UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 30 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE MOORD ONDER LEIDSCHENDAM. Ook de tweede dader gegrepen? De Haagsohe politie beeft nog een tweede arrestatie gedaan in verband met den te Stomp wijk gepleegden sluipmoord op den manuiacturior v. d. D. uit Foor- burg. Ook deze aangehoudene, de 30-jarige G. H. is uit Den Haag afkomstig. Hij is a-1 eerder met de politie in aanraking geweest HILLEGOM. Tooneelclub „De Post". De tooneel- elub „De Pest" heeft van de netto op brengst der Nieiiwjaarsuitvoering verscha lende bijdragen afgezonderd n.L voor Kin derfonds P. T. T.; Stormramp van der Jagt- Spïerenburg en Stille Armen. Zilveren Jubilé „Eensgezindheid". De 3 feestuitvoeringen bij gelegenheid van het z'lveren feest van „Eensgezindheid" zijn een succes geworden voor het tooneel- gezelechap van deze vereeniging. Alle be zoekers zijn vol lof over het spel. Maandag avond besteeg Pastoor van Leeuwen het podium. Zijneerw. was zoo voldaan, dat hij uit dankbaarheid allen spelers een kistje sigaren aanbood, hetwelk onder da verend applaus van de talrijke aanwezigen door de spelers werd ontvangen. Na het spel herinnerde voorzitter Loerakker aan de voor deze gelegenheid samengestelde revue; moge de inhoud hiervan een aan sporing zijn voor de jongere leden van de vereeniging, om toch steeds trouwe leden en ijverige propagandisten te zijn van „Eensgezindheid". Bestuur en leden kunnen met dankbaar heid op het zilveren feest terug zien. L1SSE. Nieuwe ziekenauto. De stalhouder P. P. Srhoepmaker is thans in 't bezit ge komen van een naar de eischen_ des tijds en der hygiëne ingerichte ziekenauto. Niet alleen dat de wagen voldoet wat oog en smaak betreft doch de brancard rust op oliedruk, zoodat steoten en schok ken is uitgesloten. Naast den brancard zijn bovendien nog twee zitplaatsen voor eventueele bege'eiders van zieken. Alzoo be-hoeft men thans voor ziekenvervoer niet meer naar een andere plaats. Hoe deze wagen in de practijk zal bevallen, zal de toekomst moeten uitmaken! De oarosseriebonw is uitgevoerd door den heer J. van Borsen en het schilder werk door den heer J. P. Bemelman, bei den alhier. LEI DSC HEN O AM. Meisjes-Patronaat. Dinsdag gaf het Meisjes-Patronaat te Leidschendam een groot© uitvoering in het Patrcnaatsge- bouw; de groote zaal was tjokvol. Om plan. 7.30 uur opende Pastoor Kammers met een kort woord dezen feest avond. Zijneerw. heette allenhartelijk welkom en toonde met duidelijke woor den het nut en de noodzakelijkheid aan van het Patronaat en spoorde de ouders aan hun kinderen toch allen naar het Patronaat te zenden, waar zij voor vele gevaren zijn beveiligd en zoovele nuttige en goede dingen kunnen leeren. Dezen avond zullen de Patronaafcsmeisjes door tooneel, zang, enz., toonen, wgit zij o.m. op heb Patronaat doen en leeren en u een moeien avond bezorgen, welke nog meer waardeering zal wekken voor dit nuttige werk. Spr. brengt groote hulde en dank aan de Patronaatsdames, die zioh alle moeiten en zorgen getroosten de meisjes zooveel nuttige dingen te leeren en al hun vrijen tijd hiervoor beschikbaar stellen. Onder leiding van mevr. De Groot werd door een dertigtal meisjes een schitterend zangnummer ten gehoore ge bracht, wat veel applaus oogstte. - Hierna verscheen de tooneelcub voor het voetüoht. Opgevoerd werd „Familie- Ju weelen", tooneelspel in 2 bedrijven, ■welk tooneelspel bij de aanwezigen wel in den Smaak viel en aller aandacht had. De rollen zaten er opperbest in en wer den allen, in het bijzonder de rollen van Hermien en Betje, op werkelijk keu rige wijze weergegeven, zoodat de meisjes veel en verdiend applaus kregen. Voor de pauze werd door een tweetal meisjes aan mevr. De Groot en mevr. Mulder een prachtige bloemenmand over handigd als blijk van dank en hulde voor hun moeilijk werk, om zang en tooneel zoo te doen slagen. Pastoor Kamim&Ts sprak hierbij woorden van hulde en dank en feliciteerde beide dames met het groote succes van dezen avond. Na de pauze werd no£ opgevoerd „Be kroonde Kaatje", klucht in één bedrijf, welk stukje door de meisjes werkelijk aardig werd gespeeld, vooral Bekroonde Kaatje speelde haar rol meesterlijk, zot> dat de lachspieren dan ook danig in be weging werden gebracht. Tot slot kregen wij nog een zangstuk „De Ar", waarbij het tooneel in een win terlandschap omgetooverd was en een prachtige ar op het tooneel prijkte, waar op en waaromheen een zestal meisjes in keurig wintertoilet waren geschaard, die dit stuk op mooie wijze zongen; het had aller bewondering. Aan het einde dankte Pastoor Kam mers de dames en meisjes voor dezen mooien avond en voor het keurige spel en zang, terwijl hij verder allen dank bracht voor de medewerking en opkomst, en de hoop uitsprak, dat deze avond moge brengen meer waardeering voor het mooie en nuttige Patronaat© werk. Het was inderdaad een aangename avond en de dames en meisjes mogen met alle trots en genoegen hierop terugzien. N00RDWIJK. Autobus Den Haag—Noordwijk. Gisteren zijn voor den Raad van State behandeld de beroepen, ingesteld door de N. V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tram weg-Mij. te 's-Gravenfoage, de N.V. Noord- Zuid-Hollandsohe Tramweg-Mii. te Haar lem en Bew. van 's-Gravenhage, tegen de bésohïkking van Ged. Staten van Zuid- Holland van 1 Augustus j.l., waarbij aan D. Bolhuis te Noordwijk aan Zee vergun ning is verleend tot het in werking bren gen van. een autobusdienst tusschen Noordwijk aan Zee en 's-Gravenhage. Ir. Montjes, directeur der H. T. M., be streed de verleening der vergunning, even als de directeur der Noord-Zuid-Holland - sche Tramweg-Mij. Voor den ondernemer van den autobus- dierst trad mr. Punt uit Noordwijk op. De koninklijke beslissing volgt later. OEGSTGEEST. Gift aan de Harmonie. Op een bijeen komst der R. K. Harmonie „Triumph" werd de mededee'.ing gedaan, dat de heer J. v. d. Hulst, n:t erkentelijkheid voor de hem onlangs gebrachte serenade, het bestuur een giffc heeft ter hand gesteld voor aan koop van een nieuw instrument. Deze me- dedeeling werd met applaus begroet. Do secretaris heeft inmiddels namens de ver eeniging zijn dank daarvoor betuigd. Bloembollencultuur. De afd. Oegsfc- geest hield gisteravond in „Zomerzorg" haar eerste vergadering in 1930. De vQorz., de heer T. van Egmond, opende deze ver gadering met de beste wenschen voor de leden en de afd. Spreker liet het afgeloo- pen jaar aan het geestesoog voorbijgaan, er op wijzend, dat het een bijzonder jaar geweest is. Door den vorst zijn heel wat gewassen verloren gegaan, terwijl veel van wat ver kocht was, sindsdien niet geleverd kon worden. De moeilijkheden hierdoor ontstaan zijn talrijk geweest en hebben menigeen© te leurgesteld. Vervolgens richtte hij zich met een woord van welkom tot de nieuwe bestuursleden, de heer A. Colijn te Oegsi- geest als penningmeester en den heer C. F. Hemerik te Leiden, terwijl de heeren O. de Graaf Wzn, en dr. K. Simon Thomas als scheidende bestuursleden een afscheids woord werd gebracht-, met dank voor hun bemoeiingen en prettige samenwerking. De heer dr. Simon* Thomas bracht hier-- na een uitvoerig verslag uit over den fi- nancieelen toestand over 1929. Hoewel het saldo grooter wordt, acht spr. voorzichtig heid toob aanbevolen. Vervolgens werd besproken de invloed van de mist op do brooikracht van bloem bollen, ingeleid door den heer O. Vianen waarna do heer Hemerik eenige mededee- Iingen deed over het ontstaan en de voort teling van dubbel-bloemige gewassen. Beide onderwerpen gaven aanleiding tot belangrijke en leerzame besprekingen. Door den heer J. Stofmeel, controleur bij den Plantenkundigen dienst, werd de aandacht gevestigd op de bestrijding van den Satijn vlinder, die zulke groote ver woestingen in Noord-Brabant en Limburg heeft aangerioht ten vorige jare. Ook in onze omgeving zijn tal van nes ten gevonden, zoo dat te wachten staat, dat ook onze streek veel schade hiervan zal gaan ondervinden tenzij tijdig krachtige en afdoende maatregelen hiertegen wor den genomen. Spr. riep aller medewerking rn, terwijl alle leden van dit gevaar op de hoogte zui len worden gebracht. Een tweetal vragen zullen in een vol gende vergadering worden behandeld. Hierna deed de voorz. nog de gerust stellende mededeeling, dat hefc er voor onze voorjaarstentoonetering gced uit ziet. In dit verband wijzen we er nog eens op hoe in Februari van het vorig jaar tijdens de bittere koude de volgende woorden golden: Een ieder van jong tot oud was op do baan, Terwijl in Zomerzorg de tulpen te bloeien staan. Geen wonder dus dat het nijvere volkje dat bloemisten heet we zouden zeg- gert het zout der aarde van alle zijden medewerking krijgt cm'ook dit jaar weer te gaan tentoonste'Ien. Verder leverde de vergadering niets bij zonders op en de voorzitter sloot de druk bezochte vergadering. En nu aan het werk voor de tentoonstelling! TEFJ-AAR. Telefonische doorverbindingen. Door het hoofdbestuur van het P.T.T.-bedrijf is aan de houders van telefonische doorver bindingen alhier verzocht om, gedurende sluitingstijd van de telefoonkantoren, zoo veel mogelijk hun toestellen vooral in drin gende gevallen, voor het publiek te willen beschikbaar stellen zooals thans in de practijk al meermalen geschiedt. Houders van telefonische doorverbindingen in deze gemeente zijn: K. Bergsma Ter-Aar no. 12, Gom. Politie Langeraar no. 9, J. Koeleman Langeraar no. 2, C. Koeleman Langeraar no. 15, en L. P. Uitewaal Langeraar no. 5, terwijl naar wij vernemen thans ook dr. Quarïel Ter-Aar no. 6 telefonisch is door verbonden, zoodat ook deze ten allen tijde, dus ook 's nachts en des Zondags vanaf bo vengenoemde adressen telefonisch is te be reiken. Te betreuren valt slechts, dat ook Kor- teraar niet een of meerdere doorverbindin gen heeft, waardoor ook van daaruit ten allen tijde telefonisch contact met de bui tenwereld en met de andere deelen van de gemeente zou bestaan. Men denke aan het waarschuwen van geestelijken, dokters, oo- litie, brandweer, ziekenhuizen e.d. Er schij nen echter thans, nu de abonnementsgeld-n zijn verlaagd, ook in Korteraar meerdere gegadigden voor een telefoonaansluiting te zijn. Mocht een van hen doorverbinding vragen en verkrijgen, dan is ook dat gedeel te onzer gemeente uit zijn telefonisch iso lement verlost. VOORHOUT. Kiesvereeniglng. Dinsdagavond ver gaderde de R. K. K 'esvereeniging „Eens gezindheid" in het Patronaatsgebouw, al hier. De voorzitter, de heer H. A. Allard, opende deze vergadering met den chr. groet en heette alle aanwezigen welkom. Spreker verwelkomde in het bijzonder pa ter H. de Greeve, S. J„ spreker van dezen avond. De voorzitter wijst er op, dat het bestuur, zooals reeds in de vorige verga dering was gezegd, besloten had om de vereenig'ng niet in slaap te laten domme len, omdat er dit jaar geen verinezingen zielen worden gehouden, doch om in het seizoen eenige sirekers te laten komen. Voor hedenavond zijn wij hierin geslaagd en de spreker van dezen avond zal ons iets laten hooren over „Het Communisme". Hierop verkreeg pater de Greeve het woord. Alvorens zijn rede over het Com munisme aan te vangen beval spr., op ver zoek van den voorz., de aanwez'gen aan om zich te abonneeren op een tijdschrift ten behcevo van de R. K. Blindenvereeni- ging te Haarlem, we'k abonnement 30 k 35 et. per jaar bedraagt en hiermede steu nen wij doze noodlijdende vereeniging. Vervolgens begon spr. te vertellen over de Noordpoolvlncht van Nobi'e en de red dingstocht van de „Krassin". De beman ning van de „Krassin" bestond u't- kranige mamen, die alles trotseerden en a'les aan durfden. Deze bemanning alsmede het schip was door de sovjetregeering van Rusland uitgezonden cm het reddingswerk te volvoeren. Waarom deed Rus'and dit? Alleen om rec'ame en propaganda te ma ken. Het boVewismo bestaat inderdaad uit onvermoeide, harde werkers, hetgeen de reddingstocht van de „Krassin" heeft waar gemaakt. Spr. liet hierop volgen de geschiedenis en het ontstaan van het bols jewisme en haalde hierbij Rus'and a's voorbeeld aan. Don 6en November '1916 brak in Rus'and de eigenlijke revolutie eerst los en werd deze staat een nrooi van de revolutionairen. Vanaf dien tüd woed de over Rus'and een verschr'kkelïjke ter reur en het is onbeschrijfelijk hoe of daar werd huisgehouden. Door tientallen voor- bee'den illustreerde de gewilde redenaar zulks. Lenin en cons, bestuurden het land en roefden en moorden, om hun doel te bereiken. Vervolgens schetste spr. hoe zij te werk gaan en we'k systeem zij volgen om hun deel te bereiken, om over het geheele we reldrijk het communisme te brengen en te" propageeren. Hiervoor ging spreker terug tot in het jaar 1848 en zeide dat wat toen Karei Marx geschreven had. zij nu trachten te verwezenlijken. In deze boekwerken be schrijft Marx. dat de menschen enkel en alleen de stcffelijke belangen moeten na jagen en dat zij hiervoor een revsacht'ge klassestrijd moeten voeren. Enkele malen is een op touw gezette revolutie mislukt, totdat in 1918 het is gelukt in Rusland, dat voor de communisten als proefkonijnen moet dienen, omdat het menschdom daar gewend is aan de kneet en zij zich dus ge makkelijker laten mees'euren door harde maatregelen tot het communisme en het bolsjewisme. Het bolsjewisme stoort zich niet aan het bezit van anderen en verklaart alles eigendom van de gemeenschap. Het weert en bestrijdt de godsdienst en verontzeflelijbt het geheele menschdom. Het is tegen elke instelling van kapitaalsorganisatie, doch vergeet dat zij zelf juist het kapitaal in handen trachten te krijgen en s'echts m enkele handen, zoodat de kap'taais vorming hier eerst recht wordt toegepast. Het com munisme over het geheel genomen is uit den booze en brengt ons niets goeds, maar dan ook letterlijk niets. Do leiding van de communistische ver eeniging of hoe het ook mag heeten, be rust in goede handen en op allerlei wijze tracht men van alle landen en van alle plaatsen gegevens te verzamelen om ook andere staten dan Rusland in hun macht te krijgen. Ontegenzeggelijk is deze orga nisatie zeer gced te noemen, alleen is het jammer dat dit betreft duive'swerk enz. Vooral het z.g. cellenbonw-systeem vormt een goede inlichtingendienst. Spr. zet een en ander nader uiteen. Ook in ons land is deze cellenbouw reeds doorgedrongen en zu'ks onder mom of onder een of an dere benaming. In Amsterdam o.a. de limliga. Tegen het bolsjewisme moeten wij ons wapenen. Hierin worden wij geholpen door andere landen, door verschillende andere godsdienstige genootschappen, die even eens in het commun srae een groot gevaar zien. Het hoofd van de R. K. Kerk heeft in het communisme zulk een groofen vijand gezien, dat Z. H. de Paus heeft voorge schreven een gebed, hetwelk gedurende eenigen tijd over do geheele wereld moet worden gebeden. Wij katholieken in Ne derland moeten ons krachtig organiseeren zoowel de middenstand als de arbeidende stand, de patroons als de werkman enz., opdat wij altijd paraat zijn en a's het com munisme lrer mocht komen, zij ons wa kende zuilen vinden. Spr. heeft gehoord, dat de burgerwacht in Voorhout, door toe doen van den burgemeester, wederom zal worden opgericht. Treedt toe gij mannen als lid van deze burgerwacht opdat grj, wanneer de tijd mocht komen, u en uw ge zin kunt verdedigen, voor het heil van Kerk en Maatschappij voor Vorstin en Vader land (langdurig applaus). Hierop dankte de voorz. den weleerw. pater voor zijn keurige en gloedvolle rede en spr. hoopte dat deze vereenig'ng nog maals in het a.s. seizoen iets meer zou mo gen vernemen over het communisme wan neer het bestuur u daartoe uitnoodigt. Hierna sloot de voorz. met den chr. groet. Bouwen. Aan den heer P. Lemmers Jr. aannemer alhier, is door do fa. H. de Graaff en Zonen te Lisse opdracht gegevon voor het bouwen van een bloembol'en- schuur langs den Bronsgeesterweg onder de gemeente Noordwijkerhout. SASSENHEIM. Ge boren Adrianus Gerardus Marti- nus, zoon van M. H. van Dorp en J. J. Heerings Willy Suzanna, dochter van C. J. van Zonneveld en J. Hollander Hille- gonda Agatha, dochter van D. den Hertog en A. Groeneveld Anna Cornelia, doch ter van B. Bax en C. M. van der Eist. Overleden Jacofcus Adrianus van Ke&teren 18 jaar ongeh. Cornelia Le- vina Kabboord, 77 jaar ongeh. Ondertrouwd Adrianus Theodorus Starrenburg 24 jaar en Elizabeth Maria Wessoling, 25 jaar Johannes van der PPioeg 24 jaar en Elizabeth Johanna Ho- man, 22 jaar. Gevestigd: T. de Ruiter geb. Polefc Charbonlaan 1, van Anna Paulowna C. A. van Straaten, Tijloosstraat 34, van Leiden E. van Aalderen. Hoofdstraat 134, van Bloem endaal J. C. Kenze, Gou- veroeurlaa-n 42, van Oostburg Méj. J. M. Vink, Hoofdstraat 186, van Brielle L. W. S'up'mer geb. Bakker, Zuiderstraat 12, van Hillegom G. Kuilman, Hoofd straat 212, van Nieuwe Pekela Mej. C. M. van Leeuwen, Rusthcfflaan Ö1 van Kou dekerk C. de Jong, Hoofdstraat 181, van Bodegraven Mej. T. Kramer, Rnsthoff- laan 13, van 's-Gravenhage P. E. A. van de Kamp, Hoofdstraat 78, van Rotterdam S. Hoogmoed en gezin, Florisschoutcn- straat 9, van Stcenwrkerwold. Vertrokken: Mej. B. J. Meeuwen- berg, van J. P. Gouverneurlaan 52, naar Rijswijk L. van Es en gezin, van Hoofd straat 144a, naar Noordwijk Mej. M. E. van Rnn, van Kerklaan £8. naar Warmond P. C. Korper&hoek, van Wr.sboekerlaan 26, naar Maastricht G. C. Verhaar, van Hoofdstraat 2£8, naar Amsterdam K. M. van der Goot- geb. Kis, van Tijlocsstraat 24, naar ""'--irum P. Kuiler, van Hoofd straat 82, naar Leiden W. H. Wosseling van Nievwe Haven 1, naar Ouclenbosch """©j. M. N. van der Voort, van Tijloosstraat 27, naar Leiden Mej. D. A. Roos gc<- Hulsbcscn, van Hoofdstraat 148, naar Gou da J. van den Berg en gezin, van Hoek- straat 16, naar Warmond. VOORSCHOTEN. Geboren: Petrus Cornelis Lamber- tos, z. van C. G. van der Peet en W. E. T agerberg. Maria Wilhelmina Theresia, d. van J. A. J. van der Peet en M. A. van der Geer. Hermann Gustav Rudolf, z. van J. van der Tuin en E. J. A. Jonas. Hendrina Anna, d. van C. J. van der Wal en J. H. Wijsman. Ondertrouwd: J. van Boheemen 22 j. en G. A. van der Krogt 19 j. Getrouwd: Th. Borst 3 j. en 0. O. van Boheemen 45 j. Overleden: K. van Trierura, wodn- we van F. Vlag 73 j. WASSENAAR. Onderscheiding. De resident van de Fransche Republiek heeft dr. R. G. Kröl- lerr alhier benoemd tot Commandeur in de Orde van het Legioen van Eer. r. ALPHEN AAN DEN RUN. VHJw. Landstorm. Reeds nu is bekend dat bij de feestviering ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier op 14 Februari e.Ic. als sprekers zullen optreden de weledel. Gestr. heer J. M. Krijger, lid der Tweede Kam or en ds. N. G. Veldhoen van Voor burg,^ ontl-voorzitter der af deeling. Mede> werking zal worden verleend voor dezen avend door de R.-K. Gein. Zangverseni- ging „Oefening Baart Kunst". Nog meer diefstalen. Behalve de reeds vermelde diefstal van autobanden werden gisternacht ten nadeele van den heer S. in wijk Hoorn eon tiental kippen ontvreemd. Kinderkoor. Dinsdagavond gaf het kinderkoor van de zangvereeniging „Sur- sum Corda" in de geheel bezette Nutszaal haar jaarlijksche uitvoering. Het goed en uitgebreid verzorgd programma werd zeer verdienstelijk vertolkt. Vooral nummer 2 van het programma voorstellende een ta bleau „Lente, Zcmor, Herst en Winter", viel zeer in den smaak evenals het door de soliste, de jongejuffrouw Kerkhoven, ge zongen nummer „De Nachtegaal". Aan het einde dezer avond sprak de voorzitter een kort sluitings- en propaganda woord waar na de aanwezigen zeer voldaan huiswaarts keerden. AARLANDERVEEN. Tooneelclub „Vriendenkring". Dins dagavond gaf de Tooneelclub „Vrier. \on- kring'V onderafdeeling van den R.K. Volks bond haar uitvoering voor donateurs en genoodigden. Onder de genoodigden merkten wij op, onze plaatsgenooten Dr. v. d. Wind en No taris v. d. Kreke, en enkele bestuursleden van de afdeeling Alphen. Nadat de voorz-, de heer M. Heiman, de feest vergadering had geopend, werd uit volle borst het Bondslied gezongen. Hierna werd een zeer mooi drama te zien gegeven nl. „De Pauselijke Zouaaf", m 2 bedrijven. Een luid applaus beloonde de spelers voor hun keurige prestaties. Na dit stuk werd een prachtig tableau vertoond. De costumeeriug van „Erato" uit Leiden was bijzonder goed. Niet min der zorg was besleed aan de grimeering door den heer v. d. Heiden uit Noordwijk. Na de pauze werd een blijspel opge voerd „Onder de Parapluie" en tot slot een heel aardige voordracht „Porkic", waarin de hoofdpersoon niet grooter bleek te zijn dan een halve meter. Te twaalf uur was het programma afge werkt, waarna nog menig dansje werd go- maakt. BODEGRAVEN. Vrouwenbond. Zondag- on Maandag avond gaf een R. K. Dames-Tooneelclub. onderafdeeling van den R. K. Vrouwen bond, met medewerking van de meisjes- gyinnastiekvereeniging een uitvoering in het Patronaatsgebouw. De avond werd geopend met eonige rei dansen: de Schotsentrei. Windmolen eA Kloermakersdam, gevolgd door gymnas tiekoefeningen, wellce onder leiding van mej. B. Stolwijk zeer correct werden uit gevoerd. Met zeer veel succes werd daar na opgevoerd het tooneelspel „Het. Lokaas" Zondor onderscheid werd door alle mede werkenden keurig spel gegeven en tot s'.ot werd een kluchtspol opgevoerd .J)e vertroetelde Dienstbode", dat de lach spieren duchtig in het werk stelden. Mej. G. Stolwijk heeft bewijs gegeven, dat do regie bij haar in goede handen was. De heer N. Moons, had bereidwillig het muzikale gedeelte op zich genomen, waar voor zeker een woord van dank op zijn plaats is. De collecte voor den missienaaikring bracht pl.m. 32.op. Beide avonden was dc zaal geheel bezet. Het bestuur van den Vrouwenbond, dat veel doet in het belang van zijn leden, weet haar tevens nog zulke aangename avonden te bezorgen. Een woord van hul de daarvoor aan het bestuur. KOUDEKERK. Jeugdig zwerver. Door den landbou wer J. v. O. werd Maandagavond te om streeks 10 uur in zijn' hooiberg een jeug dige zwerver aangetroffen, dio door hein naar de politie werd gebracht. Bij onder zoek bleek, dat de knaap C. Z. u-as 'ge naamd, 16 jaar oud en afkomstig vai: Nieuwkoop, alwaar hij des namiddags bij zijn patroon was weggeloopen. Na hem nachtlggies te hebben verschaf is hij den volgenden morgen met de autobus N.A.L. op transport gesteld naar de ouder 1 ijk© woning. Ingekomen: Van Steenderen, Aart van Weelderen. van Ba r wout s waarder. Haaike van Doesburg. Van Warmond, Jacobus Marinus van Vel zen. Van Bu ren, Elibertus van Stuijvenbcrg en gezin. Van Gouda, Frans Johannes van der Voorde. V artrokken: Naar Sittard, Maar ten van Dr'iel. naar Sasscnheini, Catlia- rina Maria van Leeuwen. Naar IJsei- monde, Cornells Johannes van Ham. Naar Leiderdorp, Aart Willem Verhoeks en gezin. Naar Katwijk aan Zee. Hen- drika van Nienwenhuizen. Naar Gouda. Klaas Schuurman en gezin. Naar 's-Gra- venhagc, Hillegonda Gezina Haspers. Naar Leiden, Margje van Harskamp. Naar Alphen aan den Rijn. Antoino Henrij en gezin. Naar Leiderdorp, Amoldus Blommers en gezin. Naar Wassenaar, Anton Willem van Wijngaarden. Geboren: Cornelis Johannes zoon v Arie Bas liaan v. Leeuwen en van Arijaan- tje van Beveren. Coenrad Jozef zoon v. Coenradus Wulterkens en van Catharina- Degen. Margje dochter van Cornelis Op- pe'.aar en van Margje van Eijk. Wil lem z. van Aalebertus Uithol en van Ja cob a Johanna de Jong. NIEUWKOOP. Lager Onderwijs. Op 1 Januari jl. stenden als leerlingen ingeschreven op de O. L. School hl het dorp 88 kinderen en te Noorden 16; op de R. K. Jongensschool 104, op de R. IC. Meisjesschool 86 en op de R. IC. School te Noorden 200 kinderen. Aan de Christelijke school was dit aant l 90. Z0ETERW0UDE (Hooge Rijrv ijk). Volksbond. Dinsdagavond hield de R. IC. Volksbond afdeeling ZoetcrwoudeLeider dorp de jaarvergadering in het Patronaats gebouw, onder le'ding van den voorzitter, den heer I. J. Klaver. Door don secretaris, den heer C. Zandbergen, werden de notulen en een goed verzorgd jaarverslag ge'.eaen. welke, heide onder dankzegging worden goedgekeurd. Het finantieel verslag van den penningmeester, den heer L. v. Noort, gaf aan inkomsten: saldo vorig jaar 28.02, ontvangsten 368.12, uitgaven f 366.13, ba tig saldo 1.99, alzoo een salcfo in kas op 1 Jan. 30.01. Door de heeren Jac. Rom- bout s en H. Heemskerk zullen de boeken en bescheiden worden nagezien. H'erna volgde behandeling dor begroo ting voor het jaar 1930, welke sloot in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van 320. Naar aanleiding van de circulaire over Herwonnen Levenskracht betreffende den bouw van een nieuw sanatorium te Bilthoven werd besloten deze actie tot steun ter hand te nemen, waarvoor als secretaris zal optreden de heer J. v. Mil. Wegens gebrek aan c&nd'dateu werd -:1c bestuursverkiezing tot %en volgende ver gadering uitgesteld. Met een aansnoring van den voorz. om op 11 Febr. a.s. alfeu de vergadering te bezoeken waar als snrekor zal optreden c;o heer v. d. Akker, lid van het Centraal Bestuur, werd dezo vergade ring met een woord van dank op de gebrui kelijke wijze gesb.ten. Z0ETERW0UDE. Geboft. Eenigen tijd geleden word alhier bij P. H. een heerenrijwiel ont vreemd. P. H. deed hiervan aangifte mot de gedachte: dat krijg ik nooit weer tcr-.'g Het spreek woord zegt: zondor geluk vaart niemand wel. Dit mocht de politie onder vinden. Onder de gemeente Zwolle werd oen persoon zwervende aangehouden, die het gestolen rijwiel bij zich had en boven dien nog eenige dameshandtasschen. Der gelijke voorwerpen staan nu eenmaal niet in handen van zwervers. Do zwerver II. G. werd in het huis van bewaring te Zwolle opgesloten en P. H. mocht dezer dagen zijn rijwiel bij den rijksveldwachter terug komen kalen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7