DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Schaduwen aan den azuren fascistischen Hemel Spionnage irf de bedrijven. Hoe de Mussolini-etandboelden betaald worden. Hoe 'n geestdriftige huldiging tot stand komt. On rust in Lombardije, Mussolini in or tob op heden nog niet in gcs'.aug.l om de harten van de meerderheid der Ilaliaanscho arbeider» to winnen. Dat valt te beluisteren uit. den toon van de rodevoeringen, die hij houdt voor de werk lieden, 'n toon die ernstiger en vermancn- der is dan wc van iicm gewoon zijn en zonder de gcbruikclijko holle frasen. Te genover deze toehoorders vermijdt hij te spreken over do zegenrijke gevolgen van 't Fascisme en wijst hij liever op 't geen nog gedaan moet worden, vraagt om ge duld en loyale steun. En die koele toon in begrijpelijk, 't Systeem van dwang, nocr- gclegd in.de arbeidswetgeving, en dat werkgever» zoowel als werknemers maakt tot werktuigen in do hand van den Duco, is allesbehalve zoet. Ten s'ottc valt 'n economische crisis niet op to lo*mn door middol van 'n dictatuur: do wereldmarkt, verhooging van omzet, gebrek aan kapi taal, dit alles zijn dingen, die niet zoo maar zijn te veranderen door 'n raacht- woord van 'n Mussolini. In iodor geval is de positie van 't Ituliaanscho economische leven en van do Italiaansohe arbeiders niet erg rooskleurig Enkele dagen geleden nog gat' Mussolini openlijk fee, dat 't aantal faillissementen en niet-iovorderbare wis- »o's in gocn enkel land zoo hoog is als in Italië. Nochtans zou 't. overdreven zijn, als nien dozo feilen zou opvatten als too- kenen van 'n ernstige crisis: 't zijn slechts kleine schaduwen aan den stralend-azuren fascist ischen hemel. 't Fascismo is geen volksbeweging, maar 'il systeem van 'n overhoerscbende minder heid. Do groote massa, vooral de arbeiders stuud, staal, er moer of minder ver van af. Maar toch wordt er met man en macht uau gewerkt, om ook dezo menschen te maken tot overtuigde en geestdriftige aanhanger.» van de diotutuur. In verschillende bodrij- von is zelfs '11 waar soionnagc svstcem in elkaar gezet, geleid door werkmeesters, die nu niet direct gereeruteerd zijn uit de beste fascistische c'emcnten. 't Gcchikanoer van doze lieden wordt met don dag onvordra- gelijker. En do onwinding daarover neemt in gelijke mate toe. Zoo is 't nog onlangs in Turijn onder 't personeel van de Fint fabrieken, de groot- do autoniobielonfabriek van Italië, tot 'u formeel verzet gekomen Dat voortdu rende geehikaneer begon de arbeiden te vervo'en en ze antwoordden mot daden vau gewold, 't Kwam tot heftige woorden wisselingen. Dit i- 'n «yirtp'ooui van de tre spannen toestand, die or in vele indus- trieele ondernemingen heerseht. Kort goloden word in Bologna 'n ruiter standbeeld van Mussolini ingewijd Na tuurlijk op kosten van de stad! Do fascis ten legden do industriee'cn, de zakenlui en do arbeiders 'n soort belasting op. Op het loon vau de werklieden en employés werd eenvoudig 10 Lire per hoofd ingehouden. Maar de employé h van 'n firma stuurden den prefect 'n schrijven thuis, waarin zo hun buitengewoou-mceilijke fiancieelc po sitie uiteenzetten. En do prefect maakte hun duidelijk, dat er hier absoluut geen sprake was van dwuug, maar van 'n bij drage, 'n vrijwillige bijdrage van 10 Lire. Do stakkers begrepen best wat dat betee- kendo en dokten dus do gevraagde ,.bij- drngo'' rnuar, teneinde do reuresaille- iiiaatregelen to ontgaan, waarmede ze an- dors bedreigd werden. Maar spreekt vanzelf, dat deze geschiedenis nogal ver ontwaardiging in dc stad heeft gewekt. 'n Gelijksoortig geval deed zich in Ge nua voor. Hior worden de arbeiders ge dwongen, op strnffo van onmiddellijk ont- slug, om uau fascistische optochten dool to nemen. En hoe kon men, dat controlec- rent Wel, boel eenvoudig! Iedere arbeider had 'n formulier ontvangen, dat hij dos Maandagamorgens bij 't betreden van de fabnok, ondorteekend door oen der leiders van den stoet, moest laten zien. En dat I noemen ze dan spontane geestdrift In Milauu bobben do grooto metaalfa- brieken van Miani en Silvestri, onder voor wendsel, dat de leiding overging in Amc- rikaanscho bandon, de sluiting der werk plaatsen en 'n massa-outs'ag dor arbeiders aangekondigd. Dc urbeiders vroegen om 'n ondersteuning in do overgaugsporiodo: de directie wees bet verzoek af Gevolg: staking! De kantoren werden bestormd. Men bespuwde 't portret van den Duco, vertrapte en verbrandde het Ondertus- schen ontstond voor do poort der fabriok 'n oploop van arbeidersvrouwen, do vrou- j wen der gedupoerden, die schimpten op den Duco «ui op 't Fascisme dat 't proletariaat uithongert. Door afdcolingeu cavalerie werden de manifestanten uiteen gedreven. Eu de diroctie trok haar maatregelen uinar weer in. Zulko feiten worden er uit dc onigoving meer gomeld. MEDISCHE SPORTKEURING tSportvoroenigiugen zullen geen kam pioenschap willen behalen ton koste van den dood vau een harer leden! Laat daar om uw leden keuren door het Medisch Sportkeuringsburoau I DE AGENT EN HET KERKORGEL Naar het Amerikaanse!) van O. Henry. Soapy bewoog zich onrustig been en weer op zijn bank in Madison Square. Een dood blad viel op Soapy's knie; dat was bet visitekaartje van den wintervorst. Soapy werd zicb bewust van bet feit, dat thans de tijd gekomen was om te zijnen eigen behoeve een steuncomité op te ri~h- I ten om het barre jaargetij door te komen. Kn daarom bewoog bij zich onrustig op zVju bank been en weer. Soapy was niet veeleischend. Hij had geen behoefte aan een reis naar Je Mid- dellnndschc zee, naar warme Zuidelijke luchten oi naar Italië. Drie maandon lang I eten op staatskosten en een bed en prettig gezelschap waren voor Soapy het Summum van al wat wcnschelijk was. Drie maanden op het „Eiland" was alles wat hij verlangde. Jaren achtereen was het gevang zijn win terverblijf geweest. Togen den tijd dat zijn I gefortuneerde stad- en landgenooten bun reisbiljet gekocht hadden naar de Riviera of Palm Beach, had bij de voorbereiden de maatregelen gotroffen voor zijn jaarlijks séjour op hot „Eiland". En thans was de lijd opnieuw gekomen. Toen Soapy zijn be sluit genomen had om zijn intrek weer ie nemen op het „Eiland" bepeinsde hij de mogelijkheid hoe er te komen. Het meest aanlokkelijke middel was om in een duur restaurant hoorlijk te gaan eten; na afloop van den maaltijd tc zeggen dat hij oint betalen kon en daarna aan een agent over handigd te worden. Do politiorechter zou ongetwijfeld voor do rest zorgen. Soapy stond op en slingerde hoen. Hij liep naar Broadway en bleef voor oen ver leidelijk uitziend restaurant staan. Soapy had vertrouwen in zichzelf. Hij was gescho ren en zijn jas zat keurig en zijn mooie zwarte das had bij op „Thanksgiving Day" van een zendelinge gekregen. Als hij een tafeltje bemachtigen kon zou zijn succes zeker zijn. Wat er boven do tafel van hem zou uitsteken, zou bij den kellner geen wan trouwen wekken. Ren gebraden eendje, dacht Soapy, zou niet slecht smaken, oen flesch Chablis erbij; dan Camembert, eon kleintje koffie en een sigaar. Een sigaar von een dollar zou voldoende zijn. Het di- nertjo zou een hoorlijk begin zijn van dc rei^ naar zijn wiuterverblijf. Maar zoodra Soapy een voet in het res taurant gezot had, viel bet oog van don oorsten kellner den besten op zijn gerafel- do broek en zijn kapotte schoenen. Sterko handen zetten hem binten He deur en wend- I den hot noodlot van de bedreigde eend af. Soapy liet Broadway achtei zich. net schoen, dat zijn tocht naar het gel uk soil and niot lang.» don wog der tafelvreugden zou gaan. Dan moest er oen andere manier gevon den worden om in do coi to komen. Op den hoek van do Sixth Avenue zag hij oen heldor verlichte winkel De opwel- j ling en do uitvoering duurde samen één ougenblik. Soapy nam oen kei op en sm* et die door do vensterruit. Er kwamen m»n- sehon aanhollen; een agont voorop. Soapy bleef staan me: de handen in zijn broekzak- kon en glimlachte tegen de koperen knoo- pen. Waar is dio man dio dat gedaan heeft? vroeg do agent opgewonden. Jo gelooft toch niet dat ik de schul dige ben, als ik het zog, zei Soapy oiet zonder narcasmo, muur vriendelijk, als iemand die een fortuintje verwacht. De agent nam geen notitie van Soapy's woorden. Een man, die een winkelruit in gooit, blijft niet kalmpjes op de politie wachten. Die neemt gewoonlijk de vlucht Do agent "zag een eindje verder oen man hard achter oen auto aanloopen. Met z:jn gummistok in de hnnd rende bij hem ach terna. Soapy met de wanhoop in het hart slenterde verder. Vlakbij was een eethuis Het verzekerde op een reclamebord een uitgebreiden en i voedzamen maaltijd voor een zacht prijsie. Do atmosfeer en hot aardewerk waren dik; do soep on het tafellinnen dun, het was niet wut bet restaurant in Broadway daarnet geweest was. Toch dirigeorde Soapy zijn t verraderlijke schoenen en zyu gerafelde i broek daar naar binnen en verorber lo biofstuk, aardappelen en groenten en eon stuk appeltaart. Toen verklapte hij aan dan kellner dat zelfs oen halve cent en hij op voet van oorlog met elkanr stonden. Haast jo wat en haal een smeris, zei Soapy. Lant ~on heer niet wachten, dat is niot beleefd Agent is niet noodig, zei de kellner mot een stem als oen dragonder en oogen als kersen in oen Manhattan cocktail. Hcy maat! Twoo kellners deponeerden Soapy op zijn linkoroor op het kille en ongevoelde plaveisel. Hij stond op; bot eene lichaams deel kwam na het andere overeind zoo on geveer als dc duimstok van oen timmerman open«luat en daarna sloeg hij het stof van zijn kleoren. Een arrestatie leek oen zoete droom, bet „Eiland" een onbereikbaar illusie. Een agent dio twee huizen verder voor ooii drogisterij stond, lachte en wandelde verder. Soapy drentelde lusteloos vijf blokken verder voor hij weer moed bad een nieuwe poging te wagen. Dezo keer zou het een soort „aanranding" ziju. Een jonge vrouw, die er in kleeding en voor eon winkel te kijken. Soapy tennof de doe van dc zendelinge recht, trok zyn 1 verdwijnende manchetten naar voren, ze te j zijn hoed een beetje sobuin en laveerde met het air van een succesvol boemelaar in do richting van de jonge vrouw. Hy gaf haar j oogjes, hmde eons, glimlachte, kortom nam alle allures aan van eva lady killer. Soapy zag tot zijn grooto voldoening dat de belangstelling vau den agent die ui de buurt *tond, gewekt was. Do jonge vrouw ging een paar stappen op zy en verdiepte zicb weer in de uitgestalde artikelen ach ter bet winkelraam. Soapy ging ook een paar passen op zij, nam zijn hoed af en zei: Schoone dame! Ga met me mee, dan zal ik u wat moois laten zien! Dc agent keek nog stoed». De bedreigde dame had baar hand maar omboog te ste ken en Soapy zou op weg zijn naar zijn hemel, het Eiland. Hij voelde al de welda dige warmte van de politiepost, de voor haven van zyn beloofde land. De jonge vrouw keek hem aan, strekte haar band uit en greep Soapy's mouw. Graag Mike, zei zo vroolijk, ben je nogal goed bij kas? Zullen we ergens bij een gezellig strijkje gaan zitten! Het van een avontuurtje niet afkeerige meisje stak haar arm door den zijne en klemdo zich aan hem vast als klimop aan oen eik en Soapy liep somber langs Jen agent. Hy scheen tot vrijheid gedoemd, tot dak- on broodelooze vrijheid! Bij den volgenden boek schudde hij zijn gezellin van zicb af on zotte het op oen loopen. Hij kwam weer in hot stads gedeelte waar het op straat vroolijk licht is. Dames in bontmantels en heeren in pelzen gingen in opgewokto stemming naar de avondvermakelijkheden; kostbare autap suisden zacht over het gladde plaveisel. Een plotselinge angst greep Soapy aan, dat het onmogelijk zou blijken zich to laten ar- restecren. Die gedachte maakte hem wild, dreel hem tot wanhoop en toen bij een agent zag, die voor den ingang stond van oen bei-verlicht theater, gaf die wanhoop hooi de ingeving om zich aan „onbehoor lijk" gedrag schuldig te maken. 8oapy posteerde zich op het trottoir en begon met heesche stem te lallen als een dronken man. Hij danste, tierde, gierde, zwaaide in het kort hij verrichtte alle» wat noodig is tot voltooiing van hot misdrijf dat in de wet „onbehoorlijk gedrag" beet. Maar zijn fatsoenlijk gezicht, zijn fatsoen lijke jas en dc das van de zendelinge, ston- .den tusschcn hem en het geluk. Do ag -ut draaide hem den rug toe en zei tegen een burger: Een student van Yale, die een fuifje heeft gehad Rumoerig, maar geen kwaad bij. We hebben order zo met rust to la'en als zo het niet al te bont maken. Zou er dan in heel New York geen politieagent te vinden zijn die hem heb ben wilde? vroeg Soapy zich moedeloos af. Zou de winterreis naar het „Eiland" dit jaar niet doorgaan? Hij knoopte zijn ia» dicht tegen den kouden avondlucht. In een sigarenwinkel zag hij een goedge- kleed hoor staan, die juist bezig was met alle daarvoor vereischte aandacht een goe de sigaar aan te steken. Zijn zijden parapluie had hij in de deur opening gezet. Soapy stapte naar binnen, maakte zich meester van het regaiische.-'ii en liep or langzaam mee weg. De man die sigaren had gekocht liep hem haastig ach terop. Mijn parapluie! zfi hij streng. O, is die van U? informeerde Soapy belangstellend. Wel, waarom roept U geen politie-agentIk heb uw paraplu.e weggenomen. Er staat een agent op den boek 1 De parapluie-eigenaar scheen te aarzelen en Soapy kreeg een voorgevoel dat liet noodlot zich opnieuw tegen hem ging keu ren. Do agent op 'Jen hoek keek nieuwsgie rig naar het tweeetal. Ja, kijkt u eens, zei de heer uit den winkel, naar zijn woorden zoekend, als het u w parapluie is, heb ik natuurlijk nip's gezegd. Ik heb hem vanochtend meegeno men in een restaurant bij vergissing. \!s u hem als uw eigendom herkend dan hoop ik Natuurlijk is bet menn parapluie, zei Soapy griniuiig. De voormalige bezit ter van do „bij ver gissing" meegenomon parapluie trok zich even haastig als bescheiden terug. De agent op den hoek verliet zijn standplaats om regelend op te troJen bij een kleine verkeersopstopping. In Soapy's hart was bittere wrok tegen de gezamenlijke, on barmhartige politiemacht van New York waarvan geen lid zicb zijner scheen te wil len ontfermen. Ten slotte kwam hy weer ia minder drukke buurten en onwillekeurig richtte zich zijn schreden van Madison Square, waar de bank stond die vooralsnog zijn „tehuis" scheen te zullen zyn. Plotseling bleef hy stilstaan in een on gewoon stil hoekje van Jo Avenue, waar een oude, verweerde, kleine kerk stond. Door een violet-kleurig boogvenster glom een vaag licht en een zach'e, zoete muziek drong in Boapy's oorende organist wie blijkbaar aan liet rPpeteorcn in de ver'a- ten, avond-stille kerk. Geboeid luisterde ■Soapy en hij drukte zich tegen de spijlen van het gesloten kerk-hek. Aan den winteravond-hemel stond de muan, glanzend en sereen; op straat aas het stilmen zou een ougenblik de illusie kunnen hebben gehad van zicb op bot vre dige kerkplein van een dorp te bevinden. En de' melodie die de organist speelde, hield Soapy als geketend aan dat yzeren hek, want hij kende die melodie uit de dagen toen er in zijn loven nog dingen wa ren geweest als een moeder en bloemen en toekomstdroomenvrienden, gedachten over ernstige dingen en boorden! Het samentreffen van den geestestoe stand waarin Soapy zich op hot oogenblik bevond en den nvloed die van bet zachte orgelspel uit de kerk uitging, hadden een even plotselinge als merkwaardige uitwer king in de ziel van den zwerver. Do schol len vielen bem van de oogen en met ont zetting zag hij opeens den afgrond waar in bij gestort was; hij zag zijn onwaardige begoortcu, zyu verspilde gaven, do futloozc ledigheid waarin hij zyu dagen sloct cn de schande vau de tnamor waarop hy tracht'e aan den kost te koniuu. Een nieuw energie werd in hem geboren om te vechten tegen zijn noodlot. Hy zou zich uit bet moeras omboog werken; hij zou zorgen dat hij weer eeu man werd; hij zou den duivel uitdrijven, die zich van hem meevier had gemaakt. Hij was nog jong genoeg; hij had nog best tijd om nog iets behoorlijks van zijn leven terecht te brengen. De plechtige en tegelijk liefelijke orgelklanken hadden een rovolutie ont ketend in zyn hart; verzet tegen het fut loos toegeven aan wat hem noodlot scheen. Morgen zou hij zich direct in het bruisen de leven van de benedenstad storten en werk vinden. Een bonthandelaar had hom eens een betrekking aangeboden als chauf feur. Hij zou hem morgenochtend opzoeken cn om bet baantje vragen. Hij zou weer iemand zyn in de wereld Hij zou.... Soapy voelde een hand op zijn arm. Snel keek hij om en staarde in hot barsche ge zicht vaneen politieagent. Wat voer je daar uit, mannetje? vroeg de beschermer van de openbare orde. Niet*, verklaarde Soapy naar waar heid. Ga dan maar eens met me mee, beslis te de agent. Drie maanden naar het „Eiland", luid de de uitvpraak van den politierechter den volgenden morgen, wegens landloopery. VOOR DE POSTZEGEL VERZAMELAARS Onze Postzegelredactenr stelt zich voor dc lezers van dit blad beschikbaar tot het geven van alle mogelijke gewcnschto inlich tingen de Philatelic betreffende. Jeugdige verzamelaars, die ten aanzien van hun collectie voor lichting wonschen, kunnen deze eveneens bekomen. Alle inlichtin gen zijn gratis. NIEUWE ZEGELS. IJs'and. Dezelfde waarden zijn mede verschenen a's dienstzegel opdruk „Pjonu- stumerki". Verschenen de lucbtpostzcgcl: 10 aurar, ultramarijn. Deze zegels zijn ver krijgbaar geste'd van Januuri tot 15 Fe bruari en alsnog in Juni-Juli a.s. Zij zijn gedrukt in groot formaat; verschillende kunstenaars leverden de teekeningen, ter wijl Ludwig Heshaimer te Weenen de gra vure verzorgde en evcne?ne het zece'blad voor enkele waarden schiep. Dc zege'e werden te Weenen gedrukt. Zij stellen het volgende voor: 3 aurar, parlementsgebouw te Boi- kjavik. 5 viking schip in noodweer. 7 winterkwartier der viking. 10 vikings-uitvaart. 15 vikings-ceremonie bij het loo pen van nieuw ontdekt land. 20 gcvcchtsepisode. 25 winnen van hout. 30 meer Thingvalla. 35 nationa'e kleelerdraeht. 40 nationale vlag. 50 het eerste „Althing" (in 930). 1 krona landkaart. 2 gezicht op Hekla. 5 vrouw aan het spinnewiel. 10 offerande aan Thor. Sa'vador. Evenals Guatemala uitte dit land zijn vreugde over dc tct standko- ming van de spoorwegverbinding met den buurman door de uitgifte van een viertil golegenheidszegels: 1 centavo, grijs en purper. 3 bruin en purper. 5 groen en pnrrer. 10 oranje en purpor. Zij brengen ons de beelteniseen van den president van Sa'vador en Guatemala; liet opschrift luidt „Inauguracion Ferro- carril el Salvador Guatemala". Syrië. Opdruk op luchtpostzegel ia koerseerend type: 2 p. op 1 p. 25, olijfgroen. Mexico. Ter gelegenheid van oen „vliegweek" verscheen een tweetal lucbt- postzege's: 20 centavos, donkorgvoen. 40 donkerviolet. Naar Stamp Collecting me'dt, zouden van laatstgencemde waarde slechts 3000 stuks zijn gedrukt Het zegelbedd stelt een vliegtuig voor b ven de stad Me- ico; bovenaan is vermeld „Scmana De Avia- cion", links het jaartal 1929. Hongarije. Ter ge'egenheid van het 10-jarig bestaan van het tegenwoordig be wind van Admiraal Horthy verscheen een serie van 5 waarden. 8 filler groen. 6 violet, 0 rood. 2 bruin. 0 blauw. Litauen. Dienstzegel: 2 rupees, bruin en karmijn. Ter herinnering aan bet feit, dat Vytautes Didysis (gioot hertog) van Litauen 500 jaar geleden stierf, verscheen onderstaande serie in waarden: 9 cent ai bruin. 3 bruin en violet 5 groen en oranje. 10 centu violet en groen. 15 karmijn en violet. 30 b'auw en bruin. 36 violet en grye. 50 groen en blauw. 60 blauw en lilarose. 1 litas groen en bruin. 3 roodbrnin en violet. 5 bruin en oranjerood. 10 blauw en grijs. 25 bruin en groen. Onder de regeering vau Vytauta-, die den bij-aam vau „de groote" verwierf, be reikte Litaueu het toppunt van roem en macht. Het gezag van den groothertog strekte zich ze'fs uit tot Bohemen en een belangrijk doel van Riis'and. De oplaag- cijfer^ bewegen zich tusschen 10 rnulioe» voor de 30 oentu en 50.000 stuks voor de 25 Litas. Luxemburg. Frankeerzegels in de koerseerende teekening: 15 oentim es zwart, 30 violet. 36 geelgroen. 1 franc karmijn. W geel. 1M donkerblauw. Dezelfde waarden, doch op papier met het watermerk golflijnen, zijn verschenen met Jen zwarten opdruk „Official". Voorts zijn tc melden de volgende post zegels in de koersecrende teekening: 75 centimes groen en karmijn. 2 francs groen en karmijn. ST00MVAARTBERICH1 EN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND GROTIUR (uitr.) pass. 18 Maart Perim. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) pas«. 17 Maart Gibraltar. KONINGIN DER NED RLANDEN (uitr.) arr. 20 Maart te Genua. POELAU LAUT (nitr.) pass. 19 Maart Gibraltar. POELAU ROEBÏAH (thuier.) vertr. 16 Maart van Singapore. RIOUW arr. 20 Maart van Amsterdam te Batavia. ROEPAT (thuisr.) arr. 19 Maart te Mar seille. KON. NED. STOOMB MIJ. AGAMEMNON, Lissabon n. Malaga, pass. 19 Maart Gibraltar. BARNEVELD (uitr.) pass. 20 Maart dc Azoren. ORPHEUS arr. 20 Maart van Pcras te Venetië. HOLLAND-AFRIKA LIJN. GIEKERK arr. 20 Maart van Hamburg te Amsterdam. SPRINGFONTEIN (uitr.) arr. 19 Maart te Kaapstad. HOLLAND—AM ER I KA-LIJN. DRECHTDIJK. Pacifickuet naar Rot terdam, vertr. 20 Maart van Londen. GLAMORGAN.SH HE, Pacific naar Rotterdam, vertr. 19 Muart van Crietebal. K'NDERDTJK, RotterdamVanc., vertr. 20 Maart .van Londen. NIEUW AMSTERDAM, Rotterdam n. New York, vertr. 20 Maart van Southamp ton. NEBRASKA. Vanc.—Rotterdam, arr. 18 Maart te Seattle. VOLENDAM. vertr. 17 Maart van King ston naar New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR (thuisr.) arr. 20 Maart te Lon den. INDRAPOERA (uitr.) arr. 20 Maart tc Southampton. KEBTOSONO (thuisr.) pass. 13 Maart Perim. PALEMBANG arr. 20 Maart van Ham burg te Bremen. PATRIA (thuisr.) vetr. 20 Maart van Colombo. SAMARINDA vertr. 20 Maart van Rot terdam naar Hamburg. SCHOUWEN (thuisr.) arr. 20 Maart te Suez. TABANAN (uitr.) arr. 20 Maart te Belar ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN. ALPHARD (thuisr.) pass. 20 Maart te Ouessant. STOOMV. MIJ. OCEAAN AGAMEMNON arr. 20 Maart v. Japan te Amsterdam. AENEAS, Japan—Rotterdam, vertr. 16 Maart van Hongkong. EURYLOCHUS, BntavioAmsterdam, ve tr. 17 Maart van Padaog. LAERTES, arr. 18 Maart vau Amster dam te Batavia. MEMNON. BataviaAmsterdam, vertr. 16 Maart van Marseille. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND (thuisr.) arr. 18 Maart te Liverpool. KON. PAKETV. MIJ. NOORD HOLLAND, vertr. 17 Maart v. Singapore naar Bataria. NIEUW ZEELAND vertr. 18 Maart van Melbourne naar Singapore. VAN SPILBERGEN vertr. 18 Maart van Adelaide naar Java. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 20 Maart. „De Boskoopsehe Veiling." Rozen per bos van 10 stuks: Gol- dta Opnolia r 1.001.20, Marcel Rowy^r 2.503.00, Hadley 3.10—3.30. Columbia 150, Butterfly 1.802.10, Mac Keiler 2.102.50, Rosalandia 1.00—1.80; Di versen: Löthyrus 25—30 cent. Asparagus 3019 cent. Viburnum opulus 70 cent. An jers 60— 90 cent, Cerasus Hisnkura 7888 cent per tak; Narcissen 1225 cent en Abalea Indica in pot 8-164 cent per stuk. AARLANDERVEEN, 20 Maart. Vrije veiling. Aangevoerd 11115 eieren. Prijzen: kippeneieren 4.40—5.70 en eendeneieren 4.40—5.00 per 100 stuks; Aardappelen 1.10 per 35 Kg. NIEUWKOOP, 20 Maart. Eierenveiling Aanvoer 12690 stuk. Prijzen: kippeneieren 4-56—6.25 en eendeneieren 4-26—4.95 per 100 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 90 Maart. Melk- veiling. Geveild 17000 liter. Prijs per 100 Liter 6.80—7.10.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6