DINSDAG 29 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Werk voor Kerkelijke en Burgerlijke Armenzorg? Het lid der Tweede Kamer, de heer Wijnkoop heeft onderstaande vragen aan dc Regeoring gesteld: epcckta] aan den Minister van Binnenlandsche Zaken cn Landbouw: „Is het den Minister beleend, dat in het Wcstland, in bepaalde streken van Noordholland en wellicht in andere dee- len van het land betrekkelijk belangrijke voorraden goede levensmiddelen, in casu jonge groenten, door de zoogenaamde producenten, de groen ten kweekers, zon der meer worden vernietigd, omdat ze, nnar bet schijnt, deze groenten niet met winst op de markt weten te brengen? Heeft de Minister reeds maatregelen genomen, om deze groenten gratis ten goede te doen kommen aan de vele ar men cn werkloosten in stad en land, die over gcon of zoogoed als geen leven vmid- delen kunnen .beschikken?" Het is naar aanleiding van deze. vra gen, gr; I old aan dc Regeoring, dat de ge dachte bij mij op kwam, of het niet mo gelijk zou zijn kerkelijke cn burgerlijke armenzorg in casu dc St. Vincentius- vcreenigingen ten deze mobiel te ma ken. Indien het waar is en het zal wel niet ontkend kunnen worden dat belangrijke hoeveelheden vernield worden, enkel en alleen om den marktprijs aan de veilingen niet te drukken, dan ontstaat, daardoor eigenlijk drieërlei nadeel. Ten eerste: do tuinders lijden schade; Ten tweede: de prijzen worden kunstma tig hoog gehouden. Wat gezien de tegen woordige omstandigheden, om het bedrijf loonend te houden, wel noodig zal zijn; Ten derde: wordt aan bchoeftigen koste lijk voedsel onthouden. Terwijl deze be- hoeftigen door allerlei instellingen van liefdadigheid op in onzen tijd zeer kostbare wijze, financieel gesteund en on derhouden moeten worden. Wat weer geld kost aan openbare, kerkelijke en particu liere instellingen en personen. Zou er nu geen mogelijkheid zijn, dat de besturen van bovengenoemde lichamen zioh in verbinding stelden met. de besturen der veilingen, om tegen zeer verlaagden prijs de overschotten kostelijke groenten, die nu weggeworpen worden do vorige zomer bijv. dreef „de Vliet" van wegge worpen bloemkool in hun bezit t.e krij gen, om ze aan behoeftige en arme gezin nen ter beschikking te stellen? Indien dit mogelijk zou zijri, zou niemand «enige schade worden berokkend. Wel ware or voordeel te behalen. De tuinders zouden nog eenige inkomsten meer ontvangen. De liefdadige instellingen hadden allicht ©enige uitgaven minder. Do armen waren aan gezond voedsel te helpen. En ten slotte: en dat is niet het laagst aan tc slaan: aan velen ware de ergernis bespaard, de weldaden Gods in de sloot gedeponeerd te zien, terwijl armen «jn be- behooftigen er mede gediend zouden zijn- Het is dunkt mij niet aan twijfel onder hevig dat dc hier uitgesproken gedachte in- stemiuuig zal vinden. Maar de uitvoering zal allicht op eenigo bezwaren stuiten. De bezwaren n.l. van het afhalen van den vei lingen, dc opslagplaats en de distributie aan de belanghobbenden. Misschien zijn deze bezwaren ook niet zoo groot. De liefde is vindingrijk en de bchoeftigen zullen hun portie zelf wel willen halen. Men denke er eens over. Want de vraag dio ons hier bezighoudt is toch wel cru. Eenerzijds vernietiging van overvloed en niet alleen in ons land anderzijds niet zelden bittere armoede. Terwijl een tusschenschakel de verbinding kan vormen om het eerste onnoodig te maken en het laatste belangrijk zij hot tijdelijk te verholpen. Want met de beëindiging van het seizoen loopt allicht alles af. A. H. J. ENGELS. BUITENLAND DUITSCHLAND DE NUNTIUS TE BERLIJN. Weer deken van het corps diplomatique. Vrijdagmorgen a.s. zal do rijkspresident den apostolische» nuntius, mgr. Orsenigo, ontvangen, waarbij dc nuntius zijn geloofs brieven zul overhandigen. Do nieuwe pauselijke nuntius is be noemd tot deken van het corps diploma tique. Toen einclc 1929 nuntius Pacelli naar Rome wérd goroepen, was reeds do wensch te kennen gegeven, dat de pauselijke nun tius ook ditmaal deken van het corps di plomatique zou worden. Hot pauselijk hof beriop zich daarbij op een in den aanvang van de vorige eeuw gesloten verdrag. In afwachting van deze opvatting, be staat aan Duitsche zijde geen verplichting den pauselijken nuntius als deken van het corps diplomatique te erkennen. Practisch is het in Europa evenwel zoo, dat. 21 der geaccrediteerde nuntii als do ken van hun betreffende corps fungeeren. Alleen voor Italië is de voorrang be paald. Hot corps diplomatique to Berlijn is evenwol tot het volgende besluit 'ke rnen„De puitsche regeering heeft, na contact me! het corps diplomatique, op groud van hoffelijkheid besloten, den pau- selijken nuntius het dekenaat van het corps te verleenen. Dit besluit is door Krestinski, den Russischeu gezant, als di plomaat, met de meeste dienstjaren, ter kennis gebracht van de overige te Berlijn geaccrediteerde diplomaten". ITALIË Vier Italiaansche kruisers te water gelaten. Op verschillende werven in Italië zijn, zooais aangekondigd, gisteren vier krui sers cn oen duikboot van stapel gcloopen, namelijk de kruiser „Zara" te Spezia, dc kruiser „Fiume" te Triest, te Sestri Ponen lo de kruiser „Albert Guissano" en dé kruisor „Giovanni della Band ere" te Cas- tcllamare di Staffia, terwijl de duikboot „Delphino" te Montfalcone te water werd gelaten. Overal hadden plechtigheden plaats waaraan werd deelgenomen door autoriteiten en een groote menigte. BRITSCH-INDIE INDIE'S STRIJD TEGEN ENGELAND. De censuur ingesteld. Volgens een bericht uit Simla heeft de onderkoning een persverordening uitge vaardigd, waardoor de perswet van 1910 en den censuur weder van kracht wordt. Dc wet is in overeenstemming met dc tegen woord ign politieke omstandigheden gewijzigd en stelt strafbaar ophitsing tot moord en andere daden van geweld, het. publicecren van artikelen in de pers, die tot strekking hebben soldaten of matrozen op te ruion, om hun plicht niet te vervullen of de Engelsche regeering, de Indische vorsten of onderdanen van Zijne Majes teit in Indië gehaat of verachtelijk to ma ken. Bij een betooging te Madras werden 2 personen gedood en 3 gewond. Verschei dene politie-officieren werden door stoe- ncn, welke de menigte wierp gewond. Te Karachi is de boycot van buitenland- sche goederen begonnen met een betoo ging. waaraan ongeveer 8000 personen deelnamen. Drie wagens met buitenland- sche textielgoederen gevuld, trokken door dc stad en de inhoud daarvan werd des1 avonds verbrand. Volgens dc laatste berichten breidt, de boycotbeweging zich in geheel Indië ver der uit. De Indische rijwielhandelaren be sloten Engelsche rijwielen en onderdeden voor een tijdvak van 3 maanden te boy cotten. De naar Indië gezonden corresoondent van de „Daily Express" beweert, dat ach ter de propaganda- van Gandhi een ge heim tegen het Engelsche gezag gerichte revolutionaire beweging staat, die over ge heel Indië is verbreid. In vele dorpen is het gekomen tot bot singen tusschen Hindoes en paria's. De Hindoos hebben getracht, het studenten- congres in Noord-Ceylon in de war te stu ren, omdat besloten was, aan dc gedele geerden uit de paria-klasse dezelfde rech ten tc geven op plaatsen in de conferentie- ou celzalen als aan de Hindoes. De on ruststokers werden door de politie ver dreven, doch zij slaagden er later in, de conferentiezaal in brand te steken. CHINA BLOEDBAD IN CHINEESCHE STAD. Bandieten vermoorden duizend inwoners- Naar het Sjanghai wordt gomcld, heb ben bandieten een bloedbad aangericht in Kingsoetsjen in Noord-Kiangsoe, waar zij duizend mensohen hebben vermoord en duizend gevangen genomen. Met twintig machinegeweren ovevielen zij de stad, ver moordden de autoriteiten en dwongen de gevangenen den buit der bandieten te dra gen. Honderd bandieten te paard achter volgden de vluchtende vrouwen en kinde ren, clie zij daarna op afschuwelijke wijze vermoordden, terwijl de huizen in brand werden gestoken. Weer een Belgische missie verwoest. Via Hankow komt uit het vicariaat van Ichang het nieuws, dat de Belgische Fran ciscaan, pater Felix Mevis uit zijn missie is moeten vluchten met zes inlandsche zus ters en veertig kleine weezen. Het huis van den missionaris Aeneseus, het klooster der zusters, met het weezen- huis en de kerk, zijn door communistische bandieten verwoest. Katholieke priesters gevangen. Vierduizend rooden namen Sientaochcn in, 50 mijlen van Hankow en namen twee Katholieke priesters gevangen. Zesduizend man goed toegeruste roode troepen be dreigden Kierli, met 750.000 inwoners en 200 mijlen boven Hankow gelegen. De missionarissen verlaten de stad. STADSNIEUWS R. K. J. M. A. „St. Peter Kanis". Piet Kasteel over: ,,.J O u r n a 1 i s t i e k". Hedenavond om half negen bijeenkomst in „Den Burcht". Half negen wil niet zog gen, ncgeii uur. Dus iedereen is precies op lijd. Het is de moeite waard, want Piet Kasteel komt. Wie Piet Kasteel is? Weet u dat niet? Wel, dan moet u beslist komen, want dc kennismaking zal zeker meevallen. Voor belangstellenden is deze bijeen komst ook toegankelijk. Hun aanwezig beid stellen wij ten zeerste op prijs. Gisteren is in de Leeuwerikstraat een rijwiel onbeheerd gevonden. HET ZIEKEN-TRIDUUM. 't Is bekend: 16, 17, 18 Juli is in de St. Josophskerk weer het Eucharistisch feest voor de zieken, het Ziekentriduum. De belangstelling van do gezonde men- schen, die dit feest mogelijk maken, die dit feest als een schoon-bedachte Katholieke „attentie" willen aanbieden aan hun zieke geloofsgenooten die belangstelling wordt ieder jaar grooter, groeit gelukkig met het toenemend aantal zieken, die in het triduum sterkende troost en opbeurende liefde komen zoeken en vinden. Die belangstelling is er in Leiden, maar ook in de omgeving. Hier volgen do adressen van ben, tot wie men zich in de buitengemeenten om alle inlichtingen kan wenden: Groenendijk: de heer N. J. Kaptein A25; Katwijk Binnen: de heer J. Brau, Wit- Gele Kruis; Noordwijk-Binnen: mej. de Vreede, Douzastraat; Noordwijkerkout: de heer J. M. Hoogenstraaten, Sohraven- damscheweg; Oegstgeest: mevr. Bosch, Joh. de Witstraal 3, Leiden; Roelofarends- veen: Zuster Sinnige, wijkverpl.; Sassen- hem: mej. M. Gouverneur; Voorhout: mej. J. van Werkhoven, Hoofdstraat 108; Warmond: de hoer M. Sikking; Wasse naar: de heer Th. de Klerk, Hulleken- straat 15; ZoeterwoudeDorp: mej. M. Vlasveld: Zoeterwoude Hooge Rijndijk; de hoer W. Hoogzaad. Prof. dr. J. C. Kluyver. Prof. dr. J. C. Kluyver heeft besloten geen afscheidscollege te houden. De huldi ging in verband met zijn aftreden als hoog leeraar zal op een later te bepalen datum plaats hebben. R. K. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel". De afd. Leiden van bovengenoemde ver- eeniging heeft haar maandelijksche vergas dering gehouden in Café Rest. „Zomer- zorg" onder voorzitterschap van den heer Ghr. Driessen. Nadat de aanwezigen, vooral de heeren uit de afdeelingen van eklers en verdere genoodigden, welkom waren geheeten, werden de notulen voorgelezen en onge wijzigd goedgekeurd. De Geest. Adviseur kapelaan Dorbeck, hield vervolgens een belangrijke causerie over het onderwerp „Moet Standsverschil de keuze bepalen tusschen „W. M." (Werk- nemende Middenstand) en Werkliedenver bond." De eerw. spreker spreekt de hoop uit, dat het hem na het uitspieken van zijn rede niet zal ontbreken aan critiek. Het onderwerp, aldus zijneerw., dat ik voor u behandel, heb ik geput uit de be kende artikelen in uw orgaan over aan sluiting bij „WM.' of Werkliedenverbond. Het standsverschil is een argument, dat in deze een groote ról speelt. Volgens dit standpunt is men tegen de aansluiting bij het Werkliedenverbond. In Groningen zal de motie-Rotterdam behandeld worden, maar of de kwestie hiermede is opgelost blijft een groote vraag. Men verschuilt zich nog te veel, men durft niet genoeg voor de zaak uitkomen. Spreker behandelt hierna in breede trekken, welke argumenten e: zijn tegen aansluiting bij het Werkliedenverbond als men „Christoffel" beschouwt als stands organisatie. Voor wat betreft de stands organisatie valt de beslissing uit ten gun ste van den W. M Doch spreker geeft hier na een uiteenzetting van de vakorganisa tie en hij gelooft, dat voor de vereeniging als vakorganisatie de aangewezen plaats is bij het W. V. B., hetgeen spr. nader aantoont. Spreker wil hierover geen definitieve uitspraak doen, maar gedachtig hét „Een dracht maakt macht" ziet hij in laatstge noemde aansluiting meer heil. En nu zegt men wel: Wij behoeven ons toch niet te buigen voor hel Werkliedenverbond, maar spreker noemt dit een benepen inzicht. Ook in deze organisatie zal „Christof fel" zich wel als vakorganisatie weten te handhaven. Als standsorganisatie bepleit spr. aan sluiting bij W. M. en als vakorganisatie bij het Werkliedenverbond. Maar beiden kunnen óók samengaan. Alle punten samengevat brengt spr. naar voren le. Natuurlijk bestaat er verschil tus schen arbeiders en handelsreizigers, maar dit mag geen enkel superioriteitsgevoel in sluiten. Deze opvatting van standsverschil mag niet toegelaten en als argument gel dend gemaakt worden. 2e. Beschouwt men W. M. en het Werk liedenverbond als standscentrale dan be slist het standsverschil ten gunste van W. !M. als standscentrale. 3e. Beschouwt men -W. M. en Werklie den verbond als vakcentrales, dan is Je beslissing gelegen in de oplossing van dc vraag: Welke vakcentrale is voor ons het. doelmatigst? 4e. Daarom is liet mogelijk, dat w ij niet kunnen kiezen tusschen een van beiden, maar beiden moeten kiezen, nl. W. M. als standscentrale en Werkliedenverbond als vakcentrale. Na afloop der causerie ontspon zich eeno aangename discussie tusschen afge vaardigden cn spreker. Hierna werd het verdere van het programma afgehandeld. Daarna dankte dc voorzitter onder har telijke woorden den cerw. spreker voor zijne aangename en duidelijke lezing en de afgevaardigden voor hunne tegenwoor digheid. Tc circa 11 uur werd de vergade ring gesloten met den gebruikelijk&n groet. Handelsregister K. v. K. Opheffing 3949. J. F. van den Berg, Noordwijkcrhout. Dorpsplein E. 53a, Rund en varkensslagerij. Zilveren jubileum. Onder do vele jubilea, waarvan gere geld melding wordt gemaakt, behooren als zeldzaamheid zeker die van het 25 jaar trouw vervullen van de betrekking van dienstbode-huishoudster. Een derge lijk feit staat thans te gebeuren, want 1 Mei a.s. zal het 2ö jaar geleden zijn, dat mej. Anna Hartwijk in dienst trad bij de familie van. Harte veld. Zij kwam als jong meisje van 18 jaar en heeft gedurende 25 jaren de familie trouw en eerlijk gediend. Door haar langen diensttijd heeft zij als van zelfsprekend veel meegemaakt en wanneer er zich bijzondere gebeurtenissen in het gezin voordeden dan nam ook zij daaraan daadwerkelijk deel. Het laat zich dan ook wel begrijpen, dat dit jubileum niet onopgemerkt zal voorbij gaan. We gens familieomstandigheden zal het heug lijke feit eerst op Zondag 4 Mei officieel worden gevierd. Door een zoon der familie die Franciscaan is, zal in de Hartebrug- kerk de gezongen H. Mis tot intentie van de jubilaresse aan God worden opgedra- gen. Van 2i uur zal or voor een ieder gelegenheid zijn om de jubilaresse ten huize van mevr. de wed. van Hartveld, Apothekersdijk 25 to komen complimeu- teeren. Morgen vertrekken een 15-tal jongere jaarsstudenten in do geologie van dc Leid- sche Universiteit per s.s. „Tjerimai" naar Wight om daar onder leiding van dr. van der Vlerk een aantal excursies te maken ter bestudeering van de daar voorkomende krijt- en tertiaire afzettingen. Verschillende andere studenten gaan omstreeks^ half Mei naar Italië, eveneens voor studiedoeleinden. Na afloop van deze excursie gaan zij naar Zwitserland, waar zij onder leiding van prof. Escher en dr. van der Vlerk een 11-daagscue excursie zullen houden. Te Poeldijk is door de wonigbouwver- eeniging „Eensgezindheid" aanbesteed het bouwen van 60 woningen, 5 winkelhuizen en bet aanleggen van straaten. Laagste in schrijver H. A. Staats alhier voor 237.036. Hoe langer hoe meer dringt het Espe ranto naar voren en wordt het aantal personen, dat het Esperanto machtig wenscht te zijn, steeds grooter. 't Genoot schap „Kennis is Macht" is daar blijkbaar ook van doordrongen, zooals blijkt uit een advertentie, voorkomende in dit blad, waarop wij gaarne de aandacht onzer le zers vestigen. Gisternamiddag te kwart voor zeven wiled de 6S-jarige wed. J. v. U., wonend aan den Rijnsburgerweg, aldaar van een vluchtheuvel den rijweg voor snelverkeer oversteken, doch keek slechts naar één kant of de weg vrij was. aVn den anderen kant of de weg vrij was. Van den anderen Bergschen Hoek. Deze remde zoo vlug hij kon en hield ook bijtijds stil, doch de motor raakte nog even de oude dame, die op den grond viel en een wonde aan het achter hoofd opliep. Zij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd en na verbonden te zijn naar haar woning ver voerd. Gistermiddag waren eenige kinderen aan het aasjesscheppen aan den Zoeter- woudsehen Singel. Zij werden lastig geval len door een ander groepje kinderen, die met steenen gooiden. Gevolg: steenen te ruggooien. Daarbij werd de 2-jarige L. K. uit de Haverstraat aan het voorhoofd ge troffen. Het jongske geraakte bewusteloos en werd bij een bewoner in de Roodenbur- gerstraat binnengebracht. Vandaar werd het ventje door den E. H. D. naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd ter behan deling. Door de politie alhier is aangehouden de zwerver T. B., gedomicilieerd te Rotter dam, die nog een aantal hechtenisstraffen wegens mishandeling en dronkenschap moest uitzitten voor een tijd van vijf we ken. Hij is naar Den Haag overgebracht. Gistermiddag te ruim 5 uur is een wa gen van de Gemeentereiniging bij het afrijden van de Pauwbrug op den Ouden Singel tegen de ruit van het „Landbouw"- filiaal aldaar gereden. De ruit werd ver brijzeld, het paard bekwam geen letsel. T00NEEL. De keizer van Amerika. R'damsch Hofstad Tooneel. Een volle schouwburg en dat op het einde van het' seizoen! Terwijl bovendien een verrukkelijk lentcweertje eerder tot zo- mcrsche geneugten verlokte dan tot het zoo bij uitstek wintersclio tooneelgenot. Zooiets ïtpeelt Fritz Hirseh straks waar schijnlijk klaar, maar het Hofstadtooneel deod het gisteravond ook. Waf overigens geen wonder was, want de „Keizer van Amerika" van Shaw is een geestig spel en de Hofstad-artistcu met Cor v. d. Lugt en Annie van Ees aan het hoofd weten het geestig te spelen. Bernard Shaw drijft in dit stuk braaf den spot met dc democratie en het sa menraapsel van democratische politici, dat. den eeuwig krakeelenden ministerraad vormt. In welken tijd 'het'ongeveer speelt, blijft in nevelen gehuld. Koning Magnus is de eenig overgebleven vorst in de wereld en de Amerikaansche gezant noemt Duitschland onder de sorie Sovjetrepublie ken, zoodat men mag aannemen, dat het in de toekomst speelt en misschien in een niet al te verre toekomst, Maar soms zou món werkelijk ineencn, dat het spel op heden- daagsche toestanden sloeg, welke fijntjes in het zonnetje worden gezet. Waaruit te concludeeren valt de juistheid der vers regelen van Bildgrdijk, dat „in 't verleden ligt het heden, en in 't nu wat worden zal". Gemeentelijke Aankondigingen Leiden, 29 April 1930. Agenda LEIDEN. Dinsdag, R. K. Jonge Middenstandsver „St. Peter Kanis", „Den Burcht" 8.30 uur. Woensdag, ,.De Hanze", ,Jn den Vergulden Turk" 8.30 uur. Donderdag. „S. Veronica" Zitagebouw, Pieterskerkkoorsteeg 15. De avond-, nacht- en Zondagdionst dei- apotheken wordt van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei-y.s waargenomen door de apotheken: G. H Blanken, Hoogewoerd 171, telcf. 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 106. De wijze, waarop koning Magnus van zijD laatste beetje macht gebruik weet ic maken om zijn ministers den baas te blij ven, is zóó kostelijk, dat de gebeele schouw burg met buitengewoon genoegen deze voorstelling heeft gevolgd. Vooral het eer ste bedrijf, waarin de nieuwe minister van handel, een op de arbeidersruggen omlioc.g geklommen vrijgestelde, den koning eens even de waarheid zou zeggen (een schitte rend type door Piet Bron) maar door ko ning Magnus (Cor v. d. Lugt) zoo netje? gepareerd wordt, dat hij het wel voelt maar niet goed begrijpt, is een Staaltje van ongeëvenaarde humor. Wanneer de geslepen minister-president (Hermann Schwab) den koning het l&atsto restje van zijn prerogatieven, het veto recht, tracht te ontnemen, gooit de koning de gëheele rotte appelen-kar (aldus luidt <le Engelsche titel „The Apple-canom ver, door te dreigen met aftreding en zich als gewoon volksafgevaardigde te laten kiezen. In die kwaliteit zal hij beter dan als koning een boekje open kunnen doen van de bewindvoerders op do ministersze tels. Daarvan heeft het ministerie niet te rug! Annie v. Ees kwam ditmaal alleen in het lusschenspcl op de plankeu, waar zij de rol van Orinthia vertolkte op do haar eigen bevallige wijze. Zooals steeds was ook deze vertooning geheel af. Hel samenspel was uitmuntend evenals de decors. Vóór de pauze bracht mr .Goudsmit na mens het Schouwburgbestuur den heer v. d. Lugt Melsert hulde voor diens werk als directeur en regisseurs gedurende het 12 1/2- jarig bestaan van het, Hofstad-tooneel, waarop deze met een kort woord dankte. Twee kransen werden den jubileerenden directeur aangeboden, terwijl mevr. v. d. Lugt Melsert-v. Ees vereerd werd met een prachtige ruiker rozen. UIT DE RUNSTREEK AARLANDERVEEN. BIJNA ZICHZELF OPGEHANGEN. Een jongen op 't laatste oogenblik van een zekeren dood gered. Maandagmiddag gelastte de veehouder v. Egmond in 't Noord-Einde alhier zijn 15-jarig knechtje J- v. d. M. genaamd, waf hooi af te gooien. In de berg, waar dit werk moest gebeuren, hing een touw me' aan 't einde hiervan een lus. Op een of andere wijze is de jongen met het hoofd in de lus van het louw geraakt. Hij zou het met den dood hebben moeten bekoo- pen, als mej. v. E. niet juist in de berg moest zijn om eieren te garen. Een groote schrik maakte zich van haar meester, toen zij den jongen bemerkte. Met enkele woor den kon zij het haar man nog mededeelen. Deze sneed onmiddellijk het dikke touw af. Daar het gebeurde dicht bij kerk en zusterhuis, waren direct aanwezig, pater Petrus en zuster Irnna, die kunstmatige ademhaling toepasten. Inmiddels was men om doktershulp uitgogaan. De plaatse lijke dokter was afwezig. Spoedig werd toen dokter Vogelenzang van Nieuwkoop opgebeld. Onderwijl was ook de plaatse lijke dokter op de plaats des onheils aan gekomen. Na geruimen tijd heeft men den knaap weer tot bewustzijn weten te bren gen. Had hij enkele seconden langer blij ven 'hangen, dan had het den jongen het leven gekost-. KOUDEKERK. Personalia. Mej. Cor Wille, assistente aan de Chr. school a.d. Rijndijk is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Hattem. Zomerconcert. Het fanfarecorps „Kunst, na Arbeid" alhier, hoopt Zaterdag avond a.s. te half 8 bij gunstig weer zijn eerste zomerconcert tc geven in dc mu ziektent. Een big te veel. Bij den gemeente veldwachter zijn inlichtingen te bekomen over een big, die verleden week te veel bij den veehouder J. D. R. is bezorgd Hinderwet. Burgemeester en den brengen ter al door her aan A. J. gendeu vergunning uitbreiden van dc perceel, kadastraal den, Sectie K no. Stadspolder. A. VAN DE Lei, het op het e Lei den Burgemeester. VAN STB IJ ENT Secretaris.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2