A. S. C.-Tournooi om den Harmonie-Beker MAANDAG 28 Af KIL 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAC^ 6 A. S. C. in de verliezersronde winnaar V. O. C. winnaar in de finale B;i buitengewoon prachtig weer heb ben deze wedstrijden plaats gehad. Een stralende zon, geen ruw spel, factoren die meehelpen om de wedstrijden tot een voetbalfestijn te maken. Het publiek heeft kunnen genieten van deze vier achtereen volgende ontmoetingen. Of ze echter, vol maakt voldaan over het vertoonde, huis waarts zijn gekeerd, valt eenigszina te be twijfelen. Do mcost emotievolle wedstrijd was V. O. 0.Kampong, een wedstrijd vol verrassingen, en waarin de Kampong- keeper een bewonderingswaardig talent vertoonde. Ongeveer 10 minuten voor 't einde gelukte het V. O. O. na legio aan vallen den bal voorbij hem te jagen. In den eindstrijd OoncordiaV. O. O. bleven de Rotterdammers ^loor beter combinatiespel de meerdere over de club van dr. Jan Thomee, die persoonlijk zijn elftal kwam versterken. A. S. O. verloor in de eerste ro-nde met twee doelpunten tegen Con cordia, in do verliezersronde herstelde A. S. O. zich door Kampong met 50 tc verpletteren. ijet programma was als volgt: 11 uur Concordia— A. S. C.; 12.15 uur V. O. C.Kampong; 1.45 uur Vorliezere- ronde; 2.45 uur Eindstrijd. De wedstrijden waren vastgesteld op 2 maal 30 minuten zonder rust. De eind strijd duurde 2 maal 45 minuten met rust. Bij gelijk spel 2 maal 71/, minuut verlen gen daarna beslist het lot. Klokslag 11 uur laat scheidsrechter S. Hakker, onder vrij groote belangstelling de elftallen in 't veld verschijnen. Concordia—A. S. C. 2—0. A. S. C. nam het in dozen wedstrijd aan vankelijk van een kalme zijde op, waar door al direct dreigend gevaar ontstond voor 't A. 8. C.-doel, en reeds in de eerste minuten ontstaat door een fout van Jos- son, het eerste .doelpunt, dat door den rechtsbinnen van Concordia keurig word gemaakt (10). Buitengewoon snel volgen de aanvallen van de Dolftsche voorhoede, waardoor Josson, die Lef randt mist, tel kenmale moet ingrijpen. Na ongeveer 10 minuten heeft de Concordia-voorhoede het gewenschte succes. Wanneer keeper Gay- kema vergeet uit te loopen, verdwijnt een tweede goal in de touwen van A. S. C. (20). A. S. C. krijgt daarna oen corner, die door Concordia wordt weggewerkt- Alt als linksbuiten, schiet op twee meter afstand over het Concordia-doel. Nadat is gedraaid, wordt wederom het A. 8. C.-doel onder handen genomen, en met geluk keert Gaykema een keihard doelpunt. Uit een mooi aangegeven corner, kopt Brouwer den gevaarvöllen bal keurig weg. Een schot van Goethart had bijna resultaat. Jansen en Schmidt falen hopeloos. Ongeveer 15 minuten voor *t einde gaat Josson als spil fungeeren en Stepbanus als back. Dit is een aanmerkelijke verbetering en A. S. C. wordt nu doortastender in zijn aanval. Niets baat echter en onveranderd komt het einde. Kampong—V, 0. C. 0—1. Interessante wedstrijd, waarin staaltjes van keurig voetbal werden vertoond. Het is een gelijk opgaand snel spel met V. O. 0. het meest gevaarlijk voor het doel. Vol spanning volgt men de verrichtingen van lie V. O. O.-voorhoede; vooral de links buiten is degene die met zijn afgepaste voorzetten telkenmale verwarring brengt in do Kampong-achterhoede. Hot is ech ter de Kampong-keeper die zelfs de meest harde schoten, zoowel op 20 meter als op 8 meter klemvast weet, te houden. Kam pong forceert een ïuinuteu-lange doolwor- Rteling maar keeper v. d. Berge houdt braaf stand. Na de draai is V. O. C. degene, die op nog geen twee meter afstand keihard naast schiet. Concordia zet zijn vleugel spelers meer aan 't werk, doch de V. O. O.-achterhoede is trapvast, en berekend voor zijn taak. De strijd wordt, feller, er is nog 10 minuten te spelen. Aan weers zijden volgen nog eenige corners. Eindelijk komt het lang verwachtte, wanneer de rechtsbinnen de achterhoede is gepasseerd, neemt dc Kampong-koeper een weifelende houding aan, wat nood lottig wordt, eeu formidabel schot en liet i3 01. Kampong tracht nog den gelijkmaker te scoren, door V. Q. C. als 't ware geheel in tc sluiten, maar V. O. C. ontkomt aan deze bcnauwdo oogenblrkken. Verliezersronde Kampong—A. S. C. 0—5. Josson speelt midvoor. Jansen is gaan baoken, terwijl v. d. Lecdon de plaats van Alt heeft ingenomen. Het blijkt al direct dat A. S. C. Kampong verre dc baas is. v. d. Leeden is de meest gevaar lijke man, legio zijn de voorzetten, waar uit Josson naast kopt, Goethart over trapt en Schmidt de bal in de handen van den Kampongkeeper deponeert. Zelfs Jansen komt uit de achterhoede om een goal te maken, alles te vergeefs, de keepor is tot. nu toe onvermurwbaar. Na 15 mi nuten verdwijnt van de voet van Schmidt het eerste doelpunt in de Kampongtouwen. Een vrije Kampong-schop beert Gaykema. 5 minuten voor de hervatting is het weder om Schmidt, die er 0—2 van maakt. De hervatting wordt een debacle voor Kampong, de spelers beginnen vermoeid te geraken. Goethart profiteert hiervan als de achterhoede hem kalm laat passecren (03). Er volgt nu een periode van gelijk opgaand spel, doch Kampong ziet geen kans hier voordeel uit te trekken. Thans gaat Kampong verslappen, de midden- linie van A. S. C. met Broöwer als de beste, zet de voorhoede voortdurend aan bet werk en Schmidt maakt daar een dankbaar gebruik van door onhoudbaar te sooren (0—4). Nog is deze gulzigaard niet tevreden, bij een voorzet van de linksbui ten van der Leeden kopt Schmidt in (015). Er volgen nog eenige laatste stuip trekkingen van Kampong en bet einde is daar. De finale Concordia—V. 0, C. 0—6. Aan doelpunten in dezen strijd geen gebrek. V. O. C. maakto er 6, ondanks do steun van dr. Thomee, die als links binnen' fungeerde en zoo nu en dan aar dig werk deed maar z'n vlugheid kwijt is. V. O. O. speelde niet bepaald fraai, maar het samenspel was beter, vooral do verde diging was stug en er werd met succes verdedigd. Het eerste schot van V. O. C. knalt naast. Dr. Thomee schiet aan de andere zijde tam in. V. O. C. keer terug en doel punt, doch terecht buitenspel. Het is slechts een kort uitstel, want een oogen- blik daarna maakt de linksbinnen het eerste doelpunt (01). De reohtsbinnen glipt door de achterhoede om er 0—2 van te maken. Concordia komt er beter in en vooral de rechtsbuiten passeert nogal eens de backs, die echter op t kachelijkste mo ment een vrij goede steun hebben aan den keeper v. d. Berge. Voor de rust heeft de V. O. C.-middenvoor succes (0—3). Na de hervatting blijft V. O. C. de meerdere, al worden door het publiek de Concordia-menschen aangemoedigd. Bij een pracht-voorzet verdwijnt het le- dor weer in de Concordia-touwen (04). Kort. daarna maakt de rechtsbinnen 0—5. De rest van den tijd, ongeveer 15 minu ten, is Concordia steeds aanvallend ge weest. V. O. C. ontsnapte met veel geluk aan een doorboring. Een vrije schop van dr. Thomee op 't doel werd gehouden. Het wa, voor Ooncordia om hopeloos te wor den. De backs dringen overmoedig op, waardoor de midvoor kans ziet snel te passeeren en 't is 06. Concordia had in verhouding zeker tweo doelpunten verdiend, Zoo eindigde deze in goede harmonie gespeelde wedstrijden, om den Harmonie beker. BELGIE GAAT NAAR MONTEVIDEO. Naar ons uit Brussel gemold wordt heeft de algemeene vergadering van den Ko ninklijken Belgischen Voetbal Bond beslo ten een Belgische ploeg naar Uruguay te zenden ter deelneming aan de wereldkam pioenschappen voetbal, die in Juli te Monte video worden gehouden. Als voorbehoud werd gemaakt, dat de kosten zouden worden betaald. Daar Uruguay reeds ocnigen tijd geledon betreffende eeu en ander toezeggingen had gedaan, kan men hieruit de gevolgtrekking maken, dat België definitief deelneemt aan de wereldkampioenschappen. Voorts is het toegestaan, dat tijdens de tournee ook wedstrijden in andere plaatsen mogen wor den gespeeld. Zoo zou een ontmoeting in Buenos Aires op het programma staan. 10 Scheidsrechters voor de wereld kampioenschappen. De Federation Internationale de Football Associations heeft een lijst van 10 scheids rechters gepubliceerd voor de wedstrijden der wereldkampioenschappen te Monte video. Op deze lijst staan: Andersen (De nemarken), Balvay (Frankrijk), Barlessiua (Italië), Braun (Oostenrijk), Bauwens (Duitschland)j Langenus (België), Majorski (Hongarije), Melcon Spanje), J. Mutters (Nederland), en Ruoff (Zwitserland). Arsenal wint met 2—0 den Cup. Uit Londen wordt ons gemeldt: De laatste Zaterdag in April. Dan heeft in het Wombley-Stadion de Cupfinale plaats, de grootste vootbalgebeurtenis zouden we kun nen zeggen van de geheelc werold. Bijna 100.000 toeschouwers vulden het Wembley- stadion, toen de finalisten Arsenal en Huddersfield Town het groene tapijt betra den. Koning Goorge bevond zich in de Ko ningsloge. 200 extra-treinen, omnibussen hadden hun lading in Londen geleegd, ge heel Londen stond in het toeken van de big match. Nadat de 22 spelers aan den Koning wa- ron voorgesteld, bogon de wedstrijd. Arsenal was in het eerst 'in de meerderheid, vooral de aanval maakte het de Hudclersfield- verdediging lastig. Bij een razend snellen aanvalvan Arsenal komt het leder bij Bastin, een voorzet volgt, James is er bij en onhoudbaar vliegt den bal in het net. Huddersfield valt dan energiek aan, doch tot aan de rust behoudt Arsenal haar voor sprong. Na de pauze verhoogt Lambert, Arsenal's midvoor, de score en ondanks hardnekkig uanvallen van Huddersfiold mocht het niet* gelukken om zelfs een tegenpunt te fabri- ceeren. Zoo won Arsenal voor de eerste maal den Cup. HOLLANDSCH LI »BURG—BELGISCH LIMBURG 4—1. Gisterenmiddag werd op bet V.V.V.-tar- rein te Venlo onder groote belangstelling de wedstrijd gespeeld tussohen de ver tegenwoordigende elftallen van Neder- landsch en Belgisch Limburg, welke match met 4—1 in het voordeel der Nederlan ders eindigde. De aanvallen der Belgen zijn in het begin niet bijzonder erg afgewerkt; hier door kan Holland spoedig met 10 de leiding nemen. Dan gaat het spel geleidelijk op en neer. Mot een fraai Bohot van Huys weet Nederland echter spoedig den stand op 20 te brengen. Zij zijn voortdurend in de meerderheid. De Belgen zijn daarna eens aanvallend en hun midvoor lost een onhoudbaar schot (2—1). Van der Ven (Ned. Limburg) brengt onmiddellijk daar na den stand op 31 en een blunder van deu Belgischen keeper heeft hot vierde doelpunt voor Ned er land ach Limburg tot resultaat, dat hiermede met 1—1 den wedstrijd wint. Velocitas—Ajax 2—0. Zij, die na hot uitstekend resultaat vau Velocitas legen Blauw Wil, Go Ahead en Willem II er nog niet van overtuigd wa ren, dat de 80-nedorlaag van de Gro ningers tc Amsterdam een vergissing en een ongelukkig toeva] is geweest, zullen thans wel tot het inzicht komen, dat de Noordelijke kampioenen dit jaar volkomen gelijkwaardig zijn aan do representanten van dc andere districten. Daarop duidt de 20-overwinning op Ajax. Nu moge Ajax een slechten wedstrijd hebben ge speeld, naar ons inzicht dient men het minder goede spel van de tegenstanders van Velocitas iu de laatste wedstrijden niet als een primair verschijnsel, doch als een secundair verschijnsel op to vatten. Dc speelwijze van de Groningers tooh: een geweldig enthousiasme, onvermoeid zwoegen, en het uitstekende spel van de middenlinie, breekt het spel van iederen tegenstander volkomen af. Erkend dient eohter te worden, dat dit niet geheel, en al gisterenmiddag de oorzaak is geweest van de overwinning. De Amsterdammers faalden nd. te zeer in het spel der mid denlinie, dat men kwalijk aan het systeem der Velomensohen kan toeschrijven. Het geheple Ajax-elftal had daardoor vrijwel den geheel wedstrijd absoluut geen verband. Aan de eene kant stond een goed-spolende achterhoede, aan de andere kant een flink zijn best doende aanval. Een middenlinie, die beide deelen tot el kaar bracht ontbrak. De overwinning van de Groningers kan zooals gezegd volkomen verdiend worden genoemd. Het elftal sloot uit stekend. Do middenlinie, waarin de spil uitblonk, braöht een uitstekend verband tussohen de voor- en achterhoede. De voorhoede was het zwakste deel van de ploeg, maar niettemin heeft ook zij uitstekend werk gedaan. De wedstrijd werd bijgevoond door meer dan 12.000 toeschouwers, die het Be Quick-stadion geheel vulden. Velocitas ie dadelijk in den aanval en onder een enthousiast gejuich van het pu bliek blijft de bal eenigen tijd voor het Ajax-doel. Er is nog geen drie minuten gespeeld als De Boer een schot niet vol doende- wegwerkt; van der Velde loopt toe en schiet den bal in het net (10). Het spel gaat hierna snel o-p en neer met Velocitas iets in de meerderheid. Fraai spel valt er niet te genieten. Door het opstuwende werk van den spil Zui- dema en het falen van de Ajax-middenliirie J rijst het meeste gevaar van Velocitas, maar doelpunten blijven voorloopig uit. Er is ruim een kwartier gespeeld als Van Reenen op het doel afstormt, maar De Wolf Sr. weet juist te redden. Aan den an deren kant weert de vleugelspeler Meu- lema zich uitstekend, waarbij hij de tac tiek volgt niet te trachten v. Kol te passeeren, maar dadelijk op doel te plaat sen. Na ruim een half uur volgt plot seling een aanval; de Velocitas-doelman weet het schot uitstekend te stoppen, en drie minuten voor het einde kopt Bonse- ma juist naast. De tweede helft laat iets beter spel zien. Gelijk is het aantal kansen, dat aan beide zijden voor doel gemist wordt. Velocitas is bijzonder ongelukkig. Twee maal is De Boer uit het doel als een schot juist naast gaat. In dc laatste mi nuten van den wedstrijd volgt weer een der vele Velocitas-aan vallen van den lin kervleugel. Iedereen rekent er reeds op, dat ook dc?e zal mislukken, doch de door Hekkeuia voor doel geplaatsten bal wordt juist door Bonsema in het hoekje geplaatst. Op het zelfde oogenblik blaast de scheidsrechter het einde. Willem IIGo Ahead 2—2. Voor een uitverkocht huis, er waren on geveer 9000 toeschouwers, hebben twee volkomen gelijkwaardige ploegen 2 X drie kwartier elkaar de overwinning bevochten. Het was een strijd van twee volkomen ge lijkwaardige ploegen, het was een uiterst snelle wedstrijd en wat de toeschouwers wel het meest .geapprecieerd zullen heb ben, de wedstrijd was zeer spannend. Er werd in hoog tempo voetbal gespeeld, maar een kwartier voor het einde werd het spel langzamer, daar de meeste spelers te vermoeid bleken te zijn, wat voornamelijk kwam door de groote warmte. Scheidsrechter Boekman (Amsterdam), wiens beslissingen soms nog al eens aan vechtbaar waren, floot de ploegen in het veld. Go Ahead hoeft den schuin over het veld staanden wind mee. Het begint vlug, beurtelings worden de voorhoeden aan het werk gezet en <>ve krijgen een uiterst snel len en spannenden wedstrijd te zien. Van Loon kan een maal slechts redden door corner te werken, dc Vries schiet 1 hoog over en aan den anderen kant schiet Kantors naast. De rechtervleugel van Go Ahead combi neert schitterend, de Kreek krijgt een kans docli de bal gaat naast. Aan den anderen kant zendt Maas een keihard schot in, Halle keept, doch Mr. Buddemeyer trapt weer in maar het schot gaat tegen de paal en wordt weggewerkt. Wanneer van der Aa een schuiver van Stenfert houdt, raakt de Willem Il-er ge blesseerd aan zijn pols. Mr. Buddemeyer krijgt een prachtkans om zijn club do lei ding te geven, doch onbegrijpelijkorwijze gaat zijn schot naast. Broekman en Undink zetten dan verscheidene malen den buiten- spelval open en de Willem U-ers zijn wel zoo goed om er vele malen in te loopen. Waaneer van der Aa uit zijn doel is ge- loopen schiet de Vries op het verlaten doel, het schot belandt togen de bovenlat en gaat dan achter. Het is dan dc beurt van Willem II, eeni ge pittige aanvallen worclen ondernomen. Maas zien we naast schieten en als Kan- ters eens mooi voorzet schiet Spijkers hoog ove.r. De rust komt met blanken stand. Willem II zit er onmiddelijk goed op, een serie aanvallen wordt opgezet en Spij kers weet onhoudbaar Halle te passee ren. (10). Van Loon speelt uitstekend en onder breekt enkele malen dc Go Ahead-aanval- len fraai. Wanneer Spijkers weer eens voor zet, kopt Willem II's midvoor Buddemeyer tegen den lat, de bal springt in het veld terug, Maag krijgt 'heb leder, een hard schot, wederom tegen den lat en daarna is do kans verkeken. Als van der Aa weer eens uit zijn doel is geloopcn plaatst Sten fert in, en van Loon kan nog juist wegwer ken tot corner, die wordt weggewerkt. Willem II is dan een tijdlang in de meer derheid maar keeper Halle stopt menig schot meesterlijk. Wanneer de Willem II- verdodiging blijft staan wegens een ver meende overtreding, aarzelt de Vries niet, zet door en de stand is gelijk. (11). Het spel wordt enthousiast voortgezet, en wanneer na een aanval van Go Ahead het leder schijnt te worden weggewerkt, blijkt dat Klaassen den bal piet de hand heeft bewerkt. Scheidsrechter Boekman kent een penalty toe en Th. de Kreek plaatst het leder achter doelman van der Aa (1-2). Keeper van der Aa valt dan uit en wordt vervangen door zijn broer. De Vries rent. nog eens langs de lijn, zet voor, de Kreek schiet in, maar de invaller blijkt betrouw baar te zijn en werkt kalm weg. Wanneer Klaassen geblesseerd raakt wordt hij vervangen door Horsben. Het spel wordt nu te geestdriftig, bij het on stuimige ai. Willem II onderneemt aanval op aanval om den gelijkmaker te scoren, en tenslotte gelukt dat als Mr. Buddemeyer en van der Wouw op keeper Halle aan stormen en hem met bal en al in doel werken. De stand is gelijk 2—2. Hoewel aan beide zijden nog pogingen in het werk worden gesteld om een punt te maken en Brilleman, na een voorzet van de Vries nog een praohtkane krijgt, die echter in keepers handen wordt geschoten, komt dan het einde met 2—2 gelijken stand, waarmee beide partijen tevreden mogen zijn. Scheidsrechter Boekman leidde niet onfeilbaar. Alphen—D.C.L. 9—1. L/e Rotterdammers waren onvolledig op gekomen, doordat hun eerste elftal in een promotiewedstrijd moest uitkomen. Hier door werd de wedstrijd een eenzijdige ver- booning. Alphen was bijna den geheelen wedstrijd sterk in de meerderheid en slechts sporadisch gelukte het D.C.L. over de helft te komen en tot den aanval over te gaan. Als onder leiding van schoidsreohter Hakkert wordt afgetrapt en het spel nog slechts enkele minuten oud is, neemt Al phen reeds uit een voorzet van rechts door J. Windhorst de leiding. De druk op het D.G'.L.-doel blijft voortduren en als eens een corner ontstaat, vergroot dezelfde spe ler voor Alphen de voorsprong. De voor hoede der thuisclub blijkt bijzonder in vorm. Herhaaldelijk wordt het Rotter- damsche doel fel bestookt, en als de rechts buiten het leder te pakken krijgt, lost hij oen sohot dat doel treft 3—0. Hei volgende doelpunt komt van den midvoor der thuis club, die handig enkele tegenstanders weet to passeeren en onhoudbaar scoort. Enkele malen zien de Rotterdammers kans om tot den aanval over te gaan, doch hun spel is te doorzichtig, zoodat de ver dediging der thuisclub tijdig weet in te grijpen. De rust breekt dan ook onveran derd aan. Als in de tweede helft het D.C.L.-doel aanvankelijk enkele critieke momenten hoeft doorgemaakt, wordt eenigen tijd op de middenhelft gespeeld. Lang duurt dit evenwel niet. Na plm. 15 min. passeert de midvoor der thuisclub de D.C.L.-verdedi- ging en doelpunt onhoudbaar. De Rotter dammers hebben dan het genoegen door een tegenpunt de eer te redden, maar ook de thuisclub laat zich niet onbetuigd. Wan neer het leder eens tegen de bovenlat van het D.E.C.-doel wordt geschoten en in het veld terugspringt, schiet de toeloopende Hoogonboom den bal in de touwen (6—1), De druk op het Rotterdamsche doel blijft aanhouden en achtereenvolgens weet Al phen resp. door haar linksbinnen, midvoor en rechtsbuiten, dc score nog driemaal te verhoogen, waarna het einde komt met een 91-overwinning der thuisclub. Bestuursvergadering K.N.V.B. Op de Zaterdag gehouden bestuuxsvej-ga- dèring van den K.N.V.B. is de toer van het Ned. elftal ter gelegenheid van de Pink sterdagen napr Hongarije, bestendigd ge worden. Aan de orde is ook nog gekomen de vraag of alsnog een Nederlandsche ploeg naar de Wereldkampioenschappen te Mon tevideo afgevaardigd zal worden. De be slissing te doen aanzien zal de vc week worden genomen. R. K. FEDERATIE. Overzicht. In den strijd om het kampioenschap der Federatie werd gisteren voor de Zuidelijkt voorronde de eerste wedstrijd gespeeld te Beek, waar Caesar met 2—1 van de Til- burgenaars verloor. D.H.L. in de Noordelijke voorronde spe lend legen P. H- uit Almelo trok danig van leer en versloeg de Almeloërs met. niet. minder dan 8—2. Qe kansen van de Hol landsclie Leeuw zijn dus nog geenszins verkeken, vooral niet wanneer zij thnis van P.V.C. weten te winnen. De stand is: P.V.C. D.H.L. P. H. 2 1 1 7—4 3 2 1—1 io_ 7 2 2—11 410 1 Voor de promoticcompetilie der tweede klasse M wist DONK op het nippertje te winne van Lenig en Snel. De oneven goal bracht hier de beslissing. Do Gouwenaars zijn dus reeds zeker van een plaats in de eerste klasse. Thans is do beurt aan S. J. C., welke club slechts één punt van Lenig en Snel noodig heeft om tc promoveeren. De stand is: DONK 3 39—3 6 S. J. C. 2 1—1 4— 4 2 Lenig en Snel 3 7— 3 410 De uitslagen. Kampioenschap R. K. F. Z 11 i d e I ij k e ronde. Caesar l_2 Noordelijke ronde. D.HX.—P.H. 8t-2 Promotiecompetitie le kl. B. Venlosche BoysVitesse 34 Promotiecompetitie le kl. D. CondorV.I.C. 44 Eerste klasse A. MarsanaKimbria 1—3 Eerste klasse B. Kolping—D.E.V. 5—2; Wilhelmina—B.V.C. 4—2. Eerste klasse C. Quick—Grol 6—0; N. E. OZweef 3—1; V.D.Z.—Emps 22. Eerste klasse D. De MeerS.D.O. 52; WilskrachtL.V.V. 4—3.. Promotiecorapetitie 2e kl. M. DONKLenig en Snel. i—0 S.J.C. I—H.B.C, I 3-5. Het fraaie weder van gisteren bracht heel wat volk naar het Sportpark, waar H.B.C. I uit Heemstede op bezoek kwam. De gasten hebben in dezen wedstrijd ge toond, dat zij een der toonaangevers in de le klasse zijn en gaven ©en fair en vlug spel, waarbij vooral hun voorhoede zeer productief bleek te zijn. De thuisclub moest met een tweetal invallers in de middepliuie spelen, hetwelk aan hun spel zoowel in de achter- als voorhoede wel afbreuk deed. Keeper Holst heeft dezen middag wel al zijn talenten moeten plooien, hetgeen hem meermalen goed afging. In het eerste gedeelte van dezen wed strijd is H.B.C. iets in de meerderheid met somwijlen zeer gevaarlijke aanvallen; er is echter reeds een half uur gespeeld als 'de gasten de leiding weten te verove ren. Deze voorsprong is van korten duur, daar ook S.J.C. een tegenpuntje maakt en rust gaat in met dezen gelijken stand. Na de thee beginnen de S.J.C.'ers meer te schieten, maar kunnen soms voor open doel den bal niet in de touwen jagen. H.B.C. blijft ook een flinke partij geven en weet in deze tweede periode vier maal en S.J.C. twee maal te scoren, zoodat het einde van dezen zeer vriendsohappelijken wedstrijd komt, met een 53-overwinning voor H.B.C. Teijlingen I—Oucl-Teijlingenleden 3—1. Onder zeldzaam zomerweertje werd om 2.30 uur begonnen onder leiding van scheidsrechter M. van Dorp. Als is afge trapt moeten Vink en Hoogeveen alle zeilen bijzetten om het gevaar te keeren. De oud-leden liepen hard van stapel en zoodoende werd het een spannende strijd. Vooral toen na 15 min. spelens de midvoor der oud-spelers A. Langelaan een schitte rend doelpunt.je fabriceerde (01). Na eenigen tijd komt Teijlingen er ook goed in, maar Homan en Nobel weren ziek ge ducht en het is niet mogelijk hen te pas seeren, terwijl in laatste instantie keeper Zandbergen de redder is. Toch komt Teij lingen I herhaaldelijk voor Zandbergen's doel, voorloopig echter zonder resultaat. Mot 01 treedt de rust in. Na de rust blijkt al ras, dat de oud- Teijlingers zich te veel hebben gegeven. Als er 3 minuten is gespeeld, is het Cbr. Homan die keihard inschiet. Zandbergen vangt wel, doch laat den bal uit zijn han den vallen (11). Vijf minuten daarna is het weer de linksbuiten, die de bal van de halflinie krijgt toegespeeld en inkogelt V-oor de tweede maal houdt Zandbergen den bal onvoldoende en het is 21. Nu komt er een kleine inzinking bij de oud spelers, hun uithoudingsvermorgen is blijk baar ten einde. Als de rechtsbinnen van Teijlingen I een schot op het doel geeft, ketst de bal tegen den onderkant der lat. Zandberg slaat nog weg, doch de bal had reeds gezeten, zoodat het 31 wordt. Na deze periode komt er iveer leven in bij do oud-spelers en in het laatste kwartier zijn zij goed in den aanval. Menige aan val wordt ondernomen, doch steeds wordt over of naast geschoten. Als het einde wordt gefloten, heeft het eerste elftal ver diend gewonnen. Het huidige lo elftal zou echter nog zeer goed 3 of 4 krachten uit het elftal der oud-spelers kunnen gebrui ken. De Teijlingen-Junioren werden teleurge steld door het niet opkomen van de S. J. C. I-Junioren.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6