VRIJDAG 16 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN TER AAR Dinsdagmorgen kwam de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemeente- huize, den voormiddag» 10 uur. Voorzitter: do burgemeester, Jhr. K. W. L. de Munilt. De voorz. opent de vergadering met gebed. Een nieuw Raadslid. Vooraleer de notulen worden gelezen, wordt er door den voorz. een commissie benoemd van drie heoren, rU. Hoogor- vorst, Apeldoorn en v. d. Geest, voor hot onderzoeken van do geloofsbrieven van het nieuwbenoemd Raadslid, den heer v. d. Weijden. De heer v. d. Geest rapporteerde, dat de. geloofnbrieven fn orde zijn. Do voorz. stelt nu voor orw don hoor v. <1. Wenden tee te laten oli lid van den Raad, waartoe besloten wordt. Na de be lediging spreekt de Voorz. hot nieuwe lid toe, do hoop uitende, dat hij de bolangen van de GomconLc moge bohartigen als zijn voorganger, do zeer geziene heer H. Vis, die uit do gomeento vertrokken is, cn zich la Noordwijk is gaan vestigen. De hoer v. <1. Weijden hoopt zooveel in zijn vermogen ligt do bolangen van de Gemeente te behartigen. Een nieuwe wothouder. Bonooming Wothouder (vacature H. Vis). Er werdén uitgebracht bij êêsttt stemming: v. d. Geost stenimon, .3 blan co stommen, v. d. Weijden 1 stem en Hol- sohor 1 stom. Do hoer v. d. Gcost had de volstrekte meerderheid. Dc voorz. vraagt, of do heer v. d. Gootil zijn benoeming uunnoemt als Wothouder. Do heer v. d. Geost nam zijn benoeming Dc voorz. wuuHohtc den hoor v. d. Goost geluk, hoopto in dezolfdo harmonie met hom Bunion to werken als rnet don vorigon wethouder, tot heil van de gemoonte Ter- Aar. Do heer v. U. GookI word door ai de le den gefeliciteerd en dankte hou, voor het vertrouwen in honi gestold, fcipr. hoopte de taak als Wethouder, ook als Wethouder te vervullen. Do secretaris, de hoer J. Hoogonboom las do notulen van do vorige vergadering, welke wordon goedgekeurd en vastge steld. Geen lichtpunten gratis meer. Punt 4. Voorstel van B. on W. tot wijzi ging verordening regelende do voorwaar den, werkzaamheden en lovornnties ten behoevo van do verbruikers van electrici- teit. De voorz. leest do wijziging voor, dat wanneer tnon een njouw woonhuis bouwt niet moor twee lichtpunten gratis krijgt van de gemeente, on ook degene die nog geon verbruikers zijn van eloctrioiteit en wel oen huis hebben, krijgen ook geen twee lichtpunten van de gemeente. Indien hot oloetrisch net niet voorbij de huizen loopt, moet hot net uitgobreid worden en men heeft daar oen huis staan, dan krijgt men wal fcweo lichtpunten. De heer Kammeraat kan zich er niet mee veroenigen. Hpr. zegt, dat zij, die een nieuw huis bouwen langs het net, nog niet eerder in dc gelegenheid zijn gewoost, om van de hvoo lichtpunten gebruik te ma ken, wel degenen die er aJ een huis had den staan, .Spr, vindt het onbillijk. De hoor Kroon vindt het billijk. Toon de aanlog van clectriciteit kwum, heeft eenieder eraan helpen beteion, ook do kleine man. Toon kostte het per kilowat 30 cent, en nu al veel minder. Toon dacht men wij zullon 2 lichtpunten cadenux ge ven, om het bedrijf op to bouwon.'Maar dit motief is nu vorvallon. En verder, zegt spr., degene die eon nieuw huis bouwt lean toch zeker ook wel 2 lichtpunten be telen. De heer Kammeraat zegt: hoo moor klanten wij krijgen, hoo beter voor het bedrijf. Daarom moeten wij alles in do hand werken. Sprokor zegt het Eloctrisch Bedrijf is zaken doen. Spr. kan zich niot tnet de verordening vereonigon. Hot voor stel word in stemming gebracht on aan- gonomon mot 101 stem (togen do heer K animo raat). Ingekomen stukkon. Een schrijven van den heer Vis, dat hij bedankt als lid van den Raad. Voorts eonigc besluiten uil de vorige vergadering, welke zijn goedgekeurd door God. Stelen. Een schrijven van de A. R. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" voor vorla- ging of andere regeling van hot aftrekkon \an het bedrag voor levensonderhoud. De voorz. zegt, dat B. en W. adviseoren op practisehe gronden, daar nu toch alles al is vastgesteld, op heL adres niet in te gaan. Aldus werd besloton. Klokkeluidon. Een schrijvon van den klokkenluider, den hoer Truer, om zijn salaris te verhoo- gen. Hij zegt dat het veel te kort is. 60.— per jaar mot aftrok van pensioen-bijdrage. De voorz. zegt dat B. en W. adviseoren dit te brengen op 75. Do hoer Kammeraat is niot voor vcr- hoogen; wel zou hij gaarne willen, dat Treur geen pensioensbijdrage had te beta len, maar de Voorz. zegd dat dit niet kan. Er werd besloten het bedrag tc brengen op 75.—. Een schrijven van den Rijkskeurings veearts, dat do heer S. van Zuiden sinds 9 Mol niet meer in dienst is. De Rand vorloendo he' ontslag. Een schrijven van do Ghr. Nat. Sohool, om goedkeuring voor aanschaffing van leermiddelen. Do voorz. zegt, dut B. en W. vergaderd hebben met hot Schoolbestuur, waar too bordo word gebracht door hot Hoofd van de School, dat er te weinig leermiddelen zijn. De voorz. zegt, dat er voor aanschaf fing noodig Ls 128.28, wolk bedrag zoo nauwkeurig mogelijk is gonomen. Er werd besloten tot aanschaffing. Zelfs voor de koeien is het te vuil. Een schrijven van don Polder Blokland, nl. dat er een wanhopige toestand heerscht mot het water in dien polder, dat ver oorzaakt wordt door 2 Zuivelfabrieken daar ter plaatse, die vernchillendo afval producten in do «looten laten loopen. De voorz. vraagt: waar moeten zij dit dan anders laten. Hierover werd door verschillendo leden gediscussieerd. Do hoer Kammeraat vindt dat aan do weinige industrie, die wij nog in Ter-Aar hebben, gcori moeilijkheden in den weg gelegd moeten worden. Spr. zou willen, dat B. en W. de/.e aangelegenheid eens nader onderzoeken. De heer Kroon zegt, dat hot water to taal niot te gebruiken is, niet een» voor het vee, wat door den heer v. Vliet wordt beaamd. Besloten word dit schrijven terug te zonden naar B. on tV. voor nador advies. Een schrijven van hot R. IC. Schoolbe stuur te Langeraar met vorzook om 12 niouwe schoolbanken. De voorz. ligt dit verzoek nader toe cn zegt, dat de school momenteel met 0 kan volstaan, maar over een paar maanden zullen er 12 noodig zijn. Besloten wordt do2o aanvrage van 12 banken goed to keuren. Punt 5. Voorstel van B. en W. tot hot auiibrengen van verlichting nabij de Kerk- plank to Langoraar en do plank bij 0. van Dam op het Kerkpad. Dwaallichten. Dc voorz. hoeft een onderhoud gehad met den heer Bergsma hieromtrent. Het was mogelijk 's nachts die 2 lichtpunten te laton brandern De heer Kroon h or niet voor om daar lichtpunten te plaatsen. Hij zegt, men wordt door de lichten in het donker op zoo'n kronkelend pad misleid in plaats van geleidt. Vervolgens gaan wij de moge lijkheid schoppen, indien wij dit toestem men, dat in den volgendon Raad nog meer aan wagen zullen komen. Spr. zegt: er zijn meer gevaarlijke plaatsen dan op het Kerkpad. De heer Hölseher zegt, dat het op het Kerkpad zeer gevaarlijk is, vooral met de twee draaiplanken. Spr. is voor verlichting wat door don heor Hoogervorst wordt on dersteund. De heor v. d. Hoorn zegt, dat verschillende personen daar bij do plan kon to water geraken. Do heer v. Vliet merkt op, dat de Gemeente het niet mag nalaten, als hot gevaar oplevert. Met al- gemeeno stommen werd besloton twee liohtpunten te plaatsen. Geen electrlcitoit in den Schilkerpolder. Punt 6. Advies B. en W. met betrekking tot adressen om uitbreiding Van het elec- trisch net en aansluiting aun het net. Eon schrijven van de inwoners van den Schilkerpolder om aansluiting uan het olectriciteitsnet. Do voorz. zegt, dat dit schrijven besproken is met B. en W. en de lichtcommissie cn deze adviseeren er niet op in te gaan vanwege de hooge kos ten. De Raad vereenigde zich mot dit ad vies. Vervolgens een schrijven van den hoer M. van Ejjk om aansluiting aan het ofec- triciteitsnet. Ook dit verzoek wordt afge wezen. Punt 9. Wijziging Algomoene Politiever ordening in verband mot de Radiodistri butie. Er werd een artikel gewijzigd in verband met de Radiodistributie o. a. dat men goon draden over den weg mag span nen en geen palen in den grond mag slaan langs don weg. Deze wijziging werd goedgekeurd. Dure honden. Punt 10. Vaststelling Kohier Hondbnbe- lasting. Do voorz. doet voorlezing van het kohier; er zijn 52 honden in de lo klasse, 52 in da 2e on 10 in do derdo klasse, in to taal een belastbare opbrengst van 788. Dc hoor Hoogervorsl betreurt het nog maals, dat de mensehen die hun arbeid verrichten met behulp van trokhonden, daarvoor tooh belasting moeten batalen. De voorz. zegt, dat dit in de volgende Raadszitting behandeld zal worden. Dit jaar kan het niet moor. Tot vaststelling werd met algemeene stemmen besloten. Rondvraag. De heer Kammeraat hoeft gehoord, dat er een andere doodgraver is benoemd; hij vraagt of deze benoeming gedaan mag worden door B. en W. De voorz. antwoord de bevestigend. De heer Kroon wilde even vergaderen in Comité-Generaal, welk voorstel word gesteund door de heeren Kammeraat en Van Vliet. Besloten werd na de zitting in geheime vergadering te gaan. Do heor Apeldoorn zegt dat er hier zoo geklaagd wordt over hot publiek op do be graafplaats als iemand begraven wordt. Hij hooft in Utrecht gezien, dat men met een offerbus aan den ingang staat:" dan komen er veel minder op het kerkhof. De heor van Vliet vindt dit niet de juis te weg, en do gehoele Raad steunde het gosprokene van den heer v. Vliet. Do heer Valontijn zou gaarne zien, dat er gekeken werd naar de kleine brug, dio eenigen tijd geledon was opgehaald iu den nacht. Spr. vindt dit uiterst gevaarlijk. De Voorz. zegt, dat er een schrijven znl ge zonden worden naar het bestuur van dien polder. De heor v. d. Weijden vroeg, hoever het met de waterleidjngplanuen staat. De voorz. antwoordde, dat deze heel ver ge vorderd zijn. Hierna sloot do voorz. de vergadering en dn Baad ging in geheime zifting. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden waren aanwezig. Na opening en vaststelling der notulen krijgt do heer Beijcn vergunning om aan het eind der vergadering vragen te stel len over zaken betreffende de volksge zondheid on betreffende dc lichtcommis sie. Evonzoo de heer C. B. Batelaan over zaken betreffende dc autobusdiensten en de heer A. de Vos betreffende het ver- koer. Discussie ontslaat over een adres van do Nat. Oommi ue v. Alcoholbestrijding, die wijst op dc mogelijkheid tot inkrimping van het aantal vergunningen enz. B. en W. adviseeren afwijzend. De heer Oldemans is er voor om geen nieuwe vergunningen meer te verf trekken, maar trekt zijn voor stel in als medegedeeld wordt dat or 13 vergunningen zijn, terwijl het maximum al is vastgesteld op 10. Stofplaag. Evenzoo afwijzend adviseeren B. en W. op oen adres van de bewoners der Wilhcl- ïninastraat om maatregelen tegen de stof plaag, omdat deze weg is gcasphalteord on nog niet getcofd. Do heer Oldemans vraagt regelmatig wegnemen van het losse stof. Do heer C. B. Butelaan acht dage lijks besproeien on wognomon van hot stof heel goed mogelijk. Do voorzitter, dio eerst ais argument aanvoerde, dal do wog van de Straatweg Mij. GoudaBodegraven was en dus niet van dc gomoente, opperde later het be zwaar dat er dan ook andere straten zou den gaan klagen over sipfLast en dat er dan wol oen sproei waged zou mooten wor den aangeschaft. Tenslotte meende hij dat er mooilijkheden konden rijzen met de Mij., dio den weg zoo mooi in orde heeft gemaakt en dat noodzaak, van aanlog was dat hot losse stof werd ingereden, terwijl hij bovendien voor een met-afgewerkten weg sproeien niet gewensoht achtte. Bo vendien zal zoo 6poedig mogelijk bij warm weer geteerd worden. Afgewezen' wordt tenslotte dit verzoek. Evenzoo wordt afgewezen een verzoek van den Alg. Nederl. Politiebond om 5 subsidie voor een ontwikkelingscursus. B. en W. hebben geen bezwaar tegen het be drag, maar er zijn veel meer scholen en oursussen, die subsidie vragen en dat ligt op particulier terrein. Eon klacht, die niet gesteund werd. Do heer Oldemans klaagt over het Bo- dengravensoh politiecorps dat niet weet hoe de wet moet worden uitgevoerd. Alles moet gedaan worden om hen op hooger ontwikkelingspeil te brongen. Zij moeten op hooger niveau staan, dan hot gemiddel de. Spr. hoorde veel klachten en ondervond ook zelf meer dan eens een ongepaste be handeling. Alleen de hoer Boijen steunde het voor stel Oldemans, echter los van do toelich ting. De Ohr. School in de Meije krijgt over- eenki istig haar verzoek 131.80 voor uitbreiding. Zwem-onderricht. Lange discussies worden gehouden over het bekende adres van den Nederlaud- schen Zwembond. B. en W. hebben het hoofd der school om advies gevraagd en deze adviseerde gunstig over 't opnemen van zwemonderwijs in het leerplan. Ech ter bleven B. en W. daartegen. De heer Oldemans neemt dat heel kwalijk. B. en W. willen den Raad hun meening opdrin gen, de Raad zal wel weer volgen enz. Echter bleek dit in den loop der discus sies onjuist. Eerst verdedigen de heeren Oldeman cn de Mars het zwemonderricht als onderdeel van het leerplan. Dan komt echter weth. v. d. Marei verklaren dat hij er wel voor is, wanneer het op Woensdag en Zaterdagmiddag kon gebeuren en niet tijdons de schooluren. Daar sluit zich de heer Baan Batelaan bij aan, die sterk voor zwemonderricht is. doch buiten de schooluren. Dc heer Oldemans verklaart nu daarmee in te steramen. Buiten de schooluren is ook wel goed De voorzitter verklaart dan dat dit ook het standpunt van B. en W. is. Tenslotte bleken dus de beido partijen ongeveer hetzelfde te be doelen. Bijna was dan ook de zaak be klonken en zou het adres worden afgewe zen en een regeling buiten de schooluren worden bezien, toen de heeren Beijen en Mars aanhouding voorste'den. Zij meenden dat als de onderwijzers tegen een rege ling binnen het leerplan geen bezwaar had den, die toch nog wel eens bezien kon wor den. Dat geschiedde toen dan maar, zoo dat we een volgende maal het zwemonder richt voortzetten. De politieverordening wordt overeen komstig eon verzoek van de Holl. Mij. van Landbouw aangevuld met een bepa ling op het laten loopen van pluimvee op land van een ander dan de eigenaar. Wij zigingen in de verordening op het beheer van het electrisoh bedrijf worden aange nomen. Nog geen belastlngverhooging. Het vermenigvuldigingscijfer wordt vastgesteld op 1.—. De opbrengst wordt dan geraamd op 81.000.— terwijl 92.000 noodig is. De ongunstige vooruitzichten voor den landbouw en den kaashandel zijn daarvan do oorzaak. Men durft echter handhaven omdat in 1931 tooh de nieuwe regeling komt en het mogelijk ia van 1029 een bedrag van 15.000.op 1930 over te schrij'ven. Volgens een door B. en W. voorgelegde aanbevoling worden de leden van de ver- sohillende stcmbureaux samengesteld. De heer Oldomans voelde zich weer gedron gen tot protest. Op de lijst der leden komt nl. thans voor hot eerst eon S. D. A. P. lid voor, doch bij de plaats vervangende leden geen enkele. Spr. hekelt dat en noemt onkele namen. Op voorstel van den heer Baan Batelaan wordt nu onder de plaatsvervangende leden van district 3 benoemd de heer M. Lugtenburg. Het ko hier van do rioolbelasting wordt volgens de voorstellen vastgesteld. Een woning voor den slachthuisknecht. B. cn W. stellen voor op hot slaehthuis- tcrrcin een woning te bouwen voor den slachthuisknecht. Deze zal daarvoor 4 huur opbrengen en het Rijk zal voor een aan te bouwen lokaal voor de commiezen, waarvoor het bestaande te klein is, allicht de vergoeding van 100.— wel verhoo- geu. De bouwsom zal waarschijnlijk ge vonden kunnen worden uit de winst over 1930, dio vrij aanzienlijk belooft tc wor den. Dc heer Jongeneel is het rnet dit •laatste niet eens. Hij meende dat aanvan kelijk het plan bestond die som gedeelte lijk op 1929 en 1930 to doen drukken. Als dit jaar tegenvalt is het geld er niet. Wet houder Batelaan berekent echter dat er in 1929 ongeveer 4000.is verdiend, ter wijl er dit jaar nu al 4300.meer werd ontvangen dan in het voorjaar 1929. Dc heer Oldemans bepleit vrij wonen voor don knecht, maar trekt zijn voorstel in als gezegd wordt dal een bepaling dien aangaande reeds is opgenomen in de in structie, terwijl or met het loon op huur van een huis is gerekend. De man gaat financieel vooruit en krijgt een boter huis. Het voorstel wordt nu aangenomen. Besloten wordt aan oen ev. te benoemen chef-veldwachter oen vergoeding te geven van 250.— boven het gewone salaris van een politieagent. De voorzitter acht uitbrei ding van het corps overbodig. Echter wel wenscht hij aanstelling van epn chef-veld wachter voor een betere verdeeling van het werk. De heer Oldemans sluit zich hierbij aan. Hij acht verbetering van het politiccorps dringend noodig en huldigt den persoon van den vertrokken veldwachter Diepenbroek, die steeds neutraal tegen over de partijen stond. Stank. Tenslotte volgen de verschillende vra gen. De heer Beijon klaagt over stank in de omgeving van het slachthuis, over een gedempten sloot in Oud-Bodegraven, over drijvend vuil in de Goudsche Vaart, over de noodzakelijkheid dat de vuilnisbelt gaat verdwijnen, die de uitbreiding der gemeente tegenhoudt en tenslotte o\cr bet doodgaan van visch in den Rijn. De voorzitter antwoordt o.a. dat de stank met komt van het Slachthuis maar van de óud- Bodengravensche Vaart, onder Zwammer- dam, waar alle riolen op uitloopen. B. en W. hebben aan Zwammerdam al voor waarden overgelegd tot aansluiting van deze perceelen aan de Bodengravenschc rioleering. De vuilnisbelt moet 1 September a.s. weg zijn, maar er is geon plaats te vinden. Reeds is onderhandeld met Nieuwkoop ovor vuilafvoer naar die gemeente. De sterfte onder de visschen wijt spr. aan de baggermaohine, waardoor veel ongerech- tigs boven komt dat het water verontrei nigt. De bevoegdheid van de Lichtcommissie. Tenslotte vraagt de heer Beijen waarom in een belangrijk geval over doortrekking van de electrische kabel enz de lichtcom missie niet is gehoord. Ditmaal antwoordt wethouder v. d. Marei. Diens antwoord komt ongeveer hierop neev. Reeds sinds de oprichting van het bedrijf bestaat de comnlissie uit dezelfde heeren, die er heel veel krachten voor hebben gegeven. Bur gemeester le Coultre was daax indertijd dan ook zeer mee ingenomen. Onder me dewerking van B. en W. dreef de comm. ket geheelo beheer. Dut was gegrond in derdaad op de oude verordening, die tot nu toe geldt en waarvoor juist heden een andere is aangenomen. De comm. regelde alles van het bedrijf, hield toezicht op de geldmiddelen* diende alle voorsteüeu in enz. Nadien is er echter gezogd dat de comm. haar boekje te buiten ging en al leen advies behoorde te geven, wanneer dat gevraagd werd. Dat if zoo doorgegaan Vroeger werden alle bestellingen bijv. op last van de commissie uitgevoerd. Thans weet zoowel do commissie- als B. en W. van niets meor. De commissie is tot een Gewone adviescommissie geworden. Spr. betreurt dat en aoht de vroegere toestand veel meer in het belang van het bedrijf. De heer Beijen dankt voor de inlichtingen en sluit zich gaarne bij den wensch van den wethouder, dat de vroegere toestand zal terugkeeren, aan. Nadat nog do heer Baan Batelaan ge vraagd heeft naar het resultaat der on derhandelingen over de tarieven der auto- busdiensten, wa-arover dc voorzitter nog weinig kon me ledeelen en de heer de Vos aangedrongen heeft op handhaving van de max. snelheid in de kom der gemeente, wordt de vergadering gesloten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 17 Mei. (Uitsl. KRO.-uitzendingJ. Huizen. 1875 M. 8.159,30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.01—12.15 Politieker. 12.151,5 Concert. KRO-Trio. I.152.00 Gramofoonpl. 2.002.30 Kinderuurtje. 2.304.00 Ofücieele Academialc Herdenking van het 15e eeuwfeest van Augustinus' dood. vanuit de aula der universiteit te Leiden. Spr. Prof. Dr. Steffes uit Munster. Onderwerp: „Die geistige Welt Augustinus und ihr'c Bedeutung für die Gegenwart". 4.004.40 Gramofoonpl. 4.405.00 Zwemles door S. P. J. Borsten. 5.006.00 Gramofoonpl. 6.016.15 Max K. Gerisch. Onderwerp: Duitschland als toeristenland". 6.156.55 Gramofoonpl. 6.55—7.15 Journal. Weekoverzicht. 7.157.45 H. Assmann: „Hoe de brand ont stond". 7.45-8.00 Politieber. 8.018.30 Gramofoonpl. 8.3011.30 Concert. KRO-salon-orkest. Trio Hofmann. Na 9.30: Volkenbondsdag: rede door Th. F. M. Schaepman. II.3012.00 Gramofoonpl 12.00 Tijdsein. Hilversum. Na 1 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.002.30 Modepraatje door mevr. do Leeuw —van Rees. 2.304.30 Aansl. van het Tuschinski Theater tc Amsterdam. 4.305.00 Sportpraalje door H, Hollander 5.005.30 Gezondheidshalfuurtje. 5.306.00 Gramofoonpl. 6.00 Tijdsein. Daarna: Concert. Omroepor kest. Heran Leydensdorff (viool). 7.458.00 Gramofoonpl. 8.00 VARA-uitzending. Daventry, 1554.4 M 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. I.202.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. Orkest en mannenkwartet. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Sportber. 7.05 Viool-recital door E. Kersey. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 „Dorothy". Opera in 3 bedrijven. Mu ziek van Alfred Cellier. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.00 Vaudeville. II.0512.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s". 1725 M. 12,50—2.20 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.20 Concert. 9.05 „Comedie" van Tristan Bernard. 9.50 Concert. Trio en solisten. L a n g e n b e i g, 473 M 7.257.50 Gramofoonpl. 7,508.50 Orkestconcert. 10.3511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25—2.50 Orkestconcert. 5.506.50 Gramofoonpl. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 dans muziek. 12.201.20 Gramofoonpl. Brussel, 508,5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Kalundborg, 1153 M. I.051.35 Gramofoonpl. 3.505.50 Concert. Orkest en zang. 8.209.20 Concert. Trio: mandoline mando- la en luit; declamatie. 9.209.40 Liederen-voordracht. 10.2011.20 Orkestconcert. II.2012,35 Dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M 6.502.20 Lezingen. 2.202.50 Gramofoonpl. 2.504.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Groteskenvan David Luschnat. 8.50 „Wie der Schnabel gewachsen ist" Or kest, mannenkwartet en solisten. Daarna tot 12.50: Dansmuziek. F.n dan wil je wel zoo vriendelijk zijn, meisje, om een volgende keer inkoopen te •Joen met een wit mutsje op en een schort Nou mevrouw, heel graag. Ze zagen me nou aJ voor een familielid aan en daar ben ik r.iks op gesteld.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10