„radio" Koister-Brandes Luidsprekers LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DINSDAG 10 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 HEDEN ONTVANGEN EENIGE NIEUWE MODELLEN VANAF f 2S.50 TOT^M(È^— Wij demonstreeren deze gaarne gratis fyj U aan huis Aanbevelend Radio HEDERLSF, Haarl.slraat 170a Een nieuw wereldrecord te Parijs. De wielerwedstrijden te Parijs hadden enorme belangstelling en een spannend verloop. In den wedstrijd over 1 K.M. voor omniumrijders kon Pecquex met 1 min. 8 sec. een nieuw wereldrecord op zijn naam brengen. Tot nu toe stond het op naam van O. Egg (Zwitterland) met 1 min. 8.6 sec. Ook Boucheron bleef met 1 min. 8.2 sec. onder het oude record. Bij de stayers won Grassin van Lacqueliay en Paillard, die in de derde race door een defect tot de laat ste plaats terugviel. Ook de Nederlandsche sprinter Moeskops had succes. De uitslagen luiden: Sprinters-tweekamp: Moeskops slaat Mi- chard in twee van de drie races. Omnium: 1 Pecqueux 6 p., 2. Da-yen 10 p. 3. Hournon 11 p. 4. Boucheron 11 p. Stayers drie races van 30 K.M.: 1. Gras sin 4 p., 2. Lacquehay 8 p., 3. Paillard 9 p., 4. Urago 11 p., 5. Benoit 15 p., 6. Sadi Leport 16 p. Wielerbaan Den Bosch. Gisteren hadden te Den Bosch wieler wedstrijden plaats op de wielerbaan. De belangstelling was vrij groot. Tijdens den koppelwedstrijd had een lichte valpartij plaats, waardoor een drietal renners van het terrein moesten worden gedtagen. De wedstrijden, die even werden onderbroken, konden, nadat de renners waren behan deld, weer worden voortgezet. Matches a Deux in 6 series. Filiale: Amateurs: 1. W. Steenbergen te Amster dam 16 4/5 sec., 2. W. Graafmans Leiden. 3. J. Engelman te Amsterdam. 4. J. Rusten burg te Gilsen. Recordrit over 250 Meter: 1. W. Kalb te Amsterdam in 17 sec. 2. Joh. Riethoven te Leiden. 3. Würzer, Leiden 17 sec. (Opgemerkt dient te worden, dat Joh. Riet hoven de voorkeur had, daar hij reeds uit een andere ronde kwam). Koppelwedstrijd voor amateurs: 1. H. Engelmoer te Amsterdam met J. Kalb Am sterdam. 2. W. Steenbergen te Amsterdam en J. Engelmoer te Amsterdam. 3. Th. van Gil te Ulvenhout met Roostenburg te Gil- zen. 4. Graafmans te Leiden en van Riethoven te L e i d e n. Sprintwedstrijd voor nieuwelingen in vier series: 1. Th. van Deursen te Yenlo. 2. Joh. Sterrenburg te Zaltbommel. 3. Joh. Van Goor te L e i d e n. 4. P. van Bremen te Den Bosch. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. Th. van Deursen te Venlo. 2. Joh. Van Goor te Leiden. 3. Joh. Rossel te Tilburg. KORFBAL Seriewedstrijden Olympia. Op de fraaie gemeentelijke sportterrei nen te Bussum, vonden gisteren de serie wedstrijden van Olympia plaats. In de le afdeeling dezer wedstrijden kwamen uit Bilthoven, D.V.D., Vitesse en Olympia, die met elkaar om het bezit van een zilveren wisselbeker streden. Hoewel bijna alle ploegen invallers tel den, stonden de wedstrijden op een be hoorlijk peil. Steeds werd er enthousiast en fair om de overwinning gekampt. Olym pia met den schutter Hendribsen in den aanval won den wisselbeker. Met Bilthoven had Olympia weinig moeite. Meer tegen stand bood Vitesse, doch de Leidenaars waren niet gelukkig met hun schoten, zoo- dab zij tegenover de drie treffers der Bus- sumers geen enkel doelpunt konden stel len. D.V.D. bracht tegen Olympia eenige frissche spelers in het veld, doch ook dat baatte den Amsterdammers weinig. Hen- driksen maakte 3 der zes doelpunten en D.V.D. kwam niet verder dan vier zoodat Olympia met 64 winnaar bleef. Vitesse kwam op de tweede plaats. Te gen D.V.D. ontging haar de overwinning op het nippertje, hoewel de Leidenaars na een gelijkopgaand begin, sterker bleken dan de Amsterdammersvan Bilthoven won Vitesse met het oneven doelpunt. De uitslagen waren: D.V.D.Vitesse 22; BilthovenOlympia 15; VitesseOlym pia 03; BilthovenD.V.D. 42; Olympia D.V.D. 64. 1. Olympia (wisselbaker); 2. Vitesse; 3. Bilthoven; 4. D.V.D. ATHLETIEK „Brunhilde" te Leerdam. Op de Gymnastiek- en Athletiekwedstrij- den Zaterdag en Maandag gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de G.V. „Voorwaarts" te Leerdam werden door de D.G. en A.V. „Brunhilde" te Lei den de volgende prijzen behaald: Adspiranten: le prijs Athletiek-driekamp. le prijs 4 X 80 M. estafette in 46.2 sec. 3e prijs Gymn. driekamp in de groep van 27 meisjes. 3e prijs Marschwedstrijd. De dames brachten het er niet minder goed af en legden beslag op: le prijs Athlebie-k-driekamp le graad; le prijs Ath- letiek-Driekamp 2e graad; 2e prijs Esta fette 4 X 100 M.; 2e pijs Rhytmische oef., 4e prijs Gymnastiek-driekamp. ROEIEN Je wedstrijden om den Telegraafbeker. De roeiwedstrijden om den Telegraaf beker, die op 10 en 11 Juni op den Am stel van de uitspanning „Het Kalfje" naar het clubgebouw van „de Hoop" gehouden zul len worden, zijn na loting als volgt vastge steld: Voorwedstrijden op Dinsdag 10 Juni, 7 uur nam.: Eerste heat: boei 1 Maas, boei 2 Triton; 7.45 nam.: 2e heat: boei 1 Njord boei 2 Laga. Zooals men weet heeft de acht van „Am- stel" zich teruggetrokken. Eindwedstrijd Woensdag 11 Juni nam. 7 uur boei 1 winnaar 2e heat, boei 2, win naar le heat. Njord. De samenstelling van de Acht, waarmee de Njord op den wedstrijd om den Tele- graaf-Beker zal uitkomen is: H. Beucker Andrea (bg.), C. A. van Hees, P. Blussé van Oud Alblas, J. A. James, F. H. C. Gaymaus, M. H. C. Poortman, J. J. Vriesendorp, R. O. H. F. Wertmüller v. Elgg (sl.), L. S. Sie (st.). ZEILEN Een succes voor de Beatrijs. Aan de op de Noordzee gehouden re gatta nabij Helgoland, hebben 18 deelne mers meegezeild. Het Nederlandsche jacht „Beatrys" van den heer C. Hin uit Haar lem kwam als eerste uit den strijd. WATERPOLO SEfUEWEDSTFMJDEN U. Z. C. Bij uitzondering werden deze wedstrijden door mooi weer begunstigd. Het nog eenigszins koele water gaf de deelnemers een verfris selling,, bijaldien zij zich te lang in het zonnetje gekoesterd hadden. Er is dan ook met animo gestreden. Van de eerste klassers waren aanwezig: Dolfijn, D.J.K., G.Z.C., U.Z.C., L.Z.C., ter wijl A. Z. niet was opgekomen. In een vinnige zware partij won Dolfijn met moeite en met 32 van D.J.K., terwijl G.Z.C. een papieren 50 zege op A.Z. be haalde. L.Z.C. en U. Z. C. waren voor de eerste ronde vrijgeloot en betwistten elkander di rect een plaats in de finale. L.Z.C. kwam uit als volgt: Goekoop C. Walenkamp Elsinga A. Smink. C. de Reede H. Walenkamp Munting. dus met meer invallers, dan eigenlijke le zeventallers. Desondanks werd tegen een volledige U.Z.C.-ploeg een kranig partijtje gespeeld. Het begip, was voor U.Z.C., dat met 20 vóór kwam, maar toen de Leidenaars maakten dat ze in snelheid niet voor de snelle Utrechtenaren behoefden onder te doen, begonnen ze met meer zelfvertrouwen aan te vallen en A. Smink maakte er 21 van, waarna Munting do gelijkmaker scoor de. Zoo kwam de rust. Na de rust eerste nog een paar aanval len van U.Z.C., waarmede zij de stand op 32 brachten, maar toen kwam er een voortdurend Leidsch overwicht, zelfs toen Smink wegens opstellen binnen de 2 M.-lijn uit het water gezonden werd. Elsinga was het groote struikelblok voor de U.Z.C.- ploeg en toen ook een der Utrechtenaren om dezelfde reden er uit moest, maakte Munting uit een strafworp gelijk. De L.Z. C.'ers gooiden er nog een schepje op Elsinga zwemt naar voren en maakt op fraaie wijze het vierde Leidsche doelpunt. Dit werd ook de eindstand (43 voor L. Z. C.). De Dolfijn won gemakkelijk van de zwakke G.Z.C.-ploeg, waarin een nieuwe keeper Slop niet kon vervangen. (Uitslag 61 voor Dolfijn). In Augustus spelen dus L. Z. C. en Dol fijn om den wisselbeker. Ook L. Z. C. II was naar Utrecht ge gaan, maar slechts een speler, Hofsteenge, maakte ook deel uit van de kampioens- ploeg van verleden jaar. Het valt dan ook niet to verwonderen dat dit zeer. onvolle dig team met 41 van een sterke Maas II (Maas I was niet aanwezig) verloor. Overigens valt nog te vermelden de mooie zege (na achtereenvolgens de Star, H. P. C. en S. N.H. geslagen te hebben) van het Haagsche Z. I. A. N. in afd. lib. PAARDENSPORT Courses te Duindigt. De uitslagen van de gisteren op Duin digt gehouden courses luiden als volgt: I. Fleuretteprens, prijzendraverij 2e en 3e lkasse over 2050 Meter: 1. Sire Axworthy K. (Eig. J. Kruithof Sr.); 2. Paulowna S. (Eig. A. van Maarseveen). 2. Faustprijs: Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder over R.K. SPORT Zij die lid wenschen ah)™» te worden van de R.K. Sportver. „Meerburg" f;e Rijndijk) nastiek, c) sdiM o\ te BEflGEtRS, Dejftwo^de. i!c fptfrten junioren (t>ot iv j.) f 0.15 p. w. Senioren (boven 17 j.) f0.25 p. w. Voot de afd. Voetbal worden alléénleden aangenomen welke vrij zijn, d.w.z. welke géén verplichtingen hebben voor het a.s. seizoen bij an dere vereenigmgen. 339 1400 Meter: 1. Milano (Eig. W. Jochems); 2. Kouang Sï (Eig. Stal Hippos). 3. Fidelioprijs: Prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Trotteur (Eig. H. van Zaling) 2. Sir Korrigan (Eig. G. J. van der Elshout). 4. Fontaineprijs, Heatdraverij le klasse over 1700 Meter: 1. Quitewell St. 1. (Eig. C. F. Ockhenst); 2. Vegrana (Eig. Stal C.). 5. Figaroprijs, horderen over 2800 Meter: 1. Pommard (Eig. G. du Ry van Beest Holle); 2. La Becquec (Eig. Jules Segers). 6. Femandoprijs: Prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2050 Meter: 1. Quadraat (Eig. J. in 't Veld); 2. Robert E. Lee (Eig. Stal Birkhoven). SCHAKEN Om het kampioenschap 2e klasse van Nederland. De afgebroken partij uit den wedstrijd Leidsch Schaakgen. IBussum I is voor Bussum gewonnen verklaard, zoodat deze wedstrijd voor de Leidenaars met 4.55.5 verloren ging. A.s. Zondag speelt het Leidsch Schaakgenootschap te Haarlem tegen het Haarlemsoh Schaakgezelschap. Op dienzelfden dag speelt „Max Euwe" van Amsterdam te Bussum tegen de schaakclub aldaar. De wedstrijd Haarlemsch Schaakge nootschap„Max Euwe" eindigde in 3.5 3.5 en drie afgebroken partijen. Om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. In den eindstrijd waren de 4 volgende spelers geplaatst: J. Boot, G. Bosscha, Ir. J. J. G. van Hoek en W. Demmendal. De drie eerste ronden gaven de volgende uit slagen: Boot verliest aan Demmendal, BosschaVan Hoek afgebroken in onge veer gelijke stelling, Demmendal wint van Bosscha, Van HoekBoot afgebroken in gunstiger stelling voor Van Hoek, Bosscha wint van Boot en Van Hoek verliest aan Demmendal. Demmendal heeft derhalve de leiding met 3 uit 3. POSTDUIVEN „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk) op 8 Juni. In vrijheid gesteld om 9.45, aan komst als volgt: 1. J. Rooda, 2 idem, 3. K. R. Kuipers, 4. J. v. Capel, 5. H. W. Martens, 6. J. Rooda, 7. C. Geel, 8. Jhr. Stoop, 9. J. v. Capel, 9. H. Hulscher, 10. J. v. Oapel, 11 idem, 12. J. Vernes, 13. idem, 14. J. Rooda, 15. Jhr. Stoop, 16 idem, 17. C. Geel, 18. J. v. Capel, 19. H. Hulscher, 20 Jhr. Stoop, 21. O. de Jager, 22. Jhr. Stoop, 23. C. Geel. Aankomst der duiven Zondagavond: eer ste 8.35.34, laatste Maandagmorgen 8.48.41. DE SOUTHERN CROSS NOG NIET GESTART. De „Southern Cross" is Zaterdagmiddag door Kingsford Smith en zijn metgezellen naar de Curragh gebracht, de groote vlakte bij Dublin, nadat een telegram van het ministerie van Luchtvaart gunstige Aveeromstandigheden op den Atlantisohen Oceaan had gemeld. De Curragh geeft gelegenheid voor een zeer lange start, die de vliegers noodig zullen hebben als het toestel volgeladen is met de benzine, die het 38 uur lang in de lucht moet houden. Als de weersomstandigheden gunstig waren gebleven, zou de „Southern Cross" Zondagmorgen gestart zijn voor den groo- ten vlucht over den Atlantischen Oceaan. De gunstige weersverwachtingen heb ben zioh echter niet verwezenlijkt en de „Southern Cross" is dientengevolge niet gestart. Er woei Zondag een sterke tegen- Avind over het grootste deel van den Oceaan, die bijwijlen de kracht van een storm had. Daar er geen vooruitzicht op spoedige verbetering bestond willen Kings ford Smith en zijn metgezellen ook Maan dag niet starten. Vliegtuig verliest schroef en stort neer. Vliegende boven Colworth verloor een bommenwerper van de Royal Air Force plotseling zijn propeller. Van een hoogte van circa 1200 M. stortte het vliegtuig omlaag. De inzittenden, een piloot en twee mechanicians, slaagden er in om met hunne parachutes veilig te landen. Een nieuw vliegtuig voor Amy Johnson. De directie van de Havilland vliegtuig- briek heeft mej. Johnson een nieuw Puss- moth snel vliegtuigje aangeboden. Mejuf frouw Johnson heeft de aanbieding aan vaard ofschoon zij, zoo seinde zij de prach tige diensten mij door mijn kleine Moth- vliegtuig Jason bewezen, niet licht zou vergeten." Het nieuwe vliegtuig zal haal bij haar terugkomst in Engeland worden aangeboden. OEGSTGEEST. Zangconcours. Het was gisteren een historische dag voor Oegstgeest. De zangvereeniging „Debora" herdacht haar twintigjarig be staan en had voor deze gelegenheid een nationaal concours uitgeschreven, iets wat onze gemeente nog nimmer heeft aan schouwd. Des morgens om tien uur had de offi- cieele ontvangst plaats ten gemeente- huize waar de vereeniging in tegenwoordig heid van het eere-comité, uitvoerend co mité, jury, regelingscommissie en Raads leden werd toegesproken door burgemees ter A. J. v. Gerrevink. Het verheugde spreker zeer de zang- vereenigingen namens het gemeentebestuur in het huis der schoone. gemeente Oegst geest welkom te heeten. In de eerste plaats, omdat het is een ver heugend verschijnsel, dat nog zoovele jon gemannen en vrouwen zich in alle doelen van het land vereenigen tot de beoefening van de hoogste en de beste aller kunsten. Helaas is er in onzen tijd Avaar te nemen een algeraoene neiging om de kunst te ver- oppervlakkigen, dikwijls zelfs haar te mis bruiken en te profaneeren. Meer dan uit iets anders ter wereld blijkt uit de kunst uitingen van dezen tijd, naar mijne mee ning de ontstellende verwarring, die de geesten beheerscht, de toenemende neiging tot het bizarre, om niet te zeggen tot het perverse in de menschen. Ook in de schilderkunst en beeldhouAv- kunst uit zich deze neiging, maar vooral in de muziek. De muziek is meer dan cenige andere kunst geëigend tot hooger peil te verhef fen zij staat door veie onzichtbare en on bekende wegen in verbinding met ons diep ste wezen. Helaas is er ook een muziek uit den booze. Een groot deel onzer jongere gene ratie schept behagen in de Avanluidende klanken, waarmede naakte wilde*n, deca dente rassen gewoon zijn hunne kromme sprongen en onaestheiische bewegingen op tc luisteven en wie nog met genot hoort naar de muziek, ontstaan in de fijnvoelen den geest van een componist uit de vorige generatie, wordt uitgelachen als een an tieke duisterling, die zijn tijd niet be grijpt. Spreker schetste het gevaar van ver slapping A'an energie in het volk tot eigen beoefening van den kunst. De afwezigheid bij onze jeugd van de lust tot het deelnemen aan vereenigingen, die de zang beoefenen en tot het leeren bespelen van instrumenten, bevordert de uithuizigheid en het zoeken naar meer prik- ketend genot. Bovendien werken de pogingen, op het gebied der muziekbeoefening iets goeds te bereiken mede tot verscherping van het gehoor tot het aankweeken van zelftucht, tot. staling van don avcI, hetgeen spreker nader aantoont. Spreker Avendde zich vervolgens tot de jubileerendc vereeniging en zeide, dat het gemeentebestuur zich verheugt met haar twintigjarig bestaan. De Raad heeft ge meend uiting te moeten geven aan deze belangstelling door het aanbieden van een eere-medaille voor het best gezongen Ne derlandsche lied in de klasse waarin „De bora" uitkomt. Vervolgens ging spreker de geschiedenis der vereeniging na en hoopte verder dat deze gelegenheid zal bijdragen onze schoo ne gemeente nog meer vermaardheid tc ge ven als Avoongelegenheid. Dan over Poel geest sprekend, zegt spr.: van de torens va^i het kasteel daar zien Avellicht ecuwen op ons neer. Er omzweeft ons daar iets van de dagen der oudheid, van het leven, het strijden en het lijden der menschheid die in dc middel eeuwen dit heerlijke gewest regeerden en een wie weet hoe groot en invloed hebben gehad op onze ontwikkeling tot dat, wat het thans is. Daar ligt de Avijding der historie, daar grijpt ons in de ziel de ver heugenis der dingen die geschied zijn. Da mes en Heeren gaat nu henen om uwen zang ter eere Gods te doen hopren in die groene tempel van ongerept hout en Avach- te u daar een heerlijke dag door den Heer onzen God in rijke mate gezegend. Deze rede Averd met applaus begroet. Vervolgens spraken de heeren de Zeetnv namens het Uitv. Comité, v. d. Meene na mens de regelingscommissie en Spiel als jurylid. Nadat de koffie rondgediend was sprak de burgemeester een slotwoord en ging het full speed naar Oud-Poelgeest. Daar aangekomen werd het concours geopend door den voorzitter van het Uitvoerend Comité. De jury bestond uit de heeren B. Dia mant en H. W. de Ronde uit Botterdam en Ara. Spoel te Den Haag. Het concours ha-d een zeer bevredigend verloop. Om halfacht gaf het fanfarecorps uit Noordwijkerhout onder leiding A'an den heer G. W. van Velzen een concert. Auto-zegening. De reeds aangekon digde zegening van auto's en motorrijwie len zal plaats hebben op Zondag 22 Juni a.s. te halfdrie. Aanmelding voor deelne mers bij den secretaris der R.-K. Propa- gandaclub, den heer J. Smit, De Kempe- naerstraat 29. LEIMUfDEN. Bekroond. De chr. gem. zangver. „Ex celsior" alhier, behaalde op het concours te Oegstgeest den lstcn prijs en eereprijs en den 3oden directeursprijs. VOORHOUT. Concert De B. K. Muziekvereeniging „St. Cecilia" zal op Maandag 16 Juni a.s. een concert geven in de muziektent. OUDEWETERING. Kinderverlamming. Alhier zijn in een tweetal gezinnen twee gevallen van de be smettelijke ziekte Kinderverlamming ge constateerd. LISSE. H. Priesterwijding. Naar wij vernemen, zal Zondag 20 Juli onze plaatsgenoot, de weleerw. heer Anf. v. d. Vlugt, van de Congregatie Aan Mill HilTj tot priester worden gcAvijd en de eerw. heeren Boon en Onderwater tot subdiaken. Patronatendag. Gisteren, 2e Pinksterdag, Averd on der begunstiging van schitterend zo- merweer de jaarlijksche jongensdag ge houden van den Bond A'an Patronaten in het Dekenaat NoordAvijk. Voor hef Lister patronaat begon deze dag met een algcmec- ne H. Communie onder do H. Mis van half zeven, waarna in het Patronaatsgeboinv een gemeenschappelijk ontbijt plaats had. Dit bezorgde de zelatrices, bijgestaan dooi de patronaat s-commissio een moment van groote drukte. Do jongens deden het ont bijt alle eer aan. Des namiddags te 2 uur Averd in de kerk van do St. Agatha-pa- rochie een plechtig Lof gecelebreerd, Avaarbij ook de andere patronaten uit hot Dekenaat aanwezig waren, en Avaaronder de Aveleerw. heer A. Verhaar, kapelaan der St. Joseph-parochic te Hillegom de feesf- predicatie hield. Na deze plechtigheid Avord onder de opAvekkendc tonen der Har- monievereenigingen „Adolf Kolping" alhier en van „Exoelsior" uit Noordwijk 'n demon- stratieoptocht gehouden door het dorp langs de volgende route: B. K. kerk, Bondstraat, Schoolstraat, Kapelstraat, Ka naalstraat, Heereweg, Stationsweg, Veld- horststraat, HeereAveg, Vree wijkstraat, Wilhelminastraat, Juliana straat Kanaal straat en Tulponstraat naar het H. B. G.- gebouw. Hier gaf het gezelschap Jan Brink uit Rotterdaip een voorstelling, Avaarvan dc jongens volop hebben genoten. De jongens dag is uitstekend geslaagd. Santos-bloempjes. De opbrengst van het Santos-bloempje, hetAvelk gisteren door oen aantal jonge dames ten verkoop Averd aangeboden, bedraagt ƒ161.25! Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag om 2 1/2 uur (Zomertijd). Ondenverpen ter be handeling: lo. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot nadere regeling der gemeen telijke belastingheffing enz. in ver band met de geAvijzigdo finantieele verhouding tus- sehen het Rijk en de Gemeenten. 2o. Vast stelling van een verordening op de heffing en invordering van bijdragen, bedoeld in artikel 21 van do „Besmettelijke Ziekte wet" van 21 Juli 1928 (Staatsblad 265). 3o. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van eervol ontslag aan C. W. Spruijt, weg- werker, en zulks met ingang van 15 .Juni 1930. 4o. Reclames schoolgeld. 5o. Recla mes hondenbelasting. Go. Wijziging gc- meentebegrooting, dienstjaar 1929 on 1930. 7o. Staat van uninbare on nog to \'orhalcu posten. 8o. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Mariavereeniging. Vrijdaga\'ond hield de Mariavereeniging haar vergadering in het Patronaat. De voorzitter van het Kruis- verbond opende deze vergadoirng met ge bed en heette de aanwezigen van harte Avelkom. Hij sprak den Avensch uit, dat in de toekomst de vergaderingen beter be zocht zouden worden. De notulen Averden zonder aanmerkingen goedgekeurd. Voorts Averden de aanwezigen geïnstalleerd en door den voorzitter gefeliciteerd. Vervol gens Averd een volledig bestuur benoemd. Het bestuur Averd aangevuld met 2 leden, mej. Cath. Schoorl als penningmeesteresse en mej. M. v. Bezu als 2e secretaresse. Dc rond\'raag leverde niets op, Avaaraa de a'oorzitter de vorgadcring op gebruikelijke AA'ijze sloot. WASSENAAR. Verdronken. De 23-jarige A. S. is Maandagmiddag bij het ZAvemmen in zee verdronken. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. Botsingen. De Pinksterdagen hebben zich niet gekenmerkt door bijzonder groote drukte. Op den tweeden dag was hot wel druk, maar niet overstelpend. OngCA'allen van boteekenis kAvamon goluklcig niet voor. Nabij den Deijl werd van een Avielrijder een fiets vernield. Aan het viaduct reden twee auto's tegen elkaar tengevolge van het niet tijdig stop pen van den bestuurder van den eeuen auto, J. M. uit Keulen. Lichte materieele schade was het gevolg. Op den hoek Katwijksche weg en School straat werden twee wielrijders door de Studebaker-autobus tegen den grond gere den. Beide personen uit Rotterdam afkom stig liepen lichte verwondingen op. De fietsen werden bewcahdigd. Aangereden. Bij het viaduct is Zon dag een dame uit Rotterdam, die zeer on voorzichtig den weg oA'erstak, door een auto aangereden. Met lichte verwondingen liep het ongeval al. Geboren: Gerardus Jahanues z. v. J. J. Jonker en G. van der Plas. Leonav- clus Joannes Raymundus z. v. T. J. F. v. d. Kiaauiv. H. G. P. Borsboom. Johan nes z. v. H. Borsboom en A. H. van Sin- veren. Dirk Jan, z. v. J. Pel en G. A. Y. A. Stigter. Johanna Leonarda d. v. D. L. Donker en J van Kuijlenborg. II es (er Johanna Maria d.-v. J. J. van Benten en E M. Dibbe. Erik Robert Frederik z. v. P. Th. Hugenholtz en G. R. Doornbos. Aleida Luberta d. v. W. C. Veloo en A. L. A'an der Woude. Ondertrouwd: Jhr. W. P. de Koek en W. A. M. L. Rarnbaldo di Collalto. J. van Doorn on B. Klingen. A. H. Her mans en A. M. P. van don Eeckhout. Th. J. Ruijgrok en A. D. M. Heemskerk. D. Bakker en L. Mosterd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia, De heer A. A. Huisman, ondenvijzer aan de Otto Baron v. Wasse- naer v. Catwijckschool alhier is als zoo danig benoemd aan de Herv. School te Rot terdam.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7