DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND De Wenteltrap DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 Herdenkingen. Deze week viel er heel wat te herdenken. De elfde en twaalfde Februari van het jaar 19-29 waren datums, welke in de latere geschiedenis nog menigmaal zullen opduiken. Wij zullen in deze rubriek geen terug blik werpen op den brand van het Leidsche stadhuis noch op den brand van Flora te Amsterdam; liever dan ons bezig te hou den met hetgeen vernield is „door het ge weld der vlammen" zullen wij herdenken wat toen werd opgebouwd door de gewel dige kracht van het he igel vuur, dat zijn oorsprong vindt in den Geest Gods, die de Kerk bestuurt. Op den elfden Februari werd verleden jaar het Lateraansch verdrag ondertee kend door kardinaal Gasparri en den dic tator Mussolini, waarbij aan den Paus de volle 8ouveremiteit werd teruggegeven, welke hem vóór GO jaar was ontnomen. Eli op den twaalfden Februari van dit jaar herdacht de H. Vader, en met Hem de ge- heele Christenheid, den achtsten verjaar dag van Zijn pauskroning. Wel moet hot een groote voldoening voor den H. Vader geweest zijn, terug te blikken op het af- geloopen jaar, waarin Hij de eerste heil zame gevolgen mocht zien van het groote succes der Lateraan-verdragen. De koning en koningin van Italië en later het kroon prinselijk paar zijn door Hem ontvangen in het Vaticaansch paleis, dat 60 jaar voor hen gesloten is geweest en op den feest dag van Zijn gouden priesterjubileum heeft de Paus voor het eerst den voet gezet op Italiaanschen bodem, om de H Mis te gaan opdragen in de basiliek van St. Jan van Lateranen. Het achtste jaar van het Pausschap van Pius XI is een jaar van buitengewone schittering geweest. De geestelijke invloed van den H. Vader is wederom toegenomen, en za) zeker het heil der zielen nog meer dan tot dusverre ten goede komen. De wis selwerking daarvan op het tijdelijk welzijn der volken is nauwelijks te schatten, schrijft de „Msb." Aan het einde van dit glorie-jaar is do man, die zulk een voornaam aandeel heeft gehad in de gebeurtenissen van dat jaar, de kardinaal-staatssecretaris Pietro Gas parri, heengegaan en is in zijn plaats be noemd kardinaal Eugenius Pacelli, tot voor kort pauselijk nuntius te Berlijn. Kerkvervolging. Eén schaduw ligt er evenwel over dit vreugde-jaar en dat is de smart, die de H. Vader moet on dervinden door de vervolging, waaraan de Kerk in Sovjet-Rusland bloot staat. Dezer dagen heeft Hij een scherp protest tegen dit mensch-onteerend drijven doen hooren, dat zijn weerklank heeft gevonden in alle beschaafde landen. In Engeland hebben de Anglicaansche bisschoppen eveneens een verontwaardigd protest de wereld ingezon den, terwijl de protestanten in Frankrijk een protest-demonstratie hebben gehouden. En overal elders in Europa gaan protest- kreten op van gezaghebbende en hoog staande mannen als echo's op het woord des Pausen. De Paus heeft in zijn brief in het licht gesteld dat men in de Sovjet-Unie de ge- loovigen ook tot verzaking van hun gods dienst dwingt door hen met inhouding van brood- en woonkaarten te bedreigen. Het scherpe zwaard van den honger wordt nu hoe langer hoe meer het wapen van de Sovjet-autocraten. In een land waar reeds zoo algemeen gebrek wordt geleden, is dit wapen zeker doeltreffend. Het is nu al zoo ver gekomen, dat, naar uit Kowno gemeld is, door den Raad van Volkscommissarissen elf vleeschlooze dagen per maand voorge schreven zijn. Dit wil zeggen voor de men- schen die zich nog vleesch kunnen veroor loven en daartoe behoort de groote massa zeker niet. Als reden voor den nieuwen maatregel wordt gebrek aan slachtvee op gegeven, maar er wordt natuurlijk niet bij gezegd dat dit gebrek aan de maatregelen van hoogerhand te wijten is. Gelukkig land, dat zulke „leiders" heeftl FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. Dit compagnonschap tussoben do twee mannen gaf voedsel aan de meaning dat Bailey meer van de verduistering afwist. Ook zijn afwezigheid van de bank op de Maandag dat de fraude aan het lioht was gekomen, werd eveneens heel verdacht ge vonden. Het eigenaardige van het gevaj was dat hij zich in handen van de politie gesteld had, toen bij op het punt stond er van door te gaan. Het scheen mij voorloo- pig de listige berekening van een sluwen boosdoener. Ik had geen vooroordeel tegen den jongeman van wier Gertrude hield, maar ik wilde overtuigd worden van zijn onschuld. Dien naobt ging het spook van Sunnysade weer aan den wandel. Liddy sliep in Loui se's kleedkamer op een divan en toen de avond viel, sloot zij de kamers af. Ze was er eenvoudig niet toe te krijgen, om na donker de wenteltrap af te gaan. Nu moet ik toegeven dat dat gedeelte van het huis mij ook niet bepaald aantrok, maar de oostelijke vleugel was 's avonds helder verlicht en zoolang het licht brandde, zag het er heusch gezellig uit. Dien Vrijdagavond, toen ik naar bed was gegaan, besloot ik om direct te gaan elapen. Ik zette alle gedachten aan de ge Duikbooten. Toen wij het de vo rige week over de Vlootconferentie hadden en terloops het vraagstuk der duikbooten aanstipten, spraken wij als onze meeniug uit, dat de kwestie van de afschaffing van dit oorlogswapen van de baan was en dat er zelfs niet meer over gesproken werd. Dat laatste is onju:st gebleken, er is dezo week wel over gesproken, en zelfs is er een plenaire zitting aan gewijd. Maar dat doet weinig af aan onze meening, dat de afschaffing der duikbooten toch practisch van de baan is. Wat de vlootconferentie ook verder moge beslu'ten, men kan gerust voorspellen dat de Engelsche en Amerikaansche voorstel len om de duikbooten als oorlogswapen af te schaffen, geen kans op aanneming heb ben, aldus schrijft eveneens de N. R. O. Op de algemeeno vergadering van do conferentie hebben Frankrijk en Japan zich ten aanhooren van do heele wereld tegen de afschaffing verklaard en heeft Italië het standpunt ingenomen dat men do klei ne zeemogendheden moeilijk van de duik booten zou kunnen berooven, als men den grooten zeemogendheden hun lin'e-schepen liet, waartegen de duikboot het doeltref fendste aanvalswapen vormt. Het is een debat geweest, waarin de ar gumenten der groote zeemogendheden voor de afschaffing der duikboot niet al tijd steek leken te houden. Rtimson, de eerste Amerikaansche gedelegeerde, tracht te bijvoorbeeld de oDvatting dat de duik boot om haar goedkoopte het armelui's tvapen der kie ne zeemogendheden bij uit nemendheid was te weer'eggen door aan te voeren dat zij integendeel duur was, aangezien zij per ton tweemaal zooveel kost als een ton van het grootste scheeps- type. Dit zou dus beteekenen dat een linie schip van 34.000 ton, zooals de Engelsche superdreadnought Nelson, in bouwkosten gelijk staat met ruim 20 duikbooten van 800 ton. Frankrijk en Italië meenen echter dat zij hun vloot veel weerbaarder kun nen maken met zulk een aantal onderzee- sche torpedovaartuigen dan met een en kelen panrserkolos, die in een paar minuten naar den kelder kan gaan en al'een in be paalde gunstige omstadigheden te gebrui ken is. Voor hen is het dus een goedkoop en doeltreffend wapen, ©en factor van „ef ficiency". Bovendien kan men met aanbouw van duikbooten de vloot geleidelijk, om zoo te zeggen van jaar tot jaar, versterken, ter wijl het bouwen van een groot lin'e-schip zelfs door de Engelsche werven die er uit stekend voor uitgerust zijn, nog ongeveer drie jaar vergt. Zeer ter snede was ook de opmerking van den Japanschen admiraal Takoradi dat het geen zin kon hebben de duikboot af te schaffen en tegelijk het luchtwapen zich ru6tig te laten ontwikke'en, dat waar schijnlijk met nog veel gevaarlijker en ver nietigender uitwerking gebruikt kan wor den dan de duikboot. Aan afschaffing van het luchtwapen denkt echter niemand. Hij voegde er maar niet bij, hoewel het dui delijk was dat dit in ziju woorden opge sloten lag, dat anders de mogendheden met een overwicht van gioote linie-sche pen, die tegen aanvallen èn uit de lucht èn onder water gevrijwaard zouden zijn, de zeeën zouden beheerschen. Het vijf-jarenplan. Zooals men weet, hebben de Sovjets een groot plan opgezet, dat zij thans bezig zijn met kracht door te voeren, bet z.g. vijf-jarenplan, het geen beoogt een zelfstand'? making van de Russische industrie en landbouw. De eerste resultaten zijn niet schitte rend, de productie zoowel van de industrie als van den landbouw blijft onder de ra ming en vooral in de kringen van den landbouw is er een lijdelijk verzet, welke niet bepaald de beste uitzichten opent op een succesvolle toekomst. Een redacteur van de Frankfurter Zei- tung is eens gaan kijken op het Russische platteland en hij verklaart, dat alle bewe ringen van bolsjewistische zijde, dat de beurtenissen van de laatste dagen uit mijn hoofd. Spoediger dan ik had durven ho pen viel ik in slaap en ik droomde dat dr. Walker zijn nieuwe buis, vlak voor myn venster liet bouwen. Ik kon he* kloppen van de hamers duidelijk hooren en toen werd ik wakker met het besef dat er iemand op mijn deur klopte. Ik was dadelijk uit bed en toen mijn voetstappen op den vloer hoorbaar wer den, hield het luide kloppen op, maar slechts om plaats te maken voor een sis send gefluister door het sleutelgat: Juffrouw Rachel! Juffrouw Rachel! herhaalde een stem telkens. Ben jij daar Liddy? vroeg ik met mijn hand op de deurknop. Laat mij in 's hemelsnaam binnen, antwoordde ze met gedempte stem, ze leunde tegen de deur, want toen ik die opende, viel ze half naar binnen. Ze zag groenachtig-wit en haar gelaatskleur stak zonderling af bij den rood en-zwart ge streepte flanellen onderrok die ze om haar schouders had geslagen. Luister, zei ze terwijl ze midden in de kamer bleef staan en ziob aan mij vast klemde, o juffrouw Raohel, bet is den geest van den dooden man die daar aan het kloppen is Nu hoorde ik zelf ook een dof „Mop- klop-klop", niet ver van ons vandaan. Het klonk gedempt: ik voelde het eigenlijk meer dan ik het boorde en het was moei lijk te zeggen* waar het precies vandaan kwam. Het eene oo gen blik dacht ik dat de bron .van het geluid onder den vloer zat, drie kloppen en dan een pauze, maar toen wij het weer hoorden, leek het van achter den muur te komen. Een geest is het niet, aei ik gedeci veel te geringe export te wijten is aan de 6teeds groeiende behoeften der bevolking, tegen geen enkele critiek bestand zijn. De steeds groe;ende behoeften kunnen alleen daaruit verklaard worden, dat de boeren hun producten niet aan den Staat willen afstaan, zoodat er van een prikkel om te produceeren geen sprako is. „Ieder die iets, wat het ook zijn mag, verkoopt, is in de oogen van den Staat verdacht. Onder deze omstandigheden zaaien wij slechts zooveel, als voor onzo eigen behoeften noodzakelijk is. Ieder d:e van zijn kiesrecht beroofd wordt, omdat hij twee koeien bgzit, doodt onmiddellijk een van beide, om deze op te eten; want hij weet, dat hij er later weer een terug krijgt. Waartoe zou men ©en huis bouwen of het verfraaien, wanneer men weet dat het toch verbeurd verklaard wordt? Onder de ze omstandigheden is het beter, dat men zijn eigendom tot een ruïne laat verval len". Deze meeningen zegt de redacteur heb ik in verschillende gedeelten van Rusland gehoord. Dc volgende woorden, welko een arme boer uitsorak, drukken beter do algemeene ontevredenheid uit en het gebrek aan vertrouwen, dat de boer tegenover de regeering koestert, dan al het andore: „Eerst hebben zij de rijken tot den bede'staf gebracht; nu doen zij hetzelfde met den middenstand; weldra zullen ook wij aan de beurt zijn". Deze woorden toonen beter dau iets an ders het schitterend© resu'taat, hetwelk 't Bolsjewistische offensief in de stad en op het platte'and bereikt heeft; eerst was het de strijd tegen de bourgeois'e, daarna tegen den kleinen burger, op het oogenblik tegen de klasse der arbeiders en boeren". SPORT VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Overzicht De competitie in de eerste klasse E. is thans zoover gevorderd, dat ook Leonidas de helft van het programma heeft afge werkt. 't Werd inderdaad wel tijd, want nu resten de Rotterdammers nog negen wedstrijden, hetgeen minstens nog drie maanden spelen beteekent Indien deze club in de tweec'e helft der competitie geen gekke dingen uithaalt zal de beslissing in zake het kampioenschap nog verscheide ne weken uitblijven. Immers ges old, dat H. B. O. uit de twee nog te spelen wed strijden ook maar twee punten haalt, dan is haar totaal opgevoerd tot 27. Leonidas moet dan minstens nog 7 wedstrijden spe len en winnen om dat totaal te overtref fen, zoodat men zolf kan uitrekenen, dat het eindresultaat zeker niet vóór April be kend zal zijn. Intusschen zullen de Rotter dammers er goed aan doen te halen wat er te halen valt en als we dan zien, hoe zij morgen reeds een der zwaarste tegen standers op bezcck kriigt, dan kunnen we ons niet voorstellen, dat de Rotterdam mers er zonder kleerscheuren af zullen ko men. Inderdaad krijgen zij morgen in de Hollandsche Leeuw een moeilijke tegen partij, vooral wijl de Delftenaren een uiterst forsche partij plegen te spelen. Bovendien hebben de gasten ook zelf nog een klein kansje op den eere-titel en het zou ons dan ook niet verwonderen, indien zij morgen een gelijk spel wisten te for- ceeren. Een niet minder gemakkelijken wedstrijd speelt H. B. O. morgen tegen V. V. Z. in Zaandam. Veel van het al of niet gunstige resultaat der Heemsteedsche club zal af hangen van het feit, of zij weer volledig in het veld zullen kunnen komen. Een punt en verdeeling Hikt ons echter niet ge heel en al onmogelijk. De kansen van Lisse om zich verder van de laatste plaats te verwijderen, zijn door de nederlagen der vorige weken veel slechter geworden en het zal voor een groot deel van Lenig en Snel afhangen, of Lisse tenslotte niet op de laatste plaats zal terecht komen. De Lissenaren moe'en zich meer dan tot nu toe van den ernst in hun toestand overtuigen. Alleen die deerd, het lijkt er meer op alsof iemand probeert het huis binnen te komen. Liddy beefde over al haar leden. Ik vroeg haar mijn pantofeflg te krijgen, maar ze kwam met een paar handschoenen aan dragen, dus haalde ik zelf wat ik noodig had en ging de kamer uit om Halsey te roepen. Het electrisch lioht scheen weer aan een tijdelijke bezwijming te lijden, het wilde niet branden, de Hall lag in duister, doch de nachtlamp brandde cn ik vond den weg naar Halsey's kamer. Ik kon me ternauwernood reaJiseeren wat ik vreesde, maar ik vond het een heele opluchting dat zijn deur open was en dat hij rustig lag te elapen. Wordt eens wakker Halsey, fluisterde ik, terwijl ik hem door elkaar schudde. Hij sliep vast, was niet gemakkelijk wakker te krijgen en bewoog zich alleen een beetje. Liddy stond op den drempelin haar angst om alleen te Hijvcn, was ze me nageloo- pen. Maar ze scheen ook niet binnen te durven komen. Maar opeens kwam er een onderdrukte kreet over haar lippen, ze holde de kamer binnen en greep zich vaat aan bet voeteneind van het bed. Halsey was nu meteen wakker. Ik heb den gees; gezien, kreunde Lid dy, een vrouw heelemaal in het wit, be neden in de haJL Ik negeerde baar gejammer en zei tegen Halsey: Er is iemand aan het inbre ken. Het is ons huis toch niet. zei hij sla perig, maar toen drong het tot hem door, dat bij handelen moest. Goed tante Ray, vervolgde hij nog gapend, dan zal ik tooh eerst wat moeten aantrekken.... ernst zal hun er toe moeten bewegen hun uiterste bost te doen in de nog restee- rendo wedstrijden en wat Lenig en Snel Zondag tegen dc Haarlemsche Boys uit haalde, zoudeu de Lissenaren dat ook niet kunnon doen'? Een gelijk spel tegen T. Y. B. 1>. brengt de Lissenaren weer een stap verder van de laatste plaats verwijderd. Dc Bollcnmenschen dienen or vooral op te rekoncn, dat Lenig cn Snel zich morgen waarschijnlijk weer twee punten zal ver rijken ton koste van Graaf Willem. D. E. M. tenslotto zal zich haar mooie kans op de oereplaats morgen ongetwijfeld niet laten ontnemen door G. D. A., welke club de Beverwijkers in Loosduinen ont vangt. In de tweede klasse M gaat D. O. N. K. morgen zoo goed als zeker voort op het pad der overwinning, wijl een zege op Graaf Willem in de lijn der verwachting ligt. In Wassenaar wordt do wedstrijd Blauw Zwart—S. J. C. gespeeld, welke voor beide partijen van heel veel belang is. Immers, zoowel de thuisclub als de gasten kunnen de puntjes heel goed gebruiken, al is het doel dan anders. De Noordwijkcrs toch hebben ondanks alles nog een kans op het kampioenschap, maar de positie van Blauw Zwart is zoodanig, dat zij de punten heel goed kan gebruiken om de laatste plaats te ontloopen. We meenen evenwel, dat de gasten morgen de beste kansen hebben. De Leidsche Rood Zwarten moeten mor gen naar de Spartaan in Rotterdam. In October wisten de Leidenaars op Hoeve Veldhcim met 62 van de Rotterdammers tc winnen, 't Was in den tijd van de 6—2 wedstrijden. Sindsdien is er evenwel nog wisselvalliger gespeeld dan toon. De Lei denaars moeten dan ook niet alleen vol ledig naar Rotterdam gaan, maar zich ook terdege inspannen, om te voorkomen, dat de Spartaan revanche neemt. Wanneer we nu het resultaat zien, door Teijlingen in Rotterdam behaald, dan meenen we, dat de Leidenaars eveneens wel een kans je hebben. Exce'sior ontvangt tenslotte de Duiven, terwijl de Sassenheimors een vrijon Zondag hebben. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse A. GrevenbichtValkenburg: R. K. V. V. L.—R. K. O. N. S.; V. V. H.—Oesar; O. V. C.—Helios; MarsanaSitt. Boys. Eerste klasse B. WilhelminaVenlo; KolpingGennep; B. V. CL—R. K. T. V. V.; Union-D. E. V. Eerste klasse O. Grol's-Heerenberg. Eerste klasse D. P. V. C.-L. V. V.; S. D. O.-H. M. 8.; E. M. M.Limvio. Eerste klasse E. Leonidas-D. H. L-; V. V. Z.-H. B. CL; G. D. A.D. E. M.; Lenig en SnelGraaf Willem; T. Y. B. B.Lisse (2.30 uur). Tweede klasse M. Excelsior—Duiven; Graaf Willem II D. O. N. K.; Spartaan—Leiden; Blauw ZwartS. J. O. DIOC. HAARL. BOND R. K. Sportverceniging A. V. V. Het eerste elftal is Zondag vrij, terwijl het 2e elftal om 12 uur in Loosduinen spelen meet tegen G. D. A. ITT. Wij zouden voor de 2e elftallers hetzelfde willen her halen als jl. Zondag, nl. dat het hoog noo dig is, dat er eindelijk eens 1 of 2 puntjes worden binnengehaald. Hiervoor is ech ter noodig, dat er enthousiast gewerkt wordt en men goed samenspeelt, wat te gen G. D. A. ook wel noodig zal zijn. Toe, 2e elftallers, zorgt nu Zondag eens voor een verrassing en brengt beide of min stens 1 puntje mede naar Vcur. Voor het 3e elftal staat vastgesteld Vi gor IA. V. V. III. Waar deze wedslrijd echter 14 dagen geleden reeds is gespeeld, zal dit wel op een vergissing berusten en zal deze wedstrijd wel geen doorgang vin den. Ik moeet Liddy letterlijk de kamer uitsleuron, ze was haast niet van haar plaats te krijgen, ze had de geest gezien, hield ze vol en was niet van plan een voet te verzetten. Maar ten slotte kreeg ik haar tooh, zei het méér dood dan levend, in mijn kamer en ik legde haar op bed. Hot geklop, dat even opgehouden had, begon weer maar nu minder duidelijk. Halhey kwam na oen paar minuten ij me en luisterde waar het geklop vandaan kwam. Geef me mijn revolver tante Ray, vroeg hij. Ik haalde het wapen, dat ik in het tulpenbed gevonden had, en gaf het hem. Hij zal Liddy liggen en dacht er aan dat Louise nu alleen was. Ik zal wel op onderzoek uitgaan tan te Ray, zei hij, wilt u dan naAr Louise gaan Misschien is ze wel wakker gewor den en maakt ze zich ongerust. Niettegenstaande haar hevige protesten liet ik Liddy alleen en ging naar den oos- teüjkcn vleugel. Lk geloof dat ik bij hel duistere gapende gat van do wenteltrap vlugger doorliep. Ik hoorde Halsey voor zichtig de hoofdtrap afgaan. Het kloppen of hameren of wat het was, had opgehou den de stilte was bijna pijnlijk. Toen op eens, vlak beneden mij, hoorde ik een vrouw gil'en, het was een angstkreet die oven plotseling afgebroken werd als ze begonnen was. Ik stond als aan don grond genageld ik had het gevoel alsof iedere droppel Woed uit mijn gezicht wegtrok. In de beklemmende sti'te hoorde ik mijn hart bonzen. Ik slaagde er in hoe weet ik zelf niet Louise's kamer binnen tc wan kelen. En daar wachtte mij een nieuwe, verbijsterende ontdekking: ze was wegl A. V. V. a en A. V. V. b spelen beiden op eigen terrein en wel A. V. V. a om uur tegen V. A. P. a en A. V. V. b om 12.30 uur tegen L. en S. b. Daar de sterkte der tegenstanders ons niet bekend is, zul len wij ons aan geen voorspelling wagon. Alleen vertrouwen wij, dat de Junioren hun bost zullen doen de kleuren van A. V. V. hoog te houden en dat men mooie en onthousiaste wedstrijden speolt en zooveel mogelijk tracht 1 of moerdero punten thuis to houden. Veel succes 1 R. K. Sportvereeniging O. V. V. Zondag a.s. ontvangt O. V. V. I de vcr- eeniging St. Bemardus uit Groenendijk. Dat belooft een spannende en belangrijke wedstrijd te worden. Immers alloen deze beide ploegen hebben nog kans op de eer ste plaats. Als wij den stand bezien: gesp. gcw. gel. verl. v.t. pnt. O. V. V. 9 7 11 31—11 16 V. V. B. 9 4 5 32—14 13 bemerken wij al aanstonds, dat beide ploe gen elkaar niets ontloopen. Wie er dan ook zal winnen is moeilijk to voorspollen. In ieder geval zal de uitslag oen gelijk spel niet ver ontloopen. Wij hopon echter, dat onze jongens hun huid zoo duur moge lijk zullen verkoopen. Wij wachten af. Het tweede gaat Lisse IV een bezoek brengen om (het spijt ons wel, maar wij kunnen niet anders voorsnellen) een groo te nederlaag te slikkeh. Wij hopen van harte, dat zij onzo voorspelling beschaamd zullen maken, maar gelooven doen wij het niet. R. K. Sportvereeniging ..Meerburg" Zoeterwoude (H. R.). Morgen, Zondag, wacht ons eerste elftal een zware wedstrijd, daar dan de loidera uit Noordwijk op bezoek komen, waarvan op het 8. J. C.-terrein met 0—2 verloren werd. Wint 8. J. CL, dan zijn de kampioens kansen van „Meerburg" voorgoed vorke kon, en kunnen onze tegenstanders vnn Zondag, zich, practisch gesproken, kam pioen noemen. Onze spelers weten dus, wat er op het spel staat. Van het begin tot het einde flink aanpakken en geon oogenblik verslappen, en alsdan een ieder, die iets voor „Meerburg" voelt, zijn Zondagmiddag vrijhoudt, om zijn favorieten te gaan aan moedigen, wie weet, of dan S. J. O. TII morgen niet haar eerste nederlaag tc slik ken krijgt. In elk geval belooft het een spannend, interessant partijtje voetbal tc worden. Aanvang van den wedstrijd 2.30 uur. Ook ons tweede elftal krijgt het lang niet gemakkelijk, daar dit do return-match moet gaan spelen, tegen het vierde elftal van „Leiden". Ook hier zal hard geworkt moeten wordon, om cenig resultant te bo- halon. Maar, tweede elftallers, jullie weet, dat do puntjes broodnoodig zijn, doet dus flink jo best. Bovendion hebben jnllie nog iets goed te maken, denkt maar eens aan Voorschoten! R. K. S. V. „D. 0. 8." D. O. 8. I trekt morgen naar Lisse, om daar te half drie do Lisse-reserven tc ont moeten. Wanneer er flink wordt aange pakt, behoeven we geen nederlaag voor D. O. 8. to vreezen. Vertrek half twee vanaf clublokaal per auto. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse B. A. D. O. IB. K. V. Z. I; Concordia I Vitesse L Tweede klasse C. Victrix ISantpoort II; D. O. S. I— Alliance I. Tweede klasse D. Duiven IIG. D. A. II; Wostlandia I V. V. L. I. Derde klasse D. Allianco IIB. 8. M. I; Qool Wit. II H. B. O. IIILisse IIISantpoort IIL Derde klasso E. Wilhelmus II—Leiden II; O. V. V. I— St. Bcrnardus I; 8. N. A. IBI. Zwart IL HOOFDSTUK XVL In den vroegen morgen. Ik stond wezenloos naar het leegc bed to kijken. De dekens waren terugpeslagee en Louise's rose zijden kimono, die aan het voeteneind gelegen had, was verdwenen. De nachtlamp brandde laag, ik nam haar op, maar mijn handen beefden zoo dat ik haar weer moest neerzetten. Met moeite bereikte ik de deur. Er waren stemmen op de gang en Ger trude kwam naar me toerennon. Wat is er? riep ze, wat was dat ge luid? Waar is Louise? Ze is niet in haar kam or, antwoord de ik dof, ik geloof dat zij het wae die gildo. Liddy kwam bij on9, ze droeg een lamp. Wc stonden dicht bij elkaar boven aan de wenteltrap en kaken naar beneden maar we zagen niets. Toen hoorden we Halsey de hoofdtrap opkomen en oven later wa* hij bij one. Geen spoor van oen inbreker, maar ik dacht dat ik iemand hoorde gillen, wie was dat Onzo onteteldc gezichten vertelden hem de waarheid. Hot kwam van beneden, zei ik, enLouise is niet jn haar kamer. Halsey nam snel de lamp uit Liddy's hand en holde de wenteltrap af. Ik volgde hem in langzamer tempo. Ik was in een soort verdooving geraakt, ik kon haast niet loopen. Beneden aan do trap liet Hal sey oen uitroep hooren en zetle het lioht neer. Tante Rayriop hij met een angetigc Brem. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 13