UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 1 FEBRUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 SANSATIONEELE VLUCHT VOOR DE POLITIE. Twee rechercheurs in een huis opgesloten. In verband met de arestatie van den gentlemanzakkenroner, die uit Den Haag gemeld wordt, heeft een rechercheur van de Haagsche politie zich gistermorgen naar Amsterdam begeven om daar eenige personen te hooien, die men er van ver dacht in verband met deze zaak te staan. In gezelschap van een rechercheur van de Amsterdamschc centrale recherche, be gaf hij zich o.a. naar een perceel in de Nieuwe Spiegelstraat op den hoek van de Kerkstraat. De eerste verdieping van dit huis is verhuurd aan een bij de politie wèlbekende persoon K. H. geheeten, die cr een soort rendez-vous voor menschen uit donker Amsterdam heeft ingericht. Toen de beide politiemannen zich aan dit huis vervoegden, zat de gezochte persoon in de voorkamer. Toen hij de rechercheurs evenwel in het oog kreeg, sprong hij on verhoeds op efl voor zij hem tot staan kon den brengen, rende hij de trappen af naar beneden, waarna hij dc buitendeur achter zich sloot. Onmiddellijk snelden de recher cheurs naar het raam, dat zij openschoven, ■waarna zij naar buiten sprongen. Dit was hun tamelijk gemakkelijk ge maakt, doordat voor het huis een hooge stoep is. Toen zij op den beganen grond waren gekomen, zagen zij nog juist dat de voortvluchtige man de Kerkstraat in de richting Vijzelstraat was ingehold. Hal verwege de Kerkstraat nam een van de beide rechercheurs een particulieren auto, waarmede hij den anderen kant omreed, terwijl zijn collega doorliep teneinde den man aldaar in te sluiten. Tot op heden is echter nog geen bericht gekomen, dat de man gearresteerd is. Dit voorval trok in de Spiegelstraat en omgeving natuurlijk veel belangstelling. Algemeen ging het gerucht, dat het be zoek der beide politiemannenverband hield met. het overlijden van „Eleeke Wil lem" en de berooving van den banklooper van 65.0C0, die op het Koningsplein heeft plaats gevonden. DE INBRAAK IN DE ST. LAMBERTUS- KERK TE HENGELO. Nog een vierde verdachte aangehouden. In verband met de inbraak in de St.- Lambertuskerk te Hengelo heeft de poli tie, naar de „Msbd." meldt, nog een vierde perscon ingerekend, nj. zekeren T. v. d. V. De politie veronderstelt thans de ge heele bende te pakken te hebben. Uit net ingestelde onderzoek is verder nog gebleken, dat de gearrest'eeerden ook debte zijn aan de vorige week gepleegde inbraak in een boerderij van ten V. Tor- wijl een zuster van ten V. wakker werd en alarm maakte, zijn de inbrekers op do vlucht gegaan. Omtrent de gepleegde inbraak in het Technisch Handelsbureau, hebben de da ders bekend dat zij een geldkistje in het water hebben gegooid, dat eenige vracht brieven en geldswaardige papieren inhield. Het kistje is gisteren door de politie opge- vischt. De vier jongens hadden een „club' ge vormd, waarvan een hunner tot penning meester was gepromoveerd. Uit het onderzoek ie voorts nog geble ken, dat vooral de jongst en onder hen tot hunne verkeerde daden zijn gekomen door bet lezen van sensatie-lectuur. De vier personen zijn thans op trans port gesteld naar Almelo om daar voor den Officer van Justitie geleid te worden. Inbraak te Rijswijk. Donderdagavond ongeveer half elf toen een bewoonster van een perceel aan den Geestbrugweg te Dijswijk thuiskwam be merkte zij, dat aan de achterzijde van de woning door indrukken van een ruit toe gang was verschaft. Bij onderzoek bleek, dat verschillende kasten overhoop waren gehaald en dat een aanmerkelijk bedrag aan geld was r-nt- vroemd. Sieraden tafelzilver en dergelijken werden onaangeroerd gelaten. Al weer een gefingeerde aanranding. Verleden week berichtten wij, dat de landbouwer J. v. D„ uit Rucphen, bij de marechaussees te Oudenbosch aangifte bad gedaan van een nachtelijke aanran ding, welke hem te Oudenbosch, ter hoog te van „Albano" verleden week Zondag nacht zou zijn overkomen. Hij zou name lijk, toen hij des nachts ongeveer drie uur met kar en paard iUx>r O idybosch reed, door twee onbekende personen zijn over vallen, die per auto met gedoofde 'icktcn kwamen aangereden. Hij zou mishandeld zrn geworden, omdat hij beweerde geen geld te hebben. Naa-vig heben de ma rechaussees in clez9 zaak een onderzoek 5':vcsteld, doch hoegenaamd niets hebben zij kunn;-n -vinden, d<u ook maar eenig licht op deze Wild-West-zaak deed schij nen. Wel schijnt men thans een sterk ver-' moeden ie hebben, dat van de heele zaak niet veel waar is. Aanrandingen als deze zijn voor deze rus'ige streek onbekend, terwijl bet niet de eerste keer is, dat de zelfde landbouwer aangifte deed van een dergelijke fantastisch g^vai, hetwelk later louter leugen bleek te zijn. Het onderzoek gaat thans dan ook meer in de richting van het vaststellen der valschheid van aan gifte, zoodat de betrokkene er nog wel meer van zal hooren. Bij graafwerk iwee geraamten ontdekt. Men meldt uit Deventer aan de „Msbd.M: Donderdagmiddag deden de arbeiders, die op het terrein van Ankersmit's Ka- toonfa brieken bezig waren met graf werk, daarbij een griezelige vondst: zij stuitten n.l. op twee nagenoeg gave geraamten van menschen. De politie, van een en an der op de hoogte gebracht, stelt een na der onderzoek in, daar de mogelijkheid natuurlijk bestaat, dat men met de sporen van eenig misdrijf te doen heeft. INGEZONDEN MEDEDEELING. Een onwillige gemeenteraad. In de openbare raadsvergadering te Sleen hebben alle raadsleden geweigerd de gemeentcrekening 1928 na le zien en er over tc rapporteeren. Tusschen vorst en dooi. De filiaalinrichting van het K. X. M. L te Amsterdam meldt: Tot voor eenige dagen scheen liet als of de winter nergens wilde doorkomen maar thans komen zeer lage temperaturen voor in Finland en Noord Scandinavië. Gistermorgen meldde Sodankyla (Finland) 31 gr. C. is 24 gr. F. en Abisko 23 gr. O. is 9 gr. F. De koude strekt zicli verder Zuidwaarts over Scandinavië en Oost-Europa uit. Ons land ligt al eenige dagen in of na bij het overgangsgebied tusschen vorst en dooi. Thans ligt over den Oceaan een diepe lage druk: over Finland een tamelijk good ontwikkeld hooge drubgebied. Welke van deze twee druksystemen en bi behoorend weer bij ons de eerstvolgende dagen de .-.verhand zal krijgen i? niet te zeggen. De eerst? twee maanden van deze v, in ter zijn gekenmerkt door hooge tempeia- tnren. De positieve afwijking voor ons gehee- le land voor 's morgens 7 h 3 uur bedroeg o*er December 2.4 gr. C., over Januari 3.2 gr. C. KOFFIE HAG. De werking der Coffeïne. De Koffie Hag-Maatschappij heeft in Beiden en Omstreken een grote reclame campagne ingezet met het doel een nog grootere bekendheid aan de voordeelen van dit product te geven. Voor deze reclame, waarvoor wij o.a ver wijzen naar advertenties in ons blad, heb- ben wij ons op de hoogte gesteld van de voordeelen, die deze speciaal bereide kof- lie beeft. Het is toch algemeen bekend, dat even als tabak ook koffie op den duur een scha- delijKen invloed uitoefent op de gezondheid. Geschiedt dit bij het gebruik van tabak door de ©enigszins vergiftigende inwerking der nicotine, bij het gebruik van koffie speelt dit proces zich af door de coffeïne, die daarin aanwezig is. Slechts hot voort gezet gebruik maakt-, dat het menschelük lichaam steeds meer hoeveelheden van de vergiftigende nicotine en coffeïne leert verdragen, maar de schadelijke inwerking blijft. Daarom ondergaan do koffieboonen. voordat zij worden gebrand, eerst een bij- zondere bereiding, waardoor de schade- ijke coffeïne aan het product wordt ont trokken. Dat hierdoor geen essentieele bestand- deden aan het product worden onttrok- ken moge bewijzen het feit, dat de ont trokken coffeïne geheel reukeloos is en zon der smaak, zoodat het product zijn volle waarde behoudt. De smaak en de reuk wordt n.l. aan de koffie gegeven door do Oaffeol, J,, Zlch eerst on,wikieit bij bet branden. Door het onttrekken van de cof feïne, wordt dus alleen de schadelijke prik- kei weggenomen. Bovendien worden bi.i deze hehandelin» nog andere schadelijke bestanddelen aan de koffie onttrokken als koffiewas, het on verteerbare zinksel, dat men bij gebruik van gewone koffie onder in het kopje aan treft en koffiewas, eveneen. een bezinkael maar van eenigszins ander© qualiteit. Koffie Hag biedt dus groote hlgiënische voordeelen, terwijl de aenuwprikkelende werking volkomen ontbreekt. Bovendien voldoet deze koffie, een mengsel van do edelste koffiesoorten, door Java en Arahië, Zuid- en Centraal Amerika voortgebracht, wal smaak en aroma betreft, aan de hoog- ste eischen. Een door de Kofie Hag-firma, uitgege ven brochure behandelt dit onderwerp zeer uitvoerig met aanhaling van meening vau doctoren ea. en uitgebreide bewijsgron den. BUIÏENL. BERICHTEN ONCELUKKEN. ONTPLOFFING IN EEN TURKSCHE MIJN. Dertien dooden en zes gewonden. Bij eon ontploffing in de Zongoldak-mijn in Turkije zijn volgens berichten uit Con- stantinopel dertien arbeiders gedood en zes gewond, van wie twee ernstig. Drama van den waanzin. T>it Marseille wordt gemeld: Een Arme niër, Haroetunian, heeft in een vlaag van waanzin, toen hij uit zijn huis kwam, een van zijn landgenooten gedood. Hij keerde naar huis terug, waar hij zijn vrouw neer schoot. Daarna begaf hij zich naar een vriend, waar hij twee vrouwen, van 23 en 25 jaar, en hun moeder van 83 jaar ver moordde. Hij verwondde een derde zuster, die in ernstigen toestand naar het zie kenhuis gebracht werd. De echtgenoot, die thuis kwam, werd door een kogel getroffen. Vervolgens joeg de krankzinnige zich een kogel door den kop. Het heele drama duurde geen tien minuten. MOND- EN KLAUWZEER IN NOORWEGEN. Dozer dagen brak in het Veterinair In stituut te Oslo plotseling mond- en klauw zeer uit. Van dit plotseling optreden van de gevreesde ziekfe is thans de oorzaak ge vonden. De infectie werd veroorzaakt door uit Denemarken geïmporteerd koepok serum. Dit koepok-serum is in het najaar van 1929 reeds op menschen toegepast en deze lieden kunnen de ziekte thans overal ver breiden. De leider van het Deensche vaccin-in- stituut Kier verklaart echter, dat het on mogelijk is, dat de oorsprong der ziekte in Deensch vaccin gelogen zou zijn, daar het vaccin terdege wordt onderzocht alvorens te worden gebruikt. Hetzelfde vaccin is in Augustus, September en October naar Hol land gezonden om voor alle inentingen in 1930 te worden gebezigd. Ook de Deensche veterinair Gress Petersen, die 20 jaar lang studie heeft gemaakt van vaccin-loverendo dieren, noemt het onmogelijk dat onrein heid bij de behandeling der vaccin-leveren- de Deensche dieren zou zijn voorgekomen. In Noorwegen wordt thans alles gedaan om een verbreiding der ziekte te voorko men. De Deensche entstof is vernietigd. „Tel." Broodwinkel te Berlijn bestormd. Gisteren drongen even voor vier uur dos middags ongeveer dertig jongelieden een winkel van de coöperatieve vcrceniging Berlijn en Omgeving te Lichtenberg bin nen, waar één hunner de winkelierster met een mes bedreigde, terwijl de anderen ongeveer twintig brooden buit maakten. Vervolgens nam liet troepje de vlucht. De politie slaagde er in, drie hunner te arres teeren. Dit optreden staat in verband met een bezuinigingsmaatregel van het Berlijnsche gemeentebestuur. Terwijl tot dusver in de stedelijke jeugd-tehuizen aan personen tot 31 jaar gratis voedsel werd verstrekt, is deze leeftijdsgrens thans bepaald tot IS jaar. Dit had Donderdag jl. in een der te huizen rumoerige tooneelen tot gevolg, naar aanleiding waarvan het tehuis ge sloten werd. Een groep jongelieden trok er op uit om zelf eten machtig te worden, hetgeen tot het voorval in den winkel leidde. Diefstal met moord. De Bayerische Zeitung meldt .uit Waid- haus, dat in het Tsjecho-Slowaaksche grensdorp Neuberg dieven in een winkel van koloniale waren zijn binnengedrongen en we winkelierster met bijlslagen hebben doodgeslagen. Haar man, die te hxilp snel de werd eveneens zoodanig toegetakeld, dat hij aan zijn kwetsuren is bezweken. Voorbijgangers werden door het geschrei van het vijfjarig kind op de verschrikkelij ke daad opmerkzaam gemaakt. De ver moedelijke daders zijn gearresteerd. Roofoverval ir». een bank te Kownro. Gisterochtend tegen 9 uur is een roof overval gepleegd in de Joodsche Bank te Kownd. Een als soldaat gekleed persoon trad met een masker voor en een revolver in de hand de bank binnen, loste eenige schoten in de lucht en gelastte het perso neel op den grond te gaan liggen. Hij maakte vervolgens de geheele ka? met 110.000 lit buit. Het gelukte de politie den roover, die in een in hetzelfde gebouw ge legen woning was gevlucht, na een schiet partij, die een uur duurde te arresteeren. De president en de drooglegging. Senator Brookhart, die in rijn strijd voor een betere drooglegging van de Ver. Sta ten, nooit versaagt ïieeft in den Senaat groote beweging veroorzaakt door een me- dedeeling betreffende de Century Club een sociëteit dus te New York (stad). Volgens Brookhart worden in die club een der oudste en raeest-exclusieva socië teiten van de Ver. Staten op de uoorde- lijksehe reünies ge never cocktails geschon ken, terwijl op Oudejaar in de club punch- en rhum-groc worden geschonken en geno ten. Een der leden ran de club is.... pre sident Hoover. En vice-president van do Century Club is dezelfde heer Wickersham, die als voorzitter optreedt van de commis sie, in het. leven geroepen door Hoover om de regeer'ng van advies te dienen over do maatregelen ter verkrijging van een betere naleving der wetten. Brookhart verklaarde dan ook te hopen, dat Wickersham er iets aan zal doen. Indien waar is, wat Brookhart zegt, zal president Hoover niet lang meer lid zijn van deze club. Sneeuw. Na véle weken van*droogte beeft bet thans in het Zuidelijk deel van het Zwarte Woud flink gesneeuwd. In het gebied van den Feldberg is 30 c.M. sneeuw gevallen. Ook in het Reuzengebergte heeft het ge sneeuwd. In de dalen ligt ongeveer 12 c.M. sneeuw. Vanmorgen vroor het in de hoo- gere gebieden 8 graden, in de dalen 0. Giaterem is ook in Saksen de tempera tuur sterk gedaald. Vannacht bij 1 k 2 gra den vorst heeft het in geheel Saksen flink gesneeuwd. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw 8 c-M. hoog. Uit alle wintersport plaatsen wordt sneeuw gemeld. Veiligheid in onderzeeërs. Uit Key West (Florida) wordt gemeld: De aangekondigde proeven met een dui kerklok voor het. redden van menschen uit gezonken onderzeeërs zijn geslaagd. Met behulp van den klok konden twee mannen uit den gezonken onderzeeër S 4 worden gered. Verder konden twee leden der beman ning, met welke proeven genomen werden, worden overgebracht, van het bergingsvaar- tuig „Falcon" naar den onderzeeër, die op een diepte van 68 voet lag. NED. OOST-INDIE DE V0EDSELN00D OP MAD0ERA. Aneta seint uit Soerabaja: In verband met bet. uitblijven van den regen zijn de vooruitzichten op Madoera ongunstig. Er heerscht vooral groot gebrek aan veevoe der. Bladschietende boomen, vooral vrucht- bootnen, werden hier en daar weer geplun derd, teneinde het vee in leven te kunnen houden. Reeds hebben vele dessamenschen het grootste doel van het vee van de hand gedaan om zelf te kunnen leven, hetgeen echter eerst geschiedde, nadat alles wat waarde had in het pandhuis was gebracht. Ofschoon de nood nog niet overal tot het hoogste is gestegen, moet de toestand, vooral op Oost-Madoera, al6 critiek worden beschouwd. KATWIJK AAN DEN RIJN. In merr.oriam H. Spendel. Waar wij Ion de heer H. Spendel te Katwijk alge meen bekend was vanwege zijn werkzaam heden in het openbare leven hebben wo getracht hiervan een en ander te weten te komen. En dan bepalen we ons in hoofd zaak tot de politiek omreden do heer Sp, jarenlang de voorzitter, de stuwkracht w«s der R..-K. Kiesvereeniging ..Plicht en Eensgezindheid". Nadat dan op Zondag 31 Jan. 1697 en nadien nog enkele malen, door een comité een vergadering was uit geschreven met het doel hier-op te richten een R. K. Kiesvereeniging welke verga deringen geleid werden door wijlen den heer W. Caspcrs, later schoonvader van den heer Spendel, was het in dc vergade ring van 14 Ma-art '1897 dat hot bestuur definitief werd samengesteld en de heer Spendel tot voorzitter gekozen. De heer Spendel was toen, on nog vele jaren na dien, muziekleeraar aan het St. Willibror- dus-College te Katwijk aan den Rijn. Met krachtige hand hoeft de heer Spendel d< Kiesver. bestuurd hetgeen, de notulen wij zen het uit, geen gemakkelijke taak was. Doch spoedig zat. cr leven in. Dat bewees de gehouden gezellige bijeenkomst van !c den der Kiesvereeniging met hunne dames (die toen nog geen stemrechl hadden, dus ook geen leden der Ver. kondon zijn) op 17 Febr. 1896 in welke gezolligo bijeen komst de heeren P. J. Aarts (piano), Henri Spendel (zang), Jos. Madlener (cornet), Joh. Ots (viool). Joh. Madlener (clarinet) hunne medewerking verleenden. Dergelijke avonden zijn toen bijna jaarlijks gehouden en zoo wist men het aangename met het nuttige te vercesigen. De heer Spendel heeft dus ook te Katwijk voel goed werk gedaan. Zijn nagedachtenis zal ook hier in aangename herinnering blijven. Tuinbouw. In tevenstelling met vorig jaar om dezen tijd lijkt het nu meer op lente dan op winter. Toon vroor het van -1 tot 18 Januari flink behoudens een dric- daagsche onderbreking van 13 tot 16 Jan. en van 25 Jan. tot 5 Febr. vroor het des nachts aardig terwijl het overdag dooide. Daarna kregen we nog de veile laag. Toen alle moeite om de producten vrij van vorst te houden, thans veel werk om dc winterartikelea vanwege het zachte weer voor bederf to bewaren, net kan verkec ren. Een feit i9 het in ieder geval, da' slechter als het nu is, al het moeilijk kan De producten zijn onverkoopbaar en slecht, bewaarbaar. Het buitenland heeft, zelf nog volop, dus ons niet noodig en voor Nederland zelf sohijnt er 70 pel. te veel te zijn. Hoe eerder opgeruimd wordt, hoe beter. Lezing. Op hue belangrijke lezingen welke staan gehouden te worden meeneu we de aandacht te moften vestigen opdat men die avonden in deze drukke tijd van vergaderingen vrij houden, en wel op Zon dagavond 7 Febr. des avnmfs te 7 uur in dc aula. van het St. Willibrordus-Oollege over China cn op Donderdag 20 r'ebr. de- avonds to 6 uur in het Parochiehuis door mevrouw Eeribeek-Claassen met als on- derwerp „Do geschiedenis der beide Kat wijken", Beido lezingen zijn voor allo pa rochianen toegankelijk. RIJNSBURG. Tuinbouw. Waar het over de geheele linie slecht gaat in den groentcrbandel, ligt. het voor do hand dat cr ook hier geen lichtpunten zijn. Veel werk om de groen ten goed te houden en hel zachte wee- zal oorzaak zijn dat wo vroeger dan ooit tc voren volop in dc voorjaarsgroenten zul len zitten en men onze producten niet meer noodig heeft, 2e dus waardeloos zul len zijn. Roode en vele knol gaan in goe de kwaliteit voor 6.50 tot ƒ9.80. Uien bron,gen ternauwernood tot 1.60 per 100 K.G. op. Er gaan er ook voor 1.Peen brengt tof ƒ5.50 per 100 K.G. op. Bloemenhandel. Er komt nog geen of weinig verandering in don handel. Do prij zen zijn over het geheel genomen te laag. Dc aanvoer is, mede door hef abnormaal zachte weer, zeer groot waardoor het trek ken dit seizoen vroeger zal zijn afgeloopen dan gewoonlijk De navolgende prijzen wor den betaald: Victor.- d'Oliviorre 9.20- 11.30, William Oopkuid ƒ5.208.Gele Prins ƒ68.20, Couronne d'Or f 4.30- 0.20, Fred. Moore 5.20—6.M'urilla 4.500.80. Prosperity f 4.60—6.00, L i Reine ƒ4.406.20, Theeroos 6.20—7.40, Prins -ran Oostenrijk 5.206.10, William Pitt ƒ9.50—13.20, Hyacinthen 27.50-0.- We willen hiermede de aandacht van vak- en niet-vakgenooten er op vestigen, dat. de lieer T. Kralt, de voorzitter der be keude veilingvereniging „Flora" op Woensdag Febr. van 6 tot 6.30 ur over Huizen, golflengte 1075 M„ een rede zal houden mot als onderwerp „Het forcoeren vau bloembollen". Voor zoor velen enge twrjfeld een aanleiding om te zorgen dat dien tijd op Huizen wordt ingesteld. INGEZONDEN MEDEDEELING Uw Boekhs in orde VANAF 5."£PEB MAAND. Brievon onder No. n>f"Curoau v. d. Bied BODEGRAVEN. Stille Omgang. De jaarvergadering van den Stillen Omgang werd slechts door oen 25-tal loden bezocht. Dc voor?,., dc hoor A. Groep, opende mei: den eh'', groet, waaiv op de eecr., de heer H. J. Bijk, dc notulen, voorlas, welke zonder op of aanmerkingen worden gearresteerd. Do penningm., de hcCr P. Schoen, deed daarna rekening en ver antwoording. Ontvangsten: saldo 1929 99.27, contributie 123 loden 61.50, to taal 160.77. Uitgaven: f 59, in kas 101.77. De rekening word accoord bevon den. Bij do volgende bostuursverk'ozing word bii acclamatie herkozen de heer P. Scheen. Do Bcor. las daarna het jaarverslag, waaruit blijkt, dat dc vorige processie we gen» weersomstandigheden niot zoor.ls gr woon. per autobus, doch per trein is g« - gaan. Ter herdenking aan het eorslo lu- trum was op 16 Jan. door een corw. pater Franciscaan oen propagaiularecle gehouden. De spreker eindigde met do hoop uit tc spreken, dat zeer velen weder zullen op gaan naar de Mirakelstad. Dc voorz. wilde dit jaar weder per trein gaan; bezwaren werden geuit over den Iateron thuiskomst doch men koos dit toch boven een reis per anto. Do voorz. sloot daarna de vergad ring. Vergunning. Door B. en W. .au Bode graven i« aan M. H. van de Poll te Zwam raerdam vergunning verleend tot den bouw van een schuur voor rekening van den hoer Berkestoin. Idem aan Gebr. Haring en T. C. Beheer fob den bouw van 1 huizen. Idem aan A. H. Th. Kooij tc Alphen aan den Rijn tot den bouw van een varkensschuur. Gevonden voorwerpen. Damesporie monnaie dekkleed. Inlichtingen ter Se eretarie. Geboren: Daniel z. van F. Boor on J. Griffioen Willem Piotcr CorneÜs van P. van Katwijk en W. Merkeste'n Anna Elizabeth ds van E. Kroone en R. G. Fokker. Onder trou w dM. P. A. van Velsen 22 j. en M. van Wijk 21 j. Overleden: J. Fris 76 j. eehtg. van Th. M. Btcrk Cornelia Molenaar 57 j. (ovori. te Oegstgeeet) L. Domburg 1-2 j. eehtg. van J. .T. Schouten - M. do Jong 7.". j., wed. van W. Bakker. Gevestigd: J. L. dc Graaf van Lei den. Vertrokken: A. Fortuin naar Den Haag M. Schinkel naar Rotterdam C. J. Schippers naar Harraelen A. W. van Veldhuizen naar Lisse.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 15