UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 22 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EEK51E rAU J BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 22 Februari 1930, medegedeeld door het Kon Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometorst.: 777.1 te Karlstadt. Laagste barome erst.: 751.3 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 23 Febr.: Matige tot zwakke Noord-Oostelijke tot Ooste'ijke wind. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weeer. Lichte vorst des nachts. Overdag matige dooi. LUCHTTEMPERATUUR: 2.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 5.52 uur tot Zondagmorgen 6.35 uur; van Zondagna middag 6.54 aur tot Maandagmorgen 6.33 uur. een rede over de jeugd. Spr. zeide, dat de jeugd zich al spoedig moet organiseeren in de veieeniging waar zij thuis hooren, opdat zij voor later paraat zijn. Vooral daar het communisme zich 6nel gaat uit breiden. En wat de e-lendige gevolgen daarvan zijn, kunnen wij dagelijksch lezen in Rusland. Een welgemeend applaus viel den heer Loerakker ten deel. Ook werd er og een komische één-acter voorgedragen door den heer G. Mesman, getiteld „De gevolgen van een Spoorweg staking", weik stukje kort doch zeer hu moristisch was. De zeereerw. heer pastoor sprak nog een aanmoedigend woord, dat het toch de plicht is van arbeider, tuinder en vooral de boeren, die he'aas nog in gering getal vereenigd zijn, zich te organiseerep in de vereen, waar zij in thuis hooren. De voorz. sloot daarna der vergadering met den chr. groet, dankte al de aanwe zigen voor hun belangstelling dezen avond getoond, en hoopte dat het sprokere van dezen avond een richtsnoer moge zijn om te organiseeren. Thoresia-film. Woensdag werd de nieuwe Theresia film gedemonstreerd in het Patronaatsgebouw door de K. S. A. uit Leiden. De zaal was ruim bezet. Allen, die de fi'm zagen, waren uiterst tevreden. Er is echt genoten, en wij hopen, dat de K. S. A. ons nog eens zal vergasten cp zoo'n fi'mavond. Vergadering St. Phocas. Een verbreede toegangsweg naar bet Veilinggebouw. Vrijdagavond hield de R K. Tuindersver- eeniging „St. Phocas" haar ledenvergade ring in het café van den heer Verhoef te Papeveer. De voorz. heette allen van harte welkom. De sccr., de heer N. Hoogervorst, las de notulen van de vorige vergadering, welke onder dank werden goedgekeurd. Mededeelingen: De voorz. leest de cor respondentie vuor die gevoerd is tusschen de twee R. K. Veilingen over plannen voor één Roomsche vereen., welke corresponden tie voor kennisgeving wordt aangenomen. Punt 4 Bes'uursvoorstelom door het bestuur van deQ Bloklandsche polder, op kosten der vereeniging, de kade te doen verbroeden vanaf den. provincialen weg tot aan het Veilingsterrein. Tevens verzoekende machtiging om een geldleening daartoe t.e sluiten. De voorz licht dit voorstel toe. Spr. zeg*, dat dit niet iels vreemd is, daar er al moor- malen gesproken is over dien weg. Wij zien allen maar al te goed in, dat aan ons Vei linggebouw nog iets ontbreekt in de ver binding. Wij hebben gezien, dat de gemeen te geen rijweg wil maken van Papeveer naar Korteraar. Wij hebben ons nu gewend tot het bestuur van den Bloklandschen pol der en deze zal de weg verbreeden, maar op kosten vau de vereen. „St. Phocas". Voorts- zegt spr., dat or door het bestuur van de vereen, en dat van het Anker Oroon. tenveiling „De Hoop Geleidt Ons" in unv gebouw zal komen veilen. Dit is goedgevon den. Maar hieraan zijn eenige onkosten ver bonden, en daarvan zal de Algcm. Veiling beta'en voor de gemaakte onkosten met in begrip van alles 1/4 gedeelte. Voorts zal zij ieder jaar 450.geven voor het veilen in ons gebouw. Dit alles zal contractueel vastgelegd worden voor een tijd van 10 jaar. Indien dit voorstel door de leden goedge keurd zal worden, moet er een geldleening aangevraagd worden. Het bestuur had deze geraamd pl m. op 4000.—, af te lossen in 2 jaar od de rekening-courant. De heer Hoogervorst is voor het voorstel, maar wil de geldleening niet aflossen in 2 jaar. Dit werd goedgekeurd. De heer C. Bosland juicht het voorstel van de vereen, toe. maar spr. zegt. dat het voorstel bij het Anker er wel niet door zal gaan. Voorts wil spr. deze lecning aflossen in vijf jaar. De heer Hoogervorst wj] er een goede breede weg van maken. Voorts werd nog door enkele leden het woord gevoerd, waarna het voorstel in stem ming werd gebracht, en met algemeene stemmen werd aangenomen, bet aflossen in 5 jaar inbegrepen. Bespreking van het aanvoeren en het vei len der voorjaarsgroenten en wat daarmede in verband staat. De voorz. zegt, dat de groenten achter elkaar zullen geveild wor den, en vraagt aan de leden of zij het goed keuren dat de regeling zal zijn als vorig jaar. it werd goedgekeurd. Voorta zegt de voorz„ dat het percentage dit jaar 6 pet. bedraagt, zooals het voiig jaar. Rondvraag. De heer Levarth nit zijn mce- ning betreffende het één-worden der twee vereenigingen. De heer C. v. d. Hoorn be spreekt de teelten van de kasproducten, vooral dat de tuinders zich meer moeten gaan toeleggen op één en dezelfde teelt. Dit zal zeer ten goede strekken aan de finan ciën. Dan zal het kwantum dat aan de vei lingen aangevoerd wordt ook grootor zijn, en komen er meer exporteurs naar Ter-Aar. Spr. onderstreept dal de kwaliteit van Je producten die aan de Veiling gebracht wor den hier ter plaatse, gunstig afsteekt met Veilingen elders. Ook zou spr. gaarne wil len, dat de kasproducten zooals tomaten en enijboonen achter elkaar geveild worden. De voorz. zegt, dat dit zal gebeuren. Ver- dor werden er nog enkele huishoudelijke puntjes besproken, waarna de voorz. de ver gadering sloot met den chr groet en mit den wensch, dat Gods milde zegen overvloe dig over den arbeid der tuinders zal neder dalen. N00RDWIJK. Ongeval. Gistermorgen kreeg de 13- jarige O., werkzaam op de golfbanen alhier, bij zijn werkzaamheden een punt van een mestvork door zijn hand. Direct moest h:j onder geneeskundige behandeling gebracht worden, daar men bevreesd was voor bloed vergiftiging. Personalia. De heer J. Visser, tijdelijk onderwijzer, aan de Wilheliminaschool al hier, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Bchool te Bom mel sd ijk. Arbeidsbeurs. Als werkeloozen bij do arbeidsbemiddeling alhier staan ingeschre ven 94 personen, waarvan 34 landarbeiders, 18 visscheia, 13 opperlieden en het restant verdeeld over diverse ambachten. NIEUW-VENNEP. Een geleerd varken. De landbouwer P. Stokman aan de Huigsloterdijk nabij de Kaag, was in 't gelukkig bezit vaD een var kentje, dat de landbouwer liever op de ra fel dan in 't hok zag. Alvorens hiertoe over te gaan is 't altoos zeer geraden do bepa lingen van de vleeschkeunngswet na te komen. Dit had de landbouwer verzuimd, met 't noodluttig gevolg, dat de keurings dienst er achter kwam en 't geslachte var kentje medenam naar het abattoir om ge keurd te worden. De Kantonrechtor zal thans ook nog een woordje spreken over t geleorde beestje. WASSENAAR. Aanrijdingen. Aan den Deijl botsten een slceperswagcn, bestuurd door' R. uit Hilversum en een G wielige auto tegen elkaar op, met het go- vuig, dat beide voertuigen werden bescha digd. üp den Katwijkschen weg kwamen gis teren een 6 wielig motorrijtuig, bestuur door W. en een vierwielige auto, bestuurd door N„ beiden ui» den Haag, met elkaar ui ernstige botsing. Beide wagens werdon zwaar beschadigd en moesten per kraan wagen worden weggesleept. De monteur B., die de veeren van een dor wagens zou herstellen, kreeg een veer, die uitschoot, tegen mond en neus, waardoor hij pijnlijk werd verwond. Door de politie werd hij verbonden. Bij de K'ein Persijnlaan had een bot sing tusschen 2 auto's plaats, waarbij even eens groote schade werd aangericht. Eon der wagens moest naar een garage worden gesleept. NIEUWVEEN. ZILVEREN JUBILEUM DER R. K. KIES VEREENIGING. De herdenking en de huldiging van twee jubilarissen. De R. K. Kiesvereeniging te Nieuwveen, herdenkt dit jaar haar 25-jarig bestaan. Is dit op zich reeds een gedenkwaardig feit, het is het nog meer, nu in de jubi'eerende vereeniging twee jubilarissen zitten: de heeren Th. E. Copray en C. Hoogervorst. Vijf en twintig jaar lang hebben deze stoe- re werkers een bestuursfunctie bekleed in onze kiesvereeniging. Met het volste recht mogen wij dit als een exceptioneele ge beurtenis bestempelen De 2Csto jaarvergadering, die Donder dagavond j.l. te ho lf acht in zaal Schreu- der gehouden werd, stond door genoemde feiten, sterk in het teeken van feestvreug de. De voorz., de heer Copray. opende de bijeenkomst met den chr. groet. Dan heette hij de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den zeereerw heer F. J. van Nes. Spr. drukte er zijn vreugde over uit dat zoovelen waren opgekomen. Waren op de laatste jaarvergadering, buiten het be stuur, twee leden aanwezig, thans waren er bijna honderd. De geachte spr. hoopte, dat niet de napret op de agenda vermeld, de groote drijfveer geweest was, tot komen. Alsdan ver'eende de voorz. het woord aan den heer Hoogervorst, secretaris, ter voor lezing van de notulen der twee laatste vergaderingen In beide werd de gegronde klacht geuit over de treurige opkomst der leden. De notulen werden onveranderd ge arresteerd. A's gevulg van de slechte opkomst, had de leden-jaarvergadering van 1929 niet door kunnen gaan Vandaar dat nu twee paarvers'ag engeleren werden. In 1928 telde de vpreeniging 199 leden, te weten 107 mann. en 92 vrouw leden. In een vacature in het bestuur werd voorzien door benoeming van den heer P. A. Vink. De twee gehouden ledenvergaderingen ken merkten zich door weinig meeleven van den kant der leden. De eollecte in onze gemeente gehouden voor het Centraal Par tijbureau bracht s'ecbta 56.86 op. In 1929 vergaderde het bestuur zeven maal. Twee ledenvergaderingen hadden plaats. Op de eerste bijeenkomst waren zeven leden present. Op de tweede verga dering, tevens jaarvergadering schitterden de leden dooi afwezigheid; zegge twee le den waren opgekomen. De bijeenkomst kon zoodoende niet doorgaan. Bij de officieele verkiezingen voor de Tweede Kamer, waren in totaal 7G0 van de 8R5 kiezers opgekomen in onze gemeen te. 279 Katholieke kiezers telde Nieuwveen, 14 waren weggebleven door ziekte of om andere redenen. 265 Katholieken hebben gestemd, terwijl 275 stemmen op do R. K. Staatspartij werden uitgebracht, dus 10 stemmen winst. Do voorz. bracht, na voorlezing der ver slagen, dank aan den secretaris. Ook do r>enningmcesteresi.e, mej. Lidwina Schrama kreeg een dankbetuiging, want heeft één veel te verbijten, dnn is het toch zeker de gene die een aanslag op de portemonnaie moet plegen. Spr. weet echter dat de hui- ditre thesaurière ten volle voor haar taak bc-ekend is. Naar aanleiding van een schrijven van het Partijbureau, werd met alremoen goed vinden besloten f 10 te storten voor het Dr. Schaepmanfonds. Het volgende punt van de agenda noem de: jaarverslag van de penningmeesteresse over 1929. Aan ontvangsten stond geboekt f 67.82, geveegd bij het batig slot van 1928. totaal f 119 70. Uitgaven in 1029 f 40.31. Het boekiaar 1929 sloot dus met een voordeelig sa'do ad f 70.45. Namens de commissie van onderzoek, kon de heer L. de Boer meedeelen, dat allee in stipte orde was bevonden. De voorz., die de hnishondelöke verga dering zoo kort mogelijk wenschte te ma ken, nremle dit snrpenr::n toch een uitver koren ge'cerheid. den leden, den toestand dor vereeniging bloot »e leirgen, ofschio hij hoorte dat in de toekomst de aanwezi gen zich niet tevreden ronden stHlen met oen reeks van vers'rgen, doch ook de uit geschreven vergaderigen zoo trouw moge lijk zouden bijwonen. (Wordt vervolgd). Z0ETERW0UDE. Veldwachter Deeqenaars gaat met pensioen. Door den heer A. L. Deegenaars, ge meente veldwachter alhier, is tegen 1 Mei a.s. als zoodanig eervol onts'ag aange vraagd. Naar men weel is de heer Deege naars ruim dertig jaren bij de politie, waar van hij er 25 in deze gemeente als veld wachter heeft doorgebracht. In genoemd tijdvak heeft hij zijn taak steeds tot vollo tevredenheid van zijne superieuren ver vuld, terwijl hij zich mede de achting van het publiek wist te verwerven, getuige do velo blijken van sympathie die hij bij zijn zilveren jubi'eum van alle kanten mocht ondervinden. We vernemen dat de heer Deegenaars voornemens is om zich in de gemeente Leiderdorp te gaan vcsiigen. Mo ge hij nog lange jaren een welverdiende rust genieten Vrouwenbond. De R K. Vrouwenbond belegde Donderdagavond do jaarvergade ring en de afdceling Missienaaikring orga niseerde daarbij oen tentoonstelling in hel Patronaatsgebouw. De presidente, mevr. G. Schouten-Krom, opendo de goe 1 bezochte vergadering cn verwelkomde den hougeerw. Deken, den zeereerw. Pater Rector, den weleerw. heer Kapelaan en de vertegenwoordiger van de Firma van Houten. Notulen en jaarverslag werden wegen* ontstentenis van de secretaresse uitgesteld tol de vergadering op 27 Maart a.s. te hou den. Do penningmeesteies, mej. M. van Leeuwen-van Buurcn, bracht hei financieel verslag uit waaruit bleek, dat door velo buitengewone uitgaven bij de huldiging van Mgr. den Bisschop, verkiezing en het kinderfeest een tekort was ontstaan van 14.16. De dames Luk-v. d. Akker en Captain- Brouwer werden verzocht de boeken na te zien ert op de volgende vergadering ver slag uit te brengen. Van mej. A. v. Vliet en mej. Luk-v. d. Akker was bericht inge komen, dal de rekening van het vorig jaar in orde is bevonden, weshalve de penuing- mcosteres décharge werd verleend cn dank gebracht werd voor het gued gehouden be heer. Naar aanleiding van een ingekomen brief van de tentoonstelling-commissie dankt de presidente de leden van den Vrouwenbond en vooral de propagandacluo voor de hulp bij de tentoonstelling. De weleerw. heer kapelaan dankt, .als directeur van hot Pa tronaat, voor alles wat voor de tentoon stelling en voor het kinderfeest door de da mes is gedaan. Door mej. Mies Vlasveld word verslag uitgebracht van de Missienaaikring. Er is met veel ijver gewerkt voor do MU- sio der Kruishceren voor den weleerw. Pa ter J. Bchuur en aan dc rouwbeklceding van de kerk Bloemhof Rotterdam en wel door 21 dames. Bij het verslag van de Tooneelclub dankt de presidente voor het succesvolle spel inzonder de spellcidster mej. Swart waardoor weer veel nieuwe leden aange worven zijn Vervolgens werden onder leiding van den heer C. H. de Boer door de zangclub eeni ge zangnummers uitgevoerd. De vertegenwoordiger van de van Houten's cacaofabrieken hield nu 'n lezing met licht beelden. Het product nit We*t-Tndië werd door de Indianen reeds bereid tot drank uit de zaden, die zij droogden. Op hot witte doek kwamen de rijke cacaoplantages met <le tusschenbeplacting van andere boomen voor bescherming van de zon, het oogsten van de vruchten, drogen en fermenteeren of gis ten voor den goeden smaak. Het inschepen naar Europa en de behan deling in de fabrieken van v. Houten, do reiniging, het breken, de verwijdering van de harde schaak het pellen van do za den, waarvan de cacaodoppen komen en het persen van het overtollige vet uit het product kwam achtereenvolgens als zeer interessant te zien. Cacao bevat meer dan 50 pet. vet en i* daardoor te zwaar verteerbaar^ Het vet wordt er uitgeperst, opgevangen en tot cacaoboter bereid. Dc bereiding van do cacao poeder werd nu besproken en ver toond. In de pauze werden bonbons en pastil les gepresenteerd. Lekker! Lekker is innsr een vinger langdus kon toen de tom bola voor de Missie afgewerkt worden. Na de pauze kregon do dames do berei ding van de bonbons en ehocoladereopon te zien alsook het inpakken door de mo derne machines. Na nog overzichten van fabrieksgebouwen enz., foto's van hot 100- jarig bestaan gegeven te hebben, had de uitdeeling plaats van do roclamepnkkottcn. De presidente dankto don vertegenwoor diger en verzocht hem den dank van do Vrouwenbond over to brengen aan do firma. Het dameskoor voorde nog oen paar zang stukjes uit. Bij de rondvraag dankte .Ie zeereerw. Rector voor hetgoen voor de Mi s- sie van de Kruisheeren is gedaan. Namens Pastoor Pompen dankto de geest, adviseur voor het work aan de rouw beklceding met zooveel zorg en gedold ver richt. De presidente brengt een woord van hul de aan den ontwerper, aan mej. dc Boer en A. v. Vliet voor do leiding van de Mis sienaaikring en verzocht do dames na do vergadering de te u toon stel ling te bezichti gen. Zeer ten voordeele van de Missie bl.oef men daarna nog oenigen tijd op de tentoon stelling bijoen, om het vele cn goede werk van den Naaikring to bezichtigen. Jeugdaciie. Do laatste weken voor de vasten staan in een groot teeken van actie voor het jeugdwerk. Zondag heeft de St. Joseph-fJezellen- vereeniging Patroonsfeest. Het programma voruicldt: 's morgens 6 uur H. Mis tot in tentie van de leden en gezaijienlijke H. Communie, 7 uur gezamenlijk ontbijt in het Patronaatsgobouw, waarna gezellig samen zijn. 19 uur: Feestelijke bijee.nkomst in het Patronaatsgebouw. De hocgeerw. Prae.^cs zal daarbij de nieuwe leden installeeren. Do tooneelclub „Sint Gencsiue" zal onder lei ding van den heer van Aalsum opvoeren „Zijn Trots", tooneelspel in 4 bedrijven door G. Nielen. Wijl dezo feestelijke bijeenkomst uitslui tend voor gonuodigden toegankelijk is, zal „St. Gencsiu8" een tweede opvoering geven op Dinsdag a.s. waartoe de Gezellen kaar ten hebben verkocht. Hot belooft weer een mooie Gezellendag. Inmiddels wordt do Parochieole Jeugd raad dezer dagen gevormd. De Maria-congregatie zal Woensdagavond een triduum beginnen die geleid zal worden door den zeereerw. Pater van Spa uwen S.J. Maandagavond zullen wij het alsdan offi cieel uitgegeven programma van de ker kelijke plechtighodcn, oefeningen en daar aan verbonden feest in het Patronaat ver melden. Voorts declcn wij mede, dat do R. K. Spoitvereeniging A.S.C. gereorganiseerd wanrdoor voetbal cn gymnastiek onder de zelfde organisatie komen. De tweede afdeeling Gymnastiek gaat dezen zomer naar de groote demonstratie te Borgen op Zoom en oefent reeds met ijver om met een bekroning uit bet Zuiden weer te keeren. Wie heeft een deken verloren? Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekrmen omtrent een gevonden gestik te deken. Bcuwcn. Gedurende het jaar 1020 werden er 36 bouwvergunningen afgego- ven en wel voor het bouwen van 35 nieuwe woningen, 5 fabrieken en 6 warenhuizen, terwijl voor 9 woonhuizen en 1 werkplaats vergunning tot verbouw werd verleend. DE „EUROPA" AAN DEN GROND GELOOPEN. HAMBURG, 22 Febr. (V.D.) - De uitreis van het reusachtige nieuwe stoomschip van de Norddeutsche Lloyd de „Europa", die gisteren wegens den lagen waterstand nog twijfelachtig was, werd hedenmorgen vroeg „de" gebeur tenis in de Hamburgsche haven. On danks den nog steeds aanhoudenden Oostenwind en den daardoor veroor zaakten lagen waterstand, besloot men op de werf van Blohm en Voss heden morgen vroeg de uitreis te wagen. Het geduld der reusachtige menschenme- nigte, die het schouwspel wilde gade slaan, werd op een zware proef ge steld. Toen de waterstand tegen 9 uur hcog genoeg was, kon men van de te genover liggende oever waarnemen, dat het zeekasteel, getrokken door een groot aantal zware slcepbooten, zich langzaam van de werksteiger van de werf losmaakte om na korten tiid bui ten den Kuhwerdener Hafen te komen. Uit de gigantische schoorsteenen van dc „Europa" golfde een dikke zwarte rook en de lucht trilde van het gillen der stoomsirencn. Tegen 9.15 werd de open Elbe bereikt, doch spoedig raakte dc .Europa" nabij den Altona-schen landingssteiger den grond. Op 't oogen- blik zit het schrp vast. Men hoopt ech ter, dat het schin bij het verder stijgen van het water zijn reis naar zee b'nnen een:ge uren langs de Elbe kan voort zetten. BIOSCOPEN. Triancn: Goedgekeurd voor volwassenon. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd. HAMBURG. 22 Febr (V.DDc ..Fi'uropa", die na het vertrek uit de ha ven met dc steven Elbe-afwaartsch lag, werd door den sterken stroom tc- tuggedreven en dwars over de rivier gedrukt, zoodat een oogenblik het ge vaar bestond, dat het schip stroonv>p- waartsch gedreven zou worden. Het gelukte de zeven slecpbooten evenwel met veel moeite het schip weer bij tc draaien, doch vertrek was nog niet mo gelijk. Het schip raakte weer aan den grond en werd opnieuw dwars gedrukt, zoodat het vaarwater door de lengte van het sclpp versperd was. Het vast raken van de „Europa" schijnt zeer snel bekend te zijn geworden, want een duizendkoppige menigte langs de oevers der rivier wacht met spanning het verloop der gebeurtenissen af. Nader wordt uit Hamburg gemeld, dat bij het opkomen van dc vloed ver scheidene slcepbooten opnieuw dc Europa" trachtten vlot tc brengen. Tegen kwart voor 11 werd het schip weer gedeeltelijk in dc haven gesleept om het daarna weer in het vaarwater te brengen. Langzaam werd het sclrip in het vaarwater van de Elbe getrok ken. Onder luid gejubel van de me nigte voer het schip voorbij, begeleid door ontelbare klc:ne schepen ver dween de „Europa" langzaam uit het gezicht. LEIDEN, 22 Febr. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden marlet waren als volgt: prima fabrieksboter (con trole) 2.13, prima bcerenboter 2.£0— 2.25 en goodo boorenbotor 2.10—2.15 por kg. Aangevoerd 31/8 en 0/16 vaten, we. gende 710 Kg. Handel vlug. - Eieren. Totale aanvoer 5371 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 6.20—7.00 en oendeneieron 6.30—6.40 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 17 tot en met 22 Febr. T.ang turf geen aunvoer, prijs 9—10 per 1000 stuks. 21 Febr. Groentenvciling „Loidsn en Omstreken". Per 100 -inks: Andijvie J 4.00 5.00, Roode kool 6.60—10.00, Savoyo kool 9-14, Greene kool 12JO—5J0n. Pie terselie 1.00— 2.50, Piei f 100—«.00, Sel derie l.oo1.50, Knolsclderie ö.oo s.oo Rabarber 0.00—9.00; Per 100 kg.: Kroten gek. 6.00—9.00, Witloof 8.00—12.00, Boerenkool 4.00—7.00, Spinazie 28—31, Uien 1.00—1.C0, Wortelen 10— 11, Sprui ten 1 li H, Spruiten II 15—ff, ROTTERDAM, 21 Febr. Woekovcrzlcht van de Makelaars Brcedelct en Bosman. Do betcic stemming waarover wij verleden weck schreven, behoort wederom tot hel ve.lcdone. Over dc gchcelo linie zijn de prijzen in den loop der weck teruggeloop©» en zooals het bijna altijd gaat, bestond er tot de verhoogde prijzen meer animo, als nu. Toch zijn do aan vee: en van mais niet te groot. Van do Donau komt niet veel cn dan nog gedeeltelijk B. S. binnen, terwijl do voorraden van La Platamais ook ge slonken zijn. Over dc nieuwe oogst van dozo soort komt wel een en kol minder goed bericht binnen, doch ovor het alge meen luiden de mededeelingen gunstig. Gerst, Haver en Rogge blijven ln:;g aan geboden, met. tamelijk geregelde zaken. AARLANDERVEEN. 21 Fob:. Vrije vel- ling. Aangevoerd 4910 ei" en. Pri;*: kippen- e.eren 5.00—7.10, eendeneieren 6.10— 6.30 per 100 stuks; aardappelen f 1.10 poi SB Kg. WltJSELNUTKERINGEN (AMSTERDAM) (Niet -officieel). Berlijn 59.54 Londen 12.12*7 New York £.49] Parijs 9.7&5 i Brus«e 34.743 Zwitserland 48.12 Milaan 18.061/< Mad.v 30.76 Oslo 666 M Kopenhagen 60.76 .Stockholm 66.90 Wens' 86.1 |l/( Praag 7.38 Boedapest. 43.601/'.»

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 11