VERPLAATST hartogs BINNENLAND ZATERDAG 17 ME! 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 17 Mei 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 769.3 te Weenen. Laagste barometerst.: 747.8 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 18 Mei: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Ieté warmer. LUCHTTEMPERATUUR: 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagavond 9.19 uur tot Zondag morgen 4.34 uur; van Zondagavond 9.20'uur tot Maandagmorgen 4.33 uur. WATERTEMPERATUUR: De Zijl: 7 uur 16 gr., 12 uur 17 gr. C. Hooge Rijndijk: 7 uur 17.5 gr., 12 uur 17.5 gr. C. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ „FUTURA". Voorstel tot uitkeering van 10 pet. aan obiigatiehouders tegen intrekking van hun vorderingen. De N.V. Drukkerij en Uitgeversmaat schappij „Futura", waarvan reeds in Sep tember 1925 de destijds in Leiden geves tigde drukkerij publiek werd verkocht, is, naar men weet, sindsdien niet in staat ge weest aan hare verplichtingen uithoofde van de uitstaande obligatieleeningen te voldoen. Onderhandelingen ter verkrijging van nieuw bedrijfskapitaal, waardoor een reorganisatie mogelijk zou worden, werden bij de opschorting der couponbetaling in uitzcht gesteld. Haar thans uit een door het Utrechtsche advocatenkantoor mrs. J. H. van Maarse- veen en H. P. M. Steenberghe aan obliga tiehouders der „Futura" gerichte circulai re blijkt' hebben deze onderhandelingen geen resultaat opgeleverd, voornamelijk omdat de vooruitzichten, op beter rende ment der N.V. in een te ver verwijderdo toekomst gelegen en daardoor uiterst onze ker zijn. Onder die omstandigheden zag de direc tie zich volgens de circulaire ge noodzaakt de liquidatie van „Futura"' in overweging te nemen. Een accountants onderzoek heeft echter uitgewezen, dat bij liquidatie slechts een uitkeering van 2.3 pet. zal kunnen plaats vinden, en wel eerst na eenige jaren. De directie heeft daarna naar middelen uitgezien, om een beter voorstel te kunnen doen. Op liet oogenblik zijn eenige personen bereid ge vonden een bedrag ter beschikking te stel len, om daarmede een accoord aan obliga tiehouders aan te bieden van 10 pet. van het nominale bedrag van hun obligaties, zulks tegen overdracht van obligaties en coupons, welke na aanneming door alle obligatiehouders van het accoord zullen vernietigd worden. Het voor dit accoord be- noo^igde bedrag is thans vrijwel bijeen, zoodat terstond na aanneming van het accoord tot uitkeering van de accoordpen- ningen kan worden overgegaan. De perso nen, die het bedoeld bedrag ter beschik king stellen, hebben uitdrukkelijk ver klaard, dat zij zich aan hun aanbod niet gebonden achten, indien niet alle obliga tiehouders het accoord aannemen. De directie verzoekt ten slotte in de cir culaire eiken obligatiehouder het aanbod van 10 pCt. te accepteeren, daar dit voor stel practisch he-t eenige is, wat aan obli gatiehouders onder de nu eenmaal be staande omstandigheden kan worden ge daan. Bij niet aanneming zou vrijwillige of gedwongen liquidatie moeten plaats vin den met ongustig resultaat, hetwelk bij faillissement nog slechter zou worden.. Haar aanleiding van bovenstaande zij opgemerkt, dat het aandeelenkapitaal van „Futura"' blijkens de actie van oprichting 250.000 bedroeg, waarvan 109.500 ge plaatst en volgestort. De obligatieschuld beloopt in totaal ƒ1.020.450, waarvan 24.900 a 4 pet., 257.700 a 5 pet., ƒ683.600 a 6 pet., benevens een 3 pet. pvcmielee- ning groot ƒ54.250. Mr. E. J. M. H. Bolsius. Benoemd tot lid der Provinciale Staten. In verband met het overlijden van het lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, den heer J. H. M. Balvers t© Hillegom, is bij besluit van heden door den voorzitter van het Centraal Stemburetu voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Hol land tot lid dier Staten benoemd verklaard de heer E. J. M, H. Bolsius, alhier. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5195. Leidsche Autoboxen Ga rage. Leiden, v. Oldenbarneveldstr. 37 en Hoo- gerbeetsstr. 4. Bovengenoemde vennootschap onder iirma, is omgezet in een naamlooze ven nootschap onder den naam: N.V. Leidsche Autoboxen Garage. Nieuwe inschrijving. 5532. N.V. Leidsche Autoboxen Garage. Leiden, v. Ol denbarneveldstr. 37 en Hoogerbeetsstr. 4-6. Dir.: D. A. Smits, Leiden; Pras.-Comm. N. A. van Zijp, Leiden, Ged Comm. E. A. Freijser, Leiden, Commissaris P. J. van Zijn, Leiden; Maatsch. kap.: 50.000, waarvan geplaatst en gestort 14.000. Wij herinneren aan de tooneelvoorstelling morgenavond in den Leidschen Schouwburg door de Kath. Studentenver. De keuze van het tooneelsluk Freuleke van Herman Roelvink waarborgt een aangenamen avond. De baten van de voorstelling zijn voor een liefdadig doel. Op Dinsdag 20 Mei a.s. zal door het Leidsch .Muziekcorps het eerste concert van dit sei zoen worden gegeven in het v. d. Werffpark, des avonds om 8 uur. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Nanon Marsch, Genée. 2. Ouverture „Nor- ma", Bellini. 3. „Das Tanzende Berlin", wals, Kollar. 4. Fantaisie. Marenco's Ballet „Excel sior", Millars. 5a. „Aubade printaniere", La- ccmbe. 5b. „Redowaska", Geijp. 6. „Pomone". Suite de Valse Waldteufel. 7. „Lazzaroni", marsch, Wagner. BIOSCOPEN. Trianon. Een film van Bebé Daniels is bijna altijd iets, waarmee de meeste bioscoop-bezoekers, hoe bun smaak ook moge zijn, zich dol amu seeren. En de film, die deze week wofdt ge draaid en waarin zij de hoofdrol vervult, is zeker niet baar slechtste. „Het Laatste Nieuws" is de titel ervan en zij geeft op zeer humoristische wijze den span- nenden- strijd tusschen twee maatschappijen, Sun-Neuws en Mercury-News, die de filmjour naals van actualiteiten verzorgen en elkaar vliegen trachten af te vangen. De dochter van den directeur van Sun-News Patricia (Bebé Daniëls) gaat er tenslotte cp uit als „cameraman" en concurreert tegen Scoop Morgan, den besten cameraman, die van Sun-News naar Mercury-News is overgegaan. Dan komen er een serie aardige en spannen de gebeurtenissen, waarbij Scoop en Patricia elkaar trachten te overtroeven, waarvoor heel wat brutale stukjes noodig zijn en tenslotte winnen.... zij beiden. Dit is een leuke, spannende avondturenfilm, die alleen reeds een gang naar de bioscoop waard is. De andere film „Gelukskinderen" is een geschiedenis geinspireerd op den oorlog, een na-oorlogsgeschiedenis. Het is het verhaal van een verminkte sol daat, die lam geworden is in den oorlog, die eenzaam in zijil huisje woont en met knutselen den kost verdient. Het verhaal geeft dan verder een liefdes historie, waarbij echter zeer goed en aantrek kelijk spel wordt gegeven, zoodat men eenige onmogelijkheden gaarne over het hoofd ziet. Het een uitgebreid journaal een prettig programma. Bovendien zal vanaf hedenavond de begra fenis van Mr. P. J. Troelstra op het doek worden vertoond. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag 18 Mei Gewestelijke Vergade ring in het Bondsgebouw Steenschuur 15, des namiddags te 4 uur. Zondag. Kinder tooneeluitvoering des avonds te S uur in de groote zaal. Maandag Rechtskundig Bureau van 6.30 8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Woensdag. Bestuur R. K. Volksbond 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", te 8 uur. Tevens aanmelden van nieuwe leden. Aller opkomst thans gewenscht. Zaterdag Sur ar- en Voorset ib.-.nk 7—8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Geen bibliotheek. Eigen Huis van 8—9 uur. Retraite commissie vau 7.309.uur in de Bibliotheek. Geeft u op als spaarder voor de volgende Retraite. dNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 11/2 uur bibliotheek. Van 1—2 uur zitting St. Joseph spaarkas welke -wordt waargenomen door de heeren P. van Bergen Henegouwen en P. Klein. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 uur onderlinge Damwedstrijden op Tevens 3de Maandag te 8.30 uur inschrij ving nieuwe leden. Jongelingen van 17 jaar kunnen zich aanmelden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Woensdag, 8.15 uur repetitie Liederta fel „Sebastian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 89 uur in de Bestuurskamer zit ting R.K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Vrijdag. 8.30 uur repetitie Symphonie „Frans Schweitzer", Van 810 uur Gymnastiek Oranje Zwart School Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". Iederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de Be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Zondag 25 Mei sluit de spaargelegenheid voor de grooto Pinkster-excursie. Gehuwde Gezellen geeft u spoedig op voor de Retraite van 1215 Juli e.k. te Koordw ijkerhout bij het bestuur der Retraiteclub Zaterdag 31 Mei wordt de bibliotheek gesloten. ST.PETRUS-PATRr.NA AT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Gezellen- Vereeniging, Augustus 1887—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van 8 tot 9 u. Zomlag 1ste der 6 Aloysius Zondagen. Zondag 4 uur Conferentie Klein Patro naat 13—15 jaar, half 5 contributiebetalen spaarkas, waarna ontspanning tot half 6. 5 uur Conferentie op de bovenzaal groot Patronaat 15—17 jaar, half 6 contributie- betalen, spaarkas en ontspanning tot half zeven. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenrtrrat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging, Rapenburg 52, Tel. 456. DERDE OPCE. Zondagavond om 7 uur Lof met verga dering voor de leden der Derde Orde. R K REIDANSCl UB ..UTU F mi' CP. Maandagavond half 9 repetitie (Mare). van voor de mcnschheid kostbare produc ten voortgang viude, en in hij bereid mede te deelen, jvelkc maatregelen hij voorstelt te nemen, ten einde tc voorkomen, dat ook in de toekomst dergelijke vernietiging op groote schaal van waardevol voedsel zich niet zal herhalen? Ned. R. K. Bond van Klein-Handelaren in Groenten, Fruit en Aardappelen. Woensdag 7 Mei IJ. hield de landelijke R. K. Bond van kloin-handelaren in groenten, fruit en aardappelen een algemeene ver gadering te Utrecht. Na opening door deu voorzitter, werden de notulen van de vorige vergadering dol den secretaris voorgelezen en goedge keurd. De statuten werden, behoudens en kele wijzigingen onveranderd aangenomen. Hierna volgde een uitvoerige bespreking omtrent eventueele aansluiting bij de R. K. Middenstandsorganisatie. Met aUemeene stemmen werd besloten deze aangelegenheid geheel aan het be stuur toe te vertrouwen. Het punt: con tributieregeling vorderde nog al tijd. Dc crisis èn in land- èn in tuinbouw-bednif vormde het voornaamste punt der agenda. Dc aanwezigen hadden behoefte zich hier over te ventileeren. Besloten werd zich mi verbinding te stellen met d« overige land en tuinbouw-orgauisaties. Z. D. H, de Bisschop van Haarlem zal de geheele volgende week geen audiëntie verleenen. LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Luxor: Afgekeurd. de TANDHEELKUNDIGE PRAKTIJK te ALPHEM a.d. R3JU van naar RAADIitlB^STRAAT tegenover APOTHEEK ALLARD te ALPHEN. Spi-eekyur eiken Dinsdag en Qontlerdag van 10—3. De Tandh. Praktijk van HART0GS te KATWIJK a ZEE blijft gevestigd: VOORSTRAAT 4, KATWIJK a/ZEE. SPREEKUUReiken MAANDAG en WOENSDAG 1D-3 ROTTERDAM. 16 Mei. Buitenlandsche granen. Weekoverzicht van de make laars Brocde'.et en Bosman. De Maismarkt zorgdo den afgeloopen week voor de noo- digc sensatie. De eerste dagen had alles hetzelfde kalme verloop der laatsto weken, aadriia. kwam Zuid-Amerika eenige malen met beduidend verhoogde koersen, op be richten van aanhoudende regens. Onmid dellijk werden de prijzen vooral voor loco cn spoedig goed, verhoogd en ingewilligd. Het prijsniveau is dan ook van dien aard, <lai wanneer er iets gebeurt, dit onmiddel lijk invloed heeft. Intusschon schijnt de zon het daarginds wil dc regen weer gewon nen te hebben, althans kwamen dc koersen flauwer af. Alhoewel de overige artikelen iets meegingen, waren de verschillen daar lang zoo groot niet als bij Mais. AARLANDERVEEN, 16 Mei. Vrije vei- iirg. Aangevoerd 10424. Prijs: kippen eieien ƒ4.505.80, eendeneieren ƒ44.50 p. 100 stuks, Kaas 3540 ct. per pond. Boter 7175 ct. p. p. Aa/rdappelen 1.10 per 35 K.G. BOSKOOP. 17 Mei. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos vau 10 stuks: Ophelia 30—32 ct., Golden Ophelia 6066 ct.. Marcel Rotiyer 47 ct., Hadley 0.9-1 1.20, Claudius Pernet 5867 ct.,* Columbia 50—72 ct.. Butterfly 52 cU Mac Keiler 70 ct., Willi. Kordes 73 ct., Mad. Jules Bouehé 63—71 ct., Paul's Scarlet 1.25, Phoebe 80 ct„ Rossum 82 ct., Kilham 98 ct., Edith Helen 1.19, Polyantharozeii ƒ3.10 —1.50; diversen: Lathyrus 13—21 ct., Pioe nen 3919 el., Pyretlirum 14 et., Violieren 7398 ct., Papaver 4957 ct. VEUR 16 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers lc soort 22.30, 2e soort ƒ16.90, 3e soort ƒ10.90, stek 3.90, Gele komkommers le soort 22.80, 2c. soort 18.40, 3e soort 10.50, stek 2.40, Krop sla le soort 4.80, 2c soort i.70, Stoofsla 4.Peen 19.50, Bloemkool 26.80, 2c soort 17.40, uilschot ƒ7.50. Tomaten (mid.) ƒ31.gr. ronden 2S.—so soort 28.50, 3c soorr. ƒ20.30, Andijvio ƒ7.90, Spinazie per I Kilo ƒ0.51, Postelein 23, Rabar ber 6. ALPHEN a.d. RIJN. 16 Mei. Groenter- vei'ing. S inazie 12.80—15.80, Postelein 18.30 per 100 K.G. Radijs 2.60—3.90, Peen 15.20 p. 100 bos. Kropsla 4.405.00 i*l. II 1.502.50, Bloemkool I ƒ1928, id. II 10—14.50 Rabarber 1—4.10 per 100 stuk?. Eierenveiling, 15 Mei. Aanvoer 20327 stuks. Kippeneieren 4.105.50, eenden eieren l1.80 per 100 sinks. WiöSELNOTEKKJ NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.3 Jl/o Londen ili.OS^'j New York 2.4-8:7/, Parijs 9.7C Brusse 34.711/., Zwitserland .jx.usi Milaan 13.037>/"j Mad.-ir 30.371/., Oslo 06 511 Kopenhagen 66.511/." Stockholm 66.671/Ó We-me? 35.06 Praag 7.37 Boedapest BEURSOVERZICHT. Van affaire was hedenmorgen nauwelijks sprake. In enkele Industrieelen hadden nog wel eenige omzetten plaats, doch deze kwa men nog voor een belangrijk gedeelte van de zijde van den beroepshandel- Zooals gewoon lijk was dit in de eerste plaats het geval in Margarine Unies, die overigens op peil ble ven, evenals de clains. Aka's eerder wat vas ter evenals Philips. Dc verschillen waren ove rigens onbeteekenend. Accoustieken weinig veranderd. Eenige vraag bestond voor Tabak ken, in verband inet de hooge uitkeering der Deli Mij. (21 pet.) die ehop wijst, dal de oogrt- berichten, die voor den oogst van dit jaar pes simistisch luidden, overdreven waren. Oude Deli s behaalden een belangrijk avance. Ook Suikers ontmoetten vraag en gedroegen zich d:enovereenkomstigin verband met geruchten over nieuwe onderhandelingen tusschen de Visp en de Cubaansche planters. Rubbers bui ten de belangstelling, evenals Mijnaandseien. Kon. Olie eerder iets lager. Amerikaqeu zeer kalm; de stemming was niet slecht. ST. JOSEPH S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest. Zondag geen repetitie vau het Congr. koortje. Vergadering Maria-Congregatie afd. 2 van 6.307.30 uur. Bijeenkomst 'in de Gezellenzaal van S10 uur. Dond^rclan: Vet-'mMe vier" «-Tering van 8—10 uur. Tevens gelegenheid tot be talen der contributie. Iedere laatste Donderdag vau de maand gelegenheid cm zich als lid der Gczel'cn- vereeniging op te geven bij den Vice- Praeses. St. Aloysius-patronaat. Zondag. Vergadering der Maria-Congre- gati© 2de afd. van 6.307.30 uur; daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van St. Willibrord van 7.309 uur. TWEEDE KAMER. De wijziging van de Ge meentewet. De wijziging van de Gemeentewet beeft ook gisteren niet zoo •'heel bijzondere dis cussie .gebracht. Over één artikel is veel gepraat maar nog niets beslist. In de thans geldende wet luidt het arti kel: Aan hem, (den Raad) behoort het makeu van de verordeningen, die in het belang der openbare orde, zedelijkheid en gezond- j heid worden vereischt en van andere be- treffende de huishouding van- de gemeen- I ten. Voorgesteld is dit artikel te lezen: Hij (do Raad) maakt de verordeningen, die hij in het belang der gemeente noodig oordeelt. In het verslag van de behandeling met I de commissie van voorbereiding over lit 1 artikel leest men: ..De voorgestelde wijziging van artikel 135 werd algemeen toegejuicht". Vandaag is er behalve door mr. Aalberse welhaast geen goed woord over gezegd. Wel is het voorstel door mr. Rutgers van Rozenburg, mr. Knottenbelt, mr. Kor ten- horst, den lieer Smeenk, mr. Beumer, den heer Van Vuuren en mr. Goseling stevig bestreden. En wanneer niet prof. Aalberse op het laatste oogenblik met een verdedi ging van het artikel was gekomen, zou de minister, naar hij mededeelde, zijn voor stel hebben teruggenomen. Waarschijnlijk zal liet komen tot hand having van het oude, meer beperkte arti kel. Wij krijgen een interpellatie van den heer Boon (Vrijheidsbond), over de beslis sing van Minister Reijmer betreffende ie verdeeling van den radiozendtijd. We kunnen erop rekenen, dat we voor de groote vacantia nog zullen aan zitten aan een radiofestijn. Waarbij het vermoedelijk wel heel levendig zal toe gaan. Vernietiging van groenten. Vragen van het Kamerlid Duy s. Het Tweede Kamerlid Duys heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd: 1. Is het den minister bekend, dal, ter wijl duizenden in ons land nog groote be hoefte hebben aan behoorlijk voedsel, doch, door economische omstandigheden, waar in zij verkeeren, niet in staat zijn, dit voor zich en hun kinderen aan te schaffen, op verschillende plaatsen in ons land groote hoeveelheden waardevolle groente, als: spinazie, sla, onz. als veevoeder worden gebruikt, ja zelfs in slooten, op vuilnisbel ten en dergelijke niet daarvoor bestemde plaatsen worden geworpen? i 2. Is de minister niet van oordeel, dat deze, met alle redelijkheid in strijd zijnde, handelingen, de gevolgen zijn van een pro ductie-stelsel, dat gebaseerd is, niet op de belangen der gemeenschap en de behoeften der menschen, maar uitsluitend op het be- 1 lang van de winst van enkelen? 3.1 Is de minister bereid terstond in te grijpen, ten einde te voorkomen, dat nog langer deze vernietiging op groote schaal LEIDEN. LUSTRUMFEESTEN L. S. C. De indeoling van de feestweek ter gele genheid van de lustrumfeesten van het Leidsch Studentencorps is thans ook in onderdeden geregeld. 20 en 21 Juni zijn er roeiwedstrijden van Hjord op het Oegstgeesterkanaal. 22 Juni gevolgd door een diner van L. S. C. Maandagmorgen 23 Juni is do feestelij ke inhaling der reünisten; des namiddags is er receptie van liet Collegium van het L. S. C. in de sociëteit Minerva, gevolgd door een collation eu een kroegjool. Dinsdag 24 Juni wordt op dc Kaag dc eerste opvoering gegeven van het open luchtspel „De Vliegende Hollander", ge volgd door een Vicking maaltijd en maal tijden van de gezlschappen „India Orien- tales" en „Colonel Colt". Des avonds ver eenigen de corpsgezelschappeu „Non Sor- dent in Undis", Erisia' „Utile Dulci", „Operani Dcmus" en „Transisaliana" zich aan een souper. Het collegium za 1 zich met de eereleden aan een diner vereeni- gen. Tot besluit van dezen dag is er een ca baretvoorstelling. Woensdag 25 Juni des middags 1 uur vangt de optocht van de medewerkenden aan het opeluchtspel door Leiden aan. Tegelijkertijd veieenicen zich enkele corpsgezelschappen aan een noenmaal. Des middags 4 uur houdt de .Senaat van het Utrechlsch Studentencorps receptie, een half uur later gevolgd door con recep tie van den senaat van liet Studentencorps te Groningen. Des avonds is in de stadsgehoorzaal 'n concert van „Sempre Crescendo". Donderdag 26 Juni za! een tweede op voering van het openluchtspel n orden ge geven. Te 4 uur nam. houdt de Senaat van het Delftsoh Studentencorps receptie. Des avonds geeft het Leidsch Studen- tentooneel ceu opvoering van „Rembrand- son". Na afloop hiervan zijn er soupers van de Senaten der verschillende -Tudenirn- corpsen, van de redactie van „Virtus Cuii- cerdia Fidesen van enkele plaatselijke studentengezelschappen. Vrijdag 27 Juni zijn er ruiterfeesten ui zullen enkele studentengezelschappen zich vereenigen aan een noenmaal. Des voormiddags 4 uur houdt de Senaat van iiet Amsterdauische Studentencorps receptie. Tot besluit van dc lustrumviering is dan een feestavond te Seheveningen. Schiedam telt 50.000 inwoners. Hedenmorgen is aan de secretarie te Schiedam de geboorte van de 50.000 111 woonster van Schiedam, Keeltje Jacoba Wilhelmina Wessels. BelgiëHolland naar Indië. Naar wij vernemen, zal dc internalionale voetbalwedstrijd, welke 18 Mei te Antwer pen wordt gespeeld via den Philips-zender te Huizen draadloos telefonisch naar Indiö worden uitgezonden. De beer A. Izaks. sportredacteur, is met het verslag belart. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Mei. Boter. Prima fa brieksboter (controle) 1.55, prima boeren boter 1.651.75, goede boerenboter 1.50—1.60, per K.G. Aangevoerd 104/8, 25/16 vaten, wegend0 2345 K.G. Handel vlug. 1217 Mei. Turf. Aangevoerd: 130.000 Lange turf; prijs 8—9, per 1000. LEIDEN, 17 Mei. Eierenveiling. To tale aanvoer 9771 stuks. Kippeneieren 4.605.60, Eendeneieren 4.504.90 per 100 stuks. Handel goed.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3