MAANDAG 28 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Nederlandsche auto te Essen verongelukt. Eén doode, twee gewonden. Tc Essen heeft, een botsing plaats ge had tusschen dc automobiel van den Ne- Icrlandschen koopman Theunissen uit Rot terdam en een motorwagen van dc stads tram. Een van dc inzittende» van dc auto, Ie heer Scharf uit Goch, werd gedood. De heer Theunissen liep levensgevaarlijke verwondingen op, lonvijl een meisje, fa milielid van den heer Scharf, voelkwcts- uren kreeg. Kind doodgevallen. Hei 13-jarig zoontje van den arbeider C. Drabbel te Amstelveen is Zaterdag middag omstreeks vier uur bij het passer- ren van een rijdende vrachtauto van de firma Eyssens komen te vallen. Het, ventje werd met twee ernstige hoofdwonden dood opgenomen. Of hij met den wagen in aan raking is geweest, dan wel of dc oorzaak in den val gezocht moet worden, is niet zeker. Het. lijk is naar dc ouderlijke wo ning overgebracht. Dr politie onderzoekt de zaak. Auto te water. Eén doode. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een particuliere auto op de Hobbema- kade ie Amsterdam in hei water van de z.g. Boeten wetering geraakt. De chauf feur, de 23-jarige W. H. Bakker kwam daarbij om het leven. De auto kwam uit de Balthasar Florisstraat. aangereden en moest blijkbaar voor een van de Hobbe- makade uil de richting Rijksmuseum aan komende auto, die te veel links van den weg hield, uitwijken. Vermoedelijk beefi de chauffeur van de verongelukte Essex hei stuur daarbij kwijtgeraakt. Hij moet met groote kracht togen de brugleuning zijn aangereden, want deze leuning is over een breedte van ca. 10 Meter aan beide kanten afgebroken, terwijl de auto in het. water terecht kwam. Voorbijgangers snel den onmiddellijk te hulp. Tn roeibootjes trok men naar dc plaats des onheils en trachtte men ijlings den chauffeur uit den wagen, die gekanteld in hot water lag. to halen. Toen men den man bevrijd had. bleken echter dc levensgeesten reeds ge weken. Aanrijding tc Eindhoven. Het slachtoffer overleden. Zaterdagavond om kwart, over tien is op den Gel<\ropschenweg, even voorbij „De Burgt", door de stoomtram, komende uit Geldrop, de ruim 51-jarige P. A., wonende aan de Poeiersdwarsstraat, overreden en gedood. Het slachtoffer zal onder de ach terste wielen van het volgrijtuig van de tram bekneld, zoodat de wagen moest worden opgevijzeld, vooraleer men het lijk er onder vandaan kon halen. Het duurde geruimen tijd, alvorens het noodigc ma teriaal aanwezig was voor de opvijzeling. Omstreeks 12 uur werd het lijk door de politie naar het lijkenhuis overgebracht en kon de identiteit worden vastgesteld. Het ongeluk is te wijten aan dronken schap. Hol slachtoffer was vader van elf kinderen. ..Mndmrg." Beschonken chauffeur achter het stuur. Nabij staatsmijn Emma werd de wiel rijder L. door een auto aangereden. Dc man bekwam verschillende wonden en zijn rijwiel werd \ernield. De auto kantelde en de beide inzittenden geraakten in een hachelijke positie. Met moeite konden zij bevrijd worden. Daar dc chauffeur be schonken was. werd hij in arrest gesteld. Door een winkelruit gereden. Bij he.t afrijden van een steile helling in de gemeente Schinncn, reed de mijn werker K., doordat de rem van het rij wiel brak, in snelle vaart door een groote vitrineruit van den winkel der gebrs. Kn. De schok was zóó hevig, dat K. door de ruit vloog en in den winkel bewusteloos bleef liggen. Voor een groote waarde aan porcelöin en galanteriewaren werd ver nield. Door een auto gegrepen. Zaterdagochtend is de 61-jarige Schreu- rler, Ie Wekerora, die op zijn fiets zat, Hoor een vrachtauto uit Barneyeld gegre. pen. De man bekwam een ernstige kneu zing aan den ruggegraat en is in levens gevaarlijken toestand overgebracht "Mr hpt ziekenhuis te Arnhem. Auto in een sloot gereden. Zaterdagmiddag ie omstreeks halfzes is een auto,'waarin vier persoen waren ge zeten, op korten afstand van de bekende iwecde tol van Dubbeldam door onbekend cebleven oorzaak in de sloot gereden en over den kop geslagen. Een zekere Van den Heuvel had het ongeluk zien gebeu- ien en sprong onmiddellijk te water. Hii wist, eerst de inzittende dame te redden en bracht vervolgens de drie heeren be houden op het droge. Dr auto behoorde aan den heer Kleman uit Rotterdam, die /elf stuurde. Aan nekkramp overleden. Het 10-jarig zoontje van het echtpaar Heres te Beerta is aan nekkramp over leden. D00DELIJK MIJNONGELUK. Door vallend gesteente getroffen. In de mijn „Anna III" te Alsdorf bij Kerkrade geraakte de gehuwde mijnu er ker J. L. onder afvallend gesteente. Dc dood trad onmiddellijk in. Noodlottige val. De 60-jarige H. Zwaarman te Leeuwar den is bij zijn werkzaamheden van een ladder gevallen en aan de gevolgen over leden. Kinld verbrand. Het ruim 1-jarig dochtertje van M. de R. te Nieuw-Weerdinge, dat dicht bij de kachel stond, greep een ketel met kokend water. De arme kleine kreeg den geheelen inhoud over zich heen en bezweek eenigen tijd daarna aan de bekomen brandwonden. Van een steiger gevallen. Te Dongen is de 22-jarige H. Bakx uit Oosterhout van een steiger gevallen en later aan de bekomen verwondingen over leden. Verdronken. Het zeven-jarig zoontje van den heer H., wonende op het Marktplein te Bol- sward, is in de Lccuwardervaart verdron ken. Bij hpt „pootjebaden" in het Zuid- diep te Rotterdam is het 7-jarig jongetje •f. Vrijhoef uit de Tweeboschstraaf. in de diepte verdwenen e,D verdronken. Het 1-jarig zoontje van den rbeider Z. wonende le Tjuchem, gemeente Appin- gedam, is spelenderwijs tc water geraakt en verdronken. VAN ONWEER EN BLIKSEM. Het hemelvuur veroorzaakt brarfd. Te Klarenbeek (gem. Voorst.) sloeg de bliksem Zaterdagmiddag in de boerderij .,<le Beekhoeve", eigenaar W. Rakhorst, en bewoond door A. Piek. Het huis is tot den grond toe afgebrand. De geheele inboe del ging verloren. De bewoners, die juist liet middagmaal gebruikten, bekwamen geen letsel. Het aanwezige vee kon gered worden. De inboedel van het huis was verzekerd. Te Wissenkerke (Noord-Beveland) is de bliksem geslagen in de schuirt- van J. I., welke geheel is afgebrand. Door hel krachtig werken van een motorspuit bleef het huis gespaard. Een hond kwam in de vlammen om; het vee kon worden gered. Eenige landbouwwerktuigen en een voor raad graan gingen verloren. Vele gewassen te Apeldoorn vernield. Zaterdagmiddag Ontlastte zich een he vig en langdurig onweder boven Apel doorn. Knetterende' donderslagen volgden op de felle bliksemstralen, ten-wijl alles gepaard ging met een feilen regen, die vele straten, tuinen en kelders onder wa ter zette. De Grift trad op vele plaatsen buiten hare oevers en ook de Kayers- beek kon den wateraanvoer niet gauw genoeg verwerken. De hulp der vrijwil lige brandweer werd ingeroepen voor eene overstrooraing van de Zijdenettenfabrick van de firma von Zeppelin. Eenige hoo rnen werden door den bliksem getroffen. Een half uur ten Z. van Apeldoorn vie len dikke hagclsteenen, die de te veld staande gewassen totaal vernielden: ra- ba rbcrbladen waren geheel doorzeefd en de spinazie lag aan Flarden over den grond. BRANDEN. Brand aan de Maashaven te Rotterdam. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in het laboratorium van de Steenkolen- Ha ndelsvereeniging aan de Maashaven te Rotterdam. De brand ontstond in het laboratorium voor brandstof- en olie-onderzoek Glucck Auf van den heer D. J. W. Kreulcn, ge legen op heb terrein van de S. H. V. Tn een der vertrekken van het houten ge bouwtje, waarvan in het bovendeel em ballage en het archief is geborgen, was in den voormiddag een proef genomen, waarbij een stof was verhit. Eenigen tijd later hoorde de heer Kreulen, die alleen in hel gebouwtje was, verdacht geknet ter. Vermoedelijk tengevolge van schroeiing was brand uitgebroken tusschen het dub bel beschot, Hot vuur had zich reeds aan de bovenverdieping medegedeeld, waar het heel licht- brandbaar materiaal vond. Ter voorkoming van ontploffingen werden de aanwezige chemicaliën naar buiten ge bracht. De drijvende stoombrandspuit Rijn haven, spuit 11 en de drijvende brandspuit Maaswerken en drie handspuiten waren spoedig ter plaatse, alsmede de reserve auto. Met 5 stralen werd de blussching aangevangen en het gelukte den brand tot het gebouwtje te beperken, dat grooten- deels uitgebrand is. Fabrieksbrand te Waalwijk. Zaterdagmiddag is de fabriek van schoe- nenonderdeclen van de firma Van Gent en Co. te Waalwijk door onbekende orozaak gehel uitgebrand. Dc brand, die te onge veer half twee was uitgebroken, kon <Loor de Waalwijksche brandweer met- behulp \au de motorspuit in een uur tijds ge- bluscht worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Fabrieksbrand te Oisterwijk. Gisteren is te Oisterwijk door onbe kende oorzaak de schoenfabriek der fir ma wed. J. v. Baast, aan de Kerkstraat, afgebrand. De geheele fabriek met inven taris en grooten voorraad is uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Boekbinderij afgebrand. In de boekbinderij van den heer -T. H. R/mgelink te Winterswijk is Zaterdag ochtend brand uitgebroken. De binderij brandde geheel uit. Een boekwinkel, welke in hetzelfde perceel was gevestigd, kreeg veel waterschade. Verzekering dekt de schade. Feestzaal uitgebrand. Het bekende feestgebouw Concordia' Ie Bussum is gisternacht bijna geheel door brand vernield. Tot drie uur was er een Indisch feest gevierd ten bale van het, Roode Kruis. De directeur van hef gebouw, de -lieer Padberg had om kwart voor vijf de laat ste ronde gedaan en alles in orde gevon den. Te half zes werd hij door een po- lit.ie-agcnt in zijn nabijgelegen woning gewaarschuwd, dal de vlammen uit bet dak van „Concordia" sloegen. Om acht uur waren de vrijwillige en de polilie- brandweer hei. vuur meester. De voorpui, zijmuren en het achtergebouw zijn ge spaard gebleven. De zijgebouwen kregen veel waterschade, zoodat de kerkdienst, die hier Zoudag wordt gehouden, nioest, worden afgelast. De lokalen in de boven verdieping, waarin de muziekschool van Toonkunst is gevestigd, zijn door brand en waterschade onbruikbaar geraakt. Ken groot aantal kostbare Perzische tapijten door de fa. Porets uit Amsterdam en door particulieren voor het feest afgestaan, zijn door de vlammen verteerd. Nagenoeg alles was verzekerd. Het gebouw en de inventaris waren op beurspolis verzekerd tegen 700.000. De plaatselijke autoritei ten waren o_p het terrein van den brand aanwezig. Een klopjacht op bootdieven. Gedurende den laatsten tijd kwamen er vrij geregeld klachten van zeelui bij dc Rotterdamsche politie, dat er in hun ver blijven aan boord werd gestolen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de rivierpolitie een klopjacht georganiseerd, in dc haven. Dc „Politic V", bemand met. vijf rechercheurs, koerste het allereerst naar de Maashaven. Niet lang vertoefden de politiemannen daar, of ze hoorden van één van de schepen in hun nabijheid roe pen: your name! Men vermoedde onraad, en onmiddellijk ging men naar hel schip. Men zag twee mannen haastig de touw ladder af komen. Zij wilden in een roei boot verdwijnen, maai- werden dooi- de politie aangehouden en gearresteerd. Zij waren aan boord van het. schip door een bootsman betrapt en trachtten juist le vluchten toen de rechercheurs hen aan hielden. Men bleek met twee Spanjaar den te doen te hebben, van wie er een, 'n gevangenisstraf van jaar ter zake diefstal had gekregen. Na twcc-cn-rcn- half jaar was hij wegens goed gedrag voorwaardelijk in vrijheid gesteld, onder voorwaarde, dat hij- niet meer in Neder land zou terugkeeren. Het gestrande stoomschip. Het op de Noordergronden bij Ter schelling gestrande stoomschip is het Ita- liaansche stoomschip Castitas uit Genua. Het schip was in ballast op weg van Hamburg naar Ca-rdif. De reddinboot is teruggekeerd. De bemanning is aan boord gebleven. De beide sleepbootcn zijn in de nabijheid om te trachten het schip bij hoog water vlot te brengen. Nader wordt uit Terschelling gemeld, dat bet schip Zaterdagavond zonder as sistentie van sleepbootcn op eigen kracht is vlot gekomen en zijn reis naar Cardiff heeft voortgezet. Oplichting. Te Winschoten is de boekhandelaar J. K. terzake oplichting van 800 galden ter beschikking van de justitie gesteld. BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN SCHIP DOOR EEN MIJN OPGEBLAZEN Meer dan honderd opvarenden verdronken. Op de rivier bij Canton hebben den laatsten tijd voortdurend gewelddadighe den door piraten plaats, vaak zelfs onder den rook van Canton. De piraten maken zelfs gebruik van mijnen, wanneer de schepen niet de geëischte gelden wilden betalen. Het hoogtepunt van deze roovc- rijen is wel bereikt toen een passagiers boot-, die op weg was naar Canton, door een mijn worcl opgeblazen, waardoor meer dan honderd opvarenden verdronken. De scheepseigenaren dringen er bij de autoriteiten op aan krachtige maatregelen te nemen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE BERLIJN. Elf personen gewond. Gistermorgen ontspoorden op he! sta tion Reineckendorf. tengevolge van ver keerde issclstelling beide laatste wag gon? van een uit Berlijn komenden trein welke geheel met passagiers gevuld was. Elf personen werden bij het ongeluk ge wond, vier hunner zoo ernstig, dat op name in het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. De schuld treft, den stationschef van het. nabijgelegen stat ion Ba sort", die vol gens eigen bekentenis zich bij het omzet ten der wissels vergist heeft. Twee broers bij kano-varen verdronken. Uit Essen wordt gemeld: Vrijdagavond poogden de beide broe ders Kornatz, die met een kajio op de Ruhr Kornatz, die met- een kano op de plaats te verwisselen. Daarbij sloeg -le boot. om. Beiden vielen te water en ver dronken. Opnieuw brand in de Kopenhagensche porseleinfabriek. In de koninklijke porceleinfabriek te Kopenhagen, waar reeds op 6 "April door een brand een schade van 150.000 kronen werd aangericht., is Vrijdag opnieuw brand uitgebroken. Ook ditmaal woedde de brand in de z.g. oude fabriek, waarvan bet. dak en de tweede verdieping bij den brand op 6 April vernield werden. Ditmaal woedde de brand in de eerste verdieping. De brandweer slaagde er na 2 uur van hard - werken in, het vuur tot zijn haard te beperken. Bij het ingestelde onderzoek is geble ken, dat brandstichting heeft plaats ge had. Op 2 plaatsen werden stapels afval gevonden, die met. petroleum gedrenkt waren, terwijl voorts ook met petroleum gedrenkte lappon wprden gevonden. De politie heeft reeds verscheidene per- tonen verhoord, doch "den dader nog niet kunnen ontdekken. Scheepsbrand; 6 dooden, 10 vermisten. Uit Stamford (Connecticut) wordt, ge meld: Hel tusschen New York en Bridgeport varende Amerikaansche vrachtschip „Tha mes" is in den nacht van Donderdag op Vrijdag in brand geraakt. Het vuur ver oorzaakte verscheidene ontploffingen. Het schip werd op een ondiepe plaats voor de kust van Long Island aan den grond gezet. Ze? leden van de uit 26 koppen be staande bemanning verdronken. Tien wor den vermist. Brand in filiaal Zweedsch Lucifers-syndicaat. Vrijdagmorgen vroeg is brand ontstaan in het te Riga gevestigde filiaal van het Zweedsche Lucifers-syndicaat. De brand, die aanvankelijk een grooten omvangscheen te zullen aannemen, kon door liet snelle optreden van de brand weer ges tuit worden. De door hot vuur aangerichte sóhade bedraagt ongeveer 150.000 gulden. Aardbeving in Napels. Gisternacht tusschen 2 en 3 uur werd Napels dor een lievige aardbeving geteis terd, die' groote schrik verwekte bij de bewoners, doch gelukkig geen onheilen aanrichtte. De aardbeving werd waarge nomen in de geheele provincie Napels, verder te Salerno en andere plaatsen langs de kust. ZEVENVOUDIGE "0( TD. Wraakneming door een Chinees. Een Chineesche kok heeit zich te Sjanghai aan een gruwelijke misdaad schuldig gemaakt. Uit wraak, dat zijn meester, eveneens «een Chinees, hem niet wilde toestaan niet, een dienstmeisje uit hetzelfde huis in het huNvelijk te treden, vermoordde de man met een bijl eerst, zijn meester en diens vrouw, en vervolgens hun beide zoontjes van drie en zes jaar, twee dienstmeisjes en een huisknecht. Na (|dc moorden gepleegd te hebben, maakte hij zich met zijn vriendin uit de voeten. Tct dusver is men zijn spoor nog bijster. De Romeinsche Köpcnickiade. Na langdurige nasporingen is de Ro meinsche politie erin geslaagd, de mede plichtigen aan de bekende Köpenickiade op te sporen. Naar men zich herinnert, hebben een ps< lo-kapitcin en een psêudo-wachtmees- ler van dé Carabinieri eenigen tijd gele den een juwelier met behulp van een bevel tob arrestatie aangehouden en in dc cen trale gevangenis doen opsluiten, aarna zij zijn winkel leegroofden. Ook de gestolen juwcelen zijn terecht gekomen. Daaronder bevinden zioli o.a. edelgesteenten, die vroeger het eigendom waren van koning Aonan Oellah van Afghanistan. 1 De Papegaaienziekte. Een rapport van den volkensbondsraad over de epidemieën behandelt het ont staan der papegaaienziekte gedurende 1929. Het rapport memoreert in totaal 350 •i ton gevallen waarvan 33 a 40 percent met doodelijken afloop. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Een auto uit de garage verdwenen. De heer d. Ameele, die hedennacht om half 5 uit Rotterdam huiswaarts keerde, zag bij het Haagsche Schouw een auto langs den weg staan, die hij herkende als het eigendom %an den heer C. P. J. Paar- dekooper. i alhier. De heer v. d. Ameele stelde de heer Paardekooper onmiddellijk van deze vreemde ontdekking in kennis. Het bleek inderdaad, dat de auto door onbekenden uit do garage was wegge haald en bij het Haagsche Schouw in de steek was gelaten. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerrit i. van W. C. Kramer en J. Roos Jacobus Johannes z. van J. A. van Roon en W. B. v. d. Kuil-Necltje d. van B. Bol en F. G. Penne Margaretha d. van N. B. Bakker en B. Scheunhage Koop z van J. Fidom en J. Zwiep Anna Wilhel- mina d. van P. J. Spaargaren en J. J. C. Fas Leonarda Alida Maria d. van C. J. de oer en M. Clemens Ewoud z. van R. van Elderen en M. Roos Anna Gijsbcrtha Ma ria d. van G. J. van Gils en C. Poel. Ondertrouwd: C. J. Beers 26 j. en E. M. de Block 25 j. C. Berrevoets 30 j. en M. va nder Wal 23 j. A. Mulder 29 j. en G. Bakker 21 j. A. J. Vervaart 25 j. en J. C. van Steen 24 j. J. Meijer 24 j. en N. Dol 22 i J. Vogelaar 54 j. en J. Struik 50 j. L. Groenewoud 37 j. en H. de Jong 34 j. J. van Strien 18 j. en T. Met 19 j. Getrouwd: A. M. Peeters 26 j. en A. M. A, Zevenhuizen 23 j. D. Jongkind 23 j. en M. van Krimpen 21 j. L. J. Molenaar 25 j. en M. T. Granneman 25 j. G. Wesselius 39 i en A. M. van Zijverden 38 j. A. Krijgsman 26 j. en M. Jansen 22 j. H. P. A. Nelis 26 j en J. C. J. v. d. Peet 24 j. Overleden: Atje Ruurds Faber 89 j., weduwe van P. Visser Aldert Maarsen, 89 j., wedr. van A. van der Meulen Jan van Beusekom 10 m. z. van P. van Beusekom en J. Poortvliet Maria Lommerse, 75 j. wed. van C. B. van Saaze Klaas Louw 74 jon gehuwd Arie van Leursen 78 j. wedr. van M. W. v. d. Meeren. HILLEGOM. O n d e r t r o u w d A. J. Warmerdam en M. Lippens J. L. Weijers en C. W. Stroombergen. Getrouwd Th. Warmerdam en P. E. M. Berkhout. Geboren zoon van .J. M. van der Wolff—Janssen dochter van D. Valk Yenderbos dochter van A. M. van de HeisteegSalman. KATWIJK AAN ZEE. Logger gestrand. Tusschen de strand- paléu 18 en 49 is gistermorgen tijdens mist een Katwijksche stoomlogger ge strand. Er bestaat geen gevaar voor de opvarenden. Het vaartuig zal zeer waar schijnlijk bij hoog water vlot komen. LISSE. Geboren Johannes Cornelis. zoon van J. van Lierop cjj P. M. van Rooijen Johannes, zoon van A. in 't, Veld en G. Sm ink Leonardus Johannes Adwanus Willibrordus, zoon van L. J. Persoon en C. W. van Haasteren Gerardtys Joseph zoon van J. W. van Eijlc en C. M. van Kruijssen. Overleden Catharina Mesman, cchtg. van A. C. Wildenburg oud 36 jaar Dirkje van Egmond echtg. van P. Scheepmaker oud 66 jaren. Ondertrouwd: H. Kozijn en M. P. van Rooijen J. J. Heemskerk en D. M. Kapteijn A. van "Manbergen en' F. W. Faas. Gehuwd J. A. Bouma en G. Algera W. P. Koeman en C. A. Koomen. RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente Woensdag avond half acht uur. Agenda: Vaststelling notulen. Ingekomen stukken. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer der G. I. B. ovei het belastingjaar 19301931. Vaststelling kohier verlicbtingsbelasting 1930. Vaststel ling verordening tot het behoud van na tuurschoon en bevordering van de belan gen vrfn de watersport in de gemeente Rijnsaterwoude. En hetgeen verder ter ta fel zal worden gebracht. SASSfNHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagavond om 7.3C uur ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenteverslag over 1929. 1 Aanbieding verslag volkshuisvesting inge volge artikel 58 der Woningwet over 1929. 5. Regeling aanstelling schoolschoonmaak- ster openbar© lagere school. 6. Voorstel om aan de Woningbouwvereeniging' „Vooruit gang" gelden beschikbaar te stellen voot den bouw van 10 woningen aan de Hein Baderstraat. 7. Aanvrage van S. de Vrie> ingevolge de Landarbeidswet. S. Voorstel om laatste huis van het wcfningcompJex Amerika af te breken en de te maken be- tqnbcschoeiing tot afsluiting en demping der Nieuwe Haven aldaar te verlengen, 9. Verlenging gasleiding. Menneweg tot huizencomplex de Kooi. 10. Verzoek van C. J. Kieberl om hem dispensatie te ver- leenen van het verbod dat aan de Rust- höfflaan niet meer dan 4' woningejk';onder één kap mogen worden gebouwd. 11. Ver zoek van de Centrale;.Vereeniging ter be hartiging der Maatschappelijke belangen van zenuw- vu zielszieken, tot toetreding als lid. Contributie minimum 50.—. 12 Reglement op het zwembad. 13. Regeling openstelling zwembad» 14. Regeling larie ven zwembad. 15. Bepaling belooning bad meester. 16. Bepaling loon controleur.' 17. Tijdelijke aanstelling badmeester. 18 Tij delijke aanstelling controleur ZNvembad 19. Comptabiliteit begrooting 1929. 20 Aankoop grond. VEUR. Gemeenteraad. Maandagavond te 7.30 uur komt de Raad der gemeente Veui in openb. Nergadering bijeen. Agenda: 1 Notulen. 2. Ingekomen -tukken en mede deelingen. 3. Verzoek R. K. Kerkbesfcuui te Leidschendam om dc benoodïgde geldcr voor aanschaffing leermiddelen ten behoc ve der R. K. Jongensschool aan de Dam laan. 4. Vaststelling vermenigvuldiging? cijfer 19301931. 5. Verder voorkomende zaken.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10