VRIJDAG 25 APRIL 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN AMMONIAK-RESERVOIR TE LUIK ONTPLOFT. Zeven dooden en honderd gewonden. Gistermorgen togen tien uur is in de fabrieken van Ougréc bij Luik een ammo- niak-roservoir ontploft. De explosie wa« zoo hevig, dat twee deelen van het reservoir 90 M. ver werden weggeslingerd. Een ar beider word op slag gedood. Terwijl de hulpdiensten werden georganiseerd ver breidden zich gassen. Zes arbeiders werden in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij zijn bezweken. Honderd anderen vertoonden een begin van verstik king. Sommigen konden naar huis gaan, doch tien hunner zijn er ernstig aan toe. Volgons nadere berichten zijn bij de ont ploffing van het ammoniak-reservoir der fabrieken Ougrec ongeveer 100 personen aangetast door gasvergiftiging. Twee der ernstig gewonden slachtoffers zijn nog ge storven. MAZELEN-EPIDEMIE TE CHAMBERY. Twintig kinderen overleden. Naar de bladen melden, heerscht te Chambéry sedert 3 weken een mazelen epidemie, waaraan volgens de „Matin", tot nu toe 20 kinderen onder de 5 jaar ten offer zijn gevallen. Door bedorven vleesch vergiftigd. Uit Kattowitz wordt gemeld: In een dorp in het district Chrzinow is een uit vier personen bestaande familie door het nuttigen van bedorven vleesch vergiftigd. Een 11-jarig meisje is reeds gestorven, terwijl de toestand der overige leden van het gezin hopeloos is. Geëlectrocuteerd in het bad. Tc Londen is een daar ter stede wonen de Decnsche dame in haar bad geëlectro cuteerd doordat zij een draagbare elec- trischo kachel van een plank in het water stiet. Bij de lijkschouwing vertoonde zij geen verwondingen, een kleine brandwondo niet medegerokend. Groote dorpsbrand. In het 300 inwoners tellende dorp Kerb- feld bij Hofheim heeft gisteravond een groote brand gewoed, waardoor zes boer derijen in asch gelegd zijn. De brand is ontstaan door kinderen, die met lucifers speelden. Vorst en sneeuw in de Ver. Staten. Aan de geheele oostkust van de Ver. Sta ten heerschte gisteren een temperatuur van 32 gr. F., de laagste die men in dit jaar getijde sedert jaren heeft genoteerd. In New York- viel 's morgens vroeg sneeuw. Tn het binnenland vriest het krachtig. DE TOESTAND IN DE STAATS GEVANGENIS TE COLUMBUS NOG STEEDS GESPANNEN. Ongeveer 50 gevangenen van de staats gevangenis te Columbus (Ohio), die nacht arbeid in dc kolenbergplaatsen hadden, hebben gistermorgen hun werk verlaten. Alle voorzorgsmaatregelen zijn getrof fen om te verhinderen, dat, zooals ge vreesd wordt, de gevangenen in grooten getale zullen ontvluchten. Daar men ver moedt, dat de gevangenen groote hoeveel heden gasolino en petroleum hebben be machtigd, is men op een nieuwe brand stichting voorbereid, vooral daar het gis teren herhaaldelijk tot protestdemonstra ties der ontevredenen is gekomen. Dank zij geheim alarmapparaat betrapt De politie heeft in een telefooncel aan den hoek van do Steglitzer en Potzdam- merstrasse te Berlijn een 17-jarigen gym nasiast gearresteerd, die het automatisch toestel had opengebroken, om zich het geld toe te eigenen. Aangezien He po6t sedert geruimen tijd over dergelijke diefstallen met braak had geklaagd, waren bij een aantal automati sche toestellen in telefooncellen geheime alarm in richtingen aangebracht. Dit nok in deze cel het geval, zoodat de dief bet-rapt- kon worden. Massa-autodiefstallen in Londen. Ondanks de speciale maatregelen Scotland-Yard worden te Londen wekelijks 75 auto's gestolen. In 1928 werden totaal 1S44 wagens ontvreemd, terwijl over het afgeloopen jaar bijna 4000 auto's gestolen werden. Van deze auto's werden bijna 75 pet. te ruggevonden, doch, hoewel speciale vliegende patrouilles voortdurend in de weer zijn, is het onmogelijk gebleken dui zend wagens bij hun eigenaars terug bezorgen, aangezien de dieven dikwijls di rect veranderingen aanbrengen, waardoor het gestolene onherkenbaar is geworden. Na de opsporing blijken meestal jassen, Lasschen, plaids en uitrustingsonderdeelen te zijn verdwenen. De nieuwe verkeerswet-, die op het oogonblik door een Lagerhuiscommissie wordt behandeld, bepaalt, dat ieder, die een auto wegneemt of „leent"', zonder van plan te zijn' de auto te stelen, bestraft wordt. Het z.g. leenen van auto's wa: nu toe niet strafbaar. Hardhandige boeren. In het plaatsje Gesthofer bij Augsburg brachten vier aangeschoten jongelui een bezoek aan twee meisjes op de boerderij van den landbouwer Hintermeyer, waarbij zij zich zeer luidruchtig gedroegen. Do landbouwer en zijn knecht wilden de jongelui verwijderen, waarbij de knecht een met spijkers beslagen lat nam en er zoo geducht op los sloeg, dat een der jon-- gelui, een jongmensch van 19 jaar, zoo ern stig gewond werd, dat hij kort daarop aan zijn verwondingen overleed. Een andere jongeman, 23 jaar oud, kreeg een hersenschudding en verkeert in levens gevaar. De landbouwer en zijn knecht zijn ge arresteerd. Merkwaardige telefoongesprekken. Zondag zal de Britsche eerste-minister, MacDonald, uit Chequers telefonisch spre ken met Sir Henry Thornton, president van de Canadian National Railways, die dan in den trein tusschen Montreal en Toronto zal zitten. Een ander belangwekkend telefoonge sprek is gisteren gevoerd toen Stimson, de Auierikaanschc secretaris van Staat aan boord van de Amerikaansche Leviathan den nieuwen draadloozen telefoondienst voor handelsdoeleinden met Engeland opende. ARAKSTOKERIJ ONTDEKT. Aneta seint, uit Mcdan: De veldpolitie ontdekte te Batangkoewis achter het huis van het districtshoofd een groote arakslo- kerij met gemetselde ovens. Twee Chinee- zen werden in verband met deze ontdekking aangehouden. Twee en twintig tonnen t-a- peh, in totaal 9000 liter, werden in beslag genomen. Het districtshoofd ontkent iets van de zaak te hebben afgeweten. UIT DE OMGEVING (RecL) HILLEG0M. Hanze. Woensdagavond gaf de afd. Hillegom van de Hanze een feestavond haar leden met dames en verdere genoodigden. De groote zaal van Flora was zeer goed bezet; oa. waren ook tegenwoordig de zeereerw. heer J. J. A. J. Krook, Pastoor van St. Martinus, kapelaan A- Verhaar, G. A. der vereeniging en kapelaan J. Ver haar van St.. Martinus. Medewerking werd verleend door Jack Funny and his Band, terwijl uit de jonge ren zich een tooneelclub had gecreëerd, die meerdere luister aan het feest bijzette. Natuurlijk was het programma vol afwis seling en bevatte voor de pauze 10, na de pauze 6 nummers. De Harddraverij-vereeniging. Dc Hil- legomsche Harddraverijvereeniging be staat dit jaar een kwart eeuw. Dit feit zal luisterrijk worden gevierd; we komen er nog op terug. De bloemenvelden. Schitterender dan met Paschen zien er de velden thans uit: de paar warme dagen heeft de Tulpen me de opengetooverd. Geen wonder, dat dage lijks honderden liefhebbers zich naar hier begeven. Zondag kan. het o.i. drukker zijn dan met de Paaschdagen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Dank zij het lenteweer, dat dan toch eindelijk na Pascben weer is gekomen, beeft alles zich vlug en flink ontwikkeld. Hierdoor zal het Zondag a.s. wel een echte bollenzonda'g zijn, want veel tulpen zijn de laatste dagen in bloei gekomen en ook van Narcissen staat de massa nog in bloei. Mag het Zondag a.s. dus maar mooi weer zijn. Ook op de tuin bouwproducten had het weer een buiien- gewonen iuvloed. Veel vroege aardappe len komen reeds boven den grond en ook de uitgezaaide zaden ontwikkelden zich goed. Met do werkzaamheden ging het nog in matig tempo. Er groeide tot voor de zen week nog te weinig. Verschillende personen zijn nog werkloos. Doch met het groeizame weer zal ook het werk wel spoedig komen. Ontvreemd. De zoon van den heer S. aan den Nieuwen Commandeursweg plaatste zijn fiets eenige oogenblikkon on beheerd tegen den muur. Er bleek een lief hebber voor het zoo goed als nieuwe kar retje te zijn want even daarna was het rijwiel verdwenen. Dader nog onbekend. Leesportefeuille. De R. K. Volksbond zal trachten bij voldoende deelname een leesportefeuille in te stellen, waardoor men zich zeer billijk en voor een jaar kan abonneeren voor het bezorgen van boeken. Op gezette tijden wordt het boek werk weer gebaald en op denzelfden dag ingeruild voor oen ander boek. Voor lief- hebbers(sters) van lezen een mooie gele genheid om zich geregeld van een mooi boek te voorzien. Men Ir te deze gelegen heid niet ongebruikt voorbijgaan. SASSENHEiM. Jubileum. Op Donderdag 1 Mei zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze plaats genoot N. S- v. d. Eist in dienst kwam bij de firma P. van Niekerk, graanhandel alhier. Gedurende dien tijd beoft hij zich bij patroon en cliënteele het vertrouwen weten waardig te maken. Moge het den jubilaris, die nog een goede gezondheid geniet, gegeven zijn nog vele jaren zijn taak als graanbezorger ie vervullen en moge het hem op dien feestdag aan be langstelling niet ontbreken. LISSE. Pluimveeteelt. Gisteravond vergader de de Pluimvee- en Konijnensportver. Lis- se en Omstreken in het gebouw van de Kleine Vereeniging. De voorzitter, de heer W. F. Daudey, opende deze bijeenkomst met een woord van wlskom. Voorgesteld werd een excursie te hou den naar een of ander Hoenderpark en wel op 2en Pinksterdag. Enkele eigenaren zullen worden aangeschreven, welke op dien dag een excursie willen toestaan. Verschillenden gaven zich op om het Hoenderpark in Leidschondam te gaan bezichtigen. Voorgesteld werd om op Hemelvaartsdag des middags een excur sie te houden naar het bedrijf vaa den heer de Graaf in Oegstgeest. Aan de orde is bespreking brocdeieren. Het doel is deze voordeeliger aan te bieden. De heel de Graaf stelde zich disponibel, doch zorgt niet voor verzending. Gekomen aan de rondvraag vroeg de heer Balkenende of den toegangsprijs voor de tentoonstel lingen verhoogd wordt. Het bestuur neemt dit punt nog in overweging. Vermelden wij nog dat de heer de Graaf, bestuurslid, 1000 aanhang-étiketten (beschilderd) de vereeniging cadeau heeft gegeven, iets wat navolging verdient. Hierna volgde verlo ting van planten etc. waarna deze geani meerde vergadering met een woord van dank door den Voorz. werd gesloten. NOOTDORP. Feestavonden. Maandag 21 en Dins dag 22 April April zijn onder leiding van den weleerwaarden kapelaan Knots een paar gezellige feestavonden gegeven. Deze beide avonden namen precies 7 uur een aanvang. De veteer. kapelaan opende deze avonden met een woord van welkom en wenschte alle aanwezigen een gezelligen avond. Dezen keer was de zaal niet zoo goed gevuld als anders. Er werd een heel mooie film vertoond, genaamd: „Het ster vende land", welke bij alle aanwezigen, bijzonder in den smaak viel. Er was in de zaal ook zeer goede muzikale attractie, waarbij nog eenige vroolijke zangers en voordragers, die deze avonden gezellig maakten en een vroolijke stemming onder de aanwezigen brachten. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad vergadert Dinsdagavond te 7 uur- Onderwerpen ter behandeling: 1. Mededeeling ingekomen stukken. 2. Stemming over voorstel ver haal premie Ziektewet. 3. Vaststelling hef fingspercentage gemeentelijke Inkomsten belasting. 4. Comptabiliteit. 5. Voorstel wij ziging Gemeenterekening 1928. 6. Voorstel op advies raadscomité ter zake wijziging bouwverordening. 7. Aanvraag subsidie voor R. K. Hoogere Burgerschool Leiden. 8. Credietaanvraag voor receptie en me daille voor zangconcours. 9. Vaststelling pensioensgrondslag der ambtenaren. 10. Verzoek Duinzicht om voorschot op ver goeding Nijverheidsonderwijs. 11. Aan vraag verhoogd crediet voor aanschaffing oude motorbrandspuit. 12. Aanvraag cre diet voor inrichting en meubileering oude School L. B. ter verhuring; 13. Aanvraag crediet voor aanschaffing werktuigen gym nastieklokaal. 14. Aanvraag crediet voor invoering registrateurstelsel. Personalia. Tot secretaris-penning meester Maredijkpcrlder is benoemd de heer A. J. J. Peeters met algemeene stem men. RIJNSBURG. Tuinbouw. Op tuinbouwgebied is het nog niet druk. Van de eerste producten zooals vroege aardappelen, peen, en an dere vroege groenten wordt weinig ver bouwd en voor de vroege bloemkool is het nog wat vroeg. De voornaamste werk zaamheden bepalen zich thans tot het bollen- en bloemenvak. Doch ook in deze branche js het niet, alles rozengeur en zonneschijn. Met Paschen was er eenige opleving, doch de prijzen der bloemen waren in doorsnee steeds te laag, zoodat moeilijk van een gunstige en winstgeven de periode kan gesproken worden. Doch, zooals bekend, een tuinder houdt er den moed wel in. ST0MPWIJK. Boerderij afgebrand. Hedennacht ontstond door onbekende oorzaak brand in de bouwmanswoning van den heer A. de W. Het nog op stal staande vee kon bijtijds worden gered, doch voor de rest brandde de woning bijna geheel uit. Verzekering dekt de schade. VOORHOUT. Bekroning. De firma P. van Reisen en Zonen, alhier, is te Haarlem bekroond met een getuigschrift van verdiensten voor een narcis genaamd „Glory of Voor hout-'. De narcis bestaat uit een groote gele cup met oranje rand en licht gele pe- tale rand en lange stengel. De narcis is een mooie forsche bloem. Verbreeding Leidsche Vaart. Van wege het gemeentebestuur van Leiden is men bezig dc Leidsche Vaart vanaf Post- brug tot aan dc Nagelbrug te verbroeden. Men steekt een heel stuk berm van den weg af en verhard dit. Eeu en ander is voor het drukke verkeer vën dien weg gewcnscht en noodzakelijk. Vanneer zal de gemeente Leiden dezen weg eens af doende onder handen nemen.' WASSENAAR. Onteigening. Naar wjj vernemen is het raadsbesluit tot onteigening van ter reinen voor een te maken verbindingsweg van den Katwijlcschen weg naar den Schouwweg bij Koninklijk besluit goedge keurd. Emmabloem. De alhier gehouden col lecte met hot Emmabloempje heeft 550 opgebracht. W0UBRUGGE. Emmabloem. De alhier gehouden Emmabloemcollecte heeft opgebracht 35.76. Geboren Hermanus, zoon van A. Peters en M. E. Roest Gerardus Pe trus, zoon van Th. Zwetsloot en A. M. van der Meer. Getróuwd: J. Oudshoorn en M. J. de Bruin. Overleden: G. F. Zwetsloot oud 2 dagen. UIT DE RIJNSTREEK zoodat de aftredende leden bij acclamatie werden herkozen. Hierna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze door den voorzitter geslo ten. ZEVENHOVEN. Geboren: Joannes Petrus Cornelius. Petronella Margaretha Maria z. en d. van J. V. Angevare en M. A. van Schip. KERKNIEUWS ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding, Door v. R. werd bij de po litic aangifte gedaan, dat hij door O. in de Raadhuisstraat werd aangereden, waar door zijn rijwiel ernstig werd beschadigd. Dc brug aangevaren. Gisteravond is een zandbak, geladen met pl.m. 600 ton zand, tegen de verschansing van do Al- phensche brug gevaren. Het vaartuig bekwam een flink gat aan de voorsteven, waardoor het lek geraakte, de bak werd aan de Rijnkade aan den kant gehaald. Men zal trachten het vaartuig alsnog de reis te doen vervolgen. KOUDEKERK. Schuur met zaagsel en turf afgebrand. Donderdagmorgen te ongeveer half 8, brak brand uit bij den broodbakker v. Kempen in den Hoogewaard alhier in een schuur, staande achter zijn woning en gevuld met zaagsel en turf. Het. vuur vond hierin gre tig voedsel en in een oogenblik stond de schuur in volle vlam en liepen de belen dende woonhuizen eveneens groot gevaar om door het vuur te worden aangetast. Door krachtig optreden der buren en met behulp van de brandspuit en een slang op de waterleiding bleef de brand tot de schuur beperkt, die geheel afbrandde. De oorzaak is waarschijnlijk gelegen ïn het overberngen van een vonk in het zaag sel. De schade wordt door verzekering ge dekt- REEUWIJK. Verdronken. Gistermiddag geraakte in een onbe waakt oogenblik het ruim 2-javig dochtertje van C. van Vliet alhier aan den Zwarten- weg, bij de ouderlijke woning in de sloot en verdronk jammerlijk. Toepassing van de bekende middelen tot redding van drenke lingen werd toegepast, maar mocht niet meer baten. Het vuil aan den Zwartenweg. B. en W. schrijven aan den Raad, dat door hen is overwogen een gemeentewerkman aan te stellen tot ophaling van vuil in de geheele gemeente. Dit is voornamelijk naar voren gekomen, omdat het noodzakelijk wordt geacht, dat het vuil aan den Zwartenweg zal moeten worden opgehaald zulks met het oog, dat ilaar veel wordt gebouwd. ZOETERWOUDE. Paroch. Jeugdraad. Gisteravond is de oprichtingsvergadering gehouden van den Parochieeleo Jeugdraad in de Parochie van St. Joannes de Dooper Onthoofding. Door den hoogeerw. Deken zijn tot leden van den Jeugdraad benoemd de Patronaats i commissie'eden, het Hoofd van de Par. j Jongensschool, de leden van den Raad Alexius werkzaam geweest, o.a. van Bestuur en het Bestuur van de St. Josph-Gezcllenveereeniging, het Dag. Bestuur van den Vrouwenbond en het Be stuur van de R. K. Sportvereeniging A. S. C. De weleerw. heer J. van Dael kapelaan der Parochie leidde de vergadering en gaf een uiteenzetting der taak van den Jeugd raad. Ket Bestuur is gevormd en bestaat den weleerw. heer J. van Dael, den heer J. Schouten en mej. M. van Leeuwen—van Buuren. Ziekenfonds „Steunt Elkaar". Gister avond hield het ziekenfonds „Steunt El kaar-' een buitengewone vergadering in het café van den heer Dolle in dc Weipoort, onder leiding van den voorzitter, den heer H. J. van Mil. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer H. v. d. Peel, bleek dat het jaar 1929 eeu nadeelig saldo gaf van 226, terwijl er nog een saldo in kas overbleef van ƒ208.04. De hoofdzaak van deze vergadering, de aanpassing van het fonds aan de wette lijke ziekteverzekering, werd hierna door -len voorzitter uiteengezet. Na eenige dis cussie werd, op voorstel van het bestuur besloten, de uitkeering ziekengeld vast te stellen op een maximum van 1 per dag, tevens werd bepaald, dat in geen geval in een boekjaar meer dan 90 per lid zal worden uitbetaald. Voor de verkiezing van een geheel nieuw bestuur waren geen candidaten gesteld. MISSIE DER PATERS AUGUSTIJNEN IN BOLIVIA. Pater Chr. W. van Dijk als eerste superior benoemd. Het Hoogwaardige Definitorium der Pa ters Augustijnen heeft voor de Missie in Bolivia als eerste Missionarissen benoemd Pater Ghr. W. v. Dijk, secretaris van het Euch. Bureau te Amsterdam, als superior, en Pater Tare. Brouwer, leeraar aan het gymnasium te Eindhoven. Verder de Eerw. Broeders Fredericus v. Grinsven en Fidelis Eijckemans, werkzaam aan hetzelfde gym nasium. PATER ILDEFONSUS O.C. t Gisteravond overleed te Haarlem in de Mariastichting waar hij den laateten tijd verpleegd werd, de bekende Kapucijner- Pater Udefonsus. Pater HdefonSus in de wereld Ge rard Kraan werd geboren te Gouda den 3den Sept. 1875. Hij deed zijn lagere stu dies in Venray en trad in 1892 in de orde der Kapucijnen. Op 23 December 1898 werd hij priester gewijd. Korten tijd was hij leeraar in Langeweg. In 1905 overgeplaatst naar Babberich komt hij in connectie met de drankbestrijding en schreef hij op de hem eigen nuchtere manier aan dr. Ariens: Daar zou ik wel eens meer van willen weten. Hij begon aan de studie van dit vraag stuk tegelijk met het praktische werk. Met do hem eigen taaie, geduldige, onverzet telijke manier, heeft hij dat vraagstuk onder de knie gekregen als weinigen in Nederland. Als over drankbestrijding ge sproken werd, dan kende men Pater Ilde- fonsns. De laatste 20 jaar van zijn zeer werk zaam leven was hij in Helmond. Wat- hij daar gewerkt heeft kunnen wij in een kort en vluchtig bericht niet voldoende uiteen zetten. Behalve zijn gewone propagandis tische werk van spreekbeurten en predi katies, behalve zijn gewonen arbeid van redactie over enkele bladen op zijn gebied, zijn meewerken aan tal van tijdschriften, behalve het schrijven van bijna ontelbare brochures over „zijn" werk en over „zijn" vraagstuk heeft hij in Helmond een mo nument opgerioht van christelijke liefda digheid. Dc drankbestrijding daar bracht hom midden onder 't volk; bracht hem in aanraking met de ernstige volkskwaal: het drinken met al de gevolgen. Hij begon om drinkers te bekeeren, hen van den drank af te halen. Daartoe stichtte hij het re- classeeringswerk daar. Wat hij daar met zijn „mannen" bereikt heeft, grenst aan het wonderbare. Alleen door eert onver woestbaar optimisme, een niets ontziende wilskracht, een geheel zich geven aan dat. werk heeft hij dat alles kunnen berei-ieu. In 1926 erkende de regeering de groote verdiensten van den overledene op het ge- bied der R. K. reclasseering; hij werd toen benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Wij hopen dat zijn werk in de drankbe strijding, waar hij heel zijn priesterlijk le ven aan geceven heeft nog eens ten volle door ingewijden zal gewaardeerd worden. Hii was een hard werker met een groote liefde voor de menschen. Zijn in ge scannen arbeid heeft hem een hevige hartkwaal bezorgd, die plotseling uitbrak korten tijd geleden en zijn gestel onherroepelijk sloopte. Moge God hem reeds het loon voor zijn arbeid gegeven hebben. Broeder Alexius t Te Utrecht is in den ouderdom van ze ventig jaar overleden de eerw. Broeder Alexius, van de Broeders van Barmhartig heid van den H. Joannes de Deo. De over ledene word 17 Juni 1S59 te 's-Hertogen- bosch geboren. Op jeugdigen leeftijd trad hij in de Congregatie van St. Joannes de Deo. In verschillende kloosters is Broeder WÊBÊË Hen Bosch, waar hij, toen de Broeders in Ne derland tot een Nederlandsche provincie geconstitueerd werden, de eerste vicaris dezer Provincie is geweest, (19131916); in Haarlem, Den Haag en Utrecht. Tijdens zijn vicariaat in Den Bosch wer den het oude klooster en ziekenhuis uitge breid en vernieuwd. Van zijn band verschenen de mooie kro nieken van de verschillende Huizen der congregatie. Hij was beziftigd met het eere-kruis van het Ned. Roode Kruis. De plechtige Uitvaartdienst zal Zater dag a.s. in de Kapel der eerw. Broeders St. Joan de Deo, om balftien worden ge houden, waarna de begrafenis om vijf uur zal r-laats hebben op het R. K. kerkhof te Or then. Deken Buisman te Poeldijk. Nadat de hoogeerwaarde heer Deken Buisman Maandag bij het opdragen der H. Mis van half negen eenige teekenen i van ongesteldheid gegeven had, die zich in den loop van den dag ernstiger lieter. 1 aanzien, werd zijnhoogcerw. des avonds i voorzien van de H.H. Sacramenten der j Stervenden. Bezoek Generaal Pater Murray C.S.S.R. Naar „De Tijd" verneemt, zal de Ge neraal der Redemptoristen, de hoogeerw. pater Murray, in Juni een bezoek brengen aan de Redemptoristenkloosters in ons land.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10