UIT DE OMGEVIIG UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN KERKNIEUWS RECHTZAKEN DINSDAG 1 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER 18.6 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS 0. a. Van Dinsdagnamiddag 7.01 uur to IVopnsdatmiorpen 5.08 uur. Commies Redacteur. Tot Commies-Redacteur ter gemeentf secretarie alhier is in de plaats van ni J. A. van der Stok, die bevorderd is tj referendaris, benoemd mr. J. Bool, tha; commies op de afdeeling publieke werki ter gemeente-secretarie te 's-Gravenhad De Leidsche Belasting Ophaaldieii heeft in de afgeloopen maand aan dl Bijksontvanger een bedrag afgedraa van f 22.806.55. Het aantal aangeslotenen bedrait thans 3903. De aandacht wordt er op gevestigd, it de uitgereikte aanslagen in de personeé- en grondbelasting 1930 zoo spoedig m(e- lijk ten kantore van den dienst Breestpt 81 moeten worden ingeschreven, daainij latere aanmelding dan binnen 4 wekeiloa uitreiking de reglementaire weektermien zouden moeten worden verhoogd. Dit geldt ook voor de forensenaaila- gen, welke, zooals bekend, mede doorlen dienst worden geïnd. NOORDWIJK. Personalia. Voor het examen Jsp. Inspecteur van politie is geslaagd de jeer J. J. Vonk, alhier. OEGSTGEEST. Verdronken. Hedenmorgen te half negen vonde de huisgenooten van den ongeveer 25-jrige J. de Zwart a. d. Terweeweg alhier, ezen in de sloot achter het huis liggen. D on gelukkige, die leed aan toevallen, was reeds eerder voor deze ziekte verpiegd. Hij is vermoedelijk bij een aanval de sloot gevallen en gestikt. Direct aaivezi- ge hulp heeft nog getracht door kurtma- tige ademhaling het leven terug t< roe pen, hetwelk echter niet meer moei ge lukken. SASSENHEIM. Coöp. Land- en Tuinbouw-aankopver- eeniging. De Coöp. Land- en Tinbou wers aankoopvereeniging „Ons Belag" te Sassenheim, hield haar jaarlijksche alge meene vergadering. Zooals gewoonli; was de opkomst der leden weer gering, De Voorz., de heer J. W. Marbus, opene met' een woord van welkom de vergaering, waarna voorlezing van de notulen]weike onveranderd werden goedgekeurd, lit het jaarverslag van den secretaris blij t. dat de totalen omzet in het afgeloopa jaar met 13.5 is gestegen, en het ledetal en andere afnemers een stijgende lij aan geeft. Op een paar uitzonderingo na werden alle verhandelde meststoffin van het Centraal Bureau betrokken, mar van wij dan ook in het afgeloopen jar de meest welwillende medewerking vai moch ten ondervinden. Ook waren vederom aanvragen voor het lidmaatschap bij de Coöperatie binnengekomen en wed met algemeene stemmen besloten de Aanvra gers als leden toe te laten. De hee J. W. Marbus, die aan de beurt van ]ftreden was, had te kennen gegeven voor jen her benoeming liever niet meer in aannerking te wit en komen. Met algemeene stemmen werd tot be- ■ituursln4 gekozen de heer J. A. van der Voort. In de Commissie van Toezitht werd gekozen de heer A. Frijlink. Daarna wer den door het bestuurslid, den hier W. Waraaar eenige waardeerende woorden gericht tot den heer Marbus, die bij de oprichting en verdere leiding zeker een cleel heeft bijgedragen tot het volslagen van deze vereeniging. Hij wensclite dan ook, dat de heer Marbus nog velfe jaren getuige mag zijn van de verdere groei der Coöperatie. Bij de rondvraag weiden nog oenige besprekingen gehouden over ver schillende onderwerpen, waarna sluiting. Gevonden. Een niet alledaagsche vondst deed gistermorgen de politie. tande op de Teijlingerlaan nabij den uur van Gebr. Bergman werd een auto ngetroffen, welke reeds geruimen tijd lor onbekenden was geplaatst. Blijkbaar Irfden de bestuurders niet verder uit tees te worden aangehouden. Bij nader derzoek bleek, de auto weggehaald bij >n heer W. uit Wassenaar. Veel is er niet ireden. daar de kilometerteller 32 K.M. anwees. Later op den dag is de eigenaar (ju wagen komen halen! ROELOFARENDSVEEN. •De eerste aardbeien. Heden werden an de veiling alhier de eerste aardbeien angevoerd door den tuinder P. van der iwet. Zij brachten op 0.851.40 per loosje. De Raad dezer gemeente vergaderde onder voorzitterschap van Burgemeester G. A. L. M. Vos de Wael. Aanwezig alle leden. Het eerst wordt gehandeld een adres van Breebaard, teneinde zijn kinderen op de O. L. School te mogen plaatsen. Over 't zelfde onderwerp is een adres van „Volksonderwijs" ingekomen. Vervolgens punt 2 der niet aanwezige agenda: art. 19 der Lager Onderwijswet 1920 betreffende de gemeenschappelijke re geling met andere gemeenten aangaande kinderen die hier op de O. L. School wen- schen geplaatst te worden. Omdat na het vorige genomen raadsbe sluit de gewenschte overeenstemming tus- schen andere gemeenten nog niet is ver kregen, stellen B. en W. voor het geno men besluit op te schorten tot 1 April 1931 De nieuwe regeling moet getroffen worden met de gemeenten Aalsmeer, N. Amstel, Mijdrecht en Leimuiden. Er heeft intus- schen een bespreking plaats gehad met de gemeenten N. Amstel en Mijdrecht en met enkele vertegenwoordigers van de ver eeniging „Volksonderwijs" alhier. Schoolbouw voor kinderen uit andere gemeenten. Wethouder Nederland zet uiteen waar om hij tegen deze opschorting is. Hij wil de kinderen uit andere gemeenten niet weigeren. Maar practisch komt alles hier op neer. Men wensebt 'n vierde leerkracht Heeft de gemeente Uithoorn 115 leerlin gen en komen er uit andere gemeenten 17, dan zal niet alleen tot 't benoemen van 'n vierde leerkracht maar ook tot 't bouwen van een 4e leslokaal moeten worden over gegaan. Dat moet onze gemeente betalen. Voor onze kinderen hoeft men niet te bouwen. In 't belang van onze gemeente ontraadt hij daarom aanneming van het voorstel B. en W. Volgens den heer Bosman regelt het Rijk ook deze zaken der Bijz. Scholen. Billijkheidshalve zjjn wij de Gemeente raad dus verplicht de O. L. School te behandelen, zooals het Rijk de Bijz. Scho len doet. De voorzitter brengt in 3t midden, dat men de ontwikkeling van de bevolking van de Openbare School moet nagaan, dit jaar; dus kan men daarna zijn maatregelen ne men. B. en W. hebben met Ged. Staten over legd, intusschen is er geen verandering gekomen. Dc loop dor bevolking ueT school is gestegen tot 118. We moeten dus de 4 teldagen afwachten om een vierde leer kracht te kunnen aanstellen. Volgens den heer Gerhard, oud-onderwijzer en lid van Ged. Staten, zou het niet onmogelijk zijn tijdelijk met z'n tweeën in één lokaal les te geven. Do heer Verkerk vraagt de verzekering, dat geen hulpschool behoeft gebouwd te worden, want dit is voor de gemeente een schadepostje. Wethouder Verwoerd meent, dat men zich eenigen tijd moet behelpen. De heer Blom vindt de houding van den heer Nederland zeer vreemd. De heer Nederland zegt, dat iedere ge-" mee- te op den duur voor eigen kinderen moet zorgen. De voorzitter zegt dat dit jaar nog niet gebouwd zal worden. De besprekingen met den heer Vodigel. Ged. Staten en ons ge meentebestuur heeft de zaken wel wat achteruit gebracht, wat te bejammeren is. Na nog eenige besprekingen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen (de heeren Nederland en Kreetz tegen). Van de rondvraag wordt weinig gebruik gemaakt. De heer Bosman vraagt over het gebruikelijke kwartiertje. Nu afgeschaft, zegt de voorzitter. De heer Blom spoort B. en W. aan op spoedige afdoening van dit besproken punt. ALPHEN AAN DEN RIJN. In de klem. In dc Julianastraat wilde de bestuurder van een lux Fordje tusschen twee vrachtauto's door tuffen. De ruimte hiervoor was niet voldoende, zoodat het vehikel in de klem raakte en eenige mate- rieele schade bekwam. Verwaterde boter. Zaterdag is een bak fiets van de Velo-boter Mij. nabij Gouwsluis in een sloot geraakt. Van de kostbare bo- ter-inboud werd veel bedorven. Botsing. In de Wilhelminastraat kwam een auto, afkomstig uit Amsterdam, iu bot sing met het gespan van C. de R. alhier, doordat de bestuurder plotseling voor een fietsrijdster moest uitwijken. De schade aan den wagen veroorzaakt zal onderling wor den geregeld. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. HAZERSWOUDE. Kerk- en Arrr.enschapen. De 70 scha pen die zijn geweid, ten voordeele van Kerk en Armen van de Parochio St. Michael te Hazerswoudo Rijndijk, hebben bij verkoop opgebracht 3033.50 of 43.32 per stuk. KOUDEKERK. Ergerlijk. Zaterdagavond te omstreeks 9 uur, werd bij den kruidenier M. P.' d. H. aan den Hooge Rijndijk onder de gemeen te Hazerswoude, terwijl de bewoners in huis zaten, met een steen de groote spie gelruit van de etalage stuk gegooid. Dienzelfden nacht werd bij den caféhou der V. aldaar en bij den caféhouder L. al hier eveneens een ruit stuk gesmeten. Ver zekering dekt bij d. H. de schade. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. NIEUWKOOP. Auto in brand. Vorige week reed de heer V„ graanhandelaars, met zijn auto die beladen was met granen naar Zeven hoven, door den Nieuwkoopschen Polder. Bijna bij de drie-sprong gekomen passeer de hepa een andere auto, en de chauffeur van dien auto maakte V. opmerkzaam dat zijn auto in brand stond. Men ging snel de vracht aan het lossen. Opeens barstte de benzinetank, en was de machine totaal verbrijzeld, en het voorste gedeelte van de auto geheel verbrand. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De heer V. mag blij zijn dat het zoo goed is afgeloo pen. Hinderwet. Ter Gemeentesecretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. Bodegraven, timmerman, alhier, om vergunning tot het plaatsen van een zaagmachine in zijn timmer-werkplaats, waarvoor op Zaterdag, 12 April a.s. des voormiddags 10 uur ten Gemeentehuize zitting wordt gehouden tot het desver- langd inbrengen van bezwaren. NOORDEN. Studieclub. De Studieclub behandelde Vrijdagavond in een goed bezochte verga dering het dansvraagstuk, ingeleid door J. D. van den Helder met debat van J. G. Vroonhof, P. Pie terse Wzn. en C. J. Groe nendijk. Een volgende maal zal P. de Jong inleiden het al of niet bevorderen van vreemdelingenverkeer, een voor deze ge meente actueel onderwerp. Tevens zal dan overwogen worden het organiseeren van een leesportefeuille, welke bij de leden cir culeert.. De eerste bloemen. In den tuin van den kweeker J. van der Zwet staat een groote partij crocussen in volle bloei. Het zal niet lang meer duren of men zal hier de schoone bloemenvelden weer kunnen aanschouwen. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-esamen rechtgeleerdheid de heer L. Drukker (Utrecht); Doctoraal-examen geneeskunde de da mes J. J. H. Schuurkamp (den Haag) en W. Huitema (Vlaardingen) en de heeren H. Rappard (den Haag). ving der wettelijke bepalingen had zorg te dragen, proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding der Arbeidswet en het Winkelwerktijdenbesluit. Dc kantonrechter achtte bet ten laste gelegde bewezen, mede gezien de beken tenis van den verdachte. Do Arbeidswet is, concludeert de kantonrechter, wel de gelijk toepasselijk op den arbeid van den filiaalhouder. In den winkel van den filiaalhouder moet dus een arbeidslijst met opgave van arbeidstijden opgehangen zijn. Het door verd. gepleegde kwalifi ceerde de kantonrechter als één voortge zette strafbare handeling. Waar verd. ech ter tamelijk iu de meening heeft ver keerd, dat hij zich niet aan een strafbaar feit schuldig maakte, is hier een lichte straf op haar plaats. Mitsdien veroordeel de de kantonrechter verd. tot 1.boete subs. 1 dag hechtenis. LAATSTE BERICHTEN Een tweede Koninklijk bezoek aan Aalsmeer. Naar wij vernemen zal'H. M. de Konin gin-Moeder morgen voormiddag met Prin ses Juliana per auto naar Aalsmeer ver trekken voor het brengen van een. bezoek aan de bloemententoonstelling. Bekneld geraakt. Uit Delfzijl wordt ons gemeld: Hedenmorgen omstreeks 9 uur is de machinist L. do Vries, aan boord van de sleepboot „,Duitschland" doordat zijn been bekneld raakte, ernstig gewond. Zijn been werd door een staaldraad boven de enkel afgekneld. De ongelukkige is naar het Academisch Ziekenhuis t© Groningen ver voerd. Liefde aan de waterkant Een 31-jarig werkloos huisbediende tc Amsterdam vervolgde reeds een 8-tal maanden een 17-jarig meisje, dat in een woonschip, liggende in het Uostzaner gat woont, met zijn attenties, waarvan do jongedame allerminst gediend was. Do man wilde niets meer of minder dan dat het meisje hem naar Duitschland volgen zou, en als hij zijn zin niet kreeg, zoo had hij gedreigd, zou hij haar wel loeren, al moest hij er een paar jaar voor „opknap pen". Gisteravond kwam het van woorden tot daden. Toen het meisje de fabriek aan den Haarlemmerweg, waar zij werkzaam is, verliet, trad de afgewezen minnaar plotseling op haar toe, waarna hij haar beetgreep, optilde en ondanks haar te genspartelen naar het water van cie Haarlemmervaart droeg. Het meisje kwam vlak op den rand van den wal te liggen, doch voor de man, die door het dolle heen was, haar in het water kon duwen, werd hij door haastig toegeschoten om standers vastgegrepen en aan een agent overgeleverd. Het meisje, dat zeer over stuur was, kon zich later naar huis bege ven. De dader zal ter zake van poging tot moord vervolgd worden. Kweekerij afgebrand. Uit Huissen wordt gemeld: Heden is de kweekerij van P. J. Ver- haegh geheel door brand vernield. Niets kon worden gered. Ook eenig klein vee kwam in de vlammen om. Do oorzaak is onbekend. Verzekering dekt do schade. BIOSCOPEN. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. LEIDEN, I April. Vette Varkens. Aan gevoerd 289 stuks. 235 zwaar 0.73—0.71 en 51 licht 0.71—0.72 per kg. levend ge wicht. Hancïel tamelijk vlug. LEIDEN, 31 Maart. Melkveiling. Aan voer 28700 Liter. Hoogste prijs f 6.40, laagste prijs 5.60, middenprijs 6. 31 Maart. Grosntenveiling. Roodc kool 916, savoyo kool 12—19, pieter selie 12, prei 23, kropsalade 5—! 9, selderie 12, knolselderie 13, ra barber 9, per 100 stuks; gek. kroten f 57, witloof 814, boerenkool 6— 9, postelein 25—35, spinazie 6—10, uien 1, wortelen 916, spruiten 1/20 25, idem II 1520, per ICQ K.G. ROTTERDAM, 1 April. Vee. Aanvoer: 197 paarden, 9 veulens, 1891 magere run deren, 745 vette runderen, 2245 nuchtere kalveren, 225 vette kalveren, 129 schapen of lammeren, 243 biggen, 9 bokken of gei ten, 72 graskalveren, 27 overloopers. Prij zen per half kg.: vette koeien 52.557, 4649 en 32.5—36 centossen 5255, 44 48 en 40 cent, stieren 47—49, 4345 en 42 cent; kalveren 8082.5, 6570 en 5055 cent; melkkoeien 225445, kalf koeien 2.104.20, stieren 130370, pinken 135195, vaarzen 175245, werk paarden 185—270, slachtpaarden 16o 195, hitten 80155, veulens 80135, fokkalvoren 1725, biggen 2233, graskalveren 50100, slachtkalvoren 10—17, Biggen per week 2.75—3.00. ROTTERDAM, 31 Maart. Binnenl. Gra nen en Peulvruchten. Tarwe niet tamelijk aanbod vorkocht van 10.00—10.25. Gerst, 7.00—7.25. Haver, 6.00—6.60. Erwten, kleine groene S.5010.00, schokkers iets hooger verkocht. Bruine boonen 12.00—-3.25, lies per 100 kg. Buitenl. granen. Op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs bij min stens 5 last gezond boord vrij. (Bericht van de makelaars Broedelet Bosman). Rogge per 100 kg. 73/4 kg. Duitsch Pool- sche disp. 6.55, 74/5 kg. Hongaarschc aang. 7. Gerst per 200 kg. Amerik. no. 2 Cana- deesche havens, disp. 126, idem v. Atlan tische havens disp. 114, 63/64 kg. Donau aangek, f 122, 69/70 kg. Poolsche disp. 140. Haver per 100 kg. 55/56 Kg. Pom. Meck. haver loco 7.—, 53/4 kg. idem stoomend 6.75, Zuid-Duitsche loco 6.60. Mais per 2000 Kg. Gele La Plata disp. 164166, id. dagel. verw. 159164, id. stoom, 156160, Donau-Galfox disp. 159, idem aangek, 155Gele ronde Z.-Afrik. no. 6 disp. 160165. Stemming goed prijshoudend. De in publieke veiling geannonceerde Gfdfox-mais werd opgehouden. BOSKOOP, 1 April. Bloemenveilnig. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Oohe- lia 0 80—0.90, Hadley 1.30—1.50. Clau dius Pernet 0.90, Columbia 0.70, But terfly 1.10, Mac Keiler 1.40. Wilh. Kor- des 1.30, Rosalandia 1.10 Phoebe 1. Edith Helen f 1.60; Lathyrus 25 ct. BODEGRAVEN, l April. Kaas. Aan voer 129 partijen. Goudscho kaas, zijnde 5806 stuks, wegende 42.254 Kg. met rijks- merk le soort f 4245, idem 2e soort 36 40. Handel flauw. WISSELNOTEKRTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brusse Zwitserland Milaan Mad.-ie» Oslo Kopenhagen •Stockholm We^nei Praag Boedapest Prolongatie 2 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. Tenslotte schijnt de vaste stemming in Wallstreet en de sterke vermeerdering der omzetten aldaar haar gunstige invloed op de Amsterdamschc beurs te doen gel den. Er heerschtc daar althans een zeer vaste stemming eij de affaire was daarbij van grooter omvang dan de laatste da gen. De certificaten Margarine Unies tra den op den voorgrond en ontmoetten te gelijkertijd flinke vraag, waardoor de koers tot in de nabijheid van 370 pet. aan trok. Calvé Delft eveneens goed gedispc ncerd. Aku's vielen echtev benoden pari in verband met berichten omtrent het stopzetten van fabrieken en de opeenho ping van voorraaden. Philips haalden he> gisteren geleden verlies weer in. De Kü chenmeister-aandeelen trokken eenige at tenlic en zetten huu opwaartschc koers- beweging voort. Centrale Suikers opnieuw in reactie. Olie levendig verhande'ü. Kon. Olie opnieuw boven 400 pet. De obligaties waren gevraagd. Van de buitenlandsche soorten waren Tide Waters en Continen tal Oils zeer goed gestemd. Tabakken kalm en in doorsnoe weinig veranderd. Rubbers weinig bijzonders. Sel eopv ge heel op den achtergrond. Op dc Anïeri- kaansche markt veroorzaakte Oity Servi ce's een flinke beweging en waren zeer vast. Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot -kapelaan te s-Gravenhage (St. Gerardus Majella) den weleerw. heer J. P. Doeswijk, die kapelaan was te Kethel. HAAGSCHE RECHTBANK. Wegens diefstal van stukken lood en ijzer uit de sinds eenige jaren buiten wer king zijnde fabriek Amphora" te Lei den is tegen den 21-jarigen D. van K., den 20-jarigen J. K. en den 19-jarigen J. O., losse werklieden aldaar, resp. 2 maan den voorwaardelijke en 4 en 4 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf ge- eischt. Het O. M. wees er bij het motivee- ren van zijn eisch op, dat de eerste ver dachte nog niet tevoren met de politie in aanraking is geweest en zeer gunstig be kend staat; de tweede verdachte heeft zich echter ook nog aan een anderen dief stal schuldig gemaakt en de derde ver dachte is reeds wegens diefstal tot tucht school straf veroordeeld. VALT EEN FILIAALHOUDER ONDER DE ARBEIDSWET? De Amsterdamsche kantonrechter mr. L. de Hartog heeft heden uitspraak ge daan in een zaak betreffende overtreding der Arbeidswet, welke van principieel be lang is voor filiaalhouders. Ter herinne ring diene, dat bij een controle der ar beidsinspectie in eenige filialen van de onderneming van kruidenierswinkels „Vana" bleek, dat er voor de filiaal-hou- ,ders geen arbeidslijst was opgehangen, terwijl in een filiaal was geconstateerd, dat de filiaalhouder werkte op een tijd, dat hij volgens het nieuwe Winkelwerktij denbesluit vrij moest zijn. Tegen den pro curatiehouder en bedrijfsleider der „Va- na" werd op grond van het feit, dat hij krachtens zijn betrekking voor de nale Vierhonderd auto's verbrand. NEW YORK, 1 April. Bij een grooten brand op een spoorwegstation te Toledo in den staat Ohio zijn 400 nieuwo auto's, die gereed stonden voor verzending uit de fabriek, door de vlammen vernield. De totale schade wordt geschat op ongeveer 500.000 dollar. Tweehonderd Fransche gedeporteerden gestorven. PARIJS, 1 April. (Y\D.) Volgens een brief, die een inwoner van La Roebelle heeft ontvangen van iemand die behoort tot de bezetting van het Fransche ver banningseiland voor gestraften Salut in Fransch Guyana zijn van een groep van 673 gestraften, die in November jl. naar St. Martin zijn getransporteerd, 200 in middels gestorven. 'De Parijscbe goudhan delaar Mestorino, die eveneens tot het transport behoorde, viel op 3 Maart, waar schijnlijk bij een poging tot ontvluchten, in zee en werd door haaien verslonden. Richard Wagrers weduwe overleden. BAYREUTII. 1 April. (V.D.). Heden morgen is op 93-jarigen leeftijd op haar villa „Wahnfried" te Bayreuth zacht en kalm overleden Cosima Wagner, de wedu we van Duitschlands grooten toonkunste naar Richard Wagner. De overledene was een dochter van Franz Liszt en was, voor dat zij net Richard Wagner iu 'iet huwe lijk trad, gehuwd met Hans von Bülow. Vrijdag a.s. zal het stoffelijk overschot naar Cc burg worden overgebracht Een aardverschuiving. PARIJS, 1 April. (V.D.Ï. Uit Boulogne sur Mer wordt gemeld, dat gisteren op de spoorlijn CalaisBoulogne een groote aardverschuiving plaats vond. Verscheide ne honderden kubieke meter grond raak ten los en dc aardmassa stortte op den spoorweg. Eon baanwachter meldde het ongeval ijlings aan het dichtstbijzijnde station, waardoor twee uit tegenoverge stelde richting komende treinen nog tijdig tob stilstand konden worden gebracht, waardoor een ernstige ramp werd voor komen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT WASSENAAR. naar waarnemingen in den morgen van 1 April 1930, medegedeeld Nekkramp, door het Kon. Ned. Meteor. Instituut jn het gezin van VI. alhier, heeft zich te De Bildt: een 9-jarig dochtertje een geval van Hoogste barometerst.: 771.8 te Stockholm.taekkramp voorgedaan. Het patiëntje is Laagste barometerst.: 736.8 te Valencia, naar Leiden overgebracht en aldaar Verwachting tot den avond van 2 April: oveileden. Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zui- delijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in UITHOORN, temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: GEMEENTERAAD. Een onderwijskwestie. 59.471/., 12.12 2.49l/8 9.751 34.76 48.231 13.06 31.071/., 66 72'/" 66.72»/.", 67.— 35.12» 7.38»/.;

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3