GEMENGDE BERICHTEN LUCHTVAART KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING DINSDAG 18 MAART 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Dc heer M c ij n c n protcstcerft daarte gen. De Kooipurkschool beeft niets to ma ken met een geschil tusschen Hervormden en (iei«formeerden. De beer Wilbrink protesteert even eens. (Zijn protest gaat echter grooten- deels verloren doordat zich op dat moment voor do ramen juist een relletje afspeelt tusschen eenige koloniu'en en do politie, waardoor de bolangstelling voor de „bin- nenlandsche" ruzie plotseling scherp dauldo!) Do heer Goslinga moet maar eens niet zijn geweten te rade paan, of er zoo'n behoef!e. is aan Gereformeerd onderwijs. De Gereformeerden hebben meer scholen aan overeenkomst met hun politieken in vloed. Na stemming bleek het voorstel van B. en W. verworpen mot 10—12 stemmen. Vóór: do Katholieken, dc Anti-Revolutio nairen en de C. H. wethouder bplinter. Rondvraag. De hcor K ooistra vestigt de aan dacht op den ergerlijken toestand van een woning in -de Paradijssteeg, waarover hij uitvoerig gaut uitweiden. De V o o r z. herinnert hem eraun, dat de rondvraag zich voor dergclijko uitwei dingen niet leent. De hoor K o o i s t r a beperkt zich dan tot het vragen vnn maatregelen, waarom trent hij gaarne in een volgende vergade ring antwoord had. Bij de begrooting heeft hij ook gesoroken over het z.g. „mon- schenpakhuis". Er zijn eenige veranderin gen aangebracht, doch alle veranderingen zijn geen verbetoringen. Wotbouder Splinter: Ik heb het toch laten verbeteren. Do beer Bosman vestigt er de aan dacht op, dat aan don spooroverweg allo trams vóór moeten gaan. Is de tijd tus schen twuo treinen nu to kort, dan blijft het bord op onveilig staan, ook al gaan de hoornen opén en moeten do trams wach ten, die zoodoende het geheelo verkeer uit de stad blokkeercn. Do V o o r z. zegt een nader onderzoek toe. De heer v. Eek vraagt of er thans geen gologenheid is om aan de Kroon te verzoe ken het maximum aantal vorgunningen, dat thans 80 bedraagt, to verlagen. (De heer C o s t o r En dan de clandcstione ver koop bevorderen I) Do heer V e r w o ij merkt op, dat een zieke werk»!or op hot raadhuis thans 80 pet. van haar loon krijgt uitgekeerd, ter wijl hij van mecning is. dal zij, daar zij in los verband in gemeentedienst is, recht heeft op het vollo loon. Daarna sluiting. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig rrotorongeval. Duo rijder gedood. Aan den Pasweg-onder de gerneenle Nieuwenhagen, is do 27-jnrige mijnwerker J. P. met zijn motor in volle vaart tegen oen te ofoonpual gereden. De 20-jarige duo-rijder W. P werd met ernstigo ver wondingen naar het ziekenhui* vervoerd, waar hij spoedig overleed. Ook de be stuurder bekwam ernstige verwondingen. Door een auto overreden en ge dood. Do landbouwer H. Dankers ia bij he* oversteken van den weg te P-osch liroi een auto, komende uit do richting Grave, overreden en gedood Door de Gooische stoomtram aan gereden. Gisterenmiddag heeft op do Luarder- hoogto onder do gemeente Laren een ernstig ongeval plaats gehad De 49-ja.igo rijwielhandelaar Van do D. hoorde, door dat hij eonigszins doof was, blijkbaar niet dat oen motorwagen van de Gooische stoomtram naderde. Toen do wagon hem al half gopasseord was, schoot de uian in zijn schrik naar rechts. Hij werJ door do tram gegrcj>en on eenige mo.ers race- gesleurd vóór de tram tot stilstand kwam. Ernstig verwond is hij in zorgwekkender» toes.and naar hot St. Jansziekenhuis ver voerd. TRAGISCH ONGELUK OP DE ZUIDERZEE. Zoon verdrinkt voor de oogen van zijn vader. Bij het inhalen van de fluiffok geraakte een zoon vnn den schipper W. J. Visser van hot schip „Dj Goede Verwachting' geladen niet rijshout, ter hoogte van Enk huizen in zco. Do schippor sprong terstond in de boot, om zijn zoon to redden. Helaas mochten zijn pogingen niet baten. Do zoon ver dween voor do oogen van zijn vader in de diepte. Het schip dreef inmiddole stuurloos rond en kwam ter hoogte van Broeken- haven tegen een st oenen dam terecht. Door visschers vanjaar word het eohip in do haven gebracht. Do schipper word door een voorbijvarend schip opgepikt en naar Broekenhaven meegevoerd. IJzeren pin In het lichaam. Bij hot lossen van oen sleeptogger aan het station to Wijk - Maastricht kwam de 55-jarige grondwerker C. B. te vallen, waarbij hem een ijzeren pin van achteren enkele decimeters in het lichaam drong. Onder hevigo pijnon werd do zwaargewon de naar liet ziekenhuis Calvariënberg ©vcrgobracht. Verdronken. Te 's-Hertogenboscb is het 6-jarig zoon tje van den heer de V. spelenderwijze te water geraakt en verdronken. Te Budcl is uit een waterput achter zijn woning het lijk opgehaald van den heer D. Zalm. Nabij de Borghaarder Stuw te Maas tricht werd Zondagmiddag opgevischt het lijk van M. H. Ummo's uit Hees, die daar in het water was geraakt «n verdronken. BRANOEN. Uitslaande brand. De brand weer stond gereed. De brandweer te Tilburg stond gisteren middag gereed om een demonstratie te geven met haar nieuw materiaal, dat met een gekeurd zou worden door den beer J. Gersteling, adj unct-hoofd brandmeester te Amsterdam. Alsof het zoo besteld was, klonk eohier juut op dat, moment dc alurmschcl in de brandweerkazerne en het bleek, dat er oen uitslaande brand was uilgebroken in oen rij oude arbeiderswoningen aan de Varkensmarkt. Voor de brandweer was het oen buiten kansje, dooh een teleurstelling voor de belangstellenden, die in oen der buiten wijken der aiad waren samengestroomd om van de demonstratie met de mccha- nischo Netz-ladder en de twee nieuwe auto-brandspuiten getuigen te zijn. Nog vóór het bericht van den brand aan dc Varkensmarkt van het eene naar bet an- dero eind der s^ad was doorgegeven had de thans goed toegeruste Tilburgsohe brandweer haar blusschingswerk gedaan. Ofschoon de brand ziob aanvankelijk ernstig liet aanzien, slaagde men er in binnen het kwartier het vuur mees-er te worden. Öleobts één woning brandde ge heel uit, terwijl de aangrenzende huizen wol door hot vuur werden aangetast, doch nog gedeeltelijk behouden konden worden. Van do inboedels bleef weinig gespaard. De oorzaak van den brand is onbe kend. De bewoners van hei perceel, waar het vuur uitbrak, waren aanwezig. De nieuwe mechanische ladder behoefde geen dienst t« doen, doch haar doe.matigheid werd na hot blusschen van den brand nog eens geclomonstroerd. „Msb.w. Brandje in een R.K. Gesticht. Gisterenmiddag te ruim vier uur wer den op de vierde verdieping van het R.K. Gesuoht van Liefdadigheid, Hecrcugracht 182 te Amsterdam, rouk verschijnselen waargenomen. CnmiddeuTjk werd de brandvseer gewaarscnuwd, welke, daar het hier een instelling gold, waarin weeskin deren verpleegd worden, zoodat met het oog op de veiligheid niets mocht worden verzu.mJ, met veel materiaal uitrukte. Al spoedig kwam men tot de ontdekking, dat de rook te voorschijn kwam uit ecu tus- sohcnmuurtje, waar de leiding van den schoorsteen doorheen loopt. Gevaar voor het gebouw bleek er niet te beslaan; do brandweer bepaalde zich ertoe om den muur open te hakken en alle verschijn selen van smouling met een slang op de waierkraun den kop in to drukken. Het materiaal der motorspuilen bohoclde geen dienst to doen, zoodat deze weer spoedig konden inrukken. Uiteraard was er veel be'argste'iing van do zijde van bei publ'ck. LOTERIJZWENDEL ONTDEKT. Vorschillende arrestaties. Naur wij vernemen zijn den laataten tijd bij de politie te Den Haag herhaaldelijk klac-h^en ingekomen over de gestie van de Maatschappij tot Exploitatie van On roerende Goederen „Beider Belang" aan de Waldeck Pyrmontkade aldaar. Deze maatschappij geeft prcmie-obligaiiea uit, do meeste ten bodrage van 100 gulden, die men bij gedeelten kan volstorten. De houder van de obligatie hcefi recht op oen twintigste van den prijs die valt op het correspondeerende nummer, uitgegeven door de Staatsloterij. Do klaohtjn over hot nict-uitbetalen van gewonnen prijzen waren don laatsten tijd vooral legio, van daar dal op oen gelegenheid gewacht werd om in dit zaakte in to grijpen. Deze ge legenheid heeft zich voorgedaan in het laatst vnn do vorige week te Drachmen. Een daar wonende boer was in het bezit /an zulk een promic-ob'igatie en bct~aldo steeds jaurlijks zijn promio. Dezer dagen koog hij bezoek vnn den heer P., agent van Beider Belang te Drachten, die ver- gezold was van den hoofdinspecteur dier Maatschappij, don heer v. R., te Wasse naar woonachtig. Beide hccren wisten den boer te overreden zijn premie-ob'igatie van Beider Belang in te wisselen voor een dito in de dochter-maatschappij Wal- da. Naar zij zeiden was de Maatschappij bozig deze obligaties over te hevelen naar Wal la. Dit laatste bleek echter vooral het geval to zijn mot de nummers waarop prijzen waren gevallen. De obligatie Walda gaf geen recht meer op prijzen, die geval len waren op die van Beider Belang. Deze Draehtensehe boer is erin gevlogen. Toen de omwisseling had plaats gehad, bleek hem dat reeds in 1927 op zijn num mer de 100.000 was gevallen! Als gevolg van een en ander heeft de lus.ihe te Leeuwarden last gegeven tot ar estatie vnn don agent te Drachten, wel ke arrestatie Zaterdag gJL plaat* had. Samenwerking met de Haagseho politie heeft ertoe geleid, dat gis erenmiddag te Den Haag nog gearresteerd zijn de hoofd inspecteur v. R. te Wassenaar, de direc teur van Boider Belang, de heer O.; de directeur van Walda, de heer en de commissaris van deze Maa'tscvhappij, de zaak waarnemer K. Allen worden verdacht van oplichting. De agent P. is naar Leeuwarden o ver gobracht; de overigen bevinden zioh thans in politiebowaring te Den Haag. EEN VROUW VERMOORD. Doodslag door een Nederlander te Antwerpen. De Bniase'-sche correspondent van de nlflb." mol It: In hot Schipperskwartier te Antwerpen heeft de uit Rotterdam afkomstige 22- jarigc schildersknecht C'br. L. een vrouw van lichte zeden met revolverschoten ge dood. L. die zich, korten tijd na den aanslag, bij de politie is gaan aangeven, verklaar de de vrouw in kwestie lief te hebben ge had. Hij wilde haar het speciaal milieu, waarin zij leefJe doen verlaten, doch zij weigerde en lachte hem uit, waarop hij, woe-Jend geworden haar Zaterdagnacht heeft gedood. OVERVAL VAN DRIE BANDIETEN. Een winkelier met een revolver in bedwang gehoLden. In den winkel van R. te Rimburg dron gen tusschen lioht en donker drie per sonen binnen met de bedoeling het geld uit de toonbanklade mco te nomen. Ter wijl een der indringers dc buitcndenr af sloot, trnebte een ander zioh, aldus meldt de „Msb.", van het geld meester te ma ken. Do winkelier bood krachtigen tegen stand. Plotseling stond do derde roover voor hem mot een geladen revolver in do hand, onder bedreiging hem te zullen neerschieten, indien hij nog verderen te genstand bood. Intusschen verdween de inhoud dor toonbanklade in de zakken der roovers. Zij konden ongehinderd met hun slechts geringen buit vertrokken. Brandstichting? De landbouwer W. uit Geesteren, ge meente Tubbergen, wordt verdacht, de boerderij van K. te Geesleren. die dezer dagen door brand i* vernield, in brand te hebben gestoken. W. is opgesloten. BEDELEN. De overheid is toch royaal. Drie deftige dames en vier welgedane heeren waren in conclave bijeen, vertelt de anti-rev. „Rotterdammer". Zij besturen op waarlijk voorbeeldige wijze een inrichting, bestemd om de ar beidersjeugd beter voor den strijd des maalschappelijkcn levens te bekwamen en verdienen voor dien belangeloozen arbeid hulde en dank. Nu hadden ze de jaarrekening opge maakt: zooveel beguns igers, zooveel leer geld, zooveel subsidie in het crodiet, zoo veel huur, onderhoud, verwarming en ver warming en verlichting, lesgeld en leer middelen, benevens algemecne onkosten in het debet; dat gaf oen tekort van f 24.83. Tekorten vind ik altijd een mooi ding. Ze zijn prachtig om er een nicuwo reke ning mco te beginnen. Want dan sporen zo aan tot zuinig beheer. Ik raad er slechts naar, dooh noem aan dat deze vcrecniging oen exploitatiere kening heeft van f5000 per jaar; dat is niet veel, zou ik zoo zeggen; dan be hoeft men toch -geen duivelskunstenaar te zijn om in 't nieuwe jaar een tekort van nog geen 25 pop te bezuinigen. Of ook zoo'n tekort is een mooi ding om er een filantroop „blij mee te maken". Deze uitdrukking is niet van mij, maar van wijlen baron Sweerts, Commissaris der Koningin in Zuid-Hol'and. Teen ik mij eens verontschuldigde, dat ik kort na een vorig bezoek een bijdrage voor een goed doel kwam vragen, zei hij: ,jk ben altijd blij als ik aan zoo ie s mee kan helpen." Nu dan, als zoo'n mooie vereeniging als welke ik op 't oog heb, zit voor een tekort van f 24.83 en ik was bestuurslid, 'dan zocht ik met vrijmoedigheid een rijken kennis op en ik vroeg een bankje van f25. Dit bes:uur dacht er anders over. Ze deden noch 't een noch 't ander. Ze be sloten ook niet om hutje bij mudje te gooien en ieder f3.50 bij te passen. Neen, ze namen het besluit, om zich tot den Raad te wenden, met het beleefd, doch dringend verzoek om uit de gemeentekas oen bedrag van f 24.83 beschikbaar te stel len tot dekking van bet tekort. Zoo geschiedde het. En heel het ge meentelijk apparaat werd in actie gestold. Het verzoek kwam binnen en op de agen da en ging naar B. en W. om prae-advies Toen naar oen of twee wethouders. Een accountantsapport. Een minuut van den afdee'ingschef. Een voorstel in één of irecr comm ssies. Een voorstel van B. en W. Een bespreking in dit Col'ege. Een besluit van B. en W. Een pae-advies: opmaken, schrij ven, corrigecren, ze ten, afdrukken, ver zenden, bestellen op de Raadsfgenda, weer in den Raad, vaststellen, goedkeuren, uit voeren, een declaratie naar den penning- moester het geld innen, boeken, overboe ken, de begrontingsposten wijzigen.... Kosten der behandeling f 21.09. Bode'en voo zoo'n deel :s geen schande; maar was het noodig voor zoo'n luttel bedrug bij de Overheid aan to kloppen? BUOENL. BERICHTEN "JN GELUKKEN DE OVERSTROOMINGEN IN SPANJE. 500 huizen ingestort; 1500 gezinnen dakloos. De was van de Ebro heeft een onrust barenden omvang aangenomen. De bewo ners va de voorstad Arrabal hebben hun woningen ontruimd. Reeds zijn vijf honderd huizen inge stort; vijf tienhonderd gezinnen zijn dak loos. Duitsch geleerde verongelukt In de nabijheid van Hoechst bij Frank fort is Zondagnamiddag uit de Main het lijk opgehaald van prof Drexler, direc teur van de Romaansch-Germaansche af- deeling van het archaeologisch instituut te Frankfort. Prof. Drexler was sinds 8 Fe bruari verdwenen. Hij was van zijn dage- lijksche wandeling niet teruggekeerd. Het lijk werd door de politie in beslag geno men. Stormachtig weer In de Ver. Staten. In het zuidwesten der Vereenigde Sta ten heeft een werve'storm gewoed, die groote schade beeft aangericht, vooral in verschillende voorsteden van Los Angelos. Tot nu toe is bericht ingekomen, dat twee personen werd«n gewond en dat van on geveer 150 huizen de daken zijn afgewaaid. Sneeuwstorm in N^Engeland. Noord-Engeland en Schotland zijn Za terdag en Zondag door zware stormen ge teisterd, waardoor aanzienlijke schade werd aangericht. Te Birmingham werd een groote circustent door den zwaren sneeuw- last ingedrukt. Twee bedienden werden hierbij zwaar gewond. Ook sneeuwval te Berlijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Berlijn een groote massa sneeuw ge vallen. De sneeuwval duurde van twee tot zes uur. Terwijl het den gebee'-eu winter zoo goed als niet had gesneeuwd, lag de sneeuw gisterenmorgen op verschillende plaatsen meer dan een halven meter hoog. Men was er niet op voorbereid, zoodat we'dra ernstige verkeersstoornissen voor kwamen. Doordat de wissels geheel waren dichtgesneeuwd kwamen de treinen met groole vertraging aan. Eerst tegen acht uur 's morgens was het verkeei weer nor maal. Zondagmiddag is de sneeuw door een plotselinge temperatuursstijging v.eer geheel van de straten verdwenen. Krankzinnige op een motorfiets. Op een der drukste pleinen van Parijs heeft gisteren een krankzinnige groote op schudding gewekt, door daar met een mo torrijwiel in razende vaart caroussel te gaan rijden. De verkeersagenten trachtten to vergeefs hem te laten stoppen Bij de dertiende ronde kwam de krankzinnige te vallen, doordien hij tegen een vluchtheuvel op reed. Hij werd van zijn rijwiel geslingerd en levensgevaarlijk gewond. Oe Papegaaienziekte in de V. S. Te Washington zijn drie personen ge storven, die zicb in een wetenschappelijk instituut hadden bezig gehouden met on derzoekingen in verband met de pape gaaienziekte Het instituut heeft nu beslo ten het onderzoek tc staken en zich te be perken tot het prepareeren van een ge neesmiddel tegen de ziekte. Iemand, die zichzelf bestal. Na een langdurig verhoor heeft mevrouw Mcmm te Potsdam, bij wie zooals wij eenigo dagen geleden meldden een groote zilverdiefstal zou zijn gepleegd, hekend, zelf de diefstallen in haar woning te heb ben gep'eegd, omdat zij geld noodig had om eenigo schulden te beta'en, die zij bui ten haar man om gemaakt had. Mevrouw Momm, dit is reeds uit het on derzoek geb eken, heeft reeds sinds gerui- men tijd het zilverwerk, dat haar toebe hoorde, bij uitdragers verkocht. Dit ge- schiedde gewoonlijk op den dag nadat het echtpaar Momm een groote ontvangst had gegeven, waaraan 3 k 400 personen deel namen. Als na het vertrek der gasten het zilverwerk werd nageteld, constateerde me vrouw Momm steeds dat lepels, vorken of andere voorwerpen verdwenen waren. Steeds werd daD het vermoeden geuit dat een der gasten de diefstallen had gep'eegd. Vaak werd ook e -n lid van het personeel beticht. In werkelijkheid had mevrouw Momm de voorwerpen verstopt. Den vol genden dag bracht ze ze dan naar een uit drager zonder zich ze'fs eerst de moeite te geven de vorken of lepe's te reinigen. Een gcdoe'te van het verdwenen zi'ver- werk is overigens teruggevonden bij en kele uitdragers. Men staat in deze voor een raadsel en men kan alleen vermoeden dat ziekelijke neigingen mevrouw Mcmm tot haar zon derling optreden hebben bewogen. Me vrouw Momm is een Venezolaanscho van geboorte en stond algemeen a's uiterst nerveus en excentriek bekend. De overige leden van de familie schijnen er sinds lang van ove-tuigd te ziin geweest, dat mevrouw Momm bij de diefstal'en de hand in het spel had; daarom werden ook nimmer de ver/ckcrin^maetscbaopiien gewaarschuwd. ÜDbegrijpe'ijk is wel dat vaak dienstbo den in verband met de gep'eegde diefstal len door mevrouw Momm werden ontsla gen. Financiee'e zorgen heeft mevrouw Mcmm nimmer gekend; zij beschikte over het chéqrebcek van haar man. Deze was niet weinig ve-baasd, toen hij vernam, dat zijn vrouw ook nog tal van schulden bij haar leveranciers had gemaakt. Militair vliegtuig verongelukt bij Lyon. Bij Lyon is een militair vliegtuig, even voor het vliegveld Bron, van een hoogte van 400 meter, neergestort en op een huis terecht gekomen, dat instortte De twee onderofficieren, die in het vliegtuig zaten, kwamen otn het leven. De bewoner van hei huis werd zwaar gewond. De motor van het vliegtuig was los geraakt en kwam 10 meter verder neer. VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST. Pater Lambertus Smeets, O.Carm. Zaterdag 22 Maart hoopt de riooaeerw. Zeergel. Patpr Lambertus Smeets O.Carm. zijn veertigjarig priesterfeest te herden ken. Als er ooit reden is geweest tot vreug de en om God te bedanken, dan toch ze ker op dien dag, waarop Pater Rector Smeets mag terurien op een priesterloop baan van veertig vruchtbare, volle jaren, waarin hij al zijn krachten en werklust gegeven heeft voor den bloei der Orde, 'fc zielebeil van den evenmenscb, maar ook en vooral voor de opvoeding en het onder wijs van ontelbare leerlingen. Op zeer jeugdigen leeftijd priester ge wijd, werd hij spoedig daarna aangesteld a!s lector in de Theologie voor de toe komstige priesters van Carmel. Spoedig daarop werd hij leeraar aan het Gymna sium, waar hij sindsdien werkzaam is ge bleven met s'echts enkele jaren onderbre king, toen de zorgen van het Provincia- laat te \eel eischien van zijn krachten en tijd en hij noodgedwongen, ter wille van zijn gezondheid, enkele jaren het officie als rector en leeraar moest neerleggen. Meer dan 25 jaar is zijn Hoogeerw. rec tor geweest van het Gymnasium te Zen deren, meer dan 30 jaren heeft hij het leoraarschap daar uitgeoefend, herhaalde malen is hij tot Provinciaal gekozen, en bovendien werd hen gevraagd om in ver schillende commissies, besturen etc. zitiing te nemen. Zoo o.m. is Pater Smeets lid van het hoofdbestuur van den Twentschen Ka holiekendag. Eri ondanks zijn overdrukken werkzaam heden is bij steeds voor allen te spreken, die in moeilijkheden en zorgen by hem komen,en weet hij allen op te .beuren en moed in te spieken, zoodat men nooit te ver geefs bij hem aanklopt om raad en bij stand. Hij genoot dan ook het vertrou wen van de velen die hem kenden, en ook hooggeplaatste personen stelden prijs op zijn meening en raad, die hij na rijpe overweging vrijmoedig gaf. A's een goede vader is hij voor de stu denten, die met zijn vaderlijke goedheid en ernst hen' den weg toont, dien zij bewan delen moeien, hen wijst op het groote doel, dai zij nastreven, en als het moet, hen ernstig vermaant en terecht wijst. Dat onder zijn leiding het Gymnasium bloeit en in hoog aanzien staat, is niet te verwonderen. Hij beeft het aantal leerlin gen dan ook zien opklimmen van onge veer twintig fcet over do honderdzestig. En van al die leerlingen, die dit Gymnasium bezecht hebben, is er geen enkele, of hy heeft Pater Rector leeren kennen als iemand, die het oprecht meent met zijn studenten, en velen zullen nu in hun la ter leven met dankbaarheid denken aan de lessen en vermaningen, die pater Lambertus bun gegeven heeft en die bun tot voordeel zijn geweest en nog zijn. Niet al'een ontelbare geestelijken, maar ook ve'e loeLen want het Gymnasium te Zenderen is lange jaren de eenige katho lieke school voor middelbaar onderwijs ge weest van de noordelijke provincies hebben aan het Gymnasium, en dus aan Rector Smeets, hun opleiding tot dege lijke leden van Kerk en Staat te danken. Moge die dank op dezen dag door een kort gebed voor hun vroegeren leeraar en Rector getoond worden, dan acht hij zich voldoende beloond. Nieuwe kerk te 's-Gravenhage. Gisteren werd namens de Bouwcommissie der R. K. Kerk van de H. Theresia van Lisieux te Den Haag, aanbesteed hdt bouwen van een kerk met pastorie op een terrein in wijk Rustenburg, aan de Apel- doornsche- hoek Dierenschelaan te Den Haag. Laagste inschrijver was: L. O. Koendere te Enschedé, voor 199.700. Bouwpastoor is de weleerw. heer J. Kem- rer. Het wordt de twee-en-twintigste R. K. kerk in Den Haag. Twcade zangersretraito te Amersfoort. De buitengewone belangstelling voor de gehouden Zangersretraito van 710 Maart 1.1., waaraan 76 zangers deelnamen en nog 'n 20-tal zangers moest afgewezen worden, heeft tot gevolg gehad, dat een 2de Zan- gcrsietraite is vastgesteld, die van 28—31 Maart zal gehouden worden. Ook bij die 2do Retraite zal de zecreerw. zeergel. Pa ter Dr. Cec. Huigens met de leerlingen zij ner Muziekschool medewerking ver'.eenen. Belanghebbenden me'den zich socedig aan bij: Directie Retraitenhuis, Amers foort. ALKEMADE. Geboren: Maria C.:tharina Gerarda d. van C. L. Borst en M. van Haastrecht» Johannes Petrus z. van F". J. Bonnet en O. M. Baars. Cornells Gijsbertua Gerar- dus r. van J. E. Srierenburg en J. C. Huigs'oot. Enge'berlus Johannes z. van F. J. van Veen en M. W. A. Beumcr. Petronella Catharina Clazina d. van G. j. Ruiten en E. Th. van Berkel. Johanna d. van W. M. van Staveren en J. Kop. Marrigje d. van A. Roeloffs en G. van Leeuwen. Overleden: Johanna van Dam wed. A. Oostenbroek 86 j. Hendrik Chris- riaan Grandadam wedr. 75 j. Ondertrouwd: Gerrit de Wit jtu. •28 j. en Johanna Cornelia van der Knijff jd. 25 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6