SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STOOMVAARTBERICHIEN DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Aardschokken in California. In <lc keizervalloi cn het Noordelijk ge deelte van Bcneden-Californië werden Dins dag tweo aardschokken gevoeld. Er werd geen belangrijke schade geconstateord. DE TRAGEDIE VAN EEN KUNSTENAAR. Enkele dagen geleden is in hot krankzin nigengesticht Boarletown te Nieuw York do jonge schrijver Frank Highsborn over leden. Vijf jaar geleden is de première van zijn drama Weg naur Golgotha, te Nieuw York gegaan en heeft het stuk Iriomfen gevierd. De kranen waren er vol lof over en eenstemmig werd de begaafdheid van dezen tweeden Bernard Hhaw gepro/en. Maar onbekend was men met het tragische lot, dat het werk den eohnjver had be reid. Jaren lang streed hij voor de erkenning vuii zijn werken, vele romans en novellen •zijn in boekvorm versohenen, maar bloven onopgemerkt. Toen hij aan zijn drama Weg naar Golgotha begon, zei hijMet dit werk •zul ik staan of vallen. Jk weet dat ik een wteilen weg voor me heb, maar deze ze kerheid zal me juist opmonteren en aan sporen mijn kunwt te ontplooien. Een jaar lang schreef hij aan hot drama, dat zijn meest/orwork werd. 1(5 November 1024 ging do première. Alles wat to Nieuw York iiuum had, woonde do voorstelling bij. Ook Hoover zat in een loge. Terwijl het publiek in adomlooze stilte het tooneel volgde, stond dc jonge schrijver sidderend achter de coulissen, olken zin, elk woord meespre kend. Maar toen hot gordijn na het eerste bedrijf viel, bleef het stil in de zaal. Betookendo dit Oen afwijzing van zijn werk of had de tragiek der hnndoling do gemoederen to diep geschokt? Highsborn zou de oorzaak niet meer ervaren. Toen het gordijn voor do tweede maal viel en het publiek van geestdrift raasde en steeds weer om Highsborn riep, zochten de direc teur en de acteure te vergeefs naar hem en zijn vrionden vermoedden dat er iets mot hem was gebeurd. De portior vortel- de, dat hij na het eerste bedrijf een heer totaal in do war den schouwburg had zien verlaten. Hij was zonder hoed en jas weg- gcloopcn. Den heolcn nacht zocht men do straten cn parken af, nergens kon men hem via- don. Den volgenden nacht corst ontdekte do politie hem. Verwarde zinnen uitstoo- tend, met glazigo blik zat hij op een bank in oen park in oen voorstad, jaren ouder goworden, mot sneeuwwit haar, oen ne- gcutwintigjarigo grijsaard. Hij was waan zinnig geworden. Hot vermeende fiasco van zijn Weg naar Golgotha had zijn geest verduisterd. En terwijl do bladen groote artikelen wijdden aan zijn meesterwerk, werd do schepper ervan als ongeneoslijk naar een krankzinnigengesticht gebracht. DE BEVRIJDING VAN EEN HOOFDSTAD. öoijota door spoorlijn met Oceaan verbonden. De langjarige droom van do hoofdstad van Columbia, Bogota, n.l. een directe spoorwegverbinding mot do zoo, dcu Stillen Ocoaun, is eindelijk verwezenlijkt. De het meest aan do Middollandsche Zeesteden herinnerende hoofdstad van hot Zuid-Ame- rikaauscho rijk is nu nog „slechts" drie dagreizen van don Oceaan verwijderd. Tot voor kort duurde dezo reis tien tot vier entwintig dagen! De iuwijding van do spoorbrug over de verbinding mot den Pacifischon en don Gi- rardatspoorweg geschapen cn Bogota en Oost-Columbia met Buenaventura aan de Stille Zuidzee verbonden; con afstand van 180 K.M. 'Ier verdoro bekorting dor ver binding moot nu nog een korte tunnel in den Andes, op 3100 meter hoogto voltooid worden. Twintig jaar lang hooft do spoorweg bouw geduurd on moeilijkheden zijn over wonnen, dio jarenlang voor onoverkome lijk werden gchoudon. Do lijn moest „ge haald" worden over alle drio Andes-keto- ucn hoen, ecu omstaudighoid anderszijds, die dc reis hoogst afwisselend en interes sant maakt. De reiziger beleeft driemaal oen drustischo wisseling van hoogten en temperaturen. De lompurtuurverschillen liggen tuBschon 32 en 8 graden. Buitenge woon fraai is onderweg ook do verande ring in do flora, die men uit de coupé vensters aanschouwt. Van do kokospalmen dor heete zone geraakt men tusschen de coderon, pijnboomen on wilgon der gema tigde zon© cn later tusschen de armzalige struiken van hot gebergte. Do waterschei ding tusschen Stillen en Atlantischen Oceaan wordt boreikt bij La Linea, op 3200 motor hoogte; dan daalt do reiziger, die van don Pacific komt, in hot Magdalena-dal af. Te Girardot, op 300 motor hoogte, is hij weer volop in do tropische hitte. Maar eonige uren daarna bogint do klim weer on de reiziger moot op 2300 meter hoogte weer zijn winterjas aantrekken, ulvorens hij bet vlakko landschap van het plateau van Bo gota, op 2650 meter boven do zee, heeft bc- roikfc. Do geheelo reis duurt thans drie da gen; is do bovenbodoelde tunnel gereed, dan nog' een huiven dag korter. Byrd op den terugweg. Do Amerikaanscho Zuidpoolexpeditie van Byrd is met do „City of New-York" den pnkijsgordcl gepasseerd. Hol schip hoeft /.ooals gemeld, oenigo dagen geleden, na een moeilijke worsteling het kamp van Byrd bereikt. De lading en inscheping moest buitengewoon snel geschieden, om dat gevreesd werd, dat het jwikijs zich weer snol zou aaneensluiten. Hot schip vond ech tor bij zijn terugkeer een open geul en pas seerde in ciica 24 uur do pakijszone. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie District Leiden. De uitslagen van de Zondag 23 Februari gespeelde wedstrijden zijn; Afdeeling A. Lissc I8. J. O. I 1o Lis se IIO. V. V. 3—3 Voor Zondag 2Maarta.s. is het volgende programma vastgesteld: Afdeeling A- Noordwijk, 2.30 uur: 8. J. C. I—Leiden Lisse: Lasso ILisse II Afdeoliug B. Noordwijk: S. J. O. II—Meerburg. Waar geen aanvangouur vermeld vangen de wedstrijden om half één aan. Aan de scheidsrechters. Tot heden gaven nog niet veel hoeren zich op voor het eventueel samen te stel len elftal van scheidsrechters. Gaarno za gen wij toezeggingen nog uiterlijk einde dozer week tegemoet. D. HAVERKORN, Oompetitieleidor. RUITERTOURISME. Uitreiking van de zilveren bekers. Sinds de A. N. W. B. Toeristenbond voor Nedorlaud zich ook hot ruitertoerisme heeft aangetrokken on zijn organisatie ter boschikking hooft gesteld van de ruiters, valt or in ons Land voor dezen vorm van toerisme oen toenemende belangstelling te conalateeren. Zooals men weet, heeft do bond door het heele land oen 60-tal ruiterconauls aan gesteld, uitgewerkte plannen voor meer- daagsche tochten gemaakt, met vermel ding van de voor paardon moest geschik te wogen en tot do Bondszorg behoort eveneens hot bevorderen van den aanleg van ruiterpaden, het zorgen voor goede stalling, het verzorgen van kaarten van do beste ruiterwegen, enz. Wie langere of grootere tochten te paard wil maken, krijgt uitvoerig opgegeven hoe hij het beste kan rijden over wegen met weinig verkeer, of langs ruiterpaden, door bosch en hei, waar het logies voor ruiters kan worden aan bevolen, waar de paarden goed worden verzorgd, waar de tocht kan worden afge broken voor wandelingen, waar mooio uit zichten to genieten zijn en zoo al meer. Voor dit streven, om het toerisme in zijn vollen omvang te dienen en de schoon heid van het eigen land in steeds ruimer kring te propagecren, heeft do A. N. W. B. veel instemming gevonden. Do rondritten te paard door Nederland, georganiseerd door do Ruiter-commissie van den A. N. W. B. zijn een groot succes geworden en hot mag Lot voldoening stemmen, dab ook verscheidene dames aan deze mot zorg voorboroido ritten hebben deelgenomen. Voor don in 1929 gehouden rondrit waren groote on kleino zilveren horinneringsbe- kers uitgeloofd en de uitreiking van deze bekers zal nu a.s. Zaterdag 1 Maart des middags om half vior to Utrecht in het Jaarbeursgebouw geschieden door den Voorzitter van de Commissie voor het Buitertoerisme, den hoor Albert Spanjaard lid van het dagelijksch bestuur van den A. X. W. B. Aangezien aan don rondrit verscheidene militairen hebben deelgenomen, die in ons land de grootste categorie ruiters vormen, was een afzonderlijke beker uitgeloofd voor heb militaire korps, dut zich bij deze ritr- ton het meest zou onderscheiden. Deze be ker is gewonnen door het derdo half regi ment huzaren te 's-Grnvcnhage. BILJARTEN. Om het wereldkampioenschap libre. To Barcelona zijn dc wedstrijden om het wereldkampioenschap libre, begonnen. De oersto uitslagen luiden: pnt. brt. U.s. gem. Doiumering 500 66 10 7.57 Verloop 108 66 60 6.27 Albert 500 II 223 11.36 Agassin 389 43 124 9.04 Butron 199 36 128 13.86 Ferras 500 36 144 13.88 Moons 500 30 100 16.66 Meijer 365 30 85 12.16 Butron 343 11 248 31.18 Vives 500 11 420 15.45 Soussa 300 35 109 20.— Verloop 288 21 57 10.75 Doiumering 500 10 162 26.35 Meijer 143 19 52 7.62 Moons 300 23 98 21.73 Verloop 319 22 130 14.50 Butrow 300 21 216 23.50 Albert 256 21 116 12.10 Agassis 500 31 88 16.12 Ferras 132 30 113 14.40 Soussa 500 96 129 19.23 Dommoriug 106 26 119 19.07 Forms 500 11 336 15.15 Vives 130 11 266 39.90 VLIEGEN ZONDER MOTOR. Lezing van prof. Georgii. Op initiatiof van do Koninklijke Neder land sche Vereenigiug voor Luchtvaart werd Dinsdagavond in het hotel de Twee Steden tc 's-Gravonhagc door den Duifc- scben Professor Dr. Walter Georgii een voordracht gehouden over heb vliegen zon der motor. Spr. constateerde dat het thans juist tien jaar geleden is, dat in Duitsch- land het motorlooze vliegen tot wording kwam. ThanB zijn de eerste vluchten van 'n 160 meter uitgegroeid tot vluchten van 160 kilometer. Achtereenvolgens toonde spr. door mid del van lantaarnplaatjes hoe zich dc mo torlooze vliegtuigen sedert 1020 hebben ontwikkeld. Van 1922 tot 1920 waren de motorlooze vluchten statisch, d. w. z. er werd nog uitsluitend gevlogen door ge bruik to maken van den tegen de berghel lingen opstijgenden wind. Na 1926 werd ook dynamisch govlogen, nl. door rechtstandig opstijgende luchtmassa's. Deze wijze van vliegen is echter maar onder bcjiaaldc om standigheden mogelijk en spreker gelooft niet, dat dezo vorm van motorloos vliegen ooit bevredigend zal worden opgelost. Terwijl men in het Rhön-gebergte zich meer op lange afstand-vluchten speciali seerde, heeft men in Rossitten in Oost- Pruisen vooral werk gemaakt van vluch» ten van langen duur, tot 14 uur toe. Ter wijl echter het duurvliegen een zware lichamelijke inspanning beteekent, schuilt in het vliegen over afstand een groote bekoring. De vlieger, steeds gebruik ma- kende van de tegen de bergen opstijgende winden, moet, om zijn doel te bereiken, omwegen maken en telkens moet hij een anderen geschikten berg zoeken die hem vorder moet brengen. Als een krachtige stimulans werkte de nieuwe uitgevonden methode, om motor loos lange afstanden af te leggen door te vliegen onder cumuluswolken. De mogelijk heid daartoe werd eerst bewezen met een gewoon motorvliegtuig, waarvan de vlieger den motor had afgezet. Zoo werd de zeil- vliegsport in nieuwe banen geleid. Vroeger heette het: „waar zit de beste berg". Nu kijkt do vlieger omhoog naar den hemel en vraagt: „Waar zit dc beste wolk Het is zolfs' gelukt, een gewoon motorvliegh tuig, dat met zijn motor niet hooger dan 3200 meter kou komen, door gebruik te ma ken van do opstijgende kracht van gewone cumulus-wolken, tot 4000 motor hoogte te brengen. Spr. is ervan overtuigd, dat dezen zomer een hoogte van 5000 meter zal wor den bereikt. Verder behandelde spr. nog liet motor loos afleggen van gToote afstanden door te vliegen in het front van onweerswolken is zeer gevaarlijk, maar zoolang men vóór de wolken blijft, bestaat er geen gevaar en kan de vlieger steeds drijvende op de warmere luchtmassa's waaronder zich de koudere schuiven, met de wolkon meedrij ven. Tenslotte behandelde professor Georgii nog het sleepvliegen en wijddo hij uit over het practische nut van het motorlooze vliegen. Met een interessante film over het zeilvliegen in Oost-Pruisen werd deze drukbezochte voordrachtavond besloten. MALVERSATIES BIJ AANKOOP VAN GROND. Gebruikmaking van een valschc acte? Voor het Gerechtshof te 's-Gravenlmgo is in hooger beroep behandeld de zaak te gen D. J. O. en F. v. d. K.. bestuursleden van do woningbouwvereniging „De Goede Woning" te Monster. Deze gemeente had besloten een aantal krotwoningen op te ruimen en nieuwe to bouwen. „De Goede Woning" werd, om dubbele overdrachts kosten te voorkomen, belust met den aan koop van perceelen. Bij dien aankoop zou den verdachten gebruik hebben gemaakt van een valsche acte en op eigen naam grond gekocht hebben, dien de bouwver- oeniging niet noodig had. De rechtbank te 's-Gravonhage had v. d. K. veroordeeld tot 2500 boete subs, twee maanden hechte nis. O tot 5000 boete subs, drie maan den hechtenis. Verdachte O. ontkende do bedoeling te bobben gehad de verccniging tc benadee- len. Hij had gehandeld op advies van een notaris. Als getuige werd gehoord notaris R., die tijdelijk to Monster het notariaat waar- num. Dc beide he eren waren bij hem geko- ïnon en zeiden, dat zij het bewuste stuk grond wilden hebben als belooning voor aan do verecniging bewezen diensten. Zij vroegen advies, hoe zij dit moesten aan loggen. Getuige liad toen voorgesteld, dat zij alles zouden koopen en daarna den voor de bouwvereeniging vereischten grond aan haar zouden overdragen. Aan de wed. B. heeft getuige een briefje geschreven met verzoek 's middags 3 uur aan zijn kantoor te komen. De weduwe B. werd vervolgens als ge tuige gehoord. Zij zou voor 17.000 gulden ccnigo perceelen verkoopen aan „De Goe de Woning". Dit had zij afgesproken met den burgemeester. Toen zij naar den no taris ging, wist zij niet beter of zij zou de perceelen verkoopen aan ,,Dc Goede Wo ning". De notaris las do akte voor. Getuige begreep daar niets van. Haar zoon hoeft nog een keer geroepen: Stop, do nummers kloppen niot! De notaris zei echter; „Het is in orde, mevrouw, teekent u maar." Ge tuige heeft toen geteekend, maar dacht aan dc vereeniging to verkoopen. Aan verdachten persoonlijk zou getuige nooit verkocht hebben. Nadat nog eenige getuigen waren ge boord, nam de advocaat-generaal zijn re quisitoir. Mr. Bayer noemde de zaak zeer eenvou dig. De bedoeling van de wed. Boers is nooit geweest om de andere perceelen te verkoopen. Verdachten hebben den meer deren grond voor zichzelf in de wacht ge sleept. De notaris heeft zulks voor hen gemakkelijk gemaakt. O. is zelf een rijk man en spr. noemde daarom de berooving van de weduwe van een deel van haar grond een zeer gemeen feit. Een boete van 5000, welke dc recht bank hem heeft opgelegd, zal voor O. niet veel betoekenen, en daarom vindt spreker een geldboete voor hem niet op zijn plaats. Ditzelfde geldt ook voor v. d. K. Spr. vraagt dan ook veroordeeling van ieder dor verdachten tot een gevangenis straf van zes maanden. Mr. v. d. Oever noemde de dagvaarding onjuist geredigeerd. Pleitor vroeg vrijspraak voor verdachte v. d. K. Mr. Rink hoeft weinig bewondering voor do gestie van het gemeentebestuur van Monster, dat uit zuinigheidsoverwegin gen do verantwoordelijkheid in deze zaak in handen heeft gelégd van particulieren. Pleiter vroeg voor zijn cliënt eveneens vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. Uitgesproken: P. C. de Boom, varkenshandelaar, Yoor- sohoten. Cur. mr. J. J. Schokking. Was senaar; R. Boers, Leiden. Cur. mr. L. Spreij, Leiden. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Dc Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag a.s. des namid dags te twee uur. Punten ter behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrief Raadslid. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Advies van B. en W. inzake adressen over winkelsluiting. 4. Verslagen van: a. den Vleeschkeuringsdicnst; b. de Arbeidersbe middeling en Werkeloosheidsverzekering; c. de commissie tot wering van schoolver zuim over 1929. 5. Machtiging tot uitbeta ling van de wcesgelden over 1930. 6. Ad vies B. en W. inzake adres R. A. van de Puttelaar. 7. Stemming over voorstel tot aankoop van grond van J. J. Korbee on verleenen van schadevergoeding. 8. Benoe ming Raadscommissie voor buitengewone werken en vaststelling verordening voor deze commissie. 9. Wijziging raadsbesluit inzake aanleg van Hardenbroekweg. 10. Voorstol tot aan- en verkoop van grond aan dc Abr. van Roye»straat. 11. Verbe tering gedeelte Zuid-Boulevard. 12. Ver bouwing der woningen Voorstraat Y57 en 158 tot één woning en verhuring daarvan. 13. Advies van B. en W. inzake adres A. Barnhoorn. 14. Begroolïngswljzigng 1930 No. 2. 15. Vaststelling kohier hondenbelas ting 1930. 16. Uitvoering Ziektewet. 17. Vaststelling van een nieuw Werkliedenre- gleraent en iSalrisregeling met advies van B. cu W. inzake liet desbetreffende voor stel van de Raadscommissie voor Perso neelsaangelegenheden. WASSENAAR. Inbreker aan 't werk. Dour een drietal ingezetenen dezer gemeente is bij de poli tic. aangifte gedaan, dat door een persoon oen bezoek is gebracht aan hun woning. Vermoedelijk is liior dezelfde porsoon bezig geweest, dio ook Voorburg cn Rijswijk on veilig maakt. Hij komt n.l. binnen door het ruitje van do voordeur te openen cn vervol gens do deur to ontsluiten. Bij één ingeze tene drukte li ij evenwel een spiegelruit in. De buit was bij zijn bezoeken niet groot. Slecht 5 wordt in totaal vermist. Aanbesteding. Door hot gemeentebe stuur werd hedenmorgen aanbesteed: a. het vernieuwen van een gedeelte leien dak van het stalgebouw aan de Pieter Twent- laau, waarvoor werd ingeschreven door: F. W. van Druten, 's-Gravenhagc ƒ194, C. de Jong, 's-Gravenhage ƒ568, L. Sterk, Wassenaar ƒ668, J. Jonker, Wassenaar 674, Gebr. J. en L. Bouma, Wassenaar ƒ680, W. Donders, Wassenaar J S45, J. H. W. Boddous, Wassenaar 875, P. H. Tip- ker, Wassenaar 970 b. het bouwen van een muziektent in het plantsoen op het Burch'fcpfeïn, waar voor resp. voor kclderdiepte (1.85 M.) en fun deering (gemetseld in kalkzandsteen) werd ingeschreven door: van Helmond cn Moer- mond. Wassenaar, 2845, 2645, N.V. van der Wel en Bax, Wassenaar, 2870, 2780. J. W. van der Aa, Wassenaar 2946, ƒ2856, H. W. van Wijk, Den Haag, 2877, ƒ2917, F. L. Smit. Wassenaar, 3075, 2945, Gebr. de Wit, Wassenaar, 3675, 3610, Lorrié cn Co., Den Haag, ƒ3767, ƒ3827, van Star- renburg cn Meershoek, Den Haag ƒ4720.24, 4775. De gunning werd aangehouden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water gelaten. Gistermiddag is van do schoopsbouwwerf der firma A. Panne- vis tc Alphen aan deu Rijn met good ge volg te water gelaten de motordirectie- boot „Trouvére". Bovengenoemde boot is een zusterschip van dc onlangs te water gelaten boot „Athello" en zal eveneens worden uitgerust met een 80 E. P. K. Krom hout motor. Beide booten worden dezer dagen geheel compleet uitgerust naar Ne derland sch Oost-Indië verscheept. Aanrijding, Gistermorgen werd 8. O., bestuurder van een wagen met hit voor de woning van R. V. aan den Stcekterweg door een hem achterop komende auto aan gereden, waarbij het voortuig werd be schadigd en het paard schaafwonden be kwam, de schade zal waarschijnlijk door verzekering worden gedekt. NIEUWKOOP. Benoeming. De Raad heeit tot lid van de Commissie tot wering van School verzuim benoemd den heer X. J. H. Klaus in de plaats van den heer B. M. Domsdorf, die op zijn verzoek eenvol ontslag ver kreeg. Hulpkeurmeester. Tot tijdelijk hulp- keurmeester is benoemd in de plaat® van den beer C. A. de Keijzer, die 1 Maart naar 's-Hertogonbosch vertrok, den heer P. Spaans te Uithoorn. WOERDEN. Rijtuig te water. Gistermiddag ouge- veer 5 uur is door een plotselinge zwen- king van het paard een rijtuig, waarin 6 personen, de familie Samson uit Wavei- veen, op den Zandwijksingel alhier te wa ter geraakt. Dc aldaar wonende veehouder H. Benschop schoot dadelijk toe en hot mocht hem gelukken de 6 personen, n.l. drie vrouwen, twee mannen en een kind van drie jaar te redden. Aan zijn kordaat optreden is het te denken, dat geen mcu- schenlevens te betreuren zijn. Na van dro ge kleeren te zijn voorzien is de familie S. per auto naar Waverveen teruggekeerd. Alleen dc vrouw van S. scheen licht ge wond, terwijl verder geen kwetsuren werden geconstateerd. ZEVENHOVEN. Bloedvergiftiging. Een arbeider kreeg dezer dagen een doorn in een der vingers, met hot gevolg dat bloedvergiftiging ont stond en daarna ader-vergiftiging. Hij is opgenomen in een ziekeninrichting to Lei den om een operatie te ondergaan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND JOH AN DE WITT (uitr.) arr. 26 Fcbr. te Sa bang. P. O. HOOFT (uitr.) arr. 26 Febr. te Southampton. POELAU TELLO (uitr.) vertr. 26 Febr. van Suez. PRINSES JULIANA (uitr.) vertr. 26 Febr. van Suez. RADJA (thuisr.) pass. 26 Febr. Gravcs- end van Londen. KON. NED. ST00MB. MIJ. BODEGRAVEN (uitr.) vertr. 25 Febr. van Arica. BOSKOOP, arr. 26 Fcbr. van Rottordam te Duinkerken. 1 CRIJNSSEN arr. 26 Febr. van West-In- dië, 1. v. Havre te Amsterdam. HAARLEM vertr. 23 Febr. van Cristobal naar Amsterdam. ORION vertr. 26 Fcbr. van Amsterdam naar Curasao. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA (thuisr.) vertr. 26 Febr. van Las Palraas. GRATIA (uitr.) pass. 25 Febr. Ouessant. ORANIA vertr. 26 Fcbr. van Amster dam naar Zuid-Amerika. ZEELANDIA (uitr.) vertr. 25 Febr. van Santos. KON. PAKETV. MIJ. BELAWAN arr. 26 Febr. van Rotterdam te Batavia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIA8 (thuisr.) arr. 26 Febr. tc Dar-es- Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. DRECHTERLAXD (thuisr.) vertr. 25 Febr. van Freetown. REGGESTROOM (uitr.) arr. 25 Fobr. tc Teneriffe. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. VECHTDIJK vertr. 26 Febr. van Rot terdam naar Calcutta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (thuisr.) pass. 26 Febr. vooriu. 2 uur Ouessant. INSULINDE (thuisr.) pass. 26 Febr. to Perim. TABANAN (uitr.) pass. 25 Febr. Gibral tar. TOB A arr. 26 Febr. van Macassar te Hamburg. KERTOSONO vertr. 26 Fcbr. van Bata via naar Rotterdam. TJERIMA vertr. 26 Febr. van Batavia naar Rotterdam. ST00MV. MIJ. OCEAAN. EURYMEDOX, Batavia n. Amst. vertr. 26 Febr. van Port Said. EURYADES, Batavia-A'dam, vertr. 25 Febr. van Padnng. PHILOCTETES, Japan—Rott., arr. 25 Febr. tc Shanghai. PHRONTIS arr. 25 Febr. van Amster dam te Liverpool. EMZETC0 LIJN. JONGE JACOBUS, Rotterdam-Ornn, pass. 25 Febr. Gibraltar.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6