MAANDAG 5 MEI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. HET NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN BELGIE OP 18 MEI A.S. Het elftal van heden gehandhaafd. De Technische Commissie van den K. N. V. B. beeft gisteravond besloten, de samen- etelling van het Nedcrlandsch Elftal, dat op 18 Mei a.s. te Antwerpen in den voet- bal wedstrijd tegen België zal uit komen, onveranderd te laten. Hetzelfde elftal, dat dus gistermiddag in het Amsterdamsche Stadion tegen België gespeeld heeft, zal dus over veertien dagen te Antwerpen spe len. Ook de reserves blijven dezelfden. 0—2. Van den aftrap gaat het Hollandsche aanvalsquintefc er vandoor sn Voormolen scoort met een fraai schot tegen (12). De Belgen zijn iets in de meerderheid. Wan neer Davidts een hard schol op doel loet, werkt Boumans tot corner, die, goed geno men, door van Beeck wordt overgekopt. Wanneer er twintig mnuten gespeeld zijn, schiet Davidts hoog op doel, het lo der ketst van den binnenkant der paal weer in het veld terug. Scheidsrechter van Gestel kent dit punt terecht toe (18). In een periode van Belgische meerder heid maakt Kapelle nummer vier (1—4). Met dezen stand komt de rust. De tweede helft. NEDERLAND GAAT NIET NAAR MONTEVIDEO DE BUITENGEWONE BONDS- VERGADERING VAN DEN K. N. V. B. Zaterdagavond werd in een der zalen van café-restaurant „Parkzicht" te Am sterdam de buitengewone bondsvergade ring gehouden van den Koninklijken Ne- derlandschen Voetbalbond met als eenig punt op de agenda: Het eventueel deel nemen aan het wereldtournooi te Monte video. Reeds was zooals bekend, in een vorige vergadering op advies der financieeie com missie besloten niet deel te nemen waar na door den heer Bueru, gezant van Uru guay, een nader voorstel in uitzicht was gesteld. De voorzitter van den K. N. V. B., ir. H. W. Kips heette in zijn openingswoord alle aanwezigen welkom en memoreerde in korte trekken de gebeurtenissen, welke met betrekking tol de wereldkampioen schappen hebben plaats gevonden Hierna werden de algemecne besprekingen ge opend. De heer Grootmeyer verklaarde zich tegenstander van deelneming, daar hy het in strijd acht met he* amateurisme dat door den bond wordt hoog gehouden. Bo vendien vreest hij dat wanneer vergoeding van loonderving aan spelers voor een der gelijke toer wordt gegeven, deze ook door de vereenigingen kan worden gevraagd in de naaste toekomst. Voorts acht 6pr. het onjuist dat Nederland een verplichting zou hebben om naar Montevideo te gaan in verband met de in 1928 te Amsterdam gehouden Olympische Spelen. Pfij acht het optreden van den heer Buero onjuist en wees er op, dat de duizenden guldens op oen andere en betere manier kunnen wor den besteed dan voor een tour naar Mon tevideo. De heer Sajet zeide, dat er geen be hoefte bestaat aan een wereld voetbal kampioenschap, te wijl hij het motief als zou deelnemen een nationaal belang zy'n, twijfelachtig roemde. Ook uit ethische overwegingen was spr. tegen het uitzenden van een ploeg. De heer Kalma verklaarde zich oen voorstander van deolneming; spr. wijst er op, dat de zelfde bezwaren, die nu naar voren worden gebracht ook bij de Olym pische Spelen gelden. De heer Ka'ma achtte de kwestie niet van principieel be lang, doch wel meende hij, dat de prac- tische mogelijkheid om te gaan terdege moest worden overwugen. De heer Dirkzwager bracht naar voren, dat de kosten die Uruguay nu voor ons wil betalen, later aan dat land zouden kunnen worden terugbetaald door Uru guay uit te noodigen naar Nederland te komen en hier 3 of 4 wedstrijden te spe len waarvan de opbrengst geheel voor dat land zou zyn. De heer Lamey noemde de onderhan delingen, die tusschen het bestuur en den heer Buero zijn gevoerd „gesjacher" en vindt de houding die aangenomen wordt onwaardig. Nadat de heeren Schroder en Burgwal zich tegen deelneming hadden uitgespro ken zette de heer K. J. Lotsv nog eens uitvoerig de bezwaren tegen een dergolij- AFDEELING V. Promotie-oompetitie tweede klasse. H. 8. O.—W. V. V. 4—0 Eerste klasse. FrieslandG. V. A. V. 4r—4 Om den N. V. B.-beker. Tusschenronde. Robur et VelocitasPicus 14 N. E. C.Juliana 10 ZeelandiaD. E. 0. 5—5 AjaxP. E. C. 1-0 R. K. FEDERATIE. Overzicht In den strijd om bet kampioenschap der Federatie werd voor de Zuidelijke voor-' ronde door R. K. T. V. V. opnieuw gewon nen. Caesar werd gisteren met niet min- dor dan 62 in Tilburg goklopt. De eind stand is hier nu: R. K. T. V. V. 2 2 8—3 4 Caesar 3 2 38 In de Noordelijke voorronde heeft D. H. L. aan de verwachtingen voldaan en op schitterende wijze revanche genomen voor de in Utrecht geleden nederlaag. Met niet minder dan 7—1 werd P. V. C. thans geklopt. De Delftenaars maken nu de mooiste kans op het kampioenschap. Alleen moet nu nog van P. H. in Almelo worden gewonnen. De stand is: D. H. L. 3 2—1 17—8 4 P. V. O. 3 111 S—11 8 P. H. 3—11 4—10 1 Van de promotiewedstrijden noemen we thans in het bijzonder den wedstrijd S. J C.D. O. N. K. Door een schitterende overwinning op D. O. N. K., welke club evenwel niets meer te verliezen had, om dat zij reeds gepromoveerd is, gaat thans ook S. J. C. naar de eerste klasse over. Onze hartelijke gelukwenschen voor de hardwerkende Noordwijkers. Het volgend seizoen krijgen we dus S. J. C. en Lisse in één afdeeling. Zal dan eindelijk Leiden eens volgen 1 De stand in de promotiecompetitie der tweede klasse M. luidt thans: D. O. N. K. 4 3—1 0—7 6 8. J. C. 3 2—18—14 L. en Sn. 3 3 4—10 ken tocht uiteen. Spr. ging geheel accoord met de argumenten door den heer Sajet te berde gebracht. De heer Eytuers vraagt of de beslissing van de bondsvergadering definitief is, hetgeen door den voorzitter, den hee.- Kips wordt bevestigd. Ook de heer Eymers keur de de houding van den heer Buero af. De heer Watje verklaarde zich tegen het uitzenden om maatschappelijke re denen. Nadat eenige heeren van het woord hadden afgezien, daar zij het in hoofdzaak met hetgeen de andere sprekers gezegd hadden, eens waren, verkreeg de heer J. Moorman, bestuurslid van den K. N. V B. het woord, die in een zeer uitvoerig be toog de bezwaren tegen deelneming naar voren gebrachte trachtte te weerleggen. Spr. zeide niet namens het bestuur te spreken, doch individueel. Hij achtte de vergoeding van loonderving een noodza kelijk kwaad in vele gevallen, en wees op het voorbeo'd van België, dat toch zeker niet minder amateuristisch is dan Neder land en dat besloten heeft in principe wel te gaan. Ook de financieeie bezwaren zijn ab soluut te ondervangen. Daar een tour voor Nederland niet on mogelijk is, achtte hij het binnen rede'ijke grenzen gewenscht, dat een ploeg zou wor den uitgezonden. De heer Moorman wees nog op het nationaal belang en 'zeide dat Nederland den moed zou behooren te too- nen, waar men in Holland zoo prat op gaat. Het F. I. F. A.-congres te Barcelona wees uit dat Uruguay de eerste wereld kampioenschappen zou organiseeren, men heeft er een Stadion voor gebouwd al dus spr. men heeft grootsche voorberei dingen getroffen en het is niet minder dan onze plicht om te trachten een basis te vinden, waarop men naar Zuid-Amerika zou kunnen gaan, en het organiseerend land niet in den steek te laten. Tenslotte diende de heer Moorman het volgende voorstel in: „De Bondsvergadering beslnit het bonds- bestuur te machtigen, om, indien het de samenstelling van een voldoend sterk elf tal en goede leiding verzekerd acht, met Uruguay een overeenkomst aan te gaan tot deelneming aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap te Minterideo, op den grondslag, dat de daaraan voor den K. N. V. B. verbonden kosten worden ver goed op voorwaarden, die niet ongunstiger zijn dan voor eenigen anderen Europee- schen Voetbalbond, die aan de wedstrijden deelneemt, en met behoud van volkomen vrijheid van onze leiding van den toer, binnen de grenzen van de met Uruguay te sluiten overeenkomst". De voorzitter, ir. Kips, deelde op een vraag mede, dat de meerderheid van het bestuur voor het voorstel is. Het voorstel-Moorman wordt dan in stemming genomen en wordt verworpen met 3323 stemmen. Nederland gaat dus definitief niet naar Montevideo. Na eenige besprekingen betreffende vaststelling van de bondsvergadering sluit ir. Kips onder dankzegging de vergade ring. S. J. C. I—D. 0. N. K. 4-0. Met een schitterende revanche op D. O. N. K., beeft gisteren S. J. C. I, haar overgang naar de le klas R, K. F. weten te bewerkstelligen. In een keurig gespeel den wedstrijd hebben alle S. J. C.'ers hun beste beentje voorgezet, zoo zelfs dat zij aller verwachting hebben overtroffen. De gasten, lang niet te onderschatten tegen standers, hebben hun uiterste be6t ge daan een andere uitslag te verkrijgen en het S. J. C. niet cadeau gegeven. Tegen de goed combineerende S. J. C.-voorhoede wisten zij echter weinig in te brengen en hun doel verkeerde veelal in gevaar, zoo dat ondanks de goede verdediging van Reebeen c.s„ zij geen enkele goal konden voorkomen. Als te 2 uur wordt aangevangen onder do correcte leiding van scheidsrechter Agterberg, zien wij direct een snel op en neer gaand spel waarbij S.J.C. eenige goe de aanvallen opzet met gevolg, dat als Houdijk een aanval onderschept en weg werkt, W. Rietmeijer dezen bal opvangt en prachtig inkopt, aan S. J. C. daarmede reeds in de eerste minuut de leiding be zorgend. Na de aftrap stormen de D. O. N. K.-mannen direct op de S. J. C.-veste af, waar Koeman buiten bereik van Holst oen bal inkogelt, welke echter juist tegen Wijnand aankomt* zoodat een onhoudbare goal wordt voorkomen. Het spel gaat snel op en neer en aan weerszijden wor den goede aanvallen ondernomen, doch beide verdedigingen weten goed stand te houden. Keeper Holst weet eenige moei lijke hooge bal'.en schitterend te verwer ken. De aanvallen van S. J .C. zijn wel het gevaarlijkst en als het spel ruim een half uur oud is, krijgt v. d. Berg van links een vrijen bal en kogelt hard no. 2 in de touwen. (20). Met dezen stand wordt de rust bereikt Het kleine overwicht van S. J. C. wordt ook na de rust bestendigd. De S. J. C.'ers spelen met het noodige enthou siasme, hetwelk bij de D. O. N. K.-mannen ontbrak. Uit een terugkeerende aanval, weet Houdijk nauwelijks te stoppen, en hij bogaat de fout zelf den bal door bet doel heen te draaien hetgeen den scheidsrech ter blijkbaar ontging. Het duurde echter niet lang of v. d. Berg zendt de derde goal onhoudbaar in. Nog een half uur is er te spelen. Kas en Koeman spannen zich tot het uiterste in, doch hoewel hun aanvallen niet van gevaar ontbloot zijn weten zij niet door de S. J. C.-verdediging heen te komen. 7 minuten voor het einde weet Theo v. d. Berg de stand op te voeren tot 40, waarmede het einde komt van dezen prettigen en fairen wedstrijd met een al leszins verdiende overwinning. ZWITSERLAND— OUITSCHLAND 0-5. De tiende landenwedstrijd tueschen Zwitserland en Duitschland gisteren te Zürich gespeeld, werd een zware nederlaag voor de Zwitsers. Voor de rust doelpuntten de Duitschers vier maal berwjjl na de pauze nog eenmaal het Zwitsersche doel doorboord werd, zoodat de Duitschers een fraaie 5O-overwinning hebben behaald, j Ongeveer 25.000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. DIOC. HAARL. BOND. Beslissingswedstrijd 0. V. V. ISt. Bernardus I A4. Als scheidsrechter voor dezen wedstrijd fungeerde de heer v. Riel, de scheidsrech ters Abswoude en Nieuman ais grensrecu- j ters. 'ie ruim half drie laat de scheidsrech ter tossen, bt. B. wint, zoodat O.V.V. ai- trapt. Het begin is van beide zijden zeer zenuwachtig, zoodat er nog weinig gevaar j dreigt, doch aiiengs wordt O.V.V. iets ster- i ker, en menigmaal worden er door hen goede aan val.en opgezet. De V.V.B.-keeper weet echter voorloopig onheil te voorko men. Goed gesteund door de halllinie, komt O.V.V. echter telkens terug en uit eeu schermutseling voor het VrV.B.-doel *.an zij dan ook de leiding te nemen. Hie,.jo* geprikkeld valt V.V.B. verwoed aan, doen O.V.V. weerstaat den druk, en de bal ver buist naar den O.V.V.-midvoor, deze zwenkt naar rechts en weet met een hoog sohoi den keeper te verrassen, en de stand op 20 te brengen. 2 min. voor de rust krijgt de linksbinnen den bal toegespeeld en lost van verren af stand een prachtig schot, dat onhoudbaar voor den keeper in het doel verdwijnt 30. Na de rust pakt V.V.B. enthousiast aan, terwij] O.V.V. merkbaar verslapt. Hiervan weet V.V.B. te profiteeren en spoedig weten zij dan ook de achterstand te verkleinen. De O.V.V.-achterhoede is in deze periode slecht op dreef en wanneer St. B. opnieuw aanvalt schiet een O.V.V.-back in eigen doel (3—2). •Weer komen zy terug en mei succea want voor de 3de maal moet de O.V.V.- keeper visschen. O.V.V. gaat thans het ge vaar inzien, en zij zetten dan ook de B.- achterhoede aan het werk. Bij een der O. V.V. aanvallen veroorzaakt een St. B. spe ler een penalty, welke onverbiddellijk in een 'doelpunt wordt omgezet. De vreugde is echter van korten duur, want wederom maakt V.V.B. gelijk. (44). Met dezen stand komt het einde. Hierna wordt de wedstrijd j 2 maal 7 1/2 minuut verlengd. In deze ver lenging is O.V.V. in de meerderheid, doch zij weten dit niet in doelpunten uit te drukken, en onveranderd komt het einde. Gedurende het grootste gedeelte u O.V.V. iets sterker geweest, doch door hun vol houden heeft V.V.B. dit gelijke spel weten te behalen. Zoo cindJydo 4ui deze strijd, waarvoor de belangstelling zeer groot was, onbeslist, zoodat er dus wederom een be slissingswedstrijd zal moeten volgen. V.V.L. II—St. Bernardus II 3—0. De scheidsrechter liet, zooals meerdere malen gebeurt, op zich wachten, zoodat met onderling goedvinden door J. Niersman het signaal wordt geblazen. Bernardus wint den toss en V.V.L. trapt tegen zon af. Er wordt aan beide zijden flink aangepakt, maar doelpunten blijven uit. Na een half uur spelen weet de kleine linksbinnen zijn club de leiding te geven. Vlak voor de rust weet de mid voor den stand tot 2—0 op tc voeren. Na de rust weet V.V.L. nog een maal te doelpunten. De wedstrijd he l een heel vriendschappelijk karakter. Scheid- rechter Niersman leidde correct. LEIDSCHE VOETBALBOND. L. V. B. XI—Zaterdagmiddag XI 1—4. Zaterdag had deze wedstrijd plaat6 op het S. L. F.-terrein aan den Kanaalweg, waarbij het L. V. B.-bestuur aanwezig was, en vrij veel publiek. Over het alge meen combineerden do Zaterdagmiddag- spelers beter, en was de voorhoede snel ler in den aanval, welke snelheid na de rust nog extra weid verbeterd. Het L. V. B. XI vertoonde niet hetzelfde spel, als in den wedstrijd tegen „Alphen", dan was er zeker gewonnen. Ongeveer vijf minuten was de wedstrijd oud, of Kruit scoorde reeds een doelpunt uit een corner tegen het Zaterdagmiddag XI 1—0. Aan weerszijden bleken beide voorhoeden schotloos. Even voor de rust maakte v. d. Plas (Quick Boys) gelijk (1—1). Na de her vatting ontstond bij een doelworsteling het tweede doelpunt voor het Zaterdagmid dag XI (12), dra gevolgd door een laag ingeschoten bal van v. Dam (A. R. C.) (13). Even voor het einde verdween het vierde goaltje (1—4), en daarmede was het lot voor het L. V. B. XI beslist. Scheids rechter Kruit was goed. CRICKET Een overgangscorrpetitle gevormd. Het bestuur van den N.C.B. heeft be paald dat in verband met spelverbetering de tijd is gekomen om een overgangscom petitie te vormen. Ajax, Phoenix en Quick N. zijn in deze competitie geniaalst. met de volgende clubs Rood Wit TT, Kamponr, R.C.H. H.C.C.. V.R.A II en Hilversum wel ke laatste zich met de Stichtsche Cricket club heeft gecombineerd. L.C.C. en Ajax II komen uit in de 2e klasse C met V.O.C. IT, Hermes II, Spar ta, Quick II, Phoenix II, en eveneens het pas opgerichte Excelsior uit Schiedam. Ge'ijkertijd bunen we mededeelen. da* Den Haag een cricket-club rijker is gew-> den n.l. V.U.C. die dit seizoen in de 3e kl. i zal uitkomen. België wint den toss en als Van Reenen beeft afgetrapt loopen de Belgen hard van stapel. Vele uialen verschijnen zij voor het Hollandsche doel en wo noteeren oen schot van Delbeck op den lat, dat daarna uit gaat. Een plotselinge uitvaJ van Gerritae, van Reenen is er bij als de Blauw-Witman voorschiet on onverwacht leidt Holland B 0—1. De vreugde is echter van korten duur. Van den aftrap nomen do Belgen het leder mee, en wanneer Despae goed aan geeft scoort Russchaert den gelijkmaker. 1-1. Hioraa ontwikkelt zioh een gelijk op gaand spel, verder dan Je backs brengen de beide voorhoeden het niet. Van Loon en ook Vermetten bezweren elk gevnar, maar ook aan den anderen kant geeft het achtertrio weinig gelegenheid tot soo- ren. De rust komt met 1—1. Na de pauze. Do tweede helft /.et in met Holland-B in do meerderheid. Het schieten ie niet goed en we zien Tinsel en Van Osoh eenige kamen tot doelpunten missen. Na een kwartier spelen komt dan juist ©en goal aan den anderen kant als de snelle Diddens fraai oen hoekschop voor doel plaatst en Despae zijn hoofd er onder zet, waardoor do Belgen mot 21 leiden. Do Hollanders zitten er enthousiast op, en Cïorritse krijgt een kans die hij ver knoeit door hoog over te schieten. Mul- dorr rent eenige malen lanes de lijn. uit een van zijn vcerzottcn schiet Van Ree nen op doel, maar keeper Bollen redt fraai. Na ongeveer eon half uur spelen snolt Mulders langs de lijn plaatst voor en Van Rocnen maakt den gelijkmaker Met Holland in de meerderheid wordt het laatste kwartior gespeeld. O.m. wor den drie hoekschoppen op het doel van Bollen genomen, doch gescoord wordt er niet meer en met oen 2—2 gelijk spel ie tenslotte het einde gekomen. JEUGDVOETBAL. NEDERLAND—BELGIE 1—5. De Nederlandsche Juniores stellen teleur. Op het knusse A.F.O.-terrein aan don Zuidelijken Wandelweg te Amsterdam speelden gistermorgen de Nederlandsche Juniores tegen Belgic s hoop. Als wij beido ploegen mei elkaar vergelijken, dan consta teer en wij veel overeenkomst, maar er waren toch ook duidelijke verschillen en deze laatBten gaven den doorslag ten gun ste van België. Geen van beido elftallen speelden met het feu sacré dat wij bij de jeugd zouden mogen verwachten en zeker in een Holland België-ontmoeting. Het was vaak lauw en vooral de Hollanders mankeerde het doorgaans, behalve in een periode vaD een vijftien tal minuten na de rast, aan geest drift. Het spreekt haast vanzelf, dat de juniores uog niet die speltechniek en die speeltactiek bezitten als oudere spelers. Bij do Belgen viel echter bet uitstekend inhou den van den bal, het doorgeven, het kop pen te loven. Bij onze spelers echter man keerde in dit opzicht heel wat. Het plaat sen liet zoo goed als alleB te wenschen over, het stoppen van het leder waB soms heel slecht, finaal werd er dan over een bal heengetrapt. Het grootc verschil, dat wij in dezen wedstrijd ontdekten, was het positie spel. De Belgen vormen een good sluitende pleeg, backs en keeper stelden zich steeds juist op, waarbij de eersten met verre trap pen het terrein zuiverden. De middenlinie was verdedigend volkomen voor haar taak berekend, terwijl steeds wanneer een Bel gische aanval was afgeslagen, de midden- spelers achter het aanvalsquintet zaten en zich zoo van hun voedende taak op do juiste wijze kweten. Het voorhoedespel van België was vlug, 6teeds werden de vleugels aan hot werk gezet en goed combineerend trok het binnentrio naar het doel op. De Nederlandsche verdediging werd uit el kaar genikt en de kansen, die daardoor ontstonden werden vijfmaal benut. Hoe geheel anders was het positiespel van onze juniores. De backs liepen elkaar wel eens in den weg, terwijl keeper Bou mans van P.S.V. eenige rare dingen deed. De middenlinie deed verdedigend geen slecht werk, maar daarmee is dan ook al- les gezegd. Voortdurend werd te veel ach ter gob'even en de voorhoede aan haar lot overgelaten en daar het hier ook al niet te best vlotte, voor doel werd getreuzeld en schieten werd er niet gedaan, is ver klaard, dat slechts één doelpunt gescoord werd. Hoe is het mogelijk, dat in de tweede helft b.v. d'Fonseca (H.B.S.) maar een paar ballen kreeg toegespeeld, waarvan de meesten nog buiten zijn bereikIndivi dueel hebbeo we ook niet veel oijzonders kunnen ontdekken, in de middenlinie riel de Feyenoordspeler Pauwe op, terwijl het in de voorhoede moest komen van Van der Vaart. Da, wedstrijd. Over den wedstrijd zelf kunnen wij kort zijn. Midvoor Kapeïle scoort ra een lut tel aantal minuten spelens het eerste Bel gische doelpunt, en wanneer Herremnns van de rijn af voorzet, doet Koldewyn het leder van richting veranderen en is het Van der Vaart en Voormolen zijn van p!aa:s verwisseld. De Hollandsche juinores zijn in het veld iets in de meerderheid, doch voor doel wordt getreuzeld en kun nen de stevige Belgische achterspelers steeds ingrij[cn. Bij een uitval loopt van Bceck nummer 5 lanes den uitce'oopen doelman (15). Wanneer van der Vaart tijdens een Hol landsche meerderheid „genomen" wordt vlak voor doel, kent van Gessel een straf- sehop toe, die van der Vaa.rf naast schiet. Na een periode van vinig op den bal zit ten van onze i meens. eindigt de ontm^e ting met enkele Be'gische aanvallen in een verdiende fi-1 overwinning der gas ten. De Nederlandsche Juniores waren als volgt opgesteld: L. Boumans W. Pots H. Koldewyn. B. J. Pauwe B. ten Donkelaar J. Bicken J. H. v. d. Vaart H. Voormolen M. F. de Roo P. Simons J. A. d'Fonseca. OM DEN MAAS- EN SCHELOE BEKER. Rotterdam—Antwerpen 2—2. Zaterdagmiddag werd te Rotterdam on der zeer groote belangstelling ongeveer 15.000 menschen waren aanwezig de voetbalwedstrijd gespeeld tusscen het Rot- terrlamsche en het Antwerpsche elftal. Het Antwerpsche elftal bleek over het algemeen vlugger. Het eerste kwartier was Antwerpen in de meerderheid, vooral ook omdat samenspel in de Rotterdamsehe ploeg veel te wenschen overliet Aan beide zijden werden veel kansen door slecht schieten verknoeid. Na dertig minuten spe lens aarzelt van Hoogensteege met aanval len. Van Goethem weef hem te passeeren, geeft de bal over aan Willems, die onhoud baar het eerste doelpunt maakt. Nog geen minuut tater, bij een algemeen opdrinvm van de Rotterdamsehe voorhoede plaatst v. Oriendt na een voorzet van rechts de bal in den doelmond, waarna Voormolen gelük maakt. Do rust gaat in met 11. Na rust is aanvankelijk Antwerpen in de meerderheid. Na een kwartier neemt de rechtshalf een vrije schop, waaruit Eist doelnunt met een fraai hoekschot. Aange moedigd door het talrijke publiek is Rot terdam geruimen tijd in den aanval. Tien minuten voor den tijd komt een voorzet van Wendt bij Hendriks, die laag voorzet naar Voormolen, die wederom doelpunt. Het eind komt dus met 2—2. Het 6nol van de Rotterdammers was de laatste tien minuten in de overhand. Het spel stond niet op hoog peil. Scheidsrechter was Aerts. De stand is nu als volgt geworden-: gesp.gew.geL verb pnt. doelp. Rotterdam 12 5 3 4 13 31—23 Antwerpen 12 4 3 5 11 2331 KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De strijd om promotie en degradatie in Afdeeling II is plotseling weer hoogst in teressant geworden doordat D. H. C. er in geslaagd is FoTtuna met gedecideerde cij fers te slaan. Daardoor heeft de Delftsche club weer een even goede kans op promo tie als V. U. C. en zal de laatste wedstrijd tusschen deze beide clubs de beslissing moeten brengen. De stand is nL: V. U. 0. 3 2 1 12—7 5 D. H. O. 3 111 8—5 3 Foituna 4 1 3 10—18 2 In het Zuiden heeft Roermond zich in don eersten wedstrijd van haar beste zijde laten zien. Met niet minder dan 40 ble ven de Roermondenaars de baas over Bleijerheid. Als die goede inzet niet veel belovend is! De cijfers luiden thans: Roermond 1 1 40 2 Do Valk 1 1 3-0 2 T. A. C. 1 1 0-3 Bleijerheide 1 1 0—4 In het Noorden is het lot van W. V. V. thans definitief bezegld. Door een 4O-ne derlaag tegen H. S. C. werden de Win schotenaren uit de eerste klasse gewipt De strijd zal thans voortgezet worden tus schen Hoogezand en Meppel. De stand is: H. S. O. 3 2 1 9—4 6 M. 6. O. 2 1 1 10—6 3 W. V. V. 3 3 2—11 De uitslagen. Amsterdam: Holland—België 2—Ï2 Amsterdam: Holland Jeugd België Jeugd 15 Gent: België BHolland B 2—2 Rdaro: R'dam—Antwerpen 22 De competitie. AFDEELING II. Promotie-com petitie tweede klasse. ForiunaD. H. O. 2C» AFDEELING IV. Promotie-competitie tweede klasse. Roermond—Bleijerheide 40

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6