UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 7 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 SASSENHEIM. Vrouwenbond. De afd. Sae6enheim dezer vereeniging hield gisteravond een roalig bezochte jaarvergadering in het K. S. A.-gebouw. De vergadering werd ge opend door mevr. van Reiscn-Vrecburg. 8pr. heette allen welkom en gaf in korte trekken weer wat zoo in 'fc afgeloopen jaar is tot stand gekomen. Door afwezigheid van mej. Bogaards ■werden de notulen door de 2e secretaresse voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De presidente deelde nu mede, dat we der gelegenheid wordt gegeven tot het bij wonen van een cursus in borduren, hakan, breien, stoppen enz. enz. Vooraf zal een demonstratie met de mach ne in bovenge noemde vakken worden gegeven. Zij, die hier iets voor voelen, kunnen zich vervoe gen tot het bestuur en kunnen dan do de monstratie bijwonen. Voorts deelde spr. mede, dat bij de leden het tijdschrift „Moederschapszorg" zal circuleeren, hopen de dat velen zich op dit mooie werkje zul len abonneeren. Dc ppijs*is 5 per jaar. Hierna volgde voorlez ng van een keurig verzorgd jaarverslag, waar wc allereerst aan ontleenen dat in het afgeloopen jaar het le lustrum is gevierd. Het vergadering- bezoek moet in den vervolge steeds beter worden, dan het in 1929 is geweest. Het is het verlangen van het bestuur, dat meer deren worden aangespoord tot vergadering- bezoek. Er werden in dit jaar 4 best uur s- en 3 ledenvergaderingen gehouden. De ten- toonstell'ng heeft 770 opgebracht. Dit bedrag werd als volgt verdeeld: 250 aan de Elisabeth ver.; 250 aan de Kraam- verpleging, f 200 aan de Kraam verzorging cn 40 aan de afd. Retraite. Met Kerst mis is aan vele behoeftigen vleesch ge schonken. Het jaarverslag sloot met een dankwoord aan God cn aan alle weldoen sters. Het verslag van de penningmees- steresse sloot over 1929 met een nadeelig saldo. Geen wonder ook, het was lustrum viering! Doch 1928 gaf een zoodanig saldo, dat, ondanks de meerdere uitgaven, ook nu nog f 307.02 in kas is. Geen krimp dus. Door enkele dames werden de bescheiden nagezien en in orde bevonden. Volgen verslagen onderafdeelingen. Kraam verpleging, ontvangsten 1297.36, uitgaven 1096.3G, saldo 201. Door zuster Htrack zijn 45 patiërten verpleegd en 715 bezoeken afgelegd. In Huizo St. Bernar- düs zijn 14 patiënten ter verpleging opge nomen. Naar aanleiding van dit verslag bracht de pres'dente een woord van dank aan zuster Strack. Aan de Kraamverzorging ontleenen we, dat aan 67 zieken versterkende middelen werden gegeten. Elizabeth vereeniging. Door deze afd. is 5n het afgeloopen jaar weer hard en veel gewerkt. Nief- minder dan 450 kleeding- stukken werden gemaakt, en deze zijn aan 62 gezinnen uitgerc'kt. Dc pres. deelt me Je, dat de leiding van de Naaikrans thans be rust bij mej. Mathot.. Zij brengt specialen dank aan mej. Bost, cn aan de jonge dames welke zich he>- gehecie jaar een avond per week aan dit schoone werk opoffe-en en hoopt dat onder leiding van mej. Mathot nog veel en vruchtbaar werk zal worden gedaan ten behoeve van het arme gezin. Ook de afd. Retraite heeft- in 1929 n'et stil gezeten, zij teltthans 150 leden en 43 donatrices. Van de vereeniging zijn dit jaar 30 ter Retraite geweest, terwijl er 30 kaarten zijn verloot, en 5 kaarten zijn ge schonken aan dames, die nog nimmer een Retraite hebben medegemaakt. In een adem bracht do pres. dank aan al de ijverige werksters der onderafdeelin gen en zij sprak den wensch u't, dat zij onder Gods zegen nog veel mogen doen. Hierna hield de Geest, adviseur een le zing over den socialen loestand der vrouw. Spr. begint te zeggen, dat deze z.g sociale actio een oorzaak heeft, cn noem», na vc'a wantoestanden o.a. de Fransche Revolutie als hoofdoorzaak der ontstane socia'e noo- den der vrouw. Reeds lang en in alle lan den is men bezig do vrouw, welke aan het gez'n onttrokken was, weer op een eere- op haar plaats te brengen. Als gelijkwaar dige van den man heeft do vrouw ook recht op een behoorlijke plaats in het open bare en politieko leven. Als hopgste eisch der hodendaagsche rnaatschappij-ordo. moet de vrouw zich ook in de sociale kwestie meer cn meer bekwamen, en in de toekomst voor haar taak berekend zijn. De praktijk heeft bewezen, dat de roomsche actie de goede is, en, zooals dit bij de mannen is, moeten ook de vrouwen een internationaal verband zoeken. Do vrouwen van een klei ne plattelandsplaats, beseffen niet, wat een zedelijke ellende er in de wereld onder de vrouwen bestaat. Spr. neemt enkele feiten o.a. dat in een plaats als Dover (Engeland) 3300 meisjes zwervend zijn. In Londen al leen gaven 400 voorname Roomsche vrou wen zich aan het werk der meisjesbescher- ming. Al deze el'.ende moet kracht'g be streden worden, en daarvoor zijn sociaal- ontwikkelde Roomsche vrouwen noodig. Om deze te vormen moeten allen tot het goede gezinsleven worden teruggebracht en als goede huismoeders jrordeu onderricht. De meisjes vooral moeten gaan beseffen, dat zij toekomstige huismoeders zijn. Zij moe ten de ernst daarvan heg: ijpen, opdat het hu we'ijk later geen teleurstelling is. Op- richfc'ng van meisjespatronaten is geboden. Spf. hoopt, dat vole zullen toetreden. Mot nog zeer vele anderen zijn dit de middelen om tot een goed geordenden toestand te komen. Als men deze middelen aanvat, krijgen wc weeT Roomsche vrouwen, niet alleen die Roomsch doen, maar het ook zijn. Een harte'ijk aplaus viel den geest, adviseur voor zijn rede ten deel. Na verloting en geanimeerde rondvraag sloot de pres. met een dankwoord de ver gadering met gebed. ZOETERMEER. Geboren: Willem, zoon van F. J. van Wioringen en M. Verkerk. Ondertrouwd: L. van Poufflik, 21 jaar en M. Klos 21 jaar. Getrouwd: A. van Ruitenburg, oud 25 jaar te Zevenhuizen en J. van Leeuwen jcrad 20 jaar te Zegwaart. HAARLEMMERMEER. Op veldwachters geschoten. In den Haarlemmermeerpolder zagen eenigc surveilleerendc veldwachters des nachts bij een woning vonken springen uit een electrische geleiding. De veldwachters dachten aan kortsluiting en achtten het raadzaam de bewoners te waarschuwen. Zij klopten daartoe op de blinden van de slaap kamerramen. Onmiddellijk daarop werden echter uit een raam een of meer schoten gelost, zoodat de hagelkorrels den politie mannen om de ooren vlogen. Ze bleven ge lukkig ongedeerd. De bewoners van het bewusto huis verkeerden ia de meening, dat ze met ihbrekers te doen hadden en hebben zich blijkbaar niet lang bedacht om te laten merken, dat zij op zulk bezoek niet gesteld waren. HILLEGOM, Gouden bruiloft Gisteren herdacht het echtpaar van der Valk den dag, waar op het voor 50 jaar in het huwelijk trad. Wegens ernstige ziekte van de gouden ju- bilaresse was dit feest enko.'e weken uit gesteld, Des morgens te 9 uur werd in de St. Jcsephkerk een gezongen H. Mis van dankbaarheid op gedragen, waarbij het gouden echtpaar met kinderen en klein kinderen tegenwoordig was. Het spreekt, dat dc krasse, eenvoudige feestel ngen zeer veol gelukwenschen in onivangst hadden te nemen. Dc viering geschiedde verder in een der zalen van den R. K. Volksbond. De Hillegomsche Harmonie bracht des avonds eon serenade. HOOGMAOE. Uitvoering ten bate der f.Jissie. Po damestconcelclub ,,St. Ursula" uit Leiden zal a.s. Zondag opnieuw oen uitvoering ge ven ten bato der Missie. De uitvoering vangt aan precies 7 uur, aangezien het pro gramma verlengd is met eenigc piam-, zang- en solo-stukjes. Ongetwijfeld zullen de dames van „St. Ursula'' weer een groot succes boeken. LEIP.1U I DEN. Vrijw. Landstorm. Op Dinsdag 11 Febr. a.s. houdt- de afd. Leïmuiden en Rijn- zatorwoudo van de nBijz. Vrijw. Landstorm een propxganda-avond in de groote zaal van den heer J. Sïieeboer alhier. De aloru- bekende Legerfilm zal dien avond worden vertoond, terwijl verder dc Vioolclub „On derling Kunstgenot" uil Alkemade onder directie van den heer Bouwmeester d<-n avond zal opluisteren. eD toegang zal ge heel vrij zijn. Ondersteuningsfonds bij ziekte. Gis teravond hield heb „Ondersteuningsfonds bij Ziekle" in de bovenzaal van de „Witte Zwaan" haren 33e algemeene vergadering. De opkomst was bevredigend. Do voor?.., de heer L. Onderwater, opende mei een woord van welkom de vergadering en heot- te allon welkom. Spr. deed uitkomen, dat heb jaar 1929 voor het fonds een gunstig jaar is geweest. eD notulen werden gelezen en vastgesteld. Hierna deed de penning meester, de heer L. Kapitevn, rekening en verantwoording van zijn finantieel beleid. Hieruit bleek, dat naast een ontvangst van 4413.71 een uitgave viel te boeken van 3650.14, zoodat een voordeelig saldo was gemaakt van 763.60. Aan zieke leden was uitgekeerd ƒ2754.90 en bij geboorten 450.De rekening was nagezien en in orde bovonden door de leden C. de Ko ning, Chr. Faas en C. v. d. Zwefc. Het be zit van het fonds bedraagt nu 6925.52. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de beide aftredende leden, de heeren L. On derwater en P. van Bezu mot bijna alge meene stemmen werden herkozen. Beide heeren namen hunne benoeming aanè Aan do orde is hierna een voorstel van het bestuur om do uitkeering bij geboorten van een kind te brengen van 7.50 op 10.terwijl wederom voor een jaar werd vastgesteld de uitkeering bij ziekte te doen bedragen 1.20 per dag of ƒ8.40 per week, hetgeen met applaus werd begroet. Na de rondvraag word de vergadering geSbten. Vlceschkeuring. In de maand Januari 1930 worden ter secretarie dezer gemeen:e aangegeven ingevolge do Ylees-chkeurings- wet: Huisslachting 9 varkens, Bodrijfs- slacbting 2 koeien. Noodslachting 2 koeion, 1 kalf, 3 schapen en 1 paard. Goedgekeurd werden 3 schapen en 1 paard. In totaal werd 52.50 aan keurloon ontvangen. Gevonden. Een reserve autoband, merk Englebert Chefron Corde. Inlichtin gen bij den gemeente-veldwachter. Geboren: Hendrikus Johannes, z. van N. B. Moerkerk A. M. C. Wortman. Gevestigd: J. H. Hoogmoed uit Rossum. N. Heemskerk uit Leiden. J. P. de Ren-Hemerik uit Leiden. N. Oudijk uit N. Arnstel. G. van Hoijningcn en gezin uit Rijnzaterwoude. A. Brand uit Delft. A. Bos en gezin uit Ede. Vertrokken: G. C. Bernard naar Heemstede. D. van Leeuwen naar Alphen a. d. Rijn. E. M. Kok naar Amsterdam. M. C. Mollers naar Leiden. M. de Vos naar Ter Aar. W. J. Zoutendijk naar Middelharnis. Geertr. M. de Wilde naar Nieuwveen. W. van Zijl naar Hazers- woude» I. Muilwijk naar Haarl.meer. P. A. van Diemen naar Tor Aar. Vertrok ken 10 personen, ingekomen 16, geboren 5, o verlenden geen. WASSENAAR. Dienstplicht. Voor den dienstplicht hebben zich in deze gemeente 96 jongelie den aangegeven. Tegen een lichtmast gereden. Gister- avonJ is de heer B. uit Katwijk met een door hem bestuurd 4 wielig motorrijtuig tegen een lichtmast aan don Oostdorperweg gereden. Do paal ging omver en werd een eindwecgs mecgeslourd. Ook de kabel werd over ecnigen afstand uit den grond getrok ken. Personeel van de Electr. Mij. heeft ten spoedigste een en ander opgeruimd. De auto werd belangrijk beschadigd* WARMOND. DE INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. Zooals reeds gemeld, zal de installatie van Burgemeester Ketelaar Dinsdag a.s. te 2.uur pliats hebben in plechtige open bare raadsvergadering. Z.Edclachtb. wordt met twee rijtuigen door de wethouders en den secretaris vin. het station te Leiden afgehaald. Alvorens de Burgemeester voor iet Raadhuis afstapt, wórdt het geheele Dorp rondgereden. Op het Raadhuisplein zullen de beide rnu- ziekvereenigingen en de beide zangvereeni- gingen opgesteld staan, die, wanneer de Burgemeester voor het Raadhuis is aange komen, verschillende muzieknummers zul len uitvoeren. In de versierde Raadszaal zal daarna dc installatie plaats hebben. Uitnoodigingen zijn niet rondgezonden; wel is aan de bur gemeesters van omliggende plaatsen en aan dc besturen van enkele sport-vereeni- gingen mededeeling gedaan. Door weth. Oudshoorn zal burgemeester Ketelaar werden toegesproken, waarna do burgemeester zelf een kort woord zal spie ken. Daarna zal de gemeente-secretaris namens het gemeente-personeel spreken. Onder het spelen der fanfares verlaat de Burgemeester en zijn familio na de in stallatie het Raadhuis en begeven zich naar Hotel „De Stad Rome" waar een receptie wordt gehouden voor besmren van allo vereenig!ngen ter plaatse en alle particu lieren. Door do muziekvereenigingen zal in den namiddag een serenade worden gebracht. De Burgemeester zal de gemeente niet verlaten, en zal voorloopig, voor ko.tcn tijd, zijn intrek nemen in „Hotil de Zon". KATWIJK AA NDEN RIJN. LiefJadigkeirislotcrij. Do uitslag der Liefdadighcidslcterij, waarvan de tre.Jri.ig gisterenavond plaats had, is als volgt: lsie prijs op lot no. ICS, £de pr. op lot nummer 65, 3d© pr. op lot no. 24, 4de prijs op 272, 5de pr. op 239, 6de pr. op 31, 7ue pr. op 156, 8ste pr. op 25, 9de pr. op 132, 10de pr. op 32, 11de pr. op 72, 12de pr. op 117, 13de pr. op 60, 14de pr. op 66, 15ue pr op £62, 16de pr. op 190, 17de pr. op 48, 18de pr. op 13S, 19de pr. op £C3, iCste pr. op 113, 21scc pr. op 88, 22sto pr. op 95, 23ste pr. op 34, 2Isle pr. op 170, 2„srte pr. op 237, 26ste pr. op 109, 27ste pr. op lotnummer 29. Deze loterij bad plaats ten behoeve der R. K. kerk. De winners der prijzen worden verzocht deze uiterlijk Zate.dagvoormiddrig af te halen van het Parochiehuis. NOORDWtJK. Door een hend gebeten, Door den heer v. d. P. is bij de politie aangifte ge daan, dat zijn 11-jarig dochtertje bij het spelen met andere kinderen vrij ernstig door een hond ni haar dijbeen is gebeten. De politie stelt een onderzoek in. Gcwetensgold. Door den ontvanger der directe belastingen alhier, is ontvan gen een bedrag van 100.voor ge we te ne- feeld. NOORDWIJKERHÓUT Hanze. Woensdagavond vergaderde :n café Paridon aan den Heeren weg de R. X. Mlddenstaudsvereeniging „St. Joseph" al hier. Do heer J. Seysener fungeerde bij af wezigheid van den heer L. v. Heilsbergen als voorzitter. Het £0-t<il leden dat aan wezig was werd door hom verwelkomd, waarna de secr. de notulen dor vorige ver gadering voorlas, welke onveranderd wer den vastgesteld. Ingekomen was een aanvrage van dun Bond welke leden in 't bezit waren vin een auto, daar deze dan verzekerd kon worden in hun speciale verzekering. Bericht was ingekomen, dat het hoofdbureau vtu het Hoofdbestuur was verplaatst van Am sterdam naar Dan Haag. ïloogewal 10. Van den heer L. v. Hensbergen 'was ean schrij ven ontvangen, dat hij ontslag vroeg' als voorzitter der vereeniging'. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. For mulieren werden uitgereikt, waarop gege vens kunnen worden verstrekt, betreffende de ziekte-verzekering in verband met de nieuwe ziektewet. Als nieuwe ledeu waren toegetreden de heeren J. Heemskerk, B. Meeuwenoord en J. v. d. Klugt, welke hee ren mot een passend woord werden ge ïnstalleerd. Er werd voorgesteld een plaat selijk blaadje op te richten, dat wekelijks zou kunnen verschijnen. Een en ander spe ciaal met "t oog op reclame en parochie nieuws. Dit onderwerp leverde breedvoe rige discussies op. Het nut ervan wordt duidelijk ingezien, maar waar zullen de fi nanciën ervoor gevonden worden. Toch zal nadere medewerking van onzen pastoor verzocht werden en geïnformeerd naar de mogelijkheid van drukken bij dc N.V. „Dc Leidsche Courant" Thans werd besproken de a.s. feest avond. De commissieleden C. Georling en Th. Heemskerk deelden mede, dat voor de gezelligheid dien avond de meeste zorg wordt gedrageq. De feestavond is vastge steld op Woensdag 19 Februari a.s. in café Paridon. Bij de rondvraag informeerde B. Zand bergen naar de invoering van een ver.t- verbod. Velen vatten do beteekenis der „vliegende winkels" verschillend op. Ook zijn verschillenden 'fc niet ecus over wat eigenlijk een vliegende winkel is. Aan her einde der besprekingen gekomen zijnde sloot de voorzitter de verg. met den chr. groet, waarna de leden nog eenigen tijd gezellig bijeen bleven. TER-AAR. Filmavond. Dinsdagavond gaf de N.V. „Hobaho" van Lisse een filmavond mst voordracht in het Patronaatsgebouw. De belangstelling was zeer groot. Door den heer W. v. d. Laan werd een interessan le lezing gehouden over bloembollenteelt, waarna enkele films werden vert-oond op de bloembollencultuur betrekking hebbend. NIEUWVEEN. HERDENKING TIENJARIG BESTAAN DER BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. De Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Nieuw veen viert feest. Hij herdenkt ziju tienjavig bestaan. Dat dit niet bij een bloot consta- teeren van het feit kon blijven, spreekt wel haast van zelf. Immers, deze heugelijke gebeurtenis kon tevens dienstbaar gemaakt worden tot propaganda voor het Instituut der Bijz. Vrijw. Landstorm. Daarom werd op 4 4dezer het gebeuren op grootsche wijze in hotel Schreudcr her dacht. Te acht uur sprak do heer Karse meyer, voorzitter der plaatselijke Land storm-commissie. de openingsrode. Eerstens heette spreker \&n harte welkom den heer M. J. Paff, commandant van het Landstorm- corps Zuid-Holland-West; den lieor M. J. Krijger, lid der Tweede Kamer; luitenant Karres, secretaris van genoemd Landstorm- corps; den edelachtb. heer J. W. Geesiuk, burgemeester onzer gemeente; luit. Ver leun, instructeur onzer landstormers; als mede wethouder C. Hoogervorst, de aan wezige raadsleden, verdere genoodigden on overige aanwezigen. Vervolgens releveerde de voorz. in grove trekken de oprichting en ontwikkeling der jubileerendo afdeeling. Do Landstorm was in den loop der jaren niet van stormen ver schoond gebleven. Spr. raakte even aan, den nog onlangs gevoerd-en heftigen woor denstrijd door ecnige ingezetenen van on/e gemeente, tegen den Landstorm. Met na druk verklaarde hij, dat de L. in geen en kel opzicht gericht is togen esnige partij, al werd dat van zekere zijde beweerd. Te gen revolutionnaire elementen, uit welke partij ook, is zij gekeerd. Spr. wilde echter niet langer hieibij stilstaan, om de feest vreugde niet te vergallen.Dan hoopte hij, dat in de toekomst vooreerst de kwaliteit der afd. mocht stijgen, waar wij meer mee ge baat zijn dan met een kwantiteit van min derwaardig gehalte. Tot slot bracht spre ker dank aan degenen, die door hun giften, in de noodzakelijke kosten voor de feestvie ring waren tegemoet gekomen. Esn warm applaus dankte den voorz., die nu hot woord gaf aan den edelachtb. heer J. W. Geesink, eere-voorzitter der feestvierende afdeeling. De geachte sp.eker wenschte al lereerst den Landstorm van harte geluk en tevens ean krachtige ontwikkeling toe. Ook spreker betreurde het misverstand, dat bij sommigen heerscht, over den Land storm, zcoals duidelijk naar voren trad in ingezonden stukken. Na de toespraak van den burgemeester werd het Wilhelmus aangehevon, dat uit volle borst door de aanwezigen, die de zaal tot in de uiterste hoeken vulden, werd mee gezongen. Een schoon tableau „Hollands Vlag" volgde tor aangename afwisseling. Alsdan nam het Tweede Kamer-lid, de heer Krijger, het woord, die de feestrede hield. Volgaarne had de geachte spreker aan dc uitnoodigiug gevolg .gegeven om de lof en de bloei van het instituut van den Landstorm te beverderen. Dc Landstorm vindt zijn steunpunt in de liefde voor va derland en vorstenhuis, die van groote be teekenis is voor den vrede. Die liefde wordt ernstig bestreden door het cosmopolitism© of wereldburgerschap, waarvoor de commu nisten en -de 8. D. A. P. gaarne hun natio nalisme wegschenken. De Landstorm heeft zich ten doel gesteld de liefde voor vader land en vorstenhuis aan te kweeken en haar in bescherming te nemen tegen die re volutie-geest. Tevens houdt de Landstorm de wacht bij onze eigen cultuur, althans bij het nationale karakter dier cultuur: eigen taal, eigen kunst, zeden en gewoon-^ ten. Alle rechte vaderlanders voelen zich in de liefde voor vaderland, vorstenhuis en eigen cultuur, één en ondeelbaar. Als een machtig monument in de Land storm na elf jaren opgetrokken. Wij moeten ons ten dool stellen aan dit monument voort te bouwen. Het zal noodig wezen, want spreker vreest ten zeerste voor esn toena me van de verdwazing der revolutiegeest. Met élan spoordo de waarde spreker ons aan vooral te waken, dat zoolang er oog een Cranje-telg is, het vaderland geen repu bliek wordt. Nooit zullen wij dulden, dat de roode vlag van de S. D. A. P. onze va- derlandsche driekleur zal vervangen. De 'eed van hou en trou voor vaderland en vorstenhuis moet an wij afleggen: „hou en trou tot m den doet", aldus eindigde spre ker zijn warme rede. Een overwelJigend applaus daverde los aan het einde dezer rede, die onder adera- looze stilte werd aanhoord. Na de pauze werd het woord gevoerd door commandant Paff, die na hot aanbie den van zijn gelukwenschen in korte trek ken wees op het dreigende „roode gevaar", dat door zijn cellenbouw zich steeds uit breidt. Vooral tracht het do jeugd met zijn denkbeelden fce vergiftigen en neemt daarvoor ook ongeoorloofde middelen te baat, gezien de gedragingen der „A. J. C. Bijzonder veel genoegen doet het den go- aehten spreker zooveel dames aanwezig te zien. Zij toch kunnen hun echtgenooten of geliefden aansporen, zich aan to sluiten bij den Landstorm. De voorz. wilde don geachten spreker er echter op wijzen, dat de vrouwen te Nieuwveen hun mannen niet graag alleen laten gaan. Groote hilariteit! Ook kunnen do dames door hun financieelc steun het instituut van den Landstorm hel pen, aldus de commandant. Dan werden door dezen militairen autoriteit de brevet ten aan de scherpschutters uitgereikt, met een toepasselijk woord. Het brevet verwierven de heeren: J. Ba den, J. v. d. Berg, J. Bon, A. de Graaf, G. Hoogenboom, J. Kamp, H. van Leeuwen, J. Lek, J. Schalkwijk, D. Speet, J. Speet en A. van Veen. Daar eenige heeren uit heb ge zelschap wegens omstandigheden nu weg moesten, sprak de voorz. de scheidenden een kort dank- cn afscheidswoord toe. Eerstens dankte de heer Karsemeyer den heer Krij'ger voor diens gloedvolle en in houdrijke rede. Verder dankte hij comman dant Paff en luitenant Kares, don laatste verzoekende, bij eventuccle moeilijkheden, de afd. Nieuwveen met financieelo hulp ie steunen. Natuurlijk kon dat vriendelijk ver zoek niet geweigerd worden. De heer Krijger wilde nog iets zeggen naar aanleiding van den pennestrijd door sommigen in Nieuwveen tegen den Land storm gevoerd. Dat een tegenstander be weerd had, als zou de Landst. een vijand wezen van vakorganisatie, noemde spr. een leugen en de schrijver van dat stuk heeft blijk gegeven van totale onkunde met het geen de Land6t. vóóretaat. Het communisme is dé vijand van vakorganisatie, wat spr. met klemmende argumenten aantoonde. Het overige gedeelte van den avond werd gevuld met verschillende toepasselijke ta bleaux met bengaalsch vuur, die keurig tot hun recht kwamen, wat voor het leeuwen deel te danken was aan zuster Rauwe, uit de Johannes-stichting, die tevens do ta bleaux in elkaar gezet had. Do maiidoli- nenclub „Tot ons genoegen" alhier, liet verschillende mooie nummers hooren. Tij dens de pauzen werd het muzikale gedeel te verzorgd door mej. Schavemaker (piano), die tevens blijk gaf schoon fce kunnen zin gen, en de heeren D. en J. Speet (viool en cello). Tegen twaalf uur volgde sluiting. De heer Karsemeyer dankte allen die op eeniger- lei wijze tot het wcls'agen van den avond hadden bijgedragen. Wij meenen uit aller naam te schrijven, als we den lieer Karse- meijer danken voor de talentvolle wijze waarop hij als voorz. dezen feestavond heeft geleid. Geboren: C'ornelis Antonrus Petrus, z. van C. van Vliet en P. Piel wijk. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter navolging. Dc driedaagsche bazar in het Nuts;ebouw gehouden ten bate vaa het Centraal Genootschap van Kindeiher- stellings en vacantie-kolonies heeft bru-o pl.m. ƒ4000.opgebracht. Volksbond!. De R. K. Volksbond hield gisteravond in het Patronaatsgebouw haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met esn kort woord had ge opend, werd gezamenlijk het Bondslied ge- zognen. Het financieel verslag van den penningmeester wees op esn nadeelig sal do, groot 1.67. Bceken en bescheiden wa ren door de controle-commissio accur tab in orde bevonden, waarna de heer Kerk vliet voor zijn goed beheer dank werd ge bracht. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer G. Bruines, b'eek o.m., dat het ledental der afdeeling zich steeds in stij gende lijnen bewoog, gunstige cijfers van vooruitgang konden tevens worden geme moreerd van de verschillende vakafdeeliu- gen van den Bond, hetgeen blijkt uit heb volgende overzicht: de metaalbewerkers- bond ging vooruit met 9 leden; de bouw vakarbeiders 9 leden, Werkmeestersbond 2 leden, Steenfabrieksarbeiders 25 leden, ter wijl de jeugdorganisatie 52 aspirant-leden telt. Bij de bestuursverkiezing werden de pe riodiek aftredende heeren A. Kerkvliet en A. F. Ruyssenaars beiden herkozen. In de aanvullings-vacature wegens bedanken van den heer Th. v. Egniond werd voorzien door de benoeming van den heer A. F. Redegeld. Tot voorzitter werd herkozen de heer A. D. Ruyssenaars; als lid der centrale com missie werd aangewezen de heer W. v. d. Linden. Bij de rondvraag werd medegedeeld, da- Woensdag 12 Februari S uur een cursus avond zal gehouden worden in de oude school. Inleiders de geest, adviseur en de heer H. G. Veltman. Hierna volgde op gebruikelijke wijze sluiting der bijeen- 2e Lustrum Vrijw. Landstorm. In het uitvoerig programma van de herdneking va nhefc 10-jarig bestaan der afd. Alphea a. d. Rijn van den Bijz. Vrijw. Landstorm, welke plaats vindt op Vrijdag 14 Febr. a.s. in de kerkzaal der Martha-Stiohting, komt o.m. voor schermdemonstratie op sabel, flo ret en degen. Naar we vernemen zal deze demonstratie» gegeven worden door de hee ren van Duuren en E. C. de Jager van Lei den. Gevestigd: J. van"der Zwam en ge zin, Dwarsstraat 3, van Rijnzaterwoude. Wilhclmina de Graaff, Julianastraat 65, van Waddinxveen. W. Slagter, Kort- steekterweg 37b, van Abcoude Beambrug- ge. J. Rus, Korts'tcekterweg 48, van Jisp. F. van Asten, Hoorn 154, van Woubrug- ge. G. Regeling, Voorstraat 30, van Loos- drechb. A. J. Wijers, Pr. Hendrikstraat 27c, van Noordwijk. Kinderen Kennis, Raadhuisstraat 44, van Uithoorn. Adria- na G. van den Wagsenbarg, Raadhuisstraat 209 van Leiden. J. A. de Heus, Grijpen- steinstr. 3, van Haarlem. Clasina de Heeten, Oudshoornscheweg 106, van Nieuw veen. Geertruida Burggraaf, Wilhclmina- straat 41, van Heemstede. Vertrokken: Heintje Wagenaar, Hedastraat 46, naar Leiden Morschstraat 56. Jacoba M. van Eijk, Oranjestraat 22, naar Hilversum Jacob Catsstraat 21. IJda C. C. Teernstra, Hugo de Grootstr. 54, naar Bodegraven. J. G. Boegheim, Gousl.weg 41, naar Gouda, Vosiusstraat L G. Tambert. Ridderbuurfc 11, naar Ver sailles (Frankrijk). D. van Donk, Hooft- straat 65, naar Werkendam. J. P. Splin ter, Willemstraat 42 f, naar Swalmen. - Hendrika de Jong, Hortensiastraat £8. naar Zaandam Pr. Hendrikstraat 9. Wilhel- mijntje B. van Dijk, Nieuwesloot 3, naar Woubrugge. A. Gerritsen en gezin, Brug- gestraat 23, naar Hilversum Diamantstraat 67. H. Th. de Meijer, v. Boetselaersir. 2 a rood, naar Middelburg Seisdam Q '28. A. Schmidt, Raadhuisstraat 44, naar Am sterdam Sportstraat 72. B. J. Hekkema en gezin. Raadhuisstraat 199 rood, naar Leiden Hansestraat 57. O. Panders, Brugge®traat 16, naar ML~

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6