DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND De meester der lucht ZATERDAG 17 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 V. B. Baad. Deze weck is de Vol kenbondsraad weer eens te Genève bijeen gekomen en weer uiteengegaan. Over 't algemeen hebben de lezers een nog minder dan middelmatige belangstel ling voor de besprekingen in dit hoogst gewichtige college. En dezen keer waren de punten op de agenda- al zeer onbelang wekkend, zoodat. wij ons ontslagen achten van den plicht onze lezers op dit punt nader voor te lichten. Het zwaartepunt dier bijeenkomsten ligt gewoonlijk in die onderwerpen, welke buiten de-agenda om worden besproken, want het samentreffen van zoovele kop stukken der internationale politiek is na tuurlijk een pracht-gelegenbeid om han gende kwesties aan te roeren. Thans stond de toenadering tusschen Frankrijk en Italië in het centrum der be sprekingen en was aller aandacht gericht op de samenkomst van Briand en Grandi. Zooals men zich herinneren zal, was het gebrek aan overeenstemming tusschen deze beide landen de oorzaak van de mis lukking der vlootconferentie te Londen, en sindsdien heeft Italië niets nagelaten om te demonstree ren dat het zich om Frankrijk geen zier bekommert. Direct na de vlootconferentie kondigde het een vloot- program aan, dat weinig goeds beloofde en dat Frankrijk als een por aan zijn persoon lijk adres kan noteeren.' Vervolgens bezocht een aantal Duitsche oorlogschepen' de Ita- liaansche havens en werd buitengewoon hartelijk ontvangen. Deze hartelijkheid te genover Duitschers werkt eveneens prik kelend in Frankrijk, waar men zich geen illusie vormt over de vraag, welk onthaal een Fransch smaldeel op het oogenblik in ltaliaansche havens zon vinden. Men is in Frankrijk nog altijd niet vergeten, hoe on vriendelijk maarschalk Fayolle, de man die de militaire hulp van de bondgenooten tegen het Duitsch-Oostenrijksche offensief in Italië heeft georganiseerd, na den oor log in Italië ontvangen is. Onder deze omstandigheden moeten Briand en Grandi trachten tot overeen stemming te komen, waarbij de kwestie van de grensregeling tusschen Tripolis en Tunis de zaak nog ingewikkelder komt maken. Naar echter verluidt het is 8auer- wein van de „Matin", die dit weet te mel den verliepen de onderhandelingen niet onbevredigend. Laten wij hopen, dat- over eenstemming bereikt is, voordat de voor bereidende ontwapeningscommissie in het najaar bijeenkomt. Malta. Op Malta. het overigeiss zoo rustige eilandje, dat wij hier bijna al leen kennen vanwege de Malta-aardappe len, is het- roerig geworden. Het. is daar een eigenaardige toestand. De bevolking is Italiaansch, maar de regeering is Engelsch, daar de Britten het eilandje om zijn geschiktheid als steun punt voor de vloot in de Midde-llandsche Zee sinds 1800 in bezit hebben. Begrijpe lijker wijze geeft dat. nationaliteitsverschil wrijving. De Britten hebben een eigen partij, de Constitutioneele partij, welke streeft naar de verbreiding van de Engel- sche taal, terwijl behoud van de ltaliaan sche taal het doel is van de Nationalisti sche Partij. Nu schijnt dc geestelijkheid op Malta meer te gevoelen voor de lta liaansche bevolking en dat heeft aanlei ding gegeven tot het conflict. Naar wij uit de schaarsche betrouwbare gegevens mee- nen te mogen opmaken, heeft de premier lord Strickland gemeend, dat in een be paald geval een geestelijke te ver is ge gaan in zijn politiek tegen de constitu tioneele partij en heeft hij hem eenvoudig het land uitgewezen. Maar toen kwam de bisschop er tusschen en vond, dat hij in dit geval ook wel een woordje mee mocht spreken, daar deze priester zoo maar „mir nichts dir nichts" uit de zielzorg werd ge haald. Zoodoende werd een taalkwestie een politieke kwestie met een gevaarlijk kerkelijk kantje. Aan de eene zijde werd de Britsche regeering erbij gehaald en aan de andere zijde het Vaticaan en de strijd wordt nu uitgestreden tusschen deze twee machten. Het Vaticaan is van mce- ning, dat lord Strickland door zijn wijze van optreden het gezag der geestelijkheid ondermijnt, en geen begrip toont te hebben van de Zuidelijke mentaliteit der Malte- zers, zoodat, het zijn terugroeping ver langt. De Britsche regeering heeft thans haar gezant bij het Vaticaan Chilton be noemd tot. gezant in Chili en naar ver luidt, zal deze gezantschapspost voorloopig niet. worden bezet, voordat de kwestie is bijgelegd. Naar gemeld, heeft de kerke lijke overheid aan de Katholieke Malte- zers verboden om bij de verkiezingen, welke lord Strickland had uitgeschreven te stemmen op diens candidaten, waarna de verkiezingen zijn afgelast. Zoo is deze Malta-koorts uitgegroeid tot een gevaarlijke kwestie, waarin lord Strickland wel het onderspit zal moeten delven. Onrustig Indië, In Britsch- Indië blijft de toestand nog altijd gespan nen. Lord Irwin, de onderkoning van Britsch- Indië, heeft een lange verklaring over zijn politiek door het departement voor Indië openbaar laten maken, welko tot strek king heeft mede te deelen dat hij, ondanks het geweld dat gepleegd is, voornemens blijft, zijn vreedzaam program te volvoe ren en de „ronde-tafel"-conferentie van de voornaamste vertegenwoordigers van het Britsch-Indische volk te Londen bijeen te roepen. Hij heeft het tijdstip voor de bij eenkomst nu voorgoed op om en bij 20 October bepaald Als einddoel van de con stitutioneele hervormingen noemt hij nog maals het bereiken van den Dominion- status voor Britsch-Indië, waarmee de na tionalistische beweging in haar nieuwen vorm geen genoegen meer neemt, hoewel de praktijk bewijst dat deze status den Britschen Dominions de volledige onaf hankelijkheid verzekert, welke de Natio nalisten thans eischen. Het verschil tus schen hun streven en de politiek van den onderkoning is echter in zijn wezen meer een verschil in tempo. De mannen van het Al-Indische Congres wenschen de onafhan kelijkheid van hun land op stel en sprong, de onderkoning pas ten gevolge van een geleidelijke ontwikkeling „in de volheid der tijden", waarover nog jaren kunnen heengaan en met voldoende waarborgen voor de beveiliging van de rechten der minderheden, in dit geval vooral de Mo hammedanen. Het is een fout in het beleid der Con gres-beweging dat zij niet eerst de Mo hammedanen heeft trachten te winnen en daarna haar eischen aan de Britsche re geering gesteld heeft. Zooals de zaken nu staan, kan de Britsch-Indische regeering op den bijstand van het gros der Muzel mannen rekenen bij haar verzet tegen on verwijlde toekenning van onafhankelijk heid. In elk geval heeft de onderkoning dc verantwoordelijke leiders nu voor de be slissing geplaatst, of zij aan de conferen tie al of niet zullen deelnemen. Wijzen zij de uitnoodiging af, dan beteekent dit dat zij alleen heil verwachten van een onge hoorzaamheidsbeweging zonder geweld, die in de praktijk enkel geweld als middel kan gebruiken. Men ziet dit geillustreerd aan den veldtocht tegen de zoutwet. Zij is begonnen met onwettige bereiding van zout en heeft nu reeds gewelddadige in bezitneming van zoutvoorraden in opslag plaatsen op haar program. Dc Britsch- Indische overheid heeft- de uitvoering van de plannen daartoe tot dusver pogen te belet-ten. Eerst door de inhechtenisneming van Gandhi, daarna door die van Abbas Tyabji, zijn opvolger op het oogenblik dat hij met zijn aanhangers naar de zoutopslag- plaatsen te Dharasan wilde opbreken. Nu is Gandhi's zoon Manilal Gandhi daarheen weer onderweg. Hij zal met zijn volgelin gen wel hetzelfde lot ondergaan. Te Sholapur (Bombay) blijft do toestand onrustbarend. De leiders, die daar het volk ophitsen, zijn echte revolutionairen en in de stad is de staat van beleg afgekondigd. In de buurt van de Noordwestelijke grens zijn de stammen, waarmee het Brit sche gezag in den loop der jaren zooveel te stellen gehad heeft, nog altijd onrustig. SPORT VOETBAL B. K. FEDERATIE. Overzicht. De wedstrijden o«l het Federatie-kam pioenschap worden Zondag voortgezet met de ontmoeting P. V. C.Caesar. De Limburgers zullen dus nu hun kansen te genover de Noordelijken gaan verdedigen. Wanneer we de tot nu toe behaalde re sultaten vergelijken: P. V. C. speelde in Almelo gelijk met P. H.; P. H. won van B. K. T. V. V. en deze club sloeg Caesar tweemaal. Veel kans mogen we Caesar dus theoretisch niet geven, wat evenwel niet wegneemt-, dat het resultaat moeilijk vooruit te voorspellen valt. Slagen de Limburgers er evenwel in P. V. C. een of twee punten afhandig te maken, dan zal zulks de spanning in dezo competitie slechts ten goede komen. Voor de promotiecompetitie der Tweede klasse M. speelt. S. J. C. morgen haar laatsten wedstrijd in Den Haag. Van veel belang is deze wedstrijd ^chter niet meer. Lenig en Snel toch is reeds tweede, S. J. C. eeerste-klasser. Toch hopen we, dat de Noordwijkers him best zullen doen en in derdaad toonen zullen naar de eerste klas se te zijn overgegaan. Het zal nog een goede oefening zijn. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". Voor a.s. Zondag is voor Teijlingen I vastgesteld om 2.30 uur een medaillewed strijd, tegenpartij Wilhelmus I uit Voor burg. De serie-wedstrijden konden dezo week niet doorgaan daar S. J. C. een promotie-wedstrijd moet spelen, zoodat volgende week, 25 Mei. LeidenS. J. C-. voor de serie uitkomen. Teijlingen II speelt a.s. Zondag om 12.30 uur haar eersten wedstrijd tegen Leiden 11 voor de nederlaagwedstrijden op Sport- hof. Zooals men weet zijn voor dezo wed strijden 3 prijzen beschikbaar gesteld. Wij willen de Teijlingers aansporen om te trachten dat ook zij een prijsje in de wacht slepen. Laten zij het eerste elftal volgen De Junioren spelen eeD uitwedstrijd te gen Lisse-Junioren aan de Essenlaan om 12 uur. Het Junioren elftal is niet volledig daar 3 Teijlingers om 1 uur present moe ten zijn op Leiden-terrein voor de proef- wedstrijden. Laten allen zorg dragen om op tijd aan wezig te zijn dan heeft alles een goed ver loop. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap R. K. F. P. V. C.Caesar Promotie en degradatie. Eerste klasse E. Lenig en Snel—S. J. C. Competitie. Eerste klasse A. R. K. V. V. L.Kimbria Eerste klasse C. De Zweef's Heerenberg. DIOC. HAARL. BOND. Overzicht. Een belangrijke wedstrijd voor de B. K. F., zal in Wassenaar gespeeld worden, nl. die welke de beslissing zal brengen voor degradaties naar den D. H. V. B. Blauw Zwart ontvangt daarvoor de reserven van Graaf Willem II. ~ve Wassenaarsche club heeft, meenen we, in langen tijd niet gespeeld en dus zal ongeoefendheid hier wellicht van grooten invloed zijn op liet resultaat. Toch hopen we, dat Blauw Zwart zioh zoo krachtig mogelijk tegen het dreigende gevaar zal verzetten en glorieus uit den strijd zal komen. R. K. Sportvereeniging 0. V. V. Zondag a.s. speelt het eerste elftal een wedstrijd tegen V. V. L. I. Daar V. V. L. een der sterkste 2e klassers is uit haar af- deeling is dit- een schitterende oefenpartij voor onze jongens. Wij kunnen een ieder aansporen eens een kijkje te gaan nemen op het O. V. V.-terrein daar heb beslist de moeite waard is en de opbrengst voor een goed doel besteed zal worden. De aansporing tot onze eerste elftallen om nu eens goed hun best te doen, lijkt ons wel overbodig en wij verwachten dan ook een mooien wedstrijd. Good-Luck O. V. V.'ers. R. K. Sportvereeniging „D. 0. S." Voor de serie-wed6trijden op heb D. O. ö.-terrein vermeldt het programma D. O. S. IILeiden III, welke wedstrijd door verschillende omstandigheden vorige week uitgesteld moest worden. Óm 3 uur speelt D. O. S. I een medail le-wedstrijd tegen V. A. P. I uit Den Haag. Gezien de vorige ontmoeting, wel ke in een 21 overwinning voor D. O. S. eindigde, belooft dit een spannende wed strijd te worden. Een bezoek aan het D. O. S.-terrein zal zeker de moeite loonen. De aanvankelijk vastgestelde Lustrum- bekerwedstrijd D. O. S. ISpartaan I is door Spartaan gewonnen gegeven. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). Morgen is het eerste elftal van Meer burg vrij. In het begin van deze week was vastgesteld den wedstrijd A. S. C. I Meerburg I, maar daar A. S. C. I een beslissingswedstrijd moet spelen tegen S. N. A. II kon deze wedstrijd natuurlijk geen doorgang hebben. Zooals men weet beëindigden A. S. O. I en S. N. A. II de competitie met een ge lijk aantal punten. Nu zal morgen uitge maakt worden, wie van deze beide elftal len op de onderste plaats zal eindigen. De teams ontmoeten elkaar daartoe op het Meerburg-terrein en wel om 2.30 uur. Onze junioren spelen om half een een vriendschappelijken wedstrijd tegen de junioren van V. V. B.< op het V. V. B.-ter- rein. Daar zal het zeker aan spanning niet ontbreken. Een combinatie van Meerburg 1 en II tenslotte speelt om 2 uur tegen V. V. B. II, ook op het terrein van laatstgenoemde. Een voorspelling is hier ook heel moeilijk, hoewel onze jongens zeker winnen kunnen. De 3 junioren, die gekozen zijn in de proefelftallen van het Lpidsehe District, moeten om half een op het Leidenveld aanwezig zijn. (Zie „De Leidsöhe Courant" van gisteren). Meerburg I moet Zondag 25 Mei voor de scriewedstrijden van D. O. 8. spelen te gen Lisse III. Dat de eerste elftallers dien Zondag dus vrij houden! De gymnasten-senioren worden er nog eens aan herinnerd, dat er voor hen des Maandags van 8.159.15 uur gymnastiek is. Een grootere deelname zou alleszins, gc- wcnscht zijn. Vooral doen wij een beroep op de jongere senioren, om toch vooral te komen. Maandag jl. was de opkomst meer dan bedroevend. Laat dit nu toch beter worden. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Morgen komen er 2 elftallen in het veld. Het eerste speelt, een beslissingswedstrijd tegen S. N. A. III op het terrein van Meerburg, aanvaug 2.30 uur. Dit belooft oen aardige wedstrijd te worden, dus zal het ook de moeite waard zijn een kijkje te komen nemen op het Meerburg-terrein. Het tweede speelt te 1.15 uur in Roelof- arendsveen nederlaagwcdstrijdon logen D. O. S. III. Dus flink aangepakt A. 8. C.'ers en op tijd aanwezig. Alles begint zomer tijd. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap D. H. V. Onze Gezellen IGr. Floris I Beslissingswedstrijd dtgradatie R. K. F. G. D. A. II—A. V. V. I Competitie. Vijfde klasse A. Wilhelmus VV. V. L. II (rest. 18 min. stand 01) terr. V. V. L. Slotcompetitie Mgr. Callier-beker. H. B. C. I—Wilskracht I. KON. NED. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Landenwedstrijd: BelgiëNederland. Om het kampioenschap van Nederland. Blauw WitVelocitas. APDEELING I. Promotie-competitie 3e klasse. De Spartaan—de Volewijckcr6. AFDEELING II. Steeds HoogerV. O. C. AFDEELING IV. Promotie-competitie 2 e klasse. De ValkBleijerheide. T. A. C.Roermond (terrein Willem II) AFDEELING V. Promotie-competitie 2e klasse. M. S. C—H. S. O. 0m den N. V. B.-beker. Vijfde ronde. PalemigAjaxHeraclesFeijenoord R. C. H.—Alphen; P. S. V.—G. O. L. T. O.; West-FrisiaExcelsior; Tubantia— B. V. V. KORFBAL Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. WesterkwartderHet Zuiden. Westelijke Afdeeling. Pr om. degr. eerste klasse. N.-H.: D. V. D.Excelsior. Z.-H.D. K. C.—H. S. V. Noordelijke Afdeeling. Eerste klasse. FrisoWordt Kwiek. CRICKET De Competitie. Het programma van morgen luidt: le kl.: HaarlemV. B. A., P. W.V. O. C., V. V. V.—R. en W., H. O'. C. 2—H. D. V. s. Overg. kl.: Hilv.Quick (N.), H. T. O. C.R. O. H., B. W. 2Ajax (L.), Kampong —V. R. A. 2. 2e kl. B.: Quick (H.)—L. C. C. FEUILLETON door MARC GOUVIEUX 29) Neen, niet heel precies, want wat ik het heerlijkste vind van mijn eiland, dat is de moreele veiligheid, dat het mij geeft, na mijn vertrek uit Parijs en zijn atmos- pheer van genoegen. De opgeruimde toon in haar stem ver dween en toen ik haar met de oogen on dervroeg, zeide zij. De situatie van een jonge vrouw, die alleen staat in de mondaine wereld, is heel moeilijk. En toen ik mijn moeder op zeer jeugdigen leeftijd verloor, had ik alles ver loren. Arme vader!.... In beslag genomen door de materiecle zorgen van zijn beroep, vermoedde hij niet, toen hij me deed trou wen om me een rijk en aangenaam leven te verschaffen, het ongeluk, dat hij me in zijn vaderlijke teederheid aandeed. Peinzend wachtte zij eenige seconden. Ziet ge, een jong meisje doen huwen zonder té onderzoeken wat zij als vrouw zal zïjn; een meisje doen trouwen slechts, omdat het haar naastbestaanden, die soms ver van haar natuur staan voor komt, dat de mondaine, sociale en mate rieel e condities vervuld zijn: ziedaar het geval van veel verbindingen. Oh! het ongeluk dat de ouders soms kunnen brengen, met de beste bedoelingen, hetgeen het drama nog verschrikkelijker maakt! De Voorzienigheid heeft gewild, dat ik na een smartelijk leven van drie jaar, weer vrij werd, op een leeftijd, dat andere vrou wen nog geen gesloten karakter hebben, nog niet door lijden gerijpt zijntoen kwam ik weer terug te Parijs, als jonge weduwe, onafhankelijk, maar heel alleen. Wat moest ik doen in mijn toestand 1 Twee wegen lagen voor me open: mijn mondain werkloos leven voortzetten of weer een nieuwe haardstede oprichten. Ik heb een derde' strengere weg gekozen, moeilijker, ongeregelder, ik erken het: trachten mij te behoeden door mijn werk en mijn reizen. En gij gelooft ernstig, dat uw schilde ren. een voldoende bescherming voor u is Ik geloof van wel, want ik beschouw mijn kunst niet als een vaag amateurisme, maar als een aanhoudende inspanning oni mij meer en meer te vervolmaken. Bedenk wat mijn eiland mij allemaal op dit gebied kan geven. Zeker ik zou een land kunnen zoeken, dat gemakkelijker gelegen is dan mijn eiland. Er zijn op de kusten van de Middellandsche Zee, op de granie ten kusten van Brittannië, plekken even ge ïsoleerd en wild als Djerba. De eenzaam heid is daar, waar men haar wil schep pen. Maar ik zou niet gevonden hebben, wat ik hier ontmoet heb, dat heerlijke licht, waarin wezens en dingen baden, dat hun leven geeft, hun met een ongehoorde schoonheid omgeeft, die bron van inspira tie voor de bronzen lichamen van de ne gers van Fezzan, zooals ze dat was voor de Egyptenaren, bij het maken van hun ont werpen,, grootsch, maar eenvoudig van vorm en voor de bekoorlijkheid van de vrouwen van Djerba, gehuld in hun witte lakens als de Tapagra's in hun „hémation". Ziedaar, wat ik hier heb, ziedaar mijn werk, waarop ik me geheel toeleg, het ideaal van de artistieke vervolmaking, waarnaar ik streef.... dat is mijn beste be scherming. En daar ik niets antwoordde: Zijt gij het zelf niet, die me de „Gou den Verzen" van Pythagoras hebt aange haald, Pythagoras, uw licvelingsfilisoof met zijn mooie princiepen over het leven? Laat over uw lichaam de intelligentie Jieerschen. Ik probeerde Waaraan denkt gij Harismendv Waaraan ik denk?Aan hetgeen ge mij zegt. Ik blijf sceptisch.... zeer sceptisch Hoe? Gij gelooft werkelijk, dat uw kunst e-en geestelijk en moreel voedsel zal zijn, vol doende om uw heelc leven te vullen? Ver oorloof mij u te zeggenDat is een dwaze illusie.... Gij zult ziener zal een dag komen, waarop gij het gevoel zult krijgen, waar aan gij u thans zoo trobsch tracht tc ont trekken. Wanneer? Ik weet nietMaar nadat gij bemind zijt, nadat gij voorbijgegaan zijt, zonder die liefden te voelen, dwars door duizend stormen, die gij ontketend hebt rondom uw persoon, zult ook gij op- uwe beurt gevangen worden. Beminnen! Kom, mijn waarde weer een hersenschim, zooals vanmorgen, toen ik u Zimbra toonde, het gelukseiland, ver en ontoegankelijkWeer een dwaze herschenschiin. Kijk daar Ik had nog niet uit het vliegtuig geke ken, maar men hart herkende het eiland.... Wat- was het mooi! Kijk, men zou zeg gen een vijgenblad, drijvend op het wa ter Dat was Djerba Reeds kwam het dichtbij gestippeld met kleine witte plekken van de „Mcnzel" der inboorlingen. Het is als een ruim juweelkistje met zijn groen uiter lijk. Ik zag in de oogen van Féridek, de emo tie, die zich van haar had meester ge maakt. Ik was er bedroefd om. Waar denkt gij aan, ilarismendy? Ik denk aan de vreugde, die ik ia u zie, bij het terugzien van uw huis en de beminde wezens, die u daar wachten. Ik denk tevens dat ik nog slechts enkele oogenblikken hier aan boord van de Ramses kan blijven, alvorens mij op mijn beurt in mijn Sakaradomein te begeven. Heb domein van Harismendy? Wat lijkt hij mij vandaag somber. Wederom heerscht een hinderlijke stilte tusschen ons. De steward was onze tafel genaderd, een gevouwen papier voor zich uithoudend: Mrs. Campbell, een radio-telegram voor uDe commandant heeft me te vens gezegd u er van te verwittigen, dat de landing binnen twintig minuten zal plaats hebben. De stationeering zal zeer kort zijn, wegens den heeten wind, die met groo- te kracht op de aarde waaii. De jonge vrouw opende het telegram. Naarmate zij het las, herkreeg zij haar ge sloten ondoordringbaar uiterlijk, dat ik goed kende. En Féridek, vol vertrouwen en ontspannen, zooals zij zich langzaam onder de reis aan mij geopenbaard had, was weer in haar vaderland. Waarom? Wat nieuws bevatte dit tele gram O, dat ik het wist! Als ik een weinig van het geheim van haar leven kende Dc reden van haar bijwijlen verstrooid uiterlijk, de reden van die onverschillig heid van het bestaan, kortom, van alles wat aan liefde raakt En dan, waartoe die bescherming, wan neer men voor niets terugdeinst, waartoe die muur van eenzaamheid, wanneer men het gevaar, dat rondom u sluipt, niet vreest? Welk? Tk dacht na, maar wist niets. Zij was opgestaan, om in hare cabine dc voorbereidselen te treffen voor het ver trek In het salon van dc Rèmses, vol leven en bedrijvigheid, voelde ik een leemte om me been. Het vliegtuig daalde al meer en meer naar de aarde. Djerba, vijfhonderd meter onder ons, ver toonde zijn kleurige bloemenpracht. Wij vlogen in eenige seconden over de sin'ek van Adjirn, dio het eiland v*in het vaste land van Afrika scheidt. In de kleine ha ven sliep de-pitoresko vloot van barken voor de sponzenvangst, zeilscheepjes, fc- locken, Turksche roeibooten en kleine vaar tuigjes. Verderop, verscheen Hounmtsouk, de hoofdstad, die een verward schouwspel bood mot- haar steegjes, ongelijke pleineh, zijn Malthezer-huizcu in den vorm van forten, zooals in de Middeleeuwen, met fa milies en groepen, met zijn overwelfde markten, waar de rijkdommen van het eiland ten toon gespreid werden: kleeren van Djerba, met kleurschakeering, nog bloedendë sponzen, amphora's van gnella- la, met zuiver Grieksche inscripties. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 13