1>E AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND De Wenteltrap ZATERDAG 22 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 't I s u i t. Dc schoone prinses uit het sprookje trouwt altijd met den edelen prins en zij leven dan lang en gelukkig. Dat is nu eenmaal het goed recht van sprookjes-prin sessen. In werkelijkheid zijn de aardschc prinses, sen niet altijd even gelukkig in de liefde. Naast feeërieke vorstelijke bruiloftsfeesten, zooals onlangs het kroonprinselijk paar vau Italië heeft gevierd, treffen wij ook wel eens tragedies aan. Eenigen tijd geleden werd de verloving bekend gemaakt van prinses Ileana van Roemenië met graaf Hochberg Eilacie, het geluk dezer jonge harten bleek kortstondig van duur. Want dezer dagen werd gemeld, dat de prinses een reis ging maken naar Jerusalem en dat de graaf niet alleen met mee mocht, maar dat hij zelfs uit Boekarest was vertrokken. Daarbij uitgeleide gedaan docr den commissaris van poi-rie; Tevens werd medegedeeld, dat het voor genomen huwelijk voor onbepaalden tijd was uitgesteld. De „Daily Mail" trok daaruit reeds direct de conclusie, welke menigeen even- was verbroken en inderdaad wordt dit ver eens zal hebben gemaakt, dat de verloving moeden thans officieel bevestigd. Volgens geruchten zou de graaf te Boekarest den verlovingsring hebben gekocht, maar ver geten hebben hem te betalen! Een derge lijk familielid kon het hof toen niet meer gebruiken. Volgens andere berichten zou- een „machtige politieke tegenkanting" het huwelijk hebben doen stranden. Tardieu gevallen. Niet steeds is de liefde bestendig van duur. Het ministerie-Tardieu heeft de waar heid daarvan aan den lijve ondervonden. Nauwelijks due maanden is hej. kabinet aan het bewind geweest, of na de enthou siaste ontvangst is het weer met een trap de laan uitgestuurd. Drie maanden na «le eerste liefdesverklaring is de verloving tus- schen het parlement en Tardieu weer -tf Het was ditmaal niet de schuld van Tar dieu zelf. Hij lag met griep onder de wollen dekens en deed niels dan niezen en snuiten. Het was de gemoedelijke dikke Chéron, d-e te vast de touwtjes van de rijks geldbuidel in zijn handen hield en een amendement, dat do schatkist 60 millioen francs zou doen derven, onaannemelijk verklaarde. i)o Kamer had al verscheidene amendementen om tut verlaging van den belastingdruk »e komen, opgegeven wegens het verzet van Chéron, maar op oen gegeven moment weid zij kriegelig en de minister bleef met 5 stemmen in de minderheid. (Later bleek, dat deze minderheid slechts één 9tem w\s geweest). Het ministerie bood z'n ontslag aan en aan den leider van den aanval werd vol gens politiek gebruik de vorming van een nieuw kabinet opgedragen. Deze, de radi caal-socialist Chautemps, heeft de opdracht aanvaard. Tengevolge van deze kabinetscrisis is Woensdag de vlootconf eren tie voor een week uitgesteld. De leiders der Fransche delegatie, de ministers Tardieu, Briand en Leygues, waren namelijk demissionair en hun aanwezigheid werd bovendien elders vereischt, zoodal de aldus wreedaardig ont hoofde delegatie weinig meer kon uitrich ten, en ook de andere delegaties tot werkloosheid gedoemd werden, omdat de conferentie juist bezig was aan een debat, waarvan het standpunt der Fransche re geering de spil vormde. Taai-taai. Wanneer wij van deze gelegenheid, dat de machine der vlootconfe. rentie even stilstaat, een blik achterwaarts werpen naar de bereikte resultaten, dan geeft dat geen bemoedigend perspectief. Elk van de vijf mogendheden, die aan ie conferentie deelnemen, heeft in een memo randum haar standpunt uiteengezet. Daar echter deze memorandums niet volledig zijd gepubliceerd en voor de beoordeeliug van de situatie zeer belangrijke gegevens aan publicatie onttrokken bleven, heeft SPORT men daaraan niet zoo heel veel. Maar wij weten in ieder geval wat de Amerikanen en Engelschen aan totale vlootbewapening meenen te mogen verlangen. We weten dat Japan ten aanzien hiervan zich met de ver- houdingscijfers van Washington geenszins tevreden wil stellen en we weten ook, dat Frankrijk dat zich in geen geval wil bin den aan een partieele bewapeningsbeper king en het vraagstuk slechts in het ver band van heel de bewapening te land, ter zee en in de lucht tot definitieve oplossing wenscht te brengen van een vermindering van zijn bestaand vlootprogram niets wil weten.... als het geen specialo veiligheids waarborgen ontvangt. Deze week is ook Italië met zijn memo randum gekomen. Het is tot alle mogelijke beperking van zijn maritieme bewapening bereid elk cijfer, hoe laag ook, wil he* aanvaarden mits echter geen andere Europeesche continentale mogendheid een sterkere vloot heeft. Wanneer nu alle landen maar taai aan hun eigen standpunt vasthouden, wordt het een niuoie boel. Ook de Geneefsche conferentie inzake den z.g. tariefswapenstilstand geeft ge*;n optimistisch beeld. Zooals men weet, heeft de Economische Conferentie van eenige ja ren geleden den wensch uitgesproken, dat de steeds hooger worden Je tariefinuren zullen worden geslecht. Dit is evenwel een lastig werkje, en er bestond weinig kan*, dat aan dezen wensch binnen afzienbare tijd gevolg zou worden gegeven. Vandaar dat men voorstelde: laten wij, Europeesche mogendheden, beginnen met een wapenstil stand en ons verplichten om althans on/e invoerrechten niet hoover te maken dan ze reeds zijn Hierover berandslangt men thans te Genève, doch Italië heeft zich er tegen verklaard en Zwitserland wil wel, als Italië ook wil. Maar Italië wil niet. dus En zoo dreigt zelfs dit bescheiden begin te stranden. De weg naar den wereldvrede is er een van taai-taai-doeg! Godsdienstvrede. De bolsje- wieken zijn toch stakkers. Zij leggen den geluovigen geen haarbreed in den weg en toch komt me daar de Paus, komen do Anglicaansche bisschoppen, komen ver scheidene kardinalen met een felle aan klacht, als zouden zij een strijd voeren tegen den godsdienst Rvkof verklaart zelf, met de hand op zijn hart, dat de Sovjet regeeri'ig aan zulke vreeselijke duigen doodonschul dig is. Onderwijl knallen de schoten, waar mee de geestelijken worden geëxecuteerd, en dreunt de grond van het omvallen der kerkmuren, neergehaald door heiligschen- nende handen. Ja, zegt Rykof, er wordt wel eens een geestelijke vervolgd, maar dat komt, om dat hij een anti-communistische actie voer de of een spion was. Ook zijn er wel e«-n paar kerken gesloten, maar dat wilde de regeering niet, maar dat wilden de geloo- vigen zelf. Zelfs publiceert de Sovjet-pers een inter view met den Russischen metropoliet Ser- gius, waarin deze verontwaardigd protes teert tegen de schandelijke laster, dat er een godsdienstvervolging zou zijn in Rus land. Arme bolsjewieken! En het ergste is, dst niemand in Europa jullie gelooft, dal ieder een zoo dom is, om meer waarde te hech ten aan de feiten dan aan jullie woorden. Zelfs meent Dien, dat het z.g. interview met den metropoliet niet heelomaal echt is. Gemeen, niet waar. Intusschen dringt men in Engeland er bij de regeering op aan, dat deze stappen zal ondernemen ten einde den Sovjets 'e doen begrijpen, dat Engeland zulke onder- drukkingmethoden ten strengste afkeurt. Maar de minister van buitenlandsche zakpo wacht nog steeds op het rapport van den Britschen gezant. Het zou hem aan z'n hart gaan, als de Labourregeering, de betrek kingen met de Sovjets moest afbreken, wel ke zij zelf hersteld had. Eeuwfeestviering Guido Gezelle (Van onzen correspondent). R. K FEDERATIE. Overzicht Het programma voor morgen is niet bijster groot, een gevolg van het feit, dat voor de eerste klasse E slechts do wed strijd V. V. Z.—Leonidas is vastgesteld: Do Rotterdammers moeten dezen wed strijd winnen, willen zij hun kans op het kampioenschap handhaven. Voor de tweede klasse M is het pro gramma zoo volledig mogelijk. Een der be langrijkste wedstrijden is wel die in Noord- wijk tusschen R. J. C. en Teijlingen. De Noordwijkers hebben nl. hun laatste kans tegen een sterken tegenstander te verde digen en waar Teijlingen de laatste weken uitstekende dingen heeft gedaan, twijfelen we er niet aan, of de Rassenheimers zullen alle krachten inspannen om ook nu weer do puntjes binnen te halen. In verband met het resultaat van .dezen wedstrijd is ook de wedstrijd tusschen Lei den en D. O. N. K. van /eer groot belang. Zouden de Leidenaars er inderdaad in sla gen de Gouwenaars te slaan, dan zouden ze hun Noordwöksohe sportbroe'ers peen onbe'angriiken dienst bewijzen Bovendien heeft Leiden nog wat te vereffenen met D. O. N K., zoodot we een zeer interes sante nartij verwachten. Ve der wordt hier gespeeld de wedstrijd Gra-f Wi'lem TT2—Duiven, die voor dc be zoekers is en Exce'sior— Rmirt^n, waarbij de gostbeeren ongetwijfeld het beste re sultaat zullen behalen. R. K. S. V. „Teijlingen". Na een week rust komt Teijlingen T a s. Zondag weer voor een zwaren weds'-J I te staan. Om 2'nur zal men S. J. C. 1 ont moeten te Noordwijk. De thuiswedstrijd werd door Teülineen met 4—1 cewonnen en wij zijn wel benieuwd hoe of bet er a.s. Zondag wordt afffchrarhthoewel de over winning bier geen hoofdrol behoeft te snp'en. On de eerste plaats is het verlan gen een keuri°en wedstrijd te zien. een vluggen en eerlijken wedstrijd Dan ral nn- getvröfe'd bet vele puh'iek nog eens gpnie- ten. Het vertrek is bepaald om 1 uur per fiets vanaf bet K. R. A.-eebouw. Gaal al len mede om de spelers aan te moedigen. liet tweede elftal speelt zijn InntMen wedstrijd voor de competitie op SportHoff nm 2 30 uur tegen Alliance. Dit wordt voor het tweede aannakken om wat te bc-ci- keo Doch, eensep/ind rön. dan kan alles. Wanneer de wedstrijden rijn Rfeeloopen gaan allen naar huis. nm dan te R uur in het K. R. A.-gebouw weder present te riin nm den onderlingen feestavond te vie-en we'ke voor de/en keer een bürnnder ka rakter zal dragen. Dit is dan de lustrum viering dpr vPreenipinp. AMp leden en ire- nnodigden hebben reeds een uitnoodiging ontvangen en nu'is van *elf de wensch van het bestuur, dat een ipder daaraan gehoor geeft. Wanneer de enmnetitie in haar geheel is efgeloopen. lipt bel in de bedoe'ing om daarna bet lustrum te vielen op bet groe ne tapiit. hetwelk zal geaebieden door wed strijden te organiseeren. Hierop komen we nader terug. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. Sitt. Boys— R.K.O N R.; Caesar—Valken burg; GrevenbichMarsana; O.V.C.—R.K. V.V.L. Eerste klasse B. B.V.C.—D.E.V.; Kolping-R.K.T.V.V.; WilhelminaUnion; VenloGennep. Eerste klasse C. N.E.O.GrolDe Zweef—VD.Z.; Emos Quick; P.H.Achilles. Eerste klasse D. S.D.O.—P.V.C.; Wilskracht—Limvio; H. M.S.—L.V.V.; E.M.M.—R.K.A.V. Ter gelegenheid van het geboorte-eeuw feest van den grooten Vlaamschen dichter, Guido Gezelle, die op 1 Mei 1830 te Brugge werd geboren, heeft zich, zooals reeds eer- dor door ons gomeld, in België een uitge breid comité gevormd, om dit eeuwfoost zoo schitterend mogelijk te vieren. In dit co mité onder voorzitterschap van August Vermeylen, hoogleeraar te Gent en Alois Walgrave, letterkundige, pastoor te Volle- zeele, hebben voorts oa. zitting gonomen: Joris Eeckhout, Pol de Mont, Dr. Julius Perseyu, dooent aan de hoogeschool te Gent, Herman Teirlinck, Dr. Maurits Sabbe, hoogleeraar te Brussel, Caesar Gezelle, Jo zef Muls, lid van de Kon. Vlaamsche Aca demie, en Dr. Louis Franck, Minister van Staat. Hot Belgische Koningspaar heeft welwillend zijn hooge bescherming aan de Gezelle-feesten verleend. De stad Bruggo, welke reeds 100.000 francs beschikbaar had gesteld voor de stichting van een Gezelle- monument van den beeld. Jul. Lagae, hooft later nogmaals 10.000 francs beschikbaar gesteld als tegemoetkoming voor de uit gave der volledige werken van Gezelle, welke behalve in een luxe editie, ook in eon volksuitgave zullen verschijnen. Men dacht ongeveer 10.000 exemplaren te kunnen ver spreiden. Voorts zullen er nieuwe vertalin gen van Gezelle's werk het licht zien. De feesten zullen worden ingezet op Donderdag 1 Mei a.s. De triomfklok in den Hnlletoren zal geluid worden en van alle openbare ge bouwen sal de vlag wapperen. Op Zater dagavond 3 Mei, den vooravond van don eigenlijken feestdag, zal een feestavond worden gehouden, waarop Gezellegedichtcn en liodcren zullen worden voorgedragen. Op Zondag 4 Mei zal 's morgens om 9 uur eon plechtige 11. Mis worden gecelebreerd. Het is nog niet bepaald of deze in de Kathe draal zal worden opgedragen of in de kerk, waar Gezelle onder-pastoor is geweest 's Namiddags um half drie zal de plechtige onthulling vun het Gezolle-monumcnt plaats hebben, waarbij Pastoor Walgrave een re devoering zal houden, welke zal worden beantwoord door den Burgemeester van Brugge. Z. M. Koning Albert heeft toege- Eerste klasse E. V.V.Z.—Leonidas. Tweede klasse M. S.J.C. Teylingen; Leiden-D.O.N.K.; Graaf Willem II—Duiven; Excelsior Spartaan. DIOO. HAARLEMSCHE BOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse R. A.D.O. I-Geel Wit 1; T.Y.B.B. Il-Vi- tssse I; Concordia 1—R.K.V.Z. L Tweede klasse C. Victrix T-D.O.S. I; Santpoort II—D. S.S. I; II B.C. Ila—Alliance L Tweede klasse D. V.A.C. 1-0 D A II; Duiven II-V.V.L. L Derde klasse D. T.YB.B. Ill—Lisse III (12.30 nur); Tey- lingen IIAlliance IL Derde klasse E. Leiden II—8.N.A. I; St. Bcrnardus I \Vilhelmu6 II. Derde klasse F. Graaf Willem III-D.HX. III; Wilhel mus III—P.F.C. IL zegd bij deze plechtigheid tegenwoordig te znllen zijn. Pe Brugsche schooljeugd on Vlaamsohe volksvereenigingen zullen een bloemenhulde brengen met muziek-uitvoe- ring. De Vlaamsche componist Arthur Ver hoeven heeft hiervoor een Gezelle-cantatc gecomponeerd op de tekst van Lambreoht Lambrechte, terwijl natuurlijk „De Vlaam sche Leeuw" niet zal ontbreken. Na afloop van de plechtigheid zullen de autoriteitou een bezoek brengen aan het geboorte-huis van den dichter aan den Rolloweg, dat in een Gozello-museum herschapen is. Ook zal dien dag in de oude Gothische zaal van het stadhuis een academische zitting worden gehouden, waarbij zal worden gesproken door professor August Vermeylen, Dr. J. van Ginneken S.J., hooglooraar aan de Ka tholieke Universiteit to Nijmegen en de eerwaarde heer M. Janssen, hoofdredacteur van „Do Torrenwachter", terwijl de dich ter Grogoire Lo ltoy namens de Fransch- Belgische letterkundigen in het Neder landse!) het woord zal voeren. Vermoedelijk zal ook een Zuid-Afrikaansch student, die verblijf houdt in Holland, aan Guido Ge zelle de hulde van zijn land brengen. 's Avonds wordt er een feestmaaltijd ge houden. Dinsdag 6 Mei is het de priester dag, waarop Gezelle in 't bijzonder door de geestelijkheid zal worden herdacht en gehuldigd. Dezo dag zal met een H. Mis om 0 uur beginnen, waarna de feestzitting wordt geopend In den namiddag wordt een bezoek gebracht aan het Gezclle-tuuseun»; in den musouui-tuin zullen alsdan verschil lende Oezelle-liederen worden uitgevoerd. Ook in Franscb Vlaandoren wordt bet ge boorte-eeuwfeest van Guido Gezelle ge vierd, en wel op initiatief van hot te Stoen- voorde gehouden congres der Vlaamsche vereenigingen in Noord-Frankrijk. Hot Vlaamsch Verbond heeft zich belast mot het organiseeren der feestelijkheden. In •verband mot bovenstaand brengen wij in herinnering, dat zich ook hier te lande op verzoek van den Guido Gezello-kring te Amsterdam, een comité heeft govoruid, professor U. Burger voorzitter is. INGEZ0N0EN MEDEDEELING. Vierde klasse E. Leiden III—Meeiburg I (12.30 uur); 8. N.A. II—D.O.S. II; O.V.V 11 8JXL II! Vierde klasse F. Westlandia II-H.V.C. II; P.F.O. IV- A.V.V. II; Wilhelmus IV-P.F.O. 1IL Vijfde klasse A. 8J.C. IV—Meerburg II (12.30 uur). Vijfde klasse O. Graaf Florie IV—Vigor I; 8.D.C. III— A.V.V. Ill (12.30 uur). Junioren-Competitie District Leiden. Afdeeling A. Lisse, 2.30 uur: Lisse 1—8. J. O. I Lisse: Lisse II-O. V. V. Waar geen aanvangsuur vermeld vangt de wedstrijd om half een aan. FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. 32) Hij kan niet ver weg zijn, zei de chauffeur, hij beefde zoo, dat hij niet op zijn beenen kon staan. Jamieson en Halsey liepen om het huis je heen en rié^ien zoo nu en dan den naam van den ouden man. Maar er kwam geen antwoord. En Thomas was nergens te vin den. Zijn pijp, die nog warm was, lag op don rand van de balustrado en binnen op de tafel we waren na ons vergeefsch zoeken naar binne gegaan lag zijn oude grijze hoed, zoodat de eigenaar toch niet ver kon zijn. Dat was hij ook niet. Mijn blik viel op de deur van een diepe kleerenkast. Onwil lekeurig liep ik er heen eu draaide den knop om. De deur vloog open door het ge wicht dat er tegen drukte en er tuimelde iets naar voren, dat op den vloer neer plofte. Het was Thomas Thomas zon der eenig uiterlijk letsel, maar dood. HOOFDSTUK XX. Dokter Walker's waarschuwing. Warner was in een oogenblik op zijn knieën en probeerde den boord van den cuden man los te maken, maar Halsey weerhield hem. Wij stonden daar en durfden elkaar haast niet aan te zien. Toen Jamieson zijn voorloopig onderzoek geëindigd had, stond 'hij op en sloeg het stof van zijn knieën. Er is geen spoor van letsel, zei hij en ik herinner mij dat ik een diepe zucht van opluchting slaakte. Uit wat Warner zei, ging de detective yoort, en uit het feit dat hij zich verborgen heeft in de kast, zou ik concludeeren dat iets hem doodelijk heeft verschrikt. Ik denk dat schrik en een zwak hart met elkaar de oorzaak van zijn dood zijn. Maar waarvan zou hij geschrokken zijn? vroeg Gertrude, wat zei hij toen je hem in de portiek vond? Ik hoorde hem een verschrikten kreet geven, toen ik aankwam. Ik liep op hem toe en toen ik bij hem was, zat hij in zich zelf te mompelen. Ik kon niet precies ver staan was hij zeizijn stem klonk vreemd en angstig. Hij tuurde voor zich uit alsof hij iets tusschen de boomen zag en nu hoorde ik dat hij in zichzelf praatte over gen geest dien hij gezien had. Ik probeer de hem mee naar binnen te nemen, maar er was geen beweging in bem te krijgen. Toen dacht ik dat het beter waa om u te waarschuwen. Kun je je niet een paar woorden her inneren die hij sprak vroeg ik. Hij zei iets „het graf dat zijn dooden teruggeeft»" Jamieson doorzocht de zakken van den ouden man en Gertrude vouwde zijn ban den over zijn hagelwit overhemd. Jamieson keek -mij aan. Ik begin nu ook te gelooven, zei hij, dat het waar is wat u tegen mij gezegd hebt, juffrouw Innes, dat de moord op de villa een begin maar niet het eind van de tragedie was. De detective vond een paar dingen die hem interesseerden: een klein plat sleu teltje aan een rood koord en een stukje papier waarop in Thomas' stijf handschrift iets geschreven stond. Jamieson las het en gaf het aan mij. Het was een adres, nog niet lang geleden geschreven: „Lucien Wallace; 14 Elm Street. Rich field." Het papier ging van hand tot hand en Gertrude merkte op: Richfield 1 Dat ken ik. Elm Streel is de hoofdstraat. Herinner je je niet Hal sey? En Halsey voegde er aan toe: Lucien Wallace I Zoo heet het kind waar Stewart het over had bij het onder zoek. Warner, met het instinct van den tech nicus, had den sleutel genomen en wat bij zei was geen verrassing voor me. En Yale-sleutelwaarschijnlijk van den oostelijken ingang 1 Er was geen enkele reden waarom Tho mas, de oude en vertrouwde butler geen sleutel zou hebben van dien ingang, hoe wel de ingang voor het personeel aan den westkant was. Maar deze vraag moest la ter maar onder de oogen worden gezien er waren nu verschillende andere dingen waarvoor gezorgd moest worden en we gin gen allen naar de villa terugWarner bleef achter bij den doode. Jamieson liep naast mij terwijl Halsey en Gertrude volgden. Ik zal de Aim s'rongs op de hoogte brengen, zei ik. Zij zullen weh eten of Thomas fa mi ie ha<' en hoe ik die bereiken kan. Natuurlijk zal ik de kosten van de begrafenis betalen. maar zijn familieleden moeten gevonden worden. Maar wat zou hem zoo verschrikt hebben, meneer Jamieson? Dat is moeilijk te zeggen, maar dat hij van schrik gestorven is, staat voor mij vast. Het spijt me in meer dan een opzicht, dat hij dood is; ik heb altijd geloofd, dat Thomas iels wist. of iets vermoedde, dat hij niet vertellen wilde. Weet u hoeveel geld er in die versleten beurs van hem zat? Zoowat honderd dol lar; dat is zoowat twee maanden loon en toch sparen negers zelden; meestal hebben ze nog geen stuiver. Maar wat Thomas wist zal hij mee in het graf nemen. Halsey stelde voor om de omgeving af te zoeken, maar Jahieson voelde daar niets voor. U zoudfc niets vinden, zei hij, iemand die er in slaagt om het huis bin nen te komen on een gat in een muur te maken terwijl ik beneden do wacht houd, zal zich heusch niet laten vinden, als we met een lantaarn het struikgewas afzoe ken. Met den dood van Thomas voelde ik, na derden de zaken op Sunnisyde de crisis. En die bleef ook niet nit. De Armstrongs kregen bericht van Tho- mas' dood en als resultaat daarvan had ik mijn eerste onderhoud met dr. Walker. Hij kwam den volgenden morgen, direct na het ontbijt. Teen ik de kamer binnenkwam, liep hij heen en weer en niettegenstaande mijn vooroordeel moest ik toegeven, dat de man er presentabel uitzag. Hij was groot, forseh en donker, zooals Gertrude gezegd had, glad schoren en kaarsrecht, met go decideerde trekken en een vierkant* itio. Hij was haast overdreven zorgvuldig ge kleed en zijn manieren waren bijna opdrin gend beleefd. Ik moet mijn verontschudiging aan bieden voor dit vroege bezoek, juffrouw Innes, begon hij terwijl hij ging zitten. Ik heb mijn practijk al te lang verwaar loosd en daardoor een heelebool te doen en bovendien moet er iets met dat lichaam gedaan worden. Ik wilde alleen maar het adres van Thomas' familie weten, zei ilc. U had wel kunnen lelofoncoron als u het zoo druk hebt. Hij glimlachte. Ik wilde u nog over iets onder» sprr ken. Wat Thomas betreft, hot is wensch van movrouw Armstrong dat u toestaat dat zij de kosten draagt. En wat zijn fami lie aangaat, ik heb zijn broer, die in het dorp woont al op de hoogte gebracht. Het zal wel een hartverlamming geweest zijn. Thomas had een zwak hart. Hartverlamming door schrik, kon ik niet nalaten op te merken. Ik heb gehoord dat u hier een geest hebt en dat het huis vol detectives is om hem uit te bannen. Ik begreep bij intuïtie dat bij me wilde trithooien. U bent verkeerd ingelicht, antwoord de ik. Wat, geen geest, geen detectives? riep hij uit, nog steeds glimlachend, wat een teleurstelling voor het dorp! (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 13