De Wenteltrap DONDERDAG 6 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 7 Februari. Hilversum. Tot 6 uur: 298 M. Na 6 uur: 1971 M. 10.3011.00 NCRV Ziekendiensl. 11.0011.25 NCRV Voor de jeugdige zieken. 11.3012.00 KRO. Godsdienstig halluurtje. I.002.00 KRO. Concert door KRO-Trio. 2.003.00 KRO. Gramofoonmuziek. 3.00 N.D.O. Bijzondere uitzending van de Openingsplechtigheid der Vredes- en Volken bondstentoonstelling te 's Gravenhage. (Deze uitzending duurt vermoedelijk tot 5 uur). 4.005.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 5.006.50 NCRV. Concert. Sopraan, viool, dameskoor, piano en orgel. 6.306.40 KRO. Koersen. 6.407.00 KRO Tuinbouwhalfuurtje. 7.007.30 KRO. Cursus Schriftverbetering 7.30 VPRO.-uitzcnding. Huizon, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.052.45 Uitz. voor scholen. Eea reisje naar China met Gerard Filger. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Maak het zelf! cursus. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.005.30 Lezing door C. E. G. Hogendijk over: De vrouw bij de politie. 5.306.00 Concert uit cabaret „La Gaite" te Amsterdam. 6.01 Voortzetting concert. 6.306.45 Gramofoonmuziek. 6.457.15 Spaansch. Beginners. 7.157.45 Radio-cursus vanwege het Onder wijsfonds voor de Binnenvaart. Spreker: R. C vaD Ree, onderwerp: Gloeikopmotoren. 8.019.00 Vereenigingsuurtje uit Breda De Kon. Zangvereen. „Breda's Mannenkoor" en de Oikestvereen. „Smetana". 9.0011.00 Concert door het Omroeporkest. 10.00 Persber. II.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 2.50 Orgelconcert door L. H. Warner. I.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Uitz. voor scholen. 4.05 Concert voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing en Nieuwsber. 7E.00 Riano-recital door Laffitte. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert door Instrumentaal Kwintet. 8.20 „The Tragedy of Porapey the Great". 10.05 Nieuwsber. en lezing. 10.40 Cello-recital door Suggia. II.05 Verrassing. 11.2012.20. Dansmuziek. 12.2012.40 Proefuitz. Televisie. „R a d i o - P a r i s", 1725 M. 12.20 Concert. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 9.05 Orkestconcert. Lange n borg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25—1.50 Concert. Orkest, fluit en harp. 4.505.50 Coa^erl. 7.20 Concert. Orkest en tenor. Daarna tot 11.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.004.00 Concert Orkest en concertzanger. 4.005.00 Kinderuurlje. 7.359.35 Concert. Orkest en Operazanger. 9.5012.20 Dansmuziek. Brussel, 506.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert. Orkest en vocale solisten. Z o e s e n, 1635 M. 6.1511.20 Lezingen en berichten. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—1.20 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.20 Lezingen. 7.20 Uit Hamburg. Carnevalsconcerl. Or kest, koor en solisten. Daarna: Berichten en concert. Orkest en tenor. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Mari door een auto gegrepen en aan de gevolgen overleden. Dinsdagmiddag heeft op den Rijksstraat weg, nabij Baambrugge een ernstig auto- ongeval plaats gehad. De groen ten handelaar B., vit Baam- brugge, werd. doordat hij plotseling naar rechts uitweek, door een luxe auto gegre pen. Zwaar gewond werd hij opgenomen. Dc ongelukkige is gistermorgen aan de ge volgen overleden. De heer B. was 48 jaar oud en laat een vronw en vier kinderen achter. Auto in een sloot. De chauffeur G. v. d. Z., reed tengevol ge van den dichten regenval, waardoor zijn uitzicht werd belemmerd, op de Dordlsche- straat te IJsselmonde tegen een mestwa gen, welke werd bestuurd door P. S. De vrachtauto kantelde door den schok en kwam in een sloot terecht G. v. d. Z. en diens zuster werden spoedig door een poli- tie-agent gered. De voerman S. reed verder in de rich ting van den Katendrechtschen Lagedijk. Voor de tweede maal werd de wagen teen door een vrachtauto in de flank gereden. Het paard viel doodelijk verwond neer en stierf spoedig. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Door de afs'uitboomen gereden. Dinsdagavond is op den Rijksweg Zuid te Sittard een vrachtauto van de Mineraal- waterfabiiek „Die Keiserbrunnen" uit Aken in volle vaart door de afs'uitboomen van den spooroverweg gereden. Een vrouw, mej. J. Claessens uit Sittard, welke aan den overweg stond te wachten, kreeg een klap van den verbrijzelden afsluitboom en viel daardoor op de eerste spoorrails. Op dit moment passeerde over het tweede spoor de personen trein nit Heerlen. Mej. Claessens had verschillende verwondingen opgeloopen en moest naar huis vervoerd worden. Het verkeer op den Rijksweg moest voor- loopig door de kolonie Sanderbouth geleid worden. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de verwondingen overleden. In een onbewaakt oogenblik kwam Zon dagavond het 1 1/2-jarig kind van H. in de Vondelstraat to Voorburg in een teil met kokend water te vallen. Met ernstige brandwonden is de kleine naar het ziekenhuis „St. Antoniushovc" overgebracht. Gisteren is do arme kleine aan de bekomen verwondingen overleden. DE „VEENDAM" IN DEN STORM. Met drie dagen vertraging te New-York aangekomen. Naar uit New-York wordt bericht, is het passagiersschip „Veendam', na een stonn- achtigen overtocht, met drie dagen vertra ging aldaar aangekomen. De kapitein verklaarde, dat golven tot dertig meter hoogte over het schip sloegen en de derde klas-verblijven volliepen. De luiken werden door het geweld der golven ingeslagen. In de eetzalen stond het water vier voet hoog: alles wat los of vast zat, spoelde weg. Enkele reddingsboo ten werden zwaar beschadigd en ongeveer veertig ramen versplinterd. In de kaartenkamer, welke zich twintig meter boven de waterlijn bevindt, was de verwoesting volkomen. Onder de vrouwen en kindenen, die zich op het benedendek bevonden, heerschte een onbeschrijfelijke paniek. OP ZOEK NAAR EEN OPLICHTER. Wederwaardigheden van een politie- inspecteur. Geruimen tijd geleden wist een handig Nederlander, zekere Kuyper, die lang te Antwerpen woonde, zich er in te werken bij de Leerfabriek „Oisterwijk" te Oister- wijk. Het ging eenigen tijd naar zijn wensch totdat men tot de ontdekking kwam met een geraffineerden oplichter te doen te hebben. Ons Kuypertjc werd tot 11/2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Eenigen tijd geleden vervoegde Kuyper zich bij don leerlooier Teauwes te Gilzo en stelde dezen voor zijn looierij te reorgani- seeren. Zijn voorstelling van zaken wis zóó, dat de fabrikant er op in ging en ccn laboratorium 'iet bouwen, terwijl K. in dienst werd genomen tegen esn weekloon van 50, benevens een voorschot. K. had intusschen ook gronden gekocht, plannen voor het bouwen van een huis daen ontwerpen en reeds materialen aange schaft. Dit alles op voorgeven, dat hij\een aandeelenkapitaal van 20.000 en een zaak had; dezer dagen zou hij de aandcelen te gelde kunnen maken. Do zaak zou waarschijnlijk nog eenigen tijd zijn voortgezet, wanneer niet onver wacht een kink in den kabel was gekomen. K. had n.l. aan een Amsterdamsche onder neming een uitvinding aangeboden voor het lakken van auto's, waarvoor hij 50.000 vroeg. Do vertegenwoordigers der onder neming kwamen naar Gilze, en de onder handelingen leidden er toe, dat een ier vertegenwoordigers het woord oplichter gebruikte. Door deze aangelegenheid werd de leer looier ten opzichte van zijn chemiker wan trouwend en hij besloot zich in verbind-'ng te stellen met do recherche te Tilburg. De inspecteur der recherche, die begreep met welk een persoon men te doen had, besloot met den heer T. in diens auto mee naar Gilzo te gaan, teneinde inlichtingen te ge ven aan de plaatselijke politieautoriteiten. Toen men te Gilze aankwam was het kui- pertjo juist bezig zijn aandeelen te verzil veren, van welke handeling hij natuurlijk niet terugkeerde. K. zal zijn bedrijf misschien elders trach ten voort te zetten. Dit uitstapje had voor den inspecteur, den leerlooier en een voerman met zijn wa gen nog een onaangenamen kant. Toon looier en inspecteur in een flink vaartje den Bredaschen weg over reden, zagen zij in de verte een voermanskar, terwijl aan de eene zijde van den weg een opgraving was aangebracht. Meenende, nog tusschen kar en ingraving door te kunnen reed de heer T. door, maar botste tegen de kar op, waardoor de motorwagen slipte en tussohen de boomen door in een sloot terecht kwam, terwijl do kar door de botsing links in den sloot ging en het paard op hol sloeg. Dé personen kwamen er zonder letsel af, maar de auto was vrijwel geheel ver nield. De internationale oplichters. Het is de politie te A'dam thans geble ken, dat de „vrienden" van de beide Zuid- Amerikanen, die een poging hadden ge daan om Cook op te lichten, het land heb ben verlaten. Maandagmiddag, dus dade lijk na de mislukte poging zijn zij naar Parijs gegaan. Zij zijn dus weg en de Fransche recherche heeft nu werk. Vee! zal zij echter wel niet kunnen doen, want het is zeer do vraag of men dc mannon, die nog niets feitelijks hebben gedaan, iels ten laste kan leggen. De twee mannen op wie de juslitie zeker wel vat heeft zijn gearresteerd tijdens hun bezcek aan Cook. Zij zijn heden tér be schikking van de justitie gesteld. De rest van de bende zal wel hebben gemerkt, dat Nederland niet zoon gunstig „opcratieterein" is als men waarschijnlijk had gedacht. In elk geval is zij gesigna leerd en zij zal voorloopig wel de non-ao- tiviteit moeten betrachten. De „heeren" zijn echter brutaal en voor zichtigheid blijft dus geboden. De Nutsspaarbank te Gorredijk. In verband met do malversaties aan de Nutsspaarbank te Gorredijk zijn thans alle onroerende goederen van de familie van den dader publiek verkooht. De totale opbrenst was 59.664. Zilvergeld ontvreemd. Uit een auto, dien een handelsreiziger eenigo oogenblikken onbeheerd te Arne- muiden had laten staan, is een trommel met een vrij groot bedrag aan zilvergeld ontvreemd. De politie slaagde er nog niet in de, vermoedelijk jeugdige, daders te vin den. Straatroover gepakt. De bode J. P. S. uit de Aleidisstraat te Rotterdam, liep Dinsdagavond om kwart over acht in de Abcoudestraat aldaar. On der zijn arm had hij stevig een tasch ge kneld, waarin zich een bedrag van 540 bevond. De los-werkman M. S., zonder vas te woonplaats, vermoedende dat zich in die tasch wel iets van zijn gading bevond, ont rukte haar den onthutsen bode en liep er hard mede weg. S. begon hierop luid te schreeuwen. Een voorbijganger, D. W. V. uit de Hil- lestraat, snelde den man achterna en smaakte het genoegen hem spoedig te grij pen. Spoedig was ook de eigenaar bij den vluchteling aangekomen, de beroofde ont ving zijn eigendom terug. De bode zeidc daarop: Ik heb mijn tasch nu toch terug, loop maar door. De vlucht en het geschreeuw van den bode hadden evenwel nog al wat opschud ding verwekt, hetgeen de aandacht had getrokken van een agent van politie in burger. Deze hield den los-werk man aan en bracht hem naar het bureau Nassaukado over, waar hij is opgesloten. „Tel." Inbreker gesnapt. Toen gistermiddag de bewoonster van een perceel aan de 2e Boerhaavestraat te Amsterdam haar woning binnentrad, ont dekte zij in een der kamers een vreemden man, die er op uit bleek to zijn om zich verschillende zaken van zijn gading toe tc eigenen. Toen de man zich op heeterdaad betrapt zag, rende hij de straat op, achter volgd door do vrouw, die de hulp inriep van een burger om den vluchteling aan te houden. Deze slaagde hierin, waarna do arrestant aan de politie werd overgolcverd. De onfortuinlijke inbreker bleek een 26-ja- rige diamantslijper te zijn. Een aantal valsche sleutels en een breekijzer, die hij op zijn vlucht had weggeworpen, zijn in be slag genomen. Meisje aangerand. Te Waalwijk is een 15-jarig meisje aan gerand. Door den heftigen tegenstand van het meisje is hij hierin niet geslaagd. Haar beurs heeft hij gestolen. De aanrander, een 15-jarige jongen uit Vlijmen, is aangehou den. Met een mes aangevallen. In de Hofstraat tc Eindhoven is zekere A. de G., zeer ernstig verwond langs den weg gevonden. Hij had verschillende mes steken bekomen. Dc man is naar het Ani. Gasthuis overgebracht en daar van de H.H. Sacramenten der Stervenden voor zien. Men vreest voor zijn leven. Als da ders zijn gearresteerd zekere V. en zekere J. K. Noodlottige plagerij. De 16-jarige B. G„ te Oud-Beijerland, werd door eenige jongens van denzclfden leeftijd op hinderlijke wijze geplaagd. Toen hem dit al tc zeer begon te vervelen en hij geen kans zag aan do plagerijen een ein de te maken, liep hij naar huis, waar hij zich van een mes voorzag. Hiermede gewa pend ontmoette hij even later zijn „plaag geesten" en toen het volgende oogenblik het spelletje weer van voren af aan begon, maakte de jongen, zich zoo boos, dat hij een der andere jongens, A. v. R., uit dc Kerkstraat, die tegen hem werd aange duwd, eenige steken in den bovenarm toe bracht, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Do politic heeft de zaak in handen. IJs in plaats van regen. Tc Durgerdam, waar Maandagmiddag uit de vliegmachine van den regenverwek ker een hagelbui van uitgeworpen ijsgruis nederdaalde, werden Dinsdagmiddag nog stukken ijs teruggevonden, zoo groot als een kippenei. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN GASVERGIFTIGING TE LAEKEN EISCHT DRIE SLACHTOFFERS. In een huis in de Ketelstraat te Laeken werd gistermorgen een sterke gaslucht ge constateerd. De vrouw, d'lc do gaslucht waarnam, slaagde cr niet in de oorzaak te vinden en maakte haar man hierop op merkzaam. Deze zocht, het geheclc huis af en kwam tot de conclusie, dat de gaslucht kwam uit een kamer der bovenverdieping. Hij klopte aan, doch kreeg geen antwoord. Toen hij dc deur opende, zag hij een ver schrikkelijk schouwspel. Onder de nog brandende electrischo lamp bevonden zich do bewoners, hot echtpaar Modavo en hun zoon, do man achterover in zijn stoel, do beide anderen op den grond gegleden. Al len waren blijkbaar reeds dood. Op tafel lagen een spel kaarten en cenigo geldstuk ken. De gummislang van het gasstel was losgeraakt on tijdens het kaartspel schijnt het. ongelukkige gezin, bedwelmd te zijn. De in allerijl gewaarschuwde geneesheer kon slechts constateeren, dat de dood reeds acht uur te voren was ingetreden. „Tel." DE DOORBRAAK VAN DEN STUWDAM BIJ SCHNEIDEMUHL. Omtrent het verloop van do doorbraak wordt nog medegedeeld, dat dc dam, die uit ijzer en beton bestond, tegen negen uur bezweek. Het water, dat zich in het stuwbassin bevond, stroomde over den dam heen. Hef lcogloopen van de stuw duurde van acht tot negen uur 's avonds. Naar schatting van deskundigen zijn on geveer twee en een half milliocn kubieke meter weggestroomd. Woensdagmorgen tegen vier en vijf uur kwam do waterstroom in Borkendorff aan. Hier waren reeds in opdracht van de di rectie van het waterwerk alle noodigc maatregelen genomen, om het water lang zamerhand ia do richting van Schneide- mühl af te voeren. Naar wordt gemeld, heeft het water tus schen Floderborn en Borkendorff groote schade aangericht; toch is de schade in het overstroomde gebied tusschen S traas- forth en Borkendorff qiet zoo hoog, als incn aanvankelijk vréfesdc. Dc grootste schade werd aangericht in dc onmiddellijke nabij heid van het waterwerk „Flcderborn". Het Küddower waterwerk „Flcderborn" werkt samen mot dc stoomkrachlccntrale Belgard in Pommoren en moet do distric ten Tempelburg, Deutsch-Krone en Neu Stettin van stroom voorzien. Het herstellingswerk zal geruimen Lijd in beslag nemen, zoodat het bedrijf niet eer dor dan in den herfst zal kunnen func tioneeren. Do stroomlevcriug wordt door Belfort overgenomen. FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MARY ROBERTS RINEHART. Hoor, tante Ray; toen ik Zaterdag nacht Jack op de Greenwood Club vond, was hij heelemaal van streek. Ik kan niet vrijuit praten voordat Jack mij daar verlof toe geeft maar u kunt op mijn woord ge- loovcn, dat hij volkomen onschuldig is. Ik dacht, Trude en ik dachten, dat we hem hielpen, maar dat was niet zoo. Hij is vrijwillig teruggekomenis dat niet een bewijs van onschuld. Waarom is hij dan weggegaan? vroeg ik, allesbehalve overtuigd. Welk onschul dig man gaat er om drie uur in den vroe gen morgen stilletjes vandoor? Het lijkt toch verdacht veel op een vlucht Gertrude stond op, woedend. O, wat ben u. onrechtvaardig! viel ze uil, u weet nergens van en toch ver oordeelt u hem. Ik weet dat we allemaal een heele- boel geld verloren hebben, zei ik, en ik zal gelocven dat meneer Bailev onschul dig is, op het oogenblik dat hij bewijst het werkelijk te zijn. Jullie doen alsof je alles weet maar je wilt mij niets vertellenWat moet ik daar nu van denken? Halsey boog zich naar mij toe en streel de mijn hand. U moet vct trouw en in ons hebben, zei hij, Jack Bailey bezit geen cent die niet zijn rechtmatig eigendom isover een paar dagen zuilen de we. schuldige wel te pak ken hebben. Als het bewezen wordt, zal ik het ge- looven, hcrhaaldo ik norsch. Maar op het oogenblik heb ik in niemand vertrou wen. Getrude, die bij een van de ramen was gaan staan, keerde zich plotseling om. Zou do dief uiot ontdekt worden als de ef fecten tc koop worden geboden, Halsey? Ik vrees, dat 't niet zoo eenvoudig is, zei hij. Die stukken worden niet te koop aangeboden; zc zijn door iemand uit de kluis genomen, die daar vrijen toegang had en voor de vermissing bemerkt werd bij een andere bank beleend. Maar het moet toch uitkomen wie zo beleend heeft Natuurlijk en ik voor mij ben rotsvast overtuigd, dat Paul Armstrong zijn eigen bank opgelicht heeft. Ik geloof dat hij min stens een millioen heeft gestolen en dat daar nooit een cent van terecht komt. Ik ben niet veel meer dan een bedelaar. Ik kan Louise natuurlijk niet meer vragen mijn vrouw tc worden en als ik aan de schande en de ellende denk, die haar te wachten staan, word ik razend. Teen wij later aan hot diner zaten werd Halsey aan de telefoon geroepen en toen hij terugkwam, zag ik aan zijn gezicht, dat er iets bijzonders was. Hij wachtte echter met het vertelien van zijn nieuws tot Tho mas de eetzaal uit was. Paul Armstrong is dood, kondigde hij met een ernstige stem aan. Hij is vanmor gen in Californië gestorven. Wat hij ook gedaan raag hebben, hij is buiten het be reik van mcnschelijke rechtspraak. En de eenige man die Jack's onschuld had kunnen bewijzen, kan het nu niet meer doen, zei Gertrude dof. Maar Paul Armstrong is nu ook niet meer in staat om zichzelf te verdedigen, opperde ik koel. Als jouw Jack de dief niet is, zal dat heusch toch wel blijken. Zooals Halsey daarnet gezegd heeft: de vermiste effecten zijn waarschijnlijk bij andere banken beleend en dan zal het wel aan het licht komen wie ze daar gebracht heeft. Tot zoolang ben ik zoo vrij het mijne van de zaak te blijven denken. Op het b'eeke, wanhopige gezicht van Gertrude kwam een blik van verontwaardiging. Ze stond op, verhief zich in haar volle trot- sche lengte en keek met toornige oogen op mij neer. U bent de eenige moeder die ik ooit gehad heb zei ze sterk, en ik heb u alles gegeven wat ik mijn echte moeder gegeven zou hebben, afs zo geleefd hadmijn liefde.... mijn vertrouwen. En nu, nu ik u meer dan ooit noodig heb, valt u mij af. Ik zeg u dat John Bailey eer. goed man is en een eerlijk man. Als ti zegt dat hij het niet is, dandan.... Gertrudeviel Halsey haar scherp in dc rede. Ze viel op haar knieën naast de tafel, begroef haar gezicht in haar ac- men en barstte uit iir een viced van tra nen. Ik houd van hemik houd van hem, snikte ze. Ze liet zich gaan op een hartstochtelijke manier die ik niet van haar kende. Halsey en ik stonden hulpeloos tegen over dezen storm van smartelijke emoties. Ik wilde probceren haar te kalmeeren, maar ze duwde me weg toen ik haar toe kwam. Maar toen ze uitgehuild was en er alleen nog maar droge snikken over haar lippen kwamen, als bij oen kind dat ver moeid is van het schreien, stak zc, zonder het hoofd op te heffen, een zoekende hand naar mij uit. Tante Rayfluisterde ze. In een oogenblik was ik naast haar op mijn knieën en waren haar armen om mijn hals, haar gezichtje tegèn mijn haar. Halsey kwam ook dichterbij en in een opwelling van ontroerende teederheid, streelde hij ons beide over hot hoofd. Hot duurde niet lang of Gertrude kwam weer tot bedaren. Het onweer had de lucht ge zuiverd. Het onderwerp werd niet moer aange roerd en mijn opinio bleef ongewijzigd. Er moest heel wat opgehelderd worden* voor ik bereid zou zijn do kennismaking met John Bailey te vernieuwen. En Hal sey en Gertrude wisten dat: die kenden me HOOFDSTUK XI. Halsey doet een vangst. Het was ongeveer half negen, toen wij de eetkamer verliolen/'Halsey ón ik gingen naar buiten om een wandeling lo maken. Gertrude kwam na ons. De atmosfeer was drukkend alsof er onweer op komst was en niettegenstaande de schitterende omgeving kreeg ik een onuitsprekelijk verlangen naar mijn stad de lichten, het straatrumoer, de auto's. Het drukt mij altijd om 's avonds buiten tc zijn na donker en onder dezo omstandigheden was dat gevoel nog ster- ker dan anders. Toen Gertrude ons ingehaald had, brach ten wij het cesnrrk o>> een ander onder werp dan dc moord en de bankfraudc eu nadat wij ccn eind dc oprijlaan waren in gewandeld zagen wij Jamieson uit dc scha duw der boomen tc voorschijn komen. Goeden avond, bcgroctto hij ons. Ger trude knikte koel. Halsey en ik waren vriendelijk legen den detective maar cr bleef een gedrukte steming heerschen. Mijn neef en zijn zuster liepen vooraan, dc do teclive en ik volgden. Zoodra de jongelui buiten gehoorsaf stand waren, keerde Jamieson zich naar mij toe. Ik wil wel zeggen, juffrouw Innes, hoe meer ik mij in deze zaak verdiep, hoe raadselachtiger alles mij voorkomt. Ik hel» echt met juffrouw Gertrude to doen: ik houd dien Bailey, dien zc. zoo graag wou helpen, voor een cerstc-klas schurk ou haar dappere strijd voor hem, lijkt het in* hard, als zij ook lot die ontdekking komt Voor mij uit zag ik Gertrude's lichte avond japon tusschen dc boomen schemeren. Hel was waar, zo had dapper gestreden, hot arme kind en ik Voelde een warme sympa thie voor haar. Had ze mij dc hcclc waar heid maar verteld Juffrouw Innes, ging Jamieson voort, hebt u do laatste drie dagen ook eori verdacht individu hier in de buurt gezien een vrouw Neen, antwoordde ik. Ik heb het huis vol personeel en iemand daarvan zou allicht wel iets gezien hebben. Neen, er is geen vreemde vrouw om het huis geweest iddy zou haar zeker gezien hebben met haar Arendsoogcn. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5