STADSNIEUWS Agenda ACADEMIENIEUWS DONDERDAG 30 JANUARI 1S30 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 EENHEIDSUNIFORMEN. Evenals de militairen te water en te land, kon men tot dusverre ook het bur gerlijke overheidspersoneel, voor zoover uniformen-dragend, aan de verschillende uitrusting onderscheiden. Een brievenbesteller ziet er heel anders uit dan een veldwachter, een gevangen bewaarder weer anders dan een beambte bij het opvoedingswezen enz. Dit is zoo geworden doordien de ver schillende departementen onafhankelijk van elkander allerlei kleeding vaststelden, wat echter aangezien de uniformen van Rijkswege worden vervaardigd niet de goedkoopste manier is gebleken. Hoe minder onderscheid in grondstoffen, hoe minder onderscheid ook in snit, hoe oeco- nomischer wat ook het personeel ten goede komt, want het moet voor zm uniform jaarlijks 'n zeker bedrag betalen, ongetwij feld zooveol mogelijk overeenkomend met den kostenden prijs. Dat eenhoidsuniform is nu op de komst. Na een jaar werkens ook het Georgani seerd Overleg werd erin gekend is do Rijkskleeding-commissie klaar gekomen met haar ontwerp, dat door den Minister raad werd goedgekeurd en dientengevolge voor heel het burgerlijk Rijkspersoneel geldt, de Rijks veld wacht hierbij inbegre pen. Alle uniformdrageuden wotden nu een der: een platte pet met het Rijkswapen en een tuniek zooals aan het postpersoneel de modellen aan broeken, jassen en capes waren toch al ongeveer eender. Alles wordt van blauw laken met blin kende knoopen, voor de Rijksveldwaeht wit, overigens geel. Ieder dienstvak mag op den kraag eigen onderscheidingsteeke nen plaatsen en ook desverkiezend het petwapen daardoor vervangen. Hoogero rangen kunnen door banden of balkjes worden aangegeven, zooals tot dusverre gebruikelijk. Zoo zal men dan in het vervolg nauwlet tend moeten toezien, wat voor ambtenaar of beambte men ontmoet, hetgeen slechts vergemakkelijkt wordt door het, kleurver schil der biezen. Deze zijn: rood voor pos terijen en telefrafie, groen voor Rijkstucht- Opvoedings- en gevangeniswezen, blauw voor Rijksveldwaeht en Rijkswaterstaat (alleen bij dezen laatsten dienst wordt de colbert, gehandhaafd) en overigens geel, wat dus voor de meeste departementen geldt. Voor de Rijksveldwaeht zijn de borsi- tressen met zilveren kwasten behouden, wat voor wetsovertreders wel makkelijk is zelfs in de verte kunnen zij nu toch zien, dat er een politieman in aantocht is maar waarvan het nut overigens voor een leek niet te achterhalen valt. Merkwaardig is voorts, dat bij 's Rijks tucht- en opvoedingswezen in 't begin de zer eeuw om paedagogische redenen een colbert-uniform met beenen knoopen werd ingevoerd, van welk systeem nu opeens wordt afgeweken. De oeconomische unifor miteit jaagt- de paedagogiek op de vlucht. Denkelijk zullen gedurende den over gangstijd nog wel allerlei oude uniformen, welke immers een vasten „draagtijd" heb ben, worden afgedragen, maar de naaste toekomst is dan toch eensgezind. DE ARBEIDSTIJD DER SLAGERS. Nog niets veranderd. Er is de laatste weken heel wat te doen geweest over do Arbeidswet in verband met de invoering van het winkelwerktijden besluit, schrijft „De Slager". Algemeen werd verwacht, in het bijzon der door de werkgovers\ dat bij het in wer king treden van de Arbeidswet voor de winkelbedienden, de slagerij onder de be palingen, voor winkels geldende, gebracht zou worden. Dat zou, zooals men weet, be teeken en, dat de 43-urige arbeidsweek voor de slagersgezellen zou vervallen en het raam, waarbinnen de arbeidsdag valt. be langrijk zou worden vergroot. Yan dat alles is tot nu toe echter nog niets terecht gekomen. Het koninklijk besluit, deze aangelegen heid regelende, ligt nog in voorontwerp bij den Hoogen Raarl en advies daarover is nog niet uitgebracht, laat staan eeri be slissing omtrent al of niet invoering geno men. Voor de slagersgezellen geldt de Arbeids wet nog ten volle. Slagersgezellen mogen niet langer dan 48 uur per week werken en niet langer dan 8 1/2 uur per dag. Mogen des morgens niet vóór 7 uur beginnen en hun moet een vrije middag worden gegeven. Op één dag por week mogen zij langer dan 81/2 uur werken, maar niec langer dan 10 uur en op Zaterdag niet langer dan 11 nur en tot ten hoogste des avonds 9.30 urn'. Aan deze wettelijke bepalingen hebben de werkgevers in het slagersbednjf zich vooralsnog te houden en zij, die beweren dat het anders is, weten cr niets van of geven opzettelijk een verkeerde voorstel ling van zaken. Ze hebben geen jeugd meer. De pleidooi voor afschaffing van de wiskunde. In het „Weekblad voor Middelbaar en Gymnasiaal Onderwijs" stort G. zijn hact uit over de mathesis. „Mijn leven lang, schrijft hij, heb ik met mathesis, algebra en dergelijke kwellingen te kampen gehad. Mijn leermeester zaliger, professor Grinwis, zei mij destijds na een tentamen dat ik een der „dom6te jongelui" was, die hij ooit voor zijn vak onder han den had gekregen, en als ik naga hoe eerst mijn zoon, en nu weer mijn kleinkinderen, met die rampzalige plagerijen tobben moe ten, dan denk ik wel eens: houden zo soms aan :t Ministerie van Onderwijs die ma thesis alleen daarom nog in eere, omdat ze bij afschaffing al die honderden docen ten in dat vak op wachtgeld moeten plaat ten? Waarlijk bij de'schrikkelijke overbelas ting van het onderwijs gewone, ordinair- begaafde kinderen hebben geen jeugd meer geen tijd om ooit eens prettig te stoeien en zich te ontspannen zou het een zegen zijn als dit vak werd afgeschaft, althans voor aanstaande juristen# dominees en li teratoren. Wie dat gedaau krijgt als mi nister, verdient in den erfolijken adelstand te worden opgenomen! R. K. Normaalschool. A. J. O. verzoekt ons alsnog te vermel den, dat de R. K. Normaalschool, waar over hij Zaterdag jl. schreef, die was van de Eerw. Broeders der St. Yincentius-scho- len in Den Haag, welke religieuzen be- hooren tot de Congregatie van O. L. Vr. Onbevl. Ont-v. te Maastricht. Eere wien eere toekomt. Deze vermelding onder aan den brief was tot onzen spijt weggevallen. DE EEREPROMOTIE VAN H. K. H. PRINSES JULIANA. Bij de eerepromotie van H. K. H. Priu- ses Juliana, welke morgenmiddag in de Universiteit alhier zal plaats hebben zul len als paranimfen van de Prinse6 fungee- ren de dames jkvr. de Brauw en Micheliu, studievriendinnen van de Prinses. Zooals dit bij een promotie in de lette ren en wijsbegeerte steeds gebruikelijk is zullen de paarden voor het rijtuig der Prinses getooid zijn met witte pluimen. H. K. H. Prinses Juliana vertrekt tegen 3 uur van perceel Stille Rijn S per rijtuig langs den volgenden weg: Stille Rijn, Kip- pebrug, Aalmarkt, Vischmarkt, Koren- brugsteeg, Breestraat, Steenschuur, Ra penburg, Doelenbrug, Rapenburg (Acade mie). De Commissaris van Politie brengt ter kennis, dat Vrijdag a.s. tusschen 3 en 5 uur namiddag do beide zijden van het Ra penburg voor het rijverkeer zijn afgesloten, behalve tusschen Dóezastraafc en Kaieer- straat. HET ZESDE LUSTRUM DER V.V.S.L. Gisteren is het zoo luisterrijk gevierde zesde lustrum der Yereeniging voor Vrou welijke Studenten gesloten. Des middags te half vier had ia de Stadsgehoorzaal de opvoering plaats van „Een dag vol verrassingen", een blijspel van mej. N. Farensbach, lid der V.V.S.L. De opvoering, die geschiedde door de tooneelclub der Yereeniging „Do Zestig- poot", werd gevolgd door een muzikale thee, waarbij het Klein-Symphonie-Orkest van de Kon. Militaire Kapel, onder lei ding van den heer D. F. Bandel, zijn me dewerking verleend. Gisteravond werd in deii Leid-scben Schouwburg door het gezelschap van Fiitz Hirsch opgevoerd de operette „Die Fle- dermaus", welke alleen toegankelijk was voor leden der V.V.SX. Ook Prinses Ju liana woonde de voorstelling bij. Na afloop der voorst elling trok men in fakkel-optccht naar de Stadsgehoorzaal. Alvorens de stoet van den Schouwburg ver trok was het ruim half twaalf geworden. Dat nam echter niet weg, dat het om dien tijd op do Turfmarkt* Princessekade, Bocmmarkt, Aalmarkt, Vischmarkt, Koorn- brugsteeg en B-reesiraat naar de Stadsge hoorzaal zwart zag van de menschen. Dui zenden waren er in het middernachtelijk uur op de been. De stoet werd geopend door politie te paard, gevolgd door het Politie-Muziekge zelschap onder leiding van den heer M. Boklerdijk. Do dames-studenten volgden in lange rij cer6t in rijtuigen de besturen, daarop de leden te voet meedragend de vlammende toortsen, die de stoet in den donkeren nacht een fantastisch aanschijn gaf. Voorts werd op verschillende plaatsen Bengaakch vuur ontstoken, terwijl op de Aalmarkt door de heeren studenten vuur pijlen de Incht worden ingezonden. 't Was ruim 12 uur toen allen binnen de Stadsgehoorzaal waren, alwaar het feest met een souper werd besloten. DE HANZE. De jaarvergadering. Gisteravond h'eld de R. K. Midaen- standsvereeniging „De Hanze" in café-rest* „In den Vergulden Turk" haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer Th. Bergers, heet te de aanwezigen op de eerste vergadering van dit jaar hartelijk welkom en uitte zijn beste wenschen voor de leden persoonlijk en in hun zaken. Spr. memoreert voorts het overlijden van den heer H. W. Spendel, een getrouw lid der vereeniging, een der oprichters van de afdeeling en van de Hanzebank. Men zou over dit plotseling verscheiden lang kun nen spreken, men kan er ook kort over zijn. Dit laatste lijkt 6pr. het beste na de zoo juiste rede, door den burgemeester in den gemeenteraad gehouden. Op voorstel van den voorzitter wordt een gebed gestort voor de zielerust van den overledene. De uotulen der vorige vergadering, door den secretaris gelezen, worden, onveranderd vastgesteld. Hierna heette de voorz. welkom den heer Schoondergang, die na van een ern stige ziekte hersteld te zijn, weer voor het eerst ter vergadering aanwezig was. Van het hoofdbestuur der Hanze w-as een schrijven van deelneming ingekomen met het overlijden van het lid, den heer Spendel. Yau het Bevolkingsboreau hier ter stede was ingekomen een circnlaire, waarin werd medegedeeld, dat het bureau in werking was getreden. Tegen een bedrag van 10 kan men zioh abonneeren voor een jaar, waarvoor men 200 inlichtingen kan ver krijgen. De vergadering keurde het voorstel van het bestuur tot aansluiting onmiddellijk goed. Het jaarverslag. H'erna- was het woord aan den secreta ris, den heer G. v. Deene, tot het uitbren gen van zijn jaarverslag, waaraan we het volgende ontleenen: Het jaar 1929 was een jaar vol afwisse ling en beroering. Beginnend met den stadhuisbrand op 12 Februari, die stad en land in beroering bracht, en eindigend met een werktijdenbesluit, dat den geheelen middenstand in het geweer riep, om mede te werken, dat de uitvoering der wetten zoo zon zijn als in hun belang het beste was, temeer daar de werknemers per re quest aan den raad der gemeente hunne belangen bepleitten. Ja, zoo had dit moeten zijn, maar de meesten dachten: „Maak geen zorgen voor den dag van morgen". Zij vergaten even wel, dat, wanneer zij zich niet met de wet bemoeiden, de wet zich toch met hen zon bemoeien. De secretaris wijst er verder op, hoe de middenstand op zijn qui vive moet zijn, om die plaats te blijven behouden, waarop bij recht heeft: den onmisbaren schakel tusschen producent en consument. De meer en meer op '■e richten warenhuizen, de gemakke.fjbe -erbindingen met Den Haag, dat alle zijn factoren, waarmede rekening moet worden gehouden. Organisatie, dat is het een'ge wat red ding of hulp kan brengen. Wat den toestand der vereeniging zelf betreft, deelt het verslag mede, dat het aantal leden langzaam vooruitgaande is en thans 199 bedraagt. Gememoreerd wordt de uuldigïngsavond van Pater v. d. Donk bij diens vertrek als Geestelijk Adviseur. Tot nieuw adv'seur werd benoemd de weleerw. pater M, Mul der. De bestuursvergaderingen werden zoo- als altijd goed bezocht, terwijl het bezoek der ledenvergaderingen soms minimaal was. De ontwikkelingsavonden werden be ter bezocht. Het verslag geeft verder een uitvoerig Telaas van het behandelde op de diverso vergaderingen en op die van de L. M. C. De winkeliers-commissie deed met succes pogingen tot algeheele sluiting op de R. K. feestdagen. Het jaarverslag memoreert verder het overlijden van do heeren N. Verberg en H. W. Spendel en de secretaris bes'uit met een woord van dank aan allen, die hem in de vei-vulling van zijn taak hebben gehol pen, terwijl hij de beslo wenschen uit voor 1930, te strijden in het belang der goede zaak, mede te werken qan den opbouw der organisatie, dan zal men triompheeren, want „Waar menschen strijden, helpt dc Heer Nadat de' voorz-'tter door den heer v. Deene hartelijk dank had gezegd voor zijn keurig verzorgd verslag, las de secretaris de ingekomen jaarverslagen van de R. IC. Vergunningshouders „St. Jan" en van hes Melkverkoopersgiïde „St. Paschalis", welke verslagen eveneens een nitgebreid over zicht gaven van hetgeen in het afgeloopen jaar is verricht. De voorz. dankte ook de secretarissen der onderaf deelingen voor hun keurige jaarverslagen. Het finantieel verslag en de begrooting. Aan het finantieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer J. L. C. Perquin, ontleenen we, dat de uitgaven in het afgeloopen jaar hebben bedragen 2125.32, dc inkomsten 2241.35, zoodat er een batig saldo is van 116.03. De penningmeester bracht bij zijn ver slag o.m. nog eens onder de aandacht der leden, dat de inning der contributie steeds plaats heeft in de eerste helft der maan den Februari en Juli. Na een woord van dank aan den pen ningmeester werden tot kasna zieners be noemd de heeren Schoondergang, Oolla en v. d. Bosch. H'erna was de begrooting aan de orde.- Bij den post propaganda drong de heer Schoondergang aan op intensieve propa ganda, omdat er nog heel wat leden aan te werven zijn. De begrooting werd verder zonder dis cussie aangenomen en vastgesteld op oen bedrag aan inkomsten en uitgaven van 2143. Bestuursverkiezing. Vervolgens was de bestuursverkiezing aa de orde. De voorzitter, de heer Th. Bergers, werd herkozen met '29 van do 33 stemmen, ter wijl de aftredende bestuursleden de hee ren J. Brugman en H. Slmonis resp. 25 en 31 stemmen op zioh vereenigden. De telefoontarieven. Hierna kwam aan de orde een bestuurs voorstel om een actie in te stellen tegen het onbillijke telefoontarief. De voorz. deelt in verband hiermede aan de vergadering mee, dat de meerder heid van het bestuur liefst zoo spoedig mogelijk een krachtig woord van verweer zou willen doen hooren, doch spr. wilde liever deze kwestie ernstig onderzoeken door overleg te plegen met de zusterorga nisaties en zoo noodig een landelijke actie te beginnen. De heer H. Jansen merkt naar aanlei ding van dit laatste op, dat het gesprek- kentarief nng niet over het geheele land is ingevoerd, waartegenover de heer Mol- keriboer betoogt, dat zulks dan alleen de enkele gemeente'ijke te'efocnbedrijven be treft, doch ook Amsterdam is van plan het gesprekkentarief in te voeren. De heer Slegtenhorst geeft in overweging de actie zoo algemeen mogelijk te maken door er ook andere bonden, als Vrouwen bond enz. bij te betrekken. De heer H. Slmonis betoogt, dat het niet voldoende is te berekenen wat dc te lefoon thans meer kost, maar dat men ook moet nagaan welke schade de verschil lende zaken ondervinden doordat er veel minder telefonische bestellingen worden gedaan. Langdurig werd hierover nog gediscus sieerd, waarbij de heer Meijers o.m. nog wees op het feit, dat verschillende zaken- menschen do kosten voor telefonische be stellingen vergoeden. Zulks zal tot gevolg hebben, dat binnen korten tijd alle mid denstanders die telefoonkosten voor hun rekening zullen moeten nemen, hetgeen practisch hier op neer komt, dat de mid denstand dc telefoon der klanten betaalt. Het bestuur zegde ten slotte toe in clezo belangrijke aangelegenheid diligent te zijn. Rondvraag. Bij de hierna volgende rondvraag bracht een der leden de nieuwe ziektewet ter sprake. Spr. zou gaarne zien, dat alle werk gevers eenparig een besluit namen, dat zij de premie voor deze verzekering voor de helft verhalen op de werknemers. Ook deze kwestie lokte veel discussie ü:t. Terecht werd er op gewezen, dat de wet de mogelijkheid openlaat voor den werkgever om de helft der premie te ver halen op den werknemer, zoodat er niets onbillijks in zit. Verschillende leden voerden hierover nog het woord, waarbij de verschillende zienswijzen ten aanzien van dit vraagstuk werden naar voren gebracht. Na nog enkele besprekingen werd do vergadering door den voorzitter op de ge bruikelijke wijze gesloten. MUZIEKVER EEN I GING „PEROSI". Men schrijft ons: Het tweede lustrum van de veroenigiug „Perosi" is aanstaande en tengevolge van de veranderde tijdsomstandigheden zal dit lustrum door velen met meer belangstel ling worden bezien dan voor eenige jaren terug het geval zou geweest zijn. Immers men is gaan begrijpen, dat pro paganda voor onzo mooie Rocmscho zaak niet meer binnen de muren kan blijven. Men wil, neen men moet naar buiten. Den ken wij slechts aan den groot en propagan- da-cptocht voor de verkiezing vorig jaar, de jaarlijksch terugteerende spoitoptoch- ten, de Jeugddemonstratie in Den Haag enz. enz. Al deze demonstraties maken hei nood zakelijk, dat een vereeniging als „Perosi", welke vroeger' slechts in beperkteil kring bekend was, nu een onmisbare schakel is geworden in het geheel der Roomeche ver- eenigingen. Het is toch niet denkbeeldig, ja het is zelfs gebeurd bij den grooten projoaganda- optocht, dat neutrale muziekverenigingen niet in den optocht mee wilden marchee- ren, iets wat wij andersdenkenden niet euvel kunnen duiden. Dat men „Perosi" wel eens iets minder, vriendelijk bejegend heeft wij kunnen ons dit best voorstellen. Van muziekvereni gingen, welke naar buiben treden verlangt men niet alleen goede muziek, maar ook een entourage. Het eerste, goede muziek, kunnen wjj geven, en wat de aank'eeding betreft hier wordt hard aan gewerkt en bij ons lustrum is ook dit in orde. Alleen zouden wij voor de aanschaffing van eenige noodzakelijke muziekinstrumen ten een beroep willen doen op de leden der politieke-, vak-, standsr en andere vereni gingen. Zaterdag-, Zondag- en Maandagavond, resp. 1, 2 en 3 Fcbr. a.s. zal er in het ge bouw van den E.-K. Volksbond, Steen- schuur, een kermis voor dit doel gehouden worden. De vermakelijkheden zijn te veel cm hier op te noemen maar het is zeker, dat ieder zich daar zal amuseereii. Wij vertrouwen dan ook, dat alle leden van onze Roomsche organisaties met of zonder hun gezin ous met een bezcek ko men vereeren, opdht het saldo ons in staat zal stollon ons lustrum op zoo'n waardige wijze te vieren, dat geheel Roomsoh Lei den trctsch kan zij met hare muziekver- eeniging „Perosi". Dioc. Vereen, van R.-K. Bijzondere Onderwijzers. Gisteravond om 6 uur hield de aïd. Lei den en Omstreken van de Diocesane Ver- eemging van R.-K. bijzondere onderwijzers in het bisdom Haarlem haar jaarvergade ring m een der zalen van „Den Burcht". De vergadering, die goed was bezocht, werd geopend door den voorzitter, den heer H. de Beer, die na het gebed, een woord van welkom sorak, speciaal tot don geest, adv., prof. P. Heskens, waaraan nog, zij het laat, een Nieuwjaarswenseh werd toegevoegd. Spr. zeide, dat er gelukkig nog wel iets te wenschen over was. Toch is er, aldus spr., een stijgende lijn te constateeren en reden tot pessimis me is er geenszins, getuige de financieele toestand en de invoering van het zevende leerjaar. Spr. hoopte, dat dit jaar meer nog zou worden bereikt, vooral een meer recht- streekscbe behartiging onzer belangen. Spr. memoreerde den schitterend geslaag den onderwijzersdag en hoopte, dat ook dit jaar in deze richting zou worden voort gegaan. Hierna las de secreiaris de notulen der vorige vergadering die onveranderd onder dank werden gearresteerd. Volgde het jaarverslag van de oennincr- LEIOEN. Donderdag. Wetenschappelijke voordracht over het Katholicisme, Groot Au ditorium, 8 uur. Zaterdag, Zondag, Maandag resp. 5 uur, 6 uur en 1 uur, kermis van de R. K. Muziekvereeniging „Perosi", R. K. Volksbond, Steenschuur 15. Maandag. Ledenvergadering A.R.K.A., den Burcht, S uur. Avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken. Van Maandag 27 Jan. tot en met Zondag 2 Febr. a.s. apotheken G. F. Reijst, Steenstraat 35, tolef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. t meesteres, mej. Doove, dat aan inkomsten en uitgaven resp. aanwijst 1688.15 en 1353.57 met een batig saldo van ƒ395.58. Bij monde van den heer Neefjes werd het verslag in orde bevonden en mej. Doove onder dank gedechargeerd. Medegedeeld wordt vervolgens dat van het hoofdbestuur twee vragenlijsten zijn ingekomen, tevens een verzoek om in een der volgende vergaderingen de beroeps keuze te behandelen en de resultaten dier behandeling aan haar op te zenden. Dit verzoek wordt aangehouden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer N. Vreeburg, memoreerde een toe name van 24 leden of ruim 20 pet. en een opgewekt vereenigingsleven. Do voorz. dankte den secretaris voor diens verslag. Aangaande den feestavond op 21 Febr. a.s. worden door den secretaris eenige me- dedeelïngen gedaan. De voorzitter stelt voor, dat de verga dering zich uitspreekt over het al of niet houden van een onderwijzersdag. De heer Paardekooper meent, dat het beter is, den onderwijzersdag om de twee» jaar te houden. De heer van der Putten is het hiermede gedeeltelijk eens, maar meent toch, dat het om de betangstelling beter is, dit jaar weder een onderwijzersdag te houden. Besloten wordt ook dit jaar wederom een onderwijzersdag te houden. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing wordt de heer de Boer als bestuurs lid herkozen. Hierna wordt de voorloopige agenda voor de algemeene vergadering behandeld, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze met gebed werd gesloten. „Het. Groene Kruis". ïn het gebouw Pieterskerkgracht 9 is gisteravond een lêdenvergader.ng gehou den van de afdeeling Leiden van de Zuid- Hollaudsehe Vereeniging „Het Groene Kruis". Teen te ongeveer kwart over negen de voorzitter, dr. J. A. Schreuder, de ver gadering opende, was behalve het bestuur, geen enkel lid aanwezig, zoodat dr. Schreu der kon volstaan met het welkom heeten van de vertegenwoordigers van de pers. De secretaris, de heer H. Filippo W.Fz. las daarna de notulen van de vorige ver gadering, die onder dank aan den funct-^ tionaris werden goedgekeurd. Het eenige agendapunt was overigens de vaststell'ng van een nieuw huishoudelijk reglement. De gelegenheid, dat deze toch opnieuw moesten worden gedrukt had uien aangegrepen om eenige betrekkelijk onder geschikte veranderingen aan te brengen. Vermeldenswaardig is slechts, dat bepaald is, dat de termijn waarin de kinderweeg- schalen der vereeniging grat's kunnen wor den gebruikt is gebracht van 2 op 4 weken en voorts dat een nieuw artikel 30 is inge- Iascht waarin wordt bepaald, dat in do Octobervergadering', bedoeld in art. 11 dei- Statuten, een drietal leden zal worden aangewezen, belast met het nazien van dc rekening en de verantwoording van den penningmeester, welke commissie van haar bevindingen in.de Mei-vergadering verslag zal uitbrengen. Zonder besorek'ng werd het nieuwe huis houdelijk reglement goedgekeurd. Daar niemand ran de roudvraag wensch- te gebruik te maken werd de vergadering daarna- ge-sloten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 638. Klaassen, Zoeter- woude, Watertie D. 34. Tabak, sigaren, kof fie, thee, landbouwartikelen. Uitfcr. E.: C. Klaassen, Zoeterwoude, d.d. 15 Januari 1930. Wijz. handelsn. thans: Th. Opdam. 15S3. De Leidsche Stoom ver ver ij en Che- m'sche wasseherij onder de firma P. Stoe- ke, Leiden, Voldersgracht 23. Overi. Venn.: P. Stceke, Leiden, d.d. 24 Januari 1930. 2085. J. Wijsman, Alnh-en a. d. Rijn, Ouds- hoorns-heweg 164, schilder en bellanger. TJittr. E.: J. Wijsman, A'nhen a. d. Rijn. Wijz. handelsn. thans: H. Wijsman. Op 29 Januari 1930 stonden 764 werk zoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven tegen 1054 op 29 Januari van net vo rig jaar. Bij Koninklijk Besluit is bencemd tot lid van de Centrale Oommisie voor de Statis tiek prof. mr. D. van Blom, hoogleeraar alhier. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid de heeren G. M. Bierman (Hilversum) en M. Krans fGoesY.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2