De meester der lucht WOENSDAG 4 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. S GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje order een stoomtram. Ernstig gewond opgenomen. Dinsdagmiddag is te 's-Gravcnhagc op den Loosduinschen weg bij het gesticht Oud-Rozenburg het 17-jarige meisje M. X. uit de Gerard Doustraat door de West- landsche .Stoomtram aangereden. Het meisje zat op de duo van een mo torrijwiel, de motorrijder raakte zijn stuur kwijt, waardoor het meisje eraf viel en juist voor de tram terecht kwam. Hoewel deze langzaam reed en spoedig stilstond, werd het meisje toch eenige meters door een der baan schuivers van de locomotief voortgeschoven. Met verschillende verwondingen en in wendige kneuzingen werd zij naar het ziekenhuis gebracht. Ongeluk op een afgesloten spoorwegoverweg voorkomen. Te Bussum is door het" niet voldoende werken der remmen een vrachtauto door de neergelaten afsluitboomen van den spporwegoverweg aan de Gooibcrglaan gereden. Juist kwam de trein uit de rich ting Amsterdam reeds aangereden maar door de activiteit van den overwegwach ter, wist de machinist door krachtig rem men den trein tijdig tot stilstand te bren gen. De spoorboomen waren gewoonweg doorgeknapt. Doodelijk ongeluk. Dc Nederlandsehe schipper Th. J. Hen driks, die met zijn schip „Brouzino" van de Ned. Transport Mij. te Rotterdam te Hüc- kingen bij Ruhrort 'ag, is bij hst lossen in het ruim gevallen. Hij Kreeg een wervel fractuur en overleed weldra aan de gevol gen. Van een dak gevallen. De reparateur H. J. J. uit Venraay is Dinsdag bij het repareeren van een blik semafleider op het dak van de kapel der Zusters Ursulincn op de Groote Gracht te Maastricht, van een hoogte van vier meter gevallen. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen in het ziekenhuis Calvariën berg, waar hersenschudding werd gecon stateerd. Verdronken. De 85-jarige rentenier A. Brouns uit, Thorn is gisteravond,"door da&dïiistevnis misleid, in het kanaal bij Heel gevallen en verdronken. Maandagavond te ongeveer 12 uur is een stoker bij het aan boord gaan van het stoomschip .,Ani", dat bij dc Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij 'igt, misge stapt en te water geraakt. Na eenigen 'tijd werd zijn lijk opgehaald. Vermoedelijk is hij een Spanjaard. Zijn goed was gemerkt E. A. Het lijk is naar Crooswijk gebracht. Gistermiddag te vier uur is het drie jarig zoontje van J. IC. uit de Brugman- straat te Schiedam, in het bijzijn van de moeder in een waschkuip met water geval- leri. Hoewel het kind snoedig er uit werd ge trokken, kon een ontboden geneesheer even later slechts den dood constateeren. Te Zaltzommel is op een passeeroud Rijnschip een gehuwde schippersknecht uitgegleden en te .water geraakt en voor de oogen zijner vrouw verdronken. FEUILLETON door MARC GOTJVIEUX. 43) Mevrouw stel vertrouwen in mij. Ik ben de vriend van Jean d'Harismendyik heb hem tot aan zijn eerste étappe verge zeld zooals gij weet zijn de étappes der Sahara lang en men leert er een menschc- lijk hart vaak beter kennen dan na een om gang van verscheidene maanden. Ik (oen 'n vriend van Jean. Gij kunt rekenen op com mandant Dury, als gij op dezen kalen grond behoefte aan hem hebt. Treed binnen mevrouw, hier meer dan elders zijt gij thuisHij liet haar voor gaan naar heb kleine vertrek,' waar lange maanden de ingenieur geleefd had Dc kamer van Harismendy Zijn kamer... Als in een droom trad zij binnen: met één oogpslag nam zij alles op: de tafel .waaraan hij dc bladzijden vóór zijn reis schreef, dc wanden bedekt met tcekeningen cn berekeningen. Hier en daar herinnerde een voorwerp aan den afwezige, boeken en leeren valies en toilet-artikelen. Zij ging zitten op het veldbed. Heel de kamer sprak tot haar. Daar bracht hij zijn Sahara- leven door, daar heeft hij bemind.... Alles sprak van hem En Dury die was doorgegaan met haar te spreken over het leven van Harismendy, trok zich thans terug om haar aan zichzelf over te laten en terwijl hij zich terugtrok voelde hij een traan van medelijden opwel len in zijn oogen, hij dei. oude Saharabc- woner Féridek i Féridek! lieve Féridek, waar zijt g»' B om d« cfceui wan Brux, die voor de Aan de gevolgen overleden. Heb 14-jarig zoontje van den veehouder L. de Jong te Bergum is Maandag van een rijdenden wagen gevallen en onder de wielen, geraakt. De jongen is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Leeuwarden ver voerd. Hij is daar aan de bekomen ver wondingen overleden. KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Een kind overleden. Te Gouda heeft zich bij een drietal kin deren beneden de ^es jaar kinderverlam ming geopenbaard. Twee der gevallen ont stonden door besmetting, die waarschijn lijk op school is overgebracht. De drie pa tiënten, allen leerlingen van de bewaar school der vereeniging „Tot heil des Volks'' zijn daarop in het Van Itcrson Ziekenhuis opgenomen. Eén van hen overleed reeds spoedig, van een tweede wordt de toestand als ernstig beschouwd. De bewaarschool is op last van den bur gemeester onmiddellijk gesloten, ook de Zondagsschool derzelfdc vereeniging ging voorloopig dicht. Het lokaal is ontsmet, terwijl alle ver dere vereischte maatregelen ter voorko ming van uitbreiding der ziekte zijn geno men. HET ONGELUK TE GEULHEM. Twee patiënten het ziekenhuis verlaten. Gisteren hebben twee patiënten van het droevig ongeval te Geulhem het zieken huis van Calvariënberg 'verlaten. Het zijn de jongedames Annie Jellema en Henny van der Klugt, waarvan eerstgenoemde lichte verwondingen had opgeloopen en de laatste in overspannen toestand Zondag jl. moest worden opgenomen. Brand te Groenlo. In een opslagplaats der fa. M. S. Ilej}- mans poetskantoenfabrikante, te Groenlo, waarin een groote partij katoenafval in ba len lag "opgeslagen, ontstond gisteren een hevige brand. De licht brandbare stof was spoedig één vuurzee en leverde groot ge vaar op voor dc belendende percceien. De brandweer, welke spoedig aanwezig was, wist echter het vuur tot de opslagplaats te beperken. De brand is veroorzaakt door hel spelen van kinderen met lucifers; de schade wordt door verzekering gedekt. AANRANDING. Slachtoffer bewusteloos langs den weg gevonden. Zondagnacht werd tusschen de Halsche Barier en St. Charles bij Boxtel door auto mobilisten de- bankwerker C. H. uit Vught, werkzaam bij Philips te Eindhoven, bewus teloos bij zijn fiets langs den weg gevon den. Hij werd mar het ziekenhuis te Vught overgebracht. Toen hij tot bewustzijn was gekomen deelde hij mede, dat hij op weg naar huis door twee fhailnjon was aangeval len, die hem van zijn fiets trokken en mis handelden. Pakjesdieven aangehouden. Te Rotterdam zijn gearresteerd B. v. L. en v. W., verdacht van een heclc reeks diefstallen. Te Numansdovp had v. \V. acht met bont gevoerde jekkers verkocht tegen bedenkelijk lagen prijs. In Novem ber 1020 heeft v. W. uit een auto, die op de Ivorte Hoogstraat aldaar stond, schoor- steenloopers gevonden. Nog heeft de po litie een ventilator in beslag genomen, die in December van het vorig jaar uit een auto van een reiziger uit Doorn was go- stolen. Waarschijnlijk heeft B. van L. bij zijn diefstallen hulp gehad van v. Z. die reeds in het Hius van Bewaring is gede tineerd. deur van de kamer der jonge vrouw stond op het lerras, maar het was de stem van een teederen, bijna nedrigen Brux, in te genstelling met den gebiedenden toon, waarop de „meester'' sprak, als hij bevelen gaf. Mag ik binnenkomen? H- moest het hoofd bukkon bij' het bin nentreden. Zijt gij nog altijd ongesteld? Gij zijt bleek en afgemat. Ah, ik zeide het u, Fé ridek (hij drukte haar handen) deze reis zonder gemak en zoo vlug is een dwaas heid. Men kan zoo 'iets niet ongestraft doen, als men zoo'n luxe-bloem is als gij 1 Maar gij wildet naar de woestijn vliegen. Gij wildet aanstonds vertrekken. Uw ver langen was despotisch en ik heb aanstonds toegestemd. Ik heb er thans spijt van. Daar gaat het niet over Daniël. Mijn gezondheid is maar bijzaak, die interes seert mij heelemaal niet op dit oogenblik. Gij weet toch heel goed, Féridek, dat, uw gezondheid mij boven alles gaat. Maar wat hebt gij dan Het gaat over uw ingenieur Haris mendy. Commandant Dury, die juist hier was, heeft mij lang over hem gesproken en mij dc dwaasheid verteld, die deze man be gaat door te. willen doordringen in het mas sief van Idine. Hij heeft me over al de ge varen gesproken, waaraan hij zich bloot stelt en ik beken dat dit mij een weinig van streek heeft gebracht. En waarom is het gebeurd vroeg Brux op' een toon, waaruit zijn slecht hu meur sprak. Ik heb hem opdracht gegeven een luchtlijn te ontwerpen, maar als hij den dood tegemoet wil, kan ik hem niet te genhouden. Precies, Daniel, dat kunt gij. Com mandant Dury zei me, dat er nog lijd was om hem in te halen. Wat dei' koerier der Sahara niet kan, dat kan uw vliegma chine. Mijn vliegmachine JaOnder de reis heb ik Lecourbe, Arrestatie van drie autodieven. Zaterdagmiddag stond op den Klove niersburgwal te Amsterdam een ijs-auto eenige oogcnblikken onbeheerd, omdat <fe chauffeur een blok ijs bij een klant afle verde. Van die gelegenheid maakte oen drietal mannen, werkloozen, die al meer zoo'n gevalletje bij de hand hebben gehad gebruik om er met de vrachtauto van door te gaan. Zij reden naar Haarlem cn daar kwamen zij in een der straten in aanrij ding met een andere auto. 't Gaf een klap van je wel see en op het tumult kwam ook een rijksvelwachter, die daar in de straat woonde, af. Bij zijn verschijnen zette een der drie dieven het op een loopen, het geen den veldwachter aanleiding gaf de beide anderen te arresteeren, en hij bleek een goede vangst te hebben gedaan. De gestolen vrachtauto was tengevolge van de aanrijding zwaar beschadigd, er komen honderden guldens reparatie aan te pas om den wagen zoover te krijgen, dat hij weer rijden kan. De twee aangehoudenen zijn naar Amsterdam overgebracht en nummer drie, die in do Haarlemmerhout tuinen woont en 19 jaar oud is, werd gis teren door de politie van het bureau-Sin gel gearresteerd. Het trio wordt heden ter beschikking van de justitie gesteld op grond dat zij zich schuldig hebben ge maakt aan poging tot diefstal in vereeni ging. Steekpartij. Toen Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur B. uit dc Plankslraai te Maastricht van zijn werk thuis kwam, trof hij in zijn woning den Belg H. aan. B.'s vrouw en dochter werden oorzaak" van een hevigen twist. B. bracht H. met een zakmes een vijftien-tal steken toe. Bloedend vluchtte H. de straat op, voor de woning van pas toor Brune zakte hij in elkaar. De ge neeskundige dienst bracht hem naar het hospitaal Calvariënberg aldaar. De dader is aangehouden. Smokkelhandel. Sedert de veriiooging van de invoerrech ten op. koffie in Duitschland leeft dc smok kelhandel weer geweldig óp. Zondagmor gen heeft zich bij Venlo' het volgende afge speeld Op den eenzamen landweg tusschen dc bosschen achter dc groote heide, be kend onder den naam Waldweg naar Krie kenbeek, staat grenspaal 401. De weg dooi de denuenboschen is ongeveer 600 meter lang en loopt uit op den bas a iv.-eg Kalden- kere—Stralen. Dc .veg is bijna onberijd baar wegens de diepe zandsporen. Toch ging Zondagmorgeneon groote Duilsche luxe-auto met een Duitschei- als chauf feur, pvobeeren, er door te kornen met 50 doozen koffie, te Ven ij ZatÊtdag gekocht, wegende 500 kilo. Nauwelijks had hij een 500 meter op Duitse'! gebit gereden, of er knalden van terzijde tan den weg uit het bosch karabijn- en rev ui verschoten. Met vol ga-s werd achteruit gezet, en de. sterke mo tor bracht den wagen door de. diepe zand sporen 'onder een hag«bui van kegels van den Duitschen grensbeambte weer terug op Ncdei-landscb gebied de auio kwam daar in een boschgreppel terecht. De grensbe ambte, ook op Nedcrlaudseh gebied geko men, bleef met vuren doorgaan. De chauf feur ontkwam in het kreupelhout. De voor ruit, de spatborden, een voorband, dc auto- kap en reservebanden waren doorschoten. Er waren 30 schoten gelost. Op Nederlandseh gebied teruggekomen, heeft de chauffeur van zekeren H., die zijn bouwland ter plaatse. bezocht, een fiets geleend cn H. opgedragen, toezicht op den auto te houden. De Duitsohe douanier wil de den auto leeghalen, en heeft elf doozen op Duitsch gebied gebracht. Toen hij zag, dat dit werd gadegeslagen door toe-geloopen personen, staakte hij Je overbrenging. De politie heeft Maavlag foto's geno men van de plaats. De auto is ter plaatse hersteld en naar Venlo geveden. De chauffeur is vrijgelaten die de streken kent, hooren zeggen ten op zichte van den weg en de te volgen rich ting, dat het zoo moeilijk is om op een hoogte van 150 meter de sporen van een karavaan te vinden, zonder een gids aan boord te hebben, die het land kent. Als men dan comaudant Dury meenam, die zou toch zeker een veilige gids zijn. Waarom dat bevel niet geven? Wie zal het u beletten? Gij zijt de meester, Da niël Zij sprak terwijl haar oogen schitterden op lëvèndigen toorr in tegenstelling met haar gewone kalme manier van spreken. Brux keek haar aan, maar begreep niet. want zij had zich nooit met de technische kwestie cn liet personeel bemoeid. Maar op dit oogenblik was het een heel andere Fé ridek, vurig, hartstochtelijk, zooals ze daar voor hem stond. Maar ik ben er toch niet verantwoor delijk voor als die jongen een dwaasheid begaat. Dat is toch voor mij geen reden om op mijn beurt een équipage en een groote waarde aan materiaal te offeren! Neen, ik ben volgens mijn geweten niet verplicht om dit bevel te geven. Maar Féridek smeekte en zeide: Daniël, gij zijt dc meester, gij kunt Toen legde Brux zijn zware hand op den schouder van de jonge vrouw en. trachtte in haar oogen dc reden van dit aandringen te raden. Féridek, wilt gij mij zeggen, waarom gij u zoozeer voor het lot van mijnheer Ha rismendy interesseert Hij voegde er iro- nisch-bijtend aan toe: Ik heb -u nooit zooveel belang zien stellen in de ingenieurs van mijn maat schappij. Waarom! Waarom Daniël? En Féridek stond op van de divan, waar op ze gezeten was. Waarom Gij begrijpt niet waarom ik me zoo zeer voor hem interesseerMaar omdat ik hem bemin, Daniël UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 5 Juni. Huizen, 1875 M. (uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen) 8.159.30 Concert. 9.401.30 K. R. O. Uitzending van de Consecratie-Plechtigheden van den Aarts bisschop van Utrecht, Monseigneur Joan nes Henricus Gerardus Jansen. 2.002.45 Gramofoonplaten. 2.453.45 Cursus Fraaie Handwerken. 1.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Gramofoonplaten. 5.306.15 Uurtje voor de landbouwers. 6.157.15 Orgelconcert door Oor Kcë. 7.157.45 Gabr. Smit: „Het duistere licht" van G. Kamphuis. 7.458.00 Politieberichten. 8.00—11.00 Uitzendavond. Spreker: H. M. Krijger: „De Geschriften van Mr. Groen van Prinstcrer" (III). Het Chr. Ra dio-Orkest, Joop de Bruin (declamatie). 10.00 Persberichten. Hilversum. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert door A. V. R. O.- Kwintet. 2.004.00 Gramofoonplaten. I.005.00 Ziekenuurtje. 5.306.00 Concert door het Huis-Orkest van Theater Tuschinski. 6.00 Tijdsein. Vervolg concert. G.30 Koersen. 6.407.00 Gramofoonplaten. 7.007.30 Dr. J. H. Schuurman Stekho ven Jr.: Biologie en Beroepskeuze. 7.308.00 Piano-recital. Arend Koole. 8.00 Concert. Radio-Koorzangklas. Ma ria Hoving van Driel (sopraan). 8.30 „Janus Tulp". Blijspel in 4 bedrijven van «fustus van Maurik. 10.00 Persberichten. Na afloop: Aansl. van het Cabaret „La Gaite" te Amsterdam 12.00 Sluiting. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 12.20 Concert W. Bury (sopraan), Instru mentaal kwintet. 1.20 Orgelspel door R. Foort. 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.10—3.50 Y-a. Onthulling van het monu- aa voorloopig verhoor, daar hem niets ten laste gelegckkan worden, wijl de uitvoer van koffie vrij is. Het blijkt intussohen verraden spel te zijn geweest, want zelden woidt deze weg door de Duitschers bewaak'., cn in geen ge val des Zondagsmorgens. De voorloopers hadden ook geen onraadsein gegeven op. dii eind weg, daar z:j den in hinderlaag lig- SCnJcn beambte nie: hadden bemerkt in het bosch. De Duitsche grcnscommissaris- sen zijn Maandag eveneens ter plaatse ge weest. Proces-verbaal ;s opgemaakt tegen den Duitschen beambte, ten eerste wegens h'et "vervólgen en schieten op Nederlandseh gebied, verder wegens ontvreemding uit 'n aubOF .op Nederlandsen gebied, en ten derde wegens uitvoer van koffie zonder uitvoer- biljët. EEN LIJNPIST00L. Een uitvinding, welke een nuttig effect kan hebben. Men meldt uit Amsterdam aan de Msb.: Bij schipbreuken op de kust wordt dik wijls van een vuurpijlkanon gebruik ge maakt om een lijn te schieten over hot in nood verkeerend schip en op deze wijze een verbinding tot stand gebracht tusschen sohip cn strand. Thans is door den heer Sander een pistool- vervaardigd dat dezelf de diensten kan bewijzen, maar thans van het schip af. Wanneer, om slechts een voorbeeld te noemen in volle zee een tros moet worden gebracht tusschen twee sche pen, gaat dit steeds met- groote moeilijk heden gepaard. Met dit pistool kan een Met een stem, die plotseling kalm wasr 1 geworden sprak zij beslist: Ja, ik bemin Harismendy Een zware stilte, een drukkende stilte, die aan een onweer voorafgaat, drukte in het vertrek. Brux sliet een woesten kreet uit: Gij bemint Harismendy? Gij, wie ik heel de wereld zou geven?.... En haar bij de schouders vattend, keek hij haar met zulk een pijnlijke verbazing aan, dat Féridek sprakeloos voor hem bleef staan. Zij trachtte wat te zeggen, maar de woor den kwamen niet. Overweldigd door de smart, terwijl hij haar zoo aanzag, drong hij haar terug cn liet zich op een bank vallen, waar hij onbeweeglijk bleef zitten het hoofd in zijn handen. Féridek meende, dat Daniël Brux, de trotsche meester der lucht, weende. Voor hem knielende vatte zij zijn handen on trachtte hein te kahueereu. Daniëlik heb je altijd bemind niet dc leederheid van mijn dankbaar hart, gij die zoo goed, zoo vol attentie voor mij zijt. Sinds mijn kinderjaren heb ik altijd een bij na kinderlijke teederheid voor u gehad. Gij waart een toevluchtsoord voor mij, een steunpunt waarnaar ik hij altijd wendde. Hij mompelde: Ja, ja de toevlucht van den o uden vriend van een reeds bejaarden man. Wat heb ik u gezegd, Daniël, toen gij mij vroeg, uwe vrouw te worden?.... Tk heb gezegd, dat je moest wachten, want ik kon geen besluit nemenTk wilde loyaal zijn cn trouw aan de vereering, die ik voor u hadAlvorens een besluit te nemen wilde ik zekerheid hebben, dal ik niet op een goeden dag spijt zou krijgen, als ik misschien tol de ontdekking kwam, dal ik u niet beminde. .Welnu Daniël, die dag is gekomenGij vraagt mij sinds weken aanhoudend waar om mijn -oogen zoo droevig kijken, waarom een aanhoudende koorts mij kweltNa langen twijfel, na lange ondervraging heb ment van Generaal Wolfe. Toespraken er. Militaire muziek. 3.50 Gramofoonplaten. 4.05 Concert, Militaire kapel. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.55 Berichten. 7.00 Liederen-voordracht door D. Helm rich en G. Parker. 7.20 Lezingen. 8.05 Piano-recital door E. Lush. 8.25 „There's no Fool like a Young Fool*', Operette in 1 acte van Méhul. 9.20 Nieuwsberichten. 9.50 Toespraken. 12.2012.25 Televisie. „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.35 Kindoruurtja. 8.20 Opvoering van een blijspel vaii Tristan Bernard. 9.05 Concert. lustrum. Kwintet en so liste. 9.50 Kwintet en solisten-concert. Langen berg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3511.55 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcerb en viool. 5.506.50 Solistenconcert. 8.209.15 Orkestconcert. 9.20 „Göltord&mmerung" (III) van Rioh. Wagner! Daarna tot 12.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkèstconcert. 3.355.35 Concert. Orkest en zanger. 8.209.40 Zang en declamatie. 9.4010.00 Lied oren-voordracht. 10.20—11.20 Orkestconcert. Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.35 Orgelconcert. 9.50 Dansmuziek (Gramofoonplaten). Zee sen, 1635 M. 7.207.50 Gramofoonplaten. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.152.20 Gramofoonplaten. 2.503.20 Gramofoonplaten. 4.205.50 Concert. 8.20 Orkestconuert. Daarna: Berichten en tot 12.50 Dansmuziek. lij-n ongeveer 250 Meter ver weggeschoten worden. Aan boord van hot stoomschip „Konin gin der Nederlanden" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" zijn gistermid dag met dat pistool proeven genomen dooi de firma Becht en Dyserink, die er den alleen-verkoop van hebben. Vanaf dit stoomschip werd een lijn ge schoten, die over een ander stoomschip heen, terecht kwam bij den strekdam, een afstand van circa 200 Meter. Een tweede proef werd genomen met een boeir die weggeschoten werd. Ook deze kwam op grooten afstand terecht en kan eventueel op zee gebruikt worden, wanneer er een man overboord valt. Hot schip kan dan niet zoo snel stoppen of er komt een groo te afstand tusschen het schip en den dren keling. Het uitwerpen van een gewone boei kan natuurlijk resultaat opleveren, maar zulk een boei wordt gewoonlijk niet verder geworpen dan een tiental meters. Gebruikt men dit. pistool met een daaraan vastge hechte boei, dan kan deze ongeveer twee honderd meter in zee worden geschoten. Door heb uitvieren van de lijn blijft er dan verbinding tusschen drenkeling cn schip. Ook voor het meren van schepen kan dit pistool eventueel dienst doen. Men gebruikt dan kleine pijlen dio geen groo teren afstand afleggen dan 75 meter. Verschillende autoriteiten o.m. verte- genwoordigrs van onze reddingsmaatschap pijen woonden de proeven bij. Zij waren van meening, dat de uitvinding van den heer Sander in vele gevallen een nuttig effect kan hebben. ik begrepen, dat ik bemin, dat ik haristoeh- i el i jk bemin en dal niets mij kan doen ver anderen. Daniël heb modelijden met. mij, als gij geen modelijden met hem hebt Zij wierp zich weeklagend aan zijn voe ten terwijl Brux met zijn vierkanje kin tusschen dc vuist naar den grond keek. Heb medelijden Daniëlspreek, geef een bevel. Gij kunt alles.... Go zijt de meester, meester over mijn leven, meester over het zijne IWant. ik voel een vrees in mij, die me zegt dat hij lijdt, dat hij roept dat hij gered moet worden Maar Brux zijn toorn niet meester, stond op en duwde haar ruw terug: Neen En hij legde zoo'n woeste wilskracht in dat woord, dat Féridek hem met smartclij- ken blik aankeek, begrijpend, dat het on herroepelijk was. Opnieuw hoerschto oen drukkende stille in de kamer, in de verte hoorde men dc muziek van dc inboorlingen. Hem te hulp te komen, die het onge luk had zich op mijn weg te bevinden, de eenige man die me hindc-rl in het leven, de eenige dien ik haat. dien ik zou willen ver pletteren. NeenNeen Hij liep het vertrek op cn neer met woesten blik. O, gij hebt mijn wiel en mijnt trots vermeerderd, gij Féridek! Oh, ge, hebt me gezegd, dat ik de meester der lucht ben. Welnu, ja, ik ben do meester en ik zal liet. bewijzen Zonder Féridek aan Ie kijken, vrtto'-: hij van liet terras en ging in de f laclu avondlucht on trachtte den storm te beda ren, die in hem ontketend was Builen het rumoer van het Arabisch feest het goklaag ban de Bedouinsche flui ten, vermengd met het geschreeuw der vrouwen, buiten de heele vreugde van het leven in de kamer van Harismendy wikte Féridek.... (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9