MAANDAG 2 JUNI 1930 De Encycliekmeeting in de hoofdstad. Gistermiddag omstreeks één uur heerschte er voor het gebouw van den Nederlandsehen R. Iv. Volksbond in de Derde Hugo de Grootstraat en omliggende straten te Amsterdam een groote bedrij vigheid. Hier werd opgesteld de jaarlijk- sche stoet van allo R. K. vereenigmgen uit Amsterdam en omgeving, die demonstree- ren ter gelegenheid van de herdenking van de uitvaardiging van de Encycliek .,Rerum Novarum". Trots de hevige regen buien, was de deelneming van de demon stranten zeer groot Naar schatting namen aan de stoet een 7000 personen deel. Ge opend door politie te paard en te voet, on der leiding van den inspecteur E. Joosten, volgde een muziekkorps, waarna volgde een muziekcorps met een groot banderol, beschilderd met een kruis waar omheen de woorden: „In dit te eken zult gij overwin nen". Verschillende vooraanstaande perso nen uit de Katholieke arbeiders- en mid denstandsbeweging liepen mee in den op tocht. O.m. merkten wij op mr. C. G. Krop man, Wethouder van Amsterdam, mr. A. Hendriks, voorzitter van „Katholiek Am sterdam"^ Rector C. F. Bots, Geestelijk Adviseur, mr. C Goseling, voorzitter van de Katholieke Staatspartij, de heeren .T. H. van Rooyen, lid van de Provinciale Staten, leden van de Katli. Raadsfractie on talrijke ge'estelijken. Voorts volgden de besturen van de diverse onderafdeelingen van den Volksbond, de R. K. Middenstands vereeniging, St. Josephsgezellen, Politie-, Spoor-, Post- en Tramwegpersoneel, de A. R. K. A.. R. K. Handelsreizigers en di verse kerkelijke organisaties. Een aardige groep vormden de talrijke meisjes van de vereeniging „de Graal" in kleurige sport pak]" es. Tientallen doeken met opschriften werden medegedragen en de diverse mooie kerkvaandels gaven de stoet een feestelijk aanzien. Langs Frederik Hendrikstraat, De Clerqstraat, Adm. de Ruytetrweg, Wit te de Withstraat, Kinkerstraat, Nas sa u- kade, werd tegen drie uur het IJsclubter- rein bereikt. Langs den weg was zeer veel belangstelling. Op het IJsclubterrein werd het woord gevoerd door de heeren W. Steinmetz, Serarens, secr. van het Intern. Ghr. Vakverbond en lid van de Eerste Ka mer. Do heer Serrarens hield een rede, ge titeld: „Rome en Genève". Voorts sprak rector J. Th. van Galen, praeses der St. Josephgezellenvereeniging, met het onder werp: ..Zonder godsdienst geen vrede op economisch gebied". De grootsche meeting werd besloten door het gezamenlijk zingen van het: „Aan U, o Koning der Eeuwen". KERKNIEUWS BISSCHOPSCONSECRATIE. Mgr. J. H. G. Jansen. De kerk van O. L. Vrouw ten Hemel opneming aan de Biltstraat te Utrecht, alwaar de plechtige Bisschopsconsecratie zal plaats hebben, zal in den morgen van 5 Juni a.s. tot half tien uur voor eenieder gesloten blijven. Er bestaat dien morgen in deze kerk geen gelegenheid tot het bijwonen der H. Mis, zooals op andere clagen- Evenmin kunnen daar dien morgen gees telijken worden toegelaten tot het lezen van do H. Mis. Om half tien wordt de kerk openge steld voor de genoodigden tot de plech tigheid, welke om kwart na tien aanvangt. Alleen zij, die voorzien zijn van een toe gangsbewijs, worden tot de kerk toegela ten. Iedere genoodigde, zoowel geestelijke als leek, moet dus zijn toegangskaart kun nen toonen. Des namiddags op den dag der con secratie tusschen twee en kwart voor drie houdt Z. D. H. receptie in het Aartsbis schoppelijk Paleis, Maliebaan 40, alleen voor de geestelijkheid. Wegens beperkten tijd bestaat er geen gelegenheid tot het houden van toespra ken. Vrijdag 6 Juni a.s. houdt Z. D. H. de Aartsbisschop in het Paleis aan de Malie baan receptie voor: wereldlijke autoriteiten van 11111/2 uur v.m.; organisaties van 111/212 1/2 uur; kloosteroversten uit de stad Utrecht van 12 1/212 3/4 uur; particulieren van 12 3/42 uur. Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot. Inspecteur van het Bijz. Onderwijs in het Dekenaat N o o r d w ij k, tot lid van het Hoofdbestuur v. h. Liefdewerk dei- Gesloten Retraiben (met. de speciale zorg voor het St. Olemenshuis te Noordwijier- hout.) en tot Geestelijk Adviseur van de aid. Hill eg om van de Dioc. Vereeni ging van R. Iv. Bijz. Onderwijzers, B. D. K. F. Elsenbroek, Rector van het St. Ba- vogesticht te Noordwijkerhout; tot Geestelijk Adviseur van den Prov. Bond van het Wit-Gcle Kruis in Zuid- Holland, R. D. J. Möller. pastoor te Schie dam (H. Hart v. Jezus); v. d. .St. Elisa- bethvereeniging te Wassena a- r, R. D. Ch. Meysing, pastoor; lot G. A. van de Kath. Soc. Actie, den R. K. Vrouwenbond en de Kath. Garde t.e Wassenaar, R.D. A. Verhagen; tot lid en secretaris v. d. Vereeniging lot bevordering v. Kath. Onderwijs in het. Bisdom Haarlem, den W.E. Gestr. heer mr. A. Blaisse, Amsterdam. Mgr. Bos in ons land. Met het. mailschip „Prins der Nederlan den" is gistermorgen te Amsterdam ge arriveerd Z. D. H. Mgr. Pasificus Bos, Bisschop op Nederlandsch Borneo, welk ambt hij reeds meer dan 25 jaren vervult. De laatste maal. dat Z. D. H. Amster dam bezocht heeft, is reeds 10 jaar gele den. Uitvaart P. A. Duinisveld O.F.M. Nadat 's avonds tevoren de Metten der overledenen gezongen waren, waarbij Agens was de Zeereerw. Pater Seba-st. Haanen, pastoor der St. Antoniuskerk te Rotter dam, had in de kloosterkapel te Woerden, na de plechtig gezongen Lauden, waarbij Agens was de Zeereerw. P. Lamb. Ell er- beck, pastoor te Bolsward, met assistentie van de Zeereerw. Pater Agn. Stulemeijer, pastoor der Mozes en Aaron te Amster dam en den Weleerw. Pater Max. Eick- holt, kap. te Bolsward, de plechtige Uit vaart plaats van den Zeereerw. Pater Anastasius Duinisveld O.F.M. De H. Mis werd opgedragen door den Zeereerw. Pater Lamb. Ellerbeck. Hierbij assisteerden de Weleerw. Paters Max. Eickholt en Richa- rius Dekkers, beiden oud-kapelaans van den overledene. Een talrijke schare van Medebroeders, waaronder wij opmerkten den Hoogeerw. Pater Simon Bennenbroek, oud-provin ciaal, den Z.E. Pater Dr. Caec. Huygens, den Z.E. Pater Majoor Max. Albada Jel- gersma, Vloo taaimoe zenier, beiden uit Bolsward geboortig, volgde met de familie het lijk naar het kerkhof. De plechtige beaarding werd verricht door den Z.E. Pater Meinardus Broersen, Gardiaan van het Minderbroedersklooster. Na terugkeer in de kerk werden de ge bruikelijke gebeden voor den overleden Medebroeder gedaan. Hij ruste in vrede. „Msbd." UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Ernstige aanrijdingen. Gistermiddag omstreeks half zes ging de twintigjarige Mina Schrama per fiets naar de R.-K kerk. Bij de pastorie (drie sprong) gekomen, kwamen uit de richting Haarlem drie auto's. De voorste auto reed in de richting Den Haag, terwijl de tweede auto naar Leiden moest-. Mej. S. heeft ver moedelijk voor de eerste auto willen uitwij ken, doch werd door de tweede auto aan gereden en tegen den grond gesmhkt. Eenige op deze plaats aanwezige personen brachten haar naar de pastorie, waar dr. Bots uit Voorhout, die de derde auto be- .stuurde, terstond bij de hand was. Na eeni- gen tijd kwam ook dr. Timmermans, die een lichte hersenschudding constateerde. Per ziekenauto werd zij naar huis ver voerd, waar haar nog die zelfde avond, doordat de toestand verergerde, de Laatste H.H. Sacramenten werden toegediend. Den bestuurder der auto, den heer H. treft naar wij vernemen, geen schuld. Op denzelfden tijd had nabij de wo ning van ds. Jansen Schoonhoven ook een ongeval plaats. Een knecht van de firma Kranenburg, H. A. uit Lisse, reed aldaar op een motorfiets. Hij schijnt het beheer over zijn stuur kwijt geraakt te zijn en kwam daardoor met de straatsteenen in aanra king. Hevig bloedend werd hij opgenomen en bij ds. Jansen Schoonhoven binnenge bracht. Dr. Varenkamp verleende genees kundige hulp. Het slachtoffer had twee groote verwondingen aan het hoofd en ook bleek de schouder ontwricht te zijn. Per ziekenauto werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Ziekenhuisverpleging. Het R.-K. fonds voor Ziekenhuisverpleging hield in St. Wil- librord een alg. vergadering. De opkomst was vrij groot. De voorz., de heer B. J. Averdick, sprak een kort openingswoord, waarna de notu len der vorige vergadering werden voorge lezen en vastgesteld. De penningmeester bracht rapport uit over de cli maanden dat het fonds voor vergoeding in operatiekos ten heeft gewerkt- Ontvangsten 876.97, uitgaven 790.90, saldo 86.07. Daarbij werd opgemerkt, dat een lid een operatie in het Acad. Zieken huis heeft ondergaan, waarvoor geen kos ten zijn betaald. Indien dit lid ook in een particuliere ziekeninrichting was behan deld zou het batig saldo gering zijn ge weest. De vraag, of het fonds met vastgestelde verhoogde contributie aldus moest blijven voortbestaan, werd bevestigend beant woord. Noodig is daarvoor reglementsher ziening, waartoe een commissie van bij stand moest benoemd worden. De vergadering wees daarvoor aan de heeren Blonk, Peeters en Stijgers. Nu kwam de rondvraag aan de orde. die biina twee uur heeft geduurd waarbij de discus sies zeer verward waren. De kwestie liep over een geval, dat niet uitbetaald werd, omdat het bestuur alge meen van oordeel was, dat bedoeld geval niet voor uitbetaling in aanmerkingkwam. Reglementair berust de beslissing in spe ciale gevallen bij het bestuur. Verschillende leden voerden het woord over het reglemiitsartike]. Het bestuur bleef zijn standpunt hand haven en zou indien de vergadering anders zou willen besluiten en bloc aftreden. Pastoor de Vetten kon zich met de ziens wijze van het bestuur geheel vereenigen en keurde de handelwijze goed. Na langdurige besprekingen, waarbij men nogal eens in herhaling viel, werd ten slot te besloten met 11 voor, 6 tegen en 8 blanco voor bedoeld geval uit te betalen een bedrag van 37.50, dat echter niet mag beschouwd worden als een reglementaire uitkeering, doch meer als bedeeling van het fonds. De moreele overwinning is dus aan het bestuur. Hierna werd de vergadering tegen hel middernachtelijk uur gesloten. Oranjevereeniging. In ,,He( Witte Huis" hield de Oranjevereeniging haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Wegens liet feit, dat nog een belangrijke vergadering eener vereeniging gelijktijdig werd gehouden, was de belangstelling niet zoo groot. De voorzitter, dr. Timmermans, verwel komde bij de opening de aanwezigen waar- DE LEIDSCHE COURANT Doorzitten /ju rji;nni Zonnebrand. UlfUL 385 na de notulen door den secretaris, den heer van Noord, werden voorgelezen en vastge steld. De penningmeester, de heer Pos, be sprak den financieelen toestand der ver eeniging, de niet rooskleurig kan worden genoemd. Er is een nadeelig saldo van 7.25. De bescheiden werden door de hee ren Joh. Uitenboogaard en H. W. Collee nagezien en in orde bevonden. De penning meester werd gedechargeerd en dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. Naar aanleiding van het nadeelig saldo werd opgemerkt, dat de kosten van het in orde brengen van het feestterrein zeer hoog waren. Eenige leden zouden aanbesteding wenscken en niet steeds aan eenzelfde firma opdracht geven. De heer Pos antwoordde hierop, dat het bestuur de nota ook zeer hoog vond, doch die firma meende het niet billijker te kun nen doen. De heer Paardekooper zeide, dat men vroeger weieens aan een andere firma heeft opdracht gegeven, doch toen was al les niet op tijd in orde. Bespreking feestelijkheden. De voorzit ter leidde dit punt_ in. Het bestuur zou het ochtendfeest der kinderen willen laten zoo als het steeds is geweest. Doordat het aan tal kinderen voortdurend grooter wordt, zal het bestuur overwegen een verhoogde subsidie aan het gemeentebestuur voor het kinderfeest aan te vragen. Vorig jaar heeft het bestuur de beschikking gehad over het R.-K. sportterrein, dat door het kerkbe stuur gratis was afgestaan voor feestter rein. Het bestuur is daar zeer dankbaar voor. Er zijn besprekingen gaande dit jaar wederom over dit terrein beschikking te krijgen, hetgeen naar den voorzitter ver trouwt. wel zal gelukken. Tot nu toe was het nimmer geoorloofd eenige vermakelijkheden op het feestter rein aan te brengen, waardoor het feest zeer saai werd. Het. bestuur zal nu trach ten eenige attracties te doen aanbrengen, zooals draaimoelen, schiettent, poffertjes- kram enz. Doordat liet de bedoeling is de muziektent in het midden van het veld te plaatsen, zal de voetbalwedstrijd tusschen do twee Oegstgeester voetbalvereenigingen op een andere dag moeten plaats hebben. Het is de bedoeling het Koninginnefeest op 2 of 3 Sept. te vieren. De heer Uitenboogaard brengt dank aan het R.-K. kerkbestuur voor de gratis beschikbaarstelling van het terrein. Hij juicht de plannen van het bestuur zeer toe en vond voorheen de feesten ook afge zaagd, doordat nimmer eenige vermake lijkheid geoorloofd was. Spreker geeft het bestuur eenige adressen, waar men zeer gemakkelijk kan slagen. De voorz. dankt daarvoor .de heer Uiten boogaard. De heer van der Voet stelde do vraag, of een klein vuurwerk niet mogelijk zou zijn. Men heeft een flink ruim terrein en het verhoogt de belangstelling voor het avondfeest. De voorzitter voelt daarvoor zeer veel, doch de financiën laten zulks niet toe. Na eenig gepraat wordt besloten tot het aanwerven van meerdere leden, waartoe een commissie werd benoemd, die binnen kort bij alle niet-leden zal aankloppen, om zich als lid op te geven. 'Alle leden hebben, met hunne kinderen beneden de 18 jaar, vrije toegang tot het feestterrein. Aan niet-leden wordt alleen toegang verschaft tegen entree. In den middag zal wederom op de Ende- geesteriaan een ringrijderij worden gehou den, terwijl ook de heer A. Koelman we derom zal worden verzocht de leiding van den vliegerwedstrijd op zich te nemen. We krijgen dus dit jaar: Ochtendfeest met kin deroptocht. Middagfeest met kinder- en volksspelen en ringrijderij en avondfeest zoo mogelijk met vuurw'erk en vermakelijk heden. In de vacature D. Hogewoning werd do heer J. den Ouden tot bestuurslid be noemd. Bij de rondvraag werd nog verzocht de entree niet te hoog te stellen. Hierna slui ting. NOOTDORP. Geboren: Johanna d. van P. van Lochem en P. Meester. Cornells Lara- bertus z. van H. de Bruin en P. v. d. Sman. Overleden: Joannes Jansen 48 j. NOORDWIJKERHOUT. Hanze. Woensdagavond a.s. houdt de R. K. Middenstandsvereeniging „St. Jo seph" een vergadering in café v. Paridon om half negen. Agenda: Opening. Notulen. Verslag der afgevaardigden van de Cen trale Raadsvergadering. Bespreking San tosfonds. Samenstelling van een commis sie voor de regeling der autozegening, wel ke gehouden zal worden op het St. Victor- terrein. Concert. Dinsdagavond geeft de Har monie „Si. Jeanne d'Arc" een concert- op de gem. muziektent, onder leiding van den heer Oom. de Haan uit Leiden. Dit con cert wordt gegeven, omdat de vereeniging op het concours te Baarn in de afd. uit muntendheid een eerste prijs heeft be haald. WASSENAAR. Bloempjesdag. De op Hemelvaartsdag gehouden bloempjesverkoop ten bate van het Santosfonds heeft 833 opgebracht. Ondertrouwd: H. J. M. van Geest en J. M. Schouten. C. Boef en M- A. Herkemeij. P. L. Poldersman en J. J. Wes tening. Geboren: Bernard z. v. C. F. M. van Berkel en M. H. L. de Bont. Marie Wil- helmina Antonia d. v. C. J. Verhart en M. H. W. Bellekom. Cornelia d. v. E. van der Stal en K. van Nijendaal. Overleden: Pieter Meijer m. v. E. Vet 66 j. De hulpkerk aan den Den Deijl, De in aanbouw zijnde hulpkerk aan Den Deijl nadert haar voltooiing. Don derdag a.s. zalzij door den HoogEerw. Heer Homulle deken uit Leiden, worden ingewijd. Na de installatie van den nieuw- benoemden pastoor C. B. M. Wiemers, zal een plechtige Hoogmis worden op gedragen. Aan de gevolgen overleden. Vannacht is overleden de heer Van Leeuwen, die op Hemelvaartsdag per rijwiel ter hoogte van Zuidwijk den Rijksstraatweg over stak en door den automobilist D. uit Bergen op Zoom werd aangereden. Botsingen. Zaterdagmorgen is de 5- jarige C. P., toen hij per fiets' uit de Kerkstraat kwam, tegen een vrachtauto- gereden, die de Langstraat passeerde. De kleine kreeg de wielen over een der voeten en werd in café Beijersbergen binnengedragen. Dr. Duetz verbond den voet, waarna de knaap naaT huis werd vervoerd. Zaterdagavond is nabij de Witte brug een auto tegen een paal gereden, met het gevolg, dat het voertuig zwaar beschadigd werd en naar de garage-Jan- sen moest worden gesleept. Verduistering. Door de politie is zekere van den B. alhier gearresteerd, verdacht van verduistering te Den Hel der gepleegd. ALKEMADE. ^Geboren: Sophia, d. van C. van der Nnijff en M. C. van 't Hof. Adriaantje, d. van F. Los en A. de Graaf. Johanna d. van F. Los en A. de Graaf. Huberta Helena Maria, d. van J. P. Strijk en L. M. Th. Bakker. Johan Pieter, z. van C. H. Hijzelendoorn en J. Hijzelendoorn Adrianus Petrus, z. van J. van der Tang en C. M. Waasdorp. Overleden: Francis Johannes Dob- be, jm. 22 j. Johanna Los, 1 d. Gehuwd: Johannes Booge.rt, jm. 27 j. en Cabbarina Antonia Turk, jd. 24 j. HILLEG0M. Goed geslaagd. Voor het eerst werd een bloembollenveiling gehouden ten bate der Ned. Herv. Kerk. Deze heeft op gebracht f 4375. Een schitterend bedrag. Drankbestrijding. De hier gehouden Bloemendag voor de Drankbestrijding heeft f 69.90 opgebracht. Chr. Gymnastiekvereniging. - In de gehouden vergadering alhier is besloten een Christelijke Gymnastiekvereniging op te richten. De Chr. Jeugdcentrale heeft grootsche plannen; er wordt o.m. ernstig ged'aeht aan de stichting van een groot Jeugd/gebouw. Politi". In de vacature van den ge meente-veldwachter Vei-haar is voorzien door de benoeming va-n den heer J. H. H-uisker, thans korporaal bij de bereden politie te Amsterdam. De benoemde is R.K. en treedt 14 dezer in functie. ROELOFARENDSVEEN. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben dieven zich toegang weten te ver schaffen tot het station alhier. Zij zijn bnnengekomen door verbrijzeling van een der ramen. Het geheele bureau is over hoop gehaald, doch de buit is zeer gering geweest, daar slechts f 0.40 vermist wordt. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Omzetting Post en Telegraafkantoor. Bij het gemeentebestuur en bij de ver schillende organisaties, die actie gevoerd hebben tegen de voorgenomen plannen van het hoofdibest-uur van de Posterijen en Telegrafie tot omzetting van post- en telegraafkantoor alhier in een hulpkantoor is bericht ingekomen, dat de aangevoerde argumenten niet van zoodanigen aard zijn, dat hefc hoofdbestuur op zijn plan nen zou moeten terugkomen. De juiste datum is nog niet bekend. De openings uren zullen evenwel niet gewijzigd wor den en mocht dit noodzakelijk blijken, dan kunnen deze zelfs neg worden ver beterd. Het. aantal bestellingen en de ge heels dienst zullen ongewijzigd blijven. Aardbeien. De prijzen der aardbeien hebben zich ondanks de groote aanvoer van de laatste dagen goed gehandhaafd. Dit is ongetwijfeld te danken aan de rui me export van dit a-titel. Dagelijks worden groote partijen naar Engeland en Duitschland verzonden. STADSNIEUWS KAMER VAN KOOPHANDEL. Een nuttige uitgave. Wij ontvingen van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland te Lei den een boek van 'n 150 pagina's, getiteld: „Verslag van de werkzaamheden der Ka mer en va-n den toestand van handel, scheepvaart en nijverheid in 1929". Maar het boekje bevat méér dan dit verslag. Het geeft: een overzicht van het Handels- en Nijverheidsonderwijs in Lei den (hoofdstuk V), va-n het Verkeer (hoofd stuk VI) in dit laatste hoofdstuk vindt men b.v. vermeld alle autobussen in het district Leiden. Het bevat uittreksels uit verscheidene gemeente vers-lagen. Onder de- zeven bijlagen is een opsomming van a-lle Handels- en Nijverheids verenigingen in liet district Rijnland met. a-drossen. Wij willen niet zeggen, dat in een vol gende uitgave misschien niet een en ander kan wegblijven of worden ingekort; maar wij stellen graag hier vast als onze mee ning, dat de Kamer van Koophandel een nuttig boekje heeft doen verschijnen, dat- door velen dikwijls met vrucht zal worden ingebladerd en geraadpleegd. EERSTE BLAD PAG. 2 Agenda LEIDEN. Maandag. R. K. Reidansclub „Utile Dulci", 8.30 uur repetitie. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juni lsten Pinksterdag a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171 tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 76 tel. 406. Maandag 9 Juni, 2den Pinksterdag, neemt waar apotheek C. B. Duyster, N. Bijn 18, telef. 523. Hoeveel motorrijtuigen zijn er in Leiden? In het hierboven besproken Verslag van de Kamer van Koophandel vinden we on der het hoofdstuk Verkeer vermeld, dat het aantal motorrijtuigen in de gemeente Leiden 914 bedraagt, gesplitst als volgt: 2 rijwielen met hulpmotor, 170 motorrijwie len, 466 personenautomobielen, 268 vracht- automobielen, 8 autobussen. Pauselijke onderscheiding. Z. H. Paus Pius XI heeft met het eere- teeken „Pro Ecclesia et Pontifice" begif tigd Notaris B. H. Stumpel, om diens vele verdiensten als Lid van het R. K. Paro chiaal Armbestuur en als Kerkmeester der Deka-nale Kerk. R. K. Dames Gym, Ver. „Klimop". Inplaats va-n Vrijdag is er hedenavond van 89 uur gymnastiekoefening voor groep III en leden. Middenstands-Centrale. Li de Vrijdagavond gehouden vergade ring van de Leidsche Middenstands-Cen trale, werd voorzien in de vacature van .secretaris, ontstaan door het bedanken van den heer N. de Bink, door de benoeming van den heer W. M. v. Appel, Oude Vest 33, alhier, telefoon 1751. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Leidsche Vereeniging voor Vreemdelingen-Verkeer, inhoudende het verzoek tot toetreding als lid dezer vereeniging. Door den voorzitter-, den heer Th. Bergers, werd de wenschelijkheid be toogd, dat veel meer middenstanders zich als lid dezer vereeniging zullen opgeven, waarvoor zij terecht kunnen aan de Bree- sbraat No. 61 (minimum contributie een gulden per jaar). In verband met een ingekomen verzoek werd na ampele bespreking in principe be sloten tot het houden van een winkelweek, waaraan zoo mogelijk zal worden verbon den een lichtweek. Bedoeling is deze win kelweek te doen houden 3 October van dit jaar. Een commissie tot voorbereiding zal uit de drie Middenstandsve-reenigingen wor den saa-mgesteld. Ook was nog ingekomen aan B. en W. dei- gemeente Leiden te verzoeken ontheffing te vragen van het sluitingsuur der winkels tijdens de a.s. Lustrumfeesten. De verga dering werd liet hieromtrent niet geheel eens, waarna het bestuur opdracht kreeg de wenschelijkheid hiervan nog nader te bezien. Na rondvraag werd deze belang rijke en geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. Paard op hol. Zaterdagmiddag is in de Eversenstraat een paard, dat gespannen stond voor de groentenwagen van H. J. D., geschrokken van een auto-signaal en op hol geslagen. Het beest holde met den wagen achter zich aan in de richting van de Rijnkade en stortte daar te water. Hoewel dadelijk reddingspogingen wierden aangewend h het verdronken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het paard is naar het slachthuis vervoerd. Voor den groenten- handelaar beteekent dit ongeluk een lee- lijke schadepost, omdat ook de wagen werd beschadigd en de groenten groten deels voor den verkoop onbruikbaar wa ren geworden. Handelsregister K. v, K, Nieuwe i n s c h r ij v i i\ g W. -van Zonneveld, Sassenheim, Hoofdstraat 40. Bloembollenkweeker en -handel. E.W. van Zonneveld, Sassenheim. Wijziging: 5023. Naamlooze Ven nootschap tot moderne inrichting van wo ningen Meubelkunst, Leiden, Witte Rozen straat 36. Uittr. Dir. A. J. Westerman, te Amsterdam, N. Wrnd. Dir. trice: G. J. LucasZeys, Leiden. De collecte, gisteren in de Hartebrugs- kerk gehouden, ten bate van het Eucharis tisch Ziekentriduum, heef 212.63 opge bracht. De Leidsohe Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger een bedrag afgedragen van 30.198.21. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 3911. Te 's Gravenhage slaagde voor 't. fitters- examen, afgenomen door de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland, de heer H. Kerkvliet, leerling van den cursus in gastechniek aan de Ambachtsschool alhier.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2