DONDERDAG 5 JUNI 1930 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING EEN ERNSTIG ONGELUK. De wijkzuster aangereden. Giftcrraiddag omstreeks kwart voor zes leeft hier een ernstig ongeval plaats ge- lad. Dn sedert ccnige weken alhier ge vestigde nieuwe wijkzuster kwam de Hee- culaun uitgereden en werd gegrepen door ren luxe auto bestuurd door den heer P. Lepelaar uit Leiden. Zij werd ccnige meters ncdogcsleurd ondanks het oogcnblikkelijke remmen van den bestuurder. De zuster aerd bewusteloos binnengedragen bij mcj. Ie "Wed. Tetteroo. Van den andereu kant cwain de wielrijder A. J. Lestrade aangdre- len, die door dit ongeval eveneens werd langercdcn. Ook hij was bewusteloos. De ;emccnte-politie was terstond ter plaatse ?n binnen zeer korten tijd eveneens de Burgemeester. Lenige tijd daarna kwamen le doktoren Wöslen van Xoordwijkerhout •n de Boeuf \au Sassenhcim, na telefoni sche oproep op de plaats der onheils. De luster had een schedelfractuur cn sche- lelindeukiug bekomen cn moest direct wor- Icn vervoerd naar het „81. Jilisabeth-ge- iticht" te Leiden, alwaar zij direct een iperatie moest ondergaan, llaar toestand s zorgwekkend. Lesterade kon na te zijn /erbonden, naar zijn woning worden ver roerd. Dc auto waarmede liet ongeval «laats liecft gehad had een verbogen lau- aarn, de voorruit, welke van onbreekbaar das was, was geheel ingedeukt, terwijl ver- tchi-llcndo deuken in het spatbord waren te cicn. Dc auto is in beslag genomen. Proces-verbaal. Door de politic alkier tij 11 verschillende processen-verbaal opge- naaki wegens het loopen op verboden her ein. Hieronder zijn naar wij vernemen ook lersöncn, die zonder toestemming van den ïigenaar op andermans terrein loopen te louwen, zooals men veelal pleegt te doen. Men zij gewaarschuwd. H1LLEG0M. GEMEENTERAAD. De Raad hield Woensdagmiddag een openbare, vergadering. Voorz. Mr. D. F. Pont, Burgemeester. Aanwezig 11 Raads leden. Met kennisgeving afwezig de heer Paase (ziekte). Er is één vacature. De ope ning geschiedt met gebed, terwijl als voor stemmen wordt aangewezen de heer Klaver. Terwijl alle leden zich van hun zetels verheffen spreekt de Burgemeester namens B. cn W. cn het secretarie-personeel een hartelijk woord van dank cn waardeering jegens den overleden wethouder, den heer •J. H. M. Balvers; dit zelfde geschiedt na mens den Raad door den lieer B. X. Loerakker, oudste raadslid. Dc geloofsbrieven van hét nieuw-be- no einde Raadslid, de lieer L. Th. J. van Dijk, worden in orde bevonden en tot toe lating besloten. Deze legt dc vereischte ecden ai' cn wordt geïnstalleerd. De notulen worden nu goedgekeurd en dc ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Tot wethouder (vacature-Balvers) wordt met alg ,sfc. benoemd dc lieer P. Klaver, tot plaatsverv. de heer B. N .Loerakker. Dc heer J. O. Vermeer wordt met alg. st. her benoemd als commissaris van het Electri- citeitsbedrijf. Tot onbcwoonbaarvevklaring van perceel Vinkenlaan 6 wordt met alg. st. besloten. De zekcrheidssfcelling voor dc admi nistrateur van het Slachthuis wordt be paald op -100. Dc rekening der Gezond heidscommissie Katwijk wordt goedgekeurd. De geldende verordening straat- cn riool- belasting wordt met één jaar verlengd. Aan mevr. de Weel. Balvers wordt een pensioen toegekend conform het prac-advies van B. en W. De gevraagde gelden voor scholen worden gevoteerd. Dc eene kade der Nieu we Haven zal genoemd worden Wethouder Balverskade, de andere Jhr. Moclcka-de. Na discussie wordt dc regeling inzake sohoolartsendïenst vastgesteld. De verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van het openbaar slacht huis wordt gewijzigd. De verlenging van het sluitingsuur voor de café's tot 12 uur gedurende den zomer wordt niet toegestaan. (111 st.) Verschillende credieten worden toege staan. IIcl credict voor liet Badhuis ƒ38.000 wordt tot de volgende vergade ring aangehouden. Gedeelten van gemeente-gronden worden verkocht. Inzake verhooging credict voor het uit baggeren der Vossevaart wordt een zeer ongunstig oordeel uitgesproken over den gemeente-architect. Noodgedwongen wordt de verhooging verleend. Hierna verschillende mededeelingen, rondvraag en sluiting. De vergadering duurde van 27 uur. Personalia. De lieer J. Oremus, com mies der Ned. Spoorwegen aan het sta tion alhier is met ingang van 15 dezer over geplaatst naar Haarlem. WASSENAAR. Burgerwacht. Dinsdagavond werd in iet Centraal Theater de algemeene leden vergadering der Wassenaarsche Burger macht gehouden. Dc behandeling der agen- la- had een vlot verloop. Tot bestuursleden werden gekozen de ïeeren L. A. v. d. Berg en H. G. Hendriks, n verband met het bedanken als zoodanig an de lieeren L. A. F. Prins en 8. van dei- Stoel. Voorts werd besloten tot statutenwijzi ging in verband met het besluit der verga- lering, om de leeftijdsgrens voor toelating tls lid te bepalen op IS jaar. Op deze vergadering werden tevens de 'i rij zen aan de resp. winnaars in de onder- ïage schietwedstrijden, gehouden als be- •indiging van het winterseizoen, door den "lnmmarida.nl, uitgereikt. K, GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Dc Raad dezer gemeente kwam Woens dag in openbare vergadering bijeen. Vooi- ziticr was burgemeester J. 8chokking. Aan wezig alle leclen die te voren een uur in comité-gen. dc pers al dien tijd hadden la te;1. wachten. Prosit Ingekomen zijn verschillende stukken van Ged. Stalen inhoudende goedkeuring 'van diverse raadsbesluiten. Op een verzoek van het Dag. Bestuur van dc afd. Veldwachters cn aanverwante politic-ambtenaren in Z.-Holland /m een subsidie van 5 ten behoeve van een op le richten ontwikkelingscursus, ad viseer en B. er "W. afwijzend te beschikken, o.m. omdat geen der politie-am.btena.ren in deze ge meente lid is en niet aan dien cursus zul len deelnemen. Alzoo wendt besloten. Een verzoek van de Ned. R.-K. Politie bond „St. Michael!' om toe kenning eener subsidie wordt voor kennisgeving aangeno men. Voorstellen tot verkoop van grond. Dr. C. D. Ouwehand vraagt, aan grenzende aan zijn pand aan dc Julianalaan te Katwijk aan den Rijn een stuk grond pl.ni. 8 maal -25 M.2 te koopen. Wordt toegestaan a 5 per M.2 en verder de gewone voorwaarden. Jac. Durieux vraagt naast zijn eigen dom van de gemeente koopen een perceel groot 8 maal 2 M.2 Dit is gelegen Vuur baakspad-hoek Dricplasscnweg. Toege staan ad (kón per M.2 Volgt voorstel t A vas tare Hing eener in- slurctie voor den directeur der gemeente werken. Deze instructie, beslaande uit 23 artikelen, is den raadsleden toegezonden, zoodat deze hï?rvan voldoende kennis heb ben kunnen nemen. Op voorstel van dr. Hue ting wordt de zinsnede waar bepaald wordt da' de di recteur zonder toestemming voor len voor zitter van Fabricage cn het uoofd der ge meente de gemeente mag verlaten, er uit geschrapt. Aldus dau aangenomen. Directeur gemeentewerken. Hierna is aan de orde de benoeming van een directeur van gemeentewerken. B. en W. hebbevueeii voordracht opgemaakt ver meldend de volgende 3 namen; 1. Ir. M. Th. Elout te 's-Gravenhage, 2. C. v. d. VJis te Leiden, 3. ir. J. H. de Bruyn te Amster dam. Uitgebracht worden op No. 1 2 -tem men, op No. 2 5 st., op de heer de Bruyn tc Amsterdam S st., zoodat deze is gekozen. Geen geschikt terrein voor een school? Ingekomen is een adres van Vreemde lingenverkeer waarin verzocht wordt po gingen in hel werk te stellen opdat het groot Badhotel met aanhoorigheden. dat onlangs door het bestuur van dc Herv. 8cholen is aangekocht voor den bouw van een Centrale 7de leerjaarschool, eigendom van de gemeente wordt. Volgens V. V. V. leent dit terrein zich bij uitstek voor de verdere ontwikkeling van de gemeente als badplaats. B. cn W. zeggen in hun praeacl- ives, dal alhoewel zij erkennen dat bij' aankoop van het bedoelde perceel wel eenig gemeentebelang is betrokken, het h.i. toch niet in die mate het geval is dat zulks een voor do gemeentekas zeer bezwarende uitgaaf zou gewettigd zijn. B. en W. achten dan ook geen termen aanwezig om met het schoolbestuur onderhandelingen aan te knoopen cn geven den raad in overweging op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Eijkclenboom bevreamd het dat zoo laat praeadvies is uitgebracht. B. cn W. maken cr zich gemakkelijk af. Als liet een school wordt koopt de gemeente het indirect toch. Spr. wenscht duidelijker in lichtingen. Dc voorzitter zegt, dat -liet* praeadvies niet eerder gereed was. Met V. V. :s ge confereerd. Getracht is een combinatie tc vinden. Het kon om het schoolbestuur niet langer wachten. Om het voor de gemeente I te koopen zou veel te duur geworden zijn en met zulk een voorstel zouden B. cri ,W. niet hebben durven komen. Schoolbestuur heeft thans gekocht- voor eigen risico. We zonden Tater dan met 't schoolbestuur moe ten onderhandelen. Doch de geschiedenis van het Groot Badhotel is een lijdensge schiedenis. De bouwplannen van het school bestuur heeft het college van B. en W. De voorgevel zou niet aan de Boulevard ko men. Dr. Lodder zegt gehoopt tc hebben, dat de gemeente het pand koopen zou voor te stichten pensions enz. Katwijk heeft, pension Christina uitgezonderd, geen le klas pensions. Als de school daar komt, komt de achterzijde, de AV.C.'s, aan de Bou levardzijde. Eindelooze discussies worden gevoerd, waarna ten slotte op voorstel van dr. Lodder, gesteund door dc lieer v. Ton geren hel voorstel in stemming komt, dat de raad B. en W. uitnoodigl te onderhan delen met de eigenaars van „Groot Badho tel" en „Paviljoen" om die terreinen alsnog te behouden voor badplaatsdoeleind cn en met cijfers bij den raad te komen. Dit voor stel wordt aangenomen met 132 stemmen. Alleen de beide wethouders stemmen te- Een verzoek afgewezen. Ingekomen is een verzoek van den heer D'. v. Duyn, badondernemer te Katwijk aan Zee, waarin hij verzoekt hem toestemming te willen verleenen om gedurende het a.s. badseizoen een klein gedeelte van het* strand, pl.ni. 100 M.2. door B. en W. aan te wijzen achter zijn badkoetsen tegen den duin reep, met ijzerdraad te mogen afzetten, teneinde aan den wensch van vele badgas ten te voldoen om na het zeebad een zon nebad te kunnen nemen. Het praeadvies zegt dat ten aanzien van dit verzoek de meerderheid van het College van B. en W. schroomt de gevraag de vergunning te verleenen op grond van de omstandigheid, dat het nemen van zon nebaden wellicht aanleiding zou kunnen geven tol minder gcwenschte toestanden. De minderheid daarentegen meent zich op een ander standpunt te moeten stellen cn heeft geen bezwaren dat ver gunning wordt verleend mits aan enkele voorwaarden wordt voldaan als: dat het terrein, voor zonnebaden bestemd, behoor lijk ten genoege van B. en W. wordt afge sloten zoodat het nemen dier baden aan het oog van liet publiek is onttrokken dat tusselien de badkoetsen op het strand en dat terrein voldoende riumte blijft voor het verkeer van het publiek; dat de ba ders, die gebruik willen maken van het zon nebad zich daarheen niet anders begeven dan gehuld in een badmantel; en dat een behoorlijk toezicht wordt uitgeoefend. B. en iW. meenen de beslissing hierom trent aan het oordeel van den raad te moeten overlaten, Dr. Eijkelcnboom pleit voor het verzoek en vraagt of men het wil tegengaan uil aetische (zedelijkheids) overwegingen. Dat zou spr. jammer vinden. Zelfs een afschei ding met een schutting zou volgens spr. verkeerd zijn. Dc voorzitter zegt de min derheid le zijn die voor het verzoek is. De heer Lodder X liet met de heer Eijkelcn boom eens. Wethouder Ouwehand acht de plaats, in het centrum der drukte geheel verkeerd en daarom zou spr. het verschrik kelijk vinden. Ook dc heer Zwa-n zegt er tegen te zijn cn meent dat bijna de gehceJe bevolking er niet van gediend zal zijn. Dr. Hue ting vreest dat de badgasten aan de plaats waar het zal kunnen plaats hebben, het land zullen hebben. Ook dc heer v. Tongeren meent dat de strandbezoekers niet van al die naakte mensohen voor zich' zulen houden. De lieer Grimbergen vraagt naar de wijze van afzetting; is dat prik keldraad, qï kippengaas, in den vorm van een openkooi? Na lange discussie wordt het verzoek afgewezen met 8 st. tegen het verzoek: v. d. Zwan, Grimbergen, Ouwe hand, Dubbeldam, Guyt, Meerburg, Rijkers en v. Tongeren. (Dus geen apenkooi). Verder is ingekomen een adres van het bestuur van de Otto Baron v. Wassenaer v. Catwijcksehool. houdende verzoek mede werking te willen verleenen ten behoeve van de aanschaffing van S a 10 nieuwe schoolbanken, zulks iu verband met dc toeneming van liet aantal leerlingen. B. en W. hebben te dier zake een onder zoek ingesteld waarbij is gebleken, dat ^le 77 beschikbare schoolbanken niet toerei kend zijn voor het getal leerlingen, dat de school thans bezoekt en het schoolbestuur moet zich op vrij primitieve wijze behel pen. Intusschen bleek ook dat met- de aan schaffing van S banken voldoende aan den wensch van het bestuur wordt tegemoet gekomen, waarom B. en W. den raad in overweging geven dienovereenkomstig me dewerking te verleenen. Zonder discussie wordt besloten overeenkomstig het voor stel van B. cn "W. B. en W. stellen voor om het woonhuis bij de openbare school I, voorheen be woond door den heer Bakker, tc bestem-, men voor bureau van openbare werken. Goedgekeurd. Dan heeft de voorzitter een mededeeling te doen betreffende de iinancieele verhou ding tusscheu Rijk en Gemeente. Het zijn wel geen officieel© cijfers doch, hoewel on der voorbehoud, verstrekt door de vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten. Do- conclusie van deze mededeelingen is dat volgens die regeling de inwoners daarna per jaar 96240 minder belasting zullen hebben op te brengen. De plannen voor een raadhuis. De heer Meerburg heeft naar aanleiding hiervan een schriftelijk voorstel, dat een verrassing is voor den raad, n.l. het voor stel aan B. en W. te verzoeken in do vol gende raadszitting 'met plannen te komen voor een nieuw gemeentehuis, en dan vol gens plan A (bij de Tol). Het voorstel als zoodanig kan niet geaccepteerd worden omdat er altijd nog ligt voor uitstel een plan D (voor de Julianalaan). Het voorstel wordt alsdan gewijzigd en dei wensch uil gesproken dat B. en W. de plannen voor een nieuw gemeentehuis weer aanhangig zullen maken. De Raad gaat hiermede ac- coord. Bij hei volgende punt, benoeming van een hoofdopzichter in het vervolg door B. en W. wil de lieer J. v. Duyn die benoeming aan den Raad laten. De voorzitter licht toe waarom zulks niet wenschelijk is en ook bij do andere takken van dienst is zulks zoo dat B. en W. dit doen. Het voorstel wordt verworpen met 11-1 stemmen. Voor J. v. Duyn, Grimbergen, v. d. Bent en Guyt. Waar het reeds 11 uur is en slechts 7 van de IS punten der agenda, zijn afgehan deld schorst de voorzitter, mede in ver band met meerdere nog volgende belang rijke punten als over de sehoolartsendienst, dc vergadering tot oen nog nader vast le stellen datum om dan tegelijk nog enkele punten die spoedige afdoening eischen, aan deze agenda toe te voegen. Hierna sluiting met gebed. LISSE. Uitgaansdag Patronaatsjongens. Gis teren maakten de Patronaatsleden, com missieleden en zelalrices met den Direc teur, den vveleevw. hoer J. P. van Zon, ecu boottocht naar Schjphol via IJruuiden ter bezichtiging van dc nieuwe sluis. Des morgens gingen de deelnemers ter H. Ta fel. Om ongeveer acht uur trok men voor op met de Muziekvereenïng Adolf Kol- ping" naar het Kanaal, alwaar de „Vol harding"' lag gemeerd. Deze drukte in den vroege morgenuren lokte vele nieuwsgie rigen op de been. Prachtig zomerweer was het gevolg dat allen zonder uitzondering volop konden genieten van de heerlijke natuur. Te ruim negen uur "s avonds kon digde de muziek reeds in de verte aan, dat de terugkomst spoedig was beslist. Vele inwoners hadden zich geschaard om en bij de Kanaalbrug. Een gil van de sirene cn de reis was ten einde. Men kon heel goed opmerken dat allen zeer voldaan waren. Voorts ging het in optocht naar het Patronaat alwaar de stoet werd ont bonden. En nu maar weer met nieuwen ijver voor het Patronaat gewerkt, opdat wederom het volgend jaar een dergelijke reis den jongens kan worden aangeboden. 0EGSTGEEST. Gymrsastiekvereeniging. In „Het Witte Huis" hield de gymnastiekvereenï- ging O.G.A.V., een algemeene ledenverga dering. De waarnemend voorzitter, de heer Kraan, opende de bijeenkomst en verwel komde het groot aantal aanwezigen. Spre ker ging na de v ele werkzaamheden door het voorloopig bestuur gedaan na de ge boortedatum der vereeniging 16 April. Spreker deed vervolgens voorlezing van een schrijven van den burgemeester A. J. v. Gerrevink, dat hij het beschermheerschap heeft aanvaard. (Applaus). Verder wordt nog medegedeeld, dat alle toestellen die gewcnscht zijn door het gemeentebestuur zijn besteld en wel spoedig zullen aan ko men. Het ledental breidt zich voortdurend uit wat bleek uit het versaag van de pro- pagandacommissie. Alleen mevr. v. Leeu wen heeft 40 nieuwe leden aangebracht. De heer dc Troyc hield daarna een inlei ding omtrent doel en streven der vereeni ging. Op zeer bevattelijke wijze zette de spreker uiteen het nut van een stelselma tige lichamelijke oefening. Afwisseling van geestes- en lichamelijke inspanning, van arbeid en vreugde, is volgens allen, die zich met een nauwkeurige beschouwing van den jeugdigen menscb bezig hielden, het begin sel, dat bij de opvoeding in het welbegre pen belang van individu en samenleving moet gehuldigd worden. Door zich te ver- eenigeii in een gymnastiekvereniging geeft men genoegzaam te kennen, dat daar afwisseling van geestes- en lichaamsinspan ning van arbeid voor het dagelijkseh brood en vreugde doof lichaamsoefening-en het vooropgezette doel is. In beweging erkent men het middel om stoornissen in de harmonie cler organische verrichtingen te voorkomen of te herstel len. Spreker wilde geen uiteenzetting ge ven van den bouw van het menschelijk lichaam, daar dit zou dwingen meer uit voerig te worden en omdat anatomie en physiologic meer op 't terrein liggen der medische commissie en van den leider en opbouwer der oefeningen. Spreker behan delde daarna het nut van sport op onze spieren en zenuwen. Wat het verenigings leven aangaat dient cr op gewezen te wor den, dat, als wij doordrongen zijn van het feit, dat er methode moet. zijn bij het- stri ve naar het beoogde doel, het dan stellig voor ieder gemakkelijk zal zijn onvoorwaar delijk de gegeven aanwijzingen van de lei ding op te volgen, wat noodzakelijk is voor een gezonde ontwikkeling van het vereni gingsleven cn voor het bereiken van het gestelde doel. Spreker Wekte op om de geestdrift, die door allen vanaf het begin is betoond, vaardig' to houden. De voorzitter dankte den heer de Troye voor zijn leerzame lezing. De statuten en het Huishoudelijk regle ment werden tna een opmerking goedge keurd. Het voorloopig bestuur trad daarna af en er werd een nieuw bestuur gekozen waarin zitting hebben de lieeren P. Kraan (voorzitter), J. C. Donk, H. W. Collee, J. de Troye en de dames mevr. Dr. Timmermans, mevr. Heertjes en mejuffr. Singeling. Tct leider van de aspirantleden werd de heer de Troye benoemd. De heer Hicnkens gaf eenige technische wenken voor de verplichte costuums. Hier na sluiting. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het zonnige weer deed den aanvoer aanmerkelijk vergfooten en de prijzen naar beneden gaan. Betaald werd voor Pyre thrums per 100: Parken» ƒ0.30—0.10, James 0.30—0.60, Cajeux 0.600.S0, Lord Roseberry 0.500.70, Margrieten wit ƒ0.10—0.35, Papaver Escholsia 0.100.15, Papavers groot ƒ2.10 2.40, idem klein 0.400.70, Blauwe Astertjes ƒ0.10—0.12, Bruidsanjers ƒ0.10 0.12, Groenhart 0.300.35, Pioenen 1.50 2.50, Irissen wit 1.1.30, idem blauw 0.40—0.70, Annemonen 0.200.40, Lathy rus 0.200.30, Rozen per bos van 20 stuks: Butterfly ƒ0.801.20, Rosalandia ƒ0.40— 0.80, Headly 0.502.Columbia 0.60 1.20, Gold Ophelia ƒ0.50—0.90. W0UBRUGGE. Sportterrein. Het Raadsbesluit van 17 April j.l. houdende aankoop van een perceel grond, is door Ged. Staten goedge keurd. Nu de gemeente over een groot ter rein kan beschikken, is daardoor tevens de sportlust bij de ingezetenen ontwaakt. De hockey-club houdt geregeld haar oefe ningen op dit terrein en onder leiding van den burgemeester heeft zich een 3-tal elf tallen voor voetbalsport vereenigd. Gemeenteraad. 'De heer G. Anker heeft zijn benoeming als lid van den Raad aangenomen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Op de Alphensche brug werd een wielrijder aangereden door den autobestuurder B. Het rijwiel werd zwaar beschadigd; den berijder trof geen letsel. Mishandeling? Door K. H. werd bij de politie aangifte gedaan tegen een on derwijzer wegens mishandeling van zijn 8-jarig zoontje. Een vergissing. Eenige dagen geleden meldden we de ontvreemding van een rij wiel ten nadeele van den heer M. in d"e Wilhelminastraat; thans is gebleken, dat het rijwiel abusievelijk door een persoon uit Den Haag was medegenomen en dat deze zijn eigen rijwiel aldaar had laten staan. Door de zorgen der politie zijn de rijwielen in het rechtmatig bezit dei- eigenaars gesteld. BOSKOOP. Concert-avond. Maandagavond j.l. gaf de Jeugdzangvereen. „De Kleine Stem" en cle Gemengde Zangvereen. „Zang zij onze leus" onder leiding' van" den heer K. J. Beun uit Gouda, directeur dezer beide ver eenigingen een concert in den tuin van den heer J. H. v. 8 tra a ten van Nes, welke in alle opzichten zeer goed geslaagd mag hee- ten. Dat de verschillende nummers, die deze beide vereenigingen ten beste gaven, met aandacht gevolgd werden, bewees het luide applaus der vele .belangstellenden. Vooral het „Ave Maria", dat door een der dames werd gezongen, viel zeer in den smaak; het werd op verzoek herhaald. De beide vereenigingen kunnen dan ook met voldoening terugzien, op deze zeer goed geslaagde avond. Verbreeding Reijerskoop. Naar wij vernemen zal de lteijerskoopsche weg van af de z.g. Bulksche brug tob aan het einde 2 M. verbreed worden. Deze verbreeding zal plaats hebben aan den zuidkant van den weg. Het dagelijkseh bestuur dezer gemeente heeft- van verschillende betrokken eigena ren reeds toezegging ontvangen dat zij deze 2 M. van hun eigendom geheel belan geloos aan de gemeente zullen afstaan. Harmcnic „Excelsior", Donderdag E Juni a.s. zal de muziekvcrecn. „Harmonie Excelsior"' des avonds te 8 uur haar eerste concert van dit seizoen geven in den tuin van den heer N. Bijland aan de Biezen, welk concert behoudens nadere toestem ming door meerdere zal worden gevolgd in verschillened tuinen dezer gemeente. Boskoopsche Reddingsbrigade. Naai wij vernemen zal door de B.R.B. evenals vorige jaren wederom een cursus gehouden worden in het reddend zwemmen, alsmede een cursus om het zwemmen te Ïeeren. Daar cr verleden jaar aan 11 deelnemers van eerstgenoemden cursus het diploma A van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen kon worden uitgereikt-, rekent men er thans wederom op,'dat velen zich zullen aanmelden, om dezen cursus te vol gen. Ook zal er wederom gelegenheid wor den gegeven in de morgenuren voor de schoolkinderen om het zwemmen te Ïee ren. Wit-Gele Kruis. Dinsdag 10 Juni a.s. zal in het R. K. Vereenigingsgebouw een vergadering gehouden worden, waar als spreker zal optreden Dr. Gribbelink, voorz, van het Dioc. Wit-Gele Kruis. Deze ver gadering heeft ten doel hier ter plaatse eeli alcleeling op te richten van heb Wit- Gele Kruis. Men rekent op een goede op komst van alle parochianen. NIEUWKOOP. Arm gebroken. Gisteren geraakte het zoontje van C. K. op de R. K. Bewaar school met zijn arm bekneld tusschen het ijzeren hek; de andere kinderen trokken hem er uit, met het gevolg, dat de knaap onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Dr. Koert constateerde dat zijn arm op twee plaatsen stuk was. Te water. Dinsdag geraakte mej. v. V. doordat zij op de stoep aan het werk was te water in het diepe watergat aan de nieuwe woningbouw van den heer Stam; zij kon spoedig worden gered. ZEVENHOVEN. Verzoek afgewezen, Door den mid denstand was een verzoek gericht tot het bestuur der Eierenveiling „De Leghorn" alhier, om zich te beperken tot het veilen van eieren en pluimvee, daar anders de middenstand schade zal lijden. Besloten werd alles te veilen. Art. 22 van heb re glement werd gewijzigd. Gehuwd: T. H. Baars en M. W. v. d. Hulst. - Is cle c-hef hier? - Dat kunt u toch wel aan mij zien!

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10