DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gistermiddag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Af wezig met kennisgeving wethouder Ruben kamp wegens ziekte. Voorzitter burgemeester J. M. van Griethuijson. Do notulen werden na voorlezing onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Verslag keuringsdienst van vee- en vleesoh 1929. De gemeente moet daarvoor betalen 582.08. Vaststelling voorschot volgens art. 103 der L.O. wet aan Bijzondere Scholen. Dit betreft voorschot Endegeester Straatweg 4580.17; R.-K. School 4608.86., Duin- zicht KU6.46, Chr. Sohool Morsch 1329.27 Goedgekeurd. Wegens de bijzondere diensten verleend by de revacoinalie stellen B. en W. voor aan dr. Timmermans een gratificatie te verleenen van f 300. Wordt met alg. stem men aangenomen. Bij de behande'ing van het agendapunr „Reconstructie wegen" gaat de raad in ge heime zitting. 80.000 gutden voor extra wegenverbetcring. Na de opening wordt voorlezing gedaan van bet voorstel van B. en W. onder over legging van het rapport van de gemeenie- opzichier. In 't kort komt het hierop neer. Buitengewone maatregelen zijn niet noo- dig voor de Hofdijk, Rijnhofweg, Valken burgerweg, Rustenburgerpad, Leiderwejj, Itijnzichtweg, van Assendelftstraat, Leid- sche straatweg, de Kampenaeislraat welke door bestrating of hardo wegbedekking in goeden slaat zijn. Ook de parkwegen kunnen buiten be schouwing blijven waar deze met sproei asphalt zijn bewerkt wat een göed resul taat gaf en met een kosten van 10 ct. per jaar per M.2 in goeden staat zijn te hou den. Ook de overige wegen achten B. en W. in dusdanige stuat dat zij de vergelijking met andere wegen buiten de gemeente glansrijk kunnen doorslaan. Men stelt tenslotte voor: a. De Rijsjes te bestraten- Kosten 13902.— De Alraondeweg bewerken met teer- ruacadam. Kosten U492.60. De Warmonderweg inbegrip met Ab- spoelweg en Poelgeesterweg idem teer- macadam. Kosten ƒ32015. Terweeweg en van Wijt ten bach weg ach ten B. en W. in goeden staat behalve dan flat de kruisingen met leermacadam wor den bewerkt. Kosten ƒ3000. Lage Mor8chweg behooft geen verbete- ring. De Hooge Morschweg zou bij bestrating oen uitgaaf vorderen van ƒ29217. B. en W. meenen, dat, vooralsnog bestra ting achterwegen kan blijven en behande ling van het rijvlak met teermacadam vol doende is ook al met het oog dat deze wog niet geheel aaneengebouwd is. Vanai de Vinkbrug tot de gcmeentcwoningen aan den Rijnkant aan te leggen een trot toir met tegels en aan de overzijde trot toirs van grint. Kosten 11400. Het Rustenburgerpad vereischt voor dc noodige verbetering een uitgaaf van 6000, zoo de eventueelo verbreeding tot stand komt. In het andere geval is de uitgaaf op 1000 begroot waarbij bestrating acn- ierwege blijft. In totaal alzoo een uitgaaf van circa ƒ80.000 voor extra wegenveibetering weiK bedrag door een aan te gane leening dient verkreven. Of deze uitgaaf belastingverbooging ten gevolge zal hebben kunnen B. en W. niet overzien. De heer den Ouden vraagt waarom zoo wordt vastgehouden aan teermacadam. Er zijn ook andere zeer solido wegdekken voor de secouadire wogen. Op verzoek van den voorz. geeft de gemeente-opzichter een na dere uitleg van het procédé macadam. De heer C. Bakker is er eenigszins huiverig van als ondeskundige zich uit te lateu wat niet en wat wel goed is. Spreker zou willen voorstellen een maxi mum bedrag vast te stellen van ƒ80.000 voor verbetering der wegen. De heer Uiten-- boogaard gaf in een lang betoog te kennen voorstander te zijn van een radicale verbe tering tot een bedrag van 120.000. De heer Paardekooper el uit zich aan bij den beer Bakker, doch zou tot 100.000 willen gaan. De voorz. verdedigt het voorstal van B. en W. Men mag tooh de schuldenlast der gemeente niet te hoog opvoeren. Dc heer den Ouden bepleit wegen verbetering naar het gebruik clat er van wordt ge maakt. Do heer Varenkamp toonde zich voorstander van het voorstel van B. en VV. De heer Paardekooper zeide, dat hij tot een bedrag van 100.000 zou willen gaan voor algehcele verbetering om 20.000 te besteden voor verbetering Terweeweg. De voorzitter verwijst naar het rapport, waar na dit voorstel met 8 tegen 2 stemmen wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 1 stem., die van den heer Uitenboogaard. Op voorstel van B. en W. wordt voorts besloten tot verbrooding van het Rusten burgerpad tot S Meter en daarvoor de grond aan te koopen voor 2 per M2. Aan den heer Verhaar zal ƒ750 worden betaald voor de erfdienstbaarheid voor het leggen van rioolbuizen. Dc rondvraag leverde niets op en was aan de orde het laatste punt der agenda: AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER. De Burgemeester hield daarbij de volgen de rede. Rede Burgemeester. De Burgemeester sprak ongeveer als volgt: Aiiu het einde der vergadering gekomen, rest mij de taak wegens het eervol ontslag mij, als Burgemeester der gemeente, door Hare Majesteit de Koningin met ingang van 15 Febr. 1930 verleend, van a heeren wethouders cn raadsleden als voorzitter dezer vergadering en als Burgemeester af scheid te nemen. Gedurende 30 jaren mocht ik aan het hoofd dezer gemeente staan en heb ik ge tracht de belangen dezer gemeente en barer ingezetenen met ernst, toewijding en onpartijdigheid te behartigen. Met groot genoegen heb ik steeds deze betrekking, die mij lief was, hier vervuld en het is mij een weemoedige gedachte, Jie thans te moeten neerleggen en alzoo mij uit het publieke leven te moeten terug trekken om, terwijl arbeiden mijn lust was en is, werkloos te worden, zij bet dan ook wegens hoogen leeftijd en langdurigen diensttijd bij de gemeente-administratie in verschillende gemeenten. Maar dit gevoel van weemoed gaat ge paard met dank aan God, die mij gedu rende zoovelo jaren gespaard en gesterkt heeft om deze moeilijke, maar schoone be trekking met lust en kracht te vervullen. Na hetgeen in 1925 mij mijn 25-jarig ju bileum als Burgemeester en bij de herden king van het 25-jarig bestaan van het ge meentehuis is gezegd en tot heden, kort ge leden, in verschillende nieuwsbladen is ge schreven over den groei onzer gemeente, meen ik mij te moeten onthouden van een opsomming van hetgeen in den loop dezer jaren is tot vtand gekomen, en verander!. Voor mij is het een groote voldoening en een groot voorrecht, dat ik gedurende deze 30 jaren mijne medewerking heb mogen verleenen aan de vele besluiten dezer ver gadering, die geleid hebben tot verbetering van toestanden en tot vooruitgang en bloei dezer gemeente, waardoor de gemeente van thans niet meer te vergelijken is met die van 1900. Met groote erkentelijkheid zal ik blij ven terugdenken aan de tegenwoordige en vroegere wethouders, raadsleden en amb tenaren voor hun daarbij verleende steun en waardeering. Mijne heeren, ik neem thans afscheid van u ais voorzitter uwer vergadering en als Burgemeester dezer ge meente en zeg u openlijk dank voor uw hulp en steun en voor het vertrouwen mij ge schonken. Ik herdenk met waardeering de heeren, die deel uit hebben gemaakt van uw colle ge, maar die om verschillende reden zijn uitgetreden. Ik noem in de eerste plaats de leden van het dagelijksch bestuur, die, nu of vroe ger, aangewezen waren om met mij deze gemeente te besturen en wel in de eerste plaats wijlen de heeren A. .Juffermans en J. U. Spaargaren, die bij mijn komst 'n deze gemeente wethouders waren en mij resp. gedurende 19 en 23 jaren trouw ter zijde hebben gestaan en gesteund. De heer Spaargaren werd in de zittingsperiode 1919— 23 vervangen door den heer G. B-on en na diens overlijden door den heer T. van Egmond, welke heeren ik ook met waardee ring herdenk. Zoo zijn thans resp. sedert 1919 en 1927 de heeren H. W. Rubenkamp en N. Zandbergen als wethouder in functie en ik richt mij tot hen om mijn dank te betuigen voor al hetgeen zij voor mij in mijn ambt geweest zijn, daarbij de hoop uitsprekend, dat de heer Rubenkamp, door ziekte verhinderd hier aanwezig te zijn, weer spoedig hersteld moge zijn. Met genoegen za! ik steeds terugdenken aan de vergaderingen, zoo met hen als met de vroegere leden van dit College, welke steeds stonden in het teeken der gemoedelijkheid, wat echter aan de zake lijkheid geen afbreuk deed. Ook bij mee- ningsverschillen werd de goede toon steeds bewaard en tk dank de heeren voor het vertrouwen, dat zij bij voortduring in mij gesteld hebben en voor de groote medewer king, die ik van hen mocht ondervinden. Van de heeren raadsleden, die bier bij mijn komst zitting hadden, is er geen meer, die nog deel uitmaakt van uwen Raad. In uw college hadden gedurende die 30 jaar vele mutatiën plaats en het zou mij te ver voeren ze allen te noemen. Ik gedenk ze allen met waardeering en breng u allen dank voor hetgeen ge meer in het bijzon der voor mij zijt geweest. In onzen Raad is het al die jaren nim mer tot conflicten of onaangenaam' eden gekomen. Bij alle meeningsverschil heeft men elkaar weten te waardeeren in bet gemeenschappelijk streven om te werken tot heil der gemeente. Ook breng ik mijn dank aan alle vroegere en tegenwoordige ambtenaren van de hoog ste tot den laagste, voor de hulp en steun mij verleend bij de uitoefening van mijn ambt en meer speciaal aan hen, met wien ik nagenoeg dagelijks in contact kivam, do ambtenaren ter secretarie, den ontvanger, opzichter en de politie. Aan alle corporaties, vereenigingen, be sturen en colleges mijn dank voor de aan gename verstandhouding, die er steeds heeft mogen bestaan. Aan alle ingezetenen tenslotte mijn dank, dat zij door hun wel willende houding mijn taak hebben verge makkelijkt. En nu, heeren, eindig ik met den wensch, dat het u allen wel moge gaan, zoo u zelf als uwe gezinnen, zoowel in uwe betrek kingen, bezigheden en bedrijven als in hetgeen waartoe gij als lid van dit college voor de gemeente zult worden geroepen. Moge bet u gegeven zijn door uwe be sluiten nog veel bij te dragen tot d3n verdoren bloei dezer gemeente en .bot behoud harer zelfstandigheid. En thans neem ik van deze plaats ook van de gemeente en hare ingezetenen of ficieel afscheid in de hoop en met de bed*, dat het gemeente en inwoners wel moge gaan. Rede Raadslid C. Bakker. Do heer Bakker sprak namens den ge- beelen Raad ongeveer als volgt: Wanneer u me eenige oogenbliken het woord wilt geven, dan is het om in de eer ste plaats mijn spijt uit te drukken, dat een van ons tot z'n groote spijt op dit oogenblik niet aanwezig kan zijn wegens ziekte. Wij voelen ons hier nog als raads leden, alB leden van een gezin, alwaar her in belangwekkende oogenblikken, als wev- ke toch de laatste raadszitting onder uw presidium gerekend mag worden, jammer wordt gevonden als een van ons moet man- keeren. Ik ben er dan ook zeker van dat ik de gevoelens van mijn collega's, raadsleden, zoo wel als van u zelf vertolk, wanneer ik den wensoh uitspreek, dat onze wethouder Ru benkamp spoedig weer hersteld mag zijn van zijn ziekte ca weer aan onze beraad slagingen kan deelnemen. Verder M. de V. zullen mijn woorden staan in het teeken van waardeering, in het teeken van hulde en in het teeken van weemoed. Toen u voor eenige weken uw ontslag aanvroeg als gemeentesecretaris, toen ïe u dat natuurlijk op de meest eervo>re wijze door ons, leden van den Raad, ver leend geworden, en ieder voelde meer dan in den gewonen vorm gebruikelijk - met harteüjken dank voor de vele en lang durige diensten. Uw activiteit op uw secretarie, uwe werkkraoht en werklast zijn in de gehee'e gemeente bekend en daarvoor zij het on6 vergund op dit oogenblik u onze welge meende gevoelens van waardeering uit te spreken. Toen u in dezelfde bedoelde raadszit ting van eenive weken terug mede te ken nen gaf, H. M. de Koningin te willen ver zoeken niet meer in aanmerking te mo gen komen voor een herbenoeming als burgemeeser van Oegstgeest wesrens uw hoogen leeftijd, was dat voor ve'en onzet een verrassing, doch uw besluit hadden we te eerbiedigen. Kort daarop kon men in de bladen Ie- zen alle mogelijke comentaar daarop b.v hoe oud u was, waar u geboren waart, waa» u gewerkt had en ook vischte ik uit een artikel in een der bladen op, dat u Chr. Historisch waart en nooit populariteit ge zocht had. Ik moet u zeggen, mijnheer de voorz., dat dit eerste voor mij wat nieuws was, want iedereen kent u in de gemeente als een ernstig-protestant kerksc-h man, doch in de circa kwarteeuw van mijn raads'id- maat5chap heb ik nooit iete gemerkt van uw aansluiting bij eenige politieke partij en wat meor zegtals burgemeester hebt gij altijd hoog boven de partijen gestaan en zeker strikt onpartijdig onze raadszit tingen geleid. Daarvoor onze hulde. Dit wil niet zezgen, dat ge richtingloos waart of geen principes had, neen, mijn heer de voorz., als burgemeester, als hoofd van poüiie, als voorzitter van den Raad hebt ge altijd rechtvaardig, zonder aan zien des persoons, de belangen van de ge meente voorgestaan, zooals 'gij ze aan voelde. En nu weet ik wel, dat anderen, en ook raadsleden, deze be'angen wel eens an ders aanvoelden, dat. brengt nu eenmaal de mentaliteit van den mensch mede, en dat er verschil van meening was, maar immer hebt u uw ambt zoo hoog weten te houden, dat ieder onzer met respect op zag naar uw meening, wetende, dat deze in ieder geval oprecht bedoelde de belan- gen uwer gemeente en van uw bur"p-s te dienen. Critiek van buitenaf is u na tuurlijk evenmin als ieder publiek persoon bespaard geb'even, maar, och M. de V., critièk is zooveel gemakkelijker dan de kunst en ook dan de kunst van regeeren. Maar wel mag ik dan toch hier consta teren, dat de meeste critiek van buiten kwam cn critiek in den Raad, zoowel nu als bij een vroeger geslacht, van raadsle den nooit is ontaard in gemis aan respeo. voor uwe goede bedoelingen. M. de V„ ieder onzer heeft spontaan en van harte gemeend u op deze belangwek kende laatste raadszitting onder uw pre sidium iets te moeten aanbieden. Ieder onzer heeft hieraan spontaan en van harte bijgedragen. We hopen zeer, dat u dit be wijs van onze erkentenis en van onze sym pathie wilt aanvaarden met dezelfde be doelingen, waarmede wij u dit geven, met name tot nog vee'vuldig gebruik. Teder onzor zal zich gevleid gevoelen indien ftij bij een greep uit dit kistje in uwe herin nering een klein plaatsje mag blijven be zetten. Tenslotte. Mijnheer de burgemeester in 't begin heb ik gesproken over woorden van weemoed en natuurlijk ieder afscheid roept geveolens van weemoed op, maar M- de V., een lichtpunt mag ik hier toch on verholen uitspreken en dat is dat u tot het laatste toe zoo helder nog van geest, zoo krachtig op de bres hebt kunnen staan om de belangen van onze mooie gemeen*e te dienen. Daarvoor zijn we Gode dank verschuldigd. Mijnheer van Griethuijsen, God geve, dal ge als ambteloos burger ge tuige moge zijn van den verderen bloei van Oegstgeest, Gpd geve, dat ge zonder te veel lasien van den ouderdom gespaard moge blijven voor uw gezin, voor uw fami lie, voor allen die uf lief en dierbaar zijn. Dat wenschen we allen van harte. Rede wethouder Zandbergen. Wethouder Zandbergen eprak als volgt: Geachte Burgemeester. In verband met de ongesteldheid van mijn collega, den oudsten wethouder Ru benkamp, is het mij een behoefte, met son enkel woord afscheid van u te nemen. Een afscheidswoord, dat kort kan zijn, ook al omdat ik spreek mede namens mijn collega, terwij) de heer Bakker dit namens den geheelen Raad zal doen. Het kan ook daarom kort zijn, omdat ik niet behoef te treden in bijzonderheden omtrent alles wat onder uw Burgemeester schap tot stand kwam. Wie geen vreemdeling in de gemeente is kan dit alles bekend rijn en hierover uitweiden zou 'n herhaling zijn van wat kort nog in de plaatselijke bladen over de ont wikkeling van onze gemeente is gezegd. Want de gescheidenis van onze gemeen te, voor dertig jaar nog 'n plattelandsdorp onder uw bestuur gegroeid tot een schoone welvarende plaats, is mede uw geschiede nis, waar u in alles de leidende persoonlijk heid was. En dat uw werk algemeene erkenniug vond is mede het bewijs van de aange brachte beeltenis aan het Raadhuis, het borstbeeld in het Oranje-Park, het prach'i- ge schilderij heden door uw ambtenaren aangeboden, terwijl u tevens nog een Ko ninklijke onderscheiding is ten deel ge vallen. Hierover behoef ik dus niet te spreken, zijnde van algemeene bekendheid. Toch wil ik met een paar cijfers te ge ven 4e groei onzer gemeente tijdens uw Burgemeesterschap aangeven. Toen u in 1900 het Burgemeestersambt aanvaarde, wees de gemeente-rekening in ontvangsten een bedrag van ƒ30.000, ter wij) de gemeente-rekening van 1928 in ont vangsten aanwees 274.000, Kapitaaldienst buiten beschouwing gelaten. (Was 148.000. Redactie). Hieraan behoef ik niets toe te voegen, de cijfers spreken voor zich zelf. Gij hebt uw taak niet alleen met groote bekwaamheid vervuld, maar ook met groo te liefde en toewijding. Uw werk had ge heel uw hart en uw hoofd, wat wij leden van het dagelijksch bestuur meer in het bijzonder zoo van nabij konden ervaren. Algemeen kwam dit tot uiting wanneer buitengewone omstandigheden zulks ver- eischten en ik herinner dan in dit verband aan de mobohsatiejaren en aan den tijd dat de zelfstandigheid onzer gemeente werd bedreigd welke laatste u verdedigdo als ware het uw privé bezit. De leiding en adviezen die getuigden van helder inzicht zullen we straks van u moe ten ontberen. Doch laat het u tot troost zij'n, dat wij u niet zullen vergeten en het ons een eer was met u het dagelijksch bestuur te vor men. Wij, die zoo van nabij uw arbeid konden gadeslaan en zien hoe u zich geheel aan dien gaf, zijn in het bijzonder bewust, hoe zwaar het u moet vallen dit werk uit handen te moeten geven om 6traks door andere te worden opgevat. Laat het u ook tot een troost zijn, dat u een reeks van jaren uw beste krachten hebt mogen weiden aan de belangen der gemeen schap en tot heil onzer gemeente in het bij zonder. Wij zijn u voor al dien arbeid grool«on dank verschuldigd, en spreek ik de hoop uit, dat uw geest nog lang moge nawerken. U was altijd en voor iedereen dezelfde Uw onpartijdigheid, uw eerlijkheid, uw werkkracht en werklust te evenaren zal moeilijk zijn, en zeker niet te overtreffen. Dat uw voorbeeld ter navolging stiekke. Burgemeester van Griethuizen, ik wensch u toe, dat u met de uwen nog vele jaren van uw ambteloos leven en welverdiende rust moge genieten. God spare u nog vele jaren in goede gezondheid. De voorzitter dankte bewogen voor het gesprokene door wethouder Zandbergen en den heer Bakker en sloot de vergadering. Onder de talrijke aanwezigen, die de raadzaal geheel vulden merkten we o.m. op de familie van Griet huysen, dr. Timmer mans, gemeente-ontvanger Lubbe, mevr. Rubenkamp en den heer Westrik, directeur van het postkantoor. R0EL0FARENDSVEEN. Uitvoering. Woensdagavond gaf de Sociëteit „Eensgezindheid" alhier haar jaarlijksche vastenavonduitvoering in hotel de Vier Heemskinderen. De opkomst der leden met hunne dames was zeer groot, want het bestuur had het zoo bekend staande duo Hellmann en Laman uit Lei den voor dezen avond geengageerd. Na een kort openingswoord van den Voorz., den heer Van Dooren, die den wensch uit sprak dat deze avond tot een getrouw so- cieteitsbezoek zou aanleiding geven en waarbij hij de vrouwen aanspoorde hun mannen trouw naar de sociëteit Ie zenden trad het duo op met als eerste nummer ,,0p stap naar Berlijn" gevolgd door Vrouw Schetter bij den Commissaris en nog enke le andere leuke duetten. De aanwezigen hebben zich tranen gelachen om de heer lijke humor van de heeren Hellmann en Laman, en een luid applaus na elk num mertje bewees hoe de aanwezigen het ge presteerde op prijs wisten te stellen. De pau7 3n werden aanvevuld met gezelligen kout en het was reeds ver na middernacht toen de aanwezigen er over dachten naar huis te gaan. Voetbalvereeniging D. 0. S. t- Donder dagavond gaf de R. K. Sportvereeniging D. O. S. ter ge'egenheid van haar drie jarig bestaan een feestavond in Hotel de Vier Heemskinderen alhier. De zaal was tot in de uiterste hoeken met belangstel lenden gevuld. De voorzitter de heer K. Boeker, opende den feestavond met een woord van welkom tot leden en genoodig- den. Het bestuur, aldus spr., had gemeend na een drietal jaren gewerkt te hebben en niet altijd onder gelukikge omstandighe den, toch een feestavond aan haar leden te moeten aanbieden. Spr. hoopto dat allen zich gced zouden amtiseeren, waarna, uit vollen borst het Clublied werd gezongen, welk lied was vervaardigd door den heer W. van Ruiten. Hierna werd door de le den van de club opgevoerd een klucht in drie bedrijven: „Russen en Russen". De leden gaven goed 3pel te zien en ook de keuze van het stuk bleek zeer in den smaak der aanwezigen te vallen, want een warm applaus beloonde de spelers voor hun vlot spel. Bijzonder vermelding verdienen de heeren R. Kennis en W. van Ruiten. Na de pauze werden een aantal komische voordrachten ten beste gegeven. Ook deze stukken voldeden zeer. Tusschen de be drijven door werd een verloting gehouden tot stijving van de kas. De geestelijk ad viseur die tijdens de uitvoering in de zaal verscheen en van zijn belangstelling de<y blijken sprak een kort woord tot bestuur en leden in verband met het driejarig be- INGEZONDEN MEDEDEELING. Als het huidje geneest het di en houdt het altijd zooveel droog met Pi Beidt «rzlkcJeo bij Apoth. staan en hoopte, dafc de avond in ajle op zichten zou slagen. Nadat het programma was afgewerkt, was er nog een gezellig samenzijn, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Onder de lustige tonen van den Jaszband gingen de beenen van den vloer en de avond was om voor men er aan dacht. D. O. S. kan dan ook met groote voldoening op zijn eerste uitvoering terugzien. OEGSTGEEST. Serenade. Gisterenavond te halfnegen bracht de R. K. Harmonie „Triumph" Bur gemeester van Grietbuysen een muzikale hulde bij zijn aftreden als Burgemeester. Talrijke gemeentenaren hadden zich ge schaard rondom de woning in het Juliana- Park. De voorzitter sprak den scheidenden Bur gemeester m het kort toe, waarop Z.E.acht- bare met een hartelijk woord dankte. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een flinke aanvoer waren de prijzen als volgt: William Pitt 8.9.30, William Copland 5.207.60, Bir- tigon 8.409.50, Farnecombe Sanders ƒ8.60—9.80. Gele Prins 7.10—8.—, Cou- ronne d'or 5.407.Flamingo 4.605 80, Rose Gris de lin ƒ3.104.50, Murillo 4.'i0 6.20, La Reine Max 4.50—5.40, Prins van OosLenrijk 5.206.40, Mac Kinley ƒ4.40 5.80, Prosperity 4.505.60, Narcissen Or- natus 0.80—1.20, von Sion 1.30—2.10, Golden Spur 3.10—3.80, Hyacinthen 10— 11.60. TER-AAR. Bloembollenkweekersver. Donderdag hield de Ver. van Bloembollenkweekers een vergadering in het café van den heer Ses- sink te Langera'ar. De voorz.. de heer Joh. Rekelhof, opent de vergadering en heet allen van harle wel kom, bizonder de heeren Hogewoning en v. d. Laan van de Hubaho. Bij de afhandeling der agenda had do verkiezing plaats van een 3e bestuursled. Met groote meerderheid werd gekozen de heer Adr. van Zwieten. Bespreking Bloembollenvervoer. Hiervoor werd een regeling vastgesteld, tevens de kosten daarvan. De rest van den avond werd doorgebracht in een pleizierig doch zakelijk verloop. Er werden vragen gesteld aangaande bollen teelt en -handel, die door de heeren van de Hobaho naar genoegen werden beantwóord. De contributie werd vastgesteld op 50 cent per lid en per jaar. Voojts werd er over ge sproken om bier een voorlichtingsdienst te krijgen. Met een woord van dank werd de vergadering j VOORHOUT. Een meisje door een motor aangereden. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur bij het uitgaan van de school, kwam een motorrij der met een tamelijk groote sne'heid vanaf de kom van het dorp om zich te begeven naar de Leidsche Vaart, toen het 10-jarig dochtertje van den kolenhandelaar C. van Werkhoven spe'end de Heere'aan uit kwam loopen. De motorrijder, die geen signaal gegeven had. kon een aanrijding niet mper vorkomen. Nog trachtte hij even wel het kind te pksseeren. Bij zijn uithaal naar rechts slipte echter de motor. Het kind wed gegrepen, viel en werd onge veer 12 Meter over den weg medcesleurd. Ook de motorri'der kwam te vallen. Het kind werd tamelijk ernstig geblesseerd bij haar ouders binnengedragen De motorrij der liep eveneens eenige kwetsuren op en kon eerst laat in den avond zijn reis ver voleren. De motor werd door den inmid- de's ter plaatse verschenen veldwachter geïnspecteerd en bleek op eenige plaatsen vernie'd te zijn. De remmen waren evenwel in orde bevonden. Dr. Bots, die op het ti'dstip van het ongeval afwezig was, ver scheen eenigen tijd later om geneeskundi ge hulp te verleenen. Een en ander is nog zeer goed afgeloopen. LEIMUIDEN. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvor- eeniging Leimuiden-Rijnzaterwoude hield Vrijdagavond ie 7 uur een ledenvergadering in de voormalige jongensschool. Onveveer kwart over zeven opende de voorzitter, de heer Compeer, met den chr. groet de vergadering. Spr memoreerde, dat de verer\iging wat ledental en den finan- cieelen toestand betrof was vooruit gegaan en dat men een goeden stap had gedaan mot 't aanstellen van een bode voor het innen der contributie en 't bezorgen der convo caties, daar toch de contributie bij velen het maximum had overschreden. Verder deed spreker nog eeen beroep op de leden om Katholieken uit hunne omgeving, die lid van do Kiesvereeniging bunnen zijn, aan te sporen lid te worden en zoo mee te werken de vereeniging tot een zoo groot mogelijken bloei te brengen. Hierop gaf hij 't woord aan den secretaris tot 't voorlezen der notulen der laatste vergadering. Deze werden onveranderd onder dank goedge keurd. Ingekomen was een schrijven van Jt Kringcomité „Dr. Schaepmanfonds" betref fende 't „Tien Gulden-plan". Daar er hier in de parochie maar één katholieke organi satie, met name de R. K. Kiesvereeng'.ng bestaat, werd besloten, daar men tien gul-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6