BUIIENL. BERICHTEN SPOOR's MOSTERD KERKNIEUWS ONDERWIJS Spoor's gestampte Muisjes UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 24 AFRIL 1930 DE LE1DSCHE COURANT ONGELUKKEN DE TREINBOTSING TE PARIJS NOG NIET OPGEHELDERD. In totaal meer cJan honderd gewonden. Het onderzoek naar de botsing tusschen de twee ondergrondsche treinen heeft nog niet tot oen definitieve conclu-io geleid. De stationschef beweert, dat hij voor den uitrijdenden trein pas hot vertreksein heeft gegeven, toen do witte xignaallani- pen brandden. Do ingenieurs mcencn ech ter, dat deze mcdedceling niet juist kan zijn, omdut, indien de lijn niet vrij is, hot witte licht automatisch uitgeschakeld blijft. In hot ziekenhuis Vaugïrurd worden 10 gewonden verpleegd en in het Boucicau- gasthuis liegen. Talrijke personen zijn in apotheken verbonden en naar schatting konden zeventig lichtgewonden naar huis of naar hun werk terugkeercu. Twee ge wonden in het Vaugirard-ziekcnhuis zijn stervende. ITALIAANSCHE TANKBOOT VERGAAN. Twintig der opvarenden omgekomen. Vernomen wordt, dat Zatprdag het Ita- iaanschc potroleumschip „FredericoCarolo" metende 3000 ton, als gevolg van een ketel- ontploffing binnen drie minuten tijds i» gezonken. De ramp had plaats bij het eiland Zanthc (Griekenland). Van do 23 opvaren den kwamen er twintig om het leven. Spaanscho treiler gezonken. Uit El Ferrol wordt gemeld: Een treiler, die naar do haven terugkeerdo, is door een storm verrast on gezonken. Vier menschen rijn hierbij om hot leven gekomen. Granaten „onschadelijk" gemaakt. Gistermiddag werden te Trior op den loor do bezettingstroepen als oofenings- orrein gebruikte Gruneberg dc aldaar op geslagen granaten door ontploffing onschu ld ijk gemaakt. Door de explosie werd in de naburige plaats Avelertal groote schade aangericht, doordat tal van vensterruiten bezweken, lerwijl van vele woonhuizen do daken cn deuren werden ingedrukt. Een officier, die zich in de buurt be- vond, werd door den luchtdruk van zijn paard geslingerd cn bekwam zwaar letsel. De explosie waa te Trier duidelijk hoor baar. De aangerichte schade bedraagt •20.000 Mark. GEWELDIGE BRAND NABIJ CHARLEROI. Een geheelo wijk bedreigd. Gisteravond om 9.13 is een geweldige brand uitgebrokon in do gebouwen van do administratie der spoorwegen te Marci- uclle nabij Charleroi. In een oogwenk stonden alle gebouwen in lichtelaaie. Dc geheelo wijk wordt door het vuur be dreigd. DORPSBRAND IN MINSK. Volgens berichten uit Moskon is in het dorp Doekoeki in het goeveraement Mim-k een geweldige brand uitgebroken, waar door verscheidene huizen, benevens de kerk, in asch werden gelogd. Het aantal slachtoffers van dezen brand kon nog niet worden vastgesteld. Dit is reeds do dorde brand in vier maanden, waardoor dit dorp geteisterd wordt. Do G.P.O.E. veronderstelt dan ook, dat hier kwaadwilligheid in het spel is en heeft reeds ccnige arrestaties doen ver richten. Overstroomingen in de Kenia-kolonie. Haar gemeld wordt, is het verkeer tus schen Mombassa en Nairobi in de Kenia- kolonic door ernstige overstroomingen ont wricht. Op tal van plaatsen is de spoor- lijk onderspoeld. Door deze overstroomingen, welke do grootste zijn, die na 19*21 hebben plaats ge had, is reeds belangrijke schade aange richt. Hier en daar werden telefooncentrales vernield. VANDALISTISCHE VERWOESTINGEN IN EEN KERK. Onbekend gebleven vandalen hebben op ergerlijke wijze buisgehouden in de evan gelische kerk te Bornim bij Pots-dam. Zij braken niet minder dan 60 pijpen uit het orgel, schroefden de ventielen van de cen trale verwarming af, zoodat de stoom ont snapte en draaiden voorts nog een gaskraan open. Toen de koster kwam om do kerk voor de godsdienstoefening in orde to maken, vond hij daar de aangerichte verwoesting. De kerkdienst kon echter toch doorgaan, waarbij men zich in plaats van het orgel van een harmonium bediendo. VERMETELE JUWEELENDIEFSTAL. Juwelier te Saarbrücken het slachtoffer. Geduronde de Paaschdagen vond te Saarbrücken in do juwelierszaak van de firma Brems Varaiu in de Bahnhofstrasso een inbraak plaats, dio wat vermetelheid betreft, doet denken aan de inbraak in het Berlijnschc filiaal van de Diskontogesell- schaft. De inbrekers hebben drie dagen er aan gewerkt om zich over binnenplaatsen en daken een weg to banen naar de juwe lierszaak, -vaar grooto waarden aanwezig waren. Hun buit kon nog niet bij benade ring worden geschat. De wanden van den ~~7T TWEEDE BLAD PAG. 6 iKecl.) winkel cn van dc achter den winkel gele gen kantoren waren alle versterkt met dik ke stalen pantserplaten. De inbrekers, die de plaatselijke gesteldheid nauwkeurig be studeerd moeten hebben, zijn van de zijde van de Saar doorgedrongen tot op de bin nenplaats van het huis. Vandaar verschaf ten zij zich toegang tot een naast het kan toor liggend magazijn door het breken van een gat in een dikken muur. Tusschen dezen muur en het juwelierskantoor bevond zich do eerste stalen wand, die don indringers weerstand bood. Een houten deur wisten zij te forcoeren, doch toen stuitten zij op den stalen wand. Zij zochten dus een ande ren weg, klommen op oen glazen dak en wisten ten slotte op deze wijze in het kan toor te komen. Door middel van aan elkaar geknoopte doekon lieten zij zich zakken. Zij hebben van alle collecties dc fraaiste ringen, kettingen en gouden voor werpen meegenomen, alsmede een hoeveel heid baar geld. Tot nog toe ontbreekt elk spoor van de daders. Aartshertog Leopold in staat van beschuldiging. Op grond van een uitspraak van de groo te jury, zoo wordt uit New-Yprk gemeld, zijn aartshertog Leopold van Oostenrijk, benevens do vroegere kolonel van den En- gelschen spionnagedienst, Charles F. Townsond cn zijn vrouw in staat van be schuldiging gesteld. Zij zullen zich wegens diefstal te verant woorden hebben. Deze zaak heeft betrekking op het hals snoer, dat keizerin Maria Louise indertijd van Napoleon ten geschenke had ontvan gen. De tegenwoordige eigenaresse aartsherto gin Maria Theresia, had dit halssnoer in dertijd aan kolonel Towsond gegeven om 't in de Ver. Staten te verkoopen, doch latei- had zij de volmacht ingetrokken. Desniettegenstaande heeft Townsend la ter het sieraad toch voor 60.000 dollar ver kócht. Het halssnoer is intusschen reeds weder ter hand gesteld aan den vertegenwoor diger van de aartshertogin. Gevecht aan boord van een Belgisch schip. Uit Buenos-Aires wordt gemeld: Onder do leden der bemanning van hc-t Belgische stoomschip „Schelverin" is een gevecht ont staan. Vier zeelieden werden ernstig ge wond, terwijl negentien werden gearres teerd. Een onmenschelijke moeder. De vrouw van een metselaar te Torgau a. d. Elbe, maakte gisteren met haar beide kindereu een wandeling. In de nabijheid van het z.g. Biberloch gaf do vrouw haar negenjarig zoontje met een sleutel een slag op het hoofd en wierp het knaapje in de Elbe. Haar dochtertje wierp zij eveneens in. het water. Het meisje wist echter den oever te bereiken en vluchtte. Het lijk van het knaapje werd korten tijd latei- gevonden. Men weet niet wat de vrouw tot haar vrceseüjke daad heeft gedreven. Zij is gearresteerd. Militaire actie tegen de sprinkhanenplaag in Egypte. Uit Cairo wordt gemeld, lat koning Foead van Egypte een bataljon van het Egyptische leger naar het Sinaï-gebergte heeft doen dirigeeren, om de bevolking be- hulupzaam te zijn bij de bestrijding van dc sprinkhanenplaag. Tot op heden ble ken alle maatregelen onvoldoende te zijn tegen de sprinkhanenplaag, die dit jaar al in bijzonder sterke mate optreedt. PATER DR. JOS. DREHMANNS CssR. Benoemd tot professor te Wittem. De nieuwe secre taris van Z.Em. Kardinaal van Rossum. De zeereerw. zeergeleerde Pater dr. Jos. Drohmanns C.ss.R. te Rome, thans secre taris van Z.Em. W. Kardinaal van Rcssum, is door zijn overheid geroepen om het pro fessoraat in het Kerkelijk Recht aan bet Studentaat der Pater Redemptoristen te Wittem te gaan bekleeden. Als nieuwe secretaris van Z.Em. is naar we vernemen aangewezen de zeereerw. zeergol. Pater dr. B. Lijdsman C.ss.R., pro fessor tc Wittem. Neen, ik kan u onmogelijk in mi n boot meenemen. Maar gaat u eens kijken oi de reddingsboot vrij is. ST. WILLI BR OR DUS-FEDERATIE, Onder praesidium van den heer H. G. de Boer kwam do St. Willibrordusfede- ralie van algemeeno diocesane vereenigin- gen van R. K. Bijzondere Onderwijzers in Nederland te Utrecht in tiende jaarverga- doring bijeen. Dc voorzitter hield een openingsrede, waarin hij herinnerde aan het verstandige besluit tot het leggen van een federatie ven ^grondslag door de beide diocesane organisaties in 1920, na cenige jaren van verwijdering. Hierna herdacht de voorzitter Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering z.g., waarna voor diens zielerust word gebeden. Dan werd een telegram gezonden aan Z. D. H. Mgr. J. H. G. Jansen, den nienw- benoemden Aartsbisschop. Uit do vervolgens goedgekeurde jaar verslagen bleek, dat er een saldo is van 171.80. Do begrooting over 1930, sluitend op een bedrag van 3344, werd eveneens goedgekeurd, evenals een bestuursvoorstel, om de contributie voor 1929 op 1 per lid to bepalen. Verder werden herbenoemd de heeren H. G. de Boer te Noordwijk, E. J. Luyff te Baarn en H. Th. v. d. Krogt te Leiden, onderscheidenlijk als voorzitter, secreta ris en penningmeester. De rekening van het „Katholieke School blad", sluitend met een winst van 3378.61, werd goedgekeurd, evenals de begrooting van dit blad op een eindcijfer van ƒ22.800. De conrector der Aartsbisschoppelijke Kweekschool W. R. de Jong, hoofdinspec teur van het R. K. Onderwijs in het Aarts bisdom, hield daarna een gedachtenisrede bij gelcgenhejd van het 10-jarig bestaan der organisatie. Onder applaus huldigde hij daarna dc vier bestuursleden, die 10 jaren zitting hebben, n.l. den moderator J. G. van Sohaik, den voorzitter II. G. de Boer, den secretaris E. J. Luyff en den penningmeester II. Th. v. d. Krogt. Daarna werden dc aan de orde zijnde voorstellen behandeld. Aangenomen werd vervolgens deze mo tie: „De alg. vergadering enz. protesteert met kracht tegen den aanslag op de rechten van het. Russische kind op een godsdienstige opvoeding en brengt, één- parig hulde en dank aan Z. H. Paus Pius XI, die in zijn schrijven aan den Kardi naal-Vicaris zijn krachtig protest tegen dc verontchristelijking der Russische jeugd deed hooren". Verscheidene voorstellen werden ver volgens saamgevat in een besluit ter af schaffing van de classificatie, om z. t. 'een adres te richten tob de Tweede Ka mer. Dan werd een motie aangenomen, waar in de vergadering hare groote teleurstel ling uitsprak over de bij de laatste be- grootingsdebatten aangenomen houding van de R. K. Kamerfractie togenover de rechtmatige salariseischen van onderwij zers en ambtenaren. NOORDWIJK AAN ZEE. ZEILBOOTJE MET GEBROKEN MAST Drie jongelui door de Noordwijksche Reddingsbrigade gered. Gisterenmiddag tc omstreeks 12 uur kreeg de leider der Reddingsbrigade te Noordwijk aan Zee dc heer -J. van Kan bericht, dat bij paal 5 ten Noorden van Noordwijk een zeilbootje was omgeslagen waarop drie jongelui in hulpbehoevenden toestand ronddreven. Onmiddellijk ging dc reddingsbrigade er met een vlet op uit, dat op zee een Kat- wijksche motorschokker ontmoette die hen naar de plaats waar het vaartuigje zich zou bevinden, sleepte. Het bleek toen reeds 3 Ii.M. Noordelij ker en vrij ver van de kust, waar reeds 9 vadem water stond, te zijn afgedreven. Het bootje was echter niet omgeslagen, alleen was de mast gebroken en daar er geen riemen aan boord waren, dreef men hulpbehoevend rond. De jongelui werden door de reddingsbrigade opgepikt en naar het strand gebracht. Het bleken te zijn dc twee gebroeders Bedijn uit Noordwijk en een jongen uit Leiden een zekere van den Berg, jongelui van-16 tot 24 jaar. KATWIJK. Schieten. De gewone wekelijksche schietoefeningen der Ivatwijksche Burger wacht, welke gehouden worden op de Rijksschiet banen in het duin te Katwijk aan den Rijn, zullen weer aanvangen Za terdag 26 April a.s. des namiddags te 2 uur en voortaan elke Zaterdag weer plaats hebben. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Dinsdagavond te 7.30 uur houdt de R. K. Volksbond le Leid- schendam zijn maandelijkscke ledenver- gr.dering in het Patronaat. De agenda bevat o.m.: opening, strijd lied, rede van den weleerw. heer kapelaan Pronk. On'e. werp: „Symboliek". Gratis Verloting. Eeantwoordirg vragonbus en rondvraag. Het bestuur vertrouwt, dat de vergade ring goed bezocht zal worden; vooral met het-or g op punt 5 der agenda. SASSENHEIM. OPENING BAZAR VOOR TUBER- OULOSE-BESTRIJDING. Ten bate van lighallen bij het St. Bernardusgesticht. Gistermiddag te half drie had onder groote belangstelling de officieele ope ning plaats van de driedaagsche bazar in het II. S. A.-gebouw. Als voorzitter van het comité werden de aanwezigen door Dr. Le Grand verwelkomd, die in het bij zonder zich richtte tot den Burgemeester cn heeren Geestelijken dezer gemeente. Spr. wijdde in breede lijnen uit, hoe men cr toe gekomen was deze bazar tot stand te brengen. Hij dankto het ijverig dames- (Recl.) comité, dat het succes moge hebben bij zijn streven om de tubcrculosekas te ver sterken. Spr. besloot met den wenscli, dat als de dagen van den bazar voorbij zijn, de vruchten daarvan talrijk mogen zijn. Het woord werd hierna verleend aan den Burgemeester om den bazar met een .onkel woord geopend te verklaren. De Burgemeeslcr voldeed hieraan gaarne en sprak o.a. het volgende: Wij christen menschen bidden, ieder op zijn manier: van pest, hongersnood en oorlog, verlos ons Heer. O. L. H. laat die rampen, zoo nu en dan wel eens over de menschen komen, om ze een beetje oot moedig te maken, en tevens om de men schen wat meer* te verbroederen. Is het veelal niet al te zeer waar, dat in wel vaart, geluk en voorspoed, de mensch zijn borst opzwelt, zijn hoofd omhoog steekt, alsof hij zelf zich bewust is, dat hij zelf de schepper van die weldaden is. Geluk- dig de mensch, die zich in die weelde klein voelt, gelukkig de gemeenschap, die vrij is van dergelijke dwaal ea waanbegrippen, gelukkig de gemeente, wier burgers in tij den van welvaart en voorspoed elkander omhoog trekken en in beproeving en sla gen elkander dc helpende hand reiken. Ik prijs me gelukkig, dien goeden geest in ons goede Sassenheini telkens te kunnen constateeren. Leeft in onze gemeente niet een krachtige werklust, een streven naar hoogeiy in alle lagen onzer bevolking? Leeft er in onze gemeente, in cultuur en handel, in dc verhoudingen van patroon tot werkman, niet de echt sociale geest van wederzijdsche waardeeriug van gele verde werkzaamheid 2 èn gunt men elkan der niet gaarne dc beste resultatcu van noeste vlijtNog eens, gelukkig dat het zóó hier is. Geen wonder dan ook, dat mijn gemoed vandaag weer overvloeit van blijdschap, van trots, van voldaanheid cn vooral van dankbaarheid. Weken van ernstige voor- bereiking, van eendrachtige samenwer king van een keur-loger van oudere en jongere dames zijn naarstig gevuld met een onvermoeid pogen om de dagen, wel ke we ingaan, rnet groot succes to doen verloopen. Dat kunnen we bereids reeds vaststellen, dat succes stellig verzekerd is en dat de eer en de glorie is aan de da mes. Het is dan ook bij uitstek een terrein, dat door de vrouw moest bewerkt worden. Een keurleger van heldhaftige dames, dat, aangevoerd door de mannelijke officieren, onder het vaandel van het groe-ne kruis, haar veldtocht is begonnen staat thans voor dé victorie. Immers toch wanneer we weten, dat door de dames huis aan huis is aangeklopt, nergens mag ik wel zeggen, tevergeefs, een bedrag in geld is bij elkaar gegaard van 860.wanneer we daar naast zion hoe deze zaal gevuld is met nuttige voorwerpen van huisvlijt., van kunst, van artikelen van verscheiden aard, allemaal welwillend geschonken voor het schoone doel, dan mag en moet reeds op dit oogenblik een warm woord van hulde uitgeroepen worden aan allen zon der onderscheid. Allen hebben geholpen, ook zij die straks misschien hulp noodig hebben. Een van de in mijn eerste woorden ge noemde rampen is van kwaadaardigen aard, het is wel niet de pest in al zijn verschrikkingen als in het gebed bedoeld, maar toch ieder weet wel, dat de tuber culose ook wel de witte pest genoemd wordt. Het is niet aan mij, om op dit oogenblik te gaan schetsen, hoe deze ziek te onder alle lagen van ons volk indringt in voortdringt, waarvan verschillende om- tandigheden en zorgeloosheden de oorza ken zijn, ik wil alleen prijzen en aanmoe digen het werk, dat hier reeds op het terrein der tuberculosebestrijding tot he den, geschiedde en dat nu staat te worden uitgebreid, uitgebreid met vereende krach ten en één van zin. Onze burgers zijn niet op alle terrein één, we hebben dat als een feit te aanvaarden, zoobls we de erfe nis van onze vaderen dankbaar hebben aanvaard, maar één is de Sassenheimsche bevolking in aangelegenheden waar het de samenleving betreft, een karaktortrek on zer bevolking, die buiten de grenzen onzer gemeente geroemd wordt en een vermaard heid heeft verkregen. Eén vooral, getuigen we thans weer in de liefde tot don lijden den evenmcnsch. Het samaritaansche werk van het Groene Kruis stelt ook geen nevenvragen, vraagt alleen om lijden en eed weg te nemen of te verzachten, liefde laat zich ook niet afwegen op een weeg schaal, helpt voor zoover als dc middelen het gedoogen. Wanneer ik de opzet van dezen weldadigheidsbazar en het harte- Ijjk gemeenschappelijk samenwerken tot het schoone doel beschouw, dan zie ik daarin een echten grondslag voor het ver heven werk, dat op den blijvenden steun an alle menschen mag rekenen, ja ik durf er aan toevoegen ock op den onmis- baren s!eun van Boven, welke ik aan het gemeenschappelijk streven van ganscher harte toewensch. En 'hiermede mijne hooggeachte dames cn heeren verklaar ik de Groene Kruis, bazar geopend. Tot slot sprak de Burgemeester nog een woord van waardeering voor een mede burger en secretaris van het Hoofdbestum van het Groene Kruis, den heer Voorea die zeker niet het minst heeft bijgedragen aan de totstandkoming van deze bazar en wiens ijver voor het Groene Krui6 in den lande algemeen bekend is. Dr. Le Grand dankte voor de hartelijke woorcfen, gesproken door den Burgemees ter, en hoopte, dat alle wenschen in ver vulling mogen gaan. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Vooren, die sprak als secretaris van 'het Hoofdbestuur. Spr. uitte zijn vol doening over het gedane werk van Sas- senheim voor de tuberculose-bcstrijding. Spr. feliciteert de gemeente, dat, als de. lighallen straks bij het St. Bernardus-ge- sticht zullen geplaatst zijn, deze in onze provincie zeker geen weerga zullen vinden. Ook den heer Vooren werd door den voorzitter dank gebracht voor zijn waar- deereude woorden. Hierna werd de eerewijn aangeboden, aan de dames werden bohbons geoffreerd en aan de heeren sigaren. Als presidente van het dames-comité, werd nu het woord gevoerd door mevr. Krijkamp, die hoopte dat, onder Gods ze gen deze drie dagen van opoffering rijke lijk beloond zullen worden. Als oudste ge boren Sassenheimer sprak de heer B. D. Kaptein, die zich verheugd gevoelde, dat zoo iets tot stand is gekomen voor de lij ders aan de witte pest. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Eminabloem-collecte gisteren ge houden, de somma van 220.— had opge bracht. Ook werd nog een woord van hul de gesproken tot beide zusters-huisbe- zoeksters Zuster Edelberta. en Zuster Pij pers, welke zeker een groote taak hebben te vervullen ten opzichte van de zieken in deze gemeente. Tot slot werd een woord van dank uitgesproken door den zeereerw. hoer Pastoor, die het comité feliciteerde met het welslagen van het grootsche plan, waarvoor het jaren heeft gestreden. Hierna werd een rondgang door do ba zar gemaakt, welke er heel smakelijk uit ziet cn voor elk wat wils biedt. Vischtent, sjoelbak, raden, enz., ran alles is er te vinden. Voorts is er een koffie- cn thee- schenkerij, welke gratis geschonken is dooi de firma Wed. v. Ne'lle. Wij raden ieder aan een bezoek te brengen. In dc avond uren is er een leuk strijkje om de feeste lijke stemming te verhoogen. Geboren: Dirk, zoon van M. de Jong en M. Roos - Elisabeth, dochter van P.' Ciggaar en G-. Dannijs Cornelia Ma ria, dochter van J. C. Schrama en M. C. de Groot. Gehuwd: Dirk Kapteijn 23- jaar on Jannetjo Adriana Braam, 21 jaar. Gevestigd: B. Stout, Florisschou- tenstraat 22 van Alphen aan den Rijn H. C. Oosterbeek, Hoofdstraat 152 van Gouda Mej. Z. M. van Dijk, Postwijk- kade 1, van Hillegom. Vertrokken: S. P. van Kins van Hoofdstraat 157 naar Alkemade C. Francken van Beukenlaan 29 naar Leiden. HILLEGOM. Emmabloem. De opbrengst van den Bloemendag ten bate der Hill. Ver. tot bestrijding der Tuberculose, gisteren al hier gehouden, bedroeg 975.—, een schit terend bedrag. Hulde aan de ijverige ver koopsters. Verkeersongeval. Gistermiddag kwam een wielrijder uit de richting Haarlem en wilde bij Oosteinderbrug den weg over steken. Hij werd daarbij aangereden door een luxe-auto en bekwam ernstige hoofdwon den. Nadat Dr. Ten Hoopen een verband gelegd had, werd hij met den luxe-wagen naar zijn woonplaats vervoerd. Den chauf feur treft geen schuld. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Een massa koude grond Narcissen komt er thans. Betaald wordt voor de gewono soorten 35—45 cent per 100, extra 1.10—1.30, Anemonen 1.601.80, 2de soort 1.20, Darwintulpen -1.806.70, La Reine 2.40*2.80, Cra- moisie Brillant 1.90—2.70, Murillo '2J30 3.40, Witte Valk 5.105.30, Prins van Oostenrijk 3.70—4.50, Duchesse de Par ma 4.205.80, Ingles Combe Fellow 5.20—5.80, Bouton d'or 5.50—5.80, Cou- BODEGRAVEN. Bouwen. Door de N.V. „Dc Rijn streek" tc Woerden, is opgedragen aan onzen plaatsgenoot den heer M. H. v. d. Poll de uitbreiding van de Pannenfabriek voor de som van 41900. Herwonnen Levenskracht. Gister avond werd in het Patronaatsgebouw een •ergadering met lichtbeelden gehouden door Herwonnen Levenskracht. De verga dering was slecht bezocht. De voorzitter van den R.-K. Volksbond opende de ver gadering, heette allen welkom en sprak zijn spijt uit dat zoo weinig leden tegen woordig waren. Op het stembiljet had men speciaal de leden van den Vrouwenbond uitgenoodigd, omdat het voor dc vrouwen van zoo groot belang is, to helpen bij de t.b.c.-'bestrijding. Dc hoer Haver hield daar na een rede, verduidelijkt door lichtbeel den. Te kwart over negen seloot de voor- zitter na den spreker dank gezegd te heb ben de vergadering.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6