DONDERDAG 3 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM. Zilveren ambtsjubileum. Gisteren her dacht de heer C. J. Jansen, kantoor knecht aan het Postkantoor alhier, den dag, dat hij voor 33 jaar in dienst trad bij het Staatsbedrijf van Posterijen, Telegra fie en Telefonie. Des morgens te half elf werd de jubila ris met zijn echtgenoote pei auto door zijn collega, medekantoorknecht Walter, van zijn woning afgehaald en naar het kantoor gebracht. De groote, anders zoo over drukke pakket zaal was voor eenige oogen- blikken ontruimd en een gedeelte ervan in een bloementuin herschapen. Onmiddellijk bij het binnentreden werd do echtgenoote van den jubilaris door een der dames van het kantoor een fraaie bouquet aangeboden, terwijl het bijna vol tallige personeel (enkelen waren door dienst niet aanwezig) een luid hoera aan hief. Als de jubilaris en diens echtgenoote te midden der bloemen hebben plaats ge nomen, omringd door het personeel, treedt de waarnemend directeur van het kantoor, de heer Weeda naar voren om den heer Jansen en diens echtgenoote geluk te wenschen met den dag van heden. Als blijk van sympathie en uit vriendschap bood spr. namens het geheele personeel den jubilaris een prachtige electTische kroon aan eu een couvert met inhoud, de laatste als blijk van waardeering door en kele bloemisten. Hierna werd het woord gevoerd door den heer J. Heemskerk, als oudste der be stellers, die Jansen prees om zijn collegia liteit en zijn vriendschap gedurende al -die 25 jaar. Spr. wenschte den jubilaris nog zeer vele gelukkige jaren met zijn echtge noote en kinderen. De jubilaris dankte hierna op de aller eerste plaats den wnd. directeur, den heer Weeda voor diens hartelijke en waardee- rende woorden. Ook tot collega Heems kerk zei spr. dank er niet het minst na mens zijn vrouw voor de stoffelijke blijken van waardeering. Hierna werd het feest verder in hniselijken kring voortgezet. Gisteren was het vijf en twintig jaar geleden, dat de heer H. J. Korbee, thans bedrijfsleider bij de N.V. Bloembol- lenkweekerij- en Handel van Zanten en Co. alhier als bloemistknecht in betrek king trad. Dit jubileum is geworden tot een ware feestdag voor den heer Korbee en diens gezin, maar evenzeer voor allen ruim 100 personen die aan deze groote zaak zijn verbonden. Per auto werd de heer Korbee met zijn echtgenoote van zijn woning aan de Tres longdwarsstraat afgehaald en naar het voor deze gelegenheid keurig versierde pri- vékantoor geleid. Bij de nu komende hul diging waren tegenwoordig de heeren R. en A. Veldhuijzen van Zanten, voorheen di recteuren der N.V., de huidige directie, het kantoorpersoneel en de werklieden. Het woord werd gevoerd door den heer R. Veldhuijzen van Zanten, die als blijvend souvenir een gouden horloge met inscrip tie en gouden ketting aanbood. Namens 't kantoorpersoneel feliciteerde de heer Scholtens, terwijl een der voormannen het woord voerde namens de werklieden. Hier bij waren gevoegd bloemstukken, prachtige schilderijen enz.. De heer Korbee dankte allen, niet in het minst de directie, voor zooveel bewijzen van vriendschap en waar deering. Hij hoopte nog zeer lang te mo gen arbeiden in het belang der zaak. SASSENHEIM. Een molen, die verdwijnen gaat. In de Dinsdagmorgen in hotel „Het Bruine Paard'5 gehouden vergadering van stemge rechtigde Ingeland van den polder is met 32 tegen 19 stemmen besloten tot stichting van een electrisch poldergemaal. Met spoed zal aan de uitvoering van dit werk worden gewerkt. Wellicht zal de molen worden gesloopt, ofschoon de vereeniginc „De Hollandsche Molen'5 getracht heeTt den molen ie doen behouden. In de commissie voor uitvoering van <re plannen werden gekozen de heeren H. Sleglhkamp, F. JDamen, en Th. G. rr.>- meijn. Een moieij^dio niet ver dwijnt isdfcet\ Handelsmerk van de Spool's Mosterdfa- brieken, sitfjda|fl88S gevestigd te Culemboi^; (Reel.) 312 Geboren: Adri Tiena, d. v. C. den Hertog en E. A. M. Jansen. Helena Hendrika d. v. J. Waasdorp en G. J. Elstgeest. Jan Christiaan z. v. R. H. Boerkorst en M. J. Roorda. Evertje d. v. E. de Boer en A. Dekker. Overleden: Etienne F. M. Dekker 69 j. echtg. van C. F. Heermans wonende te 's-Gravenhage. Gevestigd: Mej. Th. van der Meij van Zwammerdam. G. Bol van Katwijk. D. Boningen van Haarlemmermeer. A. L. Dekker van Lisse. Th. C. van der Post van Zoelerwoude. C. L. Noorber- gen van Groningen. R. van der L inde van Meppol. Mej. C. J. van der Ploeg van Voorhout. D. van Schaik en gezin, van Zwammerdam. Vertrokken: L. W. Guldemond naar Warmond. E. A. Kwaadgras en gezin naar Hillegoma Mej. A. N. Dolle naar Zoetermeer. W. Oomsen en gezin naar Voorburg. Mej. J. Boomker naar Lonne- ker. Mej. M. A. Kouwenhoven naar GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR KATWIJK AAN DEN RIJN. Muziekvereeniging. Men verzoekt ons belanghebbenden er op attent te maken, dat Vrijdagavond a.s. niet alleen verwacht worden leden der St. Joseph-Gezellenver- eeniging en R. K. Volksbond die instem men en willen meewerken tot oprichting eener Muziekvereeniging, doch dat ook niet-leden dezer organisaties, instemmen de met het doel, aldaar worden verwacht om de mogelijkheid hiervan te bespreken. Alle muziekliefhebbers zijn dus Vrijdag avond S uur in het Parochiehuis. De Raad dezer gemeente heeft gisteren een openbare vergadering gehouden in te genwoordigheid van alle leden, uitgezon derd de heer J. C. Vogels. Na goedkeuring der notulen geschiedt mededeeling van diverse missives van Ge deputeerde Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten. Door den voorz. wordt medegedeeld, dat B. en W. voor een bedrag van 250 plan ten hebben doen aankoopen voor het ter rein der waterleiding, omdat met het oog op den planttijd het onderzoek door des kundigen omtrent de wijze van beplanting niet kon worden afgewacht. Het ligt in de bedoeling om in het najaar de beplanting verder uit te breiden, hetgeen zal geschie den in overleg met de door den Raad aan gewezen deskundigen. Geen animo voor volkstuintjes. In verband met do geringe deelname voor huur van een volkstuintje wordt door B. en W. geadviseerd aan deze aangelegen heid niet verder aandacht te schenken. Aldus wordt besloten. Ter tafel komt vervolgens een adres van J. W. van der Velde, vragende ontheffing van het verbod, om de Schoolstraat te be rijden in de richting van het Plein naar den Oostdorperweg. De voorz. zegt, dat ontheffing verleend wordt door B. en W. zoodat dit adres bij den raad niet op zijn plaats is. Hij stelt derhalve voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Boender zegt, dat hij bij het nemen van het besluit den indruk heeft gehad, dat het de bedoeling was regelen te stellen voor het doorgaand verkeer, vooral in den zomer, en niet, om aan in gezetenen te beletten over een kleinen af stand een afgesloten wegdeel te berijden. De voorz. zegt met de besturen van de Middenstandsvereenigingen te hebben ge confereerd en deze hebben ingezien, dat de maatregel in het belang van de open bare orde en veiligheid geboden was. De heer Prins kan zich in het algemeen met den gedachtengang van den voorz. wel vereenigen. Hij zal het betreuren als geen ontheffingen worden verleend aan menschen, die ernstig benadeeld worden. De heer van Leeuwen wijst er op, dat de getroffen maatregel oorzaak is gewor den, dat automobilisten thans met groote snelheid door het dorp rijden. Ook hij kan mededeelen, dat de vereenigingen alle klachten met behulp van deskundigen zul len onderzoeken. Hij hoopt, dat het advies van die commissie bij het indienen van klachten tot het geven van ontheffing zal leiden en dat aandacht zal worden geschon ken aan het gevaar van te snel rijden. Nieuwe vondsten op radio-gebied. Op een verzoek van M. G. van Rijswijk te 's-Gravenhage om vergunning tot het exploiteeren van een radio-centrale, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend be schikt, omdat de behoefte zich niet heeft doen gevoelen en zij, met het oog op mo gelijke nieuwe vindingen op radiogebied, daardoor een centrale overbodig zou wor den, het niet gewenscht achten, een radio distributiesysteem te bevorderen. Een adres van de beide Middenstands vereenigingen, om een verorder.'ng op de gemeentelijke winkelsluiting in het leven te roepen, wordt om advies in handen ge steld van B. en W. Aan den heer A. Berbee wordt toestem ming verleend tot den bouw van een schuurtje, aan den heer D. Vc'dluiüsen tot ingebruikneming van een garage als lood gieterswerkplaats en aan het R. K. Kerk bestuur van de Goede Herder tot het uit breiden van de lagere school aan den Oud- Wassenaarsche weg. Ter tafel komt dan weder het beroep schrift van J. J. Remmerswaal tegen het besluit van B. en W-, houdende weigering van de vergunning tot verbouw van een huis in de Molenstraat. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. om den voobou r niet toe te staan aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Prins, van der Kroft, van Tol en Ver steeg. Met algemeene stemmen wordt besloten tot onbewoonbaarverklaring van het per ceel Gang No. 6. Wordt goedgevonden den van den heer Beijersbercen aangekochte stal op den hoek van den Achterweg af te breken. Daarop deelt de voorz. mede, dat jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesando het hem aangeboden portret met groote vrij gevigheid aan de gemeente heeft afge staan. Spr. stelt voor onder grooten dank het schilderij te aanvaarden. (Applaus). Over het salaris van een kweekeling. Thaüs is aan de orde een voorstel van B. en W. om voor het tijdvak van 1 Mei 27 Juli een kweekeling toe te laten tot de O. L. school aan de Zijllaan. De heer van Leeuwen informeert of het in de bedoeling ligt een kweekeling met akte te nemen en tegen welke vergoeding. De voorz. ant woordt, dat het de bedoeling is een kwee keling met akte tc nemen en een vergoe ding te geven van 800 per jaar. De heer van Leeuwen merkt op, wanneer de ge meente een kweekeling met akte, dus een volwaardige arbeidskracht neemt, ook het volle salaris moet worden gegeven. Hij stelt derhalve voor het minimum-salaris voor onderwijzers. De heer Boender is van gelijke meening. De voorz. zegt, dat B. en W. hun voorstel dan moeten terugnemen. Zij wenschen de consequentie, dat de bij zondere schoolbesturen dan ook recht krij gen op vergoeding van een leerkracht en nog twee jaren daarna, niet te aanvaarden, vooral niet, omdat het hier een bijzonder geval geldt. De heer van Leeuwen betreurt deze uitspraak van den voorzitter. Hij meent, te mogen vertrouwen dat de school besturen geen misbruik zullen maken. De heer van Barneveld betreurt het standpunt van B. en W. evenzeer. De voorz. wijst er nadrukkelijk op, dat het bij hen gaat te gen de consequentie, om gedurende 2 jaren een leerkracht aan de bijzondere 6cholen te moeten vergoeden. De heer Boender zegt, dat het alleen gaat om een behoor lijke salarieering. Als het mocht blijken, dat de bijzondere schoolbesturen misbruik maken, dan kan men nog maatregelen ne Geen politiek erbij. De heer van Leeuwen komt op tegen de in deze zaak aangenomen houding. Hij wijst er op, dat voorheen bij de behande ling van een dergelijk voorstel de politiek er bij gehaald werd en er toen ook werd gezegd, van de zijde van B. en W., wij doen het niet, want dan krijgen ook de bijzon dere scholen rechten. Nu zien wij in dit voorstel een herhaling. De voorz. merkt op, dat het geenszins in de bedoeling heeft ge'egen de politiek er bij te halen. De geheele kwestie is deze, dat aan de openbare school voor korten tijd een leerkracht noodig is. Als er nu een onderwijzer wordt benoemd, dan heb ben de bijzondere scholen twee jaren lang recht op een leerkracht. Dit risico mag de gemeente niet loopen. De heer Drop huldigt den voorzitter om zijn onpartijdigheid. Toen indertijd een voorstel van Leeuwen ten aanzien van het aanstellen van boventallige leerkrach ten aan de orde was, heeft hij diens zijde gekozen. Zou tengevolge van het feit, dat voor een paar maanden een leerkracht moet worden benoemd, te willen bewer ken, dat de bijzondere scholen twee jaren lang recht op een leerkracht verkrijgen, acht hij de politiek ten top gedreven. De heer Prins brengt in het midden, dat slechts naleving van de wet wordt ver langd. Zoolang de bijzondere schoolbestu ren de wet niet misbruiken, is er geen re den hen te handicappen. De heer van Leeuwen meent, dat de kwestie in een verkeerd licht wordt ge plaatst. Het gaat hier niet om aanstelling van een boventalligen onderwijzer, maar uitsluitend en alleen om verhooging van de bezoldiging van den aan te stellen kwee keling. Dc heer Drop neemt hiervan nota en trekt de door hem gebezigde woorden in. Het voorstel van den heer van Leeuwen, om een kweekeling aan te stellen onder het genot van een vergoeding, gelijk aan de jaarwedde van een onderwijzer, wordt daarop met algemeene stemmen aangeno men. Wordt besloten het weidcrecbt, ver schuldigd door W. A. Vogels, in verbaud met den verkoop van een gedeelte van den bij hem in gebruik zijnden grond, met de helft te verminderen. Goedgevonden wordt 'de aan de gemeen te behoorende gronden op de buitenplaats Duinrell publiek te doen verhuren met een opzegtermijn van 3 maanden. Een plantsoentje hier en daar. Hierna komt ter tafel een voorstel van B. en W. om hun een crediet toe te staan van 4870.75 voor het doen maken van een plantsoen in de Bloemluststraat, op het Schulppleïn, in de Hallekensstraat en de Mariastraat, en een onderbeplanting aan te brengen in de Groot Hoefijzerlaan en den Hoogeweg. De heer Boender stelt voor tegelijker tijd de oude muziektent over te brengen naar het Oostdorp. De voorz. ontraadt dit om de kosten. De heer Provo Kluit vraagt aandacht voor den grond rondom het pompstation aan den Wittenburgerweg. De voorz. zegt, dat hieraan te zijner tijd zal worden ge dacht. Hierna wordt het voorstel goedgekeurd. Naar aanleiding van een verzoekschrift van R. C. Hartman te 's-Gravenhage om ten opzichte van de gronden, ge'egen langs een gedeelte van den Rijkstraatweg een mildere bebouwing voor te schrijven, wordt besloten te bepalen, dat tusschcn dc verlengde aslijn van „Het Kerkehout" en die van „De Wittelaan" mag worden ge bouwd volgens het systeem „Openbebou- wing B" in plaats van „openbebnuwing A". Besloten wordt tot aanvaarding van een grondstrook groot 442 M2. langs den Zijde- weg, eigendom van Mej. W C. J. Stamkot te Voorschoten voor 2 per M2. Plukken van de gemeente. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. om van den heer mr. J. A. Prins aan te koopen een strookje grond ter ver breeding van den Schouwweg. Dc heer Boender zegt vernomen te heb ben, dat een prijs zou moeten worden be taald van pl.m. 30 per M2. Hij acht dien prijs veel te hoog en vindt dien niet rede lijk ten opzichte van andere eigenaren, die grond hebben afgestaan. Hij meent, dat de heer P. er op uit is, de gemeente te plukken en vraagt of onteigening niet mogelijk is. De voorz. antwoordt, dat het gemeente bestuur is ingegaan op het aanbod den grond over te nemen tegen den gemiddel den taxatieprijs. Daaraan is de gemeente gebonden. Do heer Prins acht den prijs ook veel te hoog. Als de gemeente zich echter heeft verbonden, dan moet zij zich daaraan hou? den, alhoewel de uitkomst misschien wordt betreurt. Met algemeene stemmen wordt daarop besloten den grond te aanvaarden onder do gestelde voorwaarden. Een crediet van f 1400 wordt beschikbaar gesteld voor verharding van het woonwagenterrein. Na eenige discussie, wordt een verzoek van het bestuur der Ned. Herv. Bewaar school, om verhooging van subsidie, inge willigd in dien zin. dat subsidie zal wor den gegeven van f 12 per leerling voor de eerste 50 leerlingen, f 10 voor de volgende 50 leerlingen en voor eiken leerling boven de 100 8. De begrooting voor het dienstjaar 1929 wordt in inkomsten verhoogd met 2693.79 in uitgaven met 2679.89, die voor 1930 in inkomsten en uitgaven met 79861. Een lijvig rapport over de werkloosheid Hierna komt ter tafel het rapport van de commissie ter bestudeering van het. werkloosheidsvraagstuk. Een lijvig rapport is door do commissie opgemaakt welks conclusies door den Raad worden aan vaard. Op grond hiervan wordt besloten de gomeentclijke steunregeling in te trek ken, de commissie belast met de uitvoe ring met dank aan de leden op te heffen en aan het Burgerlijk Armbestuur dat in het vervolg zich met do steunverleening zal inlaten, t. z. t. de benoodigde subsidie te verstrekken. Vervolgens wordt besloten, wat betreft uitvoering van de Ziektewet, aan tc slui ten bij den ziekenkas van den Raad van Arbeid en geen gebruik te maken van het recht lot verhaal van do helft der promie op het loon der verzekerden. Machtiging wordt verleend, om het op richten van een centraio verwarming in de nieuw te bouwen openbare lagere school ondershands aan te besteden. Plannen voor den bouw van 100 a 150 arbeiderswoningen. Tenslotte doet de voorz. mededeeling, van hetgeen tot dusverre is bereikt met de voorbereiding van den bouw van arbei derswoningen. Hij zegt dat het de bedoe ling is, dat de Raad zich thans in beginsel uitspreke, opdat met de werkzaamheden kan worden voortgedaan. Het ligt in do bedoeling aan de Wasscnaarsche Bouw- vereeniging opdracht te verstrekken tot den bouw van 60 a 100 woningen voor nor male en minder ordelijke gezinnen en aan dc bouwvereeniging „St. Willibrordus" voor tusschen 25 en 50 woningen voor groo te gezinnen. Noodig zal het zijn ter uit voering van de bouwplannen vau de Was- senaarschc Bouwvereeniging een strook grond te onteigenen van den heer Ruijgrok en ten behoeve van „St. Willibrordus" welke geen grond heeft, een terrein, gelo gen achter de reeds gebouwde perceelen. Verder ligt het in de bedoeling den ge- projecteerden uitweg voor het bestaaudo complex naar den Katwijkschc weg te doen maken. Met algemeene stemmen worden in be ginsel de voorgelegde plannen goedge keurd. Hierna sluiting. LISSE. Gevestigd: M. J. B. Schouten van Leiden P. C. H. van der Meer van Esch M. Nijerhuis en gezin van Beverwijk L. Groen ven Heemstede J. de Langen van Den He1der E. Heine van "RTne- mendaal N. H. den Buter van Haarlem mermeer A. A. Kruseman van Benne- broek J. M. O. Le Mair geb. v. d. Me ij- den van 's-Grave"hage N. van Klaveren van Ter Aar J. van der Laan en echt genoote van Sassenheim H. J. M. Toli- do van Leiden P. L. Schram a van Hil- legom R. C. Stijnman van Hillegom M. Lechner geb. Psaidl van Amsterdam W. Oosterom van Leiden C. Dietz van Amsterdam A. Taverne en gezin van Leiden J. M. A. M. Haase van Breda H. C. van Seggelen van Warmond J. Venne van Voorhout J. Zietsma van Franekeradeel. Vertrokken: G. Bobhiewitz naar Hillegom E. de Graaf naar Hazerswou- de J. M. A. Langelaan naar Oegstgeest A. van der Linden naar Hillegom M. Pinkhof naar Amsterdam J. H. Suijkcr- land cn gezin naar Anna Paulowna C. J. Veldhoven naar Zand voort W. do Wit naar Haarlem G. Schravemakcr naar Warmond H. M. van den Barse laar naar Anna Paulowna J. van Dijk geb. dc Zwart naar Noord wijk G. Har- ting naar Leiden A. Kursawa naar Duitschland L. B. Vreeken naar Rot terdam C. van Stein cn gezin naar Anna Paulowna Th. W. Keijzer naar War mond A. Beukers naar HiPegim M. Steinmeier naar Haarlem J. W. A. M. Engelhard naar 's-Gravenhage A. L. Dekker naar Sassenheim J. van Kem pen naar ês-Gravenhage M. M. van Op- loo naar Haarlem H. G. Veencndaal naar Woudenberg H. Rotteveel naar Heiloo B. dc Jong naar Ferweradeel. UITHOORN. Stille rpang. Op Maandag 31 Maart hielden de Besturen der afdeelingen van den Stillen Omgang uit Vinkeveen, Wil ms, Mijdrecht, Uithoorn, de Kwakel, Nieuwvee en Kudelstaart een vereenigde vergadering in het Parochiehuis te Uit hoorn onder leiding van den lieer E. Brom Na een kort, maar pittig inleidingswoord werden de notulen gelezen en goedge keurd. Aan de orde was de afrekening. Rond 450 werd betaald voor de 538 deelremers (73 meer dan verleden jaar) aan kaartjes; circa 100 aan onkosten, zoodat per persoon pl.m. 18 cent bijgepast moest worden. Voorts werd er een commissie benoemd bestaande uit de voorzitters van bovoa- genoemde afdeelingen, die do voorloopigo voorbereidingen tot de algemeene verga deringen zullen maken. Haar werd reeds opgedragen een kwestie met Café „Cen traal" in der minne te schikken; te onder zoeken in boeverre de Vondclkerk te klein voor ons wordt en wat hieraan ver anderd dient te worden. Tn overleg wordt getreden met met Hoofdbestuur tc Am sterdam. Na een weemoedig sluitings- woordje van den voorzit'er werd gesloten met den Christelijken groet. VOORSCHOTEN. Automobilist schiet op een motorrijder. De wielrenners vereeniging „Sparta" hield Zondag een wegwedstrijd, die, of schoon wettelijk verboden, oogluikend wordt toegelaten, zoolangs bet gaat om de sport. Ter hoogte van Voorschoten wilde, naar de ,,H. Crt." meldt, een motorrijder een auto passeeren, waarvan dc bestuurder zulks meende te moeten beletten, door to gaan zig-zaggen. De automobilist meende meester van den weg te zijn, riep dat hij official was cn.... niemand mocht. passec- Toen de motorrijder, nota bene een club lid van den autobestuurder, het toch deed, loste de automobilist een revolver schot, waarbij de kogel even vóór het voor wiel in dc straat terecht kwam. Dc auto bestuurder bleek te zijn dc wondordokter van P. Tegen hem is bij dc Haagschc po litic een klacht ingediend. En tevens is na tuurlijk door zijn toedoen aan velo jonge lieden de pret ontnomen, om Zondags op den wegte rennen. Sportvereeniging V. V. L. Gister avond vergaderdo de R. K. Sportvoreeni- ging V.V.L. in het R. K. Vereenigingsge- bouw onder leiding van den voorzitter, den heer B. van den Heuvel, die de vergade ring opende en den geest, adviseur welkom heetto op deze bijeenkomst. Do notulen en jaarverslag werden door den secretaris ge lezen, memoreerende de verschillendo fei ten van het afgcloopen tijdperk. Nadat ver schillende mcdcdecliugen hadden plaats gehad, werden besproken de sericwedstrij- den voor dezen zomer. Wederom zullen les sen worden gegeven door een gediplomeerd lecraar in do gymnastiek cn zal dezen zo mer worden begonnen met athletiok. Daal de R. K. ^inrtvereeniging haar eersfo lustrum zal rui, zal dit lustrum feeste lijk wordei, acht en zal men een wed strijd organ- .eu uit de ccre-afdeeling cn een gezelligen avond houden. Van de rondvraag werd nogal gebruik gemaakt door de leden en verschillendo zaken be sproken, waarna deze bijeenkomst op ge bruikelijke wijze werd gesloten door den voorzitter. Arrbachtstcekenschool. Omstreek» f uur Woensdagavond vulden do zalen van de voormalige openbare school zich met vele belangstellenden om dc teekeningen cn werkstukken in oogenschouw to nemen, die godurende den wintercursus door do leerlingen van do ambaehtstockcnschool ge maakt waren. Wij bemerkten deze maal meerdere ouders dan vorigo jaren, wat vooral voor het bestuur en leeraren een verblijdend tccken is cn getuigt, van mede leven met do zorgen aan dc leerlingen be steed. Overigens zagen wij de heeren C. Eggink Sr., wethouder», W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van dor Oyc, A. P. Schram dc Jong, G. E. E. Kuijntjes, direc teur van de Ambachtsschool te Leiden cn enkele dames o.w. L. H. Baronesse Schim melpenninck van der Oye. De directeur van de teekenschool, de heer J. Scheer, opende den avond mot oen ver klaring van de teekeningen in do bouw kundige afdceling. Aangetoond werd waar mede begonnen werd en hoe vervolgens werd verder gegaan. De teekeningen, wan den en tafels vol, zijn alle het bezichtigen waard en goven den indruk, dat er met ijver en ambitie door de leerlingen is gewerkt. Door de oudcro leerlingen zijn enkele bouwplannen uitgewerkt, die veel bekijks hadden. Vervolgens was het woord aan den heet N. de Water, leeraar handtoekonen. Ook hier werd eeno verklaring van gegeven dei teekeningen en workstukkon, die door hun ne kleuren en lijnen meer opvallen dan die in de andere zaal. Hieronder waren enkele mooie stillevens cn werkstukken van schil ders (verguldtcchnick). Nadat allen te tee keningen hadden bozichtigd, werden dc leerlingen binnen gelaten en hield de di recteur tot hen een toespraak alvorens tot de prijsuitdeeling werd overgegaan. Van de afdeeling Bouwkunde kwamen voor een prijs in aanmerking: J. Hakkeri L. Wassenaar en J. Valentijn, van de af deeling Handteckcnen: P. Lainboo, D, Brouwer en A. Dijkman. Voor liet maken van een werkstuk kregen een prijs: P. Tol. A. van Klaveren, en H. Duivenvoorde. Een getuigschrift krachtens art. 29 der Nijver- hoidsonderwijswet voor liet beëindigen van deze cursus ontvingen: J. Hoogtcijling, K Sloot, J. Schrijvers, A. van Klaveren en W Mens. Na de prijsuitreiking sprak Burgemeestei E. Vernèdo een woord van dank tot de Ier raren voor hunne leiding aan dc jeugd. Spr, noemde het een verheugend feit, dat di' jaar meer leerlingen de school bezoohl had den. De leerlingen gaf hij do goede raad een volgendo cursus terug to komen en aan hen die getuigschrift hadden ontvangen op datgene wat zij geleerd hadden voort to bouwen en niet te donken, dat zij nu vol leerd zijn. Ook heden, Donderdagavond, is do tentoonstelling nog te bezichtigen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge nieente vergadert op Maandag 7 April 1930 des namiddags to 8 uur. Agenda: 1. Ingeko men stukken. 2. Benoeming leden stembu- reaux. 3. Verleenen van een uitoad. 4. Ver huring van ccn lokaal in het Raadhuis. 5. Oprichting van oen rijwielbergplaats bij dc O. L. School. 0. Instelling vau een riolec- ringsfonds. 7. Vaststelling vermenigvuldi- gingscijfer Gem. Inkomstenbelasting. 8. Te lefoonverbinding Rijndijk. Verlaging maximum-aantal vergunningen. 10. Bc- schikbaarstePing gymnastieklokaal voor ccn volkszangavond. 11. Besluiten comptabi liteit. 12. Vaststelling kohier hondenbela - ting, 13. Bijdrage in de kosten van straat- aanleg, rioleering enz. in de Donklaan.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7