WOENSDAG 22 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 INGEZONDEN MEDEDEELING niet op tegen de achteruitgang der inkom sten. Spr. kan het voorstel dan ook niet steunen. Evenmin het voorstel-v. Stralen tot reorganisatie van de stedelijko werk inrichting. Spr.'s voorstel gaat verder nl. reorganisatie ofwel opheffing. Zooals dezo inrichting thans is, heeft zij geen rede van bestaan. Verder, stelt spr. voor, de commissie voor het bewaarschool-onderwijs uit te breiden met vertegenwoordigers van het bijzonder onderwijs. Spr. denkt zich dit als een soort medezeggenschap van de ouders wier kinderen op de scholen gaan. Do commissie is thans zeer eenzijdig samen gesteld. Omtrent het voorstel tot verla ging van de vermenigvuldigingsfactor tot 0.7 zegt spr., dat hij het billijk vindt, dat het tegenwoordige geslacht profiteert van de gunstiger positie. Tot heden is Leiden altijd het schrikbeeld geweest op belasting gebied. Thans is er gelegenheid om Leiden als woonstad wat aantrekkelijker te ma ken. Spr. denkt bijv. aan de professoren, die zoo uiterst moeilijk in Leiden zijn te houden. Spr. brengt daarbij hulde aan den voorzitter, die op dit gebied alle mQgelijke moeite doet. Belastingverlaging is noodi- ger dan verlaging van den gasprijs. Dat zal ook een gunstige uitwerking hebben op de aanwas der bevolking. Men heeft hier veel gesproken over werkverruiming. Wij willen de pogingen in die richting met allo macht steunen, wanneer de rechtvaardigheid tenminste niet uit het oog wordt verloren. Wij mogen niet uitsluitend zien naar 'de belangen van de werknemers alleen en spr. protsteert tegen de verdachtmakingen welke geuit zijn tegen den middenstand, welke men van zekere zijde tracht dood te drukken. Men heeft te weinig waardeering voor den middenstand en voor de geuite verdacht makingen wordt geen enkel bewijs aange haald. De vergadering wordt daarna geschorst tot Woensdagmiddag 2 uur. KERKNIEUWS BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Do Hoogeerw. heer Vicaris Kapituïaar van het Aartsbisdom Utrecht heeft be noemd tot kapelaan te Utrecht (EL Jozef) den welearw. heer H. W. A. M. Tervoert; tot kapelaan te Oud-Zevenaar den wel- eerw. h«er drs. H. J. H. M. Fortmann (priester gewijd in 1926); tot kapelaan te Amersfoort (H. Henricus) den weleerw. heer Ch. C. J. Bach en tot kapelaan te Zevenaar pen weleerw. heer drs. J. A. de Goeij (priester gewijd in 1926). LAND- EN TUINBOUW Bond van Melkveehouders in Zuid-Holland. De jaarlijkschc algemeene vergadering van den Bond van Melkveehouders in Zuid- Holland werd gistermorgen te Rotterdam gehouden, onder voorzitterschap van den heer A. Ni Vaandrager, die in een ope ningswoord de moeilijke omstandigheden, waaronder de melkveehouders verkeeren, schetste. In de zuivelindustrie geschiedt de afzet der melkproducten niet op de meest econo mische wijzi, wat door spr. uitvoerig werd aangetoond. Gewezen ive-rd op de beteekenis van hot coöperatief systeem, dat in 1930 meer eu meer het jarool van de melkveehouders moge zijn, ajdus spr. Spr. mema-e'erdo nog, dat de prijzen der zuivelproducten niet onbevredigend zijn ge weest. Er is jn Zuid-Holland thans norma ler verhoudiig tusschen productiekosten en prijs van hetproduct. Spr. betreirde ten slotte, dat er ten op zichte van dl algemeene vergadering geen grooter belangstelling bestaat. De rekenag over 1929 toonde een staat van intvangsten en uitgaven van 26.343.82. In 1928 wed aan contributie ontvangen 18.478.07. De balans |>onde per 1 Jan. 1930 in ont vangst en uigaaf 32.473.94. De bezittin gen op 1 Jam 1930 gaven een bedrag aan van 23.173.94 tegen ƒ18.618.77 op 1 Jan. 1929, zoodat d kapitaalsvorming 4.555 17 bedraagt. De rekeningbver 1929 werd goedgekeurd. De voorzitte gaf hierna eenige opmer kingen over débegrooting, in verband mot de propagandr De begrootii^ 1930, welke in ontvangsten en uitgaven j 21.772.34 aanwijst, werd eveneens goedgekeurd. Bij de rondyaag werd meer propagan da bepleit in Ie Vijf Heerenlanden, ter wijl de voorzittr het beleid van het hoofd bestuur ten opjehte van eenige besluiten verdedigde. Ooi werd nog de aandacht er op gevestigd, ojten opzichte van de vast stelling vhn dsbmelkprijs niet een termijn van zes maande) kon worden bereikt. De Geitenfckerij in Zuid-Holland. In „De Geït'Vordt opgemerkt, dat bet in veel streken n Zuid-Holland gelukt is te fokken het tpe geit met best uier cn goede productie,Te Hellevoetsluis, te Ter Aar en elders wren bij de keuringen een groot aantal dicen, die verdienden in het stamboek opgenaen te worden. Ook bleek, dat de animo e bij de fokkers niet uit raakt. De aanveren waren talrijk en wat meer zegt: het erste klasse fokmateriaal was ruim vertejnwoordigd. SPORT VOETBAL DIOO. HAARL. BOND. D. 0. S. II—Lisse IV 2—1. Onder flinke belangstelling trapt Lisse af doch verder dan de verdediging bren- ben ze 't niet. Dan gaat D. O. S. ten aan val, doch de Lisse keeper is geweld'g in vorm, en weet alle gevaar te keeren. Beide partijen wegen tegen elkaar op, doch D. O. S. is iets gevaarlijker in den aanval. Als er ongeveer een half uur is gespeeld, moet de Lisse-keeper zwichten voor een hard schot juist iu den heek. Hierdoor aan gemoedigd zet D. O. S. geweld'g op en 2 malen achtereen wordt onfortuin"-'1- tegen de paal geschoten. Toch weet Lisse even voor do rust gelijk te maken maar v. Rui ten bezorgt D. O. S. met een mooi schot weder de leiding (21). Na de rust wordt het Lisso-doel steeds belegerd, doch backs en keeper van Lisse weten van geen wij ken en met zwaren druk op het Lisse-doel komt het einde. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld, terwijl Je ass'stent-8cheidsrechter van Klink naar beider genoegen leidde. Het wereldkampioenschap te Montevideo. Neemt Nederland deel? Zaterdagavond heeft de Technische Commissie van den Koninklijken Neder- landschen Voetbalbond te Amsterdam ver gaderd. O.m. is in deze vergadering be handeld de kwestie in zake de eventueele uitzending van een Nederlandsch elftal naar de wereldkampioenschappen, welke te Montevideo worden gehouden. De Technische Commissie heeft een ad vies opgesteld, hetwelk in de bestuursver gadering van den K. N. V. B., die op 1 Fe bruari a.s. zal worden gehouden, zal wor den behandeld. LUCHTVAART BELGISCH VLIEGTUIG DOET NOODLANDING. Uit Swalmen wordt gemeld, dat gister middag te ongeveer twee uur een Belgische tweedekker aldaar in het Houterveld onder de gemeente Swalmen een noodlanding heeft gemaakt. Het toestel vloog over den kop en kwam met den neus in den grond terecht, waardoor do propeller afbrak. De piloot bleek te, zijn de Belgische adjudant Schwarz, die in dc buurt van Brussel was opgestegen voor het maken van een hoog- tevlucht. De vlieger was in den mist den koers kwijtgeraakt en werd bij Swalmen tot een noodlanding gedwongen. De machine werd daarbij dermate beschadigd, dat zij ter plaatse gedemonteero moest worden. Een Fransch verkeersvliegtuig verdwenen. Te Havre maakt men zich ongerust over het lot van een verkeersvliegtuig, dat met vier passagiers aan boord Zondagmorgen van het vliegveld Blévillo bij Havre op steeg voor Amiens. Het vliegtuig vertrok dezelfden middag weer van Amiens, doch is niet te Havre aangekomen. Van het vliegtuig ontbreekt tot nu toe elk spoor. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Vondel. Gisteravond gaf deze tooneel- vereeniging een zeer druk bezochte uit voering in hotel Sistermans. Opgeveerd werd het tooneelstuk „Verleden Dit stuk, dat veel studie en eerste klas krachten vraagt, zat er bij de spelers zeer goed in, terwijl costuums en décors onberispelijk waren. Tusschen de bedrijven door werd een Revue gegeven, getiteld „Nou, nou", van J. v. H., waarin op de meest humoris tische wijze rake zetten op velerlei gebied werden gedebiteerd. De zaai „brulde" her haaldelijk. Vondel heeft haar naam weder hoog gehouden. INGEZONDEN MEDEDEELING Uw Boekhoudingen orde VA3AF f 3.PCT»MAAND. Brieven onder No. 134 v._il. Blad toor voor zijn hartelijke woorden cn mode werking en de aanwezigen voor de be toonde belangstelling. Spr. verwachtte dat ook dezen avond zal bijdragen om de de votie voor den Stillen Omgang to doen toenemen in deze parochie. Hierna sluiting met gebed. Verplegingsfonds. De bestuursfunc ties dezer vereeniging zijn in gehouden be stuursvergadering verdeeld als volgt: B. v. d. Jagt, vcorz. D. de Jong, 2c voorz., A. Wassenaar, secr., Jac. Vliegenthart, pen- ningni. en W. Schoneveld. RIJNSATERWOUDE. Keuringsdienst. Uit het ingekomen verslag van den keuringsdienst van waren d'strict Leiden, blijkt dat in het afgeloo- pen jaar 1929 in dezo gemeente tei plaat se werden onderzocht 813 monsters en in het laboratorium 68. Wegens ondeugdolij- ken toestand werden afgekeurd 2 monsters. In totaal werden 21 winkels geinspecteerd. Besmettelijke veeziekte. Bij den vee houder J. G. Kiebert alhier komt oi^er zijn vee en wel zijn paard een geval van besmettelijke veeziekte voor n.l. schurft. Landbouw-lezlngen. De Hoü. Mij. van Landbouw en Bond van Kaasprodueenten zal op 21 Januari e.k. een lezing laten hou den in café de Boer te Rijnsaterwoudo over verbetering van Goudsche boerenkaas met lichtbeelden, te geven door den Rijfeszuivel- consulent den heer ir. W. J. Huisman. Op 3 Februari een lezing over do be mesting onzer weilanden (met films) door ir. C. A. G. Spaan te Amsterdam. SASSENHEIM. Bezichtiging Gemeentehuis, De Burgemeester van Sassonbeim deelt mede, dat op Zaterdag en Maandag 404 personen heb nieuwe gemeentehuis heb ben bezichtigd en betuigt evenzoovelo ma- l^en zijn welgemeenden dank. Door deze vele kleintjes zijn tweo waar dige geschenken dier bezoekers kunnen worden aangekocht, n.l. de twee schoone monumentaio koperen standaards öf vazen, welke de bezoekers hebben zien prijken in de hal en op het bordes van den trap. Do Burgemeester betuigt ook zijn dank aan het gemeentepersoneel, dat belange loos bij die gelegenheid zijn diensben heeft verleend. Op Woensdag, dus morgen, des avonds van 7 tot 10 uur zal koste-loos gelegenheid worden gegeven tot bezichtiging van het gemeentehuis, evenwel alleen voor inwo ners die niet jonger zijn dan 16 jaar. Dringend wordt verzocht in het gebouw niet te rooken en geen brandende sigaren of brandende sigaretten mede te brongen. Pluirr.veelentoonstcling, Gisteravond had de officeele opening plaats in K.S.A. De burgemeester opende met een wel komstwoord aan allen, die hierbij tegen woordig waren en sprak er rijn genoegen over uit, deze Ce tentoonstelling te mo gen- openen. Hij wenschte het bestuur ge luk, hopend, dat het nog vele jaren zoo mogo doorgaan met de verodeling van- verschillende rassen van dieren vooral van die dieren, welke zoo nuttig zijn voor de versterking van den mensen. Ook bracht spreker de bescherming van dieren naar voren, welke zeker op haar plaats is, en waarvoor hier ter plaatse een vereoniging bestaat. Spreker concludeerde, dat do drio juryleden geen gemakkelijke taak hebben gehad, omdat er 200 inzendingen zijn, waar van er 60 uit Sassenheim zelf. Dat dit jaar do wisselboker niet op deze plaats is ge vallen, is woer een aansporing, om vol gende keeren met alle kracht aan te pak ken, deze weer terug te krijgen. Ten slotte hoopt spr., dat het bes'.uur van dezo ten toonstelling de voldoening van een groot succes mege verkrijgen. Door den tentoonstollingsvoorz. werd den burgemeester dank georacht voor do har'.elijke woorden aan hel bestuur ge richt. Ook ccn dankwoord aan het bestuur van K. S. A. voor het beschikbaar stellen van dc reuzen zaal, welke zich zoo schit terend er voor leent. Ten slotte een dank woord van het medewerkend bestuur en niet in bet minst aan de jury. Hierna werd een rondgang gemaakt inor de zaal waarna de eerewijn -verd aangeboden. De keurmeesters of juryleden waren voor heeaders, sier- en watervogels H. L. A. v. d. Horst, voor duiven C. de Graaf, voor kenijnen W. F. Daydaij. De wisselbeker voor het hoogst aantal punten der tentoonstelling behaalde A. N. Ruigrok, Lisse. Zilveren medaille voor hot hoogst aantal op een na T. den Hartog. Voor de afdeeling grooto hoenders zilve ren beker, een kleur een ras, P. L. Neute boom. Zilveren meraille, een kleur een ras, op één na A. N. Ruigrok. Zilveren medaiiic voor het hoost aantal punten O. H. Zonne held. Voorts hebben nog velen kleinere voorwerpen gewonnen, welke onmogelijk kunnen vermeld worden. Wc bepalen ons tot de hoofdprijzen. Afd. Duiven: Zilv. bekor hoogst aantal p. hocgst aantal punten J. C. v. Rui.cn. Luxe- diploma voor hoocst aantal punten op één na G. Tegelaar. Zilv. medaille voor nu-jistn collectie, een kleur een ras, G. Tegelaar. Luxe-diploma 'voor mooiste collectie een kleur een ras, op 1 na J. C. v. Ruiten. Voor mooiste trio luxc-dioloma G. Tegelaar. Afd. konijnen: Zilv. wisselbeker voor hoogst aantal p. H. Eikelboom. Medaille voor hoogst aantal op één na A. N. Ruig rok. Verder vele geldprijzen voor de mooi ste rassen. Afd. Duiven: Zilv. beker hoest aantal p. 1 J. de Mooij. Verguld zilv. medaille op één ONTTROONDE VORSTIN Daar gcblokeu is, dat Mej. Kus- ters, de gekozen schoonheids koningin reed6 in 1901 geboren is, is besloten nu aan Mej. Rie van der Rest den titel Miss Holland 1930 te verleenen. Op den dag der uitverkiezing, Bij het glorievol begin, Öp don grooten dag der kroning Van de schoonheidskoningin, Volgde al direct het einde- Bijna vóór het nog begon, Vóór z' iu 't zenith was gestegon Daalde wederom do zon. Ook haar troon begon te wanklen. Ook al stond die in Den Haag, Het was hier als or ral elders: 't Aanbod overtrof de vraag! Spoodig was er weor een ander Die de troonsbestijging dee, En de eerste koninginne Mag' als kamenier nu mee. O, de jury zat er niets mee. Vond zo allen oven best, En de een zei tot de ander: „Wel, wat denkt U van de Rest?" Want miss Kust-er, nee dat gaat niet, Die is niet meer mooi genoeg. Daar haar leeftijd het getal van Bijna dertig jaar bedroeg. Wees gerust, ox-koninginne, Ook al bon jij nummer twee, Heuaoh, do mooiston èn do besten Doen niet aan die dwaasheid mee. TROUBADOUR. na A. N. Ruigrok. Groote bronzen mcd. Postduiven J. do Mooij. Verzilv. br./nzen mod. Siorduiven A. N. Ruigrok. Voorts geldprijzen voor mooiste duif of doffer en ras. Afd. Sier- en watervogels. Zilv. medaille hoogst aantal punten A. v. Eiik. Ie prijs en eerste prijs H. v. Wildon. De tentoonstelling blijft geopend tot Donderdagavond 9 uur; dan word', een ver loting gehouden van diverse prijzen cn worden deze aan de winnaars uitgereikt- Leden van de pluimveeveroeniging hebben gratis toegang. Wij raden 'liefhebbers van pluimvee aan een kijkje te nemen. Bouwer. Met den bogw van een nieuwe Herv. School is reeds een aanvang gemaakt. Deze zal komen aan de Jacoba van Beierenlaa». Men hoopt dezo school met den zomer klaar te hebben. Hiermede wordt dan de bestaande Weslerstraat vei lengd; deze grenst dan aan dc HorlusJaun. Gob o ren: Antonius Aloysius, z. van A. v. d. Voort en 0'. N. Rotteveel. Cor nells Jacobus, z. van L. v. Vliet en M. dc Ligny. Cornelia Johanna, d. van T. v. d. Meij en N. A. van Schooten. Maria Cor nelia, d. van J. v. d. Nouland en P. J. Juf fermans, Johannes Cornells Maria, z. van J. L. van Royzen en C. M. Stokman. Johanna Geertriuda, d. van Th. Rijn cn C. A. v. d. Laan. Mathijs, z. van P. M. v. Tol en A. J. van Tol. Ondertrouw do P. J. Berboe jm. 27 j. en A. van den Berk 24 j. - W. A. Sluijmer 46 j. wedn. van G. Schaap cn L. W. Bakker jd. 37 j. Gehuwd: J. B. Roos 24 j. en D. A. Hulsbosch 23 j. TER-AAR. S. D. 0. Zondag toog een toer elf tal van de oude Voetbalver. S. D. O. naar AarJanderveen om daar een mcdaillewcd- strijd te spelen tegen Hollandia. Daar dit terrein op een afgelegen plaats ligt, konden zij niet, op den juistcn tijd tegen woordig zijn. Ongoveer 2.30 uur blies scheids rechter Aartman beide elftallen tusschon dc lijnen. Hollandia is volledig, S. D. O. met. 10 mail. Het eerste kwartier volgt aan beide kanten eenige verkenning, maar'toch blijkt het, dat S. D. O. het voetballen nog niet verleerd is, en dit weot zij ook uit ris drukken doordat de linksbuiten dc score opent, maar dit is van korten duur. Door een onverwacht o doorbraak is dc stand spoedig op gelijken voet, waarmee do rust intreedt. Na do rust kan men een kleine inzinking constatoeren, waarvan Hollandia gebruik maakt en de scoro weel- te verhoogen (21). Dan krijgt S. D. O. oen paar corners te nemen, waaraan do rechts half tenslotte een einde maakt, door oen schuiver te zenden in den rechterhoek. Hierop volgt een belegering van het TIol- landia-doel, en uit een schermutseling, neemt S. D. O. de leiding. Dan blijft het spel been en weer golven, en een ieder denkt, dat er geen doelpunten meer komen, maar de laatste minuut maakt Hollandia met een hard schot den stand gelijk, waarna-het einde komt. Gemeenteraad. Donderdagmorgen komt de gemeenteraad in openbare zitt'ng bijeen ten Gemeentehuize om 9 uur v.m. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoe ming onderwijzeres aan de openbare school. 3. Voorstel tot verlenging van het licht- contract met Leiden. 4. Wijziging begroo ting 1929. Geboren: Wilhelmina Alida d. van J. C. v. d. BergMank. Gehuwd: H. Slingerland 26 j. en F. W. H. van der Starren 27 j. Overleden: K. M. Vis 1 j. G o v e e t i g d: M. de Bruijn van Alphen. M. de Vos van Leimuiden N. J. Hoo- genboom en gezin van Alkeuiadc. Vertrokken: A. M. Valentijn naar Den Bosch P. Helling naar Rijnsatcr- woude G. Lubberts naar Leiden .V. van Eijk naar Den Haag. WINTERSPORT. Leiden wint Interacademiale skiwedstrijden In St. Anton am Arlberg, waar ieder jaar vele Nederlanders in de sklschool van den beroemden gids Hannes Schneider zich in het ski-en oefenen zijn 17 Jan. voor het eerst Interacademiale skiwedstrijden gehouden. Er waren 21 deelnemers, studen ten uit Amsterdam, Leiden en Utrecht. 3s Ochtends werd een 3 K.M. Langlauf geloopen. In een kleinen sneeuwstorm zijn de deelnemers één minuut na elkaar ge start, Zij wisten allen met meer of minder vallen het eindpunt, dicht bij St. Anton, waar ondanks het slechte weer een talrijk publiek aanwezig was, te bereiken. Eerste werd F. Deiters, Leiden, in 10 min. 23 sec., vrij dicht gevolgd door Roelof sen, Utrecht, ïn 10 min. 57 sec. en Naeff, Utrecht, in 12 min. 16 sec. 'e Middags werd een z.g. slalom-wed strijd gehouden, waarbij de deelnemers een door poortjes afgezette baan in der. kortst mogelijiken tijd moesten afdalen. Eerste werd F. Deiters (L.), in 1 min. 21 sec., twee de H. Naeff (U.), in 1 mm. 42 sec., derde M. Polano (L.), in 2 min. 7 sec. Voor de Universite t die met drie deel nemers in de gecombineerde Langlauf cn slalom de beste resultaten behaalde was een wisselbeker uitgeloofd. Deze werd ge wonnen met het team Deiters, Jolles en Polano. Deiters werd bovendien interaca demiaal skikampioen. Vooral zijn praesta- t:e in de slalom was buitengewoon, geen der skiloopers die buiten mededinging mee liepen, wist zijn tijd te bereiken. Hannes Schneider, die bij de organisatie der wed strijden behulpzaam was geweest, liet z'ch zeer gunstig uit over de loopers en voor spelde een goede toekomst voor de skisport onder de Nederlandsche studenten „Hbld." SCHAKEN. De competitie. Gisteravond is alhier in „In den Vergul den Turk" een wedstrijd gespeeld voor de competitie van den Ned. Schaakbond (2e klasse, groep B.) tusschen het tweede tien tal van het Leidsch Schaakgenootschap en het 4e tiental van de N. Rctterd. Schaakv. De uitslag luidt als volgt: L. S. G. n N. Rotfc. Schv. IV R. van DamA. van Kekum 01 M. BlcemF. v. d. Meer 1/2—1/2 D. de Jong—P. W. Droog 0—1 Dr. J. F. S'.rksP. van Os 1—0 G. SchoppenJ. G. R. Samelins 01 S. J. v. d. HoevenS. van Trommel 1—0 W. B. Hofman—Z. Lagerwaard 01 Ir. H. N. Fran§ois—J. C. Teunissen 1—0 B. J. Wittenberg—H. J. B. Lems 01 J. TjalsmaM. v. d. Sluis 01 Totaal 3 1/2—6 1/2 Het tournooi te San Remo. Gisteren werd de 5e ronde van het in ternationale schaaktournooi gespeeld. De resultaten luiden: Spielmann wint van Kmosch; Ahuus veriest van Niemzowitz; Remi verliest van Yates, Bogoljoe-bof verliest van Mon- ticelli. Aljechin wint van Maroczy, Colle Rubinstein fagebrokenTartakowerVid- mar remise; AraizaGrau remise. Een verrassing was het resultaat van de partij BogoljoebofM^nticelll De partij Ihad een fraai slot doordien Monticelli een paard en een toren offerde. HAARLEMMERMEER. Geboren: Pieter, z. van A. van den Bos en A. E. Vroonland. Clazina, d. van G. Klaassen en T. G. v. d. Maarl. San- drina, d. van'S. H. van den Ban en P. E. v. d. Heide. Jansje, d. van J. van Burik en J. de Ruiter. Akke Pieternelle, d. van G. Bakker eri A. T. Slooten. Adrianus Theodorus, z. van W. Blom en M. Huls bosch. Janneke, d. van W. den Haan en A. Roemer. Catbarina, d. van M. Geluk en H. den Dekker. Adriaan, z. van A. v. d. Voet en C. v. d. Linden. Jannetje, d. van A. Tolenaars en A. Buis. Geertje, d. van W. C. van Arendonk en E. Nagel. Hermann August, z. van E. H. Eden en E. Heeren. Dirk, z. van J. A. Verkerk en M. C. Bax. Roelof, z. van C. Bakker en G. Schutte. Lena, d. van T. Deugd en L. Z. de Bonte. Adriaan Martinus, z. van J. Beukers en G. K, de Jong. Johan nes, z. van J. van Huis en A. de Vries. Ondertrouwd: M. W. Mesman 26 j. en M. G. Loogman 31 j. A. van der Meer 27 j. en P. Vrij 25 j. Gehuwd: A. J. v. d. Heuve 24 j. en C. Verzaal 19 j. J. P. van Dam 22 j. en L. Hoogendoorn 24 j. A. den Haan 32 j. en J. Spelt 24 j. W. C. M. van Hoof 28 j. en A. G. Bouwer 23 j. Overleden: A. Kuijper 53 j., ongeh. Jannetje Jacoba, 6 w., d. van P. T. de Vette en I. de Jong. Janna, 9 j., d. van J. Vogel en L. Minnaard P. van der Voort 37 j., echtg. van A. H. Goossens. A. Blij- leven 67 j., echtg. van J. v. d. Voort. G. Bokhorst 76 j. echtg. van D. Koolhaas. J. Overbeek 34 j., ongeh. Jan Aaldert 16 mnd., z. van L. v. d. Anker en B. Slijkoortl J. van der Voort 65 j., wedr. van A. BI ijle ven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Stille Omgang. Op inilatief van den afgevaardigde voor de afdeeling Leiden van Het Genootschap van den Stillen Om gang werd gisterenavend oen lozing gege ven met lichtbeelden in het raiochichuis. De zeereerw. heer pastoor Schiphorst open de deze bijeenkomst met gebed en zei'.e dat deze avond een bijzondere .vond was mede omdat hetgeen wat gegeven zou wor den iets was op geestelijk gebied. Z.Eorw. leidde spreker, den heer Driessen, uil Den Haag, met enkele woorden in, waar na deze zijn lezing aanving. Spr. vermeld de dan uitvcerig, en toegelicht mot licht beelden, de geschiedenis van het Mirakel van Amsterdam waaruit later li9i houden van den Stillen Omgang is ontstaan. Ook kregen we ve'e interessante plekjes van Ams'erclam, we'ke uit de geschiedenis van het Mirakel niet onbekend zijn. Vervol gens nog van het gehouden Eucharistisch Congres te Amsterdam. Het gesprokene werd met groote aandacht gevolgd. Jam mer dat zoo nu en dan enkele jongelui zich, vooral op een dergelijke avond, minder be hoorlijk gedroegen. Deze knapen schijnen het aan zichzelf verplicht te zijn de aan dacht der overige aanwezigen op hen te willen vestigen. Mogelijk dat het ncemen van enkele namen aan het wegnemen van dergelijke jeugdverschijnselen in de toe komst zal helpen bijdragen. In een geestige peroratie wekte spr. aden op om de de.vo- tie voor den Stillen Omgang te vergrcctcn en ook de vrouwen kunnen daaraan ten deele meewerken. Ook door het in den geest deelnemen aan dezen Omgang door op denzelfden morgen dat de mannen dit te Amsterdam doen, in hun parochiekerk ter H. Tafel te naderen. De afgevaardig de, de, heer Boskamp, dankte de heer Driessen en mevr. Driessen, die behulp zaam geweest was, voor deze schonen avond. Evenzoo de twee bestuursleden van het Genootschap te Leiden, die hier te genwoordig waren. De zeereerw. heer pas-

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7