GEMENGDE BERICHTEN DONDERDAG 6 MAART 1930 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ONCELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Vijfjarig knaapje onder een benzinewagen. Hot vijfjarig jongetje J. H. L. uit de Ruiters tra at te Maastricht geraakte Dins dag onder een benzinevraohtauto der Texa- co-Mij. Zwaar gekneusd werd het ventje over gebracht naar het hospitaal, waar het aan de bekomen verwondingen is bezweken. Wielrijder aangereden. Te Zaandam is gisterochtend aan de Westzijde do gehuwde fabrieksarbeider Bosman, woonachtig op het Blauwe Pad, toen hij per fiets naar zijn werk reed, door een hem achterop rijdenden auto aangere den. In zorgwekkenden toestand is de man in het gemeente-ziekenhuis opgenomen. Auto-ongeluk in Antibes. Een doode. Uit Antibes (Z.-Frankrijk) meldt Havas, dat een automobiel, bestuurd door Graaf van Limburg Stirum, wonende in Den Haag, in zware botsing is gekomen met een muur. Graaf van Limburg Stirum kreeg slechts lichte kneuzingen, maar Mary Joycen, een Australische, die zich in den auto bevond, werd gedood. De razende Roeland. Gistermorgen reed de voerman A. W. uit Zwolle van een zijweg don Meppelcrweg op Op grooten afstand naderde oen personen auto. Deze reed met zoo'n geweldige snel heid, dat ondanks krachtig remmen het remspoor was bijna 100 Meter de auto tegen den disselboom van den vrachtwagen opreed en vervolgens tegen oen boom. De inzittenden, afkomstig uit Nijmegen, wer den, vooral door glasscherven, vrij ernstig gewond. Do auto werd geheel vernield. Autobus te water. Gisteravond te half aoht is onder de ge meente Ameyde do autobus van den onder nemer Bouter, tengevolge* van den zwaren mist, van den weg .in het water geraakt. De inzittenden bekwamen allen lichte ver wondingen. De autobus ligt geheel over zijde. Doodgereden. Dinsdagavond is te Heer bij Maastricht de 20-jarige G. v. G. die in Carnavalsstem ming eenigszins beneveld was, onder den bram geraakt en over oen afstand van on geveer 50 M. meegesleurd. De man was vrij wel op slag dood. Aan de gevolgen overleden. In het ziekenhuis te Oud-Gastel is de heer J. Timmermans uit Oudenbosch, die omstreeks half Januari door de tram te Oud-Gastel werd aangereden, aan de ge volgen der bekomen verwondingen, over leden. Aan de gevolgen overleden. De heer v. d. G. uit de Laan van Meer- dervoort te Ddn Haag, die wegens kolen dampvergiftiging verleden week in het zie kenhuis aan den Zuidwal was opgenomen, is Dinsdagavond laat aan de gevolgen over leden. Ernstige aanvaring. Gisternacht heeft op do Nieuwe Maas ter hoogte van do Vulcaanhaven te Vlaardin- gen een aanvaring plaats gehad tusschen het Noorsche s.s. Seirstad en het Spaansche s.s. Aizkart Mendi. De Seirstad werd de Vulcaanhaven uit gesleept om naar zee te vertrekken. De van Rotterdam komende Aizkari Mendi liep met een flinke vaart op de Seirstad in ter hoog te van ruim 5, waardoor laatstgenoemd schip zoowel onder als boven de waterlijn ern stige averij bekwam. Van de Aizkari Mendi werd de voorsteven ingedrukt. De Seirstad moest dokken. De werkzaamhc den aan de nieu we Merwehaven te Rotterdam. Rechts liet beton- storten; op den voorgrond rechts het leegpompen van een der cais sons; links ach ter heb lcegbag- geren mot het wegvoeren daai van. Geheel op den achtergrond links Schiedam De doodelijke draad. Do arbeider J. v. Dam te Usquert is bij het aanleggen van een electriecho installa tie bij den landbouwer A. Elema in brand geraakt. Hij sprong in de gracht, maar h'cp ernstige verwondingen op aan hoofd en beenen. Hij is naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. Zijn toestand is zorge lijk. Doodelijke val. Maandagmiddag is de 2-jarigo monteur O. S., terwijl hij werkzaam was aan de bo- vengrondscho stroomleidingen der N.V. Phi- lipsfabrieken te Kindhoven, van een hoogte van 8 meter gevallen, tengevolge waarvan hij ernstig letsel bekwam en gisteren in het gasthuis is overleden. LOUIS SAALBORN ALS LUCIFER Onder Saalborn's regie is gisteren in do Stadsschouwburg to Amsterdam ten tooneele gebracht Vondol's „Lucifer". Onder leiding van den heer Arntzeniue voerde een gedeelte van het Conce.tgebouw orkest de hiervoor door Dopper geschreven muziek uit. Saalborn s machtige creatie van Lucifer bracht het talrijke publiek tot een langdurige ovatie. Aan het slot waren er vele bloemen en kransen voor den leider, den componist en den dirigent Verdronken. Nabij Boneschans is con zesjarig kind van den schoenmaker M. in een put geval len en verdronken. Lijk gevonden. Toen gistermorgen de landbouwer J. Hoogerbrugge zich naar zijn land in d n Oost-Abtspolder begaf, ontdekte hij in een aldaar leegstaando schuur tot zijn groote ontsteltenis een lijk. Do politie werd met dezo ontdekking in kennis gesteld. Het signalement van don ongelukkige schijnt over een te komen <uet dat van een sinds een paar dagen vermiste, tramoonducteur. Botsing van locomotieven. Gistermorgen roden door vorkoorden wis selstand twee rangeerlocomotieven op het spoorwegemplacement te Zwolle togmi elkaar op. VooraJ do ecne machine werd ernstig beschadigd. Het liep zonder per soonlijke ongelukken af, maai het goede renvervoer ondervond stagnatie. Wherry door een motorboot overvaren. De „Tel." meldt uit Nieuwor-Amstol: Op de Nieuwe Meer iB gistermiddag een onge luk gebeurd, waarbij een slachtoffer bijna den dood zou hebben gevonden. Kon mo torboot liep met volle vaart op een wjierry waarin twee hecren cn een dame waren ge/ofen. Het ranke vaartuigje kantelde en allen sloegen over boord. De hoeren wisten zwem mende den wal te bereiken, doch de dame dio niet kon zwemmen, verdween in d© diepte. Dank zij het kalme water op liet meer, mocht een der leden der bemanning van do motorboot, die gekleed te water sprong, door duiken er in slagen de dame, ofschoon reeds bewusteloos, aan boord van de bijge draaide motorboot te brengen. Met kunst matige ademhn'ing gelukte het de drenke linge spoedig bij to brengen, waarna men haar per auto'naar haar woning to Am sterdam vervoerde. DE GEARRESTEERDE BANKIER. Een groote tekort. Maandag is, zooals reeds gemeld, te Haar lem door do Huugscho politie gearresteerd, do bankier P. J. F. Kloppenburg, directeur van do gefailleerdo Provinciale Bankver- ooniging te 's Gravenhage. Do arrostatio geschiedde in allo stilte, daar do heer K., die een oonvoudigo mid denstandswoning bowoondo aan do Twiju- dorsluan, tc Haarlem absoluut niet bekend was. Niemand kende hem. Bovendien was hij zeer veel uitsl>dig; in den regel ver toefde de heer K. maar eenigc dagen in do week te Haarlem. In 's Grnvcnliago evenwel hooft het be richt van do arrestatie groote verrassing tcwoeg gebracht. Algemeen was men van meening dat na de déb&clo van hot vorig jaar do zaak van do baan was. De accountantsonderzoeken schijnen ech ter aan hot licht te hebben gebracht, dat do heer K. op grove wijze misbruik heeft gemaakt van de hem toevertrouwde geldon. Het juiste bo Irag van het tekort heeft men nog niet kunnen vaststellen. Het zou niet onmogelijk zijn, dat dit drie h, vier ton be droeg. De heer Kloppenburg had een groote villa in het. van 8 tolk park, niet een uitgo strek ten tuin met rotspartijen enz. Hij leefdo op zeer grooten voet, bezat twee kostbare automo bielen en ecu uitgebreid huispersoneel, dat uit niet minder dan een chauffeur, een huis knecht cn drie dienstboden bestond. Bij een voorloopig verhoor heeft do heer K. oen dool van de hem ten laste gelogde feiten bekend. Als raadsman voor hem zal, naar wij ver nemen, mr. A. Mout, advocaat cn procureur to 's Gravenhage optreden. DE MISDAAD 0NPER G0IRLE. De ware toedracht der zaak. Omtrent do aanvankelijk zoo raadselach tige miedaad in do bosschen onder do ho- meente Goirlo bij Tilburg, waar do 20-jarigo C. A van Oirschot, wonendo Dieponstraab bo Tilburg Maandagavond mot bebloed hoofd en gohecl bewusteloos werd gevon den, meldt do „Msb." nog het volgende: Do Maandagavond door de politie als do vermoedelijke dader aangehouden 20-jarigo T. R., wonendo to Tilbilrg, dio voorloopig in de marechausseekazerne to Tilburg in bewaring Ls gesteld, hoeft, zooals gemeld, Dinsdagnamiddag, een volledige bekente nis afgelegd. Do vorslageno was Maandag met genoom- do T. R. on nog 'r anderen persoon uitgo- wecst; z.ij haddon vorwchillondo café'» be zocht. Tegen eon uur of tweo verliet do derde fersoon het gezelschap^waarna de tweo anderen besloten do door een hun ner uitgezette wildstrikken in do bosaohon onder Goirlo eens to gaan nazien. Onderweg daarheen hebben beiden ruzie gekregen; deze twist liep weldra zoo hoog. dat beiden handgemeen werden. T. R. heeft toen op een gegeven moment zijn tegenstan der met oen van een tafeltje, dat in liet boseh stond, afgetrokken poot tegen het gezicht geslagen, waarop dezo neerviel. Toen hij woer wilde opspringen heeft ver- dachto nogmaals een klap mot het hout gegeven, waarna het slachtoffer is blijven liggen. Aan het hout, waarmede de «logen werden toegebracht, zaten een paar sp-j- kors, waaruit het to vorklaren Ls, dat do verwondingen aanvankelijk den sohijn ga ven, alsof zij mot oen mes waren toogc- brnchf. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat er bij do hoolo vechtpartij geen mos is gebruikt. No het volvoeren van zijn dn ad is de verdachte woer do stad ingegaan waar hij lntor op den avond, soouls werd gemeld, in oen cafe door do politio werd gearres teerd. Uit allo» blijkt, dat hot in hoofdznok do drank is geweest, dio den verdachto tot zijn daad bracht. Weliswaar stond hij niet zoo heel guny'ig aangeschreven, doch voor een misdaad uls dezo zag men hem toch niet aan. Tijden» hot verhoor door do mnrechniiH- sco was verdachte zoor onder don indruk. Dinsdagavond omstreek» kwart voor acht is do verdachto met zijn slachtoffer, dut in hol Ziekenhuis werd verpleegd geconfron teerd; ook toen was hij sterk ondor don in druk van het gebeurde. Intusachen go- schieddo tien minuten na dezo confrontatie, wat reeds den gehcelen dag was gevreesd: om acht uur overleed bet slachtoffer aan do govolgen, zander tot bewustzijn to zijn gekomen. Do drank heeft twee jonge loven» ver- woest on tweo fomiilos in rouw gedompeld. Do verdachte zal ter beschikking van do justitie worden gesteld. Inbraak In oen synagoge. Gisternacht is ingebroken in de synago ge der Israoiiotischo gemeente aun do Wa genstraat to Den Haag. Men is over hot hok geklommen en om do synagoge heen goloo- pen naar do orhlcr/ijdo, waar zich oen der toegangsdeuren bevindt. Door hot intrappen van oen paneeltje heeft men zich toegang weten te verschaffen tot het kerkgebouw. Verschillende offerbussen zijn opengebro- kon en do inhoud tnedo genomen. Men kan niet nauwkeurig nagaan hoeveel or getto» lcn i», maar in elk geval kan dit geen groot bedrag zijn. Tot heden beschikt dc politio nog niet over aanwijzingen omtrent do da ders. Zes molens tot verdwijnen gedoemdI Do molens langs den Schermor, zos in go tal, welke «en zoo karakterittiek accent vormen in dit Jlollandsche polderland, wor den bij inschrijving verkocht. INGEZONDEN MEDEDEELING Een MOLEN, die is het HandelstW Mosterdfabriejren, vestigiKte C IET verdwijnt de SPOOR'S indF 1388 go BORG. De Kon. Militaire Sport» vcrceniging heeft Woens dag in de omstreken van Utrecht een Cross Coun try gehouden voor nieuwe lingen. Ritmeester Holleri aan sprong Luitenant dc Fèvte de Montgny heeft pooh bij de Cross Country der Kon. Militaire -Sportvcrccnigi 1 Woantdag nabij Utrecht gehouden

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5