ZILVE.PL WOENSDAG 16 APRIL 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 De bekroningen. N. Straathof te Leimuiden verguld zil veren medaille voor Pnde of Hillegom, J. G. Bontje Roelofarendsveen gouden me daille voor JnturpaMible; M. van Zaal Woubrugge groote zilveren medaille voor de belangrijkste groep, verguld zilveren medaille voor mooiste decoratieve groep; erguld zilveren medaille voor Asrnode en Margola; O. J. van Leeuwen Roelofarenda veen gouden medaille voor belangrijkste groep; gouden medaille voor mooiste de coratieve groep gouden medaille voor Ac ta©; gouedn medaille voor Ooiden Har- veel gouden medaille voor Mr. Dix, ver guld zilveren medaille voor Sarchedon, gouden medaille voor Roxane, verguld zil veren medaille voor Pride of Hillegom; en gouden medaille voor Whistier; Oehrs. van der Meer Kwakel Bronzen medaille voor mooiste decoratieve groep, bronzen medaille voor belangrijkste gioop; N. Bak ker Hzn. te Roelofarendsveen bronzen me daille voor decoratieve groep; Stand no. 10; bronzen medaille voor belangrijkste groep (N. Kook) bronzen medaille voor mooiste decoratieve groep; verguld zilve ren medaille voor Pride of Hillegom; Fir ma de Koning en Turk, Roelofarendsveen bronzen medaille voor belangrijkste groep; gouden modaille voor Insurpassible; gou den medaille voor Actaea; verguld zilve ren medaille voor Prido of Hillegom; J. Versluijs Kwakel verguld zilveren med. voor meest belangrijke groep; groote zil veren medaille voor mooiste decoratieve groep; verguld zilveren medaille voor Taxas, idem voor Insulinde; idem voor Orange Star; idem voor Bloemlust; idem voor Pride of Hillegom; gouden modaille voor rnsurpasaibleidem voor Glorious; K. Koek Roelofarendsveen zilveren me daille voor belangrijkste groep, gouden medaille voor Insurpassible; gouden me daille voor Whistier; verguld zilveren me daille voor Insulinde; idem voor Pride of Hillegom, gouden medaille voor Glorious. Verder werd nog een gouden medaille toegekend voor de beste zaailing hier in Roelofarendsveen gekweekt door 0. A. van der Wereld en wel een narcis, waaraan de naam werd gegeven van „Burgemoes- fcer Vosters". Deze narcis is een zeer bij zonder soort van uitstekende kwaliteit- De Jury wenschte dan ook den heer Van der Wereld geluk met deze alleszins ver diende onderscheiding. LEIMUIDEN. TMbury omgeslagen. Toen Zondag de iioer J. Keating met zijn tilbury, waarin behalve hijzelf, nog twee personen gezeten waren, vanuit de kerk naar huis reed, ging plotseling, door het breken van de leid sels, her paard op hol. Dn- drie inzittenden wisten, voor or on gelukken gebeurden uit den wagen te sprin gen. De tilbury sloeg ten slotte onderste boven, het paard mede slcepende. Alles liep ten slole nog goed af. Bohalvo dat het langs den weg staande hek beschadigd werd, was de ma4erieele schade niet bij zonder groot, zoodat alles nog good af liep. Aart drankmisbruik overleden. Do zwerver, die in het laatst van de vorige week ingesloten werd, is weinige uren daarna aan het buitengewone drankmis bruik overleden. De officier van justitie heeft verlof ver- leond lot zijn begrafenis. Maandag had deze in tegenwoordigheid van den burgemeester dozer gemeente plaats. Emmabloom. De Rmmnbloomoollecte zal in deze gemeente plaats hebben op 30 April a^. Het is te hopen, dat deze collec te voor het zoo bekendo dool een flink be drag tal opbrengen. Keuringsdienst. Uit het overzicht van den keuringsdienst van wivren district Lei den blijkt, dat gedurende het tijdvak 1 Jan.—31 Maart 1030 ia dezo gemeen** het laboratorium 21 monstore on ter fuuwc- se «01 monsters werden inderzocht. Wegens ondeugdelijken toestand werden afgekeurd twee monsters. In totaal werden 10 winkels geïnspecteerd. Het Raadhuisplantsoentje. Hot plant soentje, gelegen voor het Raadhuis, is (hans weer gohel opgeknapt. Doordat le bodem aldaar voor het grootste gedeelte /and was, wilden do rozen en heeaters niet gedijen. Thans is een dikko laag /wart© aarde op dezen grond gelegd. Hot plsnsoentjc is nu zoo opgeknapt, dat hel weer een Raadhuis waardig is. Melkprijs. De prijs van do melk is thans op 11 cent por Titer gebraoht. Overleden: E. Th. Schoondorwoerd 5 j. Jacobs van Egmond TO j. weduwe van A. Bohiebroek. VOORSCHOTEN. Gevonden. Eenige sleutels. Verloren. Eon book, een portoinoiinalo met inhoud. Geboren: Jilles v. A. Verhoog en U. Boon. Theodorus Petrus z. r. F. J. Zonneveld on A. M. ran Veen. Ondertrouwd: A. ran Egmond 27 j. en W. van Turenhout 23 j. A. Peters •38.j. en 0. Hoogendoorn 20. Getrouwd: W. van der Stoel en J. L. Nell Ingekomen: L. A. 0. van der Holm van Amsterdam. Joh. van Winden van Wassenaar. D. Roggeveen \an V-Gra venhage. A. J. 11. Sohmid, id. A. J. van Biemen, van Leiden. J. C. Bout hoorn en gezin van Alphen aan den Ryn. Wed. A. J Kranenburg van Leiden. 0. Kemmors van 'a-Graven ha gc. Vertrokken: J. van Sehic naar Veur. Joh. van Schio on gezin, naar Soest. L. 0. van den Hoek naar Apel doorn. J. H. van der Vos, naar Hazors- woude. J. L. NeB naar Bodegraven. W. A.' Nieuwenburg naar Leiden. - R. Pierlot rvwir Den Helder. STANDAARD COLLECTIES GERO-ZILVER voor 6 en 1 personen VANAF 76... Gratis bijlevering der waardevolle Cassette. Verkrijgbaar in de vooraanstaan de zaken. Vraagl de brochure. Standaard cassettes. N211Ö «API^TiVïi (Reel.) KATWIJK. Bloemen. De vroege tulpen staan met Pasohen niet. in bloei. Dat kan thans wel met zekerheid gezegd worden. En Hya cinthen komen bier weinig voor zoodat het voor Katwijk met Paschen niet de bloe mendagen zijn. Het zijn alloen de Nar cissen die in bloei staan en de eerste Due van Thol tulpeneoorten. Wij zullen dus nog oen week, mogelijk tweo weken, moeten wachten al zullen we hier met Paschen wel de onorme drukte te zien krijgen wo gens den doortrek op de route Den Haag Haarlem met do Paaschdagou. Want de hyacinthen geven al een mooi aanzien. KATWIJK AAN ZEE. Coöp. Boeren Leenbank. Dc Coöp. B. L. Bank hield haar jaarvergadering in „Cn&a Cara". Het jaarverslag vermeldde ledental per 31 Dec. IJ. van 349, aantal spaarder 1121. Aan voorschotten was to vorderen 106.159.12, idem van Rek. Cou rant-houders 537-0.10.10 1/2 en van dc Centraio te Utrecht, ƒ291.554.94. Ingelegde spaargelden 849.548.72 1/2. Schuld aan Rek. Couranthouders 550.60.08. De winst bedroeg over 1030 f 1104.78. De reservekas is groot f 3369.22. De heeren L. Kruyt cn C. van Rhee werden reap, als bestuurslid on lid van den Raad van Toezicht horkn- LISSE. Tentoonstelling. Door ch aldeel ing Lisse van don Ned. R.-K.Xandarbeidcrt>- bond „Sint Deus DeJit" worden, ovenals vorige jaren wederom tentoonstellingen van afgesneden bloomen gehouden en wol gc durende 6 achtereenvolgende weken van Zaterdagnamiddag tot Woensdagsavonds in het Bondsgebouw. De eersto is gehouden en er waren werkelijk al mooie inzendingen Narcissen, waaronder de nieuwste variëtei ten, cn Hyacinthen cn wel van de hecrcn Gebrs. v. d. Poel, 0. Duiven-voorden, M. Boelen, J. Korteknas, H. de Graalf en Zn., G. v. d. Mcij, J. Berbee Gzn. en J. W. A. Lcfeber. Voorts nog een inzending voor de prijs vraag, welke niet op naam, doch op num mer staan. Deze wordt wekelijks ingezon den ter bevordering der soortonkennis. Iedereen kan aan deze prijsvraag mede dingen. Wie de meeste nainen van deze soorten kan opgeven, komt voor de prij zen in aanraerkiug. Ook is con prij* be schikbaar voor aspirantledon, zoodat ook de jongeren er belang bq hebben de soorten te bestudeeren. Dc eerste tentoon stelling beeft reeds oen flink belangstel ling gehaaldmoge het zoo doorgaan. Moge ook do hoeren patroons het groote nut van dergelijke tontoonstelingen in zien en voor dit doel steeds bloemen aan hun personeel hiervoor afstaan Voetbalclub Lisse. Gisteravond ver gaderde de R.-K. Voetbalclub „Lisao". Do oorzitter opendo deze bijeenkomst mot den Chr. Groet en heette allen van hart© welkom. De voorzitter gaf een korte re- u© over hot verloop der competitie van de verschillende elftallen. Modegcdcold werd. dat vermoedelijk L. LM.V.I.O. uit Amersfoort 2©n Paaschdag komt voetballen. Do verecniging „Roda" uit Bovenkerk verzocht om op 27 April ter gelegenheid van de opening van het ter rein te willen komen met 3 elftallen. Mooie prijzen zijn ree ls hiervoor beschik baar gesteld. Dit schrijven werd even aangehouden, daar op dien datum vermoe de! ijk wederom de Duitseher» een bezoek 7mllcn brengen. Als lid hebben bedankt de heeren G. Sprokelenbnrg, C. v. Maris en M. v. d. Vlugt; deze laaf6te wegens vertrek naar elders. De ver. D.O.S. uit Roelofarends- verzoekt het 9e en 3e elftal van Lisse te laten deelnemen aan de komende serie- wedstrijden. Dit wordt toegestaan. Nog maals werd de kwestie „Alliance" bespro ken. De ver. „Zwaluwen" uit Amsterdam verzocht ook om een wedstrijd te komen spelen. Nog deze week zal worden over gegaan tot indeeling der elftallen. Do voorzit!er zegt, dat zooveel moge'ijk ge traind moet worden. Medegedeeld werd, dat de elftalcommissie bij de komende competitiewedstrijden een lichaam van ad vies zal worden. Ieder maand zal dan wor den vergaderd met het bestuur. Verschil lende leden der elftalcommissie waren er tegen. Een breede discussie ontspon zich daarover, doch de elftalcommissie, in haar geheel nog niet op deze vergadering aan- wezicr, kon daar geen besluit in nemen. De vergadering zelf ging er mede accoord. dat de verantwoording der elftallen zal berusten bij het bestuur. De voorzitter dankte do vergadering voor het genomen besluit. Dc voorz. zegt, dat hot ti:d wordt, nu eens wat te doen aan athlefiek. Een soboone gelegenheid is er thans om lid te worden van de pos opgeriehtc gymnastiek club. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Vergadering van de Gemeenteraad op Donderdagavond to 7 uur. 1. Notulen. 2. Aanbieding verslag volks huisvesting. 3, 4 en 5 Vaststelling kohieren verbefceringsbelaating, hondenbelasting en praecarioverordening. 6. Subsidie bloembol lententoonstelling Roelofarendsveen. 7. Vaststelling Gem. Inkomstenbelasting. 8. Uitloting geldleening. Bollentliefstal. Van den heer M. van Z. alhier is te Of wegen uit een tuin een vijftal bloembollen ontvreemd, welke ieder een waarde hebben van ongeveer 20 guldon. Begin van brand. In perceel B367 brak brand uit in de schoorsteen. Het houten luik wai onvoldoend© beslagen. Met be hulp van de buren werd het vuur met emmers water gebluscht. RIJNSATERWOUDE. De Brasemenneer. Voorzitter eu se cretaris van de Algemeene Verecniging voor Natuurbescherming voor 's-Graven- hage en omstreken heben een adres gezon den aan Gcd. Staten van Zuid-Holland, waarin zij, konnis genomen hebbende van de berichten in de dagbladen betreffonde de demping van een gedeelte van de Bra- cemermeer, dit college dringend verzoo- ken, alvorens de daartoe strekkende voor stellen goed te keuren, aan vertegonwoor digers van vercenigingen tot bevordering van natuurstudie en natuurbescherming en van beoefenaren van de watersport, gele genheid te geven lmn bezwaren daartegen kenbaar te maken. Geen mishandeling. Omtrent de aan gifte van mishandeling van het zoontje van den heer K., waardoor deze op twee plaat sen zijn arm brak, is bij politieonderzoek gebleken, dat er geen mishandeling heeft plaats gehad, doch dat het ventje spelen derwijze een duw kreeg waardoor hij t gen den trottoirband is gevallen. Personalia. Bij beschikking vau den Minister van Financiën is onze plaatsge noot H. T. van der MeuJon, ontvanger der Dir. belaetingen alhier, ovorgeplaatst naar Asten. ZEVENHOVEN. G. J. Stek. f In het ziekenhuis te Loiden is overle den op 50-jarigcn leeftijd de heer G. J. Stek, .stationschef alhier. Rijksontvanger. Op Goeden Vrijdag zal de Rijksontvanger ten r.iadhuize geen zitting houden, maar op Vrijdag 25 April a.s. van 91 uur. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Post- en Telegraafkantoor. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn; terug ontvangen in de eerste helft der maand April 1980. Brieven binnenland: C. 0. Sun- dennan, Walensteeg 27 Rotterdam (adres onbekend). Briefkaart binnenland: 2 brief kaarten «onder adres. Briefkaarten bui tenland: H. Ufferst fabrikstr. Creveld. Te hoog opgeladen. Tegen Jen be stuurder cener vrachtauto, beladen mot stroo, werd gisteren door de politie pro- ces-verbaal opgemaakt* wegens te hooge oplaai DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Plannen en vooruitzichten van de K. L. M. Naar aanleiding van het bericht omtrent de toestemming van de Eogelsche regeering voor het hervatten van de postvluchten op Indië met ingang van 1 October, heeft de heer A. Plesman. de directeur van de Kon. Lucht vaartmaatschappij in een onderhoud het vol gende medegedeeld. De voorwaarden door de Engelsche regee ring gesteld noemde de heer Plesman nor maal en alleszins aannemelijk. Het plan van de K. L. M. is op 1 October roet een veertiendaagschen dienst te beginnen Oorspronkelijk was het de bedoeling van de K L. M., in overleg met de regeering cn het hoofdbestuur van de Posterijen, Telegrafie en Telefonie, daar reeds op het einde van 1931 een wekelijkscheo van te maken, maar door de periode van onzekerheid omtrent de toe stemming voor het gebruik van de Britsch- Indische vliegvelden, die ongeveer een half jaar heelt geduurd, zal het nu een half jaar later moeten worden. In den wachttijd toch is de K. L. M. niet verder kunnen gaan met haar voorbereidend werk: de opleiding van perso neel en de bestelling van materieel. Voor den wekelijkschen dienst op Indië is een vloot van tien vliegtuigen en een perso neel van 30 man noodig. De vloot moet ge bouwd en het personeel opgeleid worden. Dat kon niet zoolang men geen zekerheid had. Nu deze verkregen is, wordt de voorbereiding niet spoed hervat. De opleiding wordt weder ter hand genomen en de K. L. M. staat op het punt de eerste drie van de tien vliegtuigen te bestellen. Deze tien worden F IX's toestellen voor 20 personen (in het Europeescb verkeer; op Indië minder) met plaats voor 600 K.G. post. Voor 't najaar hoopt dc heer Plesman er al een klaar te hebben, alle drie zullen zij als alles meeloopt in het begin van 1931 ge reed zijn. Met het eerste toestel, dat gereed komt, zullen zoo spoedig mogelijk (dit jaar nog) proeven worden gedaan om te zien hoe de Britsch-Indische vliegvelden zich houden. Dit is noodig omdat de F IX weer zooveel zwaar der wordt dan het zwaarste toestel (de F VIIB). dal voor de K. L. M. op de Britsch- Indische vliegterreinen is geweest. De F VII B weegt 5000 K.G., dc F IX zal ongeveer 9000 K.G. wegen. Dit verschil in gewicht komt van zelf ook in de belasting van de wielen tot uiting en het is noodzakelijk te weten hoe de Britsch-Indische vliegvelden zich daarte genover houden. Tegelijkertijd zal dan een proef worden ge nomen roet de radio-verbinding onderweg, iets nieuws voor de Indische route. De toe stellen krijgen een installatie, die, zoowel voor de lange als voor de korte golf gebruikt kan worden en zullen verbinding moeten hou den met de stations op den grond en met schepen op zee. De K. L. M. heeft voor deze proeven iemand op het oog, die er bizondere geschiktheid voor bezit, maar waarvan zij nog uiet weet of zij over hem zal kunnen beschikken. Verloopen de proeven ten aanzien van beide punten, vliegterreinen en radio naar wensch, dan zal men de heer Plesman dacht in Mei 1931 kunnen besluiten of men tot de bestelling van den aanbouw daarvan gaat dan nog ongeveer dc verdere zeven F IV's kan overgaan. Mei een jaar heen. zoodat de vloot van tien F IX'i in 'lei '32 compleet kan zijn. De vliegterreinen in Brilsch-Indië zijn mi tot en met Calcutta in orde, aan de terreinen verderop naar Indië (Ak *b, Rangoon en Vic toria Points) wordt, volgens dc inlichtingen van den heer Plesman gewerkt. Een vliegter rein, dat ook bezwaren oplevert, is dat van Konstantinopel; vergooting daarvan is hard noodig. Dit terrein is voor ons van belang; voor de Engelschen niet, daar dezen over Sa- loniki vliegen. Omtrent het tijdstip, waarop in 1932 met den wekelijkschen dienst begonnen zou wor den kon de heer Plesman, zooals na het bo venstaande min of meer vanzelf spreekt, nog niets met zekerheid zeggen. Het kan zijn, zeide hij, dat het September wordt in verband met den natten moesson in Indië. Als het in derdaad later wordt, is dit niet per se schade, want naarmate wij later beginnen zullen dc vliegterreinen en de grondorganisatie allicht beter in orde zijn. Terugkomende op de opleiding van het per soneel. legde de heer Plesman er nadruk op, dat wij toch zoo hoognoodig een school voor burger-vliegers moeten hebben. Andere lan den hebben dergelijke -cholen al wel; wij moeten er ook een hebben, evengoed als wij zeevaartscholen bezitten. Anders raken wij op een gegeven oogenblik achterop. Wij teren nu op een zekeren voorraad militaire piloten. Dezen hebben tot dusver bewezen zeer goed te voldoen, maar een stelsel is dit toch eigenlijk- niet. De burgerluchtvaart vooral op zulke groo te afstanden, stelt zeer bijzondere eiscben; men moet er daarvoor van jongsaf in gezeten en speciaal voor opgeleid zijn. EEN 0U0 GEBRUIK. Onder de oude katholieke gebruiken, die in vele gezinnen in onbruik zijn geraakt, be hoort, jammer genoeg, ook het gemeenschap pelijk avondgebed En het is toch zulk een mooi en nuttig gebruik, zoo schrijft S. 3. in De Katholieke Vrouwdat wij alles moesten doen om het weer in eere te her stellen. „Ach", zeide mij een vriendin, het is weer heelemaa] verflauwd, want er komt altijd wat lusschen. Wij deden het s avonds om 10 uur, maar dan zijn ze o.v. niet allen om 10 uur thuis, of je bent zelf uit of je hebt visite, ik doe het nu maar alleen met de kleintje*". Mij dunkt echter het gemeenschappelijk avondgebed is juist zoo goed voor dc groo- ten, waarom 't niet wat vroeger gedaan b.v. na den avondmaaltijd. Daarbij is ieder pre sent cn houdt men ze het gemakkelijkst bij elkaar. Vader is nog niet naar zijn vergade ring, de grooten zijn nog niet uit of aan dc studie en dc kleintjes kunnen ook meedoen, ieder kan nu wel een vijf minuutjes missen en het wordt dan echt het gebed van het heele gezin. „Maar wierp mijn vriendin weer tegen. ,,Je kunt om 7 uur toch nog je avondgebed niet bidden". Mij dunkt wel! Dc grooten zullen toch wel genoeg devotie hebben voor het in bedstappen op de knieën tc gaan liggen cn hun eigen bijzondere inten ties te verrichten, dat hebben zij toch zoo van kindsbeen af geleerd en daarvan ontslast het gemeenschappelijk gebed ze geen van allen. Bij de kleintjes is Moeder, als ze hun drie Weesgegroetjes bidden en hun eigen kinderge bedjes. Maar maken de grooten, waar Moe der niet meer bij is, het een beetje kort, nu dan hebben wij toch de zekerheid, dat ze in den vooravond even den tijd gehad hebben over hun dag na te denken en hunne gedach ten te richten op God. Het haastige, drukke, moderne leven zet zijn stempel op zoovele jonge menschcn. Het eene volgt op het andere werk, studies, uit gaan, sport, eten cn slapen, haast alles zon der tusschenruimte. Het ontbreekt zoo dik wijls aan de zoo noodigo rust. Het lichaam wordt overspannen en de geest onevenwichtig. In de huishouding moeten wij dat evenwicht trachten te herstellen, een sfeer van rust scheppen. Daarbij moet ieder der geziusleden meewerken en het is toch slechts een lichte cisch die 5 a 10 minuten na tafel voor een gemeenschappelijk gebed. Moeder, denkt er ora wat verandering te biengen in de gebeden, zoodat bet geen ma chinaal werk wordt en het niet te lang te roaken. Ze kijkt van te voren eens even na wat past bij den dag, tijd en omstandigheden. Wie een bijzondere intentie heeft, vraagt daarvoor aller gebed. Zóó doen de kinderen zelf mee en denken bij wat ze doen. Er is een gelegenheid voor een bijzonder dankgebed bij verkregen gunsten cn wij be oefenen de naastenliefde door gebeden voor een zieke, voor een bekeering, voor een over ledene, voor onze priesters enz. Sedert de intronisatie hebben wij allen zulk n mooi middelpunt voor onze gebeden. Ve len zijn met zulk een ijver begonnen, maar bij velen is het ook weer verflauwd. Het is zoo echt menschelijk, want juist het volhouden is ons stervelingen zulk oen groote toer. Beginnen of herstellen wij de goede gewoonte van het gemeenschappelijk avondgebed weer met ijver en hel is zeker, dat het een zegen 1 worden voor ons huisgezin. In 32 zullen de K. L. M. en de K N. I. L. M. 5060 piloten hebben. Er is een jaarlijksch verloop van gemiddeld 4 piloten en dit moet door een opleiding worden aangevuld, anders loopt het op een gegeven oogenblik spaak.- Herhaaldelijk krijg ik aldus de heer Plesman vaders en moeders bij mij die ees zoon hebben, die vlieger wil wor n en niet weten hoe zij daarmee aan moeten. Het eenige wat ik dien menschen kan aanraden is te trachten hun jongen bij de luchtvaartafdeeling in Soesterbcrg als sergeant of officier ge- plaats te krijgen, maar dat is een lange weg want de heele militaire opleiding zit er tus- scben. Als zij dat niet willen moet ik hen naar het buitenland verwijzen. Maar dit heeft voor menigeen vanwege de kosten groot bezwaar. Daarom is het logisch dat wij een luchtvaartschool krijgen. Wij nebben wei een opleiding voor sport - vliegtuigen, maar die is voor het luchtverkeer veel te beperkt. Wat wij noodig hebben zijn menschen, die navigatie, bol driehoeksmeting, astronomie, luchtrecht motorkennis, radia. douane-wetgeving enz. enz. en natuurlijk prac- tisch vliegen geleerd hebben, een opleiding van een jaar of drie op een basis van 5-ja- rige H. B. S. of een andere overeenkomstige ontwikkeling. De K. L. M. zelve heeft voor een dergelijke opleiding, noch de organisatie noch de geld middelen, zoo zij tusschen het verkeersbedrir daar gegeven zou moeten worden, zou zij dit waarschijnlijk erg storen. In antwoord op een vraag met betrekking tot het vervoer van post naar en van Indië sprak de heer Flesman als zijn meening uit, dat dit stellig zeer zal toenemen, zoodra er een vaste wekelijksche dienst is. Bij de tot au toe gedane vluchten hebben vele firma's nog niet meegedaan, omdat zij er niet op in gesteld waren, maar als er een vaste wekelijk sche dienst komt, zullen ze mee moeten doen. om niet bij hun concurrenten ten achter te ra ken. Het laadvermogen van de F IX's voer post is groot genoeg om de heele zakenpost te vtrvueren. De mail is ongeveer 1000 K.G brievenpost en 4000 K.G. drukwerk. Dit laatste zal in 't algemeen wel per schip blijven gaan. bij de brievenpost is er een ge deelte familie-post, waarmee men, ook van wege het extra-recht, niet zoo n haast zal ma ken. Volgsns den indruk van den heer Ples man zal men aan de 6000 K.G. laadvermogen genoeg hebben ora de heele zakenpost te ver-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6