Dé Hollandia Roei-wedstrijden VRIJDAG 30 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De aankomst. Hol was reeds bekend, dm met de stoomtram hot gezelschap om kwart over negen /.nu arrive eren. Ons koffiemolen; je liet ons niet in den steek, en alvorens deze voor de K.S.A. stopte hadden ich velen in de omgeving verzameld om di< ongewone gebeuren gade te slaan. Ook in het ge bouw heerschte een ongewone drukte want alle leden van Teylingen itad.len zich daar opgemaakt voor de ontvangst. Me' blijde gezichten en getooid met club vlagjes tra den de gasten iict vereenigirigsgebouw bin nen. Het gezelschap bestond uit 23 perso nen waaronder wij 5 dames telden, en had na te kwart voor vijf uit Antwerpen te zijn vertrokken dus een zeer voorspoedigen reis achter den rug. Frisch en vroolijk zag het er in de groote zaal uit en toen allen waren gezeten om van eenigen rust te genie en, sprak de voorzitter van Teijlingen, de lieer Ro/.enm een kort D. Welkomstwoord. os cn hccren, namens het bestuur Teylingen heet ik u 'uier hartelijk wel kom. Hel doel waarom wij eens een bui- tenlandsehc club uitnoodigen tol een wed strijd, is het groot er maken van onze Roomsciie vereeniging, maar in het alge meen propaganda te maken voor de roont sche sport. Bekendheid geven aan Rporn- sche daden kan niet anders dan vruchtbaar werken. Het verheugt mij, dat u in zoo groo'icii getale naar hier zijt gekomen,-en dit bewijst ook uwe liefde vqor ons streven. Hoe de strijd morgen rok moge zijn, hoe de krachtsverhouding ton opzichte van het kennen van '1, spel.' ik vertrouw, dat de hartstocht geen rol zal spelen, en de strijd niet groot ple'izier z.al gestreden worden. Daarna zet de voorzitter het programma uiteen, wat met dplaus werd ontvangen. Voordat de gasten zich nu aan den disch zetten sprak ook de secretaris van „Hoo- gerop" een woord. Antwerpen aan 't woord. Zoo pas hier binnengekomen, aldus de zen spr., kan ik niet anders zeggen, dan dat bet ntij en mijn mannen zeer" aangenaam is, zoo hartelijk als de ontvangst is. Wij kunnen niet anders dan dit waardeeren. Het doet mij vooral goed ur den mond van den voorzitter te vernemen, dat het organisoeren dezer match een groot er. ma ken van de Roontsche sport beteekent. Spr. is jaloersch op Holland, waar ze al zoo veel verder zijn als in België, maar deze ontmoeting zal ook de propaganda bij ons bevorderen. Vervolgens sluit hij zich aan bij den wensch van den voorzitter ont voor al zeer vriendschappelijk te spelen. In- tussehen was de G. A., de weleerw. heer Rietveld, gearriveerd, en zorgde een aardig strijkje voor een vroolijke sfeer. Xa de in wendige niensch te hebben versterkt was het woord aan den Geestelijk Adviseur. Mijne vrienden, het is mij een waar ge noegen, mij te bevinden tusschen zoo groote schare sportbroeders. Het verheugt mij dat leze uitnoodiging is aangenomen. Als echte Vlamen bent ge nu de gast van echte Hol landers. cn als zoodanig voelen we ons een. Die eenheid kontl tot uiting in de taal zoo schoon en letterkundig, maar vooral ook in Je godsdienst zijn wij één, waut samen heb ben wij gevochten voor de vrijheid van on ze schoone leer. Morgen, de groote dag voor ons allen, zullen twee leeuwen tegenover 'lkaar staan n.l de Vlaamsche tegen de Hollandsche leeuw, met de bedoeling om satnen weer te strijden voor een. gemeen schappelijk doel, het groot, maken van de roomsche sport. Als broederleeuwen dus staan wij morgen tegenover elkaar. En als ■leze strijd gevoerd zal worden als vrien den. dan zal dit gebeuren, waar zooveel moeite en zorgen aan vooraf gingen, nog vele vruchten dragen voor onze mooie be weging. De secr. van „Hoogerop" dankte Jon G. A. voor diens hartelijke woorden cn is er van overtuigd, dat er door zijn man nen fair zal gespeeld worden. De gasten en gastlieeren verzamelden zich toen in eene schare, en zoo bleef men gezamenlijk onder het zingen van eenige vaderlandsche liederen nog een poosje ge zellig bij elkaar, totdat de voorzitter het ont half twaalf wenschelijk vond te gaan slapen. Een ieder was iniusschen bekend geworden, waar hem of haar naehtlogics werd gegeven, zoodat allen zich in goede orde ter ruste begaven. Den volgenden morgen waren we reeds vroeg uit de veeren om te constateeren met. welk weer we dien dag zouden gezegend zijn. Aanvankelijk scheen de zon ons in den -teek te laten, maar later bleek dat abe pessimisme opzij kon worden gezet. Mooier als zoo hadden we het niet kunnen ver wachten. Prompt zeven uur waren allen in Je kerk aanwezig voor het bijwonen der H. Mis, welke door de G. A. werd opgedra gen. In stilte werd daar natuurlijk Gods zegen afgesmeekt voor het welslagen van den dag. Na do H. Mis togen allen weer naar het K.S.A.-grbouw, alwaar een gemeenschappe lijk ontbijt wachtte. De tafels, goed ver zorgd, gaven een feestelijken aanblik, en 11 p hongerige magen deden hei zich goed smaken. Menig woord werd nadien met de gasten gewisseld over de komende dingen. Maar noch de mannen van Teylingen noch de gasten konden daarover een oordeel vellen. Met rasse schreden naderde nu de ijd voor De autorit. Met medewrking van een 12-tal autobe zitters, burgers van Sassenheim, was het mogelijk de gaston een toer aan te bieden. De goede orde bleek ook hier weer. want het instappen was een kwestie vat» een moment en om tien uur zette de stoet zich in beweging. Wij smaakten het genoegen ook deelnemer van het gezelschap te zijn. en constateerden tijdens de rit, dat het voor de Belgen een ware attractie was. Trouwens, er is in de ongering van Haar lem voor een natuurliefhebber buitenge woon veel te genieten, en daarom werd dit In.ven alles geprefereerd. De volgende route werd gevolgd: Langs den Rijksstraat weg naar Lisse, Hillegom, Bennebroek al waar de mooie Wagenweg werd genomen naar de Zandvoortsche laan, Aerdenhout, Overvcen, naar het „Kopje" te Bloemen- daal. Vooral hier steeg hij de gasten de bewondering ton top over liet Hollandsche natuurschoon. Xa een kleine pauze, aldaar werd de tocht voortgezet de Nieuwe Zee weg af naar Zondvoort alwaar de Boulevard een schoon zeegezicht bood. Vervolgens ging men naar Vogelenzang, NEoordwijker- hout de TcyÜngerlaan af weer naar Sas senheim, alwaar we precies 1 uur arriveer den. Er was bij de Beleen maar één roep, en dit was een roep van vreugde over deze mooie rit. Een ieder kon zich toen voor den groo- tcn wedstrijd klaar maken en zoo noodig nog iets versterken totdat precies om twee uur De muzikale rondmarsch een aanvang nam. Alleen het móóie weer lokte reeds ieder naar buiten, dus onbe grijpelijk was het niet dat deze marsch fan St. Ambrosias, gevolgd door adel spelers en autoriteiten groote belangstelling trok. Zoo ging het langs Kerkelaau en Rusthoft- laan naar Sporthoff. Ook daar was alles tot in de puntjes verzorgd. Aan den ingang wapperden de nationale driekleuren en lachte alies ons blijde 'toe. Reeds waren eenige honderden belangstellenden aanwezig en met Je mi nimi groeide dit aantal aan. Verschillende officie.ele personen gaven blijk van belang stelling o.a. merkten wij op: van het ge meentebestuur wethouder Bader, de se cretaris de heer Los en verschillende Raadsleden. Dc burgemeester was wegens sterfgeval verhinderd den wedstrijd bij te wonen. Van het hoofdbestuur van de R. K. F. ontmoetten wij den heer Hubati en an deren. Ook dc G.A. en Pater Verhaar woonden dit gebeuren bij. In geen jaren is oj3 Sporthoff zoo'n groot publiek geweest als dezen middag. Voor half drie hadden de meesten zich van een plaats voorzien, en precies halfdrie kotuen De Belgen in 't veld. Even was er een stille toen „.St. Ambro sias" de Brabangonne inzette. Direct daar op verscheen Teylingen en ook nu werd dezelfde aandacht gevraagd voor ons Vaderlandsch lied. Even verzamelden de spelers zich voor een bloemenhulde. De aanvoerder van „Hoogerop F. 0." overhandigde met eenige goede woorden den aanvoerder van Teylingen een modi bloemstuk, wat in dank werd aanvaard, en toen volgde het sein van aanvang uit de fluit van scheidsrechter Ra vier. De wedstrijd. De volgeift'e ploegen vingen oncler ge weldige spanning van het publiek den strijd aan: Hoogerop F. F. (Antwerpen): H. de Blende J. Claes Z. X&eds A. v. Meir K. Smeijers G. Voet R. de Rooij J. Willemen Th. Diericke Th. Bellens J. v. Geel Chr. Horna a T. Roozen Th. Homan Th. v. d. Ploeg Schreuder J.Warmenhoven C.Caspers J. Xoordemeer E. Vink W. Hoogeveen M. Paarclekóoper Teijlingen telt dus een invaller voor Th. Warménhoven en de gasten bonden onge wijzigd den strijd aan. De weleerw. heer Rietveld trapt voor Hoogerop af en zoo is de bal aan het rollen. De eerste minuten zijn de spelers merkbaar zenuwachtig en valt er nog niets van te zeggen. Enkele mistrappen zijn daarvan het gevolg. Deze zijn echter gauw vergeten en reeds aanstond zien we een goede partij voetbal. De Belgen waren de eersten, die de Hollandsche veste wisten te vinden want reeds na 5 minuten kregen zij een opgelegden kans tot scoren. Het harde schob faalde. Teijlingen forceert dan de eerste corner, welke niets oplevert, waarna Ohr. Homan hard in het zijnet schiet. Snelle aanvallen volgen nu keer op keer; uit een dezer kreeg Schreuder den bal vrij en schiet keihard in; de Blende toont echter zijn plaats waard. Het Belgi sche spel is mooi te noemen, vooral het combineeren gaat hun beter af dan bij T. Toch zijn onze aanvallen meer doortas tend en een herhaaldelijk gevaar voor de Belgische achterhoede, welke goed op dreeft blijkt. Een hoog schot der gasten trc geen doel, en aan den anderen kant worden eenige mooie voorzetten van Ho man om hals gebracht. Deze speler bezorgt na een mooien rush Teijlingen de leiding. Handig manoeuvreert hij langs eenige Belgen heen cn lost dan een geweldig hard schot, wat keeper Blende en bal in het doel doet verdwijnen (10). Er is dan 20 minuten gespeeld. De Belgen nemen na den aftrap even het spel in handen, waar vooral de vleugels zich actief tooncn. De geboden kansen worden of door slecht schieten of door buitenspel om hals ge bracht. Onze achterhoede, welke een wei nig onzeker begon, is het terrein nu mees- Ier en onderschept verschillende aanval len. Vooral Vink speelt een praehtpartij kopwerk. Er volgt nu een Belgisch over wicht, waarbij zij zich individueel doen gelden. Steeds hebben zij den bal even eerder dan de onzen. Paardekooper moet nu ook eens zijn talenten toonen door een mooien voorzet van Geel onschadelijk te maken. De T.-aanval loopt eenige malen in den bui ten spel val. Een zeer snelle ren van Geel kan Hoogeveen nog juist corner werken. Chr. Homan weet het ook al niet verder te brengen als hij zich voor open doel den bal laat ontfutselen. Technisch vallen de Belgen goed aan, en minuut voor rust dachten we den gelijkmaker te zien, maar buiten bereik van Paardekoo per suist een hard schot van Dieriekx naast, en met de Belgen in den aanval komt de rust. De warmte was nu niet di rect voor de spelers aangenaam, want verschillenden gaven al leekenen van ver moeidheid toen weer was begonnen. Me; de zon in 't- gezicht en wind legen was het voor T. nu niet zoo bijster rooskleurig. Zij zetten zich echter direct weer enthousiast aan den strijd en formeeren een gevaar lijken aanval, waar Roozen doorgeeft aan Ploc0, deze vlak voor doel aan Homan, wel ke het leer in de goede richting plaatst. De Blende grijpt resoluut in cn zendt re tour. Enkele malen achtereen oogstte hij 'ais voor mooie staaltjes keepwerk. gaat België weer eenige malen ten na- \al. Een free kiek wordt hard naast - (en. *M voorzeilen der Belgische 'gels weten Vink en Hoogeveen te kee- i.G. Langzaam wordt B. weer sterker, wat Mioral in^ 't 'enveld tot uiting komt. Haar voorhoede, speciaal het binnentrio, voert het samenspel te ver door, waar door steeds wordt ingegrepen. Na eenige aanmoediging is ook T. dit overwicht weer te boven en noteercn w e een goeden voor- ze: van Homan. welke de Blende hoog uit ie lucht voor Ploeg grijpt. Dan krijgen de Belgen weer een kans, maar liet schieten is absoluut slecht. Uit een zeer kalmen aanval van Teijlingen ontstaat liet tweede doelpunt. Caspers zet handig naar Homan; deze - op zijn beurt- naar v. d. Ploeg die even dribbelt cn dan met een kogel den voorsprong vergroot. (20). Dit geeft den onzen meer moed, zoodat Blende nu eenige fiksche schoten krijgt te verwerken. De Belgen raken vermoeid en daardoor uitgespeeld. Toch doen zij nog eenige hartstochtelijke pogingen om de eer te redden, maar het schieten is zonder ge vaar. zoodat einde komt met ongewijzig- den stand. Onzen indruk is dat een tegen- punt voor België verdiend ware geweest. Over het algemeen verschilde het spel in krachtsverhouding niet veel, maar dat der Zuiderburen was technisch mooier. De overwinning van T. was zeer zeker ver diend, omdat de schietkansen benut zijn geworden, waarvan bij de gasten geen sprake was. Scheidsrechter Ra vier leidde den wedstrijd kalm en zeker. Voor het publiek volgde nu nog een aardige gecostumeerde strijd. Een leuk ge zicht was het zoo 22 veteranen. koddig door Era to uit Leiden uitgedoschl, te zien spelen. Het waren de veteranen van Teij lingen en van De Lisserdijk, die toen het publiek op lollige staaltjes vergastten. Buitelingen en mistrappen verhoogden dit aanzien, waarvan de Te ij lingers tenslotte met 10 als overwinnaars uit den strijd kwamen. Met muziek voorop vertrok men nu gezamelijk naar het K. S. A.-gebouw. Hier werden de laatste 2 uren doorge bracht, ten eerste door een goed maal, aan de Belgen voor hun verre reis aangeboden en door weder/ijclsche dankwoorden.. De j secretaris van Hoogerop was namens zijn j gezelschap de tolk en kon met geen woor- j den uiten hoe dankbaar zij waren voor het gul onthaal, en de prettige dagen hier j doorgebracht. Vooral deed liet hem goed te zien, hoe hard hier wordt gewerkt voor de* Róomscliè sport. Als herinnering bood cle voorz. van T. een medaille aan en sprak j daarbij den wensch uit, dat daardoor j vriendschapsbanden zijn bevestigd. Na mens het gemeentebestuur sprak de heer Bader zijn verwondering uit over de durf van T. Aan de Belgen zei hij dat hun spel hem bekoorde, maai- het geluk naast of b.oyen gezocht werd. Spr. stelde een dronk in op dezen vriendschapsband én hoopte dat zooiets zeker zal herhaald worden. Het laatste woord was aan den G. A., die allen zonder uitzondering, heeren auto bezitters. medewerkers enz. enz. bedank- te voor hun bijstand in dezen aan Teijlin- gen verleend. Hierna was tevens cle tijd i voor vertrek aangebroken. DIOC. HAARL. BOND. Leiden-Elftal—Distr. Jun. Elftal 11. Op het daarvoor gunstig in het centrum van het District Leiden gelegen Leiden- terrein had gisteren een ontmoeting plaats tusschen bovengenoemde elftallen. Deze was vastgesteld om het vertegenwoordi gend Junioren-elftal van het Leidsche District in de gelegenheid te stellen zich eenigszing in te spelen voor den komenden strijcl op Sen Pinksterdag te Sassenheim. Uitstekend wecler begunstigde dezen wed strijd. Te 1 uur stellen beide ploegen zich op onder leiding van scheidsrechter M. Heuzen. Leiden brengt het leder aan het rollen hetwelk onmiddellijk door de Oran jehemden van het Leidsche District wordt overgenomen. Het samenspel wil echter nog niet- al te best vlotten. Allengs wordt dit echter beter. Een corner op het Leiclen- doel wordt geforceerd welke niets ople vert. Even later krijgt de Vrind een kans doch hij schiet juist naast. Als ongeveer 10 minuten is gespeeld wordt de bal van rechts goed voor 't Leiden-doel geplaatst een scrimmage is liet gevolg waaraan de linksback een einde maakt en het Junioren elftal de leiding geeft (01). Leiden krijgt het zwaar te verantwoorden en voortdu rend zwermt Oranje voor de Leiden-veste. Een kogel van den linksbuiten had beter lot verdiend. Juist scheerde hij de bovenlat. Leiden -begint zich dan een beetje los te werken en het spel raakt meer verdeeld. Leiden weet dan een góeden aanval op te zetten, cle midvoor passeert eenige spelers en het leder verdwijnt onhoudbaar voor Janson in den rechterhoek (11). De par tijen zijn weder op gelijken voet. De Ju nioren zijn geenszins ontmoedigd en pak ken direct wederom flink aan doch voor het Leiden-doel hebben zij geen succes. Dan nog een doorbraak van Leiden waar bij het Jun.-doel bedreigd wordt doch kee per Janson keert den bal en dan is het rusten met gelijken stand. Als weer is begonnen zijn dc Oranje hemden ondanks zij tegen wind spelen eenigszins in dc meerderheid. Als De Vrind hei 'weer eens al'leen wil probeeren (zijn oude kwaal) worclt hem het leder afhan dig gemaakt. De midvoor doet het even Een keurige en fleurige inzet van het jaarlijksch Hollandia-festijn Zeer groote belangstelling en goede sport De opening van het Hollandia-roeifestija hacl een geheel ander aanzien dan vorige jaren. Voor het eerst neemt het program ma der welbekende vereeniging dit jaar drie dagen in beslag. Doordat nu voor- cle eerste, maal ook verschillende programma nummers voor de dames zijn vastgesteld, was het toch al overladen programma van twee dagen ten eenenmale ontoereikend en besloot men ook den Donderdag te benutten. Toch komt zulks in de regeling cler wedstrijden slechts ten dcele tot uiting. Weliswaar is de Zaterdag van een groot aantal beslissingswedstrijden ont last. maar dit mag ccr een nadeel dan een voerdeel genoemd worden, althans voor degenen, die de wedstrijden gewoon zijn ie volgen. Kwamen velen vroeger alleen voor de wedstrijden op Zaterdag, nu zijn zij ook genoopt des Vrijdags te komen, willen zij tenminste niet een voornaam deel der races missen. Jammer genoeg moeten "wc tevens con stateeren, dat de Vrijdagnamiddag hoege naamd geen voordeel heeft van den der den wedstrijddag, want van 4.208 uur op Vrijdag zijn niet minder dan tien wedstrij den vastgesteld, cle meeste om de twintig minuten. Voor ons persmenschen is zulks allerminst gelukkig, wijl het absoluut uti- gesloten is al die races ie volgen, zoodat een volgen van dc soms toch zeker be langrijke wedstrijden niet mogelijk is. In dien het bestuur ecu volgend jaar hier mede rekening zou kunnen houden, waren de persmenschen daar zeker mede gebaat. De belangstelling op dezen eersten Hol land ia-dag had niet grooter kunnen zijn. 't Was duidelijk merkbaar, dat het Hemel vaartsdag was. De brandende zon en het heerlijke zomerweertje had honderden en honderden waterspc-rtenthousia-sten naar "s Molenaarsbrug gelokt, waar het al leven en beweging was, kleur en zonneschijn. Talrijke vaartuigen langs de boorden van den Rijn gaven aan hel geheel een nog fleuriger aanzien en enthousiast volgden cle toeschouwers de diverse nummers, ter wijl dc neg meer enthousiaste el uba an han gers hun vreugd© bij een overwinning van hun favorieten niet in de keel smoorden. Er heerschte een ware feeststemming, waarbij natuurlijk de muziek niet ont brak. De firma van Lr.yken had voor een gramofoon- en microfoon-installatie ge zorgd, zoodat de belangstellenden niet al leen op de hoogte werden gehouden van alle belangrijke webstr ijclaange 1 egéèheclen voornamelijk betreffend de uitslagen en tijden, maar bovendien in de tusschen- ruimten aangenaam werden bezig gehou den door lustige muziek. Zoo werkte alles er toe mede cm het verblijf aan den ouden Vader Rijn te veraangenamen en er zal niemand zijn, die zich den gang naar Hol landia zal betreuren. Toen te ongeveer 1 uur de twee scholen den aanvang der wedstrijden i030 aankon digden, klonk op traditioneel© wijze het Volkslied en dc afwerking van het pro gramma kon beginnen. Zij liet clen gehcelen middag niets te wensehen over, hetgeen zijn oorzaak vond in het feit, cla 1 cle scheepvaart wegens Hemelvaartsdag bijna geheel stil lag. Zoo werd te 4 uur begonnen met het nummer O ver Haad-sc he Vie r, waarvoor aan den start verschenen in cle le heat: 1. Xereus, 2. Triton, 3. Xjord. Aanvanke lijk ontspint zich een vrijwel gelijke strijd, maar Triton kwam reeds spoedig iets naar voren. Op 700 meter had deze ploeg een 3/4 lengte voorsprong. Xereus bleef toen iets achter, terwijl Njord de tweede plaats bezette. Op cle helft der baan liep Triton iets meer uit. Het roeien van Xjord viel eenigszins tegen. In de eerste 500 nieter ging het vrij goed. doch daarna werd cle afwerking veel minder cn op heb laatste kwart gedeelte der baan, geraakte Njord meer én meer achter. Xereus kwain in den eindspurt nog even aardig opzetten, maar hacl toch geen kans meer en Triton won met twee lengten. Uil slag: 1. Triton, in 7 min. 46 3/5 sec., 2. Xereus, 3 Xjord. Wegens het weigeren van den chronometer voor Xereus kon geen tijd worclen opgenomen voor de snelste tweede. Later kwam men overeen, dat hiervoor een extra wedstrijd geroeid zou worden. 2e heat: 1. Trekvogels, 2. Laak. 3. Argo. Dadelijk na den start liep Argo uit. Beide andere ploegen streden aanvankelijk een gelijken strijd, totdat «le Trekvogels op 500 meter iets gingen uilloopen op Laak. Op de helft der liaan verminderde dc voor sprong van Argo eenigermate, doch deze ploeg won tenslotte toch met ruimen voor sprong. Uitslag: 1. Argo, in 7 min. 44 4/5 sec., 2. Trekvogels in 7 min. 56 1/5 sec.. 3. Laak. Jonge Twee A, le heat: 1. De Hoop, 2. Willem III. Dadelijk na het vallen J van het startschot slaat de Hoop een flink hoog tempo, ietwat ruw, maar toen j eenmaal eenige voorsprong was behaald, werd het roeien rustiger. Langzaam maar zeker komen de groenen naar voren en de Willem Il'ers bleven hoe langer hoe meer achter. Uii-dag: 1. De Hoop. in 8 min. 51 3/5 sec., 2. Willem III, in 0 min. 1 3/5 sec. 2e heat: 1. Deutsche R. V. A., 2. Xereus. Dadelijk loopt Xereus eenige lengten uit. Dc Deutsche komt dan geleidelijk inloopfen en in den grooten binnenbocht op 100 me ier liggen de ploegen schijnbaar gelijk, maar daarna wist Xereus weer goed voor te komen, en met mooien voorsprong te winnen. Uitslag: 1. Xereus, in S min. 51 1/5 sec.. 2. Deutsche R. V. A. in S min. 58 1/5 sec. (Snelste tweede). Jonge Vier B, le'heat: 1. Xereus. 2 Spaarne, 3. Amstel. Het Spaarne was gehandicapt doordat de tweede slag van Rees ziek geweest was en eerst twee da gen geleden zijn plaats m de boot weer had ingenomen. Deze ploeg leverde dan ook heelcmaal geen strijd. Xereus en Am- stel voerden aanvankelijk een gelijk op gaande strijd. Dc laatste ploeg had tot op 700 meter de leiding maar Xereus hield krachtig vol en slaagde er in door rustig en prachtig roeien de leiding te verove ren. Dat was blijkbaar teveel voor de Am- stelpïoeg, die eenmaal gepasseerd, zich niet meer kon herstellen en dan ook ten slotte met verschillende lengten verloor. Uitslag: 1. Xereus, in 7 min. 40 3/5.sec.. 2. Ai#stel, in 7 min. 56 1/5 sec. 2e heat: 1. Xjord, 2. Triton, 3. D. T. R V. R'dam. Xa den start volgt eerst een gelijk opgaande strijd, maar dan loopt de D. T. R. V. uit. Doordat echter van eeii der roeiers de dol brak, was deze ploeg uit den strijd. Tusschen de' twee andere ploegen werd hel een felle strijd. Bij de laatste pikettenrij lagen beide gelijk. De Xjord-ploeg zet dan de tanden op elkaai en weet een lengte uit te loopen. De Tri ton-mensehen geven zich echter niet ge wonnen en loopen weer meer en meer in. De afstand is' evenwel te kort en met 1 meter verschil wordt Xjord eerste. Uitslag: 1. Xiord, in 7 min. 34 2/5 sec.. 2. Triton, in 7 min. 35 1/5 sec. (snelste tweede). In het nummer Jonge Skiff 'A\ ging de strijd tusschen Triton (Tjalsma) cn Wil lem III (J. H. Lyre). Een strijd was hel eigenlijk niet, want de Triton-sloffe ur won onbedreigd met zeer groot verschil. Uitslag: Triton in S min. 41 2/5 .sec., 2. Willem IIT, in 0 min. 10 2/5 sec. Het nummer Oude Skiff bracht "Wil lem III (E. Alofs) en Ar sa (Beb Boerma) aan den start. Groot was het krachtsver schil tusschen deze beide skiffeurs. Alofs. een oude rot. rustig roeiend, maar zonder snelheid, en Boerma, een weliswaar jonge, maar stevige kracht, die den laatsten tijd goede vorderingen heeft gemaakt en nog veel belooft voor de toekomst. De uitslag werd: 1. Arsa, in 8 min. 16 4/5 sec., 2. Willem IIT, in S min. (32 1/5 sec, Het nummer O v e r n a a d S c h e Skiff verviel doordat De Hoop-roeier ziek was geworden. Tenslotte kwamen de achten aan dc beurt. In de le heat van de Jonge Ach t A verschenen aan den start Xjord en Argo. Dit werd een vrij gelijk opgaanden strij'd. waarbij tob op de helft der baan niet viel Ie zeggen wie zou winnen. Toen kwam Argo echter sterk opzetten en liep gelei delijk uit, om tenslotte met enkele leng ten te winnen. Uitslag: 1. Argo, in 6 min. 56 1/5 sec.. 2. Xjord in 7 min. 3 1/5 sec. De 2e heat was heel interessant, hoewel de winnaar Laga met zeer groot verschil als eerste aankwam. Heel mooi was even wel de strijd tusschen de twee andere ploe gen: Arsa en Laak. Toen Laga bij de eer ste pikettenrij reeds ongeveer een lengte voorsprong had, was het wel reeds te zien. dat de Roodbaacljes weer zouden winnen, De Laak bleef gcviiïnven tijd op Arsa voor, maar in den eindspurt kwam Arsa gewel dig en onweerstaanbaar opzetten. Dat kor dc Laak niet volhouden en slechts toen de Amsterdamsche ploeg bijna zeker wai van de overwinning kwamen de groener nog wat inloopen. Uitslag: 1. Laga, in 6 min. 15 3/5 sec. 2. Arsa, in 7 min. 15 3/5 sec., 3. De Laak. De 3e heat der Jonge Acht A leverde weinig strijd, wijl Triton van dén beginne af voor is geweest en zich daar hand haafde tot het einde. Uitslag: 1. Triton, in 6 min. 53 1/5 sec. 2. Xereus, in 7 min. 1 3/5 sec. Tot besluit van den dag werd toen noj de beslissingswedstrijd van hel nimums) Overnaadsche Vier geroeid, oir uit te maken wie als snelste tweede in dei eindwedstrijd kwam. Xereus verloor, zoo dat de Trekvogels snelste tweede werden Hedenmorgen te 11 uur werden de wed strijden' voortgezet. later beter doch zijn schot belandt juist op den bovenlat. Het samenspel van de Oranjeploeg wordt steeds beter. De half- linie plaatst den bal steeds voor het Lei den-doel waar hachelijke momenten ont staan. Een opgelegde kans wordt door Verkleij gemist. Leiden doet wel eenige aanvallen doch deze worden door buiten spel om hals gebracht. De Disrrictsspelers zitten geducht op den bal en doen wat in hun vermogen is, voor doel wil het echter niet vlotten en loopt den linksbuiten nog al eens in den buitenspelval. Even hierna een vluggen uitval van de Leiden-voorhoe- de besloten door een goed schot van de linksbinnen doch keeper Janson is op zijr post en redt uitstekend. Er is nog eei kwartier te spelen gedurende welken tijr het Districts junioren-elftal iets in d< meerderheid is doch doelpunten konier van deze zijde niet meer. Bij een Leiden uitval weet Hensing nog wel te doelpun ten doch wegens buitenspel worclt dez< goal niet toegekend. Even daarna kondig de scheidsrechter einde aan van dezer wedstrijd, welke voor onze jeugdige Dis trictsvertegenwoordigers e "i goede oefe nïng is geweest, waarin punten (11 broederlijk gedeeld werden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6