De Wenteltrap NED. COST-INDIE WOENSDAG 22 JANUARI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto in een sloot. Vijf gewonden. Gistermiddag geraakte een vrachtauto uit Halfweg, waarin 7 arbeiders van het P.E.N. zaten, in het Woudmeer te Oud karspel te water, doordat de chauffeur de macht over zijn stuur verloor. De auto kwam op den kop in een sloot terecht. Vijf arbeiders werden gewond. Na verbonden te zijn, werden zij per autobus naar Halfweg vervoerd. Aanrijding met doodelijk gevolg. Te Munsterscheveld had de zoon van den landbouwer R. Beugel uit Emmererf- scheidenveen op zijn motor een aanrijding, tengevolge waarvan hij aan den slaap werd gewond. Enkele uren later is hij aan een bloeduitstorting in de hersenen overleden. Door een vrachtauto overreden. Gistermiddag is de 30-jarige H. L., wo nende te Gronigen, in de Nieuwe Bleeker- straat aldaar aangereden door een 6-wieli- ge vrachtauto. De heer L. bekwam een kaakfractuur en een rechterbovenarm- f breuk en werd in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Doodelijk ongeval. Gistermorgen kreeg de landbouwer J. Renet te Heythuizen, toen zijn paard een met boomstammen beladen kar onver wachts wegtrok, een der trekboomen van de kar tegen de borst. De schok was zoo hevig, dat R. 20 minuten later ten gevolge van ernstige inwendige kneuzingen is over leden. Het slachtoffer was gehuwd en va der van 8 kinderen. Verdronken. De 23-jarige gehuwde mej. W. Casimir— v. d. Pers te Zevenhuizen is met haar fiets in het kanaal aldaar gereden en verdron ken. Door een glazen dak gevallen. - De elfjarige Alb. de Groot, wonende aan de Waal kade te Nijmegen viel van her achterbalcon van haar woning en kwam op het glazen dak eenr papierfabriek terecht, waar zij doorheen viel, om terecht te ko men op den steenen vloer der fabriekt Zij liep een hersenschudding op en bleef uren lang bewusteloos. Haar toestand is bedenkelijk. Meisje in brand geraakt. Men meldt uit Nieuwer-Amstel aan de „Msbd.": Maandagmorgen geraakten bij het aanmaken der kachel de kleeren van een Duitsche dienstbode in brand. Alhoewel er onmiddellijk hulp ter plaat se was en de brandende kleeren met be hulp van een divankleed en wollen deken werden gedoofd bekwam het meisje dus danige brandwonden, dat zij in een zieken- inrichting te Amsterdam moest worden opgenomen. Aan de gevolgen overleden. Te Kerkrade overleed in het ziekenhuis de 57-jarige van D., polderwerker, die 12 Januari bewusteloos met hoofdwonden in de Schifterheiderstraat was gevonden. Alastrim te Hilversum. Te Hilversum is in het huisgezin van den gemeentewerkman V. bij twee kinde ren, een jongetje van 1 1/2 jaar en een meisje van 7 jaar, alastrim geconstateerd. De kinderen zijn op last van den direc teur van den Gemeentelijken Geneeskundi gen Dienst, dr. Planten, dadelijk naar de barak overgebracht. FEUILLETON. Uit bet Amerikaansch van MART ROBERTS RINEHART. 5) HOOFDSTUK III. John Baily verschijnt op het tooneel. Het diner werd in de ontbijtkamer op gediend. Die geweldige eetzaal gaf me een gevoel alsof ik verdwaald was en Thomas, die den heelen dag heel opgewekt was gG- weest, werd zichtbaar somberder naarmate de zon daalde. Hij keek telkens schichtig naar de hoeken van de kamer die door het kaarslicht op de tafel vol schaduwen wa ren. Toen ik gegeten had, ging ok naar de woonkamer. Het duurde nog drie uur voor de kinderen konden aankomen en ik haal de mijn breiwerk te voorschijn. Ik had twee dozijn paren pantoffelzolen in verschillende maten meegebracht ik stuur met Kerstmis altijd gebreide pantoffe's naar het tehuis voor oude dames en ik begon de wol uit te zoeken met het vaste voor nemen niet aan den vorigen avond te den ken. Maar mijn gedachten waren er niet bij: na een half uur merkte ik, dat ik een rij blauwe schulpen op paarse pantoffels gebreid had en ik legde mijn werk aan den kant. Ik haalde den manchetknoop te voor schijn en ging er mee naar de dienkamer. De diphtheritis te Oude-Pekela. Het aantal gevallen van diphtheritis te Oude Pekela is met 2 verminderd en be draagt thans 26. De kinderen welke niet zijn ingeënt mogen voorloopig niet naar school. DOOR ONDEUGDELIJKE KAAS VERGIFTIGD? Kinderen naar ziekenhuis overgebracht. Te Rotterdam heeft zich een vermoede lijk ernstig geval van vergiftiging voorge daan. Maandagavond vertoonden zich bij twee kinderen, het 2-jarig jongetje H. v. d. Linden en het 4-jarig meisje J. v. d. Linden in een gezin aan de Bothastraat verdach te ziekteverschijnselen. Men waarschuwde den G. G. D., die beide patiëntjes naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overbracht. Bij het eerste onderzoek meende men, aldus lezen wij in de „Tel.", te constatee- ren, dat de vergiftiging waarschijnlijk aan het gebruik van ondeugdelijke kaas moet worden toegeschreven. De politie van het bureau Nassaukade stelt een onderzoek in. De toestand van de beide kinderen van het gezin van v. d. Linden in de Botha- straat te Rotterdam, het 2-jarig jongetje H. en het 4-jarig meisje J., is zeer bevre digènd. De juiste oorzaak van de vergifti ging is nog niet vastgesteld. Het onder? zoek door de doktoren ingesteld heeft geen vaste resultaten opgeleverd. De politie heeft een stukje kaas en wat dropjes in beslag genomen, daar gebleken is, dat de kinderen hiervan gisteravond hebben ge bruikt. Behalve op de korst van de kaas heeft men er niets bijzonders aan kunnen ontdekken. Mogelijk is, dat de ziekte aan schimmel is te wijben, doch vast staal dit niet. Ook de dropjes zijn zeer onschuldig. Hiervan is men temeer overtuigd nu men weet, dat een buurkind er eveneens van heeft gegeten en er geen hinderlijke ge volgen van heeft ondervonden. Het onder zoek naar de juiste oorzaak wordt verder voortgezet. BRANDEN. Boerderij verbrand. Veel vee omgekomen. Gisteren is te Pleegte de kapitale boer derij van den landbouwer Reimeits in vlammen opgegaan. Tien stuks vee kwa men hierbij om, twee mcesten worden af gemaakt. De motor brandspuit en uit Raal- te konden weinig uitrichten. Alles was laag verzekerd. Boerderij afgebrand. Het vee gered. Te Herveld, gemeente Valburg, is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ont staan in de nieuwe kapitale heeren-boer- der'ij „De Moordakkers", toebehoorende aan dr. van der Hoeven uit Nijmegen. De hulp van de brandweer te Eist werd inge roepen, die tengevolge van den dikken mist. te laat op de plaats van den brand ver scheen. De geheele boerderij is op een klein ge deelte na tot den grond toe afgebrand. Het hoornvee kon worden gered, tengevolge van de technische beveiliging der stallen. Alles was verzekerd. Turfstrooiselfabriek afgebrand. Gisteren brak, naar de „Tel." meldt, in de machinekamer van de turfstrooiselfa- briek van den heer A. Veldman te Nieuwe Echoondcrbeekerveld brand uit. Het vuur dat in den grooten brandbaren voorraad gretig voedsel vond, greep snel om zich heen, zoodat men vrijwel machteloos te genover de vlamenzee stond. De fabriek brandde tot den grond toe af. Ongeveer honderd arbeiders zijn daardoor tijdelijk werkloos géworden. Verzekering dekt de schade. Geen misdaad in het spel. De sectie op het lijk van den vrachtrij der M. 8., dat Vrijdagmorgen te Bruns- sum is gevonden, heeft uitgewezen, dat geen teekenen van geweldpleging aanwe zig waren. De justitie heeft verlof gege ven tot begraven te Heerlen.. Thcmas was bezig het zilver op te wrijven en de lucht was dik van tabaLsrook. Ik snoof en keek rond, maar er was geen pijp te bekennen. Thomas, zei ik, je hebt gerookt. Neen juffrouw Hij leek de onschuld in persoon. Het is mijn jas, juffrouw, die is doortrokken met rook. De heeren op de club.... Maar Thomas eindigde zijn zin niet. De dienkamer was plotseling ver vuld van de lucht van geschroeide klee ren. Thomas greep naar zijn jas, liep naar de gootsteen, vulde een glas water en goot dit heei handig in zijn rechterzak leeg. Thomas, zei ik, terwijl hij met een schaapachtig gezicht bezig was den vloer op te dwei.en, rooken is een vieze er. nadeelige gewoonte, maar ais je het per sé niet laten kunt, sleek dan tenminste nooit meer een brandende pijp in je zak. Je huid behoort van jezelf, die kun je blakeren zoo vee] je wilt, maar dit huis hoort niet van mij en ik wil geen brand hebben. Heb je dezen manchetknoop ooit gezien! Neen, antwoordde hij, maar hij keek er op een eigenaardige manier naar. Ik heb die in de hall opgeraapt, ging ik op onverschilligen toon voort en de oogen van den ouden man keken me met een listige uitdrukking van onder zijn bor stelige wenkbrauwen aan. Er gebeuren eigenaardige dingen hier in huis, juffrouw Innes, zei "hij hoofdschud dend, er gebeurt vast nog iets ver schrikkelijks. Hebt u niet gezien, dat de groote klok in de hal} stil is blijven slaan? Onzin. Klokken staan altijd stil als ze niet opgewonden worden! Hij is opgewonden en om drie uur van nacht is het uurwerk blijven sti'staan, ant woordde de neger ernstig. En ik zal u nog wat anders vertellen: die klok heeft in EEN 103-JARIGE OVERLEDEN. Wed. C. BRAAFHART-KOUDIJS. Te Ede overleed, zooa'ls gisteren reeds gemeld, mejuffrouw IC. Braafhart, de op 1 na oudste inwoonster van ons land, op 103- jarigen leeftijd. De weduwe C. Braafhart lCoudijs, bekend als „de oude baker" ''nog op 86-jarigen leeftijd was zij op speciaal verzoek als zoodanig werkzaam), werd 1 September 1S26 geboren uit een gezin van 9 kinderen. Zij schonk aan 10 kinderen 't levenslicht, waarvan er nog vijf in leven zijn (de oudste is 76 jaar en de jongste 58 jaar). Voorts heeft zij nog 25 kleinkinde ren en ongeveer 30 achterkleinkinderen, voor wie zij nog kousen breide, aardappe len schiide en voor de inmaak zorgde. We kelijks bezocht zij een harer kinderen per auto, welwillend door den heer van Laar-, autoverhuurder, ter beschikking gesteld. In haar jeugd reeds heelt deze werkzame vrouw hard moeten werden met de spade en .den dorschvlegel. 's Morgens om yier uur reods was zij dan bij het dorschen pre sent om bij het schijnsel van een snotneus den vlegel te hanteeren. Bestond in vroeger dagen haar eenvou dig maa] in hoofdzaak uit roggebrood, mout, aardappelen en groenten, ook de laatste jaren at zij nog „wat de pot geeft". Het gezicht liet niets te wenschen over, doch wel haar gehoor, waarom zij bij het voeren van een gesprek een apparaat moest gebruiken. Ook was zij niet zeer gced meer ter been. Zij was altijd zeer op gewekt van geest en kon soms een aardig vers of gezegde uit vroeger tijden raak ci- teeren. DE KINDERMOORD IN DEN POLDER BLIJD0RP. Nog een getuige ongeroepen. - Verschenen is een buitengewoon politie blad, waarin de rechtcr-commissaris in de moordzaak Blijdorp, kamer I, huis van bewaring te Rotterdam, verzoekt, te wor den bekend gemaakt met de verblijfplaats van Hubertus Trompert, geb. 20 Juni 1871, te Mijdrecht, die ongeveer 11/2 jaar gele den als knecht in dienst was bij den loge menthouder Den Hoed, te Vreeland. Hij mc'et als getuige worden gehoord in de moordza-ak-BIijdorp. DE ZIGEUNERS AAN DE BRABANTSCHE GRENZEN. Men meldt van de BrabantschBelgi sche grens aan „De Tijd": Naar vernemen wordt zijn de bekende zigeuner-kolonies, waarmede België gedu rende reeds enkele jaren zit opgescheept, thans weder verzameld in enkele kampe menten in de dichte nabijheid der Neder- landsche grens, n.l. in de streek van Tuin hout en Oostelijk daarvan. Deze concen tratie is een nieuwe schakel in den keten der befaamde zigeuner-avonturen. Nadat speciaal verleden winter beprcefd was deze nomaden „in groot vei band" op Ne- derlandsch gebied af te schuiven, ecne methode, die op de voorbeeldige activiteit onzer grenswacht is' gestrand, gooide men geen vijftien jaar stilgestaan, niet sedert de eerste vrouw van meneer Armstrong gestorven is. En dat is nog niet alles neen juffrouw. De laatste drie nachten heb ik een leeken gehad nadat het elect rische iicht uitging. Mijn olielamp was, gevuld, maar hij ging steeds uit, wat ik er ook aan deed. Er is geen zekerder teeken dan den dood. De Bijbel zegt: „Laat uw licht schijnen Als een onzichtbare hand uw licht uit dooft, beteekent het vast dat er iemand sterft. In de stem van den ouden man klonk diepe overtuiging en ondanks het feit da» mijn gezond verstand me zei, dat de butler onzin praatte, kreeg ik een kil gevoel over mijn ruggegraat.. Ik ging de dienkamer uit terwijl hij in zichzelf bleef mompelen. La- Ier op den avond hoorde ik het geluid van brekend glas en porcelein uit de dienka mer komen en Liddy kwam mij berich ten dat Beulah, mijn koolzwarte poes, plot seling voor Thcmas was gaan staan, juist toen deze een blad met borden en glazen opnam. Dit booze vcoiteeken was le veel voor hem geweest en hij had het blad van schrik uit zijn handen laten vallen. Het geronk van een auto-motor was het meest welkom© geluid dat ik in langen tijd gehoord had en toen Gertrude en Halsev voor mij stonden, scheenen mijn moeilijk heden verdwenen te zijn. Gertrude kwam met een opgewekten glimlach de hall bin nen met haar hoed op haar eene oor en de haren naar alle richtingen verwaaid onder haar roze' sluier. Gertrude is een heel knap meisje, hoe scheef ze haar hoed ook op heeft en ik was niet verbaasd teen Halsey een knappe jongen man voorstelde, die een buiging voor mij maakte, maar naar Trude keek. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 23 Jan. Hilversum, 1071 M. (Voor 6 uur 298 M.) Ui'tsl. N.C.R.V.-uitzendingen. 8.159.30 Concert. 10.0010.30 Zang door Dameskoortpe. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 Voor de Landbouwers. 12.302.00 Concert. Alt, mezzo, viool, fluit, orgel en piano. 2.002.35 Uitzending voor 6choIen. 2.453.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.45 Lezing: „Over zielkundige in vloeden op het proces van ziekte". VII. 5.456.30 Orgelconcert. 6.30—7.00 Lezing over: „Flierefluiters tusschenkomst" van A. M. de Jong. 7.007.30 Lezing over „Methodische toe passing der muziek bij de behandeling van ongewone personen" van Dr. W. v. d. Wall 7.308.00 Cursus Maleisch. 8.00 Sprekers en concert. Orkest. Na af loop: Persberichten. w Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.012.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwartet. 2.00—3.00 Gramofoonmuziek. 3.003.30 Halfuur voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Spreker: F. W. Drijver Jr. Onderwerp: Wat de vrouw van assu rantiën dient te weten. 3.301.00 Gramofoonmuziek. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.30—6.45 Concert door het Omroepor kest. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker Dr. T. van Heelsbergen over: Eenige be langrijke ziekten bij kippen. 7.157.45 Cursus Fransch. Gevorderden en conversatie. 7.45—8.00 Gramofoonmuziek. 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansl. van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw Orkest o. 1. v. Bruno Walter. Na afloop Persberich ten. Daarna: Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. l.f,0—2.20 Concert op cinema-orgel door R. Foort. 2.50 Uitz. voor scholen. het in het laatste najaar over een anderen boeg. De zigeuners werden in talrijke zeer kleine groepen, sems van niet meer dan één wagen, gesplitst. Deze kleine „afdee- iingen" zouden het zóó eens, op talrijke punten der grens, hebben te probeeren. Het resultaat was, al evenzeer nul komma nul. Alle goede dingen bestaan in drieën en dus is het achtbare convooi than3 lycer tezamen gebracht en geconcentreerd. In afwachting van nadere instructies. Intusschen blijft onze toegangspoort ste vig bewaakt, waarbij in hoofdzaak de poli- lictrcepen ononderbroken dag- en nacht diensten (drie-plcegenstelsel) vervullen. Hier aan de grens wordt de vraag ge steld, waarom men in België toch niet eens probeert de zigeuners over de Fransc-he grens te vc'eren. De Belgen hebben dit ca deautje immers toch ook van Marianne ont vangen Voedseischaarschte in het Zuiden van Soerakaarta. Ancta seint uit Batavia: In verband mer het feit, dat te Wonogiri voedseischaarsch te hcerscht, heeft de gouverneur van Soe- rakarta een verordening uitgevaardigd waarbij de uitvcer van voedselproducten uit het regentschap verboden wordt. Ik heb een gast meegebracht, tante Ray, zei Halsey. Ik hoop dat u hem in genade aanneemt en op uw Zaterdag-tot- Zondaglijsije zet. Mag ik u John Baily voorstellen, maar u moet hem Jack noe men. iBnnen twaalf uur zegt hij tante te gen u, ik ken hem We gaven elkaar een hand en ik had gelegenheid mijn onverwachten gast goed op to nemen. Hij was een forsch gebouwd6 groote jonge man, een jaar of dertig taxeerde ik hem en hij had een kleine snor. Ik heiinnerde mij dat ik mij op dat oogen blik afvroeg waarom hij zijn snor liet staan, hij had een gced-gevormde mond, vond ik en als hij glimlachte, werd een rij mooie tanden zichtbaar. Hij had een knap, door de zon gebruind gezicht en een paai openhartige, eerlijke oogen. Ik beschrijf Jack Baily heel nauwkeurig, omdat hij een belangrijke figuur is in her. verder verloop der gebeurtenissen. Gertrude was vermoeid van de reis en ging spoedig naar bed. Ik had mij voorge nomen om de jongelui voor den volgenden dag niets te vertellen van onze vreemde avonturen in ons zomerverblijf en het in een zoo min mogelijk ernstig daglicht to stellen. Wat had ik per slot van rekening te vei tellen? Een nieuwsgierig gezicht dat door een raam had gegluurd, een beetje geste mmel in den nacht, een* paar krassen op de trap en een stuk van een manchet knoop Wat Thomas en zijn sombere voorstellingen betreft, ik koesterde de overtuiging dat een neger voor vijftig pro cent een dief is en verder uit zwartsel en bijgeloof bestaat. Het was Zaterdagavond. Halsey en zijn vriend gingen naar de biljaitkamer en ik hoorde ze pralen terwij] ik de trap opliep. Het scheen dat Halsey bij de Greenwood 3.10 Causerie. 3.20 Vesper u. d. Westminster Abbey. 4.05 Concert. 5.35 Iviiideruurtje. 6.20 Voorlezing en nieuwsberichten. 7.00 Piano-recital door J. Ching. 7.20 Lezingen. 8.20 Concert. Symphonie-Orkest. 9.25 Nieuwsberichten en lezing. 9.55 Vaudeville. 11.1012.20 Dansmuziek. „Radio-Pari s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert en soli. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 9.3510.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Phonola-concert. 12.251.50 Orkestconcert. 4.505.50 Concert. Orkest, sopraan en cembalo. 7.20 Concert door Militair Muziekkorps. 8.05 „Besuch bei Landois" Hoorspel van Paulheinz Wantzen. Daarna tot 10.20 Dans muziek. 10.2011.20 Dansmuziek op gramofoon- platen. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.504.50 Concert. Orkest en Operazan geres. 5.105.40 Declamatie. 7.35—8.20 Balalaika^-concert. 8.209.50 „En Forbryder", Tooneelspel in 5 bedrijven van Sven Lange. 9.5010.15 Solistenconcert. 10.3012.20 Dansmuziek. Brussel, 508 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Her-uitzending van het concert in het concertgebouw te Amsterdam. Z e e s e n, 1635 M. 6.158.45 Lezingen. 8.50—9.15 Concert. Klein Koor eri de clamatie. 9.5010.05 Berichten. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.50—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert uit Berlijn. 4.507.05 Lezingen. 7.20 Voorlezing. 8.05 Orkestconcert. 9.50 Dansles. Daarna tot 11.50 Dansmu ziek. BUIIENL. BERICHTEN ONCELUKKEN. FABRIEKSONTPLOFFING IN ZWEDEN In de machinefabriek „Atlas-Diesel" in Sickla (Zweden) heeft gistermiddag een ernstige ontploffing plaats gehad, tenge volge waarvan 2 personen gedood en 3 zwaar gewond werden. Door onbekend ge bleven oorzaak explodeerde een motor in de montagehall, waar ruim 100 werklieden bezig waren. Een werkmeester werd door den hevigen luchtdruk 15 Meter ver weg geslingerd en kwam op een anderen arbei der terecht; beiden bekwamen zwaar let sel. De overigen werden door in het rond vliegende machinedeelen getroffen en be kwamen voor het meerendeel lichte kwetsuren. In het fabrieksgebouw werd aanzienlijke schade aangericht. Kustwachtschip bij Alaska op een rots geloopen. Uit San Francisco wordt gemeld: Naar het s.s. „President Pierce" seint, heeft het een s.o.s.-signaal opgevangen van het kustwachtschip „Unalga", dat het bij Neva da-Point aan de kust van Alaska op een rots is geloppen. Club gestopt had om benzine in te nemen en daar Jack Baily had getroffen. Het was niet moeilijk geweest om dezen te overre den mee te gaan. Gertrude wist waar schijnlijk wel waarom. Ik wekte Liddy om wet eten voor hen klaar te maken. Tho mas was al buiten ons bereik in do tuin manswoning en liet mij niet imponee- ren door haar afschuw van de keuken en de omgeving daarvan. Toen ging ik naar bed. De jongelui waren nog in de biljart kamer toen ik in slaap viel en het laatste wat ik mij herinnerde was het janken van e>en hond aan den voorkant van het huis. Om drie uur in den vroegen morgen schrok ik wakker door een revolverschol. Het geluid scheen van vlak buiten mijn deur te komen. Het eerste oogenblik kon ik mij niet bewegen van schrik, toen hoor de ik Gertrude in haar kamer en het vol gende oogenblik had zij de tusschendeur opengegooid. O, tante Ray! Tante Ray! riep zij buiten zichzelf van verbijstering. Er is iemand doodgeschoten, doodgeschoten Dievenzei ik kort. Goddank, dat er vannacht mannen in huis zijn. Ik schoot mijn pantoffels en mijn badjas aan en Ger trude slaagde er in niet zonder moeite om met haar bevende vingers een lamp te krijgen. Toen openden wij de deur naar de hallj de meiden schoolden boven aan de trap samen, bibberend en met bleeke gezichten. Liddy voorop. Ik werd begroet door een serie kreten en vragen en ik trachtte ze zooveel mogelijk gerust te stellen. Ger trude had zich op een stoel laten vallen en zat klappertandend en bevend voor zich uit te- staren. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5