ifr SPOOR's MOSTERD y x BUITENL. BERICHTEN LAND- EN TUINBOUW Spoor's gestampte Muisjes FAILLISSEMENTEN RECHTZAKEN VRAGENBUS DONDERDAG 5 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. Brand op het s.s. Ulysses. Gisteravond te kwart voor acht brak brand uit aan boord van het s.s. Ulysses van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., liggende in de Amsterdamsche Droogdokmaatscha- pij. De brand ontstond in het z.g. „Slakken huis" van de machine, die zorgt voor den kunstmatige» trek van het vuur. Er waren werklieden bezig platen te snijden en een vonk viel in het slakkenhuis, waaruit al spoedig rook en vlammen opsloegen. Met - stralen doofde de Jason het vuur. Invasie van Polen. Sinds jaar en dag komen in Brabant herhaaldelijk allerlei vreemdelingen uit België de grens over. Het zijn meestal ont vluchten uit Belgische rijkswerkinrichtin gen. Den laats-ben tijd kan van een ware invasie van lieden van Poolsche nationali teit worden gesproken. Zeer velen dezer /.wervers 'romen de grens over, uit hoofde waarvan de grenswacht is verstrekt. De politie houdt dag en nacht drukke pa- trouillediensten; alle Polen, die niet van behoorlijke papieren zijn voorzien, worden naar België terug gedirigeerd. Goedkoope treinen met attracties! Dezen zomer zal de directie der Ned. Spoorwegen goedkoope treinen laten loo- pen naar Valkenburg waarvoor de plaats bewijzen tevens recht geven op een bezoek aan de Ruïne, de Catacomben, de grotten sneen kop koffie. Ook zullen goedkoope treinen loopen van Dordrecht, Rotterdam, en Leiden naar Amsterdam, waarvoor het plaatsbewijs tevens recht van toegang geeft tot „Artis" zoogenaamde Artistreinen) of tot het ko loniaal Museum. Verder zullen nog goed koope treinen loopen naar Rotterdam, in verbinding met een boottocht door de Rotterdamsche havens of een bezoek aan le Rotterdamsche diergaarde, en goed koope treinen naar Den Haag met een bezoek aan den Haagschen Dierentuin. Waardevolle penningen gevonden. Op het terrein op den hoek van het Westeinde en den Torenstraat te 's-Gra- venhage, waar op het oogenblik graafwerk wordt verricht, zijn eenige oude munten sn gedenkpenningen, in totaal 54, werden ;evonden in een zakje. Enkele exempla ren hadden vrij groote waarde, hetgeen ?chter niet bekend was aan degenen die :e to Haarlem aan den man trachtten te arengen. Bij de gevonden penningen wa ren nl. ook gedenkpenningen geslagen ter >ere van Tromp ter gelegenheid van het leleg van Leiden en dat van Breda. Voorts hjn er kostbare Romeinsche munten bij. De Trompmedaille werd, naar de Haag- ;che Courant meldt, aanvankelijk voor 10 verkocht aan een opkooper te Haarlem, lie echter te goeder trouw was. Toen de Haarlemsche politie vernam dat eenige oersonen munten en gedenkpenningen te reop aanboden is zij op onderzoek uit ge daan. Daarbij bleek dat de Trompmedaille n één week tijds driemaal verhandeld was. De opkooper te Haarlem verkocht naar aan iemand te Amsterdam, geen ipkooper, en deze verkocht haar weer aan ren muntenhandelaar daar ter stede. De opsporing van de overige 53 munten mi penningen kostte intusschen veel moei- .e. Een der verdachten van de verduis- ering van het zakje verklaarde de mun- ;en aan een opkooper in de Jansstraat te Haarlem te hebben verkocht. Eerst ont- cende deze opkooper. Later bekende hij :e verkocht te hebben aan een ingezetene au Heemstede. Deze bleek evenwel slechts '7 exemplaren in zijn bezit te hebben. De ïverige zes stuks kreeg de Haarlemsche oolitie ook in handen, zoodat alle munten m penningen aan de eigenaren, nl. de iloopers van de woningen aan het Haag- iche Westeinde, de heeren Dc Boer en ?rett te Landsmeer, ter hand konden wor- len gesteld. Een deskundige bood voor de. reheele collectie reeds duizend gulden. De schatgraverij te Zaandam. Het door de politic ingestelde onder- mek in verband met het z.g. opgraven van aet ijzeren geldkistje te Zaandam heeft van het licht gebracht, dat daarbij ook twee politieagenten hun medewerking hebben verleend. Deze twee politiemannen zijn deswege door den commissaris van politie gestraft net inhouding van twee verlofdagen, welke straf door den burgemeester bij wien de betrokkenen in beklag waren gekomen, ge handhaafd is. BERICHT HET ONS. WIJ ZENDEN OP PBO EF DE COURANT AAN HUN ADRESTOE- BIJ VOORBAAT DANK/ ADMINISTRATIE Een orkaan in Zwitserland. Een geweldige orkaan heeft de streek rondom het Bieler Meer. vooral de wijn gaarden, geteisterd, en zeer groote schade aangericht De Vesuvius weer in werking. De directeur van het Vesuvius-observa- torium deelt mede, dat de vulkaan de laat ste dagen weer meer actief is geworden. Verschillende krachtige explosies vinden in den krater plaats. In den afgeloopen nacht kwam op het terras van het observa torium een regen van zwart zand en a.sch neer. De boschbrand in Ontario. De toestand in verband met den bosch brand in N. W. Ontario was gisteren aan zienlijk beter daar de wind ging liggen en in vele deelen der getroffen gebieden lich te regenbuien vïeleu. Verscheiden kolonis ten uit afgelegen districten die als vermist werden gemeld, hebben zich in veiligheid weten te brengen. De buitenwijken van Port Arthur loopen thans geen gevaar meer. Een aantal dorpen, die ontruimd wer den, zijn met geringe schade gered. Het vuur woedt nog op tal van punten maar men gelooft, dat er verder geen ernstige schade zal worden aangericht. CORRUPTIE-AFFAIRE IN BELG IE. Een directeur van het Belgische mi nisterie van Financiën is onder verdenking zich te hebben laten omkoopen bij de re geling van herstelkwesties, gearresteerd. Ook zijn echtgenoote, van wie hij geschei den leefde en die een eisch tot echtschei ding had ingediend, is thans aangehouden. De gearresteerde, Frick geheeten, werd e-enige jaren geleden aan het hoofd ge plaatst van den dienst van het ministerie van Financiën, welke belast was met de distributie van de kleurstoffen, welke door Duitschland op herstelrekening werden geleverd. De verdachte zou van Duitsche leveranciers belangrijke bedragen hebben ontvangen, in ruil voor zekere diensten, waarvan de aard alsnog niet nauwkeurig omschreven is. Echter staat reeds vast, dat de gearresteerde directeur den Duitschers het veroveren van de Belgische markt ge makkelijk heeft gemaakt. De verdachte vestigde reeds sinds gerui- men tijd de aandacht op zich door zijn weel derige levenswijze. Hij had een ruime villa te Uckel betrokken, hield vier dienstboden en een auto, terwijl zijn vrouw zich door bij zonder groote uitgaven onderscheidde. Een verleden jaar ingesteld administratief on derzoek bleef zonder gevolg. Toen mevrouw Frick door den rechter word ondervraagd, aarzelde zij niet te ver klaren, dat op haar naam door Duitsche firma's als commissie voor haar echtgenoot groote bedragen werden gestort. Zij bleek er zich evenwel niet van bewust te ziju, dat ook zij verantwoordelijk zou kunnen worden gesteld. Naar tot dusver kon worden nagegaan, heeft de gearresteerde directeur op deze wijze stellig drie millioen francs ontvangen, welk bedrag echter als een minimum moet worden beschouwd. Deze zaak verwekt uiteraard groot opzien, temeer daar nog nieuwe onthullingen worden verwacht. 50 Meisjeshandelaars gearresteerd. De politie te Buenos-Aires is er, mede dank zij internationalen nasporingen en aanwijzingen, in geslaagd, bij een razzia 50 handelaars in meisjes te arresteeren. Een onderzoek is ingesteld, dat waar schijnlijk tot meerdere arrestaties zal lei den. Brutale oplichting. De tentoonstelling der Duitsche land- bouw-vereeniging te Keulen is door een soort van Koepenickiade opgelicht voor de ontvangsten van een geheelen dag. De vorige week werd het tentoonstel- lingsbestuur opgebeld door een man, die zich voor „regeeringspresident" uitgaf en vezocht een oud-kapitein, Hams Werner, aan een baantje te helpen Even later verscheen de z.g. kapitein en hij werd als kassier aangesteld. Op de eerste twee dagen der expositie gaf hij 's avonds de kas behoorlijk af, doch op den derden dag Hemelvaartsdag verdween hij spoorloos met de ontvangsten, waarvan het bedrag niet bekend is. Uit het onderzoek is gebleken, dat Wer ner zelf heeft opgebeld. Hij is gemakkelijk te herkennen, daar hij mank is. Eenige jaren geleden is de Ren-vereeni- ging te Keulen eveneens door een manken kassier opgelicht; men vermoedt dat men hier met denzelfden persoon te doen heeft. Uit Cayenne ontvlucht, Blijkens bij het Fransche ministerie van Justitie binnengekomen berichten zijn 21 veroordeelden uit de tuchtkolonie aldaar ontvlucht. Onder hen bevindt zich ook een aantal moordenaars, die ter dood ver oordeeld zijn, doch wier straf later dooi den president der republiek in levenslangen dwangarbeid werd veranderd. Tot dusverre heeft men geen hunner kunnen achterhalen. ZUID-HOLLANDSCHE BOND VAN VEEHANDELAREN. In de sociëteit van de Rotterdamsche Diergaarde heeft de Zuid-Hollandsche Bond van veehandelaren (Z. H. B.), onder voorzitterschap van den heer M. de Haas zijn jaarlijksche vergadering gehouden. De heer Sleeuwerhoek wees er op, dat de heer De Haas voor de 10de maal de Keci.i jaarlijksche vergadering leidde. Namens den Z. H. B. bood hij den heer de Haas een fraai bloemstuk aan. Hij sprak den wensch uit, dat deze vergadering zal voort bouwen aan den Z. H. B., dien de heer de Haas heeft grootgemaakt. De voorzitter heet allen welkom, in het bijzonder den eere-voorzitter, den heer Voorspuy. Goedgekeurd wordt het jaarverslag. De vice-voorzitter, de heer den Hollan der brengt hulde aan den heer de Haas en overhandigt hem namens den Z.H.B. een b'ijvend aandenken van waardeering voor diens 10-jarige werkzaamheid als voorzit ter. Daarna huldigt de secretaris, de heer Sterner, den voorzitter. De heer Sleeuwenhoek vertelt in dicht vorm van 't vele gcede en be'angrijke, dat de heer de Haas voor den Z.H.B. heeft tot stand gebracht. De heer de Haas dankte voor de bloe men en de geschenken. De aftredende bestuursleden, de heeren J. van der Stoel en H. I. Sterner, worden bii acclamate herkozen. De voorzitter, die eveneens aftreedt, wil voor een herbenoeming als bestuurslid niet m aanme-king komen. Het bestuurslid, de heer ter Louw, wenscht in verband met de verhouding tot het bestuur van den Ned. Bond, af" te tre den. De voorzitter wil liever niet de redenen noemen die hem tot heengaan nonen. Depd hij dit. dan zou hij te langen tijd noocfig hebbon. Hij wil er s'echts oo wijzen, dat den Z.H.B. de mogelijkheid is ontnomen, zich in het ^vakblad te uiten. Hij meent dat „in den strijd van haat en nijd zal overwin nen de rechtvaardigheid". Zijn besluit sta-t onherrceneüjk vast en hij hoopt, dat de heer ter Louw zi n besluit niet zal handha- Eenige leden oefenen aandrang uit op den voorzit!er, om aan te blijven, die ech ter volhardt in zijn besluit. De heer ter Louw trekt zijn besluit in. Bii tweede stemmino wordt gekozen de he-r H. Groenboer te Dirksland. De heer S'eeuwenhnek deelt voor de Goud sp he markt commissie mede, d?t dp uitbreiding van de markt aldaar tot stand is gekomen en dat speciaal de varkens- markt thans tot de allerbeste behoort. De heer van der Stoel, voorzitter van de L e i d s c h e marktcommissie deelde mede, dat aldaar zeer vermoedelijk een geheel nieuwe markt op een andere plaats zal komen. De directeur van het markt- en havenwezen tracht met de commissie steeds tegemoet te komen aan klachten over de bestaande markt. De nieuwe zal achter het abattoir komen en soooraan- sluiting hebben. De Z.H.B. achtte* dit ter rein het gescbikste. De heer de Bruin vindt het in Leiden een groote janboel. (Waarom!) De heer van der Stoel geeft als zijn mee- ning te kennen, dat de veemarkt van April te Leiden het mond- en klauw zeer heeft verspreid. Een andere wijze van keuring acht hij noodzakelijk: de bek-in- spectie is z.i. oorzaak van verspreiding. (Aoplaus). De voorzitter is van oordeel, dat deze gevaarlijke wijze van keuring mJe; daad veranderd kan en moet worden. Dit zal ter kennis van de bevoegden ge bracht worden. De heer M. Joëls hiold na de pauze een voordracht over individu en gemeenschap en bracht een en ander in verband met het organisatieleven. Getrouw aan de traditie heeft ook de voorzitter, de heer M. de Haas, een voor dracht gehouden. Hij wees op de toekomst van den veehandel en de veehandelaren. Als protest tegen de behandeling van den Ned. Bond tenopzichte van den Z.H.B,, gaf de voorzitter in overweging voor dit jaar de Zuid-Hollandsche Bond niet offi cieel te doen vertegenwoordigen op de al- gemeene jaarvergadering van den Bond. Verder stelde hij voor bij wijze van pro test geen candidaat te stellen voor bonds voorzitter. De Ned. Bond heeft zich tegen over den Z.H.B. niet billijk en rechtvaar dig gedragen. Daarom drong de voorzitter erop aan, dat de vergadering met de ge nomen besluiten zou meegaan. Hiertoe werd besloten. Voor leden van het Algemeen Bestuur werden candidaat gesteld de heeren J. v. d. Stoel en G. Alkemadc. Van de rentelooze aandeel-en werden uit geloot de nummers 28: 51, 58, 74 en 102. Na de rondvraag volgde sluiting. Uitgesproken J. W. Wakker, rijwielhandelaar, H o o t' d dorp; cur. Mr. G. W. C. Pliester, Haar lem. P. Aangeenbrug, bloembollenhandelaar, H ill e gom; cur. inr. R. C. Bakhuizen van den Brink, Haarlem. Een goederentrein door een onveilig sein gereden. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep de zaak behandeld tegen den treinmachinist E., wien ten laste was gelegd, dat hij op 28 September jl. bij Westwoud, als machinist van een goede rentrein, dezen bij 't station door een on veilig signaal had doen rijden, met het gevolg, dat de trein op een doodloopend spoor terecht is gekomen en tegen een stootblok is geloopen. Het ongeluk heeft deu hoofdgeleider van den trein het leven gekost. De rechtbank te Alkmaar had verd. veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen hechtenis. Verd., die door het scheidsgerecht was schuldig bevonden aan het niet tijdig zien van het onveilig sein en vroeger altijd toe gegeven had, dat hij het niet gezien had, voerde thans tot zijn verdediging aan, dat de trein was doorgereden of doorgegleden. Wij herinneren eraan, dat in deze zaak in eersten aanleg ook de waarnemende stationschef van Westwoud terecht heeft gestaan, omdat hij de af stands- en inrij- seinen ten onrechte op veilig zou hebben gezet. De rechtbank heeft hem echter vrij gesproken. Verd. zeide in verband hiermee, dat hij door het op veilig staan van het inrijsein in de meening verkeerde dat hij, zooals gewoonlijk, te Westwoud niet behoefde te stoppen. Toen hij het onveilig uitrijsein zag had hij geremd; doch de trein was doorgereden. Hij had door den stoom niet eerder waargenomen. Te Bovenkarspel had men ook verzuimd hem mee te deelen, dat hij te Westwoud niet door mocht rijden. Drie getuigen-deskundigen gaven eenige technische en reglementaire voorlichtin gen. De leerlingmachinist P. 01 y, als getuige gehoord, verklaarde, dat verd. wel dege lijk had geremd. De plaats waar dit pre cies gebeurde kon hij echter niet noemen. Een oollega-machinist zeide, dat de ma chine, waarmee het ongeluk was gebeurd, den vorigen dag door hem was gereden. De luchtpomp was .defect en het uitzicht werd inderdaad belemmerd door den stoom, die ontsnapte. De procureur-generaal, mr. Bauduin, wees er in zijn requisitoir op, dat verd. te Bovenkarspel niet was gewaarschuwd en het inrijsein veilig had gestaan. Bovendien had verd. geremd. In verband hiermee eischte spr. vernietiging van het vonnis van de Alkmaarsche rechtbank en vrij spraak van verdachte. Mr. H. B. J. Waslander sloo! zich aan bij het requsitoir, na nog enkele andere verzachtende omstandigheden naar voren te hebben gebracht. Hoe het op een dorp kan toegaan. Een keurings-veearts te Mijdrecht had zich voor de UtJechtsche rechtbank te verantwoorden wegens valschheid in ge schrifte. Hij zou als keuringsarts van vee en vleesch in Juni 1929 in Vinkeveen een verklaring hebben geteekend omtrent een noodgeslachten stier, welke niet strookte met de feiten. De verklaring had hij op verzoek afgegeven aan den veldwachter, die onderzoek deed in een vleeschverduis- teringszaak. In deverklaring noemde hij het betrokken vleesch niet-hydropisch. Bij zijn verhoor deelde hij mee, zelf last gegeven te hebben om den stier te dco- den, daar het dier een ongeluk was over komen. Den dag na de slachting heeft hij een stuk vleesch naar huis genomen om te onderzoeken. Het bleek kiemvrij. Daar na is hij er nog wel driemaal geweest hij vond den bewaker van de noodslacht- plaats niet aanwezig om het geslachte beest te wogen. Dat is noodzakelijk om verduistering te voorkomen. Nadat het vleesch uitgebeend was, heeft hij onver koopbare, afgekeurde, vleesch terzijde ge legd, en de rest verkoopbaar verklaard. Toen vond hij er verkleurde spierweefsels in, die er voor het oog niet fraai uitzagen; vandaar dat hij gezegd heeft: „als je zul ke witte stukken tegenkomt, snij ze er dan uit." Pi-esident: „Heeft u toezicht gehouden op de vernietiging van het afgekeurde, vleesch?" Verdachte: „Neen, Dat gebeurt ge woonlijk door de politie". President: „U hebt gesproken van hy- dropiscli. Is het woord „nat" daar dc Hol- landsche vertaling voor Verdachte: „Niet precies. Ik heb het omschreven als „nat", om het aan leeken duidelijk le maken. De veldwachter, die mij een verklaring vroeg, heeft zelf een vertaling van het woord gevraagd". De burgemeester van Vinkeveen ver klaarde. dat volgens de wet de veearts bij de vernietiging van het afgekeurde vleesch moest aanwezig zijn, dan doet hij het ver zoek van den burgemeester om een amb tenaar ter beschikking te stellen. liet was in het dorp op het gebied van vee en vleesch een zoodje. Vandaar dat hij dc touwtjes heeft aangehaald. Verdachte maakte een opmerking over rapporten inzake onbetrouwbaarheid van ambtenaren, die de burgemeester naast zich heeft neergelegd en de verdediger stelde eenige vragen over een politieamb tenaar, die zelf ontslag verzocht blijkt te hebben, en die volgens „men" in Vin keveen dik onder de schuld zat. Verdachte vroeg nog of het juist is, dat er vleesch weggenomen is en ten geschen ke gegeven aan dezen burgemeester en verklaarde geen schuld aan den vroegeren toestand te hebben. Hij heeft dan ook no£ nooit een opmerking gehad van zijn chef Enkele getuigen die bij dc noodslachtin£ aanwezig waren, zagen dat het vleescl droop van het nat. Een beweert zelfs, dat hij er zijn handen in had kunnen was- sehen. Prof. Schomagel, als deskundige gehoord gaf als zijn vaste overtuiging te kennen, dat het vleesch niet hydropische kan zijn geweest. „Hydros" treedt alleen op bij chronische ziekten. En deze stier moet heel gezoud geweest zijn. Het karakter van den verdachte kennende, acht hij hem niet in staat tot een opzettelijke valsche ver klaring. Di*. Klauwers, inspecteur van de volks gezondheid te Amsterdam met betrekking tot de Vee- en Vleeschkeuringswet, heeft wel eens klachten van den burgemeester van Vinkeveen gehad over het niet juist uitvoeren van de wet. Die klachten waren niet meer te onderzoeken. De eigenaar van den stier verklaarde- onder algemeene hilariteit, dat het vleesch prachtig mooi droog was. De stier moest afgemaakt worden, doordat hij uit schrik op hol was geslagen en met zijn kop tegen een muur was geloopen. Een raadslid verklaarde, dat verdachte als betrouwbaar bekend staat. Hij had niet alleen het vleesch gezien, maar het ook gegeten. En het is hem best bekomen. De officier betoogde, dat de keuringen in Vinkeveen niet geschieden zooals ze behooren te geschieden. Het gaat niet aan, dat men leeken n- het uitsnijden van verkeerde stukken uit het vleesch belasi. Dat is een verkeerde, onverantoordelijke opvatting van zijn taak. De afgegeven ver klaring is z. i. een be ij-, van de onverant woordelijke wijze van handelen en valsch en eischt 200 boete subs. 50 dagen hech tenis. Vraag Kimt u mij ook mede deelen, hoe of de uitspraak geweest is van het Spaarfonds voor Bodenxcultuur. Is dat be stuur nog aansprakelijk gesteld voor het tekort? Zal er nog een uitkeering plaats hebben, en wanneer? Antwoord: In hoogste instantie is nog geen uitspraak gedaan. Wij zullen u in de krant van een en ander op de hoog te houden. Over een eventueeele uitkee ring valt nog niets mede te deelen. V raag Welke is de kortste weg van Alphen a?n den Rijn naar Coudev.aiei Hoeveel K.M.? Antwoord Alphen, Woerden, Ou denrijn, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Cu- lemborg, Buurmalsen, Geldermalsen, Me teren, Waardenburg, Zalt-Bommel, Hedei, Den Bosch, Hintham Coudewater. Afstand 80 K.M. Vraag Welke is de kortste weg van Alphen aan den Rijn naar Uden en welke rivier moeten wij over? Hoeveel K.M.? Antwoord: De route tot Den Boscli is natuurlijk precies hetzelfde als hierbo ven. Van Den Bosch rijdt u langs de Zuid-Willemsvaart, laugs Middelrode er Hoogering naar Veghel. Vandaar lang: Beukelaar en Lagehei naar Uden. Af stand ongeveer 110 K.M. Overvaren pei veerpont over Lek en Waal, resp. bij Cu lemborg en Zalt Bommel. Vraag Welke is de kortste weg pei fiets van Zegwaart naar Oudenbosch? Antwoord Zegwaart, Bleiswijk Bergschen Hoek, Hilligersberg, Rotter dam, Charlois, per veerpont over de Oudf Maas, naar Klaaswaal en Numansdorp overvaren per stoombootveer naar Willem stad, Helwijk, Oude- en Nieuwe Molen Fijnaart, Standdaardbuiten, Oudenbosc-h Afstand pl.m. SO K. M. Vraag: Welke is de kortste weg vat Alphen aan den Rijn naar Bolsward? Hoe veel K.M.? Antwoord Alphen, Bodegraven Woerden, Oudenrijn, Utrecht, De Bildt Soesterberg, Amersfoort, Nijkerk, Bijst-e ren, Putten, Ermelo, Harderwijk, Hier den Nunspeet, Elburg, Oldebroek, Zwolle, Has selt, Zwartsluis, Barsbeek, Vollenhove Blokzijl, Blankenham, Kuinre, Lemmer Eesterga, Follega, Wollegaast, Hommerts Jutrijp, Sneek, IJsbr echt-urn, Tja-lhuizum Nijland, Zijlsterburen, Bolsward. Afstand 230 K.M. Indien U over de Zuiderzee gaat mei de boot uit Amsterdam of Enkhuizen is de afstand natuurlijk veel korter. V raag Welke is de kortste weg var Leiden naar Hoorn? Hoeveel K.M.? Airtwoo r d Leiden, Lisse, Iiillegom Haarlem, Spa-arndam, Assendelft, Krom menie, West en Oost Knollendam, De Rijp Schermerhorn, Hoorn. Afstand 74 K.M. STICHTELIJKE BRIEVEN. Hoe tie radio-strijd de gemoederen verhit In het jongste nummer van de Katho lieke Radio Gids geeft pastoor Perquiv enkele staaltjes van brieven die hij ont ving. „Ik wilde, dat je vernietigd werd. Steel; je hand in eigen boezem. Ruik er aan. Je st. .kt Godvergeten sm..p, je verdient op gehangen te worden. Haatzaaier ondei ons volk. Huichelaar, die de liefde predikl Als er werkelijk een vagevuur bestaat dan staat u en dc minister er al zeker met één been in" enz. enz. Brieven van zich noemende Katholie ken, dië uit naam van vele geloofsgc nooten (dat kennen we) ons mededeelen dat zij niets meer met het geloof wilder te maken hebben. „Gods Woord zal va: dit oogenblik af niet meer in mijn huisge zin gehoord worden", enz. Over den inhoud dier brieven zeggei wij verder niets. Zij spreken voldoende- voor zich zelf.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6