MAANDAG 28 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ROELOFARENDSVEEN. EEK NEGENTIGJARIGE OUD-ZOU A AF. ZILVEREN PRIESTERFEEST Pastoor J. A. Heiling, 0. F. M. Dc Hartebrug-paroclue, de parochie van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, heeft gisteren het feest van haar jubileerenden herder gevisrd Nog slechts betrekkelijk kort, zoo schrevfcn wij Zaterdag reeds, is de zeereerwaarde jubi laris als pastoor dezer parochie werkzaam, maar het medeleven en dc deelname aan dit zilveren priesterfeest bewijst dan ook zooveel temeer, hoe pastoor Heiling zich in dien be trekkelijk korten tijd een plaats heeft weten t« verwerven in de achting zijner parochianen, een plaats, die hij' door bescheiden cn cner- gieken arbeid volkomen verdient. De Plechtige H. Mis. Het priesterfeest ving aan met een plechtige Hoogmis in de Hartebrug-kerk, om half elf, door den zeereerw. jubilaris. Reeds vèr voor hel aanvangsuur was de ge- heelc kerk tol in alle hoeken gevuld en velen moesten zich zelfs met een staanplaats tevre den stellen. Het priesterkoor was nieL bloemen en pal men in feestgewaad gestoken cn zoo droeg hij deze kerkelijke viering alles bet stempel van feest cn vreugde. De blijde inkomst van den jubileerenden herder was indrukwekkend Vanuil de bereidkamer betrad de stoet, die den jubilaris naar het altaar zou geleiden, het kerkgebouw. Voorop vijftig in hel wit geklcede bruidjes met palmen en rozen, die den grond bestrooi den, waar de jubilaris gaan moest. Daarna volgen twaalf misdienaars in toga's en koorkapjes, ieder dragend een lantaarn en dan een stoet vao priesters. Het waren in dezelfde volgorde de zeereerw. paters dr. Bernsen, drs. de Goede, Frigge, Mulder, Jorna, v. Lubeek, Woolderink, achter wie de jubilaris volgde. Daarna kwamen de hoogeerw, heer A. Homulle deken van Leiden en de zeereerw. beer pastoor Th. Beukers, terwijl de leden van het Kerkbestuur de stoet sloten. Intusschen werd door de geloovigen den ju bileerenden priester' het welkomstlied toege zongen. Op het priesterkoor aangekomen knielden de celebrant en de assistcerende geestelijken op de aJtaartreden neer, terwijl de overige geestelijken op het priesterkoor plaats namen. De bruidjes kregen in twee groepen aan de zij-altaren cn achter de Communiebank plaats. Nadat het Allerheiligste ter aabidding was uitgesteld, nam het H. Misoffer een aanvang. Hierbij assisteerden de zeereerw. paters rec tor B. Woolderink als presbyter assistens, A. van Lubeek als diaken en J. Jorna als sub diaken. Onder leiding van den heer J. Theelen, voerde het zangkoor op voortreffelijke wijze de vierstemmige ,,Missa lestiva" van Ph. Loots uit, waarbij de heer A. Martijn het orgel be speelde. Na de H. Mis werd door het koor .de can tate „Hulde aap hel Priesterschap" van J. Haagh C.s.s.R. uitgevoerd, waarna door de ge loovigen het feestlied gezongen werd. Onder het zingen hiervan werd de zeereerw. jubilaris op dezelfde wijze als bij den aanvang door dc kerk naar de pastorie teruggeleid. Aanbieding geschenken en receptie. Kort na de H. Mis werd den Pastoor de feestgave der parochie aangeboden door den voorzitter van het feestcomité (welk comité bestond uit de kapelaans der parochie, dc rector van het Haagweg-klooster en de kerk meesters). V c weleerw. pater H. Mulder wees in een kort woord op de groote vreugde die dit zil veren jubileum opwekt bij den priester, die het beleven mag, maar ook bij allen, die hem kennen, en in dit geval bij heel de Hartebrug- parochie. Aan die vreugde hebben de parochia nen ook uiting willen geven in stoffelijkcn vorm, in een geschenk. Pater Mulder bood den Jubilaris een enveloppe met inhoud aan. Dc Pastoor zal aan dit geschenk een bestem ming geven voor de kerk. welke bestemming nader zal worden bekend gemaakt. Dit parochie-geschenk is bijeengebracht door volkomen vrijwillige bijdragen. Bij niemand is aangedrongen of ook maar gevraagd. Ieder, die iels wilde schenken, heeft zelf zijn gave moeten brengen of sturen aan een der leden van het feestcomité, die in een circulaire wa ren bekend gemaakt. Dal geeft ongetwijfeld voor een Jubilaris en zeker voor dézen Jubila ris aan een geschenk een bijzondere waarde. Van 1 tol 3 was er vervolgens een zeer druk bezochte receptie. In de groote zal dc pastorie zagen wij eenigc geschenken stirandc aan dacht trok een zéér mooi kazuifel, stool, alb, superplu. Wij zagen verder vele bloemstukken, een groote fruitmand (van de misdienaars), Plechtig Lof. Dankwoord van den Jubilaris. Om 7 uur was dc kerk weer gehécl bezet met belangstellende parochianen. Op dezelfde wijze als 's morgens trok de stoet van bruidjes, misdienaars en priesters door dichte drommen geloovigen langs het middenpad naar liet in licht stralende hoofdaltaar. Behalve alle paters, die reeds hierboven ge noemd zijn. waren nu cok aanwezig twee oud kapelaans der parochie, de paters Boutcrs (Rotterdam) cn Goosen (Amsterdam), dc di recteur van bet- Missie-college te Katwijk pa ter rar. v. Helm en een der leeraren pater Ruysenaars, en pater Looyaard van het Haag weg-klooster. Dc zeereerw. Jubilaris werd geassisteerd door den zeereerw. zeergel. paters drs, B. de Goede en rar. E. d. Helm, als diaken en sub diaken. Zeer schoon voerde hel zangkoor de ver schillende gezangen uit. En het machtig Tc Deuni was indrukwekkend.... Te Deum lau- damus, ja. God mogen wij ook wel danken, dal Hij in, ons kathloieke volk heeft bewaard dat treffende meeleven met kerkelijke feesten, waarvan deze dag ons weer zulk een mooi be wijs had geschonken! Na hel Lof sprak de pastoor vanaf het priesterkoor zijn parochianen toe. In geruisch- loozc stilte gaf heel de volle kerk haar aan dacht aan dit korte, zuiver uit bet hart op wellende dankwoord. Ik gevoel mij gedrongen, aldus de hoogge achte Jubilaris, om in een ekel woord u te uiten mijn gevoelens van dankbaarheid op de zen plechtigen dag. Deze morgen herinnerde ik mij, aan het fees telijk versierde altaar, mijn eerste H. Mis; ik herinnerde mij hoe ik na dien iederen dag enkele dagen der Goede Week uitgezonderd hel H. Misoffer heb mogen opdragen; ik her innerde mij, hoeveel genaden mij door God zijn geschonken, waardoor mijn zwakke krachten mochten arbeiden voor Zijn eer en het heil der zielen. Hel juist zoo schoon gezongen Te Deum Laudamus was mij dan ook uit het hart ge grepen! 't Verheugt mij. aldus ging de Pastoor ver der, dat gij voor mij dit feest zoo Iuislerlijk hebt gemaakt; dat gij mij in mijn dankbaar heid jegens God hebt gesteund door gebed en H Communie. Daardoor zijn wij nader tot el kaar gekomen, hebben wij elkaar beter leeren begrijpen. Met de verzekering zijn parochianen iede ren morgen onder de H. Mis te zullen geden ken, besloot de Jubilaris zijn toespraak. Zooals 's morgens werd weer onder het zin gen van een feestlied door de kerk naar de sacristie teruggekeerd. En de schoone kerkelijke feestviering was ten einde. 'n Mooie plechtigheid is 't ge weest, getuigden allen, blijde voldaan! KON. NED GROFSMEDERIJ. Winst- en dividend Iets lager. In de Zaterdag ten kantore der vennoot schap onder voorzitterschap van nr. Th. F. A. Delprat gehouden jaarlijksche vergadering van aandeelhouders der N.V Koninklijke Neder- landsche Grofsmederij alhier, waren aanwe zig 9 aandeelhoudersvan wie 7 prioriteits aandeelhouders), vertegenwoordigende 35 aan deden en uitbrengende 35 stemmen. In deze vergadering heeft het lid der direc tie, de heer N, C. F. van Ginkel, bet jaarver slag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend. In het begin van het verslagjaar heerschle in alle afdeelingen een groote bedrijvigheid, welke echter in bet tweede halfjaar afnam. De prijzen werden erg gedrukt door de sterke concurrentie. Dat er desniettemin een bevredi gend resultaat is bereikt, is voor een niet on belangrijk deel te danken aan de uitbreiding van de kettingfabriek en de betere outillage. De uitbreiding van de kettingfabriek moest weldra door een nog grootere uitbreiding wor den gevolgd waarmede dan ook aan het einde van het verslagjaar een aanvang is gemaakt. Aan verschillende werken werd in 1929 uit gevoerd voor een bedrag van 1.-162.145 (v. j. 1.676.382). Het voordeelig saldo der fa- bricage-rekening, de z.g. brulo-winst, bedraagt 169.168. De balanswaarde der terreinen, ge bouwen, werktuigen, gereedschappen, enz., be droeg ultimo 1928 1.172.239. In 1929 werd aangeschaft voor 25.051 en geainoveerd voor een balanswaarde van 56, zoodat de balans- waarde ultimo 1929 bedroeg 1 197.235. De directie stelde voor op dit bedrageen afschrij ving te doen van 602.411 en wel 558.377 ten laste van het vernieuwingsfonds, zijnde 't restant van dit fonds, en 44.034 ten laste van de winst- en verliesrekening, waardoor bovengenoemde activa zullen worden terugge bracht tot 594.823. Na aftrek van deze af schrijving, van bijdragen in de kosten van pen sioenen. ongevallenverzekering enz. en na toe voeging van het surplus van het reservefonds blijft een bedrag van 84.006 over, op grond v.aarvan de directie voorstelde, een bedrag van 86.209, waaronder begrepen het onver deeld gebleven dividend a.p ad 2203, onder de aandeelhouders te verdeelen en alzoo aan de gewone aandeelhouders uit te keereD een dividend van 10 (v. j. 12) pet. en aan de prio- rileits-aandeelhouders een dividend van 6 pet. Een bedrag van 2985 werd als onverdeeld dividend op de nieuwe rekening overgebracht. De balans vermeldt op ultimo 1929 aan ac tiva o.m.: onuitgegeven aandeelen .1 490 000 (cnv.) gebouwen 1 353.009, afschrijving ƒ892.131. werktuigen 1.006 367, afschr-ijving idem 924.460, ketels en stoomwerktuigen 37.955, afschrijving idem 33.335. vaartui gen 33.335. afschrijving idem ƒ30 184; ter reinen ƒ37.540, dub. debiteuren 2076, reser vefonds Risicobank 13.787, effectenrekening 8861. effecten reservefonds 299.627 (287.817). debiteuren ƒ476.315 (238.838). in ventaris 229.242 (212 049) De passiva vermelden o.m.: kapitaalrekening 1.000.000 (onv.), reservefonds 300.000 (288.320), winstreserve 190.000 (onv.), credi teuren ƒ333.898 (165.832), reserve belangen personeel ƒ75.000 (onv.), zuivere winst 84.006 (ƒ105.517). De verlies- en winstrekening vermeldt aan debet: interest-rekening ƒ7504 (v, j. credit 3352)afschrijving gebouwen 266.025, werk tuigen ƒ331.550, ketels enz. ƒ510. vaartuigen 807, idem gereedschappen 1228 en idem modellen 2190, waarvan ten laste van het vernieuwingsfonds 558.377; aan ongevallen verzekering 11.989 (11.357) aan invaliditeits verzekering 13.540 (12.682), aan pensioenen 11.528 (9212), aan dub. debiteuren 82 (v. j. credit 199), en aan zuivere winst ƒ84.006 (105.517). De creditzijde vermeldt: surplus reserve fonds ƒ3518. winst der fabricage-rekening 169.168 (158.660). Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 603. Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrik straat- 20, het aannemen en uitvoeren van grond-, bouw- en waterwerken, alsmede het doen verrichten van alle werkzaamheden, welke in den ruimsten zin daartoe behooren. Het tijdstip van einde, bepaald op 31 De cember 1929, is vanaf dien datum stilzwij gend verlengd. 2419. N.V. Stichtschc Glasverzokerings- maatschappij en Glashaudel. Leiden, Oude Singel 19S. Hoofdz.: Utrecht, Kr. N. Gracht 23. N. Filiaalh.: J. Helfrich. Leiden. In de Heorenstraat is vannacht dc vrachtauto van W. E. tegen een boom ge reden. Dc boom brak af. De wagen werd zoodanig beschadigd, dat op eigen kracht vorder rijden onmogelijk was. Buurt- en Speeltuinvereeniging „Westerkwartier". Bovengenoemde vereeniging hield j.l. Za terdag haar 2e propaganda-feestavond in „Concordia", welke avond bijzonder goed gedaagd mag hecten. Toen de voorzitter te kwartier over ach ten den feestavond opende, bleek bijna, geen plaatsje onbezet en zegde hij de aanwezi gen dank voor dit blijk van medeleven- Vervolgens riep hij het welkom toe aan do natrice'» en donateurs, afgevaardigden van zusterorganisaties en het dag. bestuur van de woningb.ver. „Ons Belang". Meer uit voerig zette hij uiteen het verschil tusschen bet vorige jaar en nu, toen de vereeniging door huur een speeltuin in exploitatie had en door huuropzegging van den grondeige naar deze moest missen. De vereeniging is nu in bespreking met het Gemeentebe stuur en de govoerde correspondentie wekt goede_ verwachtingen, hoewel het tot daden nog niet kwam. Waar in 't bijzonder in het Haagwegkwa-rtier een speeltuinvereeniging veel nut kan doen, hoopt spr. zeer op de medewerking van het Gemeentebestuur. Na nog gewag te hebben gemaakt van de oprichting van een paar clubs en de me dewerking te hebben ingeroepen van de aanwezigen om den feestavond goed te doen slagen, verklaarde hij dien voor ge opend. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met muziek en voordrachten van het gezelschap „Aufgepast", welk ge zelschap bq „Westerkwartier" een goeden naam heeft en ook nu weer dit praedicaat ten volle verdiende. Als altijd zorgde de heer Gerritsen voor het humoristische ge deelte van het programma en met zijn leuke levensliedjes wist hij ook nu weer de aan wezigen te boeien. Afwisselend traden vervolgens nog op de heeren Kleuten en Webbers, terwijl de heer v. d. Steen bij zijn optreden als muzi kale clown ook veel succes oogstte. Een leuk blijspel van de tooneelclub „De vroo- lijke vijf" viel ook bijzonder goed in de smaak. Meerdere malen moest worden ge haald en de bloemetjesdie de dames wer den aangeboden, waren ook wel verdiend. Een bal met attracties deed velen nog lang en gezellig bijeen zijn en het was reeds lang na middernacht toen de feestvreugde een einde nan. Door het gebruik maken van een trekta- fel kon een flink bedrag in de kas van het Speeltuinfonds worden gestort, Woster- kwart-ier kan met genoegen op dezen avond terugzien. Door de politie is aangehouden de nacht- verblijver H. B. V., die nog een gevangenis straf van 3 weken op zijn kerfstok had. Bij ministerieele beschikking is voor het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Juli do clagelijksche vergoeding voor nidt in natura verstrekte fourage voor het gar nizoen Leiden vastgesteld op 81 cent. UIT DE OMGEVtNG KATWIJK AAN DEN RIJN. DE INBRAAK IX DE NED. HERV KERK De inbreker gepakt. Dircci nadat de inbraak in de Ned. Herv. Kerk had plaats gehad stelde de po litie een nauwkeurig onderzoek in. Al spoe dig h;id meu een spoor te pakken, waarbij vrijwel vaststond dat één persoon de ia- braak had gepleegd. Enkele personen hadden iu den laten avond voor tien nacht dat de inbraak ge beurde, een verdacht persoon in de tram gezien met een koffertje bij zich en die te Katwijk aan den Rijn uitstapte. Ook het signalement kon worden opgegeven. Direct stelde de inspecteur van politie te Katwijk per circulaire de politie in alle gemeenten van belang met het geval in kennis met gevolg, dat te Gouda zekere A. J. ,S., oud 41 jaar, van beroep monteur en bekend als berucht inbreker, gearrës- word en door den inspecteur v. d. Wijngaard naar Katwijk vervoerd. Hij ont kent pert inent, doch zeer vele getuigenis sen pleitten er voor dat liet de werkelijke daer is. De voestappen, handschoenen, een nijptang, waar de verf nog aan zat van het slot der deur van de kerk, zijn signalement waardoor hij herkend is door degenen, die hem des avonds in den tram gezien hebben, en nog meerdere aanwijzingen pleiten hier voor. Het moei vrijwel vaststaan, dat hij ook daclci' is. De voetstappen, handschoenen, "n IJmuidon. Hij is thans nog opgesloten in de cel te Katwijk en zal na het algeheele onderzoek voor den Officier van Justitie ge leid worden. De politie heeft ongetwijfeld een goede vangst gedaan. Botsing. In do Voorstraat bij het tramstation zou do bestuurder van auto N 17797 bij het naderen der tram nog gauw de rails oversteken, doch kwam bekneld tusschen de tram cn een aldaar staande boom. De auto werd zoodanig vernield, dat van een verder rijden geen sprake meer was. De inzittenden kwamen er wonder lijk genoeg zonder, letsel af. Wie de schul dige is zal door de bevoegde autoriteiten wel uitgezocht worden. Het geval veroor zaakte eenigen tijd stremming van het zeer drukke verkeer. Op hol. In den vroegen Zondagmor gen ging het paard van L. er van door. Aan het. einde van het dorp werd het echter weer gegrepen. Zijn vrijheid was van kor ten duur. Druk verkeer. Dat het gisteren een der drukste bloemendagen was, bleek overduidelijk aan het buitengewoon druk- ke, autoverkeer in den route Den Haag Haarlem. Dank zij het eenrichting-systeem liep alles van een leien dakje. Pas op je karretje. Van v. D. is het rijwiel, dat even in de Voorstraat, onbe heerd bleef st8an, door onbevoegden mee genomen zonder achterlating van adres. Zijn verhaal van den strijd om Rome. Zaterdag herdacht de heer G. van Klink alhier, zijn 90sten verjaardag. Hoewel dit feit op zichzelf reeds vermelding verdient, omdat zoo'n hooge leeftijd niet iedereen is gegeven, verdient bet zulks te meer, daar de heer G. van Klink nog behoort tot het gilde dat langzaam aan het uitster ven is n.1. dat der oud-Pauselijke zouaven. We hebben dan ook ten huize van den jarige, die bij zijn schoonzoon inwoont, een bezoek gebracht. De jarige zat rustig in de huiskamer en hij beschouwde zijn OOsten verjaardag als een doodgewone zaak. Toen wij hem dan ook gelukwenschten, begreep hij nog weinig de bedoeling hier van, doch toen wij zijn oud-zouaafschap ter sprake brachten, glunderde hij bij de her innering aan lang vervlogen jaren. Hij ver telde ons het volgende: In December van het jaar 1869 vertrok hij met nog 40" anderen van elders naar Rome om te strijden voor den H. Vader, wat hij tot zijn plicht rekende. Eenigc jon gelieden van hier behoorden reeds tot de strijders. 21 maanden heeft hij nabij Rome gevochten. Zijn compagnie bestond uit 80 man en gelukkig vielen er- gedurende dien tijd geen dooden te betreuren, slechts wa ren er een paar gekwetsten. 't Was slechts noode, dat wij op bevel des Pausen de wapens neerlegden, omdat de H. Vader niet langer bloed wenschtc te vergieten, aldus de oud-zouaaf. Met tranen in de oogen, zoo vertelde hij ons, namen allen afscheid van het hun dierbaar ge worden Italië, want ze hadden gaarne vol willen houden tot den Paus recht was we dervaren. Thans heeft hij ten minste nog mogen beleven de vruchten van hun destijds on- vermcei:l strijden tot het herstel van de wereldlijke macht des Pausen. Aan den wand hing een groot portret van den heer van Klink in zouaaf-kleeren, terwijl hij ons verschi'lende documenten liet zien uit dien tijd dateerende o.a. ook een oorkonde van Paus Pius IX waarbij aan hem de medaille van verdiensten was uitgereikt. We wenschen den heer van Klink nog vele gelukkige jaren toe. ALKEMADE. Geboren: Jacoba Theodora Elisa beth dochter van N. van der Meer en M. M. B. Bakker. Antonia dochter van Th. Spruit en J. A. Bakker. Jaeobus Alber- tus Maria zoon van P. J. de Jong en A. A. van der Wereld. Wilhelmina Maria d. v. J. C. W. van Leeuwen- en L. van der Meer. Theodorus Johannes z. van J. von Klink en M. A. van Veen. Ondiertrouwd: Wilhelmus Bartho- lomeus van der Ploeg jm. 25 jaar en Alida Johanna Hoeenboom jd. 23 j. Gehuwd: Johannes Jaeobus van der Geest jm. 28 j. en Petronella Margaretha Bisschop jd. 24 j. Martinus Johannes Heemskerk jm. 28 j. en Catharina Maria Verkley jd. 25 jaar. Leonardus Zwet sloot jm 31 j. en Johanna Maria Borst jd. 24 j- Pieter Klomp jm. 22 jaar en Eliza beth Horsman jd. 22 jaar. NOORDWIJK. Posterijen. Bij beschikking van den Directeur-Generaal der P. T. T. is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd als Direc teur van het Post- en Telegraafkantoor alhier de heer L. W. van Hellemond, thans in zelfde functie te Hulst. Agenda LEIDEN. Dinsdag. B. K. Jonge Middenstandsver. „St. Peter Kanis", „Den Burcht"' 8.30 uur. Woensdag, „De Hanze ,Jn den Vergulden Turk" 8.30 uur. Donderdag. „S. Veronica". Zitagebouw, Pieterskerkkoorsteeg 15. De avond-, nacht- en Zondagdieust der apotheken wordt van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s. waargenomen door do apotheken: G. .H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, en D. J. van Drie sum, Mare 76, telef. 406. Dec. 1929 1586.90, over 1929 werd aan rente van de Centrale Bank ontvangen 6174.98, terwijl de bijdrage aan de Cen trale Bank bedroeg 67.90. De winst over 1029 bedraagt 2417.92. De reserve be droeg 8278.— en wordt .alzoo opgevoerd tot ruim 10.000. Deze bescheiden waren door de Raad van Toezicht nagezien en accoord bevon den. Wegens een periodiek aftreden van den heer N. Marbus had een bestuursverkie zing plaats werd tot uitslag had, dat deze mol 36 stemmen werd herkozen. In den Raad van Toezicht werd met 38 stemmen herkozen de heer P. de Groot. In de bestuursvacature Th. J. v. Went werd na stemming en herstemming gekozen de heer Th. G. van Went. Oudergewoonte bracht de voorz. ver slag uit van de vergadering der Centrale, waaruit bleek dat thans 710 banken zijn aangesloten en de Bank over een reserve fonds van ruim 3 mill, beschikt- De kas sier, de heer S. Hiep, had hierna eenige waardeerende woorden in ontvangst Ce nemen voor zijn uiterst nauwkeurig be heer. Mede door de toenemende werk zaamheden, had het Bestuur besloten zijn salaris met 100.te verhoogen. Nog richtte de voorz. woorden van dank tot den Raad van Toezicht en het Bestuur voor de aangename samenwerking, waar na hij onder dank voor opkomst deze ver gadering sloot SASSENHEIM. Boerenleenbank. De afd. Noordwijk hield haar verplichte jaarvergadering m „Hotel Royal", waarbij de opkomst tame lijk goed was. De voorzitter, de heer C. G. J. Alkemade Snr., opende deze bijeen komst met een welkom uit te spreken cn herdacht in eenige waardeerende woorden het afgestorven bestuurslid Th. J van Went. De resultaten over het boekjaar 1929 noemde, spr. goed en wees op een ge stadige groei- Uit het jaarverslag stip'en wij het vol gende aan: Het ledental bedroeg op 31 December 1929, 173 leden, in het dagboek werden 543 posten geboekt-, on in het spaarbankbock 802 posten. Het totaal der ontvangsten over 1929 bedroeg 937.910.74 5 en totaal der uitgaven 916.095.67, alzoo eon kassaldo op 31 December 21.815.07 5. Dit hooge kassaldo was veroorzaakt door dat juist nog eenige belangrijke betalin gen moesten geschieden. Gedurende 1929, zijn uitgegeven 24 spaarbankboekjes en zijn er thans 228 in omloop. In 1929 is op de spaarbank ge stort 294.710.84 en ferugbetaald 343.772.10, zoodat het saldo van 192S ad 290.429.85 terugliep tot 241.368.59; aan rente werd bijgeschreven 9743.32 en uit betaald 672.04. In 1929 werden 17 nieu we voorschotten verstrekt tot een bedrag van 28.700.cn 15 le hypotheken tot een bedrag van -10.900.31 voorschotten cn 1 hypotheek geheel en 54 voorschotten en 1 hypotheek gedeeltelijk terugbetaald tot een bedrag van 19.525Het totaal uitstaande op voorschotten en le hypothe ken op 31 Dec. 19-29 bedroeg 143.941.15, aan rente en kosten over 1929 werd ont vangen 6842.-29. Loopende rekening met de leden, stand op 31 December 1928 Debet 23.652.17, Crediot 1220.78, uitbetaald gedurende 1929 12.057.09. ontvangen ge durende 1929 16.792.47, stand op 31 Dec. 1929 Debet 1S.S78.59, Credit 10S2.5S. Aan rente on provisie is door de Bank ontvangen 1163.54 en aan rente uitbe taald 62.25. Op 31 Dec. 192-S was te vor deren van de Centrale Bank 175.640.28, waarvan op .Taardeposito 40.000.-—, ge durende 1929 naar de Centrale Bank ge zonden 153.785.93 en opgsnomen 291.013.11, waarvan 30.000.geplaatst op Jaardeposito, zoodat het tegoed aan jaardeposito, zoodat thans bedraagt 70.000.Verschuldigd in loopendo re keningen aan de Centrale Bank op 31 Narcis „R. H. Beerhorst Sr." Door de Firma J. A. van der Voort en Co. alhier is aan een zaailing Nar.cis den naam ge geven van R. H. Beerhorst. Het is een bijzonder groote trompet in een mooie goud-gele kleur. De bloem heeft verder een schitterende stand en fraai sluitende dekbladen. Door deze naamgeving wordt de nagedachtenis aan den voortrcffelijken vakman en Narcissenkenner bij uitne mendheid op waardige wijze geëerd. Dit laatsle bleek o.m. uit het feit-, dat de heer R. H. Beerhorst Sr. tezamen met Ds. Wüstenhoff do schrijver was van het be kende boek „De Narcis". TER-AAR. Ziekenhuisverpleging. De Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging hield deze week haar 7e leden-jaarvergadering in het café van den heer Verhoef te Papeveer. De 2e voorzitter, dc heer P. van Rijn, opende de vergadering. De secretaris de heer W. Togni, las de notulen van de vorige verga dering, welke onder dank worden goedge keurd. Jaarverslag. De secretaris vergastte ons op een keurig uitvoerig jaarverslag, waar uit w ij het volgende memoreeren. De zie- kenhuisver. telt 1694 leden, de vrijvervoer- vereeniging 593 leden. Er zijn 21 leden ver pleegd geworden met een gezamenlijk aan tal verplecgdagen van 446. Er zijn 13 leden voor rekening van de Vrijvcrvoervereen. van en naar de Zieken huizen vervoerd. Uit het financieele gedeelte bleek dat er een batig saldo is van 1067.55. Van de Vrijvcrvoervereen. 610 04. De Secr.-Penningmeester nam een wel gemeend applaus in ontvangst voor het keurig en accuraat beheer. Door de heeren Post en Verhoef werd verslag uitgebracht over het financieele gedeelte, alles was in de juiste orde be vonden- Verkiezing w-egens aftreding van het bestuur en een va-cature in de plaats van wijlen dr. Lindner. De aftredende heeren werden herkozen n.l. P. van Rijn, M. Hölscher, L. den Haan J. W. Kelder, H. Brouwer, W. Togni. In de vacature Dr. Lindner werd Alb. Vork ge kozen. Alle hoeren namen hun benoeming aan en dankten do leden voor het ver trouwen in hen gesteld. Bespreking aansluiting bij het Wit Gele Kruis. Dit punt werd uitvoerig behandeld en door verschillende leden werd het woord gevoerd. Ten slotte waren er velen op tegen om, zonder nadere gegevens, zich als onderafd. aan te sluiten. Voorge steld werd om dit punt aan te houden tol een volgende vergadering. Rondvraag. De heer P. Hoogervorst vraagt de meening van het bestuur ovei het op de vorige vergadering verworpen vcorstel. Of nu het bestuur met een ander voorstel wenschte te komen om aan het bezwaar te voldoen. De voorz. antwoordt, dat omdat er dit jaar een nadeelig saldo is, het bestuur niet met. een voorstel komt om nog grootere uitgaven te doen. Verschillende leden voerden hierover het woord, doch het be stuur houdt zich aan het reglement, en w-enscht daar niet buiten te gaan- Zoolang het Reglement niet gewijzigd is kan er geen sprake zijn van meerder uitkeering als volgens het Reglement is vastgelegd. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorz. de vergadering met de Chr. Groet. In een bestuursvergadering werd tot voorzitter gekozen de heer P. van Rijn, als 2e voorzitter de heei; M. Hölscher.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2