UIT DE OMGEVING DONDERDAG 12 JUNï 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE GRAAL. Ook in Leiden een afdeeling. Naar wij vernemen hebben gisteren de zeereerw. heeren Pastoors dezer stad een conferentie gehouden in de pastorie van den hoogeerw. heer Deken met de „Vrou wen van Nazareth" over de oprichting van een Graal-afdeeling te Leiden. Het resultaat dezer bespreking was, dat tot de oprichting van een afdeeling is be sloten. Wij hopen spoedig in ecnige artikelen, door een daarvoor bij uitstek deskundig© geschreven, beteekenis en doel van de Graal, en nadere bijzonderheden over de oprichting hier ter stede, aan onze lezers mede te deelen. INTERNATIONALE ARTSENCURSUS. Officïeele ontvangst in de Academie. Gistermiddag le ongeveer half vijf is het gezelschap, dat aan den cursus van prof. Storm van Leeuwen deel neemt, officieel in het Academiegebouw ontvangen. Ter ontvangst waren in de senaatskamer aanwezig prof. dr. N. van Wijk, rector-magni- ficus der Leidsche Universiteit en prof. dr. J. Ph. Vogel, secretaris van den academischen senaat. Prof. van Wijk sprak de gasten toe en uitte er zijn vreugde over, dat de deelnemers aan den cursus een bezoek aan het centrum der Leidsche Universiteit, namelijk het oude aca demiegebouw, hebben willen brengen. Spr. wees er vervolgens op, dat de cursus telken jare door prof. Storm van Leeuwen gegeven, een nieuwe tak van wetenschap behandelt, die, zooals de medische-collega's spr. verzekerd hebben, belangrijk genoemd moet worden. De tijd is voorbij, aldus vervolgde spr., dat een groot aantal studenten aan de Leidsche Universiteit hunne opleiding genoten. In dit verband wees spr. op het verschil tusschen dit bezoek van buitenlandsche studenten thans en ten tijde van Boerhaave. Spr. gaf vervolgens een kort overzicht van de geschiedenis van de Leidsche Universiteit en van het Academiegebouw, dat ondanks het feit, dat dit gebouw veel te klein is, toch niet spoedig verlaten zal worden, uit hoofde van de traditie die er aan verbonden is. Na het doel van de Senaatskamer geschetst te hebben wees spr. op de verbeteringen, die er in den laatsten tijd zijn aangebracht, ter wijl plannen tot verdere veranderingen, waardoor de Senaatskamer nog meer het 18e ceuwsche karakter zal terug krijgen, in be handeling zijn. Na op verschillende portreten van vooraan- saande hoogleeraren te hebben gewezen, her innerde spr. aan den studietijd van prinses Juliana, die er prijs op heeft gesteld zooveel mogelijk het gewone studentenleven mee te leven en haar studie heeft volbracht op een wijze, die velen studenten tot voorbeeld kan strekken. Zelfs stelde zij er prijs op ter gele genheid van haar eere-promotie evenals alle andere studenten in het „zweetkamertje" te moeten wachten, alvorens zij tot de plechtig heid zelve werd toegelaten. Bijzonder welkom heette spr. vervolgens prof. Rost uit Freiburg en dr. Decker uit Wald, die behalve als cursisten ook den cur sus als docenten bijwonen. Behalve dat spr. in deze geestelijke samen werking een groot voordeel ziet, beschouwt hij deze ook als een aanwinst van groote moreele waarde. Ten slotte wees spr. op het vele, dat door de Leidsche Universiteit ook voor de moderne wetenschap wordt verricht en na een herhaald voord van welkom sprak hij de hoop uit, dat dc bezoekers ook van Leiden een goeden in druk zullen gekregen hebben. Prof. Rost sprak vervolgens een woord van dank, waarna aan de gasten het boekje „The University of Leiden" werd ter hand gesteld. Vervolgens werd een thee aangeboden en werd het academiegebouw bezichtigd. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". in de bovenzaal van Café-Restaurant „Li den Vergulden Turk" hield de Leid sche Kuustkring „Voor Allen" gisteravond een ledenvergadering die maar matig be zocht was. Ongeveer half negen werd de vergade ring geopend door den voorzitter, den heer P. van der Hoeven, die na een woord van welkom tot de aanwezigen een. te rugblik wierp op de afgeloopen vijf jaren, waarbij spr. een hartelijk woord van na gedachtenis wijdde aan het oud-bestuurs lid den heer H. W. Spend el, die, aldus spr., alles voor de vereeniging geweest is en die vanaf de oprichting der vereeni ging zijn groote arbeidskracht aan de ver eeniging gegeven heeft, wat spr. met eeni ge feiten bevestigt. Hierna leest de 2e secretaresse, Mej. Valk, de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Volgt het jaarverslag van den secreta ris, den heer J. Hartkamp, dat van opti- mistischen toon was. Ook hierin werd het overlijden van den heer H. W. Spendel gememoreerd en werd aan het eerste lus trum herinnerd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer L. Gerverdinck, gaf aan ontvangsten 3.86S.29 eD aan uit gaven 4.252.32. Nadeelig saldo 384.03, welk bedrag voor het grootste deel gedekt kon worden door het voordeelige saldo van het vorige boekjaar, bedragend 336.44. Thans rest nog een reserve van 307.93. Namens de Controle-commissie worden de boeken en bescheiden in orde bevon den en wordt den penningmeester gede chargeerd. De begrooting 19301931 sluit in ont vangsten en uitgaven op 3610. Hierna volgde de bestuursverkiezing, waarvoor drie vacatures waren. Aftredend waren Mej. Sibbes en de heer Hart kamp, die herkiesbaar waren, terwijl de plaats van den heer Spendel moest wor den aangevuld. De Voorzitter legde er den nadruk op in de plaats van den heer Spendel zoo mogelijk een katholiek bestuurslid te kie zen. Het bestuur stelt daarom voor als candidaat den heer Mr. W. Sprenger. Ge kozen werden 4e aftredende bestuursle den Mej. Sibbes en dc heer J. Hartkamp cn in de vacature Spendel Mr. W. Spren ger. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren J. v. d. Laan, H. Disse- veld en P. Moelker, tot plaatsvervangende leden de heeren C. Allers, Boehmer en Kruit. De bestaande contributie werd tenslotte gehandhaafd. Na de rondvraag, waarbij door eenige leden vragen werden gesteld, werd de ver gadering door den voorzitter met een dankwoord gesloten. DE LUSTRUMFEESTEN. Zooals wij onlangs mededeelden zal de tekst van het feestspel „De Vliegende Hol lander" op de Kaag worden vertolkt door Nederlahd-sche tooneelartisten. Onder hen noemden we ook Ko van Dijk. Naar wij thans vernemen zal niet hij, maar Frits van Dijk voor een gedeelte van de vertol king zorg dragen. Op den dag der kinderfeesten (26 Juni) zullen de desbetreffende scholen vrij krij gen. Er gaven zich reeds een 150-tal kin deren voor deelname op. De jury ter beoordeeling van de feest- marschen, ingekomen op de prijsvraag van de Leidsche Lustrumcommissie, bestaande uit de heeren Mathijs Vermeulen, den com ponist van de Vliegende Hollander, Kapt. C. Walter de Boer, directeur van de Kon. Militaire Kapel en dr. Johan Wagenaar, directeur van het Kon. Conservatorium, heeft den lsten prijs toegekend aan mr. L. P. J. Michielsen te Scheveningen voor de marsch onder motto: „Fortunae cetera niando" (Ovidius). De marsch zal binnenkort in den handel verkrijgbaar zijn. De versiering van de Breestraat belooft wel te zullen slagen. Er is zooveel geld bin nengekomen, dat men geld over zal heb ben. Daarom is besloten ook'een gedeelte van de Korevaarstraat te versieren. Controle Wegenbelastingwet. In de omgeving van Leiden werd in den laatsten tijd herhaaldelijk controle op de nummer- en rijbewijzen van automobielen en op het naleven der Wegenbelastingwet gehou den. Deze controle geschiedde afzonderlijk door rijkspolitie, gemeentepolitie en rijks belastingambtenaren, zonder eenig onderling overleg. Het kwam niet zelden voor, dat op het traject LeidenVoorschoten een chauf feur twee- of driemaal werd aangehouden. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft zich tot den Commandant van de Rijksveldwacht, de Directie der Directe Belastingen en den Commissaris van Politie te Leiden gewend met het verzoek onderlinge samenwerking te bevorderen, opdat tijdverlies en overlast voor chauffeurs beperkt blijven. Reeds mocht een zoodanig gunstig antwoord op deze verzoeken worden ontvangen, dat op een dergelijke samenwerking voortaan gere kend mag worden. Volksbond-nieuws. Dc besturen van Vak- en Onderafdeelin- gen, welke hun vaandel naar Wassenaar willen doen opsturen, voor het Encycliek- feest Zondag a.s., worden verzocht dit he denavond of uiterlijk morgen op te geven aan het kantoor van den Bond. Het afd. bestuur van den R.-K. Volks bond zorgt voor de verzending. Demping Levendaal. De heeren Schüller en v. Stralen hebben bij den Raad een voorstel ingediend, om bij de voorloopigc vaststelling van het uitbreidingsplan der gemeente Leiden tevens te besluiten tot demping van het geheele £/evendaal en B. en W. uit te noo- digen een plan en begrooting voor deze demping te doen opmaken en aan den Raad ten spoedigste voor te leggen. Geen militaire Gaskamer. Naar wij vernemen zal aan het men tot oprichting van een gaskamer op het terrein van het voormalig Militair Hos pitaal aan den Morschweg geen uitvoering worden gegeven. In verband daarmede zal morgen de zit ting tot het aanhooren van bezwaren, niet plaats hebben. De 100.000. De hoofdprijs van de 453ste Staatsloterij is gisteren hier ter stede gevallen in de collectie van mevr. de wed. J. T. Witte Hessels, Hoogewoerd 179 Het was een heel lot, gekocht door iemand uit de om geving van Leiden, waarschijnlijk voor een club. De hoofdprijs in dc Witte Stadloterij is gevallen op een lot verkocht door den heer J. A. Smit, in de Vrouwensteeg. Dit was 1/10 lot. Boottocht „Ons Deel". Zaterdagmiddag zullen 500 kinderen van leden der Coöp. Vereeniging „Ons Doel ter gelegenheid van het zilveren jubileum der vereeniging, een boottocht maken over de Ivager- en Brasemermeren. De stoet zal zich te 2.15 op de Hooglandsche Iverkgracht opstellen en vandaar naar de Oude Vest trekken, vanwaar de twee booten zullen vertrekken. Hedenmorgen te kwart over negen heeft heeft de 36-jarige J. N., Oranjegracht 41, werkzaam aan de Groote Havenbrug een hek op het linker bovenbeen gekregen, waardoor dit brak. De man is naar het St. Elisabethgesticht vervoerd. Locaal Rijkstelefoondienst Leiden. Opgave van nieuwe aansluitingen in de maand Mei: 2719 V. Bentfort v. Valkenburg, Dorpstr. 74, Leiderdorp. 396 Th. P. Beulink, H. Morschweg 58. 615 Mr, J. Bool, Warmondenveg 23. 830 Dr. W. BruinsSlot, Regentesselaan 7, 660 J. A. Bijleveld, W. de Zwijgerlaan 10, 273 W. K. du Croix, Rijnsburgenveg 129. 522 D. Dirkse Jr, Koninginnelaan 13. 637 Prof. Dr. J. J. L. Duyvendak, Rapenb. 71 785 H. K. Egberts, Pr. Hendriklaan 21, 585 A. J. Hartwijk Jr., Burchtsteeg 4. 58 A. Knijnenburg, Rhijngeesterstraatw. 175, Oegstgeest. 77 W. de Koning, Beestenmarkt 26. 798 J. \V. v. Leeuwen, Regentesselaan 65, Oegstgeest. 2770 L. Groentenveiling, Z. W. Weg. 384 W. Z. v. d. Meij, Rijn- en Schiekade 24. 297 P. J. Nieuwenhuizen, Heerenstraat 19. 428 Nutsgebouw, Steenschuur 21 666 J. M. de Ru, Oostdwarsgracht 23. 74 W. A. Seeder, Leeuwerikstraat 6. 461 Sociëteit Minerva, Breestraat 4850. 2960 J. H. Schüller, Dahliastraat 5a. 116 A. J. Tetteroo, Haarlemmerstraat 35. 465 J. M. Vos Jr., Witte Singel 75. 430 Fa. D. II. v. d, Zeeuw, Kraaierstr. 13. 49 Mejï A. Zeestraten, Dorpstraat 30, Oegstgeest. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een hit, die hedenmorgen on beheerd op den Rijnsburgerweg is aange troffen. GEMENGD KOOR „SURSUM CORDA" Kerkconcert. Het jaarlijksch a Capella-concert van „Sur- sum Corda" werd gisterenavond onder leiding van- Hubert Cuypers gegeven. Medewerking verleenden mevrouw Mak van WaaijDoore mans sopraanzangeres en Anth, van der Horst organist. Laatstgenoemde opende het concert met „Praeludium h. moll" van J. S. Bach, Van der Horst behoort momenteel onder de voor aanstaanden op gebied van orgelspelen. De kerk evenwel was maar matig bezet, zoodat zoowel organist als koor en solisten hinder van het galmen gehad zullen hebben. Van der Horst onderscheidt zich niet alleen door zijn enorme techniek, maar ook door zijn leven dige, immer boeiende en in-muzikale voor dracht. Het koor deed zich allereerst hooren in twee Hollandsche psalmen in een bewerking van Hubert Cuypers. De eerste psalm klonk wat onvast in de alten, vermoedelijk ook het gevol gvan de te leege ruimte waarin gezon gen werd. In het tweede gezag raakte men geheel op dreef. Voor hen, die nog niet weten, dat „Sursum Corda" als a Capella-ensemble bijzonder fijn cn poëtisch ingesteld is, herha len wij nogmaals, dat men dit koor eens moet gaan hooren, dat zich toelegt op goed en voor naam musiceeren. Dan kwamen wij in de Pa- lestrijnsche atmosfeer met de evocatieve ver tolking van „Sicut Servus". Een zekere ont roering ging uit van Handl's „Ecce quomodo moritur". Dirigent Cuypers liet zijn mannenkoor uit komen in twee koorwerken van zijn hand. Twee liederen, die heel en al Cuypers geest ademen, geen twijfel latende omtrent zijn be doeling:. de Godsverheerlijking. In Psaume 135 van Sweelinck bereikte het koor naast de Pa- lestrina-vertolking zijn hoogtepunt. Een uiterst verfijnde weergave van de meerstemmige mu ziek werd gegeven met keurige beheersching van dynamiek in elke stem afzonderlijk, van rhythme en klank mooi. Nadat van der Horst zich als begeleider der zangeres had doen gelden als musicus van muzikalen smaak, speelde hij „Benedictus" en „Agnus Dei" van Franqois Couperin, welke twee kleinere wer ken kunstvol geregistreerd en met klank charme tot den toehoorder kwamen. In een atmosfeer van devotie en verstilde innigheid gehouden, deden zij emotioneel aan. Mevrouw Mak van Waay liet zich hooren in „Ave Maria" van Cherubini en „Deh fün a me non v'ascondete" van Benoncini, later in drie Fransche liederen, om te besluiten met een drietal liederen uit de Duitsche muziek literatuur, Met genoegen hebben wij haar ge hoord en ons verdiept in het aanlokkelijke van haar zingen. Haar stem heeft zich mooi ontwikkeld, glansrijk in het hoogere, wellui dend en draagkrachtig in het lagere register. In haar voordracht heeft zij zich toegelegd op innerlijke verfijning en meermalen slaagt zij er in de stemming die zij in haar innerlijk verwekt, op den toehoorder over te brengen. Het eene lied lag haar beter dan het andere. De beide Italianen voldeden ons niet onmid dellijk. Van de Franschen stond „La Proces sion" van César Franck op het eerste plan, dat zich qua stijl het best voor de kerk leen de, wat betreft begeleiding voor orgel uitne mend geschikt was en haar stem voortreffelijk deed uitkomen, Daarna' volgde Faure's mooi lied „En prière". Van de laatste groep was het lied ..Bist du bei mir" van Strattner en „das Lied vom Sterben" van een onbekenden componist door eenvoud en ongekunsteldheid zeer hoogstaand van voordracht. Tot slot volgde Schlusschor uit „Mattheus Passion" van Heinrich jSchütz. Dit magistrale slot, waarvan het koor een uiterst verzorgde ver tolking deed hooren, geeft nogmaals aanlei ding waardeering uit te spreken voor „Sur sum Corda" en zijn artistieken leidsman, die grooter belooning verdiend had: „een volle kerk"! J. K. Sempre Crescendo. Op het lustrumconcert van het Leidsch Studenten Muziekgezelschap Sempre Cres cendo op 25 Juni zal de Parijsche violiste Noe la Cousin o.a. spelen een vioolconcert van Mozart en enkele kleinere stukken, w.o. Zigeunerweisen van Sarasate. Het orkest zal ten gehoore brengen de Eerste Symphonie van Saint-Saëns en de balletmuziek uit de opera „La Cioconda' van Ponchielli. OEGSTGEEST. DE VACATURE VAN GEMEENTE SECRETARIS. De aanbeveling van B. en W. Door B. en W. dezer gemeente is de volgendo aanbeveling opgemaakt voor de vervulling der vacature van gemeente secretaris 1. R. Reitsma (C. H.), gemeente-secre taris te IJlst (Fr.); 2. H. A. B. de Leeuw (R. K.), ambte naar-ontvanger te Oudewater; 3. J. de Bruyne (A. R.), secretaris-ont vanger te Brouwershaven. In de eerstvolgende raadsvergadering zal over deze benoeming worden beslist. NIEUWE-WETERING. Bekroond. Het fanfarecorps „Door Gunst Verkregen", onder leiding van den heer C. de Haan uit Leiden, behaalde op het concours te Nieuwkoop een eerste prijs in de 3de afdeeling fanfare met 327 pun ten. Ter gelegenheid van dit feit is het plan Zaterdag a.s. des avonds te 8 uur een muzikale wandeling door het dorp te ma ken. Na afloop hiervap zal het aardig ver sierde nieuwe repetitielocaal worden ge opend. Voorwaar 'n mooie vooruitgang de zer bloeiende vereeniging. Ga zoo voort G.D.V. Aan den finantieenlen steun van uw plaatsgenooten zal het niet ontbreken! RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zonnig weer en droog te geeft als regel geen hooge prijzen der bloemen. Zoo ook thans. Betaald werd bij een grooten aanvoer: Pyrethrum Parker f 0.200.35, Cajeux f 0:25—0.43, Roseberry f 0.350.45, Mont blanc f 0.650.70, Mar grieten wit f 0.430.54, Juliaantjes f 0.06 0.13, Papavers groot f 1.701.90, idem klein f 0.850.90j Blauwe Astertjes f 0.070.13, Bruidsanjers f 0.070.12, Groenhart f 0.18 0.26, Pioenen open f 1.301.80, idem geslo ten f 2.406.70, Irissen van den kouden grond wit f 0.150.25, idem blauw f 0.15 0.40, Lathyrus f 0.250.45, Anemonen f 0.25 0.35, Rozen Columbia per bos van 20 stuks f 0.400.90, Hadley f 0.631.55, But terfly f 0.451.10, Rosalandia f 0.251.05, Golden Ophelia f 0.400.65. TER AAR. De eerste Patronaats-fietstocht. Op den 3en Pinksterdag werd voor het eerst een fietstocht ondernomen door de Gezel len-leden, onder leiding van den Vice-Prae- ses, Kapelaan Kraakman. Na eerst allen de H. Mis te hebben bijgewoond, waaron der velen ter H. Tafel gingen, werd de stoet opgesteld, 2S in getal. Inspectie hou- den onder de fietsen was niet noodig, want de leden hadden allen gezorgd voor een goede „wagen", wat voor zulke verre rei zen aan te raden is. Door Langeraar werd gereden over RijnsaterwoudeLeimuiden. Daar moesten nog eenige Gezellen opgehaald worden. De tocht werd voortgezet onder veel pleizier door de groote Haarlemmermeer naar Heemstede, waar eerst de dorst werd gc- lescht, want wij hadden al verschillende Kolpingsliederen achtergelaten, door allen spontaan meegezongen. Na een verfris- schend drankje gedronken te hebben, gin- gen wij full speed naar het Klein Semi narie „Hageveld". Na het Seminarie gezien te hebben van de voorzijde, want verder gingen wij niet, werd de reis voortgezet naar Haarlem. Natuurlijk werd dc Kathedraal met een bezoek „vereerd". Alles werd goed opgeno men en allen waren uiterst voldaan. Bij de concierge van het Ivrelagehuis j werd aangeklopt, of wij niet even het groo te Krelagehuis mochten bezichtigen, waar van wij wel eens meer van hadden hooren praten. Dit werd toegestaan. Wij hebben het geheele gebouw door- kruisd, de groote Beurshal, waar iedere week duizenden relaties worden aange knoopt, de gewichtige zaal van het scheids gerecht, waar menig proces geleid wordt, de vergaderlokalen van het Hoofdbestuur, I de tuin met verschillende' variëteiten van bolgewassen' enz. Werkelijk was het de moeite waard, om dit gebouw te gaan be zoeken. Ondertusschen waren wij een weinig uit gerust en stapten op de fiets om ons eind doel te bereiken. We passeerden Veisen, voorbij de ruïne van „Brederode" naar IJmuiden. Aangeklopt bij het Vereeni- gingsgebouw, en daar werd het inwendige van de fietsers versterkt door een fijnen maaltijd, wat goed te pas kwam na zoon verre reis. Nadat alle verzadigd en de noo- dige Gezellen-liedjes gezongen waren, brachten wij een bezoek aan de groote im posante sluis, die pas geleden geopend is. Er heerschte een groote woelige drukte. Het heerlijke weer lokte er vele naar toe. Groot hadden wij de nieuwe sluis voorge steld, vooral des te meer, daar een van de Gezellen-leden er een lezing over gehouden heeft, maar zoo groot. Het was een akelige diepte, als men over de leuning van de sluisdeuren keek. j Van kortbij zagen wij het hoogovenbe- drijf, en ook de volle zee, het strand en de pier, de visschershaven, die dicht lag met de trawlers, niet te vergeten de vuurto ren. Kortom onze oogen graasden alles af wat wij konden, en wij waren uiterst te- i vreden. Daarna werd de terugreis aanvaard, die nog beter ging als de uitreis, want pech bestond er niet. Ongeveer half acht arri veerden wij weer te Langeraar. De eerste reis, die de Gezellenver. ge maakt heeft, is schitterend geslaagd. Nie mand had verwacht, dat het zoo'n leuke, interessante reis zou zijn. De Vice-Praeses kan met zijn jonge mannen, met groot sifc- ces neerzien op deze tocht, die bij allen onvergetelijk zal blijven. West-Haven- ïaat in de rich- £aat; i in de richting Gemeentelijke Aankondigingen REGELING* VAN HET VERKEER IN VERBAND MET DE VERNIEUWING VAN DE GROOTE HAVENBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten de voorloopig voor een jaar va-stgestelde verkeersregeling in ver band met de vernieuwing van de Groote Havenbrug te verlengen tot aan het tijd stip waarop die brug voor het verkeer wordt opengesteld. Tot aan het tijdstip van de openstelling van de Groote Havenbrug zijn derhalve in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer de navolgende wegen ge sloten verklaard: lo. voor het berijden met alle motorrij tuigen: a. de Koestraat in de richting naar de Haarlemmerstraat; b. de Oude Singel tusschen de Hout markt en de hulpbrug over de Oude Vest in de richting naar de hulpbrug; c. de Houtmarkt tusschen de Hout- marktsbrug en den Ouden Singel in de richting naar den Ouden Singel; d. de Houtmarktsbrug in de richting naar den Ouden Singel; e. de Oude Heerengracht tusschen de Verversbrag en de Haven in beide richtin gen; f. de Haven tusschen de Oude Heeren gracht en de West-Havenstraat in beide richtingen g. de Haven tufischepi straat en de Oost-J ting naar de Westó h. de West-ïatensl naar de Verver^tx^aj i. de Oost-Havf naar de Haven; j. de Zijlstraa^lin de Haven; i s 2o. Voor het^etrijden ri|efc alle m o- torrij tuigen.' en m$e t r ij w i e- 1 e n:v i a. de hulpbrug i&er de^Oude Vest in de richting naar deiEtee-straat; b. de hulpbrug cater de Oude Heeren gracht in beide rich|ilngen üo. voor het verk®|- met r ij tuigen: a. de Koestraat ix^de richting naar de Haarlemmerstraat; b. de hulpbrug over de Oude Vest in de richting naar de Koestraat; c. de Oude Sixigel tusschen de Hout markt en de hulpbrug over de Oude Vest in dc richting naar de hulpbrug; d. de Houtmarkt tusschen de Hout marktsbrug en den Ouden Singel in de richting naar den Ouden Singel; e. de Houtmarktsbx'ug in de richting naar den Ouden Singel; f. de Oude Heerengracht tusschen de Verversbrug en de Haven in beide richtin gen; g. de Haven tusschen de Oude Hee rengracht en de West Havenstraat in bei de richtingen; h. de Haven tusschen de West Havexx- sjraat en de Oost Havenstraat in de rich ting naar de West Havenstraat; i. de West-Havenstraat in de richting naar de Ververstraat; j. de Oost-Havenstraat in de richting naar de Haven; k. de Zijlstraat in de richting naar de Haven 1. de hulpbrug over de Oude Heeren gracht in beide richtingen. HINDERWET. Burgemeester en den brengen ter aan het voornemen t gaskamer op het tex^: lig Militair Hospitaal geen uitvoering wordi de zitting, tot het aai tegen de oprichting ethouders van Lei- ine kennis, dat ï&xting van een ein^-a§ het voorma- dgn Morschweg vA en derhalve ihfor^x^van bezwaren rfn de Vrijdag a.s., niet zal plaats hebben. Agenda LEIDEN. Donderdag R. K. Bond van Ovex'heidspei'- soneel „St. Paulus", Bondsgebouw 8 uur. Vrijdag. R. K. Bond van Behangers en Houtbewerkers, ledenvergadering Boxidsgebouw, 8 uur. Dinsdag R. K. Bond van Bouwvakarbei- ders „St. Jozef", zeer belangrijke ledenvergadering, Bondsgebouw," De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt vaix Dinsdag 10 tot en met Zondag 15 Juni a.s. waax'genomeix door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, tele foon 807. UITHOORN. Katholieke Schippersbond St. Nicolaas. Op Zondag 15 Juni a.s. worden alle ka tholieke schippers, welke tot het district Amstelland van bovengenoemden Schip per s-bodn behooren, opgeroepen tot het bij wonen eene- vergadering, welke dien dag zal worden gehouden in Hotel Fritchy te Uithoorn om 4 uur precies. Verwacht wor den niet alleen de leden van Amstelland, doch ook de oud-leden cn verder alle ka tholieke schippers uit dat district, ook al mochten zij een dezer dagen voor dat doel rondgezonden circulaire niet hebben ont- vaixgen. Behalve dat deze vergadering wordt ge houden ten einde onz-> afdeeling weer nieuw leven in te storten, behelst de agen da zeer belangrijke punten met betrekking tot onze afdeeling en voor alle katholieke schippers. Alle bovengenoemde schippers worden, daarom dringend verzocht om op deze ver gadering aanwezig te zijn en wel uiterlijk 4 uur, opdat de vergadering op -tijd kan worden begonnen en de agenda rustig kan worden afgewerkt.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2