MAANDAG 2 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De promotie-degradatie-competitie. Er zijn gisteren in het Zuiden harde klappen uitgedeeld. Roermond verloor op nieuw, thans van De Valk, met niet min der dan 51. Daardoor degradeert Roer mond want De Valk en Bléijerheid, die ieder reeds minder punten hebben, moeten nog tegen elkaar spelen. Grooter verrassing baart de overwinning van T. A. C. op Bleijerheide, dat daardoor de eerste plaats moet afstaan aan de Valk. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. De Valk 5 3 11 15—8 7 Bleijerheide 5 3 2 129 ft Roermond 5 2 12 1110 5 T. A. C. 5 1 4 6—7 2 De uitslagen. Om het kampioenschap van Nederland. VelocitasGo Ahead 14 AjaxWillem II 72 AFDEELING II. Promotie-Competitie 3e klasse. Coal—U. V. V. 1-3 Promotie-Competitie res. 2 e klasse. Gouda II—D. F. C. II 4—1 Promotie-Competitie res. 3e klasse. Fortuna II—U. V. S. II 2—1 De Musschen II—R. F. C. II 1—2 AFDEELING III. Promotie-Competitie 2e klasse. A. Z. C.Ensch. Boys 21 AFDEELING IV. Promotie-Competitie 2 e klasse. RoermondDe Valk 15 T. A. C.Bleijerheide 31 VELOCITAS—GO AHEAD 1—4. Go Ahead kampioen van Nederland. Ofschoon zich omstreeks één uur boven Groningen een klein onweersbuitje ont lastte, waarbij een groote hoeveelheid re gen viel, was de belangstelling voor den kampioenswedstrijd VelocitasGo Ahead grooter dan ooit te voren in Groningen het geval is geweest. Reeds lang voor den tijd was er in het Be Quick-stadion geen plaatsje meer te krijgen. Er waren veel te veel plaatsbewijzen verkocht, waardoor er voor de overdekte tribune een groot aantal stoelen moest worden neergezet, hetgeen het uitzicht van de tribune be lemmerde. De regenbuien hadden inmiddels het veld uiterst glad gemaakt, waardoor het spel .veel te lijden had. Ook de belangrijk heid van den wedstrijd droeg er toe bij, dat er weinig fraais werd geboden. Het was dikwijls niet meer dan een zenuw achtig heen en weer trappen. Een gun stige uitzondering vormden de gebroeders Halle bij Go Ahead, terwijl eveneens goed werd gespeeld door den groen-witten vleu gel MeulemaBonsema. Niettemin mocht de overwinning der Deventenaren stellig verdiend worden ge noemd. Velocitas is aanvankelijk het meest in den aanval. Na zes minuten spelens schiet van der Velde goed in, doch Halle stopt ten koste van eén corner. Bij de talrijke aanvallen van Go Ahead, die volgen, on derscheidt zich de groen-witte back Wit- lox, die telkenmale opluchting brengt. Hij vergoedde veel van het zwakke spel van zijn partner de Wolf Sr. Geleidelijk komt Velocitas er beter in en na 20 minuten valt Velocitas onverwacht aan. Halle loopt uit. Van de Velde schiet in, doch een dei- Go Ahead-achterspelers weet den bal juist weg te tippen. Drie minuten later wordt een wijfelen van de Wolf Sr. Velocitas noodlottig. Th. de Kreek profiteert als hij den bal ontvangt. Hij schiet deze van vlak voor doel onhoudbaar in (01). Drie minu ten later onderneemt Bonsema een snellen aanval, welke hij met een scherp schot be sluit, dat Halle te machtig is (11). Er is een 10-tal minuten gespeeld, als Bonsema L. Halle uit doel heeft gelokt. De Veloci- tasman schiet in het verlaten doel, doch de bal rolt juist naast. Na de thee volgt na 8 minuten een aan val der Deventenaren. De Velocitas-ach- terspelers blijven even staan, wegens ver meend buitenspel, doch Brilleman treuzelt niet, loopt door en profiteerende van de gelegenheid maakt hij het tweede doelpunt dat niet onhoudbaar schijnt, te zijn (12). Velocitas pakt hierna, goed aan, doch als succes uitblijft verslappen de groen-witten en geleidelijk neemt Go Ahead het spel in handen om de laatste 30 minuten vrij wel steeds het sterkst- te zijn. Het derde doelpunt komt uit een scrimmage na 20 minuten spelen, gescoord door Brilleman 0—3). Velocitas probeert weliswaar nog alles, wijzigt het elftal, doch het juiste schot ontbreekt. Drie minuten voor het einde voltrekt Jan de Kreek het vonnis door een \oorzet van Stenvert met een lange schui ver in den hoek te plaatsen (14). AJAX—WILLEM II 7-2. Een zonderling verloop heeft de laatste kampioenswedstrijd te Amsterdam zeker gehad. Het begon met een beslist over wicht van Aja-x, zeker een kwartier, waar in van Reenen c.s. heb net niet- konden vinden. En twee aanvallen van Willem II leverden daarna evenveel doelpunten op. Een 2—0 achterstand in een kampioens wedstrijd kan somtijds fnuikend voor de gene, die achter staat, zijn. Niet alzoo bij Ajax. Weer kwam er een Amsterdamsch overwicht, dat nog voor de pauze beloond werd met een tegenpunt. De aanvang van de tweede helft, was sensationeel. Van den aftrap gaan van Reenen c.s. er vandoor en heb leder ligt achter van der Aa. En nog geen minuut later herhaalt zich het zelfde spelletje en een 21achterstand is omgezet in een 32 Ajaxvoorsprong. En met dezen voor sprong ontwikkelt Ajax een spel, dat Wil lem II te machtig bleek. Wanneer na eenige minuten numero vier in van der Aa's doel is gedeponeerd, is het gedaan en kalm brengen de Ajaxieden den stand op 72. Even goed had de score overigens 102 kunnen geweest zijn, want de Willem II achterhoede was er finaal uit en ver toonde onrustbarend veel open plekken. Voor de rust was de regen goedkoop, het stortte flink en het veld dat uitstekend was, werd zeer glad. Na de rust-, toen het droog bleef hadden de spelers minder last van de gladheid en toen werd er lustig op los gescoord. Wanneer wij beide ploegen beschouwen in verband met het. heden vertoonde spel, dan valt al dadelijk bij de Amsterdammers in het oog, dat er van middag een linie superieur was, n.l, de mid denlinie. Niet zoozeer individueel hebben de drie middenspelers uitstekend gespeeld, maar qua linie was ze beter dan die van Willem II. Het werk van de Anderiessens en van Deyck was vooral steunend veel en veel beter dan in den wedstrijd tegen Blauw Wit. We zagen b.v. spil Anderies- sen vele malen fraai naar de vleugels openen en daar ook van Reenen dit steeds deed, spreekt het vanzelf, dat het open spel werd. De vleugelspelers Twelker en Hamel hebben dan ook een groot aandeel in de overwinning gehad, al dient gezegd, dat het middentrio ditmaal van de kansen wist te profiteeren, al zijn nog heel wat schoten naast of over doel gegaan. De achterhoede was goed, van Kol had voor de pauze eenige onzekere momenten. Bij Willem II werd het spel minder open gegooid, dit was ongetwijfeld te betreuren, daar de snelle Kanters vooral voor de rust uitmuntte door fraaie rushes. Spij kers, de maker van het eerste print, moest door een knieblessure uitvallen, hetgeen ongetwijfeld een handicap voor de Tilbur- gers heeft beteekend. Maar het groote verschil in kracht lag toch ook ditmaal weer in de beide middenlinies. Voor de rust ging het nog wel, maar na pauze was het met Wunner, van Ierland en de Leeuw gedaan. De beide halfs konden de buiten spelers van Ajax absoluut niet houden, de druk op het Willem II-doel werd steeds grooter. Van Loon c.s. verdedigde zoo goed als hij kon, maar steun van de mid denlinie was er niet, zoodoende kon steeds een Ajax-aanval die afgeslagen werd, weer door een Ajax-aanval gevolgd worden. De verdediging van Willem II moest het ten slotte aanzien, dat niet minder dan zeven doelpunten werden gescoord. De voorhoede van Ajax vertoonde geen zwakken plek, alleen het schieten was enkele malen weer hopeloos slecht. Van Reenen bezondigde zich zeker weer vijf, zes maal, aan dood gemakkelijke kansen op een hopelooze ma nier om zeep te brengen door hoog over te schieten. Zijn spelverdeelen was echter goed, het openen naar de vleugels fraai, hij zette goed door en mocht tenminste van de zeven gemaakte doelpunten ook het genoegen smaken eenige op zijn naam te hebben gebracht. Volkers, die geblesseerd is, werd vervangen door Twelker, d. w. z. de laatste speelde linksbuiten en Mulders kwam linksbinnen te staan. We moeten het eerlijk zeggen, een verzwakking was dit geenszins, integendeel Twelker heeft ons vele malen van zijn snelle rennen la ten genieten en ook zijn voorzetten waren goed geplaatst. En hij aarzelde ook niet, om stevig door te zetten en zelf te schie ten Mulders was, evenals Strijbosch, de productieve binnenspeler, die het noodige verband tusschen buitenspelers en mid- voor weten te leggen. Het zijn zwoegers en stevige spelers, die doelpunten weten te maken. In de middenlinie waren vooral de beide Anderiessens goed, van Deijck blonk niet uit, maa-r zijn werk was af. We memoreerden reeds het minder sterke spel van Van Kol voor de rust, alhoewel hij toen ook eenige pracht staaltjes van tech niek ten beste gaf. Na de pauze had hij den rechtervleugel der Tilburgenaren vol komen in bedwang. Diepenbeek maakte geen fout. En de Boer had geen schuld aan het tweede doelpunt, wat het eerste betreft stelde hij o. i. zich niet goed op, waardoor Spijkers de gelegenheid kreeg te scoren. j Bij Willem II heeft van Looii wonderen gedaan, en het- viel te begrijpen dat toen de stand 42 was ook hij tenslotte moest capituleeren. Van der Aa beging geen blunders en heeft er keiharde schoten verdienstelijk uitgehouden. We spraken reeds over de middenlinie, alleen brengen we nog in herinnering een mooien goal van Van Ierland ineens ingeschoten uit. een corner. In de voorhoede moest het van de snelle buitenspelers komen, de snelle de Kanter was hier wel de beste van de vijf. Midvoor Buddemeijer houdt heb spel te lang op, Maas en Horsten vie len niet op. Van der Wouw viel voor Spij kers in en verwisselden na de pauze, toen de stand 42 was, met- mr. Buddemeijer van plaats. NoorwegenFinland 6—2. Tc Oslo vond voor 23.300 toeschouwers de landenwedst-rijd tusschen Noorwegen en Finland plaats. Met de rust leidden de Noren reeds met 40, beide partijen von den na de pauze ieder nog tweemaal het net, zoodat de eindstand werd 62 voor Noorwegen, hetgeen een alleszins ver diende overwinning voor de Noren betee- kende. Uruguay—Argentinië 1—1. De finalisten van het voetbal to urnooi op de Amste-rdamsche Olympische Spelen ont- moebten elkaar te Buenos Aires. Ongeveer 10.000 toeschouwers woonden den wed strijd bij. De strijd eindigde onbeslist ((11), zoodat wel opnieuw het bewijs is geleverd, dat beide landen elkaar niet- veel in kracht ontloopen. HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De eerelijst We laten hieronder een lijstje volgen van de verschillende voetbalkampioenclubs, die ons land. sinds 1897 gehad heeft. 1897—189 8R.A.P. 1898—189 9R.A.P. 1899—190 0H.V.V. 1901—190 2H.V.V. 1902—190 3H.V.V. 1903—190 4H.B.S. 1904—190 5H.V.V. 1905—190 6H.B.S. 1908—1907H.V.V. 1907—190 8Quick (H.) 1908—180 9Sparta 1909—191 0H.V.V. 1910—191 1Sparta 1911191 2Sparta 1912—191 3Sparta 1913—191 4H.V.V. 1914—191 5Sparta 1915—191 6Willem II 1916—191 7Go-Ahead 1917—191 8Ajax 1918—191 9Ajax 1919I92 0Be-Quick (Gr.) 1920—192 1N.A.C. 1921—192 2Go-Ahead 1922—192 3R.C.H. 1923192 4Feijenoord 1924—192 5H.B.S. 1925192 6Enschedé 1926—192 7Heracles 1927192 8Feijenoord 192S—1929P.S.V. 1929—1930Go-Ahead HET VIER-B0NDEN-T0URN0 01. Haarlem winnaar. Ondanks het ongunstige weer was ook nu de belangstelling voor het vier voet- balbonden-tournooi alleszins bevredigend. De Haaiiemschc Voetbalbond werd door een verdiende overwinning op den A.V.B. voor een jaar winnaar van den door den K. N. V. B. uitgeloofden beker. In de eerste helft was het A. V. B.-elf- tal gesteund door den wind sterker. Er werd door de vertegenwoordigers van het hoofdstedelijk voetbal uitstekend gecom bineerd, de middenlinie sloot goed achter de voorhoede aan, maar de Haarlemsche verdediging weerde zich uitstekend. Daar bij kwam dat de lat den H. V. B. eenige malen te hulp kwam, terwijl ook het geluk aan de zijde der Haarlemmers was. Twee maal voorkwamen achterspelers doelpun ten toen de doelman reeds gepasseerd was. De Haarl. Voetbalbond won met. 4—1 van den Amsterdamsehen Bond. De wedstrijd tusschen de twee verlie zers van den eersten dag, eindigde in een 51-overwinning van den N. H. V. B. op den Leidschen V. B. Bij de rust was de stand 1—1 en tot een kwartier voor het einde hielden de Leidenaren goed stand (2—1). Daarna volgde een inzinking, die drie döelpunten tot gevolg had. „De Crt." BelgiëLuxemburg 7—4. De uitslag van den te Brugge gespeel den voetbalwedstrijd België—Luxemburg luidt 74. De ruststand was: 43. Roode Duivels—Noord-Frankrijk 2—2. Te Charleroi speelden de Roode Duivels tegen een elftal-combinatie Noord-Frank rijk. De wedstrijd eindigde in gelijk spel: 2—2. (Rust 01). DIOC. HAARL. BOND. HET JUNI0REN-T0URN00I op het Teijlmgen-tesrein te Sassenheim 9 Juni (2en Pinksterdag). 9 Juni a.s. (2en Pinksterdag) zullen op het Teijlingen-terrein, daartoe welwillend beschikbaar gesteld, wedstrijden plaats vinden tusschen de vertegenwoordigende Jeugd elftallen der Districten Rotterdam, Den Haag, Haarlem en Leiden van den D. H. V. B. Zulk een Tournooi heeft tot heden nog niet plaats gevonden in de D. H. V. B.-geschiedenis. Dit was voor het Leidsche Districtbestuur reden om daar mede een begin te maken in liet belang van de jeugdbeweging, om te toonen, dat van Districtbestuurszijde de volle aan dacht wordt geschonken aan onze Junio ren. Wij behoeven ons niet te ontveinzen, dat dit wenschelijk is! Het is immers de toekomst van onzen Sportbond. Zij zal toch vormen het fundament, waarop de R. K. Sportbeweging zal worden uitgebouwd en verstevigd. Daaraan moeten allen me dewerken. Voor het Junioren-vraagstuk moet geijverd worden, daarvoor moeten offers gebracht worden, elk naar zijn ver mogen en kunnen. Nog te veel jongelui bewegen zich op plaatsen, waar zij niet thuis hooren; daar moet nu eindelijk eens een einde aan komen. Met een schouder ophalen komt men er niet. Er moet aan gepakt worden, en niet in het minst door de bestaande R. K. Sportvereenigingen. Zij toch moeten zich ten volle bewust zijn van den p 1 i c h t, welke zij in dezen heb- i ben te vervullen Het eigen belang uwer vereeniging is er I ten zeerste mede gebaat. Meerdere ver- eenigingen zijii op den goeden weg, doch lang nog niet allen! Iedere vereeniging dient tc zorgen, dat zij in de toekomst kan rekenen op een kern van spelers, wat met zich brengt, dal verzekerd is het voortbestaan van de vereeniging! Voor dit doel te werken moet ons aller ideaal zijn. Thans geen maar....! Neen, j die tijd is voorbij, aanpakken is de bood schap voor allen, ieder in zijn omgeving! I Laat het Junioren-touraooi, dat op 9 Juni te Sassenheim wordt, gehouden uw aller belangstelling wegdragen. Toont, dat 11 sympathie gevoelt voor het werk, dat I voor de Junioren is tot stand gebracht, De Zeil-wedstrijdem van Hollandia Veel wind en regenbuien. Matige Belangstelling. Slechte regeling De Zondag was.de laatste der Hollan- dia-feestdagen en de traditioneele zeil- dag. *'t Was evenwel zeker de minst ge slaagde van het Hollandia-festijn. Het. weer was lang niet zoo mooi als bij de roeiwedstrijden. Er stond een stevige wind hetgeen voor de zeilers natuurlijk aller minst een bezwaar is, maar af en toe striemden felle regenbuien over de Brase merpias en dan was het verblijf er verre van aangenaam. Als wedstrijdterrein moge de Brasemer- meer overigens voor liefhebbers een mooi terrein zijn, voor degenen, die niet in het bezit van een boot zijn, is het niet te be reiken, tenzij men door den een of ander op welwillende wijze geholpen wordt. Vroeger liet het Hollaiidia-bestuur vanuit Leiden een Volharding-volgboot varen, maar ook al wegens bezuiniging was deze er dit jaar niet. De heer L. Sillevis was ons evenwel terwille en bracht ons van de Jachthaven „de Brasem" naar het. wed strijdterrein, d.w.z. een eilandje, gelegen bij het bestuursvaartuig. Daar konden we den dag doorbrengen, maar van een vol gen der wedstrijden was geen sprake. Slechts in den middag konden we eenmaal achter de 12-Voetsjollen aan, maar zulks was meer omdat de sleepboot de jollen moest volgen wegens het gevaar van om slaan, toen in de tweede race de wind op zijn hevigst in de zeilen blies. Overigens was er weinig te volgen en zullen we ons van een bespreking over het verloop der wedstrijden moeten onthouden. In gemoede, we meenen, dat het Hollan- dia-bestuur andere maatregelen zal dienen te nemen, wil de vierde wedstrijddag, het zeilersfeest, behouden blijven. De be langstelling, die heusch nooit erg groot geweest is, zal zeker niet toenemen, indien de pers niet een eenigszins verzorgd ver slag der wedstrijden kan geven. Wat het programma tenslotte zelf nog betreft, kunnen we nog' mededeelen, dat het Kano-nummer een mislukking werd, wijl er veel te veel wind voor deze petie terige vaartuigjes stond. Het gevolg was dan ook. dat van de 12 gestarte kano's er tien omsloegen of ergens aan lager wal op het droge liepen, terwijl er slechts twee de baan beëindigden. Meer zullen we van dezen zeildag niet zeggen en ons bepalen tot de uitslagen. Deze luiden: 45 M2. Klasse (Ochtend-race): 1. Benati II, eig. en stuurman B. Fenenga, in 1 uur 19 min. 3 sec.; 2. Föhn, eig. en stuurm. P. Molenaar, in 1 uur 19 min. 21 sec. 4 5 M 2. Klasse (Middagwedstrijd): 1 Föhn, in 1 uur 19 min. 32 sec.; 2. Benati II in 1 uur, 19 min. 48 sec. Zes Meter Klasse (Ochtend-race) 1. Lou, eig. Proehl, stuurm. O. Nathan, in 1 uur 18 min. 18 sec., 2. Kitty, eig. en stuurm. G. H. van Asperen, in 1 uur 18 min. 29 sec., 3. Brasemermeer, eig. en stuurm. H. Nathan, in 1 uur 19 min. 11 sec. Zes Meter Klasse (Middagwed strijd): 1. Kitty, in 1 uur 16 min. 16 sec., 2. Lou, in 1 uur 17 min. 37 sec., Brasemermeer opgegeven wegens vlag raken. R ege 11 b oogklasse (Ochtend-race) 1. Hollandia, eig. en stuurm. C. van Sta veren, in 1 uur 26 min. 43 sec., 2. De Leede III, eig. ir. L. Doedes, stuurm. W. Z. van der Meij, in 1 uur 28 min. 29 sec., 3. Kare- kiet, eig. dr. A. P. van Rijn, stuurm. J. M. van Rijn, ill 1 uur 29 min. 1 sec,. 4. Ariola eig. en stuurm. C. A. Schoemaker, in 1 uur 33 min. 2 sec. Regenboog klasse (Middag-race) 1. Hollandia, in 1 uur 29 min. 13 sec., 2. Jan, eig. en stuurm. H. Veldhuizen, in 1 uur 30 min. 33 sec., 3. De Leede III, in 1 uur, 31 min. 27 sec., 4. Karekiet, in 1 uur 31 min. 57 sec. 12-Voetsjolleu voor heere n (Middagwedstrijd): 1. Hunter, in 56 min. 9 sec., 2. Vivo, eig. en stuurm. G. Ter Gast en Mieke, stuurm. T. Bakker, beide in 57 min. 22 sec., 4. II Tigretto, eig. en stuurm. D. Rutgers, in 57 min. 46 sec. 12-V oetsjollen klasse voor da mes: 1. Dobbertje, eig. en stuurvr. Mej. G. C. H. Oudshoorn, in 54 min. 59 sec., 2. Mieke, eig. en stuurvr. mej. M. Roozen. Groote boeiers: 1. Offemia, eig. Graaf van Limburg Stirum, in 1 uur 26 min. 57 sec., 2 Salamander, eig. Schuil, in 1 uur 31 min. 5 sec. Kano's: 1. Snuffel, eig. mej, J. Appel stuurm. M. Ruytenschilt in 1 uur 3 min. 56 sec., 2. Watergeus, eig. G. Landsman, stuurm., A. G! van der Stadt, in 1 uur 26 min. 8 sec. doch maakt ook tevens het vaste voorne men om te helpen, het Jeugdwerk te steunen! Daarom vereenigingbestuuiders, maakt propaganda voor het Junioren-tournooi, spoort uwe leden niet alleen, maar ook vrienden en kennissen aan, dit bij te wo nen. Het wedstrijdprogramma voor Zondag luidt als volgt A.: 1.002.15 uur: Leiden Haarlem M. Heuzen B.: 2.15—3.30 uur: RotterdamDen Haag P. v. d. Lans C.: 3.301.45 uur: Verl. AVerl. B. M. Heuzen D.: 4.45—6.00 uur: W'imi. A.Winn. B. P. v. d. Lans Na afloop verzamelen alle deelnemei's zich in het K. S. A.-gebouw te Sassenheim waar Rector J. C. C. Groot eenige woor den zal spreken en de prijsuitreiking plaats vindt. Helpt allen mede om het Junioren-Tour- nooi te doen slagen! D. HAVERKORN, Secretaris-penningmeester. S.N.A. I-S.J.C. Ill '5-2. S.N.A. is er in geslaagd haar eersten de gradatiewedstrijd met flinke cijfers te win nen, mede omdat er heel goed gecombi neerd werd en de spelers elkaar uitstekend verstonden. Als schiedsrechler Haverkorn beginnen fluit verschijnt S.N.A. mei eeu invaller, S.J.C. heeft meerdere invallers. Direct zit de S.N.A.-voorhoede er goed op, maar de achterhoede van S.J.C. is uitste kend en weet voorloopig haar terrein te zuiveren. Toch neemt S.N.A. de leiding. Als de midvoor nl.. op doel schiet doet een S.J.C.-back den bal van richting verande ren en het is 10. Dan is S.J.C. niet meer te houden en werkelijk hebben ook zij suc ces. Als de S.N.A.-backs weifelen maakt S.J.C. gelijk (11). Als de rechtsbinnen uu S.J.C. alleen voor den keeper komt, schiet hij recht op den keeper. Na één minuut volgt een dergelijke kans voor S.N.A. De midvoor schiet echter hoog over. Direct hierna is het rusten. Na de rust speelt S.N.A. tegen wind, maar zij heeft de opstelling gewijzigd, wat een aanmerkelijke verbetering blijkt. De linksbuiten geeft ineens mooi voor, waar na. de midvoor het eler inschiet (21). Di rect na den aftrap neemt de S.N.A.-aan- val den bal over, de rechtsbinnen onder neemt een keurige ren op doel, welke hij besluit met een hoog boogschot, dat doel treft (31). Hierna blijft S.N.A. aanvallen, doch door herhaaldelijk buitenspel staan gaan vele kansen verloren. Dit te ook bij S.J.C. het pechduiveltje. Aan weerskanten zetten de backs het valletje open en beurte lings loopen beide voorhoeden er in. Toch weet S.N.A. haar voorsprong te vergroo- beii, weer door toedoen van haar rechts binnen (4l). Nog is het S.N.A. niet ge noeg en zij blijft steeds in den aanval. Als zij n.l. een corner weten te forceeren maakt haar midvoor met een kopbal nog een keu rig tegenpunt, daarmede den eindstand op 52 brengend. Het was een prettige wedstrijd, waartoe de eliding van scheids rechter Haverkorn veel bijgedragen heeft. R. K. S. V. „Teijlingen". Teijlingen 2—Lisse 2 0—3. Op het laatste moment konden de Ne- derlaagweds'trijdcn voortgezet worden, daar Lisse vrij was-. Om 2.30 uur bracht Teijl. den bal aan 't rollen en de voorhoede trekt dadelijk op Teijl.-doel af, doch het schot gaat naast. Wanneer de bal weer in 't veld is, neemt Lisse het spel in handen en gedurig dreigt er gevaar voor de Teijl.-veste, doch achter hoede en keeper weten voorloopig alles re keeren. Wat het was met de Teijlingers viel niet te zeggen, maar niet één bal werd goed geraakt, het was alles mistrappeu alsof er in geen jaren was gespeeld. Als Lisse de aanvallen voortzet, gelukt het uit een daarvan een keurig doelpunt te ma ken (01). Kort hierop zien wij Lisse weer doelpunten (02). Teijlingen stelt alles in 't werk om de eer te redden, maar wat zij ook doet, het wil niet gaan. Wel maakt een der Lisser achterhoede spelers hands in 't berucht gebied, zoodat een penalty wordt toegekend, doch pok deze wordt gemist. Kort hierna is het rusten. Wanneer weer wordt begonnen denken wij, dat het wel beter zal gaan met Teijlingen, daar zij den wind meed heeft, maar hetzelfde spel her haalde zich: missen en nog eens missen, zoodat de Lissenaren ver de meerdere wa ren. Nog eenmaal doorboren zij het Teijl.- doel, zoodat de stand 03 is, waarmede het einde aanbreekt. Lisse II heeft dus een mooie kans voor een der prijzen. LAWN-TENNIS NEDERLAND—TSJECHO SLOWAKIJE OM DEN DAVIS CUP Nederland door een 3—2 ne. derlaag uitgeschakel, Het dubbelspel verloren. Zaterdagmiddag werden de wedstrijden om den Davis Cup tusschen Nederland en Tsjecho-Slowakije voortgezet mét het dub belspel Timmer—Diemer Kool tegen Men zalK'ozeluh. Om halfdrie goot het, zoo dat de wedstrijden niet konden beginnen en de baan eerst goed droog gemaakt moest werden. Wel dreigde het tijdens den wedstrijd nogal eens, doch het regende gelukkig niet. Spoedig leiden de bezoekers en afwis selend noteert nu de aan dan de ander een punt, totdat Timmer en Kool in het einde van den eersten set uitstekend werk doen en winnen met 97. De volgende set gaat aanvankelijk gelijk op. Menzel lijkt ons de beste speler. Koze- luh de minste. Fraai spel is er nu te zien. De partijen wegen aanvankelijk tegen elkaar op. Ook nu zijn de Holanders achter in het veld. Na een 1—1 gelijken stand treden de Tsjechen sterk op en het wordt 61, waar door beide partijen een set gewonnen heb ben. Deze set ging in slechts 22 minuten voor ons verloren. Met frisscben moed wordt aan de derde set begonnen. De Hol landers missen weer eenige malen en het wordt. 10. Een gemakkelijke bal slaat Menzel in het net. De stand wordt 11. Maar het is niai

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6