NED. OOST-INDIE LUCHTVAART UIT DE OMGEVING IWerveus en Öi Onrustig en MIJMHARDT'S ZEI seloos t3> FABLETTENI^ UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 25 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 1 Een stadje failliet. De gemeenteraad van Grafenhainichen heeft volgens een bericht rft Leipzig aan de „Lok. Anz." besloten, de begrooting voor 1929 te verwerpen en de faillietver klaring der stad aan te vragen. Verder werd besloten, aan de stedelijke bedrijven het recht om zichzelf te bestu ren te ontnemen en de salarisregeling voor liet gemeentepersoneel op te heffen en door een nieuwe te vervangen. Hevige sneeuwstormen in het Noordpoolgebied. Een draadloos bericht van het eiland Wrangel, nabij de kust van Siberië, ge richt aan de Russische Noordpoolcommis- sie meldt, dat het door de hevige sneeuw stormen in het gebied boven den Poolcir kel bijna onmogelijk is een spoor te ont dekken van de vermiste Amerikaansche vliegers Eielson en Borland. MALARIA-EXPLOSIE. 254 slachtoffers in 14 dagen. Aneta seint uit Soerabaja: In het Pa- mekasansche op Madoera woedt een ma laria-explosie, waaraan in twee onderdis tricten in veertien dagen tijds 254 perso nen zijn overleden. Het bestuur verstrekt op groote schaal kosteloos kinine. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT HET POSTVLIEGTUIG AANGEKOMEN. Het zevende retourvliegtuig uit Nederl.- Indië, voorloopig het laatste, dat gister morgen te 7.20 A.T. uit Boedapest is ver trokken is gistermiddag na een tusschen- landing te Hannover om 16.20 uur op Schiphol geland. De leden der bemanning de heer Tepas, Pellens en W. Bevos werden onmiddellijk na de aankomst door den directeur van de K. L. M., de heer Plesman, begroet. Bij de ontvangst was een aantal belang stellende aanwezig. Onder hen merkten we nog op de heeren Wurfbain, commissa ris van de K. L. M., Ir. Damme, directeur- generaal, directeur Mistinge en Lelygraf van Beers, directeur van het postkanto/r te Amsterdam, van der Polle, chef van de expeditie van de posterijen van het Cen traal Station. Ir. Stephan en Smits van de Fokkerfa brieken en Kuiper van den Rijksstudie- dierst voor de luchtvaart. Onmiddellijk na aankomst nam de heer van der Pol de post uit Indië in ontvangst, welke onmiddel lijk ter distributie werd doorgezonden. Bcliviaansche officieren voor Oceaanvlucht vertrokken. De beide Boliviaansche vliegerofficieren Luizags en Vasquez zijn gisterochtend 10.50 uur met een Junkersvliegtuig vertrok ken voor een Oceaanvlucht in étappes. Zij vliegen via Parijs naar Afrika van waar zij den Oceaan oversteken. HILLEG0M. Geslaagd. De heer J. H. Versteege slaagde te Tilburg voor het Diploma van mr. in framebouw en rijwielherstellen. Een mooi succes! Ingebroken. Gister is ingebroken bij den heer J. W. Stassen aan de Van Tets- straat alhier. De inbrekers schijnen bin nen gekomen te zijn door aan den achter kant van het huis een ruit in te drukken. Daar een deur, die toegang naar boven verleende gesloten was en de indringers daar buit vermoedden, hebben zij hun po gingen opgegeven. Er wordt niets ver mist. De bewoners bemerkten eerst des morgens, dat er ongewenscht bezoek ge weest was. De politie stelt een onder zoek in. Baldadigheid. In grove baldadigheid beginnen we hier en zekere vermaardheid te verkrijgen. Bij den Chef der Ned. Spoor wegen werden op zij des nachts te half 3 de ruiten ingegooid; bij den overwegwaeh- ter Tromrt aan de Beeklaan geschiedde op denzelfden tijd hetzelfde. Deze werd wakker, doch slaagde er niet in, de laffe rustverstoorders te achterhalen. De auto van Dr. J. B. R. van der Schoot moest het ontgelden van de straatjeugd zoo, dat alle banden leeg waren en de groote ven- tils zoek, zoodat de wagen moest worden gesleept. Het wordt tijd, dat zeer krasse maatregelen .tegen dergelijk vandalisme wordt genomen. Post Nieuwjaarsuitvoering. Gister avond werd in Flora voor een uitverkoch te zaal door de Tooneelclub „De Post" haar 10e jaaruitvoering gegeven. Voor een smaakvol entrée was gezorgd. De avond werd geopend doftr den heer J. H. A. Voo- ren, Directeur van het Postkantoor te Sassenheim, die jaren eere-voorzitter der vereeniging was en die nu voor de laatste maal als zoodanig sprak. Spr. begon met een woord van dank te spreken tot het Hillegomsche publiek, dat ieder jaar zoo spontaan medewerkt, om de Postuitvoe ringen mogelijk te maken. Hierna werd voor het voetlicht ge bracht: „De onschuldig veroordeeMe", dra ma in 6 bedrijven, dat goed werd vertolkt. Ook decor, costuums en kapwerk waren in orde. Na de uitvoering bloef men nog een geruimen poos gezellig bijeen. Gisteravond verga/deixle de Raad dezer gemeente onder presidium van den burge meester. Tegenwoordig waren alle leden. Als eerst-stemmend lid werd aangewezen het lid van der Hulst. Nieuwjaarsrede burgemeester. Alvorens aan de behandeling der agenda te beginnen spreekt de voorz. de leden en den secretaris toe. Hij wenscht hun een gelukkig en goed nieuwjaar toe, zoowel voor zichzelf als voor him gezin. De gemeente in vollen bloei. Spreker werpt in het afgeloopen jaar een terugblik en kan constateeren, dat <ie gemeente met 1 Januari uit 3085 inwoners bestond. In de gemeente is het afgeloo pen jaar veel gebouwd. Het personeel der gemeente is bijna geheel vernieuwd ge worden, hetzij door ontslag hetzij door her met pensioen gaan van verschillende func tionarissen. Aan de wegen zijn heel wan werkzaamheden gebeurd, o.a. is de Aker- voordenlaan verlaagd en verbreedde Hoofdstraat voor een gedeelte van trottoir voorzien; de verbetering van den Rapen- burgerweg en de Boekhorstlaan zijn in wordingde Kleibrug is vernieuwd, terwijl de Rapenburgerbrug vernieuwd zal wor den. Betieffende de waterleiding merkt spreker op, dat in 1929 het Pompstation te Noordwijkerhout, het hoofdbuizennet en diverse andere werkzaamheden hieraan zijn voltooid. Thans is men bezig met het leggen van de leidingen voor huisaanslui tingen, ongeveer 400 perceelen wenschen aangesloten te worden. De gasvoorziening alsmede het electrici- teitsnet in deze gemeente vorderen steeds en in het afgeloopen jaar zijn ook enkele belangrijke verbeteringen aangebracht. Met het verleenen van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet is de gemeente thans nog bezig met. een gegadigde, verschillen de andere gegadigden hebben zich in den loop van de administratieve behandeling teruggetrokken. Spreker wijst op het in cultuur brengen van verschillende gronden door particu lieren op het gehouden muziekconcours op het in aanbouw zijnd gesticht voor ouden van dagen en de R.-K. Meisjesschool waar uit men kan concludeeren, dat de gemeen te Voorhout steeds meer in groei en bloei toeneemt. Ook Voorhout's gemeentehuis te klein. In 1929 zijn 10 raadsvergaderingen ge houden en 23 webhoudersvergaderingen. In verband hiermede zegt de voorz. er de aandacht op te willen vestigen, dat de ruimte in het gemeentehuis steeds minder wordt en dat men in de toekomst uit moet naar meer ruimte voor het gemeente huis. Dit is een gevolg van de aanwas van de bevolking en de steeds toenemende groei van het administratieve werk op een gemeentehuis. Nu behoeven wij wel geen voorbeeld te nemen aan Sassenheim, ai- waar een nieuw en keurig raadhuis is ge plaatst, en aan Noordwijkerhout, alwaar een nieuw raadhuis in aanbouw is, doch wij mogen wel eens denken aan mogelijke verbouwing van ons raadhuis. Spreker besluit met den wensch, dat het jaar 1930 voor de gemeente, zoowel als voor de leden en hun gezin individueel voorspoedig moge zijn. Als oudste lid van den Raad wenscht de heer v. d. Voet den voorz. wederkeerig geluk en voorspoed in 1930 De notulen thuis. De voorz. zegt, dat B. en W. den Raad voorstellen om voortaan de notulen aan de leden gedrukt thuis te sturen, hetgeen ver schil1-ende voordeelen heeft. Als voorbeeld haalt spreker aan, dat de leden de notu len kunnen opleggen en ze kunnen raad plegen, wanneer zij dit wenschen. Boven dien vergen de notulen dan ook geen tijd meer in de raadsvergaderingen, door het voorlezen en kunnen zij worden vastge steld, nadat de leden eventueele opmer kingen hebben ter kennis gebracht. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming en zonder eenige dis cussie aangenomen, waarna de reeds ge drukte notulen eveneens ongewijzigd wor- worden aangenomen: a. een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, houdende goedkeuring der veror dening op het beheer van de drinkwatei- Jeiding; b. idem inzake verdaging van twee ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten. Het slaapkamertje.... Aan de orde komt het in de vorige ver gadering gedane voorstel van B. en W.. ten aanzien waarvan de stemmen staakten, betreffende het verzoek van den heer Al- lard, om bijbouw van een slaapkamertje aan zijn woning. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. INGEZONDEN MEDEDEELING. Voor het voorstel van B. en W. waren de heeren Van der Laan en Wil te man, te gen de heeren van der Hulst. Nijssen, van der Voet, Eigenbrood en van Reisen. Thans werd het verzoek in stemming ge bracht en ingewilligd met 5 tegen 2 stem men, die van de heeren van der Laan en Witteman, zoodat het slaapkamertje er zal komen. De werkverruiming. Overgegaan werd tot de stemming om trent het voorstel-van der Hulst om nader advies van B. en W., betreffende een aan bod van een werkgever tot werkverruiming waarover in de vorige vergadering eveneens de stemmen staakten. Voor waren de heeren van der Hulst. Nijssen en "Witteman. Tegen het voorstel de heeren Eigenbrood, van Reisen en van der Voet. De heer van der Laan hield zich buiten stemming, als zijnde belanghebben de. Het voorstel werd verworpen, omdat ten tweede male de stemmen staakten, zoodat thans het verzoek in behandeling kwam. De voorz. zegt, dat het verzoek is om ƒ0.50 subsidie per Roe voor het In crv.imr brengen van weiland, welk verzoek in de vorige vergadering is voorgelezen. De heer Nijssen zou gaarne eens precies weten wat er voor gedaan moet wo>rï!en. De voorz. zegt, dat het land gedrie- steekt zal worden en dat belanghebbende per Roe ongeveer 1.25 tot 1.50 zal moe ten betalen. De heer Nijssen zegt, dat hij dit in twij fel trekt en meent, dat het den belangheb bende maar 1 per Roe zal kosten, zoo dat hij ongeveer 50 pet. terug zal krijgen. De heer van der Hulst zegt, dat hij van oordeel is, dat het verleenen van subsidie in deze niet goed is, omdat het z.i. een precedent zal scheppen. Spreker vindt dit landsverbeterihg en zegt, dat het den be langhebbende eerder voor- dan nadeel zal brengen. Wat moet men doen als andere eveneens komen om subsidie voor ontvin. ning of verbetering van gro'den. Vervolgens acht spreker het niet noodig, omdat er hier bijna geen werkloozen zijn en het gemeen tewerk eerst moet worden uitgevoercl. De voorz. zegt, dat bijna het gemeente werk is voltooid en raadt aan het verzoek in te willigen. De heer van der Boet vindt, het jammer, dat nu toch geen praeadvies is uitgebracht, want dan zouden de leden meer weten dan thans. De voorz. zegt, dat de leden all ós weten. De heer van der Voet zegt, dat'liet, lid4 van der Hulst bang is voor een pTwedelit'.^ doch spreker is hiervoor niè^V bevreoscL omdat in 1923 sommige werkgevers ditN ook hebben gevraagd en hiervan heeft er een zich zelfs terugetrokken. Sindsdien zijn er geen aanvragen meer geweest, zoodat mag worden verondersteld dat het met aan vragen voor subsidie voor werkverruiming niet zoo'n vaart zal loopen. De heer Witteman vraagt of voor de gemeente nog verplichtingen er aan zijn verbonden. De voorzitter zegt, dat de gemeente geen verp'ichtingen op zich neemt, doch wel toezicht zal uitoefenen op het werk. Het Is zuiver werkverschaffing. Wethouder van der Laan zegt, dat er op het oogenblik geen werkloozen zijn, omdat ongeveer 20 tot 25 man aan het werk zijn bij de werkzaamheden aan den wee den spoorbaan. Spr. zet de werazaamnecien welke aan bot weiland zijn verbonden, uiteen. De heer Nijssen heeft wel gezegd, dat het werk wel per 1 per Roe kan worden uitgevoerd, doch dit is onmogelijk, hetgeen de heer Nijssen wel zal weien ais patroon. Het betreft bier zuiver een ob ject van werkverschaffing en als er geen subsidie wordt gegeven zal de grond zoo blijven liggen als hij nu ligt. Wethouder Van Reisen vraagt den heer van der Laan of het in de bedoeling ligi dit jaar alle gronden ter grootte van 3 1/2 bunder uit te voeren of dit geleidelijk to doen per jaar. Wethouder van der Laan zegt, dat het de bedoeling is om de geheele 3 1/2 bunder uit te voeren, tenminste als bet klaar kan en zegt dat op andere jaren de volgende stukken zullen kunnen worden gedaan. Wethouder van Reisen vraagt of er misschien niet iets voor te zeggen is om een vast bedrag per dag "oor eiken werk- looze uit te keeren, die aan het werk ge zet wordt, b.v. 0.50. De voorz. zegt, dat dit de bedoeling van het verzoek niet is. Nadat nog verschillende leden en den voorz. over dit onderwerp hebben gespro. ken wordt tot stemming overgegaan. Voor inwilliging van het verzoek stem den de heeren Eigenbrood, Witteman en van der Voet. Tegen de heeren van der Hn'st, Nijssen en van Reisen. De heer van der Laan moest zich onthouden van stem ming. (Wordt vervolgd). Gebruik hiertegen de ZenuwstilJ terkende NOOTDORP. Eierenveiling. De alhier gevestigde Eierenveiling hield Maandag haar jaarver gadering en feestavond in het Veilingge bouw bij den heer Sluis. Met een woord van welkom opende de heer C. van Leeu wen voorzitter der vereeniging, dezen feestavond. De opkomst der leden was schitterend. De secretaris, de heer J. C. van der Helm, las de notulen, die onver anderd werden goedgekeurd. De heer A. van Leeuwen, penningmeester der afdee- ling gaf rekening en verantwoording. In het afgeloopen jaar waren aangevoerd 328.137 eieren. Het geveilde bedrag was 23.680.30 met een netto winst van 936.44 Den heer Jac. Steeneveld werd een premie toegekend als grootste aanvoerder. Het afgeloopen jaar had deze geveild 29.772 eieren. De heer Joh. Steeneveld was de hoogste aanvoerder over de laatste drie maanden; door hem werden aangevoerd 1568 eieren; ook hem werd een premie toegekend. De algemeene bepalingen werden oib- veranderd goedgekeurd. Voor het jaar 1930 zijn 2 premies vastgesteld, voor den grootBte aanvoerder van eieren en voor den grootsten aanvoerder van pluimvee. Voor de gratis-verloting waren een 30- tal prijzen beschikbaar gesteld. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. De voorzitter sloot dezen avond met een woord van dank, en hoopte, dat het nieuwe jaar evenveel succes mag opleveren als 1929. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onachtzaam. De voerman H., werk zaam bij P. v. d. G., kwam vanaf het Overrijn rijden met een met twee paarden bespannen wagen. Toen hij bij de brug kwam aan de Turfmarkt zou de brugwach ter juist de brug ophalen. De afsluitketting was al gespannen en juist voor dc brug om hoog ging verbraken de paarden de af sluitketting. De toerman had de afslui ting niet gezien en zou gewoon doorgere den zijn. De ketting brak en daarna bracht de voerman de paarden tot stil stand. Het liep ditmaal goed af, doch groote ongelukken hadden kunnen gebeu ren. De schuld was bij don voerman. Boomen rooien. In het Overrijn zullen een 25-tal lindenboomen worden gerooid. Daarna zullen een gelijk getal jonge boo men geplant worden. Radio-centrale. Naar we vernemen zal ook Katwijk aan den Rijn binnenkort in het genot gesteld worden van aanslui ting aan een Radio-oentrale. De heer 11. P. Bloot, Lijdweg, die een Centrale te Kat wijk aan Zee exploiteerd, zal ook de inwo ners van Katwijk a. d. Rijn in de gelegen heid stellen aan deze Centrale aan te slui ten. Hiervoor moet een kabel gelegd wor den van Katwijk-Zee naar Katwijk-Rijn. De Centrale te Katwijk aan Zee heeft reeds bijna 400 abonné's. Rioleering. De Kerkstraat, die nog een rioleering heeft uit den ouderen tijd, welke veel te nauw is, zal binnenkort vin een nieuwe, zeer wijde rioleeriug worden voorzien. Het verkeer zal hiervoor eenige dagen omgelegd moeten worden. Woningbouw. Voor rekening van Fr. Sp. en Jac. H. zullen aan den Noordwijker- weg twee woonhuizen worden gebouwd. LISSE. Opgedragen. Aan den aannemer E. Schuit te Hillegom is als laagste inschrij ver gegund het bouwen van Villa met Bloem bollenschuur te Lisse voor rekening van den heer P. G. Vreeburg aldaar. N00RDWIJK. „St Deus Dedit". Gisterenavond hield „St. Hyacinthus" een goed bezochte ver gadering in het Juvenaat, met als hoofdbe spreken het af te sluitën arbeidscontract in den Bollenstreek. De voorz., de heer Jac. Zwarts, opende op den gebruikelijke wijze en heette allen, in het bijzonder den Bondsvoorzitter, den heer A. J- Loerakker, van harte welkom en sprak den wensch uit, dat allen zich dezen avond zouden uiten, en niet zooals meermalen voorkomt na de vergadering of op het werk, doch dit onomwonden zouden doen op dezen bijeenkomst. Na lezing der hotulen verkreeg de heer Loerakker het woord, die de besprekingen tusschen werkgevers- en werknemersorga nisaties gehouden op 10 Januari 1.1., in be handeling bracht. De bepaling welke de werknemers wenschten opgenomen te zien, het geheele jaar door een vrije Zaterdag middag (thans 9 maanden) werd met de meeste beslistheid van de hand gewezen. Wat betreft het Pensioenfonds, hiervoor werd wel iets gevoeld, doch het percentage van het totale arbeidsloon, kon men niet hooger krijgen dan 2 pet., gevraagd was 6 pet. Al is het aanbod ietwat mager, toch moet spr. met waardeering gewagen, dat er iets voor dit fonds gevoeld wordt. Betref fende het overwerk werd bepaald, dat 2 uur 's avonds overgewerkt kan worden, te gen het gewone tarief, na dien tijd tegen 100 pet, extra, met de bepaling, dat de vrouwen hieraan niet mogen deelnemen. Een buitengewoon netelige kwestie noemde spr. de Ziekteverzekering, nu de nieuwe Ziektewet in werking treedt, welke aan geeft, dat de helft der premies op den werknemers kan worden verhaalt waaraan de werkgevers vasthouden. Inzake het ver strekken van aardappelenland, hetwelk soms praktische moeilijkheden met zich medebrengt, werd door de werkgevers voor gesteld, hierbij in te lassohen hen de be voegdheid te geven om inplaats van land aardappelen te verstrekken, met dien ver stande, dat voor iedere R.R. een 1/2 H.L. groote aardappelen zouden worden ver strekt. Spr. voelde wel iets voor dit voor stel, mits de bepaling er bij kwam, dat dan minstens 5 R.R. voor vroege aardap pelen zou worden beschikbaar gesteld. Tn deze waarschuwde epr. met. klem, nimmer geld in plaats van aardappelen aan te ne men. Na deze toelichting ontspon - zich een breedvoerige gedachtenwisseling over eeni ge punten, waarin men nog eenige verbe tering wenschte, waarna met algemeene stemmen het H.B. een vrij mandaat word gegeven, te trachten nog eenige verbeterin gen in het af te sluiten contract aan te brengen en zoo noodig het contract af te sluiten. De voorz. bracht dank aan den heer Loerakker voor diens heldere en za kelijke uiteenzetting, waarop de heer Loer akker antwoordde met een woord van dank voor het gegeven vertrouwen. De voorz. bracht hierna verslag uit van den Bondsraad, waarop de Ziektewet breedvoerig is besproken. Bij den rondvraag werden nog eenige grieven geuit betreffende het te werk stel len van werkeloozen, waarbij volgens meer deren te weinig Katholieken werden aan gesteld, terwijl men ook klaagde over de te groote zeggenschap van de hoofden van dienst in deze, waarop de voorz. antwo.ord- de, dat hij gaarne vaststaande gegevpn zou willen ontvangen om deze alsdan ter be- voegder plaatse te bespreken. Nog werd een vergadering zal worden uitgeschreven voor de Propagandaclub. Hierna volgde sluiting mot- den chr. groet, SASSENHEIM. Pesterijen. Met ingang van 1 Maart wordt o]) hot Post- en Telegraafkantoor alhier werkzaam gesteld mejuffrouw E. Heijnes aldaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Landstorm. Het 10-jnrig bestaan van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afdceling Al phen a. d. Rijn. za! 14 Februari 's avonds half acht in de Kerkzaai der Martha- stichling feestelijk worden herdacht, BOSKOOP. Vlaamsche volksvlijt on Hollandsche industrie or.vler één dak. In de groote tuinzaal van Hotel Klans- sen werd deze week Woensdag en Donder dag een tentoonstelling gehouden, waar de producten van oude nijverheid, zooals de Vlaamsche kanten htm rechten opeischUui naast die der meest moderne industrieën, zooals Philips Radio en Gero Zilver. Bij den ingang der zaal viel de eer,te blik op den stand dor firma van Nelle, welke haar ouden, roemrijken naam eer aandeed en alle bezoeksters gastvrij ont haalde op oen smakelijk kopje thee of kof fie, waarbij door den vertegenwoordiger der firma Sluis te Deventer een biscuitje of bonbon werd gepresenteerd. Verder rechts zagen wij de firma Verkade met haar bekende fabrikaten koek, biscuit ••n beschuit. Bijzonder werd de aandacht ge vestigd op het nieuwe paddenstoelen-al bum en een dito kalender. Daarnaast vroeg de Eindhovensche linnenfabriek Van den Brie] cn Verster onze opmerkzaamheid voor haar inzending. Deze firma levert haar fijn linnen rechtstreeks aan den ver bruiker. Het Indanthrenhuis te Amster dam bezette de volgende stand. Dit huis huldigt het beginsolhet. Hollandsche fa brikaat geteekend door Hollandsche sier kunstenaars. De aard der door deze firma gebezigde kleurstoffen (Indanthren) maakt haar dessins waschecht, zonecht en tropen- echt. Elke bezoekster mocht een staaltje meenemen. Het Indanthrenhuis zal, naar on* werd medegedeeld, in Februari in de Stadsgehoorzaal te Leiden exposeeren. De firma Tromp en Rueb te Rotterdum maak te in t bijzonder reclame voor haar Azijn No. 1". kruidenazijü en rozenazijn. Onze plaatsgenoot, de heer Blonk was aanwezig met. Philips nieuwste radio-toestellen. Rit/. Handelsmaatschappij uit. Amsterdam preeg haar vlekkenwater aan, waarmee alle mo gelijke vlekken te verwijderen zijn. De firma .Lascur uit Utrecht spreidde een keur van poetsdoeken ten toon. In het. mid den der zaal had de Gerofabriek uit Zeist haar tenten opgeslagen met een groote collectie Gcro-zilverwerk, model Eisenloef- fel, cromalca (vlekvrij tafelzilver) en ge schenken in fraaie cassetten. In de zijbouw waren mevrouw Wijkman-Grootcndorst en de heer Wijkman aanwezig om de be langstellende dames in te lichten omtrent de aanwezige voortbrengselen der Vlaam sche Kant-industrie: Brusselsche en Brug- sche kant en Kortrijksch linnen. Voor de liefhebsters om van te watertanden. Door een in Wcst-Vlaamsche volksdracht go kleede dame werd het kantklossen gede monstreerd. De bezoeksters hebben zich over haar gang naai deze leerrijke en interessante tentoonstelling niet te beklagen gehad en wij hopen dat de inzendende firma's binnen niet te langen tijd zullen terugkceren om een reprise te geven cn zoo langzamerhand den smaak voor dit soort van reclame er bij het publiek in te krijgen. In 't donker te water. Maandagavond had mej. J. uit Gouda, leerares aan den Handelscursus van „De Hanze" langs den Reijerskoopschcn weg het ongeluk, toen zij na het eindigen der lessen zich weer naar huis wilde begeven, in de sloot te fietsen. Eenige der vele kerkgangers die zich na het ter gelegenheid der H. Missie gehouden Lof met predikatie, in de nabij heid bevonden, wisten mej. J. spoedig op het droge te brengen. Door omwonenden burgers werd zij van droge kleederen voor zien, waarna zij haar weg kon vervolgen. Ziekenfonds „St. Anthonius". Op 29 Jan. zal de jaarvergadering worden gehou den van hot ziekenfonds „St. Anthonius" in het R. K. Vereenigingsgebouw. Mede in verband mot dc Ziektewet i« trouwe op komst der leden zeer gewenscht. Z0ETERW0UDE .(Hooge Rijndijk). De Theresia-film. Donderdag waren alle parochianen en ook vele van buiten af, dank zij de zorgen van pastoor Meijer, in de gelegenheid te zien de kustvolle film „Het wonderbare leven van dc Kleine H. Theresia", welke vertoond werd in de groote zaal van het patronaatsgebouw. Des namidags te half vier werd de eer ste cn des avonds te half acht de tweede vertooning gegeven. De belangstelling was des namiddags reeds groot, terwijl des avond* geen plaatsje onbezet bleef. Onze verwachtingen zijn verre overtroffen, voor al de groote strijd van deze kleine Heilige aal zeker op aller harten hebben ingewerkt, waardoor de liefde, volgens den wensch van pastoor Meijer, tot de kleine Theresia zal toenemen. Met begeleiding van passende muziek toegezegd, dat in het laatst dezer maand zang was deze avond een schoon geheel.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7