KERKNIEUWS LAND-EN TUINBOUW DINSDAG 1 APRIL 1930 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Vrijdagavond te acht uur kwam de <.roedschap onzer gemeente in openbare zitting bijeen, onder presidium van bur gemeester J. W. Geesink. Afwezig wegens ziekte de heer A. van Leeuwen. De voorz. opent de vergadering met ge bed. De heer J. Roovers, secretaris, leest de notulen der vorige raadszitting, welke ongewijzigd worden gearresteerd. In memoriam Ant. van Zoest. Dan wijdt de voorz. eenige uogenblik- ken aan den onlangs overleden gemeente- opzichter, den heer Ant. van Zoest. De overledene heeft zich in de ruim dertien jaren, dat hij in dienst der gemeente stond, doen kennen als een plichtsgetrou we en werkzame geest. Spr. leest een schrijven van rouwbeklag voor, dat aan de nabestaanden van den ontslapene zal ge zonden worden. Alvorens tob de agenda over te gaan, heet do voorz. den heer E. Bcrgsma, chef- monteur bij het electrisch bedrijf,- die in middels de raadszaal is binnengekomen, welkom. Als eerste punt der agenda is dan. aan de orde, de tijdelijke benoeming van den lieer Zuidema tot hulpkeumieester, die door den heer Karsemeyer, keuringsvee arts, is voorgedragen. De heer P. Spaans, die in vorige zitting benoemd was, heeft zich op het laatste moment nog terugge trokken. Vastrechttarief af. Onder den hamer bomt dan de tarieven- bwestie voor het electriciteitsverbruik. De raad kan zich vereenigen rnet het prae- advies van B. en W., de Johannes-stich- ting als grootverbruikster, 7 1/2 cent per K.W.U. te doen betalen, vroeger was dit 3 cent. Dan komen B. en W. met het voor stel het vastrechttarief, dat naast het dubbeltjestarief zou komen, dit jaar nog niet in te voeren. De maatstaf die bij bet vastrecht-tarief zou gelden, was het ge middelde over 192S. Dit komt voor velen echter te hoog. Het dubbeltjestarief, dat t.ot nog toe gegolden heeft, voldoet voor het oogenblik nog het beste. Besloten wordt dit jaar nog het dubbeltjes tarief nllcen te handhaven. De gezonden circu laire betreffende vastrecht komt dus te vervallen. De heer P. Groeneweg is van meening dat de krachtstroom wel goedkooper mocht wezen. De lieeren W. Rijlaarsdam en J. Augustinus spreken dit tegen. De laatste vindt dat men bij klein verbruik zelfs zeer voordeelig uit is. De heer Bergs- ma brengt in het midden, dat grootver bruikers een contract knnnen afsluiten en dan zeker gebaat zijn. De voorz. deelt mede dat de gemeente met Ter Aar, Nieuwkoop en Zevenhoven onlangs eenige vergaderingen heeft ge houden teneinde samenwerking te zoeken in het electrisch bedrijf, voornamelijk waar het de benoeming van personeel geldt. Vervolgens komt ter sprake een schrij ven van de Gezondheidscommissie 'te Bo degraven. In totaal stond aan uitgaven go- boekt 1946. Het aandeel, dat Nieuv- veen het volgend jaar moet betalen, is be paald op 49.44. Standplaats woonwagens, De heer E. Vossepoel wordt nu in de gelegenheid gesteld te spreken over de standplaats van woonwagens. Die woon wagens zijn spreker een doorn in het oog. Wel heeft spr. het genoegen gehad te le zen dat de standplaats veranderd is, maar wat geeft hem die verordening, zoo ze niet nagekomen wordt. Nog staal zoo'n lon- wagen" op den Stationsweg. Gemeente veldwachter Hardam zegt dat ze in de Muggelaan nog niet kunnen staan vóór de baan daar eerst vrij is. De voorz. verzoekt den heer Vossepoel nog een weinig tijds geduld te oefenen. Een „gedegradeerd" wijnvat. Een vat, eens gevuld geweest met spran kelende wijn, maar jaren her door de ge meente verlaagd tot waterput, komt-, al thans in figuurlijken zin, ter tafel. Aanlei ding hiertoe is een verzoekschrift aan B. en W. gericht, onderteekend door F. Len- ting en Th. Janmaat-. Aan het einde der Muggenlaan bevindt zich nJ. een waterput. Die put, door de vroedschap daar gelegd om de vroegere bewoners dier laan van drinkwater tc voorzien, was langzaam aan vervallen geraakt aan de bovenzijde, zoo dat de mogelijkheid niet uitgesloten waB, dat nog eens een kind daar in zou ver drinken. B. en W., gedachtig aan de spreekwijze, die rept van kalf en put, achtte het raadzaam de put af te sluiten, en dekte haar af met planken en keislag. Te eer gingen zij daarteo over, nu de on bewoonbaar verklaarde woningen in ge noemde laan zijn afgebroken. F. Eenling, die in'de Muggenlaan zijn tenten wil op slaan, voelt het gemis dier put en richtte daarom een verzoek tot B. en W. Om zijn wensch klem bij te zetten, heeft hij Th. Janmaat in de arm genomen en deze, gaar ne tot een menschlievende daad bereid, zette ook zijn handteekening. In dier voege licht de voorz. de waterputkwestie roe. De heer Vossepoel meent dat B. en W. verkeerd gehandeld hebben met de put af te sluiten. Het belang van eenige inge zetenen wordt hierdoor geschaad. De voorz. weerspreekt dit. De eerste reques- trant is niet om die put verlegen. Spr. haalt er een teekening bij. Een zware dis cussie volgt. De heer Groeneweg oordeelt dat woonwagenbewoners dan van drink water versteken zullen wezen. De vroede vaderen vinden dat het minst- bezwaarlij ke; misschien blijven ze dan wel weg. De heer Groeneweg: „Dan vallen zij de buren lastig om water', waar spr. niet op ge charmeerd is. Ook de heer H. Ran sluit zich bij de heeren Vossepoel en Groene weg aan. Wethouder J. Augustinus wil de heer Vossepoel overtuigen dat met het oog op de komende waterleiding, de put beter gesloten kan blijven. Waarom dan zulke groote kosten voor herstel der put te ver morsen' De heer Vossepoel meent dat over twee jaar nog geen waterleiding in de gemeente is. „Tien jaar geleden spraken ze er al over". De voorz.: „Dertig jaar terug al(Hilariteit). „Rokin-vraagstuk" De secretaris fluistert den voorz. in het. oor dat de demping van het Rokin er niets bij is. (Hilariteit). Het prae-advies van B. en W.: demping der put, wordt in stemming gebracht. Te gen stemmen: de heeren Ran, Groeneweg cn Vossepoel; vóór: de heeren Hooger- vorst, Augustinus en Rijlaarsdam. Daar de stemmen staken komt de kwestie de vol gende zitting opnieuw ter sprake. Vacature 0. L. School. Ter tafel brengt de voorz. een schrijven van mej. Van dc Belt met verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres aan de O. L. school. Inwilliging volgt met dank voor de bewezen diensten. Dan deelt de voorz. mee, dat de oproep, in een der bla den, voor sollicitanten naar de ontstane vacature een zeer pover resultaat heeft opgeleverd. De eenigste sollicitante is mej. G. van de Vos alhier. Op verlangen van den inspecteur bij het L. O. moet een twee de oproep volgen. Bovendien wordt op verzoek eervol ontslag verleend aan mej. Nesting, als schoonmaakster der gemeente-school. Een aanvraag van het R. K. Kerkbe stuur om een voorschot ad 1384 voor de B. K. school wordt ingewilligd, alsmede een gelijkluidend verzoek van de Chris telijke school ad 1526. Belastingverlaging, Het voorstel van B. en W., het verme- nigvuldigingscijfer voor de inkomstenbe lasting voor dit jaar te stellen op 1.5 (vo rig jaar 1.6), wordt met algemeene stem men aangenomen. De heer Rijlaarsdam wenscht verlaging van de opcenten op de vermogensbelasting, thans worden 150 opcenten geheven, waar van 100 door de gemeente. De voorz. zegt voorloopig liever geen wijziging aan te brengen, daar de wet op de regeling van de l'inancieele verhouding tusschen rijk en gemeente voorschrijft, dat niet meer dan 50 opcenten geheven mogen worden. De in werking treding dier wet moet dus maar afgewacht worden. In behandeling komt vervolgens de rui ling van ©en stuk gemeentegrond, liggen de binnen het .terrein der Joh.-stichting, tegen een lapje grond m de Muggenlaan waar de J. S. eigenares van is. Daar de gemeente er slechts voordeel van plukt wordt tot ruilen besloten. Torenkwestie. De voorz. deelt met genoegen mede, dat eindelijk het plan van hernieuwing van de teren der Ned. Herv. Kerk is klaar gekomen. De toren wordt afgebroken tot aan het eerste raam. Alle houtwerk wordt door beton vervangen. Het klokkenhuis wordt dicht gemaakt-, behoudens de galm gaten. De heer Vossepoel geeft den raad in overweging een twee-de wijzerplaat bij de toren aan te brengen, voor de menschen die van de stationszijde het dorp nade ren. De voorz. meent dat. een ombouwing van het uurwerk dan noodig zal wezen. Spr. hoopt op de volgende zitting de kos ten daaruit voortvloeiend, te kunnen mee deden. Een nieuw secretarie-gebouw? De voorz. gaat thans over tot bespre king van de schade door den jongsten storm aangericht aan het gemeentehuis en de burgemeesters woning, 300 zal ze ker noodig zijn om de schade grondig te herstellen. Spr. wijst op de groote onder houdskosten. In 1927 bedroegen ze 900; in 1928 pl.m. 250, in 1929 pl.m. 390. Dit jaar zal er weer 300 noodig wezen, waar de heer Vossepoel nog een 200 op gooit. B. en W. zitten volgens de voorz. werkelijk met de handen in het haar, hoe dit vraagtsuk op te Tossen. De voorz. geeft als zijn meening, dat het beste zal wezen in de toekomst een eenvoudig seoretarie- gebouwtje te zetten voor 3000 a 4000. De heer Augustinus is ook die meening toegedaan. De huur der burgemeesters woning, zijnde f 360 dekt nog niet eens de onderhoudskosten. Ook de heer Vosse poel pleit voor een nieuwe secretarie. De voorz. beveelt den raad aan, eens ernstig die kwCstie onder oogen te zien, daar in de toekomst de toestand zoo niet kan blij- Erfpaclrtgrondea Het laatste agenda-punt behelst een schriftelijk verzoek aan de gemeente, van den heer Bokkstem. Adressant wenscht 350 M2. grond van de gemeente te koo- pen tegen 0.90 de MS. Door den raad is in een vorige vergadering de verkoops prijs der erfpacht-gronden in den polder gesteld op 2.Het prae-advies van B. en W. is, den prijs op 2.per M2. te houden. De heer Vossepoel, die vroeger reeds tegen dien vastgestelden prijs gepro testeerd heeft, meent dat de gemeente den prijs op 1.moet stellen. Spr. heeft be vonden dat in verschillende gemeenten de prijs varieert tusschen 0.80 en 1.30. De voorz.: „Dat ligt er aan wat die ge meenten er voor gegeven hebben; 't kan wel heidegrond wezen". De heer Vossepoel blijft staan op den prijs van 1.de gemeente heeft dan nog 0.20 winst per c.A. De heer Rijlaarsdam wil den prijs houden op 2.„De brug in den polder heeft on6 geld genoeg gekost; we mogen best 1.20 winst per M2. maken". De heer Vossepoel haalt een grondprijs in Amsterdam er bij. De voorz.: „IVij zitten niet in Amsterdam, al gaat het er veel op lijken. Eerst de „Rokin-kwestie", nu de grondprijs" (Gelach). Het verzoek van den heer Bokkestein wordt verworpen. Deze, blijkbaar hierop bedacht zijnde, heeft tegelijk een tweede verzoek ingediend. Staat de raad zijn eer ste verzoek niet toe, dan wenscht hij den geheclen erfpachtgrond van den heer Kwakkebos over te nemen voor 75 jaar. De raad komt daartegen in verzet. Het ligt in de bedoeling van de gemeente dab in de toekomst langs den Stationsweg een aaneengesloten rij huizen komt. Wordt aan den wensch van adressant voldaan, dan raakt het gemeenteplan erg in het nauw. De heer C. Hoogervorst stelt daar om voor dat de gemeente slechts zooveel land voor 75 jaar aan requestra-nt in erf pacht geeft, als de-ze noodig heeft voor woning en tuin. In geen geval moet de raad de gevraagde pl.m. 1100 c.A. in zijn geheel geven. Aangenomen. Rondvraag. Voor de rondvraag wijst de heer Vosse poel den voorz. op het snoeien der hoo rnen in den polder. In de vorige zitting heeft- de raad een aanvulling van de po litieverordening aangenomen betreffende het snoeien van boomen enz. Laat de raad dan zelf goed voorgaan dringt spr. aan. De voorz. zegt dat spoedig het snoeien zal geschieden. Tegen tien uur volgt sluiting. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Vrijdagavond te 7.30 uur kwam de Raad der gemeente Stompwijk in openbare ver gadering bijeen. Voorz. Burg. W. Keijzer secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na enkele opmerkingen van den heer SckmaJ worden goedgekeurd, De voorschotten gemeentelijke vergoe ding, overeenkomstig art. 101 L. O.-wet 1920 worden z. h. s. vastgesteld. Voorstel tob het alsnog verleenen van vrije woning aan M. Polderman als ge- meenfcebode over heb jaar 1929 en de eer ste 2 maanden over 1930. Nieuwe woningen voor de politie. De heer Willemse kan met het voorstel accoord gaan. Hij merkt op, dat er dient gezorgd te worden, dat de politie geschikte woningen krijgt en dat B. en W. dit. eens ernstig in overweging dienen te nemen. Namens de R. K. fractie stelt hij voor, dat B. en W. zoo spoedig mogelijk moeten ko men met voorstellen tot het bouwen van woningen voor de politie op het gemeente- terrein. De heer Verheijen kan zich eveneens vereenigen met- het voorstel van B. en W. Het verheugt hem, dat de R. K. fractie, die hiervan steeds tegenstander was, nu komt met een voorstel om zelf woningen te bou wen voor de politie. De voorz. zegt, dat B. en W. deze zaak reeds tal van malen hebben overv7ogen. Do ondervinding, welke B. en W. hierbij hebben opgedaan, heeft hen echter hier van afgeschrikt, daar ook bovendien het bouwen van woningen voor de politie naast elkaar uit den booze is. Ook behoort de politie op verschillende punten in de ge meente te wonen en weet men thans nog niet, waar de gesckikste plaats zal zijn. De heer Schmal merkt op, dat het nood zakelijk is, dat de politie en vooral de ckef- veldw. een behoorlijke woning heeft, wat thans niet het geval i9 en werkelijk be droevend is. Hier dienen maatregelen ge nomen te worden en ten spoedigste ook. De heer Willemse zegt-, dat het de be doeling der fractie is de eigen menschen te huisvesten, ander-s laat liij het gaarne over aan hot particulier initiatief. Hij laat aan B. en W. over de plaats te bepalen. De voorz. zegt, dat hij het recht aan zich houdt de politie te doen wonen, waar hij wenscht en dat hij geen woningen zal bou wen op het gem.terrein. De lieer Willemse laat dit geheel aan B. en W. over, indien er maar woningen komen, zoo noodig ook voor ander gem.- personeel. Overbodige, heftige discussies. Er worden dan lange en heftige discus sies gevoerd, welke geheel overbodig wa ren en daarom zullen wij deze hier niet aanhalen, terwijl enkele sarcastische opmer kingen geen vermelding verdienen. Genoeg zij, dat het voorstel der R. K. fractie, dat B. en W. met voorstellen komen tot het bouwen va.n woningen voor de politie op plaatsen door B. en W. aan te wijzen, met 54 stemmen wordt aangenomen, waarbij de heeren Verheijen en Schmal niet mee stemden. Een motie Verheijen: de raad spreekt den wensch uit, dat de politie over goede woningen beschikt, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Heb voorstel tot verleenen vrije woning aan M. Polderman, waarvan men zoover was afgedwaald, wordt met alg. stemmen Het voorstel tot sloopen woning op de Kniplaan onder Voorschoten, wordt even eens z. h. s. aangenomen. De belastingen onveranderd. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer 1930 —1931. De heer Willemse merkt op, dat hij, of schoon de boelichting van B. en W. op ver schillende punten wel aanvechtbaar is, dit niet wenscht te doen en wil voor het voor stel van B. en W. stemmen en het cijfer op 2.1 houden uit een oogpunt van voor zichtigheid. De heer Verheijen meent, dat het prae- advies van B. en W. niet zoo voorzichtig genomen is. Er worden groote bedragen ge noemd, doch B. en W. wisten reeds eerder, dat deze bedragen benoodigd zouden zijn. Z.i. zullen deze bedragen niet geheel op de begrooting van 1930 drukken, daar niet alle werken, waarvoor deze bedragen noodig zijn, dit jaar zullen worden uitgevoerd. Er is voor hem geen enkele reden om heb vermenigvuldigingscijfer op 2.1 te handha ven en wil het tot 2 verlagen. Hij doet een beroep op de Raad het voorstel van B. en W. niet aan te nemen. De voorz. zet deze aangelegenheid dui delijk uiteen en verklaart, dat B. en W. al les terdege hebben overwogen en voorzich tig moeten zijn. De heer de Langen verklaart niet voor het voorstel van B. en W. te zullen stem men en zet zijn standpunt duidelijk uiteen. De heer Schma-l wil met het voorstel van B. en W. meegaan. De heer Willemse had verdacht, dat de heer Verheijen met cijfers zou gekomen zijn, waardoor hij de leden had kunnen overtuigen, dat verlaging mogelijk was-; thans is hij nog niet overtuigd. De heer Verheijen zegt geen cijfers te kunnen noemen, omdat er geen cijfers be kend zijn, evenmin als deze aan B. en W. bekend zijn. Hij blijft er bij, dat verlaging momenteel mogelijk is en mocht later blij ken, dat er weer verhoogd moest worden, dan moet dat maar. Er worden nog lange besprekingen ge voerd, terwijl de voorz. een en ander nog duidelijk uiteenzet, waarna het voorstel van B. en W. het vermenigvuldigingscijfer op 2,1 te houden, in stemming wordt ge bracht en met S2 stemmen wordt aange nomen (de heer Schmal had intusschen de vergadering verlaten). B. en W. stellen voor afwijzend te - be schikken op het verzoek van Q. J. Olsfc- hoorn c.a. om tegemoetkoming uit de ge meentekas (art. 13 L. O.-wet 1920), daar er geen kosten zijn gemaakt als bedoeld in art.. 13. Art. 13 zegt, dat, als er kosten ge maakt worden, men dit kan opgeven en dan kunnen B. en W. zien, wat er gedaan moet worden, men dit kan opgeven en dan kunnen B. en W. zien, wat er gedaan moet worden, dit is thans echter niet geschied. Na enkele besprekingen en opmerkingen wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. goedgekeurd. Twee heeren v. d. Akker. Een vraag is ingekomen van den heer Verheijen, of het waar is, dat door den heer v. d. Akker aan den Middenweg 100 por jaar geboden is voor het asch en vuil nis en waarom B. en W. dezen post dan pro memorie op de begrooting hebben ge plaatst. De voorz. zegt, dat geen schrijven hier omtrent bij B. en W. is ingekomen. Boven dien, aldus de voorz., is men jaren lang blij geweest, dat men voor niets het asch en vuilnis kwijt kon worden. De heer v. d. Ak ker aan den Stompwijkschen Weg heeft dit toen genomen onder voorwaarde, dat de geheele put bij hem zou worden volgestort en B. en W. meenen, dat men nu eerst aan deze verplichting moet voldoen. Later kan men het asch en vuilnis publiek verpach ten. De heer Willemse wil weten, wanneer men iets voor asch en vuilnis ontvangt, waarheen dit moet worden gebracht, daar dit anders wel den polder in kan moeten worden gebracht en er dan soms meer kosten op zouden komen, dan men voor het asch en vuilnis krijgt. De heer van Dam vindt het minder fair, dat de heer v. d. Akker nu onder een an ders duiven gaat schieten en nu 100 biedt. Hij is het met B. en W. eens, dat eerst de verplichting tegenover den heer v. d. Akker aan den Stompw.weg moet wor den uitgevoerd. De heer Verheijen is voldoende ingelicht en zal hierop terugkomen. Hierna gaat de Raad in geheime zittiing ter behandeling reclames plaatselijke be- latsingen. GEMEENTERAAD VAN RIJNSBURG Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met ge bed. Een verzoek is ingekomen om subsidie ad 120.over 1931 van de Tuberculose Ver. Katwijk en Omstreken. Wordt bij de vaststelling van de begrooting 1931 in be handeling genomen. Van Ged. Staten is bericht ingekomen inzake goedkeuring der verordening op het teelverbod van bepaald aangewezen aardappelsoorten, ter bestrijding van de wratziekte. Geen verkeersspiegel. De Wegencommissie van de K.N.A.C. verkeersspiegel bij de Korte Brouwers straat, omdat in het algemeen een ver keersspiegel te veel de aandacht afleidt van den weg en in het bijzonder, omdat plaatsing aldaar niet zoo kan geschieden, dat de in te rijden straat is te overzien. Schrijven van de K.N.A.C. en A.N.W.B., waarbij beiden zich bereid verklaren in de kosten van verbetering van den Noordwij- kerweg elk 50.bij te dragen. Als voren van K.N.W.W. waarin deze mededeelt, om financieele redenen van het verleenen van een bijdrage voor dit doel te moeten afzien. Ten slotte van de B.B.N., waarin deze een bijdrage weigert, omdat deze de weg van niet voldende gewicht acht, blijkbaar in verband met plannen tot het aanleggen van een nieuwen verkeersweg Noordwijk Leiden. Bouwgrond gevraagd. Ingekomen zijn aanvragen van J. Colijn, Adr. Heemskerk en J. de Graaff om bouw grond te mogen koopen. Voorgesteld wordt te koop aan te bieden: aan J. Colijn 11 Mr. ter volle diepte aan de Burgemeester Me ij- boomstraat Z.Z. a 3.75 per M2., aan Adr. Heemskerk 12 a 13 Meter aan de N.Z. a 3.75 en aan J. de Graaff de nog restee- rende bouwgrond aan den Buitenweg a ƒ4.50 per M2. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat voorts nog aanvragen zijn ingekomen van C. va-n Dcltt Gzn., voor 12 M., W. Glasbergen 12 M„ Joh. Jungerius 10 M. en J. van Iterson Jr. 57 M. Van de Woningbouwvereeniging in het be lang der Volkshuisvesting „Spinoza" alhier is ingekomen een verzoek in koop te mo gen ontvangen 12.364 M2. a 3.75. Wijl deze aanvragen nog niet in vergadering van B. en W. of van de commissie zijn behandeld, stelt de voorzitter voor, deze eerst om ad vies uit te zenden. Aldus wordt besloten. Radio-centrale. B. en W. stellen voor, in verband met meerdere aanvragen, een verordening vast te stellen, voor het oprichten van Radio centrales, waarvan de voorz. het concept voorleest. Voor verleening van concessie is vergun ning van B. en W. noodig. De concessio naris moet' aan de voorschriften der ver ordening voldoen, o.a. 1000.borg stel len, draden over den openbaren weg min stens 6 Meter hoog spannen, in de nabijheid van telephoon en telegraafdraden isoleeren enz. Per aansluiting moet jaarlijks 2.50 aan recognitie betaald worden met restitu tie per maand berekent, als de aansluiting vervalt. Bovendien moet voldaan worden aan bijzondere voorwaarden door B. en W. te stellen, met beroep op den Raad. Nadat op voorstel van den heer C. v. d. Vqver in de voorgestelde verordening eeni ge wijziging is aangebracht, wordt deze z. h. s. vastgelegd. Dr. H. G. Jonker verzoekt bij het ver leenen van vergunningen spoed te betrach ten, omdat thans, in afwachting van de centrale de geheele radio-handel stil ligt, hetgeen B. en W. toezeggen. Tot lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wordt benoemd de heer A. P. v. d. Steen. B. en W. stellen voor een leening te slui ten voor het gebouw voor de bedrijven aan de Kerkstraat bij de Bank voor Ned. Ge meenten a 4350.a pari, rente 4 3/4 pCt. Looptijd 40 jaar. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. In hernieuwde behandeling komt een aanvraag om subsidie tot een bedrag van 397.19 van do Chr. H. B. S. te Leiden. Na toelichting werd z. h. s. besloten, op heb verzoek gunstig te beschikken. Toch wel een verkeersspiegel? Bij de bespreking van het ingekomen ad vies omtrent plaatsing van een verkeers spiegel bij de Ivorte Brouwerstraat blijkt, dab plaatsing- bemoeilijkt wordt, oan. door den eisch van de gemeente Oegstgeest, op wier grondgebied de spiegel moet komen, da,t de spiegel op een hoog trottoir en daii nog 2 1/2 M. hoog geplaatst moet worden, waardoor van het nut veel verloren gaat, Met algemeene stemmen wordt besloten, dat B. en W. nader overleg met de gemeen te Oegstgeest zullen plegen en indien mo gelijk de spiegel weder te plaatsen. Van den heer D. Briissee is ingekomes een aanbod om voor wegverbreeding var hem te koopen een strook grond lang 2S M., breed 90 a 130 c.M. onder beding, dal een trottoir van 1/2 M. breedte wordt aan gelegd, voor een prijs van 2900.—. B. en W. zijn van meening, dat een aan bod van pl.m. 100.per M2. geen grond slag voor onderhandelingen kan zijn, met welk standpunt de Raad zich vereenigt. Na rondvraag ging de Raad in geheime zitting. MGR. AENGENENT TE ROTTERDAM. De St Hildegardis-parochie bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid va-n het 40-jarig bestaan der St. Hildegardisparoehie te Rotterdam heeft Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent Zondag aldaar de plechtige Hoogmis ge pontificeerd. Na het Evangelie heeft de Bisschop de parochianen toegesproken. Inwijding van de kapel in het Graalhuis aan de Schiekade. Voor de nog jeugdige, maar reeds le venskrachtige stichting van de Vrouwen van Nazareth, aan wie Haarlem's Bisschop de godsdienstig-maatschappelijke leiding van de meisjes in zijn diocees heeft toe vertrouwd, was het Zondag een schoone dag. Haar Rotterdamsch Graalhuis aan de Schiekade werd voor het eerst bezocht door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, die er zelf de inwijding van de' huiskapel is komen verrichten en daarin het eerste Lof heeft gecelebreerd. Engeland's Boterwetgeving. Wetsontwerp tot beper king van den verkoop van mengboter. Bij het Engelsche Lagerhuis is een wets ontwerp ingediend, dat tot strekking heeft, den verkoop te beperken van mengboter als hoedanig worden aangewezen de meng sels, die gedeeltelijk bestaan uit Engelsche en voor een ander deel uit buitenlandsche boter. De maximum-boete zal bedragen bij eer ste overtreding 240, bij tweede 600 en bij elke volgende overtreding 1200, sub sidiair drie maanden gevangenisstraf.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10