WAULS l&MHEEREN-BM! R.K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood Wit" UIT DE OMGEVING Zoo juist ontvangen STERILISEER FLESSOREÜ UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 17 ME! 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 'k Heb niet enkel goed gereedschap Noodig voor een karrewel Voor goed werk behoort er óók een Pijpje DOUU/E EGBERTS bij. U/aarom smaakt die pijp zoo lekker Héél hoog boven op het dak Nog al lógisch: wat.ik rook is „Hooge" kwaliteit tabak Cünge Doorenbos ECHTE FRIESCHE 20-50 CT. PER ONS verschaft U wolken, van genot. Brand in hotel PauJez te Den Haag. Vrijdagvond tusschen zes uur en half ze ven heeft in het bijgebouw van hotel Pau- lez aan het Korte Voorhout No. 2 te Den Haag een brand gewoed, die zich ernstig liet aanzien, doch die dank zij vooral het snelle optreden met alle beschikbare mid delen van het hotelpersoneel, aangevuld door de brandweer, tot één kamer is be perkt gebleven. De toedracht was als volgt: In de be doelde kamer, aan de voorzijde op de eer ste verdieping, deel uitmakende van een aantal vertrekken welke sinds meer dan tien jaren door de familie L. worden be woond, werd de inhoud van een asch- bakje geworpen in een papiermand. Klaar blijkelijk bevond zich daarbij nog een bran dend stukje sigaret of sigaar, want enkele seconden later was de papiermand één groot c vlam geworden, die zich onmiddel lijk voortplantte op de gordijnen en wand- bekleeding. Inmiddels was het hotelperso neel aan het blusschen getogen: tallooze emmers water werden in de vuurmassa ge- geledigd en al vrij spoedig werden de blus- schenden overwinnaar. De brandweer, die op het bericht van een hotelbrand onmiddellijk met twee motor spuiten (hoofdbureau en Eijswijkscheweg) was uitgerukt, zag daardoor haar taak ai zeer vergemakkelijkt; een kleine manoeuvre met de dito straal van de eerste spuit was voldoende öm ook de laatste resten van wat nog smeulde tot zwijgen te brengen. De kamer was aan ale zijden uitgeschroeid (plafondbeschildering, wand- en vloerbe- Icleeding zijn bedorven) en enkele meube len zijn verwoest of beschadigd, doch voor het overige is er, dank zij 't snelle optre den weinig schade toegebracht. DE ZAANSCHE SCHATGRAVERS. Nog twee dagen. Naar wij vernemen hebben de Duitsche schatgravers te Zaandam met den heer Pes een overeenkomst getroffen, waarbij deze zich verbindt de juiste plek, waar de fameuss schat moet liggen, aan te wijzen. Vrijdagmorgen is de boorinstalatlie der Burmereridsche firma verplaatst naar het vroegere terrein Ros. Volgens diens zeg gen zal men, indien twee man twee dagen arbeiden, den schat vinden. Op hoop van zegen. Aanslag op een veldwachter. De politie te Huizen heeft huiszoeking gedaan bij den ingezetene Molenaar. Deze Molenaar heeft een aanslag gepleegd op den veldwachter Marinus, doordat de veld wachter een vechtpartij nabij den Blari- cumschen tol heeft gescheiden. Daarbij heeft Molenaar den veldwachter aangeval len met een soort sabel. Het gevolg is, dat de veldwachter moest worden opgenomen in. de Majellastichting te Bussum. Mole naar is voortvluchtig en naar hem wordt met politiehonden een onderzoek ingesteld. De aanslag op den veldwachter was blijk baar een wraakneming in verband met een vroeger verbaal. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Wassenaarsche Slag op Maandag 19 Mei- van 1 uur to 14.30 uur wegns het schie ten met mitrailleurs. Het strand zal op Dinsdag 20, Woensdag 21,vDonderdag 22 en Vrijdag 23 Mei van 10 uur tot 18 u. onveilig zijn wegens het schie ten met geschut. De aandacht van het publiek wordt - er op gevestigd dat het strand niet eerder toegankelijk is alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aanduiden, zijn inge nomen. Wat Rood-Wit gedaan heeft en nog doen zal De E. K. Afchle trek-vereeniging „Rood- Wit" is langzamerhand aan velen welbe kend geworden. Bekend in Leiden en om geving o.a. door de zoo goed geslaagde Singelloop, welke bij de afgeloopen Sport week 1929 werd gehouden en die de aandacht van eiken sportman trok; bekend door haar wedstrijden en deelname aan wed strijden, door haar optochten enz. Ook buiten onze Sleutelstad is Eood-Wit in sportkringen bekend. Op wandelwedstrij den van Graaf Willem II uit Den Haag, A. V. A. C., Amsterdam, N. W. O. e. a. ontbrak Rood-Wit nimmer. Rood-Wit is nu aangesloten bij den Diocesaan Haarlemschen Athletiek Kring en beoefent dus de sport in Roomsch ver band. Bij de wedstrijden van A. C. E. te Hillegom was Rood-Wit vertegenwoordigd door haar Juniorenploeg .en met succes kwam zjj er vandaan. Kampioen Met flinke cijfers En te Nijmegen? De vierdaagsche afstandmarschen der N. B. L. O. is het grootste succes gewor den van Rood-Wit. Een flink aantal leden namen in verschillende groepen aan de marschen deel, nl. 3040 en 50 K..M per dag en allen zonder uitzondering hebben het vereischte aantal K.M. afgelegd. Allen werden getooid met. het officieele bondskruis, dat nog spieekt van de heer lijke sportieve dagen, .welke in Nijmegen zijn doorgebracht. Dit is een kleine greep uit het verléden, maar ook dit jaar is de zaak weer flink aangepakt. De maand Januari bracht ons alleen training op wandelsport-gebied en in-door- training. Aan athletiek op het veld of aan wedstrijden viel niet te denken, daar het winterseizoen zich daarvoor in 't geheel niet leent. In de maand Februari werd een avond gegeven over de 4-daagsche afstandma;»- schen met een causerie door den secretaris der N. B. v. L. O., Kapitein J. N. Breunese. Een groot succes werd deze avond wat ook leidde tot toename van het ledental. Maart en April bracht ons steeds dich ter bij het naderende athletiek-seizoen. Verschillende wedstrijden komen in zicht en daar wordt hard voor gewerkt, o. a. de wedstrijd met Wilskracht uit Alphen aan den Rijn. Een wedstrijd in Alphen en een te Lei den. Beschikbaar zijn een fraaie zilveren beker, welke de winnende ploeg tevens in eigendom ontvangt en nog eenige persoon lijke prijzen en medailles. Een goede daad heeft Rood-Wit gedaan door de Medische Sportkeuring voor haar leden, welke op wedstrijden of demon straties uitkomen, verplichtend te stel len. Veiligheid voor alles ook in de sport wereld. Het Bestuur werkt onvermoeid om Rood-Wit te maken tot een vereeniging, clie alle verwachtingen, ja, zelfs de stout ste zal overtreffen. Nog pas is er besloten een afd. Voetbal op te richten, of deze af deeling treedt reeds in werking; de ploegen zijn gereed en op 2en Pinksterdag spelen zij een friendly game tegen een „Leiden"-combi- natie. Ook met een juniorenelftal is men doende. Even half Juni vertrekken we weer naar Nijmegen om de 4-daagsche tot een goed einde te brengen met een nog grootere ploeg dan in 1929. De wandelafdeeling „De Antilope" had reeds een correcte training voorbereid, nu nog eenige marschen en we zijn gereed om een van de grootste ge beurtenissen pp sportgebied te gaan mee maken.- Terecht zeide kapitein Breunese dan ook in z'n causerie van Februari „Het im mer actieve Rood-Wit, dat als eenige Leid- sche Sportvereeniging in 1929 deelnam, mag in 1930 zeker niet ontbreken." Thans staan we voor de onderlinge wedstrijden en de viering van het tweede jaarfeest. Rood-Wit spreekt nog een woordje mee. We zijn in de Meimaand, het mooie weer lokt ons naar buiten. De spieren zijn soe pel en lenig van de afgeloopen indoor- training, wij zijn klaar om Zondag 18 Mei te beginnen met 10.000 M. voor s e- niores. Een attractie met geweldige spanning, te meer daar de recordhouder van het D. H. A. K.-record, Th. Stijnman, van de partij is. Dit is maar een enkel nummer, maar dan resten er nog de drie Rood-Wit sport- dagen op 1 Juni, 29 Juni en 6 JuTT. Op Zondag 1 Juni des namiddags te half drie op ons terrein Nieuwe Kanaal: Juniores A: 60 M., hoogspringen, speler- werpen. Juniores B: 80 M hoogspringen, speer werpen. Seniores: 100 M., verspringen, kogel- stooten. Zondag 29 Juni: Wedstrijden op ons terrein aan liet, Nieuwe Kanaal te half drie: Juniores A: 2.40 M., verspringen, hink- stapsprong, kogeïstooten. Juniores B: 3.20 M., verspringen, hink- stapsprong, kogeïstooten. Seniores: 200 M., 400 M., 5000 M., hoog springen, hinkstapsprong, discuswerpen, polsverspringen. Zondag, 6 Juli: Derde en laatste Rood-Wit Sportdag op het terrein Nieuwe Kanaal te half drie. Juniores A.: Duitsche driesprong, dis cuswerpen, stokrapen. Juniores B: 1000 M., Duitsche drie sprong, discuswerpen. Seniores: 800 M„ 3000 M., Duitsche drie sprong, polshoogspringen, speerwerpen. Tot zoover het- technisch gedeelte. Er rest nu nog iets betreffende het tweede jaarfeest. Op Zondag 1 Juni zal allereerst de. ker kelijke viering plaats hebben. Om 9 uur zal in de kapel van het gesticht „De Voor zienigheid." een H. Mis worden opgedra gen door ónzen Gjjêstélijk Adviseur Rec tor J. C. C. Groot, waarna zal volgen een feestelijk ontbijt in de zalen van de Zita- vereeniging, waarbij zullen aanzitten de leden en genoodigden. Js Middags, zooals gemeld, de eerste Rood-Wit sportdag en 's avonds een feestavond in de groote zaal van het .Concertgebouw „Cöncordia" aan de Steenstraat, waar een afwisselend pro gram de stemming er wel zal inhouden. Hierna natuurlijk het traditioneele ge zellig samenzijn met medewerking van Leide'n beste band. Dit beknopt overzicht moge nieuwe vrienden van de R. K. Athletiek- en Sport vereeniging „Rood Wit" hebben gemaakt. U allen noodieen wij uit bij de drie c/c- ficieele Rood-Wit-sportdagen (1 Juni, 29 Juni, 6 Juli) aanwezig te zijn op ons ter rein aan het Nieuwe Kanaal. P. J. VERHOEF, Seer. R. K. A. en S. V. „Rood-Wit". SASSENHEIM. HET ZWEMBAD. Zooals wij reeds hebben zal hedenmiddag om half drie de officieele opening van het Sassenheimsche Zwembad plaats hebben. De inrichting is gelegen aan de Willem Warnaarlaan in de mooie boschrijke omgeving van het Park ter Leede. De scheiding tusschen de twee aideelin- gen voor dames en keeren is van bijzon dere constructie en kan bij wedstrijden en demonstraties in elkaar geschoven worden om zoodoende de beschikking over de ge- heele lengte van het bassin te verkrijgen, pl.m. 100 M. Een lijn geeft de scheiding aan tusschen de beide gedeelten voor on- geoefene en geoefende zwemmers. De eer ste ruimte wordt verdeeld in het z.g. kik kerbad voor de kleine jongens en meisjes die de zwemkunst niet verstaan en daar naast bevindt zich een baan voor de on geoefende oudere zwemmers, met een diep te van plm. 1.5 M. De diepte van het voor de andere zwemmers bestemde gedeelte is ongeveer 3 Meter en hierbij zijn 2 spring planken aangebracht. In de dames- en heerenafdeeling teza men zijn *75 kleedkamertjes beschikbaar, gebouwd aan weerszijden van den ingang. Ze zijn gelegen op een verhoogd gedeelte, waarop bijzonder mooie besplantingen zijn aangebracht Een trapje voert vanaf de kleedkamertjes naar het om het bassin aangelegde tegelpad. Ook ter weerszijden van het bassin zijn plantsoenen aange bracht van rozenboompjes en daarachter rotspartijen. De geheele tuinaanleg waar aan veel zorg is besteed, geeft aan deze zweminrichting een zeer fraaie en voor name aanblik en de ontwerpers komt hier voor een bijzonder woord van lof toe. Het koepeltje is de doucho die plaats biedt aan vier personen. De watertoevoer voor deze douche vindt plaats uit het bas sin, zoodat de zwemmers, die verplicht zijn hiervan gebruik te maken, alvorens zich te water te begeven, niet aan tempe ratuurswisseling van het water zijn bloot gesteld. Rondom het bassin zijn op ver schillende plaatsen rustbanken aange bracht die het verblijf zeker ook zullen veraangenamen. Verder bevindt zich op het terrein een mooie ruime rijwielberg plaats, waar pl.m. 80 fietsen een plaatsje kunnen krijgen en die door een afdak van gegolfd asbestplaat tegen alle weersge steldheden zullen beschermd zijn. Voer den ingang is een cirkelvormig parkeer terrein voor automobielen aangebracht, in het midden waarvan zich ook een mooi plantsoen bevindt. Het blijkt wel dat de pl.m. 30.000 gul den, die aan den bouw en inrichting van onze zwemplaats zijn ten koste gelegd, niet nutteloos is besteed. Deze zwemin richting mag tot de fraaiste uit den om trek gerekend worden en het is te ver wachten dat zij veel tot de beoefening van deze sport zal bijdragen en onze ge meente binnenkort vele enthousiaste zwemmers onder haar inwoners zal tellen. Een abonnement geldig op alle uren van den dag kost voor het geheele seizoen 10 een abonnement geldig na 's middags 2 uur 8.en voor 's avonds na 6 uur 5. Voor meerdere personen uit eenzelfde huisgezin wordt belangrijke reductie ge geven. Ook worden knipkaarten en ruaand- kaarten beschikbaar gesteld, terwijl voor zwemonderricht 2.50 per seizoen moet worden betaald. ONZE BEKENDE 2Liter 29 3/.j Liter 24 Bi] eventueel springen wordt iedere fiesch vergoed. HAARL.STRAAT 130-136 HILLEGOM. Bloemententoonstelling. In den R. K. Volksbond duurt de Bloemententoonstel ling van „Eensgezindheid" nog voort. De expositie mag zich in de blijvende be langstelling van zeer vele vakgenooten verheugen. Thans zijn het de late Tulpen, die haar schoonheid in kleur en vorm laten bewon deren. Er bevinden zich 175 soorten, ter bezichtiging. Darwin-, Bizar-, Breeder- en Triumph-tulpen. De 3e wedstrijd, is aan gevangen, welke loopt over 92 op nummer gestelde soorten. Paard op hol. Gistermorgen reed de voerman J. Koppers met paard en dis selwagen in de Molenlaan. Tegelijkertijd kwam ook een vrachtauto van een Haar- lemsche Stoomwasscherij de laan inrijden. Naderbij gekomen schrok het paard van de auto, draaide met geweld om, trok de strengen stuk en sloeg op hol met gevolg, dat K. van den wagen werd geslingerd. Met hevige pijnen werd hij opgenomen en naar de Mariastichting te Haarlem over gebracht. H.et bleek dat hij een lichte schouderfractuur had. Het hollende paard is later gegrepen. Gemeenteraad, In de gisteravond gehouden vergade ring van den gemeenteraad is aan de ver- eenniging voor vreemdelingenverkeer voor het houden van 'n inlichtingenbureau een subsidie van 250 verleend. De vereeniging voor vreemdelingenver keer had een adres aan den raad gericht, waarin er op werd aangedrongen, te ver hoeden, dat het voormalige groote bad hotel tot een school wordt ingericht. In het belang van de badplaats dient de ge meente h. i. dit gebouw aan te koopen. B. en W. zullen hierover prae-a4vies uit brengen. Ondanks tal van ingekomen requesten en een afwijzend advies van een commissie ad hoe werd met 11 tegen 3 stemmen be sloten, de Kwakelbrug te Katwijk aan den Rijn af te breken. Voor versterking van het politieperso neel tijdens het badseizoen werd 1800 beschikbaar gesteld. Het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting 19301931 werd vastgesteld op 1.7 (v. j. 2). De ver moedelijke opbrengst bedraagt 170.000 met een belastbaar inkomen van totaal 3.900.000. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bastaardsatijnvlinder. Naar aanlei ding van het bericht van 1.1. Maandag over het veelvuldig voorkomen der nesten van den Bastaardsatijnvlinder in de duinen,' welke eigendom zijn van de Leidsche Duinwater Maatschappij en die welke on der toezicht staan van heb Departement van Oorlog, wordt ons bericht dat onder toezicht van den opziener derStaatsdui- nen, in beheer bij het Departement van Financiën, den heer J. Parlevliet, door eenige werklieden 190.000 nesten dezer vlinders zijn gevangen en vernietigd. KATWIJK AAN ZEE. Zwarte lijst. Door den caféhouder P. aan de Voorstraat is bij den inspecteur van politie verzocht een lijst te willen aanleggen van lastige bezoekers, zooals deze zeer gunstig in de gemeente IJmui- den werkt. Personalia. De heer Jer. Varkevisser, chef der Coöperatie „Helpt elkander" al hier, is benoemd tot chef bij de N.V. Tech nisch Bureau Senkingswerk te Amersfoort, ingaande 15 Juni a.s.' LISSE. Aanbesteding. B. en W. dezer ge meente hebben aanbesteed het maken van een rioleering in de Nassaustraat al hier. Ingeschreven werd door: de frima A- Schoorl te Haarlem voor een bedrag van 2360.en door den heer J. Potman, al hier, voor een bedrag van 2525.—. Het werk is gegund aan de firma A. Schoorl, voornoemd. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE STAKING. De geestelijkheid verzoekt om bemiddeling. Naar wij vernemen werd door den De ken benevens de gezamenlijke predikanten aan den burgemeester het dringend ver zoek gericht zich beschikbaar te stellen zijn bemiddeling te verleenen tusschen de bei de partijen, opdat aan dit zoowel voor hei- sociale als geestelijke leven zoo ingrijpen de conflict zoo spoedig mogelijk een einde moge komen. Van dit schrijven werd mededeeling gedaan zoowel aan de firma Oosthoek als aan de stakingsleiding, Pie ter Bothstraat 8 Den Haag. e Winkelweek. Einde September wordt een winkelweek georganiseerd waaivan de nadere bijzon derheden tijdig zullen worden bekend ge maakt. Leden der Winkelcommissie zijn de heeren: D. Raaphorst Jr., Ie voorzitter; C. J. Ponsioen, 2e voorzitter; J. B. v. Hal- deren, secretaris; A. D. van Vliet, pen ningmeester; F. Schmal, Joh. v. Meijen en H. Laros. Hanze. Gisteravond had in de St.-Jo- sephzaal een algemeene ledenvergadering plaats der Hanze. De bijeenkomst werd met een kort woord dooi' den voorzitter ge opend. Daarna werden op gebruikelijke wijze een achttal nieuwe leden geïnstal leerd. Punt 4 en 5 bevatte een bespreking aangaande de voordeelen der collectieve brandverzekering en wenschen betreffende het werktijdenbesluit. De secretaris der Santos-commissie bracht verslag uit over 1929 aangaande werkzaamheden door de commissie ver richt o.a. bleek hierut dat uit de 80 com missies Alphen de zesde plaats innam. Het verslag besloot met een opwekking om het fonds blijvend te steunen. De aanstaande winkelweek vormde ëen punt van langdurige bespreking. Enkele aanwezigen wilde deze doen plaats hebben einde September, anderen daarentegen in de week van St.-Nicolaas. De voorzitter zegt toe de diverse voorstellen met het be stuur der zustervereniging te zullen be spreken. Spr. deelt tevens mede, dat beslo ten is ditmaal geen etalagewedstrijd te or- ganiseeren, maar daarvoor in de plaats een andere attractie te stellen. Bij de rondvraag weze vele aanwezigen op de hooge tarieven van stroomlevering voor licht en kracht in deze gemeente. Al gemeen werd aangedrongen op een spe ciaal tarief ten behoeve van den winkei- stand. Een der leden stelde daarom voor een verzoek aangaande deze kwestie aan den Raad te richten. Het bestuur za-1 het voorstel in de beide commissies bespre ken. Een der aanwezigen informeerde naar de m-ogelijkheid, of er wel eens in de rich ting is gewerkt, om de inwoners te wijzen op de moreele plicht, hun inkoop en te doen in de plaats hunner inwoning, welke vraag ontkennend werd beantwoord. Het bestuur zal hieraan evenwel zijn volle aan dacht wijden, hl adat de voorzitter nog me dedeeling had gedaan van de dezer dagen alhier opgerichte Middenstands-Oentrale, volgde met een kort slotwoord door den voorzitter op gebruikelijke wijze sluiting der bijeenkomst. Begin van brand. Gistermiddag ont stond een begin van brand ten huize van de H. in de Raadhuisstraat. Al spoedig kwam men tot de ontdekking, dat de brand was ontstaan op den zolder. Omwonenden trachtten met emmers water het vuur te blusschen, wat hun vrij spoedig gelukte. Met een straal op de waterleiding was ten slotte het pleit weldra' gewonnen. De oor zaak is onbekend. Gunning. Naar wij vernemen is de le vering van dc benoodigde smidswerken voor de beschoeiing van den weg Alphen Boskoop opgedragen aan gebrs. Haver kamp, alhier. Scheepsbouw, Gistermiddag had op het Noordzee-kanaal de proeftocht plaats met een door de firma A. Pannevis te Al phen aan den Rijn gebouwde motor-, sleep en brandbluschboot, lang 16.50 M. De behaalde yaarsnelheid bedroeg pl.m. 16 K.M. per uur. De boot is uitgerust met een 80 P.Iv.-motor, welke motor tevens een brandblusch en bergingspomp aandrijft. Zaterdag '17 Mei zal de boot per s.s. „Sing- kapore" naar Ned. Indië worden ver scheept. Gevonden voorwerpen. Een belasting - plaaatje in étui, een duimstok, drie nieuwe vloerkleedjes, een portemonnaie met in houd. KOUDEKERK. Hinderwet. Door B. en W. dezer ge meente is aan de Sinclair Petroleum Com pany s.a. kantoor Hofweg No. 7 's-Graven- hage, vergunning verleend tot oprichting van een ondergrondsche benzinebewaar- plaats met een zelf registreerende benzine pomp, op het perceel van W. Geerlof in de Hoogewaard, alhier. Gunning. Door B. en W. dezer' ge meente is aan de laatgste inschrijvers de j gebrs. Woudenberg te Ameide gegund het j bestraten van den Lagen Rijndijk vanaf de j wed. van Leeuwen en Boer tot den de brug j over de Lagewaardsche Wetering aan dc I Oostelijke grens der gemeente, voor /199U.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10