SPOOR's MOSTERD LASTER DONDERDAG 12 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door de tram overreden cn gedood. Gistermiddag half drie is de 7-jarige P. H. van Maurik in de Brielschelaan te Rotterdam spelende onder een stoomtram geraakt, waardoor het hoofd van den romp werd gescheiden. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Cóolsingel overge bracht. Motorrijder tegen boom ge botst en gedood. De duo rijdster zonder letsel. Tc Hooge en Lage Mierde is de 24-jari- gc smid, A. v. B.t met zijn motorrijwiel te gen een boom gereden, bij het uitwijken voor een auto. De man was op slag dood. Zijn meisje, dat op den duo zat, bekwam geen letsel. Een roekeloos motorrijder. Gisteravond om S uur was D. te Helmond bij de Bakelsche brug aan het motorrijden, toen hij werd aangehouden door den hem bekenden 18-jarigen S. v. d. Linde, die hem verzocht een ritje te mogen maken. Daar het D. onbekend was, dat v. d. L. niet rij den kon en dat hij geen rijbewijs bezat, willigde hij het verzoek in. Bij de Hei straat kon v. d. L., terwijl de motor een vaart van 75 a 80 K.M. had, de bocht niet nemen. Hij kwam tegen het trottoir, waar na hij via een boom tegen de huizen op reed, in zijn val den 18-jarigen wielrijder Ph. Maas meesleurende, die een zware wond aan het achterhoofd kreeg, terwijl zijn beenen werden gekneusd. De motorrijder bleef liggen. Twee doc toren, die dadelijk ter plaatse waren, de den v. d. L. naar het St. Anthonius gast huis vervoeren. Zijn toestand is, tengevol ge van een zware schedelbreuk, levensge vaarlijk. Om 1 uur vannacht was hij nog niet tot bewustzijn gekomen. De fiets en.de motor waren geheel ver nield. De laatste is door de politie in be slag genomen. Een vrouw, met een kind op den arm, wist zich bij het ongeluk nog juist te red den. Nader is gebleken, dafc het slachtoffer den motor niet kon stoppen, doordat hij met de inrichting niet bekend was. Aan de gevolgen overleden. De 31-jarige motorrijder J. Bruggenkamp uit Enschedé, die Pinkstermaandag nabij Garderen door een automobilist uit Rot terdam werd aangereden, is aan de daar bij bekomen verwondingen overleden. Goed afgeloopen. Op den Rijksstraatweg tussohen Naai den eu Bussum heeft Woensdag een onge val plaats jgehacl, dat zeer ernstige gevol gen had kunnen hebben. De heer P. D., meubelfabrikant te Amsterdam, kwam uit de Jan Tabacklaau, toen hij uit de richting Naarden de Gooische Tram zag naderen. Hij remde uit alle macht, doch de auto gleed nog eenige Meters verder en kwam in botsing met cle tram. De bumpers en lantaarns werden vernield. De heer D. verklaarde, dat de wagenbestuurder eerst een signaal, had gegeven, toen hij de auto zag. De wagenbestuurder hield vol, dat hij reeds eerder de signaalfluit had doen hooren. De politie heeft de zaak in han den. Uit een zweefmolen geslingerd. De 18-jarige M. Stelling te Appelscha is uit een zweefmolen tegen een paal ge slingerd. Bewusteloos en met een ernstige .schedelfractuur is hij opgenomen. Zijn toe stand is hoogst ernstig. KJ Uteei.} DOOR BENZINEDAMP GESTIKT. Een arbeider verongelukt. Te Zaandam had Woensdagmorgen aan de fabriek „Het zwarte Kalf" van de N.V. Handel en Industrie voorheen J. Schoe- maker een droevig ongeval plaats, dat aan een der werklieden, den 29-jarigen J. van Putten, het leven kostte. Het ongeluk vond zijn oorzaak in het springen van een peilglas, waardoor benzinedamp uitstroom de. Bij de poging om de kraan dicht te draaien geraakte dc arbeider van Putten bewusteloos. Zijn kameraad Mantel had de tegenwoordigheid van geest de ruiten stuk te slaan, doch verloor daarna even eens het bewustzijn. Bij hem gelukte het echter de levensgeesten weer op te wok ken; bij van Putten had dit helaas geen succes. Hij bleek reeds aan de gevolgen te zijn overleden. Hij laat een vrouw en een kind achter. Het lijk is door de justitie in beslag genomen. STOOMTRAWLER IN NOOD. Door motorgarnalenbotter gered. Gistermiddag heersch de stoomtrawler „de Vier Gebroeders", eig. Scherpenhuizen uit Groningen, Jn het Friesche Gat de noodvlag. De roeireddingsboot van Schiermonnik oog was ter assistentie derwaarts ver trokken, doch behoefde geen dienst te doen, daar een motorgarnalenbotter van de situatie op de hoogte was gesteld en den stoomfcrayler op sleep de haven bin nenbracht. Verdronken. Bij het baden gedurende de Pinksterda gen is te Den Heider verdronken de 1 O-jari ge Annie Dienaar. Zij was met een vrien dinnetje bij de pier aan het spelen, toen de meisjes eensklaps verdwenen. Het eene meisje werd gevonden en kwam, ofschoon bewusteloos, spoedig weer bij kennis. Naar het tweede meisje werd gezocht, maar zon der resultaat. Later op den middag is het lijkje aangespoeld. De onderwijzer v. D. aan de U. L. O. School te Neede, is gisterenmiddag bij. den Hallemschen Molen verdronken. Het 3-jarig dochtertje van IJ. de Vries te Vrouwenparochie is bij de ouderlijke woning verdronken. Doodelijke val. Te Oudorp is de heer P. zoodanig van zijn fiets komen te vallen, dat hij ep slag werd gedood. In kokend water gevallen. Het anderhalf-jaiig dochtertje van D. S. te Ouderkerk kwam, toen de moeder aan de wasch bezig was, in een teil met kokend water te vallen. De kleine bekwam zeer ernstige brandwonden. De toestand van het kind is zorgwekkend. Aan de gevolgen overleden. De los-werkman T. Y., wonëhde aan de v. d. Duynstraat te 's-Gravenhage, die Woensdagochtend op een bouwwerk aan de Groot Eertoginnelaan tengevolge van een val op een ijzeren bint, ernstig werd gewond, is Woensdagmiddag in het zie kenhuis overleden. Het slachtoffer is 33 jaar oud. Brancl in het Tehuis voor Oud-Indische Militairen. Gistermiddag te ongeveer drie uur brak te Kijmegen brand uit in een der bijge bouwen van de villa Carré, thans eigen dom van de Stichting Tehuis voor Oud-In dische Militairen. De brand ontstond in het koets- en tuighuis, bewoond door ze keren v. d. P. Dit gebouw brandde geheel af. De brandweer slaagde er in den brand tot deze afdeeling te beperken. Verzeke ring dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Een spoorrijtuig in brand. Door tot nu toe onbekende oorzaak ge raakte een personenrijtuig van een trein tusschen het Muiderpoortstation te Am sterdam en het station Weesp in brand, aldus meldt de „Gooi en Eemlander" Van heetloopen was geen sprake, daar, toen de trein het station Muiderpoort verliet, er nog geen rook zelfs bespeurd werd. Toen de trein de brug over het Merwedekanaal passeerde, zag de blokwachter aldaar, dat er rook naar buiten sloeg en op sommige plaatsen zelfs vlammen zichtbaar waren. Hij waarschuwde onmiddellijk het station te Weesp. Bij aankomst aan laatstgenoemd station verlieten de reizigers het brandende rijtuig dat uit den trein verwijderd en op dood spoor gereden werd. Om het vuur geheel te kunnen blusschen, moest de vloer van het rijtuig worden opgengebroken. Met behulp van een paar brandbluschap- paraten van het station, werd het vuur geheel bedwongen. Vermoed wordt, dat een weggeworpen eindje sigaret, hetwelk wellicht tusschen een reet van den vloer terecht is gekomen, het droge hout heeft doen vuurvatten en dat door de luchtzui- ging onder het snelle rijden, het vuur ver der is aangewakkerd. Onbegrijpelijk mag het genoemd wor den, dat niettegenstaande de rook door de naden van den vloer in de coupé's drong, de reizigers daarvan niets bemerkt hebben. Toch was de toestand van dien aard, dat de reizigers in het volgende rij tuig, die toevalligerwijze den rook hadden waargenomen, het voornemen hadden aan de noodrem te trekken, indien de trein niet aan het station te Weesp had ge stopt. DE „AANRANDING" TE HEEMSKERK. Het geheele verhaal verzonnen. Dezer dagen meldden wij een zeer ern stige aanranding, welke Woensdagmiddag zou hebben plaats gehad op den Oudendijk te Heemskerk. Mej. W., afkomstig uit Castricum en huishoudster bij de wed. B. te Heemskerk, zou volgens haar verklaringen, zijn aange rand en ernstig mishandeld. Bij het onderzoek, dat door de Rijks- veldwacht werd geleid, is thans aan het licht gekomen, dat het geheele verhaal van de aangerandene verzonnen is en dat van een aanranding geen sprake is ge weest. Tegen liet meisje is proces-verbaal op gemaakt wegens het dopn van een valsche aangifte. „Tijd" Daad van een zwakzinnige. Zondagnacht zag de drie-on-twintig-ja- rige K. W. te Rinsumazijl iets bewegen op zijn erf. Hij liep naar biiiten en werd plot seling in den linkerarm gestoken. Later heeft de' marechaussee van Leeuwarden den dader gearresteerd. Het is de vijfen zeventig-jarige M., die pas uit het krank zinnigengesticht te Deventer was ontsla gen. Opsporing verzocht. In een buitengewoon politieblad ver zoekt de brig, commandant der Kon. mare- chaussée te Hoensbroek opsporing, aan- houding en voor hem geleiding van i Friedrich Valentine, 21 jaar, geboren te Wattenscheid (D.) mijnwerker, voorheen wonende te Heerlen en van Antonius Jo- i hannes Aloisius Pardoel, geb. 30 Juli 1S99 i te Helmond, venter, voorheen wonende te Hoensbroek. Beiden zijn verdacht van verschillende diefstallen met braak; vermoedelijk hou den zij zich op te Eindhoven, Helmond, Rotterdam of Leiden, mogelijk in gezel schap van Michael Maessen geb. te Aken, 27 Aug. 1905, dakdekker, die van Hoens broek is vertrokken met vermoedelijke be stemming naar Eindhoven. GR00TE ZAKEN EN VEEL GELD VERDIENEN. Aan het bureau Witte de Withstraat te Rotterdam is in bewaring gesteld de 35- jarige reiziger F. H. S., die er van ver dacht wordt een bewoonster van de Dui venvoordestraat te hebben opgelicht, al dus bericht de „Voorw.". De man was op de Hoogstraat met bedoelde juffrouw in kennis gekomen en deze kennismaking had tot een verloving geleid S. vertelde haar, dat hij voor een Duitsche firma werkte en vee! geld verdiende. Hij deed zaken in het groot. Op zekeren dag kwam hij met de ontstellende medeaeeling, dat hij zijn por tefeuille, waarin zich 200 gulden bevond, had. verloren. Hij moest nu naar zijn firma telegrafeeren om geld. De „verloofde" had medelijden met hem en leende den reizi ger achtereenvolgens 2.50, 10.20. en f 25.en zij deed dat met te meer ge noegen, omdat S. haar vertelde, dat hij ook geld aan zijn moeder moest sturen. Plotseling was de man verdwenen en geruimen tijd hoorde de bewoonster uit de Duivenvoordestraat niets meer van hem. Zij ging eens op onderzoek uit en kwam daarbij te weten, dat al die verhalen van S. gelogen waren. Uit Assen kreeg zij enkele dagen later een telegram, waar in de uitnoodiging stond op een aangege- (Recl.) ven plaats en een bepaald uur te komen. Zij zou dan haa-r geleende geld terug kun nen krijgen. Op de plaats en het uur, aangegeven in het telegram, verscheen echter niet de Rot- terdamsche juffrouw, maar een agent uit Assen. Deze arresteerde S en zorgde, da-t hij op transport werd gesteld naar de Maasstad. Vast is komen te staan, dat S. ook nog voor andere oplichtingen wordt gezocht. Zoo heeft hij o.a. een caféhouder op den Linker Maasoever op een handige manier ook vijf gulden weten te ontfutse len. Vooraf belde hij den bedoelde op voorgevende een leverancier van den kas telein te zijn en. dezen vertellende, dat zijn reiziger bij hem kwam om een bestelling op te nemen. Den caféhouder werd ge vraagd, dien reiziger f 5.mee te geven. En toen S. later verscheen, ontving hij inderdaad het gevraagde geld. De oplich ter zal heden naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. Inbraak in station Oudewater. Gisternacht is voor den derden keer in betrekkelijk korten tijd ingebroken in het station Oudewater der Nederlandsche Spoorwegen. Een bedrag van ruim 600 is gestolen'. De daders, die door een raam binnenkwamen, zijn onbekend. »Tel." BUIÏENL. BERICHTEN EEN ROTSBLOK LOSGELATEN. Op een auto geploft. Drie dooden. Bij Meillerie in Hoog-Savoye in de na bijheid van het meer van Génève, liet, ten- gevalge van een storm, een rotsblok los en stortte naar beneden, juist op een passee- rende a-uto, die geheel vernield werd. Van de vijf inzittenden werden drie op slag ge dood, terwijl twee zwaar gewond werden. Door den bliksem getroffen. In de streek van Berchtesgaden zijn gis teren twee groepen toeristen door den bliksem getroffen; eenige menschen zijn zwaar, verscheidene licht gewond. Balans der auto-ongelukken in Frankrijk. Gedurende de afgeloopen feestdagen zijn in Frankrijk 18 personen door auto-onge lukken gedood en 57 gewond. UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Vrijdag 13 Juni. Huizen, 1875 M. 10.3011.00 N.C.R.V. Ziekendienst. 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 12.0112.15 Politieber. 12.151.15 K.R.O. Concert door K.R.O.- Trio. I.152.00 K.R.O. Gramofoonpl. •1.005.00 N.C.R.V. Gramofoonpl. 5.00—6.30 N.C.R.V. Concert. 6.307.00 K.R.O. Rector van Galen: „Over den Nationalen Gezellendag. 7.007.30 K.R.O. Gramofoonpl. 7.30 V.P.R.O.-uitzending. Hilversum. 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. A.V.R.O.-Kwintet. 2.052.45 Uitz. voor schoeln. 2.453.00 Gramofoonpl. 3.004.00 Maak-het-zelf-cursus. 4.305.30 Gramofoonpl. 5.306.00 Aansl. van Café „Moderne" te A'dam. 6.00 Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Koersen, gramofoonpl. 7.007.30 A. C. Slop: Waterpolo. 7.309.00 Concert door de Stafmuziek van het 5e Regt. Infanterie. In de pauze: Gramofoonpl. 9.009.30 Voordracht door Willem Hun- sche. 9.3011.00 Concert. Omroeporkest. 10.00 Persber. Daarna: Vervolg concert. II.0012.00 Aansl. van het Cabaret „La Gaité". Daveatry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Toespraken. 1.20 Orgelspel door L. H. Warner. 1.502.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsber. 6.50 Verslag van de Eerste Test Match EngelandAustralië. 7.00 Piano-duo's door E. Bartletb en R. Robertson. 7.20 Lezingen. 8.05 Uiano-recital door P. Daxnerinï. 8.20 „The Rumour". Spel van O.K. Munro. 9.50 Nieuwsber. 10.15 Lezing. 10.30 Concert. Sextet, M. Ritchie (so praan). „Radio-Parisr', 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 9.05 Concert. Orkest en vocale solisten. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.50S.50 Orkestconcert. 10.3511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. S.20 Concert. Orkest, sopraan en tenor. Intermezzo: „Hallo, horen sie noch?" Hoorspel van Kurt Reiss. Na afloop van hot concert, tot 12.20: Dansmuziek. Kal und borg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3,205.20 Orkestconcert en voorlezing. 5.205.50 Kinderuurtje. 8.209.20 Orkestconcert. 9.209.35 „Springet ud i det uviss-e". Hoorspel van Ossip Dymow. 9.3510.00 Liederen-voordracht. 10.2011.20 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.55 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert en zang. Z e e s e n, 1635 M. 6.507.20 Lezingen. 7.207.50 Concert. 10.5012.20 Berichten. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 4.505.50 Concert. 8.20 Piano-recital door Karol Szreter. 8.45 Orkestconcert. Daarna: Berichten en orkestconcert. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 4) Dokter Globig sprak het ook tegen, dat er zich gevallen van cholera in de stad voorgedaan hadden en verzekerde, dat de vrees voor het uitbreken van die ziekte ten eenen male ongegrond was, zoodat er geen sprake van kon zijn een hospitaal in te •richten uitsluitend ter verpleging van hen, die door die ziekte overvallen zouden wor den. Op een aanstelling tot geneesheer in dat hospitaal hoefde hij dus in 't geheel niet te rekenen. Eduard verliet dezen collega met de overtuiging, dat hij in hem een hevigen te genstander gevonden had, een tegenstan der, die in elk geval zijn meening onom wonden had uitgesproken en voor wien hij zich in acht kon nemen. Dokter Balk ontving Eduard met buiten gewone vriendelijkheid, een vriendelijkheid, die Eduard verdacht voorkwam en hem tot het besluit bracht, dat deze collega voor hem gevaarlijker was dan de oude dokter Globig. Dokter Balk was een man van re clame, die zoo gewiekst was, de protectie, die hij in de stad genoot, aan te wenden om alle patiënten, die hun vertrouwen in Globig verloren hadden, naar zich te trek ken. Globig had gelijk gehad. Van het uitbre ken eener cholera-epidemie was er geluk kig geen sprake. Het bleef bij die twee gevallen en van 't oprichten van een hospi taal was in 't geheel geen sprake meer en Eduard kreeg, zij 't dan ook onvrijwillig, overvloed van tijd om zich aan zijn studiën te wijden, of, zooals Globig het uitgedrukt had, om te gaan wandelen. Zoo nu en dan kwam er eens een patiënt zijn hulp inroe pen, maar tevergeefs wachtte hij op een ge legenheid om door de gelukkige genezing van een ernstig ziektegeval, naam te ma ken. Ook hierin had Globig gelijk gehad. Men riep zijn hulp in voor zieken, die niet meer te helpen waren, of voor zulken, wien hij weinig of niets in rekening kon bren gen. Gelukkig bezat hij de gouden deugd, die een geneesheer niet missen kan: ge duld, maar dab geduld werd op een harde proef gesteld. Hij was nu reeds bijna een half jaar in de stad en had nog geen vijftig gulden ontvangen en wat hij onder de menschen had staan bedroeg weinig meer en het was twijfelachtig, of hij dat geld wel ooit binnen zou krijgen. Op zekeren dag hield een deftige equi page voor zijn deur stil, de equipagë van graaf Wildenfels, een der grootste grond bezitters uit den omtrek, wiens kasteel een half uur buiten de stad gelegen was. De gravin was ernstig ziek en de graaf wenschte dokter Trotten te raadplegen. Of de dokter mee zou willen gaan Eduard ondervroeg den bediende naar den aard der ziekte en toen hij dit' meende te weten, zoekt hij eenige geneesmiddelen uit en vertrok naar het kasteel. Daar aan gekomen vond hij de zieke geheel buiten kennis en den graaf, een man op leeftijd, in troostelooze wanhoop. Een jonge dame, een nicht van den graaf, zat bij het bed en had den heelen nacht gewaakt. De graaf vertelde aan Eduard, dat dok ter Globig de zieke opgegeven had en ge zegd had, dat ze binnen vier-en-twintig uren zou moeten sterven, „Het spijt me zeer, hoogheid, maar als dokter Globig de zieke behandelt, dan mag ik zonder toestemming van hem de zieke niet in behandeling nemen." „(Waarom niet?" „Dat is een stilzwijgende overeenkomst onder de doktoren." Ik heb niets met Globig te maken. Toen hij zeide, dat er voor de zieke geen kruid meer was gewassen, heb ik hem meteen zijn congé gegeven, hem zijn honorarium betaald en hem gezegd, dat ik een arts uit Breslau zou laten komen. U kunt dus ge rust uw gang gaan." Eduard kreeg den indruk, alsof de graai hem alleen had laten roepen om zijn vrouw in 't leven te houden tot de dokter uit Bres lau er zou zijn. Hij vroeg om 't recept te zien, dat Glo big voorgeschreven had en toen men hem dit getoond had begon hij de zieke te on derzoeken. Zijn kalme manier van optre den scheen de jonge dame vertrouwen in te boezemen, terwijl de graaf daarentegen hem met wantrouwende blikken gadesloeg en met een gezicht, waarop te lezen stond, dat hij reeds spijt had, dat hij den jongen dok ter had laten halen. „Wat doet u nuriep hij, toen Eduard een paar kussens onder 't hoofd van de zieke schoof, om haar een weinig over eind te halen. „Globig heeft de kussens weggenomen. „Hoogheid", antwoordde Eduard op be slisten toon, „ik verzoek u beleefd mij uw vertrouwen te schenken, of indien u dit niet kunt mij toe te staan van elke behan deling af te zien. In het eerste geval zou ik gaarne zien, dat u mij met de zieke al leen liet. Uw zenuwachtigheid en uw vra gen hinderen me en ik moet ongestoord te werk kunnen gaan om de zieke te kunnen helpen." „Maar dokterwilde de graaf nog zeggen. Doch de jonge dame verhinderde hem dit door hem een paar woorden toe te fluisteren en bracht hem toen naar een aangrenzend vertrek. Misschien zou hij niet zoo dadelijk gehoorzaamd hebben, indien Eduard niet zoo beslist opgetreden was. „U moet het oom maar niet al te kwa lijk nemen", zei de jonge dame, toen ze bij hem teruggekomen was, „want dokter Glo big heeft geen gunstig oordeel over u uit gesproken en oom, die tot gisteren toe zijn volste vertrouwen op Globig gesteld had, was er eerst heel niet op gesteld u te roe pen, wat ik hem sterk aanraadde, maar toch gaf hij ten laatste toe en ik ben blij, dat uhïer is. Ik vertrouw u ten volle." Eduard keek haar dankbaar aan zonder daarop iets te antwoorden. Hij bracht de zieke in zittende houding en begon haar te onderzoeken. Toen hij daarmee klaar was, wendde hij zich tot de jonge dame, die in ademlooze spanning den uitslag van het onderzoek had afgewacht. „Zoudt u een kop bouillon kunnen laten klaarmaken?" vroeg hij, „en laat dan ook een flesch goede, oude madera brengen." „Heel graag; maar zou de zieke dat kun non verdragen, dokter vroeg de dame. half in twijfel, doch op verheugden toon. „Ze lijdt aan hevige zwakte, freule, en is uitgeput wegens gebrek aan voedsel. IDoter Globing heeft haar, naar ik meen, bij een aderlating te veel bloed afgenomen." „En zal ze in leven blijven? Hoopt u tante te kunnen redden?" „Ik geloof het wel." „O, wat ben ik blij, dat u gekomen is. Ik kan u niet genoeg danken!" riep ze. „En- wat zal oom verheugd zijn, als ik hem zoo meteen die blijde boodschap breng!Ik zal dadelijk bouillon klaar laten maken, dokter, en den wijn laten brengen." Eduard gaf onderwijl de zieke een spuit je, waarna ze langzaam aan geheel bij kwam. De graai, die nu binnenkwam, kon niet nalaten Eduard dankbaar de hand te drukken. „Dokter'', zei hij, „naast God heb ik 't aan mijn nichtje Klara te danken, als mijn vrouw in 't leven blijft. Zij kwam op de gedachte u te laten roepen en heeft niTj haast met geweld daartoe gedwongen. Nu merk ik, dat Globig u altijd bij mij belas terd heeft en dat waarschijnlijk uit nijd. Klara heeft het wel gezegd, dat het vele bloed aftappen niet goed was en dat dit mijn vrouw te veel verzwakte, maar ik dacht: de dokter heefi er verstand van; hij zal wel weten, wat hij doet. Maar zeg ereis dokter denkt u, dat Globig mijn vrouw verkeerd behandeld heeft en als ze sterft, dat dit dan zijn schuld is „Ieder dokter, hoogheid, heeft zijn eigen methode en kan zich, evenals ieder ander menseh, vergissen." „U is zeer mild in uw uitdrukkingen en kunt het niet met uw geweten overeen brengen om te zeggen, dat hij een ezel is. Nu, dan zal i k hem dat bij gelegenheid wel eens vertellen. Ik zou heel graag de behandeling van de zieke aan uoverlat-en, maar ik heb dokter Evers uit Breslau la ten roepen en achteraf heb ik daar spijt van, maar ik kan dat niet ongedaan ma ken." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6