RECHTZAKEN LEGER EN VLOOT VRAGENBUS KINADRI n*rr Jpf^s UIT DE OMGEVING DINSDAG 11 MAART 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Een duorijdster gedood. To Spanbroek rood Zondagmiddag con verloofd paar uit Hauwert, do hoor Butter mot mej. Kaper, por motorfiet*. Door Let lecgloopen van de voorband vielen beiden, waarbij liet meisje zich ernstig kwetste, '/>ij Woef bewusteloos on had oen ornstige hor- sen schudding, waaraan zij in dc ziekenver pleging te Hoorn is overleden. Kindje door oen auto gedood. Hot li-jarig dochtertje van B. Koning to Wolvcga ie door oen auto aangereden en gedood. Auto-ongeval. Op don Rijksstraatweg tusschon Deventer <m Bathmcn rood Zondag con auto, bestuurd door mevrouw II., ochtgcnooto van een bankdirecteur te Devcntor, bij het inslaan van een zijweg bij Colmscbato tegen oen boom. Hot dochtertje van raovr. FT., dat achter in don wagen wu» gezel en, vloog door don schok door do tusschcnruit van den auto en werd ernstig aan het hoofd door do glas scherven gowond. Hevig bloedondo werd hot kind in oen woning binnengedragen en voorloopig verbondon, tot medische hulp verscheen. Mevrouw H. bracht het er met den schrik af. Twee arbeiders door een luchtkoker gedood. Op do Scheepsbouwmaatschappij „De Schelde'' to Vlissingen is gistermorgn bij hot ophijschcn van een luchtkoker do strop gobrokon. Do luchtkokor viel naar benedon en kwam terecht op twee arbeidors. Een hunner werd op slag gedood; de andore is zoor zwaar gewond naar het zokenbuis over gebracht on overleed kort daarop. Beide .slachtoffors zijn ongohuwd. Hot ongeluk bij do Ballast-Mij. te ÏJmuidon. Do 17-jarige machinist H. S. S., die Za terdagmorgen op do workon der Amstor- damschc Ballast Maatschappij te ÏJmuidon tusschen dc maohinos van een z.g. „IJzeren man" beknold gerankte, ia Zondagmorgen in het Roodc Krui» Ziokonhuis te Beverwijk aan do gevolgen overleden. Hot slachtoffer laat een vrouw on oen kind achter. Te water geloopön en verdronken. Do negen en zovontig-jarige R. V. van Lugo Ringo Woido ontweek op do Haven to Oudewater oon passoerondo auto, doch liep, daar hij bijziende is, rogolrecht do ha ven in. Hoowol do hoor V. aanstonds Ie wa ter sprong on hem ook aan don wal vor- uiochb te brengen, was hot reeds te laar.. Dr. v. Praag kon slochls den dood consta- tocren. Beido voeten afgereden. Op liet spoorwegemplacement te Haarn is de rangeerder O. v. A. aldaar, toen bij op oen rungoerdooi wilde springen misgo- aprongen en onder een wagen goraakt, meldt het „U. D.'. Beide voeten worden don ongo- lukkigo juist boven don onkel afgoroden. Nadat oerate hulp wa» vorloend is hij naar hot Diaconessonhuis te Utrecht overge bracht. 's Mans toestand is niet lovcnegc- voarlijk. Heidebrand bij Apeldoorn. Zondagmiddag werd, zoo wordt aan „De üour." gemeld, do hulp van do brandweer te Apeldoorn ingeroepen voor do heidebrand te dor Wiessol. Under leiding van comman dant Oosterbrook en mot behulp van een aantal politieagenten gelukte het aan de brandweer den brand to blussohon. Onge veer -I H.A. heide en akkermaalshout wa ren een prooi dor vlammen geworden. De terroinon behoorden too aan notaris Walter to Apeldoorn. Vormoodclijk is er kwaadwil-, ligheid in het spel. Dc groote fabrieksbrand te Wormorvoor. De brand in de fabrieksgebouwen van do firma Erve H. de Jong te Wormerveor is voor de gemeente oen groote slag, daar er goen .'.okerheid bestaat, dat de fabriek in denzclfdon vorm wordt opgebouwd, medo in verband met de algemeene malaise in do accao-indnstrie. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de oor- saak van den brand gezocht moet worden in het afspringen van een stuk maalsteen in de maalderij. FRAUDE VAN EEN GEMEENTE-ONTVANGER? Een tekort van meer dan ƒ25.000. Dc gemeente-ontvanger van Papondree.ht is Zaterdagavond door de marechaussee ge arresteerd in verband met hot ontdokkon van een fraudo in zijn administratie. Naar vornomcri wordt zou or oon tokort zijn van meer dan 25.000. De boeken zijn in beahg genomen. Na verhoord te zijn is de ontvan ger voorloopig weer op vrije voeten gesteld. Een Nederlandsch journalist gearresteerd. Tc Zlin is een Nederlander, dr. W., govr- restoerd, die als journalist voor een Ncder- landschc Provinciale perscombinatie een studiereis maakte door Tsjeoho-Slowakije, waar hij reeds vroeger lozingen hield over het minderhedenvraagstuk, die geen alge meene instemming vonden. Volgens do bil den zou W. zich aan verschillend^ bedriege rijen hebben schuldig gemaakt en zijn aan houding zou zijn geschied op aanwijzing van een kcllncr, wien hij in Zlin geld schuldig zou zijn gebleven. Het Pravo Ludi weet in dit verband mode te dcclon, dat W. een door de Nedcrlundscho politie gezocht inter national oplichter zou zijn, die dus zil moeten worden uitgeleverd. Van officioclo Nedorlandscho zijde verklaart inon ons, dat althans van hot laatsto op het Nederlandsch gezantschap niets bekend ia. Na nogen jaar! In 1021 werd bon nadeele van do firma D. do Rijk, te Arnhem, een automobiel gesto len. Dc auto word in Duitschland opge spoord on oen der daders, een Nederlander, aungehoudon. Do tweede dador, een Duit- scher, bleef onvindbaar; de Nederlander weigerdo diens naam te noemen. O ij colf had tweo jaar gevangenisstraf te goed, werd te Duisburg gevangen gezet en tot zes jaar gevangenisstraf voroordoold. Na eenigen tijd gelukte het hem 7e ont snappen. Hij vluchtto naar Nederland en wist zonder te worden herkend tc Haar lem als stucadoor aan hot werk te komen. Door toevallige omstandigheden kwam de zer dagen zijn identitoit aan het licht. Hij werd gearresteerd en naar het Huis van Be waring te Arnhem overgebracht. HET MISDRIJF TE BENNEKOM. Het zondenregister van J. H. Bij het onderzoek, dat inzako den moord te Bennckom togen den verdachte J. H. wordt ingesteld, hoeft dr. Howolink, schei kundige on politiedoskundigo te Arnhem, verrassende rosultAten bereikt. Het bleek n.l., zooals we reeds hebben gemeld, bij vergelijking van gevonden vingerafdrukken mot dio van den vordachte, dat deze debet moet zijn aan ten minste zos inbraken, ge pleegd in het tijdvak van 1927-1029. De heer Hosselink kon reeds vaststellen, dat de ver dachte o.a. te Arnhem in een onbewoonde villa aan don Apeldoornschen weg, in do consistoriekamer van de kerk op Üchaara- borgen zijn bedrijf van inbrokor moet heb ben uitgeoefend. Ook kon worden vastge steld, dot hij debet is aan tweo inbraken te Oosterbook, waar vrij veol geld is ge stolen on ook aan een inbraak te Lunteren in 1027. In verband met deze door dr. Hessolink gedane vondst, zijn dc hoeren jhr. mr. Na- huys, officier van justitie, en mr. Hannema, rechter-commissaris voor strafzaken, Zater dagmiddag nogmaals naar Ede gegaan. Do woning van don vordachte H. word nog eens aan ccn grondigo inspectie onderworpen door de Arnhemscho recherche, de politie uit Edo en de politie uit Oostorbeok; ook een andero woning to Edo werd onderzocht. Het resultaat van dezo huiszoeking was, dat do Arnhemscho rochoroliQ vrij tevreden naar huis ging, want een der gevonden voorwer pen was werkelijk afkomstig van een daar gopleegde inbraak; dit bewijsstuk werd aanstonds door do oigenarosso herkend. De gevangenhouding verlengd. Naar wij vernemen i» de tormijn van ge vangenhouding van den verdachte in do moordzaak ic Bennckom, J. li., door dc rechtbank tc Arnhem met dertig dagen ver lengd. Een treurige dood. Zaterdagn vond hoorden to Zwolle de bu ren van zokeren Brus, een 62-jarigen onge- trouwden man, die een paar bovenkamertjes bewoonde, een slag, en Brus roepend: „O, o, ik ga dood". Daar Brus nogal misbruik maakte van sterken drank, werd er niet voel aandacht aan geschonken. Eerst gis- teravond werd de politie gewaarschuwd. Deze brak de deur open en vond het lijk van Brus in een van de twee vertrekjes, waar een onbesohrijflijko vervuiling heerschto. Ofschoon Brus door Armenzorg gesteund word, vond men een bedrag van ruim 20 in een splinternieuw pnk. INGEZONDEN MEOEDEELING. Inbraak ta Arnhem. Zaterdagavond tegen sohemerdonker, toon een man, bolast met hot toezicht op oen onbewoond huis in de Prins Hendrik straat. te Arnhem, aldaar verscheen oiu »e zien, of alles ih orde was, bemerkte hij, dat er in die woning was ingebroken. Hij waar schuwde onmiddellijk de politio en vernam van do buren, dat dc/.o in den loop van don voormiddag geklop in de woning haddon gehoord. Een onderzoek bracht aan hot liolit, dat een zware brandkast uit een ach terkamer in do gang was gebracht en aan de achterzijde goheel was opongesnedou. De inhoud, bostaando uit papieren, lag over den grond vorspreid. De kamers van het- on bewoonde huis waren alle geïngpecteord, Uocb daarin was zeer weinig aanwezig. De dador heeft zich op klaarlichten dag a.in de achterzijde van het huis door vernieling van oen glasruit toegang verschaft en is waer langs dien weg vertrokken. BUITENL. BERICHTEN ONCELUKKEN. EEN BIOSCOOP RAMP IN KOREA. Ruim 100 kinderen om het leven gekomen. Uit Fbesan in Korea wordt gemeld, dat 10-1 kinderen om het leven zijn gekomen en vier ernstig zijn gewond bij een benzin»- ontploffing, gevolgd door brand, in het ge bouw van hot marinestation te Tsjingkal, waar 131 kinderen ©en gioscoopvoorstellini: bijwoonden. De voorstelling word pegoven tev gelegenheid van dc 25 jarige herdon king der overwinning van do Japanners bij Moekden. \QZI'S Wybcrt-tableltfrflt^ 7* ij h^ooglOTen ter b/sch^fnfng van de op- j zuivering NU HET WATER TERUGTREKT. De doodenlijst van Zuid-Frankrijk. Het opruiniingswurk te Moutauban wordt nog steeds gerege.d voortgezet, waarbij thans het nogentiende lijk werd gevonden. Do rogeling der levcnsniiddolcavoorzic- ning voldoet aan alle redelijke eischen. To Moissac werden Maundag weer elf nieuwe lijken gevonden, zoodat de doo- dcnlijst liior op 113 wordt gebracht. Ln het district Taru-ot-Garonif» tolt men thans 186 dooden. Inmiddels heeft de minister van pu blieke gezondheid, Dósiró Ferry, don on derscheiden prefecten der getcis.erdo de partementen een rondschrijven doen toe komen, waarin hij de terstond tc nemen maatregelen aangeeft om het uitbreken van epidemieën, en wel in het bijzonder van typhus, te voorkomen. HEVIGE DORPSBRAND IN BESSARABlë Volgens een bericht uit Boekarest, is door een brand in het Bessarabische dorp Valeni groote schade aangericht. Niet minder dan 40 huizen zijn verwoest, ter wijl ook vel vee omgekomen is. 6'echts met moeite gelukte het aan de verenigde pogingen van de brandweren uit de geheclc omgeving het vuur meester te worden. HONDERD MIJNWERKERS BEDOLVEN Na mijnbrand in Amerika. Uit Amstordam in Ohio (Amerika) wordt gemeld: Honderd mijnwerkers zijn in ccn steenkoolmijn bedolven, al6 gevolg van een brand, die in de mijn is uitge broken. LIFT OMLAAGGESTORT. 29 dooden. In dc Krooumijnen te Johannesburg zijn een Europeaan en 28 inboorlingen gewond doordat een lift, waarvan de kabel gebro ken was in een put van 500 meter omlaag gestort is. SPOORWEGONGELUK IN BRAZILIË. Reeds 30 dooden geborgen. In do nabijheid van do badplaats There- zopolis in den staat Rio de Janeiro is een personentrein gederailleerd. Tengevolge van het weigeren der remmen stortte de trein in een afgrond van 175 meter diepte. Tot nu toe zijn or 30 dooden ge-borgen, terwijl het aantal gewonden than9 15 be draagt. Bij de berging der slachtoffers speelden zich hartverscheurende toonee- lcn af. DE SIMPLONEXPRESS ONTSPOORD. Uit Athene wordt gemeld, dat de Sim- plonexpress bij Thermopylae is ontspoord. De oorzaak is vermoedelijk hierin te zoe ken, dat de rails gesprongen waren. Volgens sommige geruchten zou men met een aanslag van communisten te doen heb ben, doch dezo geruchten zijn niet beves tigd. Volgens de laatste betichten zou oen persoon gedood en drie gewond zijn, allen behoorend tot het treinpersoneel. Auto door een trein gegrepen. Nabij Florin in den staat Pennsylvanië werd oen automobiel door een sneltrein gegrepen. Do zes inzittenden werden uit de auto geslingerd en gedood. De trein derailleerde. Teerfabriek in de asch gelegd. Naai uit Saarbrucken gemeld wordt, is Zaterdagnacht door oon tot nu toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de teerfabriek vu Di11 ino11111cHel vuur breidde zich ontzettend snel uit on er ontstond groot gevaar, dat een benzol reservoir zou ontploffen. Mou wist dit ge- vaar te voorkomen, door ongeveer 30.000 liter benzol to laten wegloopen, welke hoe veelheid spoedig een reusachtige vuurzee vormde, waaruit geweldige vlammen op laaiden. Do brandweer van le mijn en van dc gemeente stolde alles'in het werk, om het vuur te bestrijden, doch met weinig Kort na twee uur des nachts werd de toestand voor dc blusschingsmanschappen xeer gevaarlijk, omdat een ketelontploffing dreigde. Gelukkig werklui di nntiekn good, soo dat een nog grootcr onheil vermeden werd. De geheole fabriek werd echter verwoest. De schade is /.eer bolangiijk; waarschijn lijk zal de fabricago van benzol maanden lang moeten stilstaan. Het verkeer ondervond een belangrijke storing, daar langs de fabriek de spoorweg van Dillingon naar Primswoiler loopt, zoo dat het treinverkeer gestaakt moest wor den. Brand bij Seldte en Co. Zaterdag zijn de magazijnen van de w ijn firma Seldte en Co. A.G. te Maagdenburg door een geweldigen brand vrijwel gehoc in de asch gelogd. Dc aangerichte schade, die vrijwel aanzienlijk is, wordt door ver zekering gedekt» DE MOORD AAN DEN 00STZEE0IJK TE ROTTERDAM. Verd. tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft van morgen onder groote belangstelling uit spraak gedaan in de bekende moordzaak- Lans. Zij heeft den 40-jarigen procuratie houder J. G. v. O. schuldig verklaard aan doodslag en aan de andere ten laste ge legde feiten, waarmee de verduistering bedoeld was, en heeft hem veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf zonder aftrek van de preventieve hechtenis. Vcrd. maakte gedurende de voorlezing van het vonnis een kalmen indruk. Verduistering van spoorwegkaartjes. Dc Hooge Raad heeft een niet alle- daagschc zaak behandeld, n.l. een cas&a- tiebroep van een controleur bij de Ned. Spoorwegen te Utrecht. Blijkens rapport van den rapportour mr. Kranenburg, was deze controleur een man, die altijd zijn dienst goed had gedaan en van wien het ondenkbaar werd geacht, dat hij zich aan kwade praktijken zou schuldig maken Wanneer reizigers het station verlaten geven zij vaak kaartjes af, die geldig zijn tot een verder station dan dat, waar uit gestapt werd. Deze reizigers maken dan geen gebruik van do gelegenheid, het te veel betaalde te kunnen terugontvangen. Al deze kaartjes moet de controleur ver antwoorden. Aan hem was nu ten laste gelegd, dat hij een aantal dezer kaartjes zich weder rechtelijk had toegeëigend en met behulp van een collega, die in het spel betrok ken was. dit geld had geind. Er werd ten laste gelegd heiing, verduistering en dief stal. Ook ongeknipt o retourbiljetten behoor den tot zijn gading. Hij werd door een inspecteur op zijn praktijken betrapt, toen deze opzettelijk een dusdanig kaartje had afgegeven. De rechtbank to Utrecht had verdachte vorceHcc'd verduiste '~»st- betrekking en heling tot 6 maanden ge vangenisstraf. Het Amsterdamsche Hof vernietigde dit vonnis en veroordeelde hem tot 4 maanden met aftrek der preventieve hechtenis. Te gen dit arrest werd cassatie aangeteekend. Mr. Wittlox uit 's-Hertogenbosch lichtte een aantal cassatiemiddelen toe en betoog de, dat hier administratieve onjuistheden konden zijn gepleegd, waarbij echter geen sprake was van wederrechtelijke toe- eigening. De conclusie van het O. M. is bepaald op 24 Maart. INGEZONDEN MEDEDEELING Majoor J. J. J. Noordman. Zondag 30 Maart a.s. hoopt majoor J. J. J. Noordmau, aalmoezenier bij het Ned. leger tc velde, zijn 5Usten verjaardag te vieren. Majoor Noordman werd geboren 30 Maurt 1880 te W oubrugge en stu- doerde aan de seminarie's Hageveld en Warmond, waarna hij op 15 Augustus 1904 tot priester werd gewijd. Na zijn priester wijding was hij werkzaam als kapelaan te Amsterdam en daarna in Haarlem, waar hij directeur werd van de R. K. Militairen- voreeniging. Op 28 Maart 1917 kwam zijn benoeming tot Majoor-Aalmoezenier bij het leger te velde en op 1 Januari 1920 werd majoor Noordman benoemd tot aal moezenier bij de Iste militaire afdecling, welke functie hij thans nog bekleedt. Te vens is majoor Noordman directeur van het. R. K. Tehuis op Waalsdorp. Dr M.NANfll tnugr-OPwtiwoAJtfSop n de rivier de Rijn Lathum. Arnhem, Westervoort, Vraag. Waar moet ik mij vervoegen voor een rijbewijs voor mijn auto en wat is hier aan verbonden? Moet er ook nog een beschrij ving van den wagen worden gegeven? Antwoord. Een ieder, die in het bezit wil l.omen van een rijbewijs, ingevolge d? nieuwe Motor- en Rijwielwet en niet in het bezit is van een rijbewijs, afgegeven vóór 1 Mei 1924, moet zich voorzien van een bewijsstuk van rij vaardigheid, dat moet worden overgelegd bii de aanvrage voor een nieuw rijbewijs Een aanvrage voor zoodanig bewijsstuk moet worden gericht aan het ..Centraal Bu- leau voor de afgifte van bewijsstukken van rijvaardigheid" te 's Gravenhage. Volstaan kan worden met de toezending van 4.per postwissel of r er postgiro (no. 124149) onder vermelding op de strook van 1 het stortingsformulier van naam. voornamen (voluit), geboorteplaats cn geboortedatum, beroep, adres, alsmede ol men reeds een rij bewijs bezit, eventueel met opgaaf van pro vincie, jaar en nummer van dat bewijs. Het Centraal-Bureau bevestigt daarop dc ontvangst van het gezondene en geeft nadere aanwijzingen omtrent de af te nemen rijproef. Nadat men in het bezit is gekomen van het rijbewijs van rijvaardighciJ kunnen ter ge meente-secretarie (Kamer 10, Stadhuis) de verdere formaliteiten voo- het verkrijgen van het nieuwe rijbewijs worden verricht. Vraag. Waar ligt Lathum, in welke pro vincie? Hoe kan ik er het beste varende ko- rr.cn t Antwoord. Lathum ligt 4 KM. ten Oos ten van Arnhem. Varende kunt u er komen langs den Ri|n tot Utrecht den Kromuie Rijn tol Wijk bij Duurstede er. vervolgens langs Vraag. Welke is de route per auto van Noorden naar Nijerdal? Hoeveel K.M Antwoord. Noorden Zevenhoven Wil- nis, Nieuwer Ter Aa. Oud Loosdrecbt, Hilver sum. Soest. Amersfoort, Voorthuizen Oud- Milligen, Nieuw Milligen. Apeldoorn Deven ter. Colmschate, Holten, Rijssen, Nijerdal. Af stand 145 K.M. Vraag. Welke is de kortste weg van Lei den naar Bochura in Westfilen (Duitschland) per auto? Zijn er voor auto aan de grens pa pieren noodig of een geldstorting? Antwoord. Leiden, Alphea, Weerden, Utrecht, de Bildt Zeist, Woudenberg Scher- penzeel. Renswoude. Ede. Arnhem, Wester voort, Duiven, Zevenaar. Elten, Emmerik, Rees, Wesel, Dorsten. Gladbeck, Biekem, Eickel Bochura. De totale afstand is ons niet bekend. Tot Wesel is hij echter 170 K.M. Bijzondere bepalingen bestaan er voor auto mobilisten, mcenen wij, niet. U moet echter als alle andere reizigers voorzien rijn van een paspoort. Vraag. Welke is de kortste weg van Sas- senheid per auto naar Apeldoorn? Hoeveel K.M.? Antwoord. Sassenheim Leimuiden Uit hoorn, Wa verveen, Loener sloot, Oud Loos- drecht, Hliversum. Soestd'jk. Soest, Amers foort. Voorthuizen. Oud MMIigen. Nieuw Mil ligen, Apeldoorn. Afstand 120 K.M. Vraag Betreffende leggen van kippen. Antwoord. Uw vergelijking van de leg- resultaten van den gehouden legwedstrijd te Beekbergen met de toom, die u erop na houdt, doet u de vraag op de lippen komen: waarom kan ik bij de verzorging, die ik mijn dieren geef, geen hooger legcijfer bereiken dan 140 eieren per kip, tegenover ongeveer 300 van de dieren bedoeld bij bovengenoemden wedstrijd en u meende het verschil "e moeten zoeken in het soort voeder, dat door u gegeven wordt tegenover datgene, wat :n Beekbergen ge voerd wordt. Hoewel wij niet weten welke voeders daar gegeven worden, kunnen wij u wel zeggen, dat daarin niet de oorzaak is le zoeken van het legverschil. dat schuilt in Je dieren zelt. Uw voedermethode is in zooverre goed. dat u zoo mogelijk dagelijks en wel in de middag uren volop groenvoeder moet verstrekken. De legcapaciteit moet in de kip aanwezig zijn, en die wordt er niet met voeren inge bracht, echter wel met fokken. Bij de keuze der fokdieren moet u kennisdragen van de legkracht der stam en wel zoo, dat u door controle weet vast te stellen hoeveel eieren de kip heeft voortgebracht om te bepal.-n dat zij leverancier wordt van uw broedeieren Het fokken der dieren, heeft meestal plaats bij de een in de richting der kleur, bij een ander in den bouw van het dier, terwijl er weer anderen zijn, die a'leen letten op de legkracht. Het is dus het beste, dat u uw oude kippen opruimt en er nieuwe voor in de plaats neemt die van prima legkippen afstammen uit een ras, dat veel goede legsters telt, zooals b.v. Barnevelders en Leghorns. Wij kunnen u wel zeggen, dat dc loopruimte die gij uw dieren geeft, ruim voldoen-fe i;. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij u naar de artikelen, die op gebied van Je pluim veeteelt in oi ze courant tullen verschijnen. Vraag. Kunt u mij een goede bibliotheek in Leiden noemen? Antwoord. Een goede bibliotheek is o m. die van de Zilavereeniging, Pieterskerkkoorsleeg 15. Geopend Maandag, Woensdag en Vriidag van 78.30 uur. Zij heeft boeken voor jongens en meisjes en boeken voor volwassenen in het Dollandscb en Duitsch. Vraag. Wie is de uitgever van het Week blad „Vraag en Aanbod"? Antwoord. Dit weekblad wordt uitge geven door de fa. A. E. Kluwer te Deventer, alwaar het ook verkrijgbaar is. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. Bij den jaarlijkschen bondswedstrijd, gehouden door den Rottcr- damscheri Bond voor Burgerwacht-Schict- vereenigingen, ziju door leden van de Voor- sohotensche Burgerwacht de volgende prij zen behaald: A. Personeele baan cylinder: de 5e prii3 door L. J. van Mourik, de 9e prijs door J. v. d. Lubbe, de 11e prijs G. J. Iperlaan, de 26e prijs door J. Noort en de 38e prijs door R. van Mulligen. B. Vrije baan cylinder: de 12e prijs door G. J. Iperlaan. O. Vrije baan buks: dc lc prijs door G. J. Iperlaan, de 4e prijs door L. J. van Mourik, de "e prijs door J. Noort en de 12e prijs door R. van Mulligen. D. Personeele baan buks: dc 5de prijs door L. J. van Mourik, de 8e prijs door G. J. Iperlaan, de 9e prijs door R. van MuPi- gen, de 11e prijs door J. Noort. E. Vaste baun: do 7e prijs door G. J. Iperlaaa. F. Korpswodstrijd cylinder: de le prija Burgerwacht Voorschoten. G. Korpswed strijd bukv le prijs Burger wacht Voorschoten. U. Hoogste korpssehutter buks: R. van Mulligen. Verkochte kaarten: 1287 stuks vrije baan cylinder, 454 stuks vrije baan buks, 173 6tuks vastbaankaarlen. Een woord van hulde aan de schutters, die do eer van hunne voreen.ging zoo hoog hebben gehouden, is hier zeker niet mis plaatst.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6