UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda VRIJDAG 25 APRIL 1920 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ALPHEN AAN DEN RUN. STAKING BIJ DE N.V. OOSTHOEK EN Zn. Ongeveer 300 man heeft het werk neergelegd. In de gisteravond gehouden vergadering van de hoofdbesturen der verschillende ar beidersorganisaties werd bcsloteh met in gang van heden (Vrijdag) de staking te doen ingaan op de ilakpannenfabriek en de betonfabriek, beiden van de N.V. fa. Oosthoek en Zn. alhier. Pogingen, aangewend door den Bijksbe- middelaar, om hei geschil in der minne te schikken, zijn mislukt. De staking omvat pl.m. 300 personen. Do samenwerkende vereenigingen de R. K. Stcenfabrieksiarbeidersbond 8t. Ste- phanus, dc Ned. Bond van Chr. Fabrieka- on Transportarbeiders en de Ned. Vereen, van Fabriekstarbeiders verlangen een algemeene herziening der loontarieven. Gevestigd: P. Zijdervcld en gezin, Woubrugscheweg 3, van NVoubrugge. Helena van dor Meij, Nesse 10, van Zwqrn- merdam. F. Terpstra en gezin, Rietveld- schopad 10, van Monaldumadeel. F. Fik se en gezin, Ridderbuurt 22, van Doornspijk. Q. H. Onderwater, Hoorn 77, van Lisse. Johanna Sfcigter echtgenoote van J. van Zijll, Kerkvaartsweg 27, van Reeuwijk. G. J. Tit en gezin, Rozenstraat 4, van N.-Amerika. J. Kooien, van Reedestraat 12, van Woubrugge. A. van Harskamp, Hooftstraat 228, van Woubrugge. Hendri- ka A. J. Goebel, Hooftstraat 313, van Bos koop. J. Szporagowski, Korlsteekterweg 32, van Dinslaken Hiesfeld (Duitschland). Cornelia P. Ra«, Hooftetraat 235, van Wageningen. Janticn Loos, Hooftstraat 235, van Rotterdam. A. W. Griokspoor en gezin, Kortstoekterweg 34, van Hille- gom. G. van der Bij en gezin, Hoorn 344, van Kollummcrland C.A. J. Zckveld en gezin, Nieuwstraat 10, van Haarlem. Th. J. W. van den Bosch, Rijnkade 11, van Amersfoort. Vertrokken: P. A. Boere en gezin, Nesse 10, naar Hazerswoude. Lijsje de Vos, Kortsteekterwcg 59, naar Linschoten. M. K. Hommes, Raadhuisstraat 44, naar Leiden, Levendaal 09. H. Korthals, Pr. Hendrikstraat 27b, naar Eindhoven, Archi- medestraat 14 (Wocnsel). Theodora A. Kappers, van Boetselaerstr. 15, naar Win terswijk. J. Hoogeveen, Willemstraat 38, naar Katwijk, Baljuwstraat 0. W. Kwa«- kornaak en gezin, Hoorn 9, naar Zeist, Ber kenlaan 2ö. G. Busselman, Raadhuis straat 44, naar Apeldoorn. P. G. Harts, Raadhuisstraat 140, naar Kampeu. Cor nelia Molenaar, Corn, de Vlamingstr. 1, naar 's-Gravenhage, Z. O. Binnensingel 39. Sophia Neeltjo Molenaar, Corn, de Vla mingstr. 1, 's-Gravenhage, Z. O. Binnensiu- gel 39. Johanna Molenaar, Corn, de Vla mingstraat 1, naar 's-Gravenhage, Hobbema- straat 119. C. F. Hennevelt, Raad huisstraat 44, naar Utrecht. Cornelia A. van Pelt-, Hooftstraat 103, naar Alke made. W. Rietveld <jn gezin, Raadhuis straat 171, naar Ter-Aar. K. den Brave en gezin, Steekterw'eg 140, naar Gouda, Pr. Hendrikstraat 12. J. van Leeuwen en ge zin, Aarkade 36, naar Woubrugge. BODEGRAVEN. ZILVEREN JUBILEUM VAN „SC'HUTTEV AER De jaarvergadering in Bodegraven. Gisteren is de 67e algemeene vergade ring van de Schippcrsvcreeniigng „Schut- tevaer" te Bodegraven voortgezet. De vergadering werd o.a. bijgewoond door mr. J. Draaijer als vertegenwoordiger van den minister van Waterstaat en den heer Zijlstra van hetzelfde departement; voorts door deu heer C. Fock, hoofdinspec teur van de Scheepvaartden kapitein ter zeer J. van Laer, vertegenwoordiger van den minister van Defensie, en ir. Van der Wal, hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat. De voorzitter van het hoofdbestuur, mr. Smeenge, heette de autoriteiten welkom en herdacht de overleden leden. De afd. Amsterdam bepleitte met klem voor het kanaal door de Geldersche Vallei als verbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn. Tijdens de besprekingen was ir. Mussert, hoofingenieur van den Provincialen Water staat te Utrecht, ter vergadering geko men. Aangenomen werd een voorstel van Am sterdam Meppel om toezicht te verzoeken op het Buiten-ÏJ, teneinde de vaargeul vrij te houden van ten anker liggende schepen. Verbetering van den Ouden Rijn. In behandeling kwam het voorstel van het hoofdbestuur, luidende: De algemeene vergadering van „Schutte- vaer" besluit: pogingen in het werk te stellen om te verkrijgen verbetering van den Ouden Rijn tusschen Gouwsluis en Utrecht in den geest van de ontworpen plannen 1891, door verbetering in de doorvaart in de kommen der dorpen Zwammerdam en Bodegraven; b. door algeheele verruiming van het traject WoerdenMerwedekanaal. De heer Keijzer, secretaris van het hoofd bestuur, herinnerde aan vroegere plannen tot verbetering van den Ouden Rijn en be toogde, dat het zeer drukke verkeer de verbeteringen volkomen motiveert. De heer Hortensius, voorzitter \an de afd. „Rijnstreek", drong aan op samenwer king van het hoogheemraadschap Rijnland, het waterschap Woerden en den Provin cialen Waterstaat. Het lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland de heer Muiswinkel zette het economische voordeel van de verbeteringen uiteen. Besloten werd ten slotte in den geest van hei voorstel aan de Provinciale Staten van Zuid Holland en Utrecht te adresseeren. Na enkele besprekingen werd besloten het hoofdbestuur te machtigen een oom missie te benoemen, die „Schuttevaer" zal voorlichten over de wijzigingen, die in het oni werp-Binnenscheepvaart behooren te worden aangebracht. Gewezen werd op ongelukken door aan varing van roeibooten. Aangedrongen werd in dit verband op wijziging van het Bim nen-aanvaringsreglement in dien zin, dat roeibooten een licht toonen plan. 1 m. bo ven het hoogtepunt van de boot. Ook wordt er op aangedrongen, dat, ter voorkoming van aanvaringen, politiebooten niet met gedoofde lichten zullen varen. Algemeen werd geklaagd over de wille keurige wijze, waarop de Nederlandsche Spoorwegen het openen der Spoorbruggen regelen. België en het Hellegat De afgevaardigden van Rotterdam, Som- melsdijk-Middelharnis, Oude Tonge en Werkendam dringen aan op maatregelen, oin het Hellegat op een behoorlijke diepte te houden. Wo meen-en van deze plaats te moeten agocreu teguu een voorstelling, die in de hand gewerkt wordt door oen eenzijdige voorstelling van zaken anderzijds. De Vereeniging, bet hoofdbestuur, kent sinds lang de gebreken van den weg door het Hellegat, het houdt niet op, daarop bij voortduring te wijzen en pleit voor maat regelen, die een meer blijvendo verbetering tengevolge kunnen hebben dan baggeren Maar bet zal zich blijven verzetten te gen elke verkeerde of scheeve voorstelling van zaken. Wij wenschen niets liever dan een goede verstandhouding tusschen Bel gië en Nederland, maar onze Zuidelijke bu ren dienen te begrijpen, dat de Nederland sche regeering ten aanzien van het Helle gat niet meer kan doen dan redelijkerwijs verwacht mag worden en tot dusver reeds is gedaan. (Daverend applaus). Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de drinkwatervoorziening voor sohe- pen. Deze besprekingen werden bijgewoond door dr. Josephus Jitta, voorzitter van den gezondheidsraad, en dr. Coebergh, hoofd inspecteur van de volksgezondheid. Dr. Josephus Jitta vertrouwt, dat op de volgende jaarvergadering de drinkwater- voorzienig geen vraagstuk meer zal zijn. (Applaus). Huldiging van den secretaris. De voorzitter van het hoofdbestuur, mr. Smeenge, schetste daarna de groote ver diensten en de werkkracht van den secre taris, den heer T. P. Keyzer. „Schutte vaer"' heeft gemeend aan de dankbaarheid voor het vele werk thans uiting te moe ten geven. Spr. bood den heer Keijzer en kele geschenken aan. Mr. J. Draayer, sprekend naraons den ministor van Waterstaat, wees op de alge meene waardeering voor het werk van den heer Keyzer, die in de belangen van „Schut tevaer" niet alleen de belangen van de schippers heeft behartigd, maar ook het al gemeen scheepvaartbelang. Namens de afd. „Rijnstreek" boden en kele jongedames nog bloemen aan, waarna de heer Keijzer dankte voor dc hem ge brachte hulde. Na bespreking van enkele voorstellen van huishoudelijken aard werd de verga dering gesloten. HAZERSWOUDE. Geboren: Adriana, d. van G. van Eek en M. van Bunnik. Leendert Jacobus, z. van W". Bleeker en O. do Kort. Jan netje, d. va.n M. Hoogteijling en M. O. de Bruin. Ondertrouwd: W. P. Berk 27 j. en M. van der Werf 22 j. H. C. J. Persoon 32 j. en C. G. M. H. de Groot 26 j. A. J. vau Kempen 27 j. en A. M. cle Groot 25 j. H. de Kort 24 j. en A. K. van Luijk 21 j. Overleden: K. Captein 79 j. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Auto-ongeluk. Vannacht om 1 uur is op den Rijksstraatweg bij de drie witte palen een Chevrolet-auto van de Wittert- garage uit Amsterdam door de verblinden de verlichting van een van den anderen kant komende auto tegen een boom gere den. De bestuurder en een der drie inzitten den uit Amsterdam liepen verwondingen aan het gelaat op en zijn door een genees heer verbonden. De auto is door een kraan- wagen van de firma Kamsteeg wegge sleept. N00RDWIJKERH0UT. L. T. B. Hodenavond wordt in café Brama om 8 uur een bijeenkomst gehouden van bloemisten-patroons, onder leiding van den L. T. B. Aller opkomst is gewenscht* Emmablofim. Morgen en overmorgen worden hier in beide parochies Emma- bloempjes verkocht. Personalia. Tot tijdelijk politie-agcnt alhier is aangesteld de heer W. v. d. Meer. UITHOORN. Personalia. Alhier is benoemd tot di recteur van het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor de hoer A. S. H. Brussen, commies bij den Post-, Telegraaf- en Tele foondienst te Hilversum. FEESTUITVOERING „EMTEGEES". Gisteravond hield de Leidsche H. B. S.- vereeniging „Emtegëës" haar 20ste jaarlijk- sche feestuitvoering in den Leidschen Schouwburg. Zooals telken jare bood zij den aanwezigen een rijk gevarieerd pro gramma. Nadat de voorzitter van „Emtegeës", de heer Aalbersberg, de leden en hun fa milie, alsmede de afgevaardigden van zus ter vereenigingen had verwelkomd en een overzicht had gegeven van de ups and downs van de vereeniging en haar onder- afdeelingen, werd een aanvang gemaakt met het programma, waarbij een nieuwe onder-afdeeling, n.l. die voor de volksdan sen, gelegenheid kreeg haar prestaties te toonen. In het geheel werd een viertal dansen op het tooneel uitgevoerd, los, vlug en vroolijk, en eens te meer bleek hoezeer deze dansen in den smaak vallen. Het waren nog slechts vrij eenvoudige figuurdansen, en zelfs na derailleerde er wel eens één, maar het streven is in ieder geval verheugend en het succes zeer aan moedigend. Het gewone nummer: sabel- schermen, leverde nieuwe overwinningen voor den leider van de schermafdeeliug, den heer Gijsberti Hudenpijl, wiens tegen standers overigens temperament toonden. Zeer fraai was dit jaar het muzieknum mer, waarbij mej. de Haan, muziek-onder- wijzeres, de vioolpartij had. Gegeven werd Sonate no. 7 in F. dur van Mozart, Le Deluge van Saint Saëns en Ballade in As- dur van Fr. Cbopin, het laatste alleen voor piano. Ten slotte de clou van den avond: de opvoering van het blijspel „Om Papa's Principe" door C. E. M. Lugt bewerkt nair den bekenden roman van F. de Sin clair. Men kent den inhoud, welke vooral aantrekkelijkheid moet bezitten voor de genen, welke de perikelen van een drei gend examen maar al te goed kennen. Hier is nJ. een papa, overste Teldeis, die zijn dochter met alle geweld een diploma wil doen halen, alvorens zij trouwen mag. De dochter, die nu eenmaal geen hoofd voor examens hoeft, ziet er geen kans toe, maar een pientor nichtje neemt stickum haar plaats in en slaagt met glans. Na tuurlijk komt dat bedrog uit en geeft aan leiding tot heel wat amusante verwikke lingen. Het spel is hier reeds eerder op gevoerd door de tooneelclub „Agab" van de Leidsche Studentenver. „St. Augusti- nus". Ook ditmaal oogstten de spelers veel succes en niet onverdiend, daar wij ver schillende lang niet onaardige typeeringen zagen. Vermelden wij ten slotte, dat het toin- amenblement gratis was afgestaan door de firma Lens. Natuurlijk werden na af loop, en ook wel daarvóór, de noodige huldigingen in den vorm van kransen, bloemen en speeches gebracht. De a.s. Lustrumfeesten. Comité voor kinderspelen. Op verzoek van de Lustrumcommissie hebben mevr. Dieben—Konings en de hec- ren Ant. Metz en kapt. E. W. Bruins, zich bereid verklaard zittiug te nemen in een commissie tot organisatie van kinderspe len gedurende de Lustrumweek Afscheidscollege prof. dr. J. M. Janse. Naar wjj vernemen zal prof. dr. J. M. Janse, hoogleeraar bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Universiteit alhier, in verband met zijn aftreden als zoodanig wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, bij zijn afscheidscollege omstreeks half Juni gehuldigd worden. Gouden doctoraat rr.r. dr. D. Fock. Den Sisten Mei zal het 50 jaar geleden zijn, dat voor dr. D Fock, oud-gouverneur- generaal van Ned.-Indië, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Staatswetenschappen en rechten, het eer ste op een proefschrift ge'iteld: Iets over art. 23 der Wet van 12 Juli 1855, Stsb'. 102, en het tweede op stellingen bij prof. Buys. Veertigjarig jubileum. De onder verschillende generaties van studenten te Leiden welbekende Arie Oenstra, herdenkt 1 Mei zijn 40-jarig jubi leum, als sociëieitsbediende op de studen ten-sociëteit „Minerva" alhier. Zilveren jubileum. Heden herdenkt de heer H. Goddijn den dag, dat hy voor 25 jaar bij Tieleman en Dros' conservenfabrieken in dienst trad. Hedenmorgen werd de jubilaris door de directie ontvangen en werd bera onder hartelijke woorden van gclukwensch, de ge bruikelijke enveloppe met inhoud aangebo den. Daarna begaf de jubilaris zich naar de afd. blikslagerij, waar bij werd toegespro ken door den heer L. Erades, die namens zijn collega's den heer Goddijn een tafel voor de huiskamer en een bloemenvaas aanbood. Na allen bedankt te hebben, bracht de jubilaris het verdere gedeelte van den dag in huiselijken kring door. Universiteitsbibliotheek te Leiden. De Universiteit sbiblot heek te Leiden ontving dezer dagen bezoek v. d. heer G. W. Boggs, den geograaf van het Staatsdepar- tement der Vercenigde Staten te Washing ton. Het doel van den heer Boggs was zich op de ho'ogte te stellen van de wijze, waar op te Leiden de land- en zeekaarten ge ordend en gecatalogiseerd worden, en zich te oriënteeren over de instellingen door hem voor dat doel in Europa te bezoeken. Hallo, veel pleizier. Ten bate van de R. K. Vereeniging „Hulp in de huishouding en baby" heeft „Ons Tooneel" de bekende onderafdeeling van den R. K. Vrouwenbond gisteravond in de zaal van „Concordia" een opvoering gegoven van de door de regisseuse mej. M. Swart vervaardigde revue „Hallo, veel pleizier." Voor dit liefdadige doel, waarvoor mej. Swart met haar trouwe helpsters zooveel over plegen te hebben, had van de zijde van het publiek meer belangstelling mo gen worden verwacht. Al was de opkomst niet slecht, toch hebben we voor dit soort uitvoeringen wel eens meer belangstelling gezion. Nu was de groote zaal voor onge veer tweedorden bezet. Het bleek een uitgebreide revue, die door „Ons Tooneel" aan do aanwezigen werd voorgezet en die veel succes had. Na een voorspel van acht bloemen meisjes met declamatie door hun leidster, gaf deze revue het verhaal van mevrouw Knipperdal, die na het ontvangen van een telegram, met haar nichten Filio een Mario op reis gaat en dan natuurlijk van alles beleeft. Eerst zien wij het afscheid aan hot sta tion, dan een oogstfeest, waarbij aardige dansen werden uitgevoerd. Ook het tafe reel „in het Zigeunerkamp" gaf aardige dansen te zien en aardige liedjes te hoo- ren. De tweede acte gaf een paar geestige tafereelen uit het buitenland, oa. Spanje, China, waarbij de missieactie gretig naar voren werd gebracht, en Italië. De derde acte gaf ten slotte wederom een drietal tafereelen als: In de bioscoop, openluchtspel van feeën en dwergen en een welkom thui6. Dit alles werd opgeluisterd door aardige kinder- en boerendansen, waarbij mej. Caralo Albricht aan de piano haar mede werking verleende en die dan ook zeer vlot werden uitgevoerd. Last not least vermelden wij vooral het aardige spel dor drie hoofdpersonen, de dames Lanvière, Freee en Goddijn, die resp. als Mevrouw Knipjjerdal en haar nichten Filio en Mario de aanwezigen hebben doen schudden van het lachen. De band van St. Peter Kanis zorgde gedu rende de entre-acten voor vroolijke mu ziek. Aan het einde werden door vier der kleinste medespelenden, twee feeën en twee dwergen aan mej. Swart en aan mej. Slootjes ieder een cadeau en een bouquet rozen aangeboden. Mej. Elshof dankte daarna vooral de ijverige regisseuse mej. Swart voor het werk, dat zij 'hier en gedurende den lan gen tijd van voorbereiding wederom had gepresteerd, waarmee deze goedgeslaag de avond beëindigd werd. R. K. Coöperatie „Eendracht", Gisteravond hield bovengenoemde coö peratie een ledenvergadering in het „St. Antonius Patronaat" Hazewindsteeg. Te circa half negen opende de voorz. de heer J. v. d. Weijden, deze vergadering op de verbruikers verspreid, de opkomst op deze constateeren, dat na de verdachtmakin gen tegen het bestuur, door enkele leden in een viertal circulaires onder leden en verbruikers versprend, de opkomst op deze vergadering reeds aantoont, dat het be stuur het vertrouwen der leden nog wel bezit. De notulen werden voorgelezen en goed gekeurd. Een verzoek van het lid J. van Oijen om de heer A. Mank op deze verga dering toe te laten werd van de hand ge wezen. Nadat oenige belangrijke mededeelingen waren gegeven verleende de voorz. het woord aan den heer B. Klein, die hiervan gebruik maakte, om den toestand der Coö peratie over het laatste jaar te belichten. Spr. deelt mede, dat, ondanks loonsver- hoogingen, een uitloting van 2 x 270, vele bedrijfsverbet erin gen en vele andere nieu we uitgaven, het banksaldo op 1 April 4251.66 hooger was dan 't vorige jaar, de omzet in bakkerij en winkel 14520.31 hoo ger dan het jaar te voren. Een verspreide bewering, als zou het bestuur reeds 100.— bcete hebben be taald voor ongezegelde kwitanties en nog zes zulke kwitanties een zelfde lot onder gaan, waardoor de Coöp. dus 700.s ha- Gemeen telijke Aankondigingen AFSLU ITINGi PASSAGE LAGE RIJNDIJK. Burgemeester en WetMuders van Lei den brengen ter algeJaecle kennis, dat het gedeelte van den Lsnen|Hijndijk, gelegen tusschen Kooilaan sen E Heerensingel, in verband met de riolerings werken, vanaf Maagca» 26 April a.s. tot nadere aankondigiii v|cr \jbt rijverkeer richting stad zal zijt afgesloten en dat dit verkeer zal worderf tgellid/langs Decima- atra&t en Heercnsif^el. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEX, Burgemeester. VAN 8TRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 April 1930. LEIDEN. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers, Zomerzorg, 8.30 uur. Vrijdag, Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 22 tot en mot Zondag 27 April a.s. waargenomen door de apotheek: W. Peile, Kort Rapenburg 12, telef. 594. Profitdr van onze groote sorteering. Prijzen van 821/,, ct. tot f 8,25 316 (Reel.) de zou beloopen, werd beantwoord mei oen op zegel gegoven beslissing van den Directio der Registratie en Domeinen, dat de Coöp. geheel van boeten is vrijgesteld. Eveneens wordt de beschuldiging weer legd, als zou door het bestuur 500 zijn verdeeld! Geen cent, aldus spr,, meer dan dat de balans aangeeft, heeft hot bestuur voor vergadering aanvaard. Zoo werden nog meerdere andere be schuldigingen besproken. Een applaus bewees, dat do leden het bestuur en in hot bijzonder deu secreta ris dankbaar waren voor de gegeven uit eenzetting. Hierop volgde een gedachtemvia&eling waarbij ecnige leden zich tegen het betoog van den secretaris en de leiding van het bestuur verzetten; anderen echter spraken vertrouwen uit in het bestuur en zegden hun medewerking toe. Na rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Woningbouwvereniging „Ons Belang". De jaarvergadering van deze vereeniging werd gisteravond in „Prediker" gehouden. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen van de vorige vergadering wer den de ingekomen stukken voorgelezen. Door de kascommisie werd verslag uit gebracht, waaruit bloek, dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden. Het jaar verslag van den secretaris, den heer J. Faure, werd na eenige kleine opmerkingen goedgekeurd. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer G. F. He merik, mocht ook de goedkeuring der lc den verga dering wegdragen. Bij de bespreking van het ziekenfond? werd door een lid gewezen op den achter uitgang van dit fonds. Het bestuur zal bin nenkort een vergadering uitschrijven met de leden van dit fonds, om te bespreken wat hier tegen zal raceten worden gedaan. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat met bijna algemeene stemmen werden herkozen als voorzitter de heer J. Gerrit sen, als penningmeester de heer G. F. He- merik en a!s 2e secretaris en commissaris resp. de heeren Joh. v. d. Bos en J. Han sen. In de vacature, ontstaan door bedan ken als commissaris van den heer M. van Vreedendaal, werd gekozen de heer v. d. Wijngaard. Tot lid der kascommissie werd aangewezen de heer Heideman, terwijl de geschillen-commissie in haar ouden toestand bleef gehandhaafd. Bij de verkiezing van een bode werd op enkele vragen uit de vergadering van de bestuurstafel zeer breedvoerig door voorzit ter en 2den penningm- geantwoord en dc houding van net bestuur goedgekeurd. Tot bode werd met ingang van 1 Juni benoemd de heer v. Tongeren, en 30-tal nieuwe le den werden daarna aangenomen, terwijl enkele leden werden geroyeerd. Van de rondvraag werd een ruim ge bruik gemaakt en de voorzitter kon te ruim elf uur de goed geslaagde vergadering slui ten. Een mooie kalender. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van de N.V. Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek te Delft is door den kun stenaar Bernard Romein een jubileum-ka lender ontw-orpen. De teekenaar is er uitnemend is geslaagd een ajtistieke wandversiering te scheppen en tevens een indruk te geven van genoemd bedrijf. De kalender loopt van Mei 1930 tot Mei 1931. 't Is een sieraad voor het kantoor.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2