Is de gijzeling een verouderd instituut? DONDERDAG 20 MAART 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S ii. De hardvochtige pastoor en de raenschlievende S. D. A. P. Kleine knoeiertjes. Gijzeling mag slechts een wapen zijn tegen onwil Herziening gewenscht Zooals in het slot van ons vorig artikel gezegd, is do Haagsche waschbaas, die meer dan 100 dagen in de gijzeling heeft gezeten, tenslotte bevrijd, doordat de 8J3.A.P. het benoodigde geld bijoen heeft gezameld (door de gijzeling w_as do schuld intussohen opgeloopen tot een bedrag van bijna f 300.—) en dat aan den schuld- eischer heeft overhandigd. 'n Prijzenswaardige daad, zal men zeg gen, een daad van mensohlievendheid. Zeker, *n heel prijzenswaardige daad, maar met een zuur kantje. Do p. g.'s ma ken er zoo'n reclame mee! Zelfs 200 erg, dat men zich gaat afvragen, of eigenlijk do menschlievendheid wel in de eerste plaats beeft voorgezeten, en of misschien niet de propaganda de „muziek", welke er in het geval zat, de drijfveer tot deze daad is geweest. Er zat n.L een prachtige „muziek" in deze zaak. Want vooreerst was de man in kwestie Katholiek. Zijn vrouw was naar den pastoor ge gaan toen de man pas gegijzeld was, en had dezen om geld gevraagd. De pastoor had echter weinig lust om den een of anderen schuldeischer aan z'n geld te hel pen en weigerde Wat, vooral na de ge gevens, welke wij in ons vorig artikel hebben nagegaan, zeer begrijpelijk was. Was dat geen heerlijk kluifje voor de roode broeders? Een hardvochtige, wreode pastoor jaagt een arme vrouw van zijn deur! Nu komt er een tweede phase, waarin minder muziek zit, en die dan ook stil voorbijgegaan wordt. De vrouw wendde zioh n.l. ook tot het Leger des Heils en zelfs tot Maatschappelijk Hulpbetoon (di recteur do heer L. Hoejenboseh, S.D.A.P.), doch dezen weigerden eveneens. Ook be grijpelijk. De socialistische pers zwijgt daarover. Ook de R.K. Reclasscering weigerde. Spreekt vanzelf, dit was geen reclassee- ringswerk. Eindelijk hielpen de roode broeders- en deden „datgene, wat meneer pastoor en de R.K. Reclasscering niet als menschelij- ken plicbi wilden verstaan." AlduB de socialistische pers. Zij werden zich dien mensohelijkcn plicht bewust, toen de gegijzelde reeds 100 dagen in het gevang zat en toen zij ontdekten, dat degene, die hem zoolang gegijzeld had, secretaris was van de afdeeling Gouda van den Vrijheidsbond! Kon dat nog mooier Samentreffen? De S.D.A.P. werd zich haar plicht be wust, om haar edele daden vooral niet onder de korenmaat te verbergen. Mr. Duys, dio na de verdediging van den kapitalistischen aartsknoeier Lieber- mann honger gevoelde om weer van het andere walletje te gaan eten, wierp zich op als de verdediger der onschuld. Hij stelde oogenblikke'ijk vragen aan den mi nister van Justitie, of deze thans niet allerspoedigst het verouderde instituut der gijzeling zou willen afschaffen en liet aankondigen, dat hij studeeren ging of uit art. 1401 van het Burgerlijk Wetboek geen schadevergoedingsactie was te visschen tegen den crediteur, die aldus zijn recht misbruikt had. De S.D A.P. kan tevreden zijn; het is oen prachtig relletje geworden. Er zat muziok in het geval en zij hebben dat er terdege uit gebaald. Heeft gijzeling nog recht van bestaan Na aldus het geval van de 100-daagsche gijzeling eu van de roode menschlievend heid in het juis.e licht te hebben gesteld, kunnen wel gemakkelijker en ook objec tiever de vraag stellen: is de gijzeling als dwangmiddel een verouderd insti tuut? Oud is de gijzeling in ieder geval, dat hebben wij gezien, maar de vraag is of zij nog recht van bestaan beeft. En zij zal recht van bestaan hebben, als zij een middel blijkt te zijn om een recht te handhaven dat anders met de bestaan de rechtsmiddelen niet of bezw^rlijk kan worden beschermd. Het is toch het goed recht van een sohuldeischor als hij nakoming vordert van hetgeen is overeengekomen, als hij betaling eischt voor hetgeen hij geleverd heeft, als bij teruggave verlangt van hetgeen ge leend is. Nu zijn er verschillende rechtsmidde len, welke den schuldeischer besohertnen, zooals faillissement en beslaglegging. Maar deze middelen kunnen niet altijd worden ingesteld. Een faillissement wordt bijv. □iet uitgesproken als er niet minstens twee opeischbare vorderingen zqn. Nooh beslag nooh faillissement baten als de goederen van den schuldenaar op naam van een ander staan, of wanneer de schuldenaar geen of zoor weinig roerende goederen bezit. Er zijn nu eenmaal handige knoeiers, die zich 6teeds aan oen faillissement we ten te onttrekken en zich van hun schul den geen zier aantrekken. Wordt dat heel erg en kan men botrij zen, dat de schuldenaar er een beroep of gewoonte van maakt om goederen te koo- pen met bet oogmerkt om zonder volledige betaling zioh de beschikking over dio goederen te verzekeren, dan kan een strafreohtelijko vervolging succes hebben. Doch ook hier is het met zoo moeilijk, door de mazen van dc wet te kruipen. Het zijn gewoonlijk do kleinere, wei nig scrupuleuze debiteuren, die erop spo- cu.eeren, dat dc sctiuldeischer hen toch niets maken kan. Hier kan de gijzeling een wapen zijn, dat hun schrik inboezemt en tegen deze kleine knoeiertjes wordt hot wapen ook vaak gehanteerd en met succes. In zooverre heeft de gyzeling ook nu nog wel degelijk recht van bes.aan. Een andere vraag is echter, of door bot geval van den Haagschen wasohbaas niet geïllustreerd is, dat het wapen ook gehan teerd kan worden op een wijze, welke do grenzen van het redolijko te buiten gaat. En in dat verband mag men zioh afvra gen: is bet geen tijd do regeling van de gijzeling te herzien? Alleen bestaansrecht tegen onwil. De lijfsdwang is oen middel, dat nogal pijnlijk kan zijn en heeft alleen bestaans recht tegen een on willigen debiteur. Zooals bet nu geiegeld is, kan het ech ter ook worden aangewend iocen een on- maohtigen debiteur, aio wel wil, maar niet kan betalen. Het motief is dan ofwel een klei.*-* wraakoefening, ofwel de verwach ting, dat een medelijdende ziel zich hot lot van den stakker zal aantrekken, ofwel een onjuist inzicht van den crediteur. Hierin zou do wette.ijke regeling zeer zeker gewijzigd kunnen worden. Men zou dan, meer dan tot nu toe het geval is, het zwaartepunt moeten leggen bij een rechterlijke bes.issing, waar speciaal gelet werd op de al of niet geb eken onwil van deu aspiram-gijzelaar. Nu heeft de schuld eischer alleen een rem in de onkosten, welke hij moet voorschieten en waarvan hij natuurlijk nooit een cent terugziet als er louter armoedo in het spel is. Er zijn dan ook reeds vescheidene stem men opgegaan die aandringen, deels op algehoele afschaffing dooh meerendeols op herziening. Er zijn sommigen dio naar' aanleiding van den versohen indruk van do 100- daagschc gijzeling, voors.ellen het dwang middel af te schaffen voor futiele be dragen. Maar dan zou men het juist dat terrein ontnemen, waar het nog het mébst op z'n plaats is en waar het ook het meest gebruikt wordt. Volgens de gevangcnissiatistiek van hot jaar 1927 werden er in dat jaar 365 per sonen gegijzeld en 111 28 pet der gevallen betrof het een schuld van minder dan f 100.—in 77 y, pet. der gevallen eon schuld van minder dan f 500.—. In verreweg de meeste gevallen duurt de gijzeling niet langer dan 14 dagen. Als conclusie mogen wij dus vaststellen, dat wij do gijzeling nog niet beschouwen als een instelling welke geen reden van bestaan meer heeft, maar dat een hor- zlening wel gewenscht is, speciaal in deze richting, dat het middel alleen gebruikt mag worden tegen oen moedwilligen wan betaler. GEMENGDE BERICHTEN Varkcnskooprr.an aangereden. Woensdagmiddag te half twee werd. ze kere L. Versteeg, een varkenskoopman ui*. Wijk en Aalburg, toen hij vanuit een slage rij komend, waar hij zaken had 'gedaan, den weg overstak naar zijn vrachtauto aan gereden door een Buick-auto bestuurd door den heer van Gent. V werd tegen den grond gesmakt, waarna do auto dwars over het lichaam reed. Het slachtoffer werd de woning van den slager binnengedragen waar V. door twee doctoren werd Onder zocht. In verband met het feit, dat er ver moedelijk inwendige vcrbloedingen hebben plaats gebad mocht de man niet worden vervoerd. Zijn toestand is vrij ernstig. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een vrachtauto gedood. Even over de grens bij Kerkrade is de ongehuwde 20-jarige mijnwerker R., die op oen vrachtauto wilde springen, onder een der wielen geraakt en gedgod. Aan de gevolgen overleden. In het R. K. Ziekenhuis te .Sluiskil is overleden do paardenkoopman C. uit Ter- neuzen, die verleden week, op zijn motor- fieta gezeten, onder Sas van Gent door een auto werd aangereden. De inzittenden van den auto haddeo met voldaan aan z-jn verzoek, hem mee te nemen. De politie stelt een onderzoek in. Een motorrijder ernstig gewond. Dinsdagmiddag is in den Buitendijk scben Buitenveldcrschen polder te Kieuwer- Amstel een motorrijder tegen een boeren wagon gereden. De man werd over don weg geslingerd en met een ernstige sche delbreuk opgenomen. Hij werd per auto naar een ziekeninrichting te Amsterdam overgebracht. 1 Door rook van een tram on der een auto geraakt Twee dooden, een zwaargewonde. Woensdagavond ongeveer zes uur heeft nabij Oosterhout een zeer ernstig ongeval plaats gehad, waarbij twee menschenlevens te betreuren zijn. Omstreeks dien tijd roden op don Bre- daschen weg een drietal arbeiders, komen de van Breda en op weg naar Oosterhout. Het waren de ongeveer twintig-jarige van Mook, wonende te Oosterhout, de even eens ongeveer twintig-jarige van der Els- hout te Oosterhout en do weduwnaar Strik, allen fabrieksarbeiders, en komende mei do fiets van Breda op weg naar Oos terbout. Ter hoogte van het missiehuis „Stoyl" passeerden zij dc tram van de ZuiJersioomtrammaatschappij. dio in de richting Breda reed. Vermoedelijk konden de drie urbeiders door den rook niets zien en zijn zij tegen een uit de tegenoverge stelde richting komende auto gereden. Do arbeiders van Mook en van der El shout waren onmiddellijk dood, do arbeider Strik werd met zeer ernstige verwondin gen opgenomen. Geestelijken uit het mis siehuis „Stevl" waren spoedig ter plaatse on verleenden geestelijken bijstand terwijl onmiddellijk de doctoren Sluyters uit To- teringen en van Licbergon uit Oosterhout gewaarschuwd werden. Deze doctoren wa ren na een kwartier aanwezig. Bij de ar beiders vau M. en v. d. E. konden zij slechts den dood constatceren, de zwaar gewonde S. werd naar het St. Ignatiuszie- kenhtiis te Breda overgebracht. Zijn toe stand is hoogst zorgwekkend. Er wordt een onderzoek ingeste'd. De verslagenheid in het dorp Oosterhout is groot. Man ender een kar geraakt en gedood. Dc voerman R. te Beek en Donk geraak te onder zijn geladen kar en 1 iep zu'ko ern stige verwondingen op. dat hij in bot SL Antoniusgasthuis te Helmond aan de ge volgen is overleden. Hij laat een vrouw on zes jeugdige kinderen achter. Meisje door auto overreden. Gistermiddag om 5 uur is hot 5-jarig meisje R. D„ wonende te Harendormolen, bij het oversteken van den weg door een auto uit Groningen overreden en in zorg- wekkenden toestand naar het R. K. Zie kenhuis vervoerd. Men vreest ten zeerste voor haar leven. PERSONENWAGEN VAN EEN D-TREIN ONTSPOORD. Geen persoonlijke ongelukken. Woensdagmiddag ongeveer kwart voor twee heeft op het spoorwegtraject Oldon- zaal-Bentheirn nabij de Duitsche grens een treinongeval plaats gehad. Van den D-tre;n, welke om 13.24 van -OUenzaal naar Ber lijn vertrekt, ontspoorde bij de Dinkelbng op een wissel do laatste personenwagen van den trein. Daar momenieel werkzaam heden aun de Dinkelbrug en aan oen der lijnen worden verricht, wordt daar mei goen groolere snelheid gereden dan 45 K.M., ter wijl slerhls oen lijn in gebruik is. Dior deze geringe snelheid is het ongeval good afgeloopen. Do ontspoorde wagen heeft on geveer 200 Meter naast do rail» gcloopen, waardoor deze voor ©en groot gedeelte zijn verbogen, terwijl diepe gleuven in het weg dek zijn ontstaan. De wagon werd afge haakt en na oen kort oponthoud kon de D-trein de reis voortzetten. In den laatsten wagen zaten geen reizigers. Beide lijnen zijn thans versperd, zoodat reizigers van en naar Duitschland ter plaatse moeien overstappen. Men hoopte Woensdagavond nog een der lijnen weer in gebruik to kun nen nemen. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. Verdronken. Nabij Oldeboom werd Maandagavond een venterskar onbeheerd langs den weg aangetroffen. Het bleek do wagen te zijn van den winkelier J. V. uit Oldenboorn, die er te Beernstorzwaag zijn klanten mee had bediend. Van den man zelf was echter nergens iets to bespeuren. Na langdurig zoeken vond men eerst Dinsdagsmorgens in oen sloot langs den weg zijn lijk. De ongelukkigo had do gewoonte, wan neer hij last van hoofdpijn had, zijn hoofd in koud water te dompelen. Men veronder stelt nu, dat hij bij het toepassen van dezo geneesmethode het evenwicht heeft verlo ren en is verdronken. Roeiboot overvaren. Te Dreumcl is een roeiboot door en goederenboot overvaren. Do 17-jarigo J. K. wist van boord te springen doch do 10-ja- rige G. S gerankte te water. Hij kon gered worden, doch verkeerde in zon ernstigon toestand, dat hem de lantsto 11 II. Sacra menten moesten worden toegediend. Nekkramp. Te Budol en te Eindhoven kwam ©en ge val van nekkramp voor. Slaapziekte. Te Rosmalen doet zich een geval van slaapziekte voor. HET SS. BLIJ0ENDIJK VERLOREN. Het stoomschip Blijdondijk stond gisteren van voor tot achter gcbecl in brand. Door de enorme hitte kon men het schip niet naderen, zoodmt het blusscben geheel is opgegeven. Bovendien vreost men, dat de masten overboord zullen vallen. Men be schouwt het schip met de geheele lading kostbare Indische producten als totaal ver loren. „HEBT U NIETS VERGETEN?" Een schadepost van 10.000 voor de Spoorwegen. Voor de bij de Nederlandsche Spoorwe- "gen gevonden voorwerpen, die viermaal '3 jaars t« Utrecht worden verkocht, go- troosten de spoorwegen rich veel moeite en kosten om de eigenaars weder in het bezit te stellen van de door hen verloren voorwerpen. Over de kosten wordt in „Spoor- en Tramwegen" oen en ander medegedeeld, in de eerste plaats om het misverstand weg te nemen van degenen, die geheel ten on rechte moonen, dat de opbrengst van den verkoop der niet opgevraagde gevonden voorwerpen ruimschoots do kosten, dio de spoorwegen ten aanzien van do verloren en govonden voorwerpen maken, zou dek ken. Als men de ontvangsten en do uitgaven van het Bureau van Gevonden Goederen eens vergelijkt, dan wordt het wel heel duidelijk, dat de bij een deel van bet Ne derlandsche publiek heerschende meening op misverstand berust. Do uitgaven bedroegen over 1928: sala rissen personeel Bureau van Gevonden Goe deren pl.m. 17.000 ;huurwaarde, belasting, onderhoud van het kantoor en de magazij nen pl.m. ƒ1500; verlichting en verwar ming daarvan pl.m. f 100; drukwerken, pak papier, touw enz, pl.m. 450; totaal pl.m. 19.050. Daar tegenover staan als ontvangsten: opbrengst verkoop van de in 1928 gevonden en niet opgevraagde gevondon voorwerpen 7301bewanrloon voor gevonden voor werpen, die opgevraagd zijn f 3140; schrijf loon adreskaarten van opgozonden govon- ren voorweroen f 545; totaal f 10.067. Deze ontvangsten konden nauwkeurig worden vermeld, de uitgaven zijn in werke lijkheid nog belangrijk hooger, zooals men begrijpen kan, nis men rekening houdt met do omstandigheid, dat ook aan de stations personeel noodig in om gevonden voorwer pen te behande'en. Zonder overdrijving kan worden beweerd, «lat de Nederlandscho Sooorwcgc.i jaarlijks een schadepost van meer dan tienduizend gu'den boeken «-nkel en Heen ter wille van het vergeetachtige publiek. JONGEN 0NTVO*Rn DOOR MAN OP MOTOR. De maréchaussée arresteert hem in de Wasscnaarsche duinen. Drie jongens spool den gistermiddag in het Haagsehe Bo. ch. Een onbekende inan op oen motorfiets stopte bij de kinderen en vroeg of rij 't niet aardig zouden vin den om achterop een eindje mee te rijden. Een der kinderen do omstreeks 12-jarige G. uit de Schenkstraat, zei: graag, en ging op de duo zitten. De man gaf vol gas en verdween in de richting Leiden. Zoo vertelden de twee achtergebleven jongens aan den inspecteur op het politie bureau, waar ze dadelijk naar toe waren gefoopen, toen ze hun vriendje hadden zien verdwijnen. Zij hadden achterdocht gekre gen. Later bleek maar nl terecht. De inspecteur waarschuwde de afdeeling C. op het hoofdbureau van politie en deze afdeeling alarmeerde dodelijk allo politie korpsen in de omgeving. Do wegen werden afgezet. Do maréchaussée in Wassenaar ging de duinen in. Hoe snel alles in zijn werk gegaan is, blijkt uit het feit, dat do maréchaussée den laffen onvorlaat, dio klaarblijkelijk booze bedoelingen had, in de duinen kon arrcstceren. Overbrenging van den man naar Den Hnag volgde. I)o jongen is aan zijn oudere teruggegeven. De man is ingesloten. SCHIP IN NOOD. Behouden binnen. Tc Stavoren is binnengebracht hot schip Onderneming, schipper W. Kombrink, thuisbehoorende te Gencmuidon. Hot schip, dat te Terschelling was geladen met schel pen, met bestemming nanr Zwartsluis, i» Dinsdagmiddag overvallen door een hori gen wind en kwam ter hoogte van Hinde- loopen dwars op de golven te liggen. Door do groot© hoeveelheden water, dio over het dek sloegen, kreeg het schip wa ter bij de lading. Van Hindcloopcn uit is Dinsdagavond assistentie gevraagd. Do sleepboot van H. Pilon te D«Mfzijl, die m de haven van Stavoren lag, in er toen op uitgevaren. Men kon door den mist 'iet schip niet vinden en moest onverrichterzako nanr Stavoren terugkecren. Gistermorgen vroeg is het schip be reikt. Het schip heeft geen averij opgeloo pen, maar doordat de lading in beweging is gekomen, zal het naar Zwartsluis wor den gesleept. DE MOORD IN DE FABER VAN RIEMSDIJKSTRAAT TE DEN HAAG. Bekker spoorloos verdwenen. Naar aanleiding van het arrest van het Haagscbe Gerechtshof, waarbij de markt koopman Bekker tot vijf jaar gevangenis straf is \oroordeeld met bevel tot gevan genneming, heeft de Procureur-Generaal bij dat Hof onmiddellijk maatregelen ge troffen en aan de politieautoriteiten op dracht gegeven Bekker op te sporen en gevangen te nemen. Tot dusver zijn echter de als gevolg daarvan door dc politie aangewende po gingen nog zonder succes gebleven. In verband hiermede verzocht de com missaris van politie te 's-Gravenhage, de heer Kramer, namens den Procureur Gene raal bij het Hof de opsporing en aanhou ding van den veroordeelde. Aanranding. To Liempde is zekere van A„ die («er rijwiel naar huis keerde, op oen stillen weg overvallen Zijn aanrander sneed zijn ja* me oen mes stuk en beroofde bern van 90. De aangevallene beeft aangifte by de politie gedaan. DE ZWENDELARIJ VAN „BEIDER BELANG". Naar wij vernemen zijn de 4 te 's Gra- venhage in verband met de nlfaira vau „Beider Belang" gearresteerde personen heden ter beschikking ran de Justitito to Leeuwarden gesteld en naar Leeuwarden overgebracht. Oe verdwijnende molens. Dc molen „Het Voot" t© Wormervecr,, j welke reeds voor eenigen tijd buiten bedrijf werd gesteld, i» thans van wieken en op- stand ontdaan en zal binnenkort worden gesloopt. _.t„, Ken XOI.V.S/L NIKT ver- «Iwijnt i« Intniuüy iMiierk van de SIHIOR jrfcM«'syr.lfabri«,k»Mi. dnds 188b ltd T 1.1 M ItOKG <Kecl.) 312 Jonge leeuwtjes in Artis. Gistermiddag om vier uur werden »n Artis to Amsterdam vijf fraaie jongo leouw- tjos geboren. Do leeuwin is echter gestor- j ven. Do directie van Artis kon, ondank» allo moeite er met in dagen, ecu zoogen- I de groote houd te krijgen. Do dircctio vraagt of het mogelijk is, «lat /ij door oen particulier zou kunnen wordcu j geholpen met een groote zoogendo herders hond of een Duitsche dog, en natuurlijk zoo Mpoedig mogelijk. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Treinbotsing; vijf dooden. Volgen» bericht uit Chicago heelt bij Arlington Heights oon botsing plants ge had, tusschen een voor Chicego bestemden reizigerstrein van do Chicago Northwestern Spw. Mij. mot een trein, welke materiaal vervoerde. Dozo laatste trein werd dien tengevolge op eon van Chicago komenden trein geworpen. Twee locomotieven en oen unntal wa gons ontspoorden. Vijf personen zijn gedood, talrijke anderen gewond. Auto met voetballers omgeslagen. Uit Praag wordt gemeld: Op den straatweg tusschen Klicar en Weltrns in het district Kralup i* een vracht auto, dio oen gezelschap voetballers ver voerde, in oen sloot gereden. De wagon ■loeg om. Drie der inzittenden worden zwaar, twaalf anderen licht gewond. HEVIGE BI0SC00PBRAND IN MANDS J0ER I JE. 200 personon om het loven gekomen. Volgens berichten uit Kirin (Mandsjoo- rij©) 7711 daar bij een bioscoopbrand meer dan 200 personen om hot leven gekomen. De brand ontstond, doordat een film ten- gevolg© van Oen ontploffing in brand ge raakte. Zes politie-agenten, dio aan het reddingswerk deelnamen, kwamen in de vlammen om. DE SCHEEPSBRAND IN COLUMBIA. Slechts twee dooden. Do tot dusver verspreide berichten over den brand op de „Bucarumfrugn" in do ri vit «ie Blaf laiena (f lum ris) mot geheel juist te zijn. Volgens «lo lanutc berichten althans zijn alleen de kapitein en een matroos oin het leven gekomen. De kapitein wilda he: tehip niét 'flfllttB >1 kwam op de brug m de vlammen om. De oorzaak \.sn den brand 1» nog niet vastge steld, doch vermoe i wordt, dat hier brand stichting in het spel is goweest. Brand op een kruiser. Bij lioretolliugiwerkzaamhoden aan boord van den in bet dok te Toulon liggondcu kruiser „Duguay-Trouin" is oen hovig< brand uitgebroken. Do schade zou vrij aanzienlijk zijn. Verscheidene huizenblokken in asch gelegd Volgens oen bericht van de „Associated Prees" uit Puerto Monto, in Chili, bral daar ter plaatse oen brand uit, die Urn gevolge vnn den sterken wind n gebrek aan water verscheidene huizenblokken in de asch legde. Drie personen kwamen om hot leven. D^ echade wordt op moer dan drie uiillioon pesos geraamd. Diefstal in de Notre Dame te Parijs. In don nacht van Maandag op Dinsila," hebben ecnigo individuen in de' Notre Da me Us Parijs alle offorblokkcn gelicht. LUCHTVAART Vliegtuig neergestort. Uit Hobart (Tarnianie) wordt gemeld: Een watervliegtuig stortte neer tijdani uuinocut res van de Australische marine. I>o telegrafist werd gedood on twee officieren gewond. Het watervliegtuig nam eon draai op en hoogte van 700 inctoi boven bot gebied ven Norfolk, waarop het in een vrille omloagstortte.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5