan met den Amstel voor de tweede plaats. Als „snelste" tweede worden zij :iu de volgende ronde geplaatst. Willem III won den strijd onbedreigd met een grooten voorsprong in den tijd van 9 min. 17 2/5 sec. De tijd van de Cadetten was 9 min. 56 4/5 sec. Hier volgen dc gedetaillerde uitslagen. Vierriemsgieken Juniores A.: 2e heat: 1. Laga 7 min. 58 2/5 sec. 2. Nereus (2 leng ten). 3. Cadetten. Viemems overnaadsche gieken: 2e heat:. 1. Argo 8 min. 19 3/5 sec. 2. Nereus 8 min. 31 2/5 sec. le heat: 1. Triton 8 mon. 14 sec. 2. de Trekvogels 8 min. 25 sec. Vierriemsgieken Juniores A.: le heat: 1. Het Spaarne S min. 45 sec. Argo gedis- qualificeerd. 3e heat: 1. Triton 8 min. 61/5 sec. 2. Willem III (2 1/2 lengten). Tweeriemsgieken Juniores A. 2e heat: 1. de Hoop 9 min. 44 1/5 sec. 2. D.R.V. (A'dam) 9 min. 59 sec. le heat: 1. Willem III 9 min. 17 2/5 sec. 2. Cadetten 9 min. 56 4/5 sec. 3. de Amstel (ver achter). ATHLETIEK R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood Wit". Door de wedstrijden om liet kampioen schap van Leiden en Omstreken zal de training van a.s. Zondag op ons terrein niet doorgaan. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag zullen wederom 4 der A. V. V.- elftallen in actie zijn. Voor de V. V. L.-serie speelt om 1.30 u. A. V. V. II tegen St. Lodewijk III uit Rotterdam. Voor de nederlaagwedstrijden van D. H. B. te Den Haag wordt gespeeld: A. V. V. Ill—D. H. B. II om 12.30 uur. A. V. VmD. H. B.a om 2 uur. A. V. V.bD. H. B.b om 3.30 uur. Wij vertrouwen, dat allen present zullen zijn en op waardige wijze de A. V. V.-kleu- ren zullen verdedigen en de noodige puntjes zullen medebrengen. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus" A.s. Zondag moeten beide elftallen deel nemen aan de seriewedstrijden, welke ge speeld worden op het V. V. L.-terrein te Voorschoten. Het eerste elftal moet den strijd aan binden tegen Meerburg I en wel van 3.45 tob 5 uur. Het tweede elftal tegen Graaf Willem IV' van 12 tot 1.15 uur. De junioren van V. V. B. krijgen de ju nioren van A. S. C. uit Zoeterwoude op bezoek. Zij spelen te half drie een vriend- schappelijken wedstrijd. Daar het voor de supporters den 2den Pinksterdag een teleurstelling is geweest, wegens heb niet* doox-gaan va-n den beslis singswedstrijd, worden zij nu aangeraden om ook eens een bezoek te brengen aan de junioren, die somtijds een goed spel le veren. Het is voor de jongens ook eenigs- zins een aanmoediging als heb publiek zich laat zien, daar deze jongens meestal spe len op een terrein zonder publiek. Dus zoowel spelers als supporters, zorgt dat gij allen op tijd op het terrein aanwezig zijt. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). Morgen speelt ons eerste elftal te Voor schoten voor de seriewedstrijden van V. V. L. tegen V. V. B. I. Dat dit een uiterst zware wedstrijd zal worden, behoeft wel geen nader betoog. Elke aansporing om zoo goed mogelijk te spelen is o.i. dan ook overbodig. De tegenpartij is voldoende be kend, om te weten, dat er heel goed ge speeld moet worden om een behoorlijk re sultaat te verkrijgen. De wedstrijd vangt aan te 3.45 uur. Wij willen alle voetballers, vooral die van het eerste en tweede elftal en de junioren nog eens aansporen om den voet baltrainingsavond te bezoeken, die voort aan ie deren Maandagavond, te beginnen met volgende week op het. Meerbui-gveld onder leiding van den heer A. Goddijn zal gehouden worden. Aller medewerking is hier hard noodig. CRICKET Overzicht. De Pinksterdagen hebben ons geen ver rassingen gebracht. De resultaten waren normaal en in overeenstemming met heb krachtsverschil. Dat H. C. C. II met ta melijk groot verschil won van H. C. C. I behoeft geen verwondering te wekken als men bedenkt dat de resultaten van dit laatste elftal vooral afhingen van het bat ten van H. van Manen, die nu eens geen centuries scoorde. Daarmede was het pleit beslecht, want de bowlerij van Sodderland en W. v. d. Bosch is heel wat gevaarlijker dan van R. Schill, Koeleman en Mac Janssen, de meest succesvolle bowlers van het 1ste XI. Dab V. V. V. van V. R. A. zou winnen en R. W. van Haarlem lag in de lijn der verwachtingen. Maar dat V. O. C. zoo'n groote overwinning op A. C. C. zou beha len, hadden we niet- verwacht. Zeker is het krachtsverschil tusschen deze twee teams groot genoeg om een overwinning van de Rotterdammers te rechtvaardigen maar na hun slechte prestaties tegen H. C. C. I hadden we toch geen inningsneder laag van A. C. C. verwacht. Intusschen zullen deze laatsten hun best moeten doen om niet als laatste op de ranglijst te ein digen; ze hebben nu uit vijf wedstrijden twee negatieve punten en morgen hebben ze al heel weinig kans om tegen V. Y. V. H. C. C. IV—Ajax (L.) II. WATERPOLO DE NIEUWE COMPETITIE. Overzicht Hoewel reeds hier en daar enkele „voorposten-gevechten" zijn geleverd, be gint toch eerst morgen officieel de wa- terpolo-comjjetitie 1930 van den Neder- i landschen Zwembond. Een veel belovende competitie ondanks haar korten duur. Een veelbelovende competitie indei*- daad, mits de Waterpolocommissie van den N. Z. B. haar vroegere zoo gaarne ge wilde gemoedelijkheid niet laat varen door star en stijf vast te houden aan het plan om alleen op Zondagen te laten spelen. Daarvoor nu is inderdaad, naar onze bescheiden meening, niets te zeggen. Im mers, vroeger speelde men ook op week- avond, thans wordt door enkele vereenigin- gen ook uitsluitend op wèekavonden en nimmer op Zondag gespeéld en bovendien zal de belangstelling, van de zijde van het publiek op Zondagen heel wat minder groot zijn, omdat niet ieder zijn Zondag door een wedstrijd van 15 minuten spélen wil breken. Intusschen verheugt het ons te vernemen, dat de" L. Z. C., .welke club eveneens door dit plan gedupeeixl zou zijn, tenminste eenige vrijheid van bewe ging zal worden gelaten door enkele wed strijden iir de week7 te laten spelen. Elk jaar bijna weer wordt het aantal deelnemende vereenigingen en in verband daarmede ook het getal zeventallen groo- ter. Niet alleen is dit het geval in het Wes ten des lands, waar reeds lange jaren een opgewekt zwemleven valt te constateeren, maar ook in Oosten is een groote vooruit gang te bespeuren. De heerenploegen hebben een groote uitbreiding in aantal ondergaan, die uit den aard der zaak het meest in de lagere regionen merkbaar is. De eerste klasse bleef ongewijzigd ge handhaafd op acht ploegen. In afd. A. spelen Het Y I, A. Z. I, Maas I en U. Z. C. I: in afd. B: D. J. K. I, L. Z. C. I, Dolfijn I en G. Z. C. I. 't Zou te gek zijn nu reeds vooruit te loopen op hetgeen het komend seizoen zal brengen. Toc-h mogen we aannemen, dat de Leidsche Zwemclub met haar eer ste zevental -weer een goede plaats zal gaan innemen. Het vorig jaar stelde de ploeg in de resultaten eenigszins teleur, gelukkig niet in het spel zelf. Een verlo ren partij werd nimmer een zware neder laag en steeds werd met gering verschil verloren. We hopen, dat de L. Z. C. de eer van de Sleutelstad op zwemgebied hoog zal houden, nu andere takken van sport zoo heel scha^rsch vertegenwoordigd zijn. Intusschen komen de L. Z. C.'ers mor gen al dadelijk tegenover een sterken con current itit. Dc Amsterdamsche club De Jonge Kampioen neemt de laatste jaren een eervolle plaats in onder haar zuster verenigingenen het wordt voor de Lei denaars inderdaad aanpakken. Het- resul taat op den polodag te Utrecht was in derdaad hoopvol (4—3 na een 2—0 achter stand), maar niet vergeten moet worden, dat ook De Jonge Ivampioon zich daar in de finale wist te plaatsen. Dus belooft het morgen een interessante kamp. De'reserve le klasse bestaat evenals in 1929 wederom uit acht ploegen. Als debu tant is daarin gekomen de gepromoveerde ploeg van Maas II die Neptunus (Zaan dam) naar de 2e klasse deed degradeeren. Ook hier verdev dezelfde zeventallen als heb jaar tevoren, thans weer verdeeld in afd. A met Y II, A. Z. II, Maas II en U. Z. C. II en afd. B. met D. J. K. II, L. Z. C. IT. Dolfijn II en G. Z. C. II. De L. Z. C. II trekt morgen met het eerste zevental naar Amsterdam, om daar de reserven van D. J. K. te bekampen. Het reserve-team der L. Z. C. kwam in Utrecht zeer verzwakt uit. Hopen, we, dat zulks morgen niet het geval is. In de lagere afdeelingen is een groote toename van vereenigingen en zevental len te constateeren. De 2e klasse is van 11 ploegen in 1929

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10