LUCHTVAART De opening van het Raadhuis te Sassenheim SPORT ZATERDAG 18 JANUARI 1929 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE ZEEROOVERIJ IN CHINA. Een Engelsch atoomschip n.1. do „Tuck- Wo" van de Indo-China-Ste>am Navigation Go. Ltd. te Hongkong is op de Yangtse tusschen Nanking en Shanghai door Chi- neesche zeeroovers overvallen. Do zeeroovers kwamen aan boord en on derzochten het geheele schip, voorgevende, dat zij twee misdadigers zochten. Zooals men reeds weet, gingen zij er tenslotte met een groote hoeveelheid opium, welke het schip vervoerde, vandoor. Een Chineesche passagier werd gedood en de Chineesche betaalmeester werd ern stig gewond. De zich aan boord bevinden de Chineesche secretaris van het Britsche gezantschap te Peking wist door zijn ken nis van de Chineesche taal te voorkomen, flat de zeeroovers onder de passagiers een bloedbad aanrichtten. Intussc-hen hadden andere rooversben- den her stoomschip van den oever af hevig beschoten. Toen bleek, dat de zeeroovers met hun buit niet naar den oever terugkeerden, doch stroomafwaarts voeren, ontstond tus schen de aan land achtergebleven roovers en hun concurrenten op do rivier eeu lange schietpartij, waarbij aan beide zijden ge wonden vielen. AMERIKA'S GESCHIEDENIS IN GRANIET. Gp de granieten oppervlakte der Black- Tiill Mountains te Zuid-Dakota, waar thans zijn uitgehouwen de kolossale beelden van Washington, Jefferson, Lincoln en Roose velt, zal nu een samenvatting der geschie denis der Vereenigde Staten worden aan gebracht in 500 worden, op dezelfde wijze gegraveerd. De letters zullen 5 voet hoog zijn en zullen op mijlen afstand gelezen kunnen worden. Geologen schatten den duur dezer inscriptie op een half miHioen jaren. Men deelt rned, dat oud-president Coolidge de uitnoodiging het stuk op te stellen heeft aangenomen. Nog een gifmoordproces te Szolnok. In aansluiting op 't eenige weken geleden te Szolnok gevoerde massaproces tegen de gifmoordenaressen .te Theisswinkel, die haar echtgenooten door middel van ver gif om het leven hadden gebracht, stonden gisteren wederom twee vrouwen terecht. De belangstelling was gisterenmorgen, bij den aanvang van de strafzitting zeer groot, grooter, dan de vorige maal, aan gezien de twee beklaagden van thans als de twee rijkste en mooiste boerinnen van de streek bekend staan. Het zijn de 44- jarige Julianne Foeldvary en de 43-jarige Maria. Kardosz. De laatste wordt ezvan beschuldigd, haar man en haar zoon vergiftigd te heb ben. Haar man, die jn 191*7 den militairen dienst verliet, ging aan den drank en mis handelde zijn vrouw. Ook -de zoon was een dronkaard. Julianne Foeldvary wordt ervan be schuldigd, haar moeder en den man, met wien zij samenwoonde te hebben vergif tigd. Beide vrouwen waren gistermorgen voor de rechtbank gekleed in zwart zijden ge waden en droegen lakschoenen. Julianne Foeldvary, ontkende alle schuld en Maria Kardosz, die aanvankelijk ont kende, legde naderhand een volledige be kentenis af. Voor het proces zijn 70 getui gen gedagvaard. Bloedige misdaad van een waanzinnige. Een 25-jarige jongeman uit Sosnowitz. die reeds geruimen tijd aan aanvallen van waanzin leed, overviel gisteravond plotse ling zijn reeds in bed liggende broer en sloeg hem met een hamer den schedel in. Toen wachtte hij op den terugkeer van zijn 64-jarige moeder en vermoordde ook deze op verschrikkelijke wijze. Na zijn vreese- lijke daad te hebben begaan trok de waan zinnige de kleeren van zijn broer aan en ging naar de bioscoop. Toevallig hadden de buren iets van het drama gemerkt en spoe dig hadden zij de ware toedracht ontdekt, waarop zij de politie waarschuwden, die •:len dader in de bioscoop kon arresteeren. Met groot cynisme bekende hij alles en verklaarde, dat hij zich in het bezit had willen stellen van de bezittingen van zijn broer. De mail is naar een krankzinnigen gesticht overgebracht, waar zijn geestver- Fransch geleefde door roovers overvallen en gedood? Volgens een bericht uit ïtïo de Janeiro aan de „Ma-tin" moet de Fransche geleer de, George Oliver, bij Villabella. door roo vers overvallen en gedood zijn. De roovers zouden naar Bolivia de wijk hebben genomen. Een nadere bevestiging van dit bericht is nog niet. ontvangen. John D. Rockefellers liefdadigheid. De oude Rockefeller had verleden maand 100.000 gegeven voor lotsverbetering van oude of zieke doopsgezinde geestelijken. Daarop is nu dezer dagen nog eens 800.000 voor eenzelfde doel. gevolgd. Hiermee bracht de oude John D. het to taal van zijn schenkingen voor liefdadig heid, onderwijs, filantropie en openbaar nut op $600.000.000. Met een vliegtuig uit het luchtschip. In de luchthaven te Lakehurst is men bezig met de voorbereidende werkzaam heden om een vliegtuig zonder motor van het luchtschip Los Angeles te laten vlie gen. Luitenant-vlieger Barna by is voor nemens om tijdens de vlucht van de Los Ange'.es op een hoogte van ongeveer 1000 meter met het toestel een glijvlucht te maken. Indien de proeven een bevredi gend resultaat opleveren zullen in de toe komst de Amerikaansche luchtschepen met zeilvliegtuigen worden uitgerust. ln hoofdzaak is gisteren reeds medege deeld het verloop van do plechtige opge- ning van Sassenheim's Raadhuis door den Commissaris der Koningin. Onder het feestelijk beieren van de klokken der pa rochiekerk, reed Z.Exc. door de bevlagde Dorpsstraat. Aan het Raadhuis werd Jhr. v. Karnebeek ontvangen door B. en W. der gemeente, die hem door de met vazen oranjeappels versierde hal naar de Raads zaal leidden, waar een uitgelezen gezel schap hem wachtten: de eersten onder de gemeentenaren en tal van autoriteiten van buiten de gemeente. Behalve de reeds genoemde sprekers hebben ten slotte nog het woord gevoerd de heer J. O. Matze, ds. Krijkamp en ds. Kuyper, dr. Ie Grand en burgemeester Bulten. Do heer J. O. Matze sprak als oudste van de hoofden van scholen een woord van gelukwensoh tot. het gemeentebestuur en bracht hulde aan de loyale en royale steun van het gemeentebestuur aan het. onder wijs. Ds. Krijkamp zeide, dat een belangrijk onderdeel van het in dit Raadhuis te ver richten werk vroeger in handen van de Kerk was nl. de Burgerlijke Stand maar thans bij de gemeente was onderge bracht-, waar 't in goede, waarschijnlijk zelfs in betere handen is. Ds. P. D. Kuyper bracht namens de Ge reformeerde Gemeente gelukwenschen over en hoopte dat Gods zegen moge rus ten op het werk der gemeente, op de personen, die de gemeente besturen, in 't bijzonder op den burgemeester. Dr. Jo Grand had een speech vol woord spelingen. Het spreekwoord „Rust roest" is hier in de gemeente gelukkig nooit wer kelijkheid geworden, maar toch weet ieder een, datRoest thans rust! Er is maar één stad met een burgemeester en een gouverneur, dat is Den Haag. Er is ook maar een dorp, dat op hetzelfde feit groot kan gaan: Sassem. Spr. verzocht de be langstelling van het gemeentebestuur voor de kinder-hygiëne en de tuberculosc-be- strijding. De burgemeester van Voorhout, de heer G. Bulten, sprak namens de burgemeesters van omliggende plaatsen. Spr. heeft ge zien, dat het. Raadhuis bijzonder practisch is ingericht. Er is gerekend op uitbreiding van het werk, niet alleen door toename der bevolking, ma-ar ook omdat vanwege het Rijk misschien nog meer werk aan de gemeenten wordt opgelegd. Dit gebouw spreekt van welvaart van Sassenheim in de bollensteek is een monument Sassen heim en de bollenstreek waardig. Na- deze lange rij van toespraken, dio wel niet droog waren, maar evenmin de dorst lesschend, liet de champagne zich goed smaken. De Commissaris in Monte Carlo. De Commissaris bezichtigde daarna het het nieuwe Raadhuis en begaf zich vervol gens per auto, waarop de vlaggen van Rijk en Provincie, naar het Tentoonstellingsge bouw- „Bloeminst". In de volg-auto waren gezeten B. en W. en de secretaris. Aan het gebouw „Bloemlust" werd Z. Exc. toegesproken door den heer W. War- naar. die hem welkom heette en uiteen zette, dat deze permanente tentoonstel ling tot doel had niet winstbejag doch de veredeling van het vak. ZExc. bezocht daarna de verschillende inzendingen, rondgeleid door de beide wet houders en den heer A. Frijlink, voorzitter van „Bloemlust". De Commissaris toonde een groote be langstelling voor dit wintersche bloeraen- feest en verklaarde er zeer mee ingenomen te zijn. dat een nieuwe Narcis (een gele trompetnarcis) naar hem was genoemd. Ongeveer een half uur vertoefde Zijne Exc. in „Bloemenlust", waarna hij per auto naar Den Haag terugkeerde. Als herinne ring aan dit bezoek werd den Commissaris een kistje Darwintulpen William Pitt en eenige potten met Lelietjes van Dalen ten geschenke meegegeven. (Het onderstaande is reeds gisteren ge plaatst in een gedeelte onzer oplage). Toespraak Commissaris der Koningin. De Commissaris der Kinïngin verklaar de gaarne bereid te zijn het nieuwe raad huis te openen. Op de eerste plaats dankte Z.Exc. voor de hoffelijke woorden van welkom, op de tweede plaats wilde hij het gemeentebestuur gelukwenschen met dezen heugelijken dag en de verzekering gever., dat hij het waardeert bij deze plechtigheid tegenwoordig te kunnen zijn. Spr. herinnert aan de proclamatie van den burgemeester van Sassenheim waarin hij las, dat de aanleiding tot den nieuwen bouw gelegen was in de behoefte aan se cretarieruimte. Dit zal wel zoo zijn, maar bij spr. kwam de gedachte op, dat dit toch een al te eenvoudige verklaring is #ran het feest van heden, omdat ook zeker de gedachte heeft voorgezeten, dat dit go- bouw is een monument van de hoogte, waarop de tijd deze gemeente heeft ge bracht. Er ligt dus een stuk symboliek in deze feestelijkheid dat samenhangt met het leven en de tcekorost der gemeente. Zooeven heeft spr. cijfers hooren noe men. Als hij nu een blik achteruit werpt en vergelijkingen maakt, dan blijkt dit feest inderdaad van hoogere beteekenis. Het is niet alleen de aanwas der bevol king, maar ook cijfers, die de burgemees, ter uit bescheidenheid niet had genoemd dat er in de 2 eerste jaren van deze eeuw een batig saldo was van 2C0 en dit in het jaar 19£8 de 43.C00 overschrijdt. Bovendien werden in die jaren verschil lende bedrijven geslicht en groote scan- men voor publieke werken uitgegeven. Zoo kan het niet anders of in het feest, dat men heden viert, vindt de vooruitgang zijn bekroning. De wijding van dit gebouw zegt. nog meer Het getuigt tevens'van de voortvarendheid van het gemeentebestuur en van het willen en kunnen der burgerij van Sassenheim. Spr. zeide andere gemeenten misschien onrecht aan te doen, wanneer hij de bloem bollencultuur uitsluitend met Sassenheim vereenzelvigde, maar spr. gelooft onweer sproken te kunnen beweren, dat in do merkwaardige bedrijvigheid van deze streek van Sassenheim is uitgegaan een groote energie, een groote kracht. Homerus heeft geschreven: „De toe komst ligt in den schoot der goden verbor gen". In de hoogste conjunctuur komen schommelingen voor, maar wanneer in Sas senheim die geest blijft bestaan, dan opent zich tevens de mogelijkheid om de moei lijkheden te overwinnen. Spr. besloot met den wensch dat de toe komst zich zal kunnen kenmerken door een samengaan van activiteit van bestuur en burgerij en dat op hetgeen hier wordt be raamd de zegen zal rusten, die onmis baar is. De Burgemeester dankte hierna den Commissaris der Koningin. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „Leiden". Morgen speelt Leiden I op eigen terrein tegen S. J. C. I uit- Noordwijk. Wij durven niet vooruit te loopen op den uitslag. S. J. C. I is een niet te onderschatten tegen stander. Het belooft wel een spannende wedstrijd, daar beide clubs haar uitersten best zullen doen om boven aan de rang lijst te komen. Daarom, roodzwarten op gepast. Laat zien wat er in zit en tracht de eer van onze vereeniging hoog te hou den en op te voeren. Om 12 uur speelt Leiden II tegen Blauw Zwart II uit Wassenaar. Denkt er aan jongens attent en sportief. Dan alleen zul len de resultaten niet uitblijven. Het is natuurlijk een uitgemaakte zaak, dat mor gen met schitterend weer de Leidsche sportliefhebbers niet thuis zullen blijven en allen komen genieten van den wedstrijd wat werkelijk de moeite waard is. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „O. 0. S.M Morgen ontvangen de D. O. S.-ieservcu Lisse IV op eigen terrein. Wij zullen ons niet aan een voorspelling wagen, doch we vertrouwen, dat alle spelers hun beste beentje zullen voorzetten, terwijl het voor het publiek zeker de moeite zal loonen, om naar dezen wedstrijd te komen zien. Aanvang 2 uur. R. K. Sportvereeninging „Meerburg" (Zoeterwoude, Hooge Rijndijk). Meerburg I wacht morgen de zwaarste strijd dezer competitie, daar zij nl. tegen de leiders S. J. O. III in Noordwijk moet uitkomen. Onze jongens weten wat er op het spel staat. Wij verwachten dan ook, dat zij zich zullen geven, van begin tot eind. Denkt er om jongens, een overwin ning brengt ons weer aan den kop, doch dan zal er gewerkt moeten worden. Vertrek half één precies van het Patronaat. Ons tweede elftal zal het ook hard te verantwoorden krijgen tegen onze buren, St. Bernardus II. Wij vertrouwen, dat dit weer een in goede verstandhouding te spe len wedstrijd wordt, waarbij de sterkste mege winnen. Vertrek half twee per fiets vanaf het patronaat. De Athletiek-avond was Donderdag flink bezocht en er is flink getraind. Wij vragen nu dringend aan alle Meer- burgers, om Maandagavond allen de Gym nastiekles bij te wonen. Waardeert het werken van uw bestuur, dat de leden in de gelegenheid stelt zoo'n volmaakte sport- opvoeding te krijgen. Voetballers, athleten en gymnasten, Maandagavond allen aan wezig in de gymnastiekzaal. ATHLETIEK. R. R. Athletlek en Sportvereeniging Rood Wit Het programma voor a.s. Zondag luidt: Morgen zullen we beginnen met de eerste boekwandeling, welke een succes zal wor den voor onze wandelaars. Juniores 10 K M. vertrek half 3. Seniores 15 K.M. ver trek 2 uur vanaf onze vaste verzamelplaats. Nogmaals willen wij U allen er aan her inneren dat voor dengenen die 't eerst het vereischte aantal Kilometers heeft afgelegd een prijs beschikbaar is gesteld. Dus mor gen allen present GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Aanwezig alle leden. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Meulen, die de vergadering opent met ambtsgebed. De voorz. richt op deze eerste vergade ring van het nieuw begonnen jaar zich tot de leden van den Raad met een hartelijkcn gelukwensch. Spr. memoreert in korte trek ken wat in het afgeloopen jaar hoeft plaats gehad. Hij herdenkt met dankbaarheid, dat door hem een tweetal jubileumdagen wa ren beleefd, waarbij door den raad en de gansche gemeente blijken waren gegeven van waardeering van zijn arbeid in het belang der gemeente verricht. Spr. besluit met den wensch dab door God aan de le den van den raad lust en kracht mag wor den verleend tot het volvoeren van hun taak in liet belang van de gemeente Ha- zerswoude. De heer D. de Bruijn IJzn. acht zich de tolk te zijn van den Raad, wanneer hij den voorzitter dank brengt voor de woerden tot hen gericht en wenscht ook den bur gemeester Gods zegen toe voor het ïnge- troden jaar. Hopend, dat de plannen, die gemaakt zijn, tob uitvoering mogen komen en God aan allen de noodige bekwaamheid en krachten mag verleenen tot den arbeid, besluit spr. met den wensch, dat do ge meenschappelijke arbeid mag strekken tot welzijn en bloei der gemeente. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen der vorigo vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. De voorz. doet voorlezing van esn'go ingekomen stukken, die voor ken nisgeving worden aangenomen. Werkverschaffing. Bij punt 2: Regeling werkverschaffing over 19291930, deelt de voorz. mede dat door B. en W. een conferentie heeft plaats gehad met het bestuur der vereeniging tot werkverschaffing. Bij de gehouden be spreking werd aangedrongen op de wen- schelijkheid voor de werklieden tot 't zich aansluiten bij de organisatie, dat tot heden zeer langzaam gaat. Enkele wijzigingen werden aangebracht in de regeling, waar toe o.m. behoort, dat personen, die werk loos zijn en niet georganiseerd zijn zich eerst aan de secretarie mceten melden, voor en aleer zij tot de werkverschaffing kunnen worden toegelaten. Het bedrag voor het zagen van een vaam hout werd gebracht op 3.Na toelichting door den voorz. van enkele artikelen werd de regeling overeenkomstig heb voorstel van B. en W. goedgekeurd. Hierop kwam aan de orde: Verordening betreffende de scheepvaart door de Kou- dekorksche brug en de passage over die brug. De verordening, die in overleg met de gemeente Koudekerk was opgesteld, werd ariikelsgewijze voorgelezen en na boe lichting vastgesteld. Hst tarief van de waterleiding. Hierop volgde wijz'ging van het tarief der waterleiding, waarbij door den heer B. den Braver, administrateur van het be drijf, uitvoerige mededeelingen werden ge daan omtrent den stand der zaken. Hieruit werd duidelijk, dat het bedrijf in zeer gun stige conditie verkeert en de schuld, die er nog op drukt-, zeer gering is. B. en W. zijn van oordeel, dat de voordeelen hiervan niet in de gemeentekas mogen vloeien, maar in de eerste plaats den ingezetenen onzer gemeente ten gceclc mejeten komen. Reden waarom door B. en W. wordt voor gesteld tot verlaging van heb tarief over te gaan, om ook medo hierdoor het meer dere gebruik te bevorderen in het belang van de volksgezondheid. B. en W. achten het gewenscht alle verbruikers van het wa terleidingbedrijf, dus ook zij die geen goot steen hebben, van een meter te voorzien en dan voor alle verbruikers de meterhuur af te schaffen. Volgens het bestaande tarief kan men met de afname van 25 kub. M. per jaar beginnen en opklimmen tot 40, 60, 80 tot 100 kub. M. Deze regeling zal ver vallen en beginnen met een afname van 40 ktfb. M. waarvoor een bedrag van 12 zal verschuld'gd zijn, terwijl voor elke kub. M. meer verbruik 25 cent moeten worden gestort. Vervolgens in eens opklimmen tot 100 kub. M. waarvan de prijs is gesteld op 27 per jaar, met iedere kub. M. meer verbruik van 15 cent. Voor woniugen van een huurwaarde volgens de personeele be lasting tot en met 100 zullen de kosten bedragen 6.50 per jaar bij een gebruik van 28 kub. M. als maximum; boven dit maximum 0.25 voor elke kub. M. Van 100—125 zullen de kosten bedragen 7.80 per jaar, bij een gebruik van 32 kub. M.; daarboven vcor e'ke kub. M. 0.25. Vau 125150 10.40, bij een max mum ver bruik van 35 kub. M. daarboven voor o'.ko kub. M. 0 25. In deze woningen mag al leen één 3/8 tapkraan zijn geplaatst, die niet hoven een gootsteen of dergelijke wa- terloozing is aangebracht. Voor woningen van een huurwaarde volgens de personeele belasting beneden 71 is het bedrag 6.50; van 71 tot 98 9.10; en van 98 tot 116 bedraagt dit 11.70 per jaar. Deze bedragen worden verhoogd met 20 pet. voor winkels, bakkerijen, slagerijen, koffiehuizen, logementen en b'erhuizen. Ook in deze woningen mag alleen een 3/8 tapkraan zijn geplaatst, niet boven een gootsteen of dergelijke waterloozing. Bij de bespreking van dit alles infor meert de heer C. Patijn of de inning der plaats hebben en de verhuurder van de woningen daarvoor aansprakelijk blijft. Hierop wordt bevest!gend geantwoord, met de opmerking dat bij een gebruik boven het maximum dit een zaak is tusschen den eigenaar van de woning en de huurder. De heer P. F. Veelenturf wijst er met na druk op, dat vele ingezetenen in de mee ning verkeeren, dat bij een gebruik bo ven het gestelde maximum boete wordt geheven. Dit is een geheel verkeerde mee ning omtrent deze zaak; van elke kub. M., die men boven het gestelde maximum ver bruikt, moet volgens het vastgestelde ta rief worden betaalt; men moet dit in geen geval als een strafbepaling beschouwen. Met algemeene stemmen wordt besloten met ingang van 1 Januari j.l. tot wijziging van het tarief van de waterleiding. De heer P. F. Veelenturf richt zich daarop in waar- deerende woorden lot den heer B. den Braver, die als administrateur van de waterleiding deze veelomvattenden arbeid nog boven zijn drukke werkzaamheden aan de secretarie heeft willen verrichten en deze zaak in studie heeft wi'len nemen. Spr. brengt hem een woord van hartelijkcn dank voor al den tijd en moeite aan dit werk besteed en voor de uitnemende lei ding van het bedrijf, waarvan de resulta ten zijn een vermindering van het tarief, wat de ingezetenen onzer gemeente ten gcede komt. De voorz. sluit zich volkomen aan bij heb gesprokene door den heer P. F. Veelenturf, waarop door den secretaris wordt geantwoord, die zijn dank u'tspreekt voor de woorden tot hem gericht. Heffing van schoolgeld. Hierop komt aan de orde: Verordening tot heffing van schoolgeld voor gewoon la ger onderwijs en voor uitgebreid lager on derwijs. De voorz. zegt, dat dc verordening voor gewoon lager onderwijs buiten bespre king kan blijven, omdat daarin geen ver andering moet worden gebracht, zoodat alleen voor het M. L. O., welke school in het afgeloopen jaar werd geopend, een ver ordening zal moeten worden vastgesteld. Deze school in onze gemeente wordt be zocht door 26 leerlingen, waarvan de kos ten per leerling bedragen 225.34 per jaar, waarvoor aan schoolgeld zal mceten wor den opgebracht 709.80. Bij een indeeling in de le klas zal het schoolgeld bedragen per leerling 5.40, in de 2e kl. f 6.60, en vervolgens 7.80, 9.—, 10.20, 12.60, 13.80, 15.—. 17.40, 21.—, 24.—. 28.20, 33.C0, 39.—, 44.-10, 49:—. 57.—, 64.20. 71.40, 78.60 en in dc 22e kl. een ,bedrag van 85.80 per leer ling.-Na toelichting en besprek'ng wordt besloten tct vaststelling van de verorde ning voor U. L. O. Benoemingen. De heer P. Plomp wordt weder voor een jaar benoemd tot tolgaarder aan de tol op de Gemeeneweg tegen een weekloon van ƒ28, benevens 5 pet. van de bruto opbrengst der tol en 50 vergoeding voor vuur en licht in het lokaaltje. Ingeval echter in den loop van het jaar de tol wordt opgeheven, wordt de benoeming geacht vervallen te zijn op den datum van opheffing. Hierop heeft de benoem'ng plaats van twee leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Ter voorziening in de vacature-Rijkaart zijn op de voordracht door B. en W. geplaatst do heeren A. v. d. Vaart en J. A. van Griethuizen, waar van gekozen wordt de heer A. v. d. Vaart. Wegens periodieke aftreding van de heer Y. Bol zijn op de voordracht geplaatst dc heeren Y. Bol en Jac. Hassefras, waarvan wordt gekozen de heer Y. Bol. Ter voor ziening in de. vacature Laros, voor de be noeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, zijn op de voor dracht geplaatst de heeren N. v. d. Bosch Azn. en A. A. Harkes, waarvan gekozen wordt dc heer N. v. d. Bosch. Het suppletoire kohier hondenbelasting wordt vastgesteld voor 1929 tot een be drag van 22.50. Een weg naar en door het Rietveld. Goedgevonden wordt de wijziging der begrooting 1929. Dc voorz. deelt h'erbij mede dat een bedrag van 1000 moest worden uitgetrokken voor kesten van on derzoek en begrooting van een weg naar en door het Rietveld. Door den gemeente- opzichter zijn daartoe een drietal plannen ontworpen, waarvan de teekening aan de leden wordt aangeboden, wat. betreft een weg naar het Rietveld. De raming der kos ten van een weg vanaf de Loet-weg zal be dragen 59.223; langs Boterpolder en Boe zemkade 60.710; en langs de Hazevs- woudsche Droogmakerijk een bedrag van 40.53S. De weg door het Rietveld zal een bedrag vorderen van 145.188. Daar B. en W. deze zaak nog niet hebben behandeld, zal op een der volgende vergaderingen dit punt aan de orde worden gesteld. Rondvraag. Bij de gehouden rondvraag informeert de heer C. A. van Dam of het niet moge lijk is bij groot-en toevloed van noodslach- tingen in het gebouw op het dorp aan den Rijndijk een gelegenheid open te stellen om daar onder politietoezicht de verkoop te doen plaats hebben. De voorz. belooft deze zaak nader te zullen onderzoeken. De heer J. W. van Vliet wijst er op dat door Boskoop in de gemeente drukbuizen moe bon worden gelegd en acht het gewenscht dat dit gesch'edt, alvorens de weg met goudalite wordt behandeld. Do voorz. zegt, dat dit punt met Boskoop is besproken en herhaalde malen op het belang voor onze gemeente is gewezen in betrekking tot de wegverbetering. Hierop sluiting der vergadering.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6