H. M. PIERROT VRIJDAG 11 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 NED. OOST-INDIE MISLUKTE OPLICHTERSTRUC. Het gebeurde in het douane-kantoor te Paré-Paré Z. W. Celebes waar een in douane-uniform gekleed, zich voor Euro peaan uitgevend, persoon binnenkwam en naar den daar geplaatsten douane-mantri inlandsche douanoambtenaar toestop te. Dc geuóiformdc stelde zich voor, waar bij hij den naaui Smit als den zijnen opgaf cn zeide, dat hij te Paré-Paré geplaatst wai ter vervanging van den douane-mantri, die naar elders waa overgeplaatst. De be sluiten zouden nakomen, doch de geünifor meerde wilde maar vast beginnen de kas over te nemen. De douane-mantri voelde daar niet veel voor, maar wilde wel de re gisters overgeven, en zoo noodig ook wel do kas, indien do assistent-resident van Paré-Paré daartoe opdracht gaf. Dies trok Smit naar den assistent-resident, nog steeds in zijn uniform, steldezich officieel voor en vroeg, of bij nu het' douane-kantoor kon overnemen, waartegen de assistent-resident geen bezwaar had. Onze geüniformeerde trok nu opnieuw naar den douane-mantri en vroeg om over gave van de kas. Dc mantri, die een zeven duizend gulden in kas had, vertrouwde blijkbaar bel zaakjo niet erg. Hij verklaar de zich genegen, do registers over te ge ven en dan kon onze Smit de gelden, wel ke vanaf dien dag binnenkwamen, behee- ren. De op dat oogenblik aanwezige kas gelden wilde do mantri liever onder zich houden, tot tijd en wijle zijn overplaatsings besluit lcwara. Smit wilde de douane-regis- ters wel overnemen, maar ook alle kasmid delen. De douane-mantri gaf niet toe, maarschreef naar Makasser en vroeg om zijn besluit van overplaatsing en dat waarbij Smit te Paré-Paré werd geplaatst. To Makasser voelde men natuurlijk, dat er iets niet pluis waa, waarop oogenblikke- lijk een hoofd-verificateur naar Paré-Paré vertrok. Smit, do geüniformeerde, aldus de Mak Crfc., had evenwel reeds de plaat ge poetst. Pokken-epidemie onder den rook van Batavia. Aueta seint uit Batavia: Gemeld wordt, dat het gevaar voor een pokken-epidemie in het Kebajoransche, gelegen in de afd. Mr. Cornelia der residentie Batavia, zóó groot wordt geacht, dat het noodig werd geoordeeld art. 13 van de Epidemie-ordon nantie too to passen. Dinsdag werden twintig patiënten naar de C. B. Z. overge bracht, terwijl Woensdag weer vijftig pa tiënten daarheen werden vervoerd. Strenge maatregelen ter bestrijding van do ziekte werden genomen. (Het district Kebaporan, hoewel gelegen onder den rook der hoofdstad, is vrijwel geïsoleerd, mede door het ontbroken van goede wegen. Een oude pedatti-weg vorm de lang de enige verbinding met Batavia. Aangezien bovendien hot Kobaporangsche lang berucht was als verzamelplaats vsn roovers en andere ongure elementen wat destijds het aldaar iogeren van een mare- i> --divisie noodzakelijk maakte was hv£ verkeer tusschen dit'district, Bafca- via en Meester Cornelis nooit bijzonder druk). Werkt de Smeroe? Aueta seint uit Soerabaja: In vorband met het feit, dat inwoners gerommel hoor den, hetwelk werd toegeschreven aan wer king van den Smeroe, vermelden de bladen thans dat officicele berichten zijn ontvan gen van don regent van Loemadjang, waarin wordt medegedeeld dat op 26 Maart j.L iu hot district Kandangan des middags drie maal gerommel werd ge hoord, dat afkomstig moet zijn van den Smeroe. Er bestaat echter geen reden tot ongerustheid. (De Smeroe, Java's hoogste berg, gelegen in Pasoeroean, is een altijd werkzame vul kaan, wiens hooge rookpluim tot op grooten afstand, o.a. te Soerabaja, duidelijk zicht baar is- Wellicht zal men zich nog herinne ren de zg. ramp van Loemadjaug van 29— 30 Augustus 1009, waarbij 208 personen door een modderstroom om het loven kwamen en 38 dorpen geheel of gedeeltelijk werden verwoest, welke ramp destijds werd toege schreven aan een verhoogde werking van den Smeroe. Latere onderzoekingen toon den echter aan, dat men te doen had gehad met een samenloop van meteorologische omstandigheden. In 1011 had echter ©en wij hevige eruptie plaats, maar sindsdien schijnt do berg weer tot zijn normalen staat van werkzaamheid, het periodiek uitstoo- ten van rookpluimen, te zijn teruggekeerd). BUITENL.. BERICHTEN Ontploffing in een gloeioven. In dc aluminium- en melaalgieterij van Rudolf Rautenbach te Mangelberg bij Solingen is gistermorgen in het gebouw van de mengafdeeling een zware ontplof fing van een electrjsche gloeioven ont staan. Het dak van de groote loods ia in dc lucht gevlogen en de wanden uit elkaar gerukt. In de gebouwen van een firma aan den overkant van de straat zijn alle rui ten vernield en ook de muren beschadigd. De luchtdruk was zoo sterk, dat ook ver derop vele ruiten gesprongen zijn. Geluk kig is het ongeluk gebeurd vóórdat het personeel verschenen was. Slechts vier man bevonden zich in do mengafdeeling. Twee hunner hebben lichte kwetsuren op- geloopen. De oorzaak is nog onbekend, doch men denkt dat de automatisch regu lator van den gloeioven niet gewerkt heeft. Zijn vader in een waterput verdronken. Een ernstig misdrijf werd eergisteren ge pleegd in het dorp Neuenkirchen. De met selaar Heinrich Puls heeft daar zijn va der, den landbouwer Gerharfc Puls, in den waterput geworpen, zoodat hij verdronk. Heinrich Puls meldde zich gisteren aan bij do politie en Neuenkirchen en deelde me de, dat zijn vader in dronkenschap in den put was gevallen. Aangezien intusschen bekend was geworden, dat bij de familie Puls meermalen twisten voorkwamen, wer den zijn verklaringen met de noodige re serves aanvaard, zoodat hij voorloopig in hechtenis werd genomen. Bij het verhoor stapelde de aanwijzingen tegen Puls zich zoodanig op, dat deze ten slotte de beken tenis aflegde, dat hij zijn vader, toen deze dronken thuis was gekomen, ging twisten en hem uitschold, in drift vastgegrepen en in den put geworpen had. Twee internationale zakkenrollers gepakt. Twee internationale zakkenrollers, die den laatfiten tijd op de stations te Berlijn „werkzaam" waren zijn thans in den val geloopen. Een ambtenaar van de recher che kreeg de twee dieven gisteren op het station Postdam in het oog, toen zij zich op verdachte wijze bij een reiziger ophiel den. Toen de ambtenaar hen wilde arres teeren slaagde cén er in in het gedrang te ontkomen. Gistermorgen zag de ambtenaar op het slation Anhalt den ontsnapte, zon der dat deze hem zag. Hij werd gearres teerd juist toen hij een dame haar beurs ontvreemde. De gearrestecerdc bekende, dat hij reeds eergisteren dergelijke dief stallen heeft gepleegd. Beide dieven zijn Polen. In den laaiston tijd schijnen zij hoofdzakelijk de groote steden in Oost-Duitschland en in Polen te hebben bezocht. Juweelendieven gearresteerd. Voor eenigc dagen werd in hotel „Euro pa" te Warschau eeu brufale juweelendief stal gepleegd, waarbij zekeren heer Falter sieraden tot een waarde van 150.000 zloty ontstolen werden. Het is d.e politie thans gelukt de dieven, die eenige briljanten ter waarde van 35.000 zloty bij ecu juwelier hadden verkocht, op het spoor te komen. Beide verdachten werden gearresteerd, doch weigerden inlichtingen te geven om trent de plaats, waar het gestolene verbor gen ia. De „overval" op de Parijsche beurs. Onlangs vertelden w© dat een bediende van het bestuur dor Parijsche beurs buiten bewustzijn in zijn kantoor in het beursge bouw was aangetroffen. Eenige individuen zouden zich op hem geworpen hebben, hem hebben bedwelmd en ten slotte een bedrag van 75.000 francs hebben ontroofd. Daar de bediende zeer goed stond aan geschreven, twijfelde men aanvankelijk niet aan de juistheid van zijn verhaal, tot dat een inspecteur van politie argwaan kreeg en vermoedde dat de geheele ge schiedenis door heb „slachtoffer" zelf was bedacht. Bij het verhoor viel de man spoedig door de mand. Hij had op de beurs gespeculeerd, was zijn eigen geld en dat van zijn schoon vader er bij ingeschoten en had zich daar om do 75.000 francs willen toeëigenen. Het bedrag werd ergens achter de ver warming in zijn geheel teruggevonden! Italiaansch consulaat te Nice gebombardeerd. Gisteravond heeft een twintigtal perso nen met zware steenen de ruiten van het Italiaanschc consulaat te Nice ingegooid. Twee agenten hebben na een vrij hevig gevecht en na eenige revolverschoten te hebben gelost, twee der individuen kun nen arresteerendezen weigerden even wel eenigerlei verklaring af te leggen. ONGELUKKEN TWEE ERNSTIGE BI0SC00PBRANDEN IN RUSLAND. Veertig menschen om het leven gekomen. In de stad Volsk nabij Saratof zijn 22 personen om het loven gekomen bij een bioscoopbrand, meldt de „Times". In hot dorp Malimof zijn 18 vrouwen en kinderen om gekomen, oveneens ten ge volge van een bioscoopbrandverder zijn hier verscheidene personen ernstig ge wond. Hagelslag in Noord-ltalië. Uit Noord-Italic wordt zware hagelslag gemeld. Op verscheidene plaatsen zijn de ie volde staande gewassen ernstig bescha digd. Vooral dc boomgaarden hebben veel te lijden gehad. KERKNIEUWS MAARSMANSSTEEG 7-14-21. Speciaal geëtaleerd: Modern Marmer SchoJfsteengarn- 27.75 Goedkoope Polshorl. vanaf 5.- Oud.-Holl. Spiegels 2.40, 1.90, 1.50 Hengseltasschen vanaf 3.90 id. geheel Leder vanaf 4.90 Zaktoillettes onbreekbare Spiegel, vanaf 0.30. (Reel.) dat ik toen ongeveer acht of negen jaar was en ik had het schoone lied geleerd van onze gedienstige in de keuken, die heb nogal eens uitgalmde onder het aard appelen-jassen. Dezelfde gedachte heeft zeker een paar dames gedreven, de gedachte aan Zondag cn mooi weer, toen zij een dezer Zondagen het Missiehuis bezochten: Het was puur zooên weertje, de fietsen stonden klaar en ze besloten eens bij Pater Liefhebber „op de thee te gaan". Moeder had al zoo dik wijls gezegd dat die tobber van een Pater toch eens iets voor zijn jongens moest heb ben. En nu waren ze mear eens gekomen. Ik dacht eerst, dat het een paar postu- lantjes waren, dat ze bij Moeder Overste moesten zijn. Maar foen ze over Stichter en honderd gulden begonnen te spreken, toen haalde ik ze gauw op mijn kamer en liet een pot thee aanrukken van de beste kwaliteit. En toen hadden we alle drie zin. Als 't Zondag is en heel mooi weer En lekker in de lucht, Gaat dan naar Pater Ljefhebber toe, Die van de zorgen zucht. En hebt ge 't soms wat erg druk Of blijft ge liever thuis, Schrijft dan even een brief of kaart En hij komt bij u aan huis. St. Bonifacius Missiehuis Father Hoorn, Postrek. 120937. LEFEBER, Dir. Voor de redding der zielen rekent O. L. Heer ook op u. LETTEREN EN KUNST MISSIE OP FLORES. Groote bloei. Hei jaarverslag der Missie op Floras over 1929 meldt grooten bloei. Sinds Juli 1928 werden 11.790 doopsels toegediend; het aantal Christenen bedraagt thans ruim 150.000. 128. Als 't Zondag is en heel mooi weer En lekker in de lucht, Dan zegt de man al tot zijn vrouw: Kom, nu de stad ontvlucht, enz. Zoo zongen wij vroeger. En dan kwam 't Kalfje of Schollebrug of 't Tolhuis er bij te pas. En al wist ik heelemaal niet, dab al die genotplaatsjes in de buurt van Am sterdam liggen, toch zong ook ik, als jon gen uit volle borst langs Lisse's straten tot ergenis van mijn moeder: Als 't Zondag is enz. en het slot: „Kom Oar- lieneke, kom Carlieneke. kom 'k Geloof DE NED. R. K. T00NEELB0ND. Oproep aan alle R. K. Tooneel- vereenigingen in Nederland. Ten gevolge de verblijdende toezegging van Z. D. H. Mgr. Aengenont, waardoor ook de gemengd spelende tooneel vereeni- gingen, d. w. z. vereenigingen met practi- seerend R, K. dames- en heerenleden, tot den Ned. R. K. Tooneelbond kunnen toe treden, heeft het bestuur van den reeds genoemden bond besloten een massale propaganda-vergadering uit te schrijven, welke zal worden gehouden op Maandag 21 April a.s. (2en Paaschdag) des namid dags te 1 uur in het gebouw der St. Jo- sephgezellen, Stationsplein 10, te Rotter dam. Als spieker zal optreden de heer Anton Sweers, algemeen leider van het R. K. A'damsch Tooneelgezelschap. Ook in Vlaanderen, waar Roomsch Leokentooneel zich in eeu niet te onder schatten opbloei mag verheugen, ziet men met belangstelling uit naar deze propa ganda voor ons Hollandsch Roomsch Too- neel en zeer waarschijnlijk zullen verschil lende vooraanstaande leiders en adviseurs op dat gebied vanuit Vlaanderen ons op 2en Paaschdag met hunne tegenwoordig heid verblijden. Het bestuur van den Ned. R. K. Tooneel bond richt dus met aandrang een oproep aan alle R. K. Tooneel vereenigingen in den lande, zoowel gemengde als ongemengde, terwijl ook het Patronaatstooneel dien dag niet mag ontbreken. Zij alle hebben het meeste belang bij datgene wat er dien dag zal worden be sproken en tot stand gebracht. Reeds zijn er stopels propagaudacircu- laires verzonden naar de vereenigingen, wier adressen bij den Bond bekend wa ren. Zij, die nog geen circulaire ontvingen en dit wenscben of gaame hun instemming met het initiatief van den Bond willen betuigen, gelieven even een klein briefje of kaartje met adres van het secretariaat der vereeniging te zenden aan den bonds- seoretaris, den heer Th. Miltenburg, Pij perstraat 31b te Rotterdam. Het Van Eeden-fonds. Voor het z.g. Van Eeden-fonds is bijna 15.000 bijeengebracht. Den dichter zal maandelijks een toelage worden verstrekt Eenige leden van het comité zullen het financieel beheer voeren. HONGEREND CHINA. De Passietijd. Nog slechts enkele dagen en het Paaach- feest is daar. Dan maken we een eind aan de inzame ling en hopen een mooie som aan de China- missionarissen te kunnen toezenden. Dat het hard noodig is, blijkt wel uit een brief van Mgr. Tchang ,Vic. Apost. van Tsining, in het Bulletin de la Jeunes6e Catholique Chineoise. „In het vicariaat van Tsi-ning is de oogst de laatste vier jaren altijd slecht ge weest, alle graanreserves zijn op. In de maand Augustus was er vorst en het is vreeselijk om te zeggen, maar overal in mijn jong en zoo beproefd vicariaat is de oogst misluktWat nog erger ie, is dat de oogst van 1929 veel te gering ia, ja op sommige plaatsen absoluut nul. Hoe zullen wij dan in 1930 voorzien in de be hoeften van onze clergé, ons leekenperso- neel betalen en vooral hoe aalmoezen ge ven aan die uitgehongerde armen, die iederen dag de poort van van ons huis be stormen? Ik bid u dit uw abonnees on der de oogen te brengen. Getroffen door het leed onzer Christenen, twijfel ik niet of zij zullen medelijden hebben. De En gel zeide tot.Tobias: „Goed is het gebed met vasten en beter de aalmoes dan het opleggen van schatten gouds. Want de aalmoes bevrijdt van den dood, en zij is het, die van zonden reinigt en barmhar tigheid en het eeuwige leven doet vinden". (Tob. XII, 8). Zoovelen kunnen tegenwoordig met vas ten om reden van gezondheid, drukke werkzaamheden en anderzins. Is deze Pas sietijd niet een mooie gelegenheid door een aalmoes voor hongerend China aan te vul len wat aan het vasten ontbroken heeft? De adressen waar dankbaar iedere gift wordt aanvaard zijn: Voor het Bisdom Breda: Mgr. J. van Oers, Breda, giro 30119. Voor het Bisdom 's Bosch: Mgr. A. Hermus, Michels Gestel, giro 1268. Voor bet Aartsbisdom Utrecht: Pastoor Voskuilen te Heerlen, giro S133S Voor het Bisdom Roermond: Prof. dr. Feron, Roermond, giro 139818. Voor het Bisdom Haarlem: Prof. J. H. Niekel, Warmond, giro 102590. In drift doodgeslagen. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een werkman, die in drift een kostganger met een stoel op het hoofd sloeg, tengevolge waarvan deze is overleden. De verdachte weid door de rechtbank te Arnhem tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld met aftrek der preventieve hechtenis. Het Hof hoeft deze veroordeeling ver anderd in een voorwaardelijke van een jaar. Een stroopersdrama. Het O. M. bij het Gerechtshof te Leeu warden heeft vier jaar gevangenisstraf ge vraagd tegen een 21-jarigen smid te Lip penhuizen wegens poging tot zware mis handeling van een jachtopziener, op wien een schot hagel werd gelost, toen ver dachte betrapt werd op het stroopen met een lichtbak. De Rechtbank had hem tot een jaar en zes maanden veroordeeld. De moord aan de Brielschc laan te Rotterdam. De Rechtbank te Rotterdam veroordeel de den negen en vijftigjarigen J. v. d. B„ die terecht heeft gestaan wegens moord op A. B., gepleegd op Zondag 29 Decem ber jl. in een café aan de Brielsche laan te Rotterdam, tot acht jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch luidde twaalf jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. J. N. Delft overtreding der arbeidswet vrijspraak; H. K. fietsen zonder bel 3 of 2 d.; J. W. Th. C. S. te Leiden fietsen over een trottoir 2 of 1 d.; J. V. Noord- wijk te Noord wijk fietsen over een voet pad 2 of 1 d.; J. B. Katwijk fietsen zon der bel 3 of 2 d.; G. S. te Leiden op den openbaren weg kaartspelen ƒ1 of 1 d. C. R. te Leiden op den openbaren weg spelen met geldstukken 1 of 1 d.; J. B. te Leiden fietsen door de Lange P. K. Koorstecg 2 of 1 d.; F. K. N. openbare dronkenschap 5 of 3 d.; M. v. d. L. fiet sen zonder bel 3 of 2 d.; A. B. te Leiden fietsen over een hulpbrug 2 of 1 d.; D. P. loopen op verboden grond 3 of 2 d.; N. v. L. idem 3 of 2 d.; J. G. W. Noord- wijk met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs 5 of 3 d.; W. J. de G. idem 3 of 2 d.; M. den den Haag idem 5 of 3 d.; Th. S. te Lei den fietsen over het Rapenburg in verbo den richting 2 of 1 d.j W. F. T. idem 1 of 1 d.; W. de R. Leiderdorp idem f 2 of 1 d.; A. J. F. Alphen a. d. Rijn idem 2 of 1 d.; J. v. d. V. Zoctermeer idem 2 of 1 d.j J. B. H. L. Delft openbare dronkenschap 5 of 3 d.; J. B. de G. overtreding der verord. Leiden inzake verhuizing binnen de gem. 5 of 3d.; P. v. d. W. overtreding Kon. Besl. 1887 S. 141 3 of 2 d.; P. H. Spijkenisse te Rijnsburg vuil in het openbaar water werpen 3 of 2 d.; J. H. den Haag met een auto rijden over een gesloten verklaarden weg 3 of 2d.; M. J. A. Katwijk overtreding der arbeidswet 5 of 3 d.; A. v. T. Noordwij kerhout idem 5 of 3 d.; J. P. J. O. Rijnsburg idem 5 of 3 d.; J. v. D. Kat wijk te Katwijk op den openb. weg een voorwerp voortschoppen 3 of 2 d.; H. L. idem een trekdier areheel en los op den BACILLENDAG Denkt om de Emmabloem- collecte I Morgen gaan de Leidenaren Allen samen op de jacht. Duizend T.B.C.-bacillen Worden dan om hals gebracht. Troepen van bacillen-jagers Trekken morgen er op uit En zij maken alle Leidsohe T.B.C.-bacillen buit Voor die jacht is één ding noodig En dat is wat zonneschijn, Voor wie door die moordenaren Daarvan nog verstoken zijn. Zonneschijn is licht en leven, Zonneschijn is steun in nood, Zonneschijn maakt sterk en krachtig, Zonneschijn bacillendood. Zonneschijn, daar zijn die diertje», Geen van allen op gesteld, 't Is voor hen een moordend wapen, Maar die zonneschijn kost geld. Als de jacht dus morgen aanvangt En u hoopt op rijken buit, Dan moet u toch eerst beginnen Met het koopen van wat kruit Kijk, dan doet u wat in 't busje, Het devies is: niks voor niks, En u koopt wat zonnestralen Voor een kwartje of een riks. Als de jacht dan kan beginnen En het kruit is bij elkaar, Zijn door d'Emmabloempjes-opbrengst De bacillen de sigaar. TROUBADOUR. Geachte stadgenootenMaakt dit laatste waar. openb. weg laten 2 of 1 d.; J. v. D. idem melk ontnemen uit. eenig vaatwerk anders dan door middel van een kraan 5 of 3 d.; L. S. zwervende overtreding RegL v. Pol. voor het gebruik van het Jaagpad langs den Rijn of 3 d.; L. R. de G. burengerucht o of 2 d.; Th. H. L. open bare dronkenschap 5 of 3 d.; J. L. idem 5 of 3 d.; D. A. v. R. idem 5 of 3 d.; D. J. F. idem, 5 of 3 d.; P .V. B. zwer vende idem of 3 d.; A. S. den Haag idem 5 of 3 d.; P. B. Zoeterwoude over treding der wet spoorwegen 3 of 2 d.; H. B. B. Wassenaar, met een auto rijden zender voorzien te zijn van een geldig rij bewijs 5 of 3 d.; A. B. M. G. den Haag idem 5 of 3 d.; W. P. H. de J. idem idem 3 of 2 d.; C. B. Lisse idem 5 of 3d.; T. v. V. Alphen a. d. Rijn idem 5 of 3 d.; M. J. B. Bunnik idem 5 of 3 d.; C. Z. Hillegerpberg met een auto rijden z< nder voorzien te zijn van een rijbewijs 3 of 2 d.; G. B. Rotterdam idem 3 of 2 d.; C. F. den Haag idem 5 of 3 d. met een motor; C. F. idem met een motor rijden zonder voorzien te zijn van een nummerbewijs 5 of 3 d.; J. v. d. M. met een motor rijden zonder voorzien te zijn van een rijbewijs 5 of 3 d.; J. v. d. M. idem zonder nummerbewijs 5 of 3 d.; W. H. J. v. d. T. Gouda idem 3 of 2 d.; P. M. Haarlem met een auto rijden zonder gel 5 of 3 d.; C. F. den Haag met een motcr rijden zonder deugdelijk© rem men 5 of 3 d.; J. v. d. M. met een motor rijden zonder verlicht nummer met letter 5 of 3 d.; J. S. Alphen a. d. Rijn met een motor rijden zonder licht 6 of 3 d.j Th. H. de V. Voorschoten fietsen zonder licht 3 of 2 d,; B. J. T. Roelofarends- veen fietsen zonder bel 3 of 2 d.; P. B. Zoeterwoude fietsen zonder reflector 3 of 2 d.; F. G. fietsen zonder rem B of 3 d.: M. Th. J. M. te Leiden fietsen over het Rapenburg in verboden richting 2 of 1 d.j D. W. de B. N. idem 2 of 1 d.; O. B. J. S. V. idem 2 of 1 d.; J. C. v. d. E. Voorburg idem 2 of 1 d.; P. A. Z. Lei- muiden idem 2 of 1 d.; J. H. B. overtre ding der verord. Leiden op de straatpo- litie 2 of 1 d.; J. O. 8. het bevel van een verkeersagent niet opvolgen 3 of 2 d.; J. M. V.; E. M. L.; L. G. en P. K. te Leiden na middernacht aanwezig zijn in een café ieder 2 of 1 d.; W. P. Lisse fietsen zonder bel 3 of 2 d.; J. N. Haar lem met een auto rijden zonder spiegel 3 of 2 d.; J. v. d. W. wed. D. K. te Kat wijk zonder vergunning met kooowaar ven ten 2 of 1 d.; L. de V. Katwijk openbare dronkenschap 5 of 3 d.; J. v. d. D. Was senaar met een auto rijden zonder voor- zien te zijn van een geldig rijbewijs 1 of 1 d.; P. A. G. Heemstede idem 3 of 2 d.; H. N. Rijnsburg idem 5 of 3 d.; A. W. de B. Haarlem fietsen zonder reflector 3 of 2 d.j J. F. A. Katwijk te Katwijk fietsen op een voetpad 2 of 1 d.; F. J» zwervende te Zoeterwoude zonder ver gunning op den openb. weg muziek maken 1 of 1 d.; N. L. D. Noordwijkerhout overtreding der arbeidswet 2 maal 4 of 2 maal 2 d.; J. K. Rotterdam met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs 5 of 3 d.; A. J. B. Sas- senheim overtreding der motor- cn rijwiel- wet 3 maal 4 of 3 maal 2 d.j L. T. de B. Katwijk loopen op verboden grond 2 of 1 d.; C. J. V. Hoog-Soeren met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter cn zonder rood achterlicht 2 maal 4 of 2 maal 2 d.; H. V. openbare dron kenschap gepleegd bij 2de herhaling o d.| H. S. O. Noordwijk te Noordwijk een 2en persoon per rijwiel vervoeren 2 of 1 d.; W. de M. Rijnsburg loopen op verboden grond 3 of 2 d.; J. v. D. idem idem 3 of 2 d.; W. F. de K. fietsen zonder licht 3 of 2 d.; F. K. Schoten met eeu auto rijden zonder voorzien te zijn van een gel dig rijbewijs 8 of 2 d.; B. v. d. O. Kat wijk loopen op verboden grond 3 of 2 d.; P. C. H. Noordwijk oDenbare dron kenschap 6 of 3 d.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6