MAANDAG 3 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 UIT DE TWEEDE VERDIEPING GESTORT. Een elfjarig ventje op slag gedood. Do Brusselsche correspondent wan de „Msbd." meldt: Uit Verviers wordt aan ecu Bru.solsch blad geseind: In een Jiefd-adigheidsinstol- üng tc Baelen is een elfjarig Nederland.-ch jongetje. F. van P. uit Boxtel, dal daar door do commissie van openbaren bijstand te Verviers was geplaatst, en zich sedert enkele dagen met een twaalftal andere jon gens in dc ziekenzaal op dc tweede verdie ping bevond tijdens afwezigheid van de verpleegster uit een raam gevallen. De kleine kwam op een platform van de eer ste verdieping op de punten van een hek terecht. De dood was reeds ingetreden nog voor hij uit zijn verschrikkelijke positie verlost werd. Verondersteld wordt, dat do knaap in eeir vlaag van ijlkoorts verkeerde. HET S.S. „GROENLO" HEEFT STORMSCHADE. Een gebroken roer. Naar wij vernemen, rs hel vrachtstoom- 6C-hip „Groenlo" van de Maatschappij „Noordzee" twee dagen geleden 100 mijl ten Noorden van de Burlingsrotscn (Portu gal) m een Noordelijken storm onklaar ge raakt. waarbij het schip een gebroken roer kreeg. Onmiddellijk is geseind om assis tentie van Nederlandsche sleepbootcn, die gestationneerd lagen aan de kust van Ier land en Spanje. De „Groenlo" is Vrijdag te Lissabon binnengeloopen. Men overweegt thans, daar de averij zeer ernstig is en de kosten, zooals algemeen bekend, in Portu gal zeer hoog zijn, de voor Oran bestemde lading over to laden en verder het ledige sohip naar Nederland te doen sloepen, ten einde aldaar de reparatie, welke ongeveer een maand in beslag zal nemen, te doen plaatB vinden. HET S.S. „MEROPE" IN NOOD. Defect stuurgerij. Naar bij de Kon. Ned. Stoomboot Mij. ingekomen bericht bevond het a.s. „Me- rope" zich Zaterdag tusschen Vigo en Lis sabon met defect stuurgerij en vroeg om hulp. De Kon. Ned. Stoomboot Mij. deelde Zaterdagavond mede, telegrafisch bericht re hebben ontvangen, dat de stuurinrich ting van het s.s. „Merope" is hersteld. Het schip wordt in Lissabon verwacht- en zal de reis voortzetten. Kokend water over het lichaam. Het 3-jarig kindje der familie B. te Lïn- denheuvel-Geleen, dat een ketel kokend wat or over het lichaam had getrokken, en ,/waro brandwonden had bekomen, is over- den. In kokend zeepsop. Te Hoenderlo bij Arnhem is een drie jarig kind op een mot een deksel gesloten wasclikelel gevuld met kokend zeepsop, gaan zitten, toen de moeder even weg was gegaan. De deksel gleed weg en het kind viel in het zeepsop. Met ernstige brand wonden is het naar het Kinderziekenhuis te Arnhem gebracht, waar het is overle den. Nekkramp. Te A&sén is bij een kind van tien weken nekkramp geconstateerd. Woning uitgebrand. Vrijdaguacbt is te Roermond het boven gedeelte van de woning van den heer Cob- ben aan de Kapellerlaan uitgebrand. Dc autobrandspuit kon het benedengedeelte van het huis nog redden. Verzekering dekt do schade. Valsche Gillette-mesjes in beslag genomen. Een rechercheur tc Amsterdam heett in een perceel aan de le Van Swindenstraat in beslag genomen een partij van plan. :tO.OOO Giletto-mesjes, wolke valsch zijn. De directeur van de N.Y. Gillette Safety Ra zor Cy. of Holland had hiervan aangifte .gedaan. Malversaties. In de adxofljïsiratie van het gastlvrfis- fonds te Doeiinchem zijn malversaties ont dekt. De administrateur is reeds door B. en W. in. zijn ambt geschorst. Sneeuwval in het Noorden. In de Noordelijke provincies heeft het gisteren flink gesneeuwd. In den loop van Jen dag is er ongeveer 10 can. sneeuw ge vallen. Tegen den avond begon het echter te dooien en viel er eenige regen. Waarschuwing. In dc bladen werd onlangs geadver- teerd Voor een belangrijk Weekblad wordt gevraagd voor onmiddellijke indiensttre ding ccn bekwaam bezorger; in de adver tentie werd een loon van 130 p. maand in het uitzicht gesteld en een kapitaal stor ting van 600 in contanten werd verlangd, vóór de dienstbetrekking zou ingaan. Het is nu gebleken, dat doze advertentie uitging van do directie der uitgeversmaat schappij „WiJo" gevestigd te Brussel, Hacchtsche Steenweg 227. Wij herinneren onze lezers er aan. dat onlangs in dc pers tegen deze maatschappij is gewaarschuwd en belanghebbenden in overweging is ge geven voor inlichtingen zich tc wenden tot den Comm ssaris van Pohlie der Centrale Recherche aan het Hoofdbureau van Poli tic te Amsterdam, O. Z. Achterburgwal 1S5 (kamer 58) op werkdagen van 9—12 en 4 uur. BUiTENL. BERICHTEN ONGELUKKEN SLEEPBOOT IN DE GOLF VAN MEXICO VERGAAN. De dertien opvarenden omgekomen. Uit Beaumont (Texas) wordt gemeld: Volgens een draadloos bericht van 't tank schip „Libre" van de Standard Oil Com pany. heeft dit schip in do Golf van Mexico de bemanning van een zeilschip gered. Dc sleepboot „Edgar F. Coney", die het zeil schip op sleeptouw had, is in een storm ten zuid-oosten van Porth Arthur (Texas) met de bemanning van 13 koppen vergaan. Spaansch stoomschip vermist. Uit Gijon wordt gemeld: Men is nog steeds zonder bericht van het Spaausche stoomschip Ciervana (1264 ton), dat den 22stsn Januari van Cadiz naar Pasage is vertrokken. Men vreest, dat heb schip ver gaan is en dat de 19 opvarenden zijn omge komen. Vulkaan in Salvador weer actief. Van El Salvador wordt gemeld: De vul kaan San Miguel heeft plotseling zijn erup tieve werkzaamheden hervat. Op de plaat sen San Jorge en San Rafael Oriente is een aschregeu neergedaald. De uitbarsting ging van donderaohtig onderaardsch ge rommel vergezeld. Hevige koude in Rusland. Uit geheel Rusland wordt groote koude gemeld. Te Leningrad is de temperatuur plotseling van 0 gr. tot 16 gr. gedaald. IJsbrekers gorden in gereedheid gehouden om zoo noodig de schepen te hulp te ko- WEDER EEN GEVANG EN fSOPR OER. Uit Canon City (Colorado) wordt ge meld: Tijdens een brand, die in het tucht huis was ontstaan en waarbij vermoedelijk boos opzet in het spel was, nebben 13 ge vangenen een ontvluchtingspoging onderno men. Een cipier, die deze poging wilde ver ijdelen, werd door talrijke messteken zoo ernstig gewond, dat men voor zijn leven vreest. Ten slotte konden de gevangenen worden overmeesterd en weder in him cel len worden opgesloten. OE COMMUNISTISCHE BANK TE PARIJS GESPRONGEN. De Parijsche correspondent van de .,Msb." schrijft: De „Banque ouvrière et paysanne", te Pa rijs door de communisten gesticht en die in Augustus van het vorig jaar aan ver volging heeft bloot gestaan wegens het fourneeren van fondsen voor misdadige woelingen en anti-militaristische propagan da, is door de rechtbank, als niet overeen komstig het statuut van het bankwezen in Frankrijk, in staat van ontbinding ver klaard. Daar do leiders geen kans zien, haar op een wettolijken grondslag te vestigen en de aandeelhouders het kapitaal te doen bij eenbrengen, heeft een vergadering van aan deelhouders en inleggers besloten tot liqui datie. De bekende communistische kopstukken Jaquefc en Cachin deelden mode, dat sinds de vervolging de inleggers ongerust waren geworden en hun geld opvroegen. Ook had den de commissarissen Garchery en Sel- lier, die de partij verlieten, eveneens de bank verlaten. Men besloot daarom de bank te sluiten. Maar heden bleek reods, wat de commu nisten door liquidatie en sluiting verstaan. Jaquet, die voorzitter is van don raad van beheer, en de directeur, zijn voor die slui ting naar het handelsgerecht: getrokken en hebben daar de balans gedeponeerd, en hebben het verzoek gedaan van justitieel© liquidatie. Men vermoedt nu, dat Maandag het fail liet der bank zal worden uitgesproken. Maar of het daarbij zal blijvenHet feit, dat de bank geannuleerd is verklaard, re serveert volkomen de actie van de justitie en zoo dus onregelmatigheden blijken, ont trekt het faillissement de etichters en de beheerder niet aan de vervolging voor de correctioneele rechtbank. Voor oen ander in de examenzaal. Van do universiteit te Glasgow zijn twee studenten weggejaagd, één voorgoed, de ander voor den tijd van drie jaar. Deze twee studenten volgden dezelfde colleges en zijn boezemvrienden. De oud ste was al verscheidene malen „opgegaan" voor zijn examen, doch was telkens afge wezen. De jongste, een buitengewoon hel dere kop, slaagde daarentegen bij de eer ste poging. De oudste, wat ontmoedigd door zijn échecs, wist ten slotte zijn vriend te bewegen, zijn plaats in de examenzaal in te nemen, en daar op zijn (dos oudsten) naam de opgegeven schriftelijke vraagstuk ken uit te werken. Aldus geschiedde, on de jongste kweet zich zoo goed van zijn taak, dat de oudste zich geslaagd hoorde verklaren. Waarschijnlijk zou het bedrog nooit aan het licht gekomen zijn, als een anonieme 1 naar don rector magnificus het ge beurde niet had verraden. Beide studenten werden gehoord, bekenden, en de oudste werd. voorgoed, de jongste voor drie jaar weggestuurd, De Zeppelin ook in 1931 niet naar de Noordpool? Naar verluidt, zou dr. Eckener thans de- j fiuitief hebben afgezien van het plan in zake een Poolvlucht met de „Graf Zeppo- j lin" aangezien het onmogelijk zou zijn ge- i bleken, het verzekeringsprobleeaa voor de j bemanning bevredigend te regelen. Een neger in Georgia gelyncht Te Ocilia in Georgia is een jonge neger door een woedende menigto van eenige hondorden personen gelyncht. Hij werd er van verdacht de 14-jarige dochter van een gezienen farmer aangevallen en vermoord te hebben. Nadat men hem een geheelen nacht met bloedhonden had gezocht, werd hij gevat en voor den sheriff geleid, wion hij de misdaad bekende. Daarop wist de menigte den neger aan den sheriff te ont rukken; men sleepte hem naar do plaats in het bosch, waar het meisje vermoord werd en daar werd de man met messteken afgemaakt. Vervolgens begoot men het lijk van don man met benzine en verbranddo het. Daarna trok de menigte zich rustig terug. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag 3 Februari. Kermis Muziokver- eeniging Perosi. Zaal 6. (Bondsgebouw. Steenschuur 15.). Maandag Rechtskundig Bureau va* 6.30 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. goorganiseerden en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Dirsdag. Bestuur St. Raphael, S uur. Dinsdag. Zitting Bestuur R. K. Bouwvak arbeiders „St. Jozef', van 7 tot 8 uur. Bondsgebouw kantoor boven. Woensdag. Jaarvergadering R. K. Bak kersgezellen „St. Hubreckt", te 8.15, op komst gewenscht. Woensdag Bestuur R. K. Volksbond, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur tevens aanmelden nieuwe leden. Zaterdag Snaar- en Voorschotbank 78 uur. Sluiting kantoor precies S uur. Bibliotheek van 7 tot 8.30 uur. Eigen Huis van S tot 9 uur. Er zijn nog vak- en onderafdelingen welke geen jaarverslag inleverden. deze worden alsnog op het secretariaat ver wacht. Vakafd.-penuingmeesters op tijd de con tributie afdragen, s. v. p. Aan de leden wordt voorloopig bekend gemaakt, dat de jaarvergadering van den Ned. B. K. Volksbond, afd. Leiden, zal plaats hebben in de week van 9 tot 15 Februari a.s. Dit zal nader bekend gemaakt worden per advertentie in de Leidsche Courant cn het R. K. Kerkbericht. Zondag, 9 Februari. Feestvergadering R. K. Transportarbeiders. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VER EENIGING. Rapenburg 5& Maandag bijeenkomst voor de leden van S tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandelijkschö Afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk Eveneens voor de zelateurs van het Kom- permanfonds. 8.30 uur onderlinge danswedstrijd op de bovenzaal. Dinsdag S.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen. De Ge huwde Gezellen worden herinnerd aan de jaarlijksche uitkeering van het zieken fonds, deze moet gehaald worden op de verplichte maandvergadering van Februari en Maart. Geen toegang voor de Gezellen. Woensdag. 3.30 uur Maandvergadering Raad van Bestuur; J8.15 uur repetitie Lie dertafel „Sebastion Schaffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Van 89 uur in de Bestuurskamer zit ting R.K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Te half 9 uur op de bovenzaal 7de bij eenkomst van de Stndie- en Debatingclub „St. Petrus Canisius". Spreker Step. Men ken. Onderwerp „Wilskracht". Allen op tijd aanwezig. Vrijdag. S.30 uur repetitie Syphonie „Frans Schweiter". S.30 uura op de bovenzaal gecombineer de vergadering Commissarissen 'Gezellen en Gehuwde Gezellen. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van S10.15 uur. S.15 uur kegelclub „De Poedelaur3!\ lederen Zaterdag van Suur is de Bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereenigfng. lederen Zondag van 12 uur zitting van do St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelfngen: Zondag 16 Fe bruari to half 7 uu r in de St. Lodewijks- berk gezongen H. Mis waaronder Alge meen© H. Communie. Sparen voor do re- traite, beteekent zorg dragen voor onze eeuwige bestemming. R. K, PATR0NATENB0ND (District Leiden). Secretariaat: Heerensfcraat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaat sjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezelten- Vereeniging, Rapenburg 52, Tel. 456. ST. ANTONIUS-PATR0NAAT. Hartebrug. Zondag, half 5 Godsdienst onderricht, waarna ontspanning. Maandag, 8 uur bijeenkomst Gezellen. Woensdag, S uur tooneelrcpeiitie. Donderdag 8 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparenen Retraitefonds. R. K. REIDANSCLUB „UTILE DU LCI". Maandagavond half negen repetitie. R. INTERPAROCHIEELE MEISJES. VEREENIGING. Dinsdag- en Woensdagavond kwart over acht Godsö ien stc ursns. RECOLLECTIE OUÖ-RETRAITANTEN. Donderdag 6 Februari om 8 uur in de HartebrugskerV GEMEENTERAAD VAN TER AAR De gemeenteraad kwam in openbare zit ting bijeen ten gemeenfcehuize, des morgens te 9 uur. Voorzitter Jhr. K. W. L. de Muralt. De voorz. opent de vergadering met gebed. Het volgend jaar beter! De voorz. wenscht allen leden het besie toe in het nieuwe jaar, en hoopt, dat de raadsleden dezelfde ambitie zullen toonen voor de belangen der gemeente als vorig jaar. Al wat or zoo gepasseerd is in de ge meente is allen bekend. De tuinderij is slecht geweest; wij hopen dat deze dit jaar gunstiger moge zijn. Van dc geachte leden missen wij iemand, die verleden jaar in ons midden zat, den heer J. v. d. Boogaard, die door den dood van ons is weggerukt. Wij hebben altijd in hem een flink lid gehad. De heer van Vliet, het oudste raadslid, dankte den voorz. voor zijn gewaardeerde woorden tot den raad gesproken. Spr. hoop te, dat de raad in dezelfde verhouding moge samenwerken als vorig jaar. Spr. is er trotsch op, zoo aangenaam alles gaat met andere gemeenten vergeleken. Er is een schrijven gekomen van weth. v. d. Hoorn, dat hij verhinderd is de ver gadering bij te wonen- De secr. leest de notulen welke onver anderd wórden vastgesteld. Ingekomen stukken. Procesverbaal kas opname gemeente-ontvanger 9 Nov. 1929. Boeken en bescheiden zijn in orde bevon den. Bezuinigen is de leuze. Een schrijven van de Ver. voor Ned. Ge meenten om een bijdrage voor de inrich ting van het gebouw dezer verben, to Den Haag. De voorz. zegt, dat verzocht wordt 25 ct. per inwoner bij te dragen, dat een luttel bedrag is, maar toch hebben B. en W. ge meend afwijzend te beschikken. Het prin cipe is bezuinigen, en zeker kon dat ook bezuinigd worden. Besloten wordt geen bij drage te verleenen. Een schrijven van den keurmeester C. Keijzer, waarin hij vraagt om eervol ont slag. wegens benoeming te 's-Hertogcn- bosch, Het ontslag wordt eervol verleend. Schrijven van dc zang vereen iging van Aardarn, om een schriftelijke bevestiging, dat zij dit jaar in de school één lokaal in ge bruik mag nemen voor de repetitie's. De onkosten als licht en brandstof zal de ver een-'ging betalen. Dit wordt goedgevonden. Schrijven van de R. Iv. school, Ned. Her vormde school en Nat. school om een voor schot ingevolge de wet. De gebruikelijke voorschotten worden verleend, respectieve lijk 2552.59, 828.99 en 578.50. „St Phocas" moet baar eigen peultjes doppen. Voorts is er voor de zooveelste maal een schrijven gekomen, nu eindelijk vaij het juiste adres, de „R. K. Tuindersver. „St. Phocas" en dc Alcemeene Groentenveiling „De Hoop peliedt Ons", om een rijweg naar het Veilinggebouw „St. Phocas". De voorz. leest dit schrijven voor. De adressanten vragen de medewerking van den raad, om den rijweg te krijgen. De voorz. zegt, dat dit adres bij B. en W. behandeld is en dat het advies luidt: niet van het standpunt af te gaan, om den weg niet aan te leggen, daar alleen naar de veiling een weg gevraagd wordt. Spr. zegt, dat dit uitsluitend een belang is voor de veiling. Waarom probeeren deze het zelf niet? De heer Hoogervorst zegt, dat dit schrij ven niet gced is opgesteld. Waarom vraagt men niet. een rijweg van Papeveer naar Korteraar: daar is epr. voor. De voorz. is er ook voor, maar de belan gen wegen niet op tegen de kosien. Spr. betreurt, het, dat in de vorige raadsverga dering verworpen is om deze kade elec- trisch te verlichten. Dit stuitte maar op een gering bedrag. En nu zou men er wel voor zijn om een nieuwen weg aan te leg gen. wat du zenden guldens kost! De heer Kammeraat zegt: Zijn dc belas ting-betalers nog niet genoeg geschrokken van hun aanslagen? De heer Hoogervorst antwoordt, dat het een belang voor de tuinderij is en dat is toch wel dc hoofdzaak van Ter Aar. De voorz. zegt: Dit hebben wij ook wel degelijk onder de oogen gezien, wij moeten echter bezuinigen. De tuinbouw zou er zeer mee gebaat zijn, maar volgende week kan er wel iemand komen aan de Smidsekade, die vraagt om een weg. Het is geen alge meen belang. De heer Kammeraat onderstreept de woorden van den voorz.. Spr. zegt, dat het een groepsbelang is. Spr. betreurt het, dat „St. Phocas" is gaan bouwen op een plaats waar geen rijweg ligt. Dat- wist zij toch vooruit. De heer 'Apeldoorn vindt een rijweg ab- souut onnoodig; de weg is goed begaan baar. De heer Kroon zegt, dat, St. Phocas bij den polder eens moet aankloppen. Hij is er niet voer, dat dc gemeente dien weg legt. Volgens spr. zou de rijweg daar niet op de juiste plaats liggen. Z.i. meet dc weg ko men langs het oude kerkpad. Dit brengt veel minder kosten mede. Maar nu daar een veilinggebouw staat, zou de weg daar heen moeten komen, omdat het een groeps belang is. Spr. geeft niet zijn toestemming. Spr. vindt den aangevraagden rijweg 'n be lang voor do veiling, maar niet voor de ge meente. Dc heer Hölscher zegt, dat het een be lang is voor de tuinderij. De voorr. antwoordt, dat de tuinders bun groenten toch bijna allen varen; de Hoeksche Aar ligt er toch ook nog. De heer Valentijn zegt, dat „St. Phocas" genoopt was een ander veilinggebouw te stichten. Daar de cultuur gaat veranderen en er veel glasproducten komen, vraagt dit ook veel meer plaats. Het goede voorbeeld in Uithoorn. De heer Hölscher zegt, dat, het gemeen tebestuur van Uithoorn .zooveel gedaan heeft voor een veilinggebouw. Waarom hier niet? Dc voorz.: Waarom hebben wij verleden jaar een commissie laten benoemen uit den Raad, om te probeeren centralisatie in de veilingen van Ter Aar te krijgen. Do ge meente was toen bereid, maar zij kon geen medewerking krijgen. Do tuinders willen niet. De heer v. Vliet vindt het een onhoud bare toestand met de veilingen; het gaat niet goed. Spr. is vóór den weg. Be voorz. zegt, dat de betrokkene ver. zich moet wenden tot het Polderbestuur. Als zij daar succes kan halen, dan zal de gemeente haar moreele steun geven. Het adres wordt daarna voor kennisge ving aangenomen. „Tuindersbelang" krijgt nul op request. Een schrijven van de R. K. Veil. Ver. „Tuindersbelang" of de gemeente bereid is medewerking te verleenen in het bepalen van het veilinguur. De voroz. licht dit punt nader toe, volgens de besprekingen, die B. en W. ge had hebben met „Tuindersbelang" De heer Hölscher zegt, dat de gemeente of B. en W. dan als hoofdbestuur gaan op treden. De voorz. zegt, dat genoemde veMing gaarne wenschte, dat de gemeente regelend optrad inzake het veilinguur. Spr. zegt. dat wij dit niet kunnen doen. Wij kunnen geen verordening maken. De heer Hoogervorst merkt op* Wel, wanneer het een gemeente-veiling was. De heer Kammeraat is er niet voor, dat de gemeente zich daarmee gaat bemoeien. Dan komt men in heftig conflict. De één wil het zoo, de ander zoo. De heer Hölscher acht het ook beter, dat het gemeentebestuur er buiten blijft. De voorz. zegt., dat geen ingrijpende maatregel kan getroffen worden, eu stelt voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, waarmede de raad accoord ging. Punt 2. Benoeming onderwijzeres Open bare school. De voorz. zegt, dat de voordracht nog niet klaar is. Wanneer deze gereed is, zal een vergadering van den gemeenteraad ge houden worden. Punt 3. Voorstel tot verlenging van het lïchtcontract met Leiden. De voorz. leest het contract voor, dat ver lengd is tot 1959. De raad kon zijn goed keuring er aan geven. Benoeming geneesheer Armenpraktijk vacature-Lindner. Hiervoor werd benoemd dokter Post-Uitterweer. Wijziging be-grooring 1929. Er worden verschillende posten gewijzigd o.a. onkos ten plannen Centralisatie Veilingplan 160.00, wegenkósten 500.00. Voorts deelde de voorz. mede, dat er een schrijven is gekomen van den heer de Bra ver om gedeeltelijke ontheffing van de hondenbelasting. Deze wordt verleend. Evem:oo aan den heer P. Kesting. De heer Boeksteijn vroeg, doch verkreeg geen ont heffing van zijn hondenbelasting. Wat betreft de waterleidingplannen, deelde de voorz. mede, dat men hiermede al aardig begint op to sch'efcen. Binnenkort zal er een vergadering gehouden worden van de gemeentebesturen, die er aan deel nemen. Een betere regeling op 't kerkhof. Rondvraag. De heer Kammeraat wildv gaarne, dat, wanneer iemand begraven wordt, het pnbliek wacht totdat de Hjksta- tie op het kerkhof is. Met is er wel eens een treurige toestand, daar noch de lijk- statie, noch dc familieleden bij het graf kunnen komen. De voorz. zegt, dat hierte gen maatregelen getroffen zullen worden. De heer Apeldoorn wilde gaarne verbe tering van den toestand voor de huizen in de Kerkbuurt. Spr. wees op de groot© plas sen, die staan bij de garage van de N. A. L. De voorz. zegt, dat hij hieraan aandacht zal schenken, maar er is weinig aan tc doen. Zulke gasten niet welkom. Voorts vraagt de heer Apeldoorn, of er geen plaats is voor de woonwagens. Hi.i vindt deze hinderlijk voor degenen, die er vlak bij wonen, vooral aan de Aardammer- brug. De voorz. zegt, dat indien de gemeen te geen terrein heeft, men ook niet mag verbieden, dat zij daar staan. Spr. vraagt aan de raadsleden, of zij e^ns willen uit zien of er geen stukje grond open is. De beer Hölscher vraagt, hoe ver het staat met de electrischen aanleg in het Schilk. De voorz. zegt, dat dit ter behan- del'ng zal gebracht, worden in de lichtcom- missie. Do heer Kroon betreurt het, dat in den tijd van den bloei der bollen zoovoel bloe men in het wateT gegooid worden. Dit vindt hij hinderlijk en ook zeer gevaarlijk voor de kinderen, die ze op gaan vissollen. Spr. wilde in dien tijd een advertentie planteen in de couranten. De voorz. zal zijn medewerking hieraan verleenen. Ongeveer half één ging de raad in ge heime zitting over.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6