BINNENLAND De Wenteltrap KERKNIEUWS ONDERWIJS RECHTZAKEN MAANDAG 3 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 WEGENAANLEG. De nieuwe weg Rotterdam—Bodegraven— Harmeien. Ingediend is een wetsontwerp tot ver klaring van het algemeen nut der onteige ning van pcrceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor aan leg van het gedeelte BotterdamStation Moordreoht van den ontworpen rijksweg B otterdamGouda. Blijkens de toelichting dient dit ontwerp beschouwd te worden als heb eerste van twee of meer ontwerpen van wet tot ver klaring van het algemeen nut der onteige ning voor den aanleg van de vereischte wegvakken in den nieuwen weg Botterdam- BodegravenHarmeien. De werken, waar voor de onteigening wordt aangevraagd, hebben ten doel dat wegen waarlangs het tracé leidt, geschikt te maken voor hoofd verbinding voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen. Het profiel van den Hoofdweg in den Prins Alexanderpolder, die in 1928 werd voorzien van een nieuw wegdek ter breedte van 6 meter, zal te dien einde moeten wor den verruimd, opdat het mogelijk zij te zij ner tijd deze breedte te brengen op 12 me ter. Voorts zal worden overgegaan tot aan leg van rijwiel- en voetpaden. Ook zal moe ten worden gerekend op afzonderlijk gele gen parallelwegen ten behoeve van het plaatselijk verkeer. In de verlegging om het dorp Nieuwerkerk komt een hooggele gen vaste brug over de Bingvaart van den Zuidplaspolder. Daar wielrijders en doo.r paarden getrokken voertuigen een lagen weg door het dorp Nieuwerkerk vinden, is voorloopig ter besparing van kosten de verlegging uitsluitend gedacht als weg voor snelverkeer. Echter laat de aangenomen anbeigeningsbreedte latere verbreeding van den weg toe. In den Zuidplaspolder zullen de uit te voeren werken in de eerste plaats bestaan in den aanleg van een baan voor snelver keer naast den aanwezigen weg, die dan parallelweg zal worden, tevens geschikt voor het rijwielverkeer. Intusschen laat ook hier de ontworpen ontelgeningsbreedte ver- breeding van den weg en aanleg van rij wiel, en voetpaden, alsmede van parallel wegen aan beide zijden toe. DE REGENFABRICAGE. Niet doorgegaan, omdat het weer. niet gunstig was. De regenfabricage, die de heer Veraart met medewerking van de K. L. M. Zater dagmiddag zou demonstreeren tusschen Scheveningen en Katwijk, had eenigen hon derden nieuwsgierigen gelokt naar den Sfcrandboulevard, waar zij op het noodelijke einde de dingen afwachtten, die.... niet zouden gebeuren. Vele toeschouwers hadden hun parapluie bij zich, hetgeen wellicht meer betrekking had op den regen, dien moeder natuur dreigde uit te storten, dan op dien, welken de heer Veraart had willen trachten op te wekken. Zooals bekend, is de demonstratie niet doorgegaan omdat het weer daarvoor niet gunstig was. Dit was precies drie uur, toen de uitzending van de demonstratie zou be ginnen, per radio bekend gemaakt. De voorzichtigen waren tot dat uur thuis gebleven. „Msb." DR. SCHAEPMANFONDS. Een verrassing uit Stompwijk. Als bijdrage in het dr. Schaepmanfonds verraste de B. JL Kiesverecniging te S t o m p w ij k, dezer dagen den secreta ris-penningmeester van het comité van actie in den kring Leiden met een bedrag van honderd gulden, aldaar eenigen tijd geleden ingezameld door een collecte aan de kerkdeuren. Hulde en.... wie zorgt voor de volgen de verrassing? Het gironummer van den kring Leiden is 135792 te Gouda.' FEUILLETON. TTit bet Amerikaansch van MARY EOBEBTS RINEHART. 15) Toen ik de deur achter me gesloten had, had ik er al half spijt van, maar ik klem de mijn tanden op elkaar en liep verder. Ik heb al eerder gezegd, dat ik geen ze nuwachtig schepsel ben. Toen ik een paar ©inuten in de duisternis had geloopen, kon ik alles vrij goed onderscheiden. Poes Beu lab deed mij schrikken door zich onver wacht tegen mij beenen aan te vlijen; toen wandelden wij naast elkaar de oprijlaan af. Ik zag geen scherven, maar waar het kreupelhout begon nam ik een zilveren le pel op. Dat bevestigde aJvast Rosie's me- dedeelingEven later zag ik iets glim- mends, dat het oor van een kopje bleek te zijn en een paar stappen verder vond ik een stak van een bord. Maar het eigenaar digste van het geval was, dat de mand aan den kant van den weg lag, met de rest van het gebroken servies er netjes in en een hoeveelheid, tafelzilver, lepels vorken enz. er bovenopIk stond er in verbijste ring naar te kijken. Dus Rosie's verhaal was waar! Maar waar moest Bosie met haar mand naar toe? En ik was ook over tuigd, dat het den aanvaller niet om dief stal te doen was geweest waarom hij het gebroken aardewerk netjes aan den kant van den weg gelegd en het waardevolle silver onaangeroerd gelaten? „SCHR IKKEL"BAL VAN VROUWELIJKE STUDENTEN. Naar aanleiding der feestelijkheden ter viering van het zesde lustrum der V. V. S. L. schrijft een beangste moeder een cri de coeur, een hartckreet aan de „Haagsche Post". Als volgt: „U begrijpt mij goed, dat ik mij uit stekend kan indenken, hoe de jeugd recht heeft op fleur en op haar tijd iets anders da-n werken; maar toch vind ik, dat de manier waarop oa. de meisjes op zoek zijn om een jongen te vinden die met haar mee wil; dat het meisje alles betaalt; dat gelijk ik een meisje-studente ken zij met een auto, door haar betaald, haar partner aan zijn kamer gaat halen, tegen alle fijngevoeligheid en kieschheid der vrouw strijdt. Hoe denkt u over het gaan naar Den Haag met haar partners tor bijwoning eener opvoering in het Gebouw voor K. en W., waarna wordt gedanst :n Hotel des Indes of the House of Lords? Ik verneem van studenten, die er om gier den, dat ze zoo „fijn" eens uitgingen, wel ja, waarom niet de meisjes willen niet anders. Zelfs de bloem in hot knoopsgat van den rok wordt den heeren toegezon den. Deze moeder is met haar angst bij de „Haagsche Post" wel aan 'fc goede adres, merkt „De Residentiebode" op. De redac tie schrijft er een lang antwoord bij in den trant, daar zoo goed bekend. Van: het zal zoo'n vaart niet loopen: de wal zal het schip wel keeren; we hebben dat vroeger ook al gezegd toen de moderne danserij uitgevonden was; de jongens nemen het als een grap op en de meisjes weten wel waar ze met haar student ongestraft kunnen ko men; en, als ze het niet weten, wel dan zouden ze anders toch wel do kat in 't donker knijpen, wat zou er dan reden zijn zich te verontrusten over het opgroeiend geslacht Dat is de „H. P." wijsheid! En inmiddels zakt voortdurend het zede lijk peil er^ verdwijnt geleidelijk de vrou welijke schroomvalligheid, alle fijn gevoel en kieschheid gaat te loor. Wat maalt men er om! Het dansgevaar. Een Staatscommissie inges teld. De ministers van Binnenl. Zaken en L. en van Justitie hebben ingesteld een com missie, aan welke wordt opgedragen de Regeering van voorlichting te dienen over de vraag in hoeverre van overheidswege met betrekking tot het dansen maatregelen dienen te worden getroffen. In deze commissie zijn benoemd tot 'id en voorzitter mr. H. de Bie, rechter in de arr. rechtbank te Rotterdam; tot leden mr. G. van Baren, burgemeester van Delft, mej. J. M. J. A. Meijer, lid van de Tweede Ka mer, G. van Veen, adj.-dir. van het Nuts- seminarium voor paedagogiek aan de Gem. Universiteit van Amsterdam en H. J. Ver steeg, hoofdcommissaris van politie te Am sterdam. Tot secretaris is bénoemd mr. B. J. Th. v. d. Heijden, adv. en proc. te 's-Graven hage. Bepaald is. dat dè leden het recht heb ben afzonderlijke nota's bij het uit te bren gen rapport te voegen. Koopen op afbetaling. Eon Staatscommissie ingesteld. De Minister van Justitie heeft: le. inge steld een commissie aan welke is opgedra gen: a. te onderzoeken of en, zoo ja, op welke wijze de overeenkomsten van koop- en ver koop op afbetaling bij de wet moeten worden geregeld; b. van de inkomsten van dat onderzoek aan den Minister van Justitie verslag uit te brengen, en wel, wanneer de commis sie tot het besluit komt, dat wettelijke regeling wenschelijk is, vergezeld van een of meer ontwerpen van wet met memorie van toelichting; Ik was er na aan toe om flauw te val len toen ik opeens het bekende geronk van een automobiel-motor hoorde. Toen ik dich terbij kwam zag ik de omtrekken van een Studebaker uit de duisternis opdoemen en ik wist dat Halsey teruggekeerd was. Halsey zal het wel een vreemde veT- tooning gevonden hebben, toen hij mij daar laat in den avond in de oprijlaan zag staan met den rok van mijn grijs zijden japon over mijn schouders getrokken om mijn bovenlichaam te beschermen tegen den dauw, terwijl ik een rood-en-groene mand onder den eenen en een zwarte poes onder den andeTen arm hield. Ten overvloede begon ik van pure opluchting en vreugde te schreien en veegde in mijn opwinding bijna mijn oogen met Beulah af. HOOFDSTUK IX. Echt als een meisje. Tante Ray! riep Halsey van uit de duister achter de lampen. Wat voert u hier in vreJesnaam uit? Ik was veel te verrast door zijn. plotse^ ling verschijnen om een antwoord te ge ven en stamelde: O Halsey, waar ben jij geweest? Gaat u maar met mij mee naar huis, was alles wat hij zei. Hij was uitgestapt en nam BeulaJi en de mand uit mijn armen. Jack Bailey was nu niet bij hem. Ik stapte in de auto en we reden langzaam naar huis. Onderweg spraken wc niet: wat we elkaar te zeggen hadden was te be langrijk om er zoo maar eventjes een be gin mee te maken. Toen we de voordeur achter ons gesloten hadden en elkaar in de hall aankeken, leg de Halsey zijn sterken, jongen "arm om 2e. benoemd: a. tot lid en voorzitter: Prof. Mr. E. J. J. van der Heyden, hoog leeraar aan do Roomsch-Katholieke Uni versiteit te Nijmegen; b. tot leden: Mr. dr. G. van den Bergh, lid van de Tweede Kamer der Sfcaten- Generaal, te Amsterdam; Mr. Fr. W. Fi scher, voorzitter van de Vereeniging van Directeuren van Financierings-maatschap- pijen in Nederland te Amsterdam; Mr. W. F. Fruin, raad-adviseur bij de Eerste Af- deeling van het Departement, van Justitie, te 's-Gravenhage; J. J. Korff, lid van den Middenstandsraad te Amsterdam; Prof. Dr. N. J. Polak, hoogleeraar aan de Handels- hoogeschool te Rotterdam; Mr. H. H. Stc- neker, lid van den Nijverheidsraad, te Am. sterdam. 3e. Aan de Commissie toegevoegd als secretaris Mr. L. D. Frank, advocaat en procureur, te Amsterdam. NAAR DE MISSIE. Op 21 Februari a.s. zullen de eerw. zus ter M. Margaretha (A. Kerkvliet uit N o o r- dorp), zuster Teresa (M. A. Brandts uit Twist) en zuster Augustina (C. Weber uit IJmuiden) van de Congregatie der Zusters van het Allerh. Hart, van Jesus te Moerdijk, met de „Prinses Juliana" van Genua ver trekken, om zich te begeven naar dc Missie van Zuid-Sumatra. Bovengenoemde Congre gatie, reeds gevestigd te Palembang, zal ook to Tandjong Sakti (Bes. Palembang) zich gaan wijden aan het onderwijs. Onderwijzers-salarissn. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van Zadelhoff betreffende het nemen van maatregelen tot vervroegde storting bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten van de gelden, benoodigd voor de maandelijksche uitbetaling der onderwij zerssalarissen heeft de minister van On derwijs, K. en W. o.m. geantwoord: De gelden, benoodigd voor de uitbeta ling der onderwijzerssalarissen, worden door het Rijk bij de Bank voor Nederl. ge meenten gestort op den op vijf na laatsten ■werkdag van elke maand, zoodat de stor ting niet op den 27sten doch als regel op den 24sten of 25sten der maand geschiedt. Deze regeling, welke sinds 1 Januari 1928 wordt toegepast, heeft nooit tot eenige klacht van een gemeentebestuur aanleiding gegeven. In 1927 had do storting bij de Bank nog plaats op den op drie na laatsten dag der maand. Do minister acht het niet noodig, thans weder maatregelen te nemen om de benoo- digde gelden op een nog vroegeren datum betaalbaar te doen stellen, en dat te min der omdat het renteverlies ten nadeele van den Staat, dat het gevolg is van die maat regelen, zooveel mogelijk beperkt behoort te blijven. De Leidsche wonderdokter. Voor het kantongerecht te Terneuzen heeft terecht gestaan, N. K., wonende te 's-Gravenhage, bekend onder den naam van Leidsche wonderdokter, die in een herberg spreekuur hield en daar een patiënt wegens suikerziekte en een ander wegens rheuma- tiek behandelde. De ambtenaar van het O. M. eischte 300 boete subs. 2 maal 60 dagen hech tenis. mijn schouders en draaide mij zoo dat het licht mij bescheen. Arme tante Bay zei hij vriendelijk. Ik moet Gertrude ook zien, ging hij voort, we moeten met z'n drieën eens een ernstig gesprek hebben. Toen kwam Gertrude de trap af. Ze scheen nog niet naar bed geweest te zijn ze droeg nog het witte néligé dat ze vroe ger op den avond gedragen had en ze hink te een beetje. Terwijl ze langzaam naar be neden kwam, had ik tijd om iets op te mer ken: Jamieson had gezegd, dat de vrouw, die uit den kelder ontsnapt was, geen schoen aan haa-r rechter voet had gehad. Het was Gertrude's rechter enkel die ver stuikt was Halsey sloeg zijn armen om den hals van het meisje en ik zag de gevolgen van spanning en angst op de beide jonge ge zichten. Is allesin orde? vroeg Gertrude. Vrijwel, antwoordde hij met gefor ceerde opgewektheid. Ik maakte licht in de woonkamer en we gingen daar zitten. Nog geen half uur geleden had ik met Jamieson in diezelfde kamer gezeten en geluisterd naar de beschuldigingen dat Gertrude en Halsey meer afwisten van den dood van Arnold Armstrong. Nu kon Halsey spreken: alles wat raadselachtig was zou nu opgehelderd worden! Vanavond las ik het pas in een krant, begon hij, ik schrok me doodEn dan alleen vrouwen hier in huis Gertrude's gezicht was 6trak en bleek. Dat is nog niet alles, Halsey, zei ze, jij en Jack zijn haast op hetzelfde oogen blik weggegaan dat het gebeurd is. De de tective die hier is, denkt dat jij dat wij er iets van afweten. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 4 Februari. Hilversum: Tot 6 uur: 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. K.R.O.-Uitz. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. I.002.00 Concert door het K.B.O.-Trio. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Kniples. •1.005.00 Gramofoonmuziek. 5.005.50 Lezing over: Moderne contro versen ovor de belijdenissen vaji Augusti- nus. 5.506.00 Gramofoonmuziek. 6.016.15 Gramofoonmuziek. G.156.40 Voetbalpraatje. 6.306.40 Zakenzender Scheveningen. 6.407.00 Gramofoonmuziek. 7.007.30 Cursus Kerklatijn. 7.308.15 Tweede rondwandoling door de fabrieken van do N.V. Bademakor's Cacao- en Chocoladefabrieken to Den Haag. 8.15 Bijeenkomst van het Alg. Ned. Ver bond (Groep Nederland). Sprekers en vo cale soliste. In de pauze en na afloop: Gra mofoonmuziek. II.30 Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.0010.16 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.V.R.O.- Ensemble. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.001.00 Knipcursus. 4.004.15 Gramofoonmuziek. 4.155.00 Solisten-Concert. Agaath Tolk (piano). Sissy Kalker (zang). Aan den vleu gel: Betsy van Praag. 5.306.00 Concert uit Café „Moderne" te Amsterdam. 6.01 Voortzetting Concert uit „Moder ne". 6.306.45 Gramofoonmuziek. 6.457.15 Engelsch: Conversatie. 7.157.45 Engelsch: Gevorderden. 8.019.00 Concert door het Omroepor kest. Geza Frid (piano). 9.009.45 A.V.R.O.-Nut8lezing>en over In- dië. Het Inheemsch en Europeesch Be stuur. Spreker: Mr. H. A. Kindermann. 9.4511.00 Voortzetting concert. 10.00 Persber. 11.00 Het Ensemble Lismonde uit het Carlton Hotel te A'dam. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert door E. O'Henry. 1.202.20 Orkestconcert. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Onder dc tram geraakt. Beide beenen afgereden. De 20-jarige dochter van F. Martens te Deurne was op ziekenbezoek geweest in 't St. Antoniusgasthuis te Helmond. Toen zij naar huis wilde terugkeeren, werd zij door de tram der Limburgscne Traanweg- Maatschappij overreden. Beide beenen wer den haar afgereden. Zij werd nu zelf in het 8t. Anthoniusgasthuis te Helmond opgeno men. Haar locstand is levensgevaarlijk. Auto tegen een boom gereden. Zaterdagmorgen is een der directeuren der Provinciale Bank te Roermond op den Maaetrichtcrwcg in de nabijheid van Kas teel Hat tem met zijn auto tegen een boom geTeden. De heer De Ronde werd met vreeseüjke hoofdwonden en ingedrukte borstkas opgenomen en naar het hospi taal overgebracht. Zijn toestand is levens gevaarlijk. Do auto is geheel vernield. Hij kan naar de weerlicht loopen Halsey's oogen waren groot van veront waardiging, neemt u me niet kwalijk, tante Ray, maar die vent lijkt wel niet goed wijs. Wil je me niet alles vertellen, Halsey? vroeg ik. Vertel mo waar je dien nacht, of beter gezegd dien morgen, heenging? En waarom je zoo plotseling bent vertrok ken? Het zijn vrees-olijke uren voor ons geweest. Ik kan u niet vertellen waar ik heen ben gegaan, tante Ray, zei hij na een oogenblik zwijgen, maar de reden van mijn vertrek zult u gauw genoeg hooren. Maar Gertrude weet dat Jack en ik het huis uit waren voor.... die vreeseüjke moord ge pleegd is. Meneer Jamieson gelooft niet wat ik zeg, zei Gertrude dof. Halsey, als het ergste gebeurt is en ze je arresteeren, dan moet je het vertellen. Ik zal niets vertellen, zei -hij ernstig, tante Ray, het was absoluut noodig dat Jack en ik dien avond weggingen. Ik kan u op het oogenblik nog niet vertellen waarom. Maar waar ik heengegaan ben, als ik mijn alibi moet bewijzen, zal ik niet zeggen. De heelc zaak is dwaasheid, een beschuldiging die op niets steunt en die niet ernsti" genomen kan worden. Is meneer Bailey naar dc 6tad terug gegaan -r- of naar de Club? vroeg ik. Ik weet niet waar hij op het oogen blik is, was het ontwijkende antwooixL Halsey, zei ik ernstig, terwijl ik mjj naar hem toeboog. Heb jij ook maar 't geringste vermoeden wie Arnold Arm strong gedood heeft? De politie gelooft, dat hij binnengelaten is en dat hij dood geschoten is door iemand die op de wentel trap stond. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert en cinemaorgol. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lèzing en Nieuwsber. 7.00 Piano-recital door Laffitte. 7.20 Lezingen. 8.05 Concert. R. Henderson (bariton). Orkest. 8.20 Lezingen on Nieuwsber. 10.00 Vaudeville. 11.05 Dansmuziek. 11.3512.15 Dansmuziek. 12.2012.50 Proef uitz. Televisie. „Ra d i o - Pag i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert cn soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Langenborg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Orkest, viola en piano. 4.505.50 Concert. Orkest en pianist. 7.209.20 Orkestconcert. 7.508.20 Uit Breslau: Concert.. Orkest piano en vocale solisten. Daarna: Voort zetting orkestconcert. Koor, orkest, vocale en instrumentale solisten. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Concert en violist. 4.204.50 Kinderuurtje. 7.208.35 Concert. Orkest en instrumen tale solisten. 9.2010.20 Concert. Balalaika-Ensemble en vocale solisten. 10.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziok. 8.35 Concert. Orkest en vocale soliste. 8.35 Op Golflengte 338.2 M. Concert door de Soc. Arb. Radio-Omroep in Vlaan deren. (S.AJLO.V.). Zeesen, 1635 M. 6.1611.50 Lezingen en berichten. 11.5012.15 Gramofoonmuziek. 12.1512.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.503.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.507.50 Lezingen. 7.50 Piano-recital door Egon Petri. 8.25 Concert. Orkest. Joseph Schmidt (zang). Daarna: Lezing en berichten. Autobus togen een boom. Alle in zittenden eenigszins gewond. Gistermorgen is de A. D. A. autobus, die om 10 uur uit Apeldoorn vertrekt, in de nabijheid van de buurtschap do Tougo met zoo groote kracht tegen een boom gereden, dat deze tot midden in don autobus drong. De oorzaak was, dat do chauffeur moest uitwijken voor con in dezelfde richting rij denden woonwagen cn daarna den bus niet meer op den weg kon krijgen. In don auto bus zaten 16 passagiors, die als door een wonder gespaard bloven. Immers do schok was zoo hevig, dat van do zetels in het rijtuig geen enkele meer op den vloer bleef staan cn dc passagiors door olkandor op den vloer geworpen werden. Slechts een passagier, W. genaamd, brak ceu been. Hij werd naar het ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Dc overige pas sagiers kwamen met lichto kwetsuren, als builen cn schrammen, benevens den schrik vrij. Aan de gevolgen overleden. Tc Assen is .gistermorgen in het hos pi taal overleden de 93-jarige J. Ilonning. die Vrijdag op den onbewaakten overweg aan dc Loonerstraat aldaar door een locaal- trein uit Rolde werd gegrepen en met ern stigc ribben- armfractuur moest worden opgenomen. Ik weet er niets van, hield hij vol, maar ik verbeeldde mij dat Gertrude heni een plotselingen, snellen blik van ver standhouding gaf. Zoo rustig als ik kon, deed ik Halsey het gchc-elc verhaalvan den nacht af dat Liddy en ik alleen in huis waren tot dc eigenaardig© aanranding van Rosie in do oprijlaan. Do mand stong nog op tafel, als stomme getuige voor deze laatste geheimzinnige gebeurtenis. Dan is cr nog iets anders, zei ik ten slotte aarzelend. Halsey, ik heb 't zelfs nog niet aan Gertrude verteld, maar den morgen na dc misdaad vond ik in het tulpenbed een revolver on die.... die was van jou, Halsey. Halsey staarde mij oen moment aan toen keerde hij zich naar Gertrude. Mijn revolver! Truderiep hij. Jack beeft mijn revolver toch meegenomen, nietwaar O, zeg dat toch alsjeblieft niet, smeek te ik, de detective gelooft aan do mo gelijkheid dat Jack Bailey is teruggeko men enen dat -het toen gebeurd is. Hij is niet teruggekomen, antwoord de Halsey nadrukkelijk, Gertrude toon jij dien nacht een revolver voor Jack mee naar beneden bracht, welke heb jc toen genomen. Do mijne Neen, do jouwe was geladen en ik was bang voor wat Jack.... zou kunnen doen. Ik heb hem de revolver gegeven die ik zelf do laatste twee jaar gohad heb, die was ongeladen. Halsey maakte oen gebaar van wanhoop. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5