UIT DE RIJNSTREEK VOOR HUIS EN HOF RECHTZAKEN ZATERDAG 5 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 HILLEGOM. De bloomenvelden. De Narcissen bloeien (eindelijk) en hier en daar laten de Hyacinthen reeds de kleuren zien. Toch is het voor de liefhebbers nog even te vrceg. De Paaschdagen dit staat thans vast zullen de bloemendagen zijn. LISSE. Aanbesteding. B. en W. dezer ge meente hebben aanbesteed het maken van diverse hekwerken langs de Vuursteeg, Heereweg, Achterweg en Akervoorder- laan. Ingeschreven werd door den heer M. Bruynen, alhier, voor een bedrag van 2554; door den heer F. J. van Rooijen, alhier, voor een bedrag van 2846.80; door de firma Gebr. Schouten, alhier, voor een bedrag van 2295 en door de fa. C. A. Ruigrok en Zonen, te Vogelenzang, voor een bedrag van 2050. Het werk is gegund aan de laagste in- schrijfster, de fa. C. A. Ruigrok en Zonen te Vogelenzang. LEIMUIDEN. Vleeschkeuring, Gedurende de maand Maart werden ter secretarie.dezer gemeen te aangegeven ingevolge de Vleeschkeu- ringswet. Voor bedrijfsslachting 3 koeien, 48 nucht. kalveren, 2 biggen, 3 koeien, 2 schapen, 2 varkens tot 50 K.G.; voor nood- slachting. Van de noodslachtingen werden goedgekeurd 23 nucht. kalveren, 1 koe en 1 schaap. WASSENAAR. Botsing tusschen tram en tractor. Vrijdagmorgen heeft- nabij de halte Schouwlaan een ernstige botsing plaats gehad tusschen een tramwagen van de H. T. M. en een 'tractor, waarachter een zandbak, bestuurd door van E., uit den Haag. Van de tram werd het voorbalcon ingedrukt, terwijl de tractor ernstig werd beschadigd. Het tramverkeer ondervond eenige stagnatie. De noodkerk aan den Deyl. De bouw van de R. K. noodkerk nabij Deyleroord is opgedragen aan de firma Venhoven en Evers te Heemstede. Politie. Tot agenten van politie al hier zijn benoemd de heeren L. S. A. Kooi- stra te den Bosch; P. A. Hitzert te den Haag; H. P. van der Werf te Bussum en A. van Delft te Wassenaar. RIJNSATERWOUDE. VERDWIJNING VAN NATUURSCHOON Een gedeelte van het Braassemermeer vuilnisbelt der gemeente Haarlem? (Ingezonden). Wie kent niet het Braassemermeer lig gende onder de gemeente Rijnsaterwoude, gezocht oord door de zeilsportliefhebbèrs, bekend door de wedstrijden van de Kon. Roei- en Zeilvereeniging „Hollandia". Wie bij die wedstrijden op het Braassemer meer geweest is, weet, dat onder de ge meente Woubrugge talrijke gepavoiseerdé jachten liggen die van daaruit den wed strijd gadeslaan. Juist dat gedeelte van het meer wordt- met ondergang bedreigd. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft u.l. van den Vier-Ambaehtspolder de riet landen en l\et water, beter bekend onder den naam ingebroken gat, behoorende tot dat gedeelte van het meer gekocht. De gemeente Haarlem heeft een verzoek ingevolge de Hinderwet ingediend, om al daar bewaarplaatsen van vuilnis en bag ger op te mogen richten. De gemeente Haarlem is derhalve van plan een groot stuk water met vuilnis aan te plempen. Een van de mooiste plekjes van het Braassemermeer zal bij verleening dezer vergunning verdwijnen. Het is te hopen dat de plannen van de gemeente Haarlem niet tot verwezenlijking zullen komen. Het Braassemermeer is te mooi om als vuilnisbelt der gemeente Haarlem te dienen. Op 16 April a.s. zal in de Raad zaal te Rijnsaterwoude des namiddags te drie uur gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen. Het is te nopen dat het bezwaren regent. De verschillende sportbonden zullen al het mogelijke in het werk dienen te stel len om dit mooie stukje natuur te behou den. Bekroning, Op de tentoonstelling te Aaismeer behaalde onze plaatsgenoot de kweeker J. W. de JJoer twee znveren me- dail.es met inzendingen Lathyrus. In de sioot. Gisteren geraakte alhier de reiziger JN. Haa.inan met zyu auto in de vrij oiepe smot langs den Heerenweg. Een aefect aan de stuu.iniicnting was üe oorzaak van het ongeval. De goeoeren die zich in groote hoeveelheid in de auto be vonden waren geheel doorweekt. De be stuurder kwam met den schrik vrij. De auto moest op den kant- getrokken worden en werd daarna weggesleept. Vleeschkeuring. Ingevolge de Vleesch- keuringswet werden over de maand Maart ter gemeentesecretarie aangegeven: Nood- slachtingen: 1 koe, afgek. 1, schaap afge keurd, 1 varken tot 50 K.G. afgekeurd, 1 big voorw. goedgek., 19 kalveren, waarvan 9 afgekeurd en 10 voorw. goedgek. Bedrijfs- slachtingen: 1 koe en 1 varken. Huis slachting: 1 varken. Ingevoerd werd 180 K.G. rundvleesch. Aan keurloon werd ont vangen 34. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er komen al heel wat Narcissen van den kouden grond en ook de warenhuizen met tulpen groeiden voorspoedig. Met de warme kassen is het ongeveer ten einde. De verscheidenheid is dan ook iets beperkt. Betaald werd Eli sabeth 5.00—6.40. Murillo 3.20—4.30, La Reine 3.104.40, Duchesse de Parma 4.405.80, Rose Tendre 4.105.30, Rose Gris de lin 3.20—4.30, Brutus 3.90 -4.70, Omatus 50—90 cent, Golden Spur 1,30—1.60, Hyacinthen per bos 7—15 cent BOSKOOP. HET WONINGRAPPORT 1930. In het tweede gedeelte van dit rapport wordt behandeld: De woningbehoefte in de eerstvolgende jaren. Van welken omvang is nu de werkelijke behoefte aan arbeiderswoningen en in hoeverre is er sprake van woning nood? De behoefte als gevolg van onbevvoon- baarverklaring, werd reeds besproken. Rest thans de woningvraag, door normale oorzaken ontstaan. Het tijdvak 19251929. In deze periode steeg de bevolking van 6693 tot 7436 zielen. Een stijging van 743 zielen in 5 jaar of van 108 per jaar (2.2 pet) overtreft een normaleü aanwas. Over het tijdvak 19141929 was de aan was slechts 718 zielen of 0.7 pet. per jaar. Tusschen de jaren 1914 en 1922 was er een daling van het bevolkingscijfer en wel van 6718 tot op 6322. Op de jaren van depressie volgden ja ren van ongekenden bloei, maar ook nu moet er rekening mee worden gehouden dat de historie zich herhalen zal. Ons ge meentebestuur moet zich dus beperken tot hetgeen absoluut noodzakelijk is en zich niet vast1 Cf gen ook voor komende jaj-en. Een tekort aan woningruimte laat zich gemakkelijker herstellen dan een te veel. Het kapitaal door de gemeente ten be hoeve der volkshuisvesting vastgelegd be draagt reeds meer dan een half millioen. In 1922 werden gebouwd 22 woningen voor bijna 89000, in 1925 66 woningen voor ruim 210.000; in 1928 52 woningen voor ruim 160.000. Het thans nog restee- rend bouwterrein aan de Zuidkade verte genwoordigd een waarde van bijna 49.000 Wat er in de laatste vijf jaren gebouwd is. Van 19251929 zijn gebouwd 168 bur ger- en middenstandswoningen en 136 ar beiderswoningen waarvan 103 door Bouw- vereenigingen. 60 Arbeiderswoningen werden door sloo ping (29), onbewoonbaarverklaring (21) of door verandering van bestemming aan de bewoning onttrokken. De werkelijke toename der arbeiders woningen bedraagt dus 76. De woningbehoefte is dus in den loop der laatste jaren niet onbelangrijk vermin derd. Van de 76 arbeiderswoningen werden er 21 gebouwd ter vervanging van afge keurde. Aan de normale bevolkingsaanwas zijn dus 55 arbeiderswoningen ten goedo gekomen. De komende 5 jaar. De te verwachten onbewoonbaarverkla ringen vragen een vermeerdering van 50 woningen, de normale aanwas der arbei dersbevolking 55 woningen; extra benoo- digd wegens onttrekking om bijzondere redenen (Gouweverbreeding enz.) 8 Wo ningen. Totaal 113 woningen. Er mag worden gerekend, dat minstens 13 dezer woningen door particulieren zul len worden gebouwd. Er blijft, verdeeld over een periode van 5 jaar, een tekort van 100 woningen. De gemeente zal, om daarin te voorzien, zijn aangewezen op de hulp der bouwver- eenigingen.. Het cijfer 100 is gebaseei-d op een be volkingstoename gelijk aan die der laat ste 5 jaren. De taak der gemeentelijke overheid zal, ten opzichte van het woningvraagstuk, slechts eene aanvulling dienen te zijn. DE PLUIMVEETEELT. Huisvesting en verzorging der hoenders. De huisvesting der hoenders verdient wel degelijk ernstige opmerkzaamheid. Zeer dikwijls toch komt het voor, vooral bij do plattelandsbevolking, dat daar niet de noodige aandacht aan wordt geschonken deels uit gemakzucht, deels omdat men te gen de financieele offers opziet. Toch hoop ik deze argumenten uit den weg te ruimen, zoodat men bij nader in zien, tot de conclusie zal 'kumert, dat eeVi goede huisvesting werkelijk zal meehelpen tot het meer nut afwerpen van de hoenders. Loopen de dieren op een boerderij vrij, dan zal men toch hebben te zorgen, dat de hoenders overdag bij slecht weer in een vocht- en tochtvrije ruimte kunnen ver blijven. Hoenderparken bezitten meestal mooie, practisch ingenobte builen- en bin nenhokken. Ik hoop daar echter een ander apart artikel aan te weiden, daar dit artikel voornamelijk is voor de pluimvee houders in het klein, die toch voor een dergelijke inrichting in vele gevallen den tijd en de gelegenheid niet hebben. Op den eersten plaats moet voor een goed nachtverblijf worden zorg gedragen, waarin ook de legnesten worden gemaakt. Een nachthok moet op de eerste plaats geheel vocht- en tochvrij en warm zijn, en ruimte bieden voor bet aantal kippen, dat men wenscht te houden. Is bet hok niet zoodanig beschut ge bouwd, b.v. in een stal of i.d., zoodat de winternachten te koud zijn voor de kippen, dan moet het geheel door rietmatten of zakken afgedekt worden. De vloer van het nachtvebrlijf wordt bestrooid met turf molm of kaf, hetgeen voor den winter zeer aan te bevelen is. 's Zomers gebruike men daartoe liever duin- of rivierzand. In het nachthok .worden een aantal zit- stokken gemaakt op drie of vier decimeter hoogte van den bodem: De bovenkant dier stokken moet gladgeschaafd zijn Men diene er ook voor te zorgen, dat het aantal stokken ruimte genoeg biedt voor alle hoen ders, zoodat deze elkaar niet behoeven te verdringen, wanneer zij 's avonds hun plaatsje gaan opzoeken. Aan den achter- of zijwand worden een aantal leghokjes gemaakt, die aaneen, naast elkaar worden gebouwd. Is het hok niet zoo groot, zoodat meq, er lastig in en uit kan komen, dap acht ik het 't beste de legnesten naar buiten uit te bouwen, zoodat men dan door pen klep de eieren eruit kan nemen zonder het nachthok te betreden. Op den bodem der leghokjes strooit men een laagje kaf of kortgeknipt stroo, hetgeen men echter we kelijks moet ververschen. Het geheel behoort twee maal per jaar goed gewit te worden. In de kalk doet men dan ongeveer 30 pet. carbolzuur tegen de luis, die altijd angstvallig buiten de hoen derhokken dient gehouden te worden. Verder moet men voor een goede venti latie, zonder daardoor tocht te veroorzaken, zorg dragen. Men kan het beste daartoe een gazen raampje in den bovenkant van het voorfront aanbrengen, zoodat de be dorven lucht daaruit steeds kan ontsnap pen. Men stelle zich steeds voor oogen, ^ab zindelijkheid een eerste vereischte is, zoo dat het nachthok steeds gereinigd dient te worden. Zoo mogelijk dagelijks moet men de uitwerpselen bijeenharken en uit het hok verwijderen. Eenmaal per week kan men dan het hok aan een grondige reini ging onderwerpen. De loopruimte, die aan het nachthok wordt gebouwd, moet het liefst zoo groot mogelijk zijn. Als minimum wordt gesteld één vierkante meter per dier. Een flinke deur geeft tot het hok toe gang, terwijl de hoogte van het hok liefst zoo hoog moet zijn als een manspersoon, zoodat een mensch er zich gemakkelijk m kan bewegen, hetgeen zeer van nut is. De zijkanten en de achterzijde moeten gesloten zijn, het front wordt gemaakt uit kippen gaas, zoodat de dieren voldoende van de buitenlucht kunnen genieten. Bij slecht weer moet ook den voorkant afgesloten wor den, en wel het liefst met glas, hetgeen dit voordeel geeft, dat het daglicht in de loop- ruimte kan toetreden. Men wake ook zorg vuldig voor vocht en tocht. 's Zomers kan den bodem bestaan uic een laag duin- of rivierzand of anders een gewone droge losse grond. Men kan ook kaf of turfstrooisel vermengd met zand daartoe gebruiken, daar dit de dieren meer beweging geeft, doordat zij het graan, dat men erover strooit, er dan tusschen uit moeten zoeken. 's Winters is kaf of turfstrooisel ook meer aanbevelenswaardig, daar dit warmer is. Men zal echter moeten zorgen dat er vol doende zand doorheen is gemengd, zoodat ze geregeld een stuifbad kunnen nemen. Wanneer de dieren op gewone aarde loo pen, moet deze van tijd tot tijd worden om gespit om den grond los te houden en weer een schoone oppervlakte te krijgen. In de loopruimfce moet ook een bak met grit of fijngestampte schelpen aanwezig zijn, waardoor ook wat houtskool wordt ge mengd. Het grit of de schelpen, dienen voor de schaal vorming van de eieren, ter wijl ze ook een rol spelen in de spijsverte ring, daar in de maag het vooraf in de krop gewerkte graan, met behulp van steentjes en schelpen wordt fijngemalen. Het houts kool werkt bloedzuiverend. Voor een bak met frisch water moet men steeds zorgen. Deze wordt op een koele plaats buiben de zon in hei hok geplaatst en wel zoo, dat de hoenders het water niet kunnen bevuilen. Drie maal daags worden de hoenders ge voederd en wel 's morgens in den vorm van ochtend voeder, dat in den handel gebracht wordt en bestaat uit verschillende meel soorten zooals maïsmeel, gersteineel, erw- tenaieel, vleeschmeel, beenderenmeel, phos- phorzure kalk, levertraan enz. 's Middags voedere men volop groen zooals andijvie-, sla- en koolbladen, heel fijn gesneden gras, paardensla e.d. 's Avonds geeft men graan en wel zoo veel als de dieren gaarne achter elkaar opeten. Nooit uiogeu de dieren op stok gaan, terwijl er nog graan in de loopruimte ach tergebleven is. De dieren krijgen dan te veel, worden te vet, btegeen nadeelig werkt op de eierproductie. Tevens kweekt men daarbij veel ongedierte als ratten en mui zen aan, zoodat men zich dus door een on doelmatige voedermethode een ernstige schade berokkent. Ik hoop de voedersoorten in een apart artikel eens meer in het bijzonder te be handelen. Observator. De moord te Goirle. Zes jaar gevangenisstraf g e i s h t. Voor de Rechtbank te Breda stond terecht de 26-jarige arbeider J. M. R., uit Tilburg, die op 3 Maart 1.1. te Goirle C. A van Oir- schot opzettelijk van het leven heeft willen berooven, althans hem zoo heeft mishandeld, dal de dood er op gevolgd is. Als getuigen werden o.a. gehoord dr. J. Hulst uil Leiden (tevens als deskundige), de wachtmeester der marechaussee A. van Zwe den uit Tiburg, de werkman J. Th. Broeken, die het slachtoffer langs den weg had gevon den en de gemeenteveldwachter van Goirle, J. W. van Dam. Verdachte legde een volledige bekentenis af en beweerde dronken te zijn geweest. De Ofifcier van Justitie, rar. E. Baron Speyart van Woerden wees in zijn requisitoir op het zeer ongunstige verleden van ver dachte, die vanaf zijn 15e jaar geregeld met de justitie en politie in aanraking was ge weest, en eischte zes jaar gevangenisstraf. Mr. Franke uit Tilburg, die meende, dat verdachte aanvankelijk uit noodweer had ge handeld, pleitte voor ontslag van rechtsver volging, subs, clementie. Uitspraak 14 April a.s. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. H. v. d. Z., zwervende, varen zonder ver gunning 10 of 5 d. C, J. v. H., overtreding der warenwet (melkbesluit) 8 of 4 d. J. C. overtreding Wetboek van Strafrecht ƒ5 of 3 d. C. H., Alphen a. d. Rijn, te Leiden zonder vergunning met 2 auto's een standplaats in nemen 6 of 3 d. P. V., overtreding Wet boek van Strafrecht 6 of 3 d. Th. v, d. H., Zoeterwoude, overtreding der visscherijwet J 10 of 5 d. met verb, vergl. wargaren /scha kel). J. H. H., den Haag overtreding der wet spoorwegen 4 of 2 d. G. B., zwervende, overtreding der wet op woon wagens en woon schepen 6 of 3 d. C. P K., overtreding der trekhondenwet 2 x 5 of 2 x 3 d. J. Th. v. P., Katwijk, overtreding der hinderwet 10 of 5 d. F. M. idem, overtreding der warenwet (melkbesluit) ƒ5 of 3 d. D. A L., Noorwijk overtreding der arbeidswet 2xƒ5of2x3<L A. C., overtreding der verord. Leiden, op het gebruik van het slachthuis 3 of 2 d. D. v. T. overtreding der arbeidswet 2 x ƒ3 of 2 x 2 d. C. v. d. V., Voorhout, fietsen zonder licht 3 of 2 d. P. H., fietsen, zonder bel 3 of 2 d. D. H., Rijnsburg, fietsen zonder reflector 3 of 2 d. T. v. L., te Leiden, fietsen door de Watersteeg 2 of 1 d. B Z., Noordwijkerhout openbare dronkenschap ƒ5 of 3 d. L. N., Noordwijk idem 5 of 3 d. M. H. de H„ Voorhout, fietsen zonder licht 3 of 2 d. C. v. d. P., Noordwijk, te Noordwijk op verbóden wijze mest vervoeren 2 of 1 d. J. v. O., openbare dronkenschap 5 of 3 d. L. de fietsen zonder bel 3 of 2 d. J. Chr. G.. idem 3 of 2 d. L. C. fietsen zonder- licht 3 of 2 d. O. M. te Leiden, fietsen naast 2 andere wielrijdsters 2 of 1 d. A. v. S., den B., te Leiden op den openbaren weg muziek maken 1 of 1 d. B. v. N„ vr. H. D.. te Leiden, fiet sen van de helling der Vischbrug 2 of 1 d. J. de R. te Leiden fietsen over een wandel pad van het Plantsoen 2 of 1 d. J. J. B. te Leiden, fietsen voorbij een stilstaanden tramwagen 5 of 3 d. W. B. baldadigheid 5 of 3 d. H. P., Noordwijkerhout, fietsen zonder bel 3 of 2 d. A. Z. idem, overtre ding van het hijzonder visscherijregl. 6 of 3 d. met verb, verkl. vischtuig. B. N. idem, fietsen zonder bel ƒ3 of 2 d. C. F. v. d. R.f Lisse, fietsen zonder licht 3 of 2 d. H. H., overtreding der leerplichtwet 3» of 2 d. P. J v. d. W. met een auto rijden zonder voor zien te zijn van een geldig rijbewijs 10 of 5 d. Wasenaar. J. K., Overschie. varen zonder vergunning 10 of 5 d. H. V., openbare dron kenschap 3 d. h. J. K. Zoetermeer, geen ge volg geven aan bevel van een verkeersagent 6 of 3 d. G. O., Wassenaar, te Leiden fiet sen over Rapenburg in verb, richting 2 of 1 d. J. den H., Hillegom. met een auto rijden zonder spiegel 2 of 1 d. P. A. v. d. S., Al phen a. d. Rijn, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x 4 of 2 x 2 d. W. de H., met een motor rijden zonder licht 8 of 4 d. D. V., Vlaardingen. fietsen zonder bel 3 of 2 d. Th. W. M. Rijpwetering idem 3 of 2 d. B den O, idem 3 of 2 d A. G. C. den Haag, te Leiden fietsen door de Watersteeg 2 of 1 d. J. A. v. D. idem 2 of 1 d. A. v. d. B. te Lelden fietsen over een hulpbrug ƒ2 of 1 d. H. v. d. W., overtreding der verord. Lei den op de straatpolitie 2 of 1 d. M. C. H. Noordwijk idem 2 of 1 d. H. W. O. te Lei den als bestuurder van een rijwiel zich vast klemmen aan een vierwielig motorrijtuig 2 of 1 d. J. M. V. Amsterdam, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter 5 of 3 d. A P. v. W. Zegwaart met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs 5 of 3 d. P. C. D. den Haag, met een auto rijden over een gesloten verklaar den weg en zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs 5 of 3 d. en 20 of 10 d. F. W. H. v. d. S.. Wassenaar met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs 10 of 5 d. H. S., Oegstgeest, een hond laten losloopen op den openbaren weg ƒ3 of 2 d. A. L. te Noordwijkerhout zonder vergunning muziek maken op den openbaren weg 1 of 1 d. L. K., zwervende idem 1 of 1 d. M. Z. Zevenhuizen te Zoeterwoude te snel autorijden 6 of 3 d. J. V., zwervende, varen zonder vergunning 10 of 5 d. M. Z. Voorhout, fietsen zonder licht 3 of 2 d. D. v. D., Katwijk te Noordwijk fietsen over een voetpad ƒ2 of 1 d. L. Z., zwervende, open bare dronkenschap 5 of 3 d. P. P. idem, varen zonder vergunning 10 of 5 d. A. R. Leiderdorp, fietsen zonder licht j 3 of 2 d. J M. v. N. Wassenaar met een auto rijden zonder 'voorzien te zijn van een geudig rij bewijs 10 of 5 d. M. V te Amsterdam, fiet sen zonder licht 3 o f2 d. C. de V., Den Haag, met een auto rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs 5 of 3 d. A. P. H. fietsen zonder licht 3 of 2 d. A W. v. B. te Leden fietsen over hel Rapenburg in verb, richting 2 of 1 d. J. M., zwervende, open bare dronkenschap 5 of 3 d. A. B. te Lei den. fietsen over het Rapenburg in verbonden richting 2 of 1 d. W. v. S.. Den Haag, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 1 of 2 x 1 d. C. P., Hillegom, fietsen zonder bel 3 of 2 d. C. J. H., Noordwijkerhout, fiet sen zonder licht 3 of 2 d, AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag Rechtskundig Bureau van 6.30 8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Dinsdag. Zitting Bestuur R. K. Bouw vakarbeidersbond 78 uur, Bondsgebouw kantoor boven. Woensdag. Bestuur R. K. Volksbond 8 u. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Bouwvakarb. St. Jozef, 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Transporlarb., 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", te 8 uur. Tevens aanmelden van nieuwe leden. Za.jr. sg r - t tbank 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Bibliotheek van 7.30—9.uur. (Reel.) Retraite commissie can 7.30—9.uur in de Bibliotheek. Geeft u op als spaarder voor de volgende Retraite. Eigen Huis van 89 uur. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichto bij eenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1-^1.30 uur bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Joscphspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren v. Oerle en Baijer. Na het Lof prijsbiljar- ten. Maandag bijeenkomst voor de leden van S tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandolijksche Afdeeliug voor de Zelateurs van het St Petrus Liefde werk. Eveneens afrekening Kemperman- fonds. 8.15 uur onderlinge Damwedstrijdcn op de bovenzaal. Dinsdag 8 30 uur Maandolijksche ver plichte vergadering afd. Goh. Gezellen. Geen toegang voor Gezellen. Woensdag, S.15 uur repetitie Liedorta- fel ..Sebastian Scbaeffer". Woensdag 8.30 uur Maandvergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Van S9 uur in do Bestuurskamer zit ting R.K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Vrijdag. 8.30 uur repetitie Symphonic „Frans Schweitzer"'. Vrijdag S.30 uur repetitie Toonoelelub „A-dolf Kolping". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub. „De Poedelaars" ledereu Zaterdag van 89 uur is dc Bibliotheek geopend, uitsluitend voor dc loden en donateurs der Vereeniging. Iederen Zondag van 1—2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in do be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Dinsdag 15 April a.s. vorplichte Maandvergadering Afd. Gezellen. Aller opkomst gfiwctöscht. Op deze vergudering móéten een Senior en 6 Commissarissen gekozen worden. Van 19 tot 22 April Gezellen Retraite te Noordwijkerhout. Spoedige opgave ge- wenschl. Van 12 toi 15 Juli Gehuwde Ge zellen Retraite te Noordwijkerhout. R. K. PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van S tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaaisjongcnn in het Gebouw der St. Joseph's-Gozcllcn- Voieeniging, Rapenburg 52, Tol. 456. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdoe1 ing Leerlingen van de St. Joseph's Gozeüon- Verceniging, Augustus 1887—September 1920). Zaterdag. Locsbibliotheek van 8 tot 9 u. Zondag half 5 Patronaat voor beide Af- deeüngen. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT. Hartebrug. Zondag half 5 godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag, 8 uur bijeenkomst Gezellen. Woensdag 8 uur Tooneelrepetitie. Donderdag 8 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparenen Retraitefonds. ST. AG NES-MEISJESPAT RON AAT. Meisjespatronaat Maandag van 7 tot 9 uur voor de 3de en 4de afdeeling naailes van 7 tot 9 uur; voor do 1ste en 2de afdeeling naailes van 7 tot kwartier over 8 uur en Godsdienstleer van kwartier over 8 tot 9 uur. Dinsdag van 7 tot 9 uur naailes voor do Istè, 2de. 3de en 4do afdeeling. Donderdag van 79 uur naailes voor dc 5de afdeeling. VrijJag van 7 tot 8 uur zangles. Ge'egcuheid tot sparen op Maandag avond. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest. Zondag. Repetitie Congegr. koortje, na de Hoogmis Congr. afd. 2 van 6 30—7.30 u. Zondag. Bijeenkomst in de Gezellenzaal na de meditatie tot 10 uur. Donderdag. Verplichte verg. van na dc Kruiswegoefening tot 10 uur, Tevens ge'c- genheid tot betalen der contributie bij de penningmeester. Iederen laatste" Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der vereeniging op te geven bij den vicc-prac- 868. St. Aloysfus-patronaat. Zondag verplichte bijeenkomst in <Io groote zaal van St. Willibrord van na dc Meditatie tot 9 uur.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11